Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
181. hozzászólás - 2009.11.19. 13:22:38
Miklós! Hidd el, ha hozzá nyúlsz, elrontod!!!
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 8.09
népszerűtlenHarcos kardFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
182. hozzászólás - 2009.11.19. 13:23:51
Főleg most , hogy én is neliállok
Hallod. Nemár.
Pontszám: 5.49
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
183. hozzászólás - 2009.11.19. 13:23:57 (Válasz Miklós #170 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.19. 13:08:21
Idézet: Sun13 - 2009.11.18. 22:32:11
- Amennyi %-al kevesebb TP-t kapsz a vadászatból a VF miatt, kapjál annyival több %-al több TP-t a portyázásból.
Magyarázat: Ha azért fejlesztesz VF-et mert gyenge vagy, igazán nincs nagy hátrányod, mert amúgy sem vagy valami portya hero. Amint eléred azt a szintet amikor már mindenkit agyonversz, annyira megnő a VF miatt a portyából származó TP, hogy lassaban lépsz szintet ha elfelejted a VF-et és viszatérsz a normális fejlődési pályára. Természetesen úgy kell belőni a %-at, hogy ez valóban megvalósuljon. Tehát ha 25 csatából 23-at felfele ütve megnyersz, biztosan több TP-t kapj érte mint amennyivel kevesebbet kapsz az 50 vadászatból, illetve amíg gyenge vagy addig biztosan megérje VF-ezni, hogy a gyengéknek meglegyen a lehetősége.

Nagyon jó javaslat, felrakjuk majd ezt is a szavazási opciók közé.


Ez nagyon rossz, igy is rengetegen járnak 6-7 szintel magasabbról leütettni magukat, vagy éppen mert azt hiszik, hogy nyerhetnek.
Az sokat kompenzál. A leüttetés bőven rengeteg TP-t ad, ami VF nélkül máshoz menne. Szóval van beépitett kompenzáció. Egy ilyen kényszeritene, hogy ismételhető küldetésekért maxra lefelé üssek elég szidás megy azért is, hogy azt miért kell 6-7 szintel lefelé ütni, és akkor rengeteg igazán erős karakter is elkezdené.
Pontszám: 7.73
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
184. hozzászólás - 2009.11.19. 13:24:12
Nekem egy kérdésem lenne?

Hányan fognak törölniu ha belekevertek a VF-be?
Megint tényleg pár ember miatt átírjuk a szabályokat?
A következő bejövő szaki majd az Offucia nevű szaki lesz ami 10szakinként eggyel növeli a lefelé támadhatósági korlátot. Maximális szintje= (top1 szintje-4)*10 lesz.
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.98
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
185. hozzászólás - 2009.11.19. 13:27:04 (Válasz Darah #179 hozzászólására.)
Nekem az lenne a sikerélmény ha végre Maxi végre nem ütné át egyszerre a segítő kezet, védelem italát meg a láthatatlanságot. Akkor leszek bajban ha végre elérem ezt a célt... Na akkor nem tudom hogyan tovább...
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 9.23
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
186. hozzászólás - 2009.11.19. 13:28:59 (Válasz Stubb #185 hozzászólására.)
Akkor gyorsan elfelejted a VF-et, ha addig el nem felejttetik velünk, és megcélozod a TOP tetejét.

Ott vannak ám aztán célok.
A hozzászólást Darah módosította 2009.11.19. 13:29:16-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.88
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
187. hozzászólás - 2009.11.19. 13:30:27 (Válasz Stubb #172 hozzászólására.)
Idézet: Stubb - 2009.11.19. 13:11:26
"A VF táp, viszont amivel sokan nem számolnak, a célok elvesztéséhez, csökkenéséhez vezet, és ez hosszú távon rontja a játékélményt."

Jelentem az én kedvem és sikerélményem töretlen! Vannak céljaim, szeretem ezt a játékot és legalább 3emberről tudok akiben én tartom a lelket, hogy ne töröljön! Mindezt a kezdetektől maxos vf-el.

Akkor én most egy loser vagyok?

Edit: Maximálisan támogatom Sun ötletét. A vf-esek egy része úgyis csak a kamra miatt portyázik.


Nem figyeltel egy reszmondatra: hosszu tavon.
Pontszám: 5.47
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
188. hozzászólás - 2009.11.19. 13:33:01 (Válasz Stubb #185 hozzászólására.)
Örülök, hogy célt teremtettem valakinek

Mondjuk én nem örülnék neki, ha fordulna a kocka és te játszanáéd el ezt velem
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 7.89
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
189. hozzászólás - 2009.11.19. 13:33:11 (Válasz Kocos #187 hozzászólására.)
Miért nem bízzátok ránk, hogy nekünk mi a játékélmény?
Miért a mi karakterünkkel akartok játszani?
Nincs sajátotok?

Ha hosszú távon nem jó nekem a VF, nincs bebetonozva, és nem is maxolatlan szaki, elfelejtem, és keresek új célt.

De miért más akarja megmondani, hogy nekem mi a jó?

Tekintsük már egymást felnőtt embereknek, nem kérünk óvónénit, aki a mosatlan gyümölcsre figyelmeztet.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.68
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
190. hozzászólás - 2009.11.19. 13:35:38 (Válasz Darah #179 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.11.19. 13:20:27
Az sem cél, hogy megelőzzem Barrique-t, mert nem lehet.


Ezt legy olyan kedves Dark Mongoose-nak magyarazd el, szepen, lassan, tagoltan, hogy megertse.
Pontszám: 5.37
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
191. hozzászólás - 2009.11.19. 13:37:40 (Válasz Kocos #190 hozzászólására.)
Őt sem akarom megelőzni, ahogy Incu mondta, kb semennyire nem érdekel, hogy ti ott mit játszatok elől.
Tudom, szégyen és gyalázat, babérkoszorútok előtt főhajtás, de a tenyerem már véresre tapsoltam, most pihen.

Nem lehetne, hogy ti is magatokkal akarjatok foglalkozni, ne minket kis idiótákat terelgetni?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.50
kedvencAdam the Anti ChristFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
192. hozzászólás - 2009.11.19. 13:40:20 (Válasz Miklós #170 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.19. 13:08:21
Idézet: Sun13 - 2009.11.18. 22:32:11
- Amennyi %-al kevesebb TP-t kapsz a vadászatból a VF miatt, kapjál annyival több %-al több TP-t a portyázásból.
Magyarázat: Ha azért fejlesztesz VF-et mert gyenge vagy, igazán nincs nagy hátrányod, mert amúgy sem vagy valami portya hero. Amint eléred azt a szintet amikor már mindenkit agyonversz, annyira megnő a VF miatt a portyából származó TP, hogy lassaban lépsz szintet ha elfelejted a VF-et és viszatérsz a normális fejlődési pályára. Természetesen úgy kell belőni a %-at, hogy ez valóban megvalósuljon. Tehát ha 25 csatából 23-at felfele ütve megnyersz, biztosan több TP-t kapj érte mint amennyivel kevesebbet kapsz az 50 vadászatból, illetve amíg gyenge vagy addig biztosan megérje VF-ezni, hogy a gyengéknek meglegyen a lehetősége.

Nagyon jó javaslat, felrakjuk majd ezt is a szavazási opciók közé.

Pár apró észrevétel eme remek ötlettel kapcsolatban:
1.) Ha elkezditek extra TP-vel büntetni a felfelé portyázó VF-eseket, abból az lesz, hogy átszoknak a lefelé portyázásra, még laposabbra verve a mellettük elrohanó VF nélkülieket.
2.) Akik megtették, azért fejlesztették ki a VF-et, mert sokallták a TP, kevesebbet szeretnének kapni. Nagyon inkorrekt bármilyen szakértelmet utólag úgy megváltoztatni, hogy az eredeti működésével ellentétes dolgot csináljon.
3.) Ennyi erővel azt is bevezethetnénk, hogy mostantól akinek szingulárisa van, az kapjon fele TP-t vadászatért. Korrekt lenne?
4.) Azt esetleg végiggondolta valaki, hogy a szingulárissal együtt milyen brutális TP termelő kombót alkot ez? Tápoljuk csak még tovább a toplista tetején üldögélő szinthuszárokat.
Pontszám: 8.10
kedvelt tagKhronosFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
193. hozzászólás - 2009.11.19. 13:41:45 (Válasz Kundi #183 hozzászólására.)
Idézet: Kundi - 2009.11.19. 13:23:57
Idézet: Miklós - 2009.11.19. 13:08:21
Idézet: Sun13 - 2009.11.18. 22:32:11
- Amennyi %-al kevesebb TP-t kapsz a vadászatból a VF miatt, kapjál annyival több %-al több TP-t a portyázásból.
Magyarázat: Ha azért fejlesztesz VF-et mert gyenge vagy, igazán nincs nagy hátrányod, mert amúgy sem vagy valami portya hero. Amint eléred azt a szintet amikor már mindenkit agyonversz, annyira megnő a VF miatt a portyából származó TP, hogy lassaban lépsz szintet ha elfelejted a VF-et és viszatérsz a normális fejlődési pályára. Természetesen úgy kell belőni a %-at, hogy ez valóban megvalósuljon. Tehát ha 25 csatából 23-at felfele ütve megnyersz, biztosan több TP-t kapj érte mint amennyivel kevesebbet kapsz az 50 vadászatból, illetve amíg gyenge vagy addig biztosan megérje VF-ezni, hogy a gyengéknek meglegyen a lehetősége.

Nagyon jó javaslat, felrakjuk majd ezt is a szavazási opciók közé.


Ez nagyon rossz, igy is rengetegen járnak 6-7 szintel magasabbról leütettni magukat, vagy éppen mert azt hiszik, hogy nyerhetnek.
Az sokat kompenzál. A leüttetés bőven rengeteg TP-t ad, ami VF nélkül máshoz menne. Szóval van beépitett kompenzáció. Egy ilyen kényszeritene, hogy ismételhető küldetésekért maxra lefelé üssek elég szidás megy azért is, hogy azt miért kell 6-7 szintel lefelé ütni, és akkor rengeteg igazán erős karakter is elkezdené.


A legegyszerűbb megoldás ha csak akkor működik mikor te támadsz. Így max rabszolgákkal lehet trükközni.
Pontszám: 6.80
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
194. hozzászólás - 2009.11.19. 13:45:41 (Válasz Miklós #170 hozzászólására.)
Miklós, nem értem az célok elvesztéséről irott érvelésedet. Én itt vagyok 63 (v1), 57 (v2), és 53 (v3) szinteken az első két világon maxolt vf-fel és abszolút nincs problémám a lassú haladással és rengeteg célom van, amik még legalább 3-4 hónapig biztos célt adnak. Amik elveszik a lelkesedésem az ehhez hasonló felvetések, meg reformok, amiknek nincs értelme. Elmondható, hogy mindhárom világon a középmezőnyben vagyok, és elmondható, hogy van egy csomó dolog amit még nem fejlesztettem. Ott van egy rahedli szakértelem (kritikus ütések 100-ig húzása, spektrális-mana regen alapon maxolása (ez védekezési és kényelmi mechanizmus egyben) a kalandok miatt a végtelenített szakértelmek kihúzása, a kivégzés, a lopás, ott van a Tö fejlesztés, amit segít a vf nálam, hogy ne verjenek agyon a szintén vf-ező de akár 4-5 szinttel alacsonyabb vagy épp nem vf-ező, vagy igen de legalább 4-7 szinttel magasabb karakterek, akik 2-3k-s varikat lőnek belém, aztán meg kritikus ütésekkel körönként a 4 állattal másik 1-1,2k-t. A kalandok egyelőre tökre tetszenek, bár néha tényleg abnormális értekeket kapok teljesítés gyanánt, de ez is arra ösztönöz, hogy erősödjek. És ha 3-4 hónapon belül végzek a jelenlegi célokkal és addigra nem raktok be valami értelmes fejlesztést (nem valami mesteri építészethez hasonlatos fost), értelmes szakikat, bár végső soron az irányított vadászatban és az epikusspecben is megtaláltam az értelmet szóval ez relatív, de ha lesznek értelmes fejlesztések, azok ismét lendítenek pár hónapot a dolgon.

És akkor vissza is kanyarodhatunk oda, hogy a középmezőnynek nincs baja a vf-fel a lentieket meg nem érinti a fentieket meg szintén, de ők rinyálnak miatta... Szóval 1000 emberből 500-at nem érint, 400 kihasználja és 100 sír miatta... Igen van értelme változtatni rajta kicseszni 400+ lehetséges másik 0-500 felhasználóval, azért hogy 100 ember aki nem is használja sír miatta...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 9.01
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
195. hozzászólás - 2009.11.19. 13:47:21 (Válasz Darah #189 hozzászólására.)
Kedves Darah!

Habár nem szokás egymás kérdéseit megválaszolni, most megtenném. Teszem ezt azért is, mert Tihor Miklós úr hozzászólására hasonlóan reagálunk.

De miért más akarja megmondani, hogy nekem mi a jó?


Válaszom furának tűnhet, de a rövidítések (TÖ, SZÖ) és speciális kifejezések (pl. pók) mellett megpróbálkoznék egy új metanyelvi kifejezés bevezetésével:
Terraformálás (magy, végzetúr) amikor a végzetúr játékosai úgy döntenek, hogy mivel saját karakterüket már nem képesek formálni, a rendszert szeretnék.


Tisztelettel
Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.19. 13:47:47-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.62
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
196. hozzászólás - 2009.11.19. 13:51:12 (Válasz Let. #195 hozzászólására.)
Már bocsi, de amit te írsz nekem a diktatúrára hajaz..(jelen esetben legalábbis)
Merthogy olyan akarja megmondani mi legyen akinek igazából nem sok "köze" van hozzá, nem használja, s nem is fogja valószínűleg. Ráadásul mindezt felülről teszi:)
A hozzászólást Constantin módosította 2009.11.19. 13:57:14-kor
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.98
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
197. hozzászólás - 2009.11.19. 13:55:55 (Válasz Darah #189 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.11.19. 13:33:11
Miért nem bízzátok ránk, hogy nekünk mi a játékélmény?
Miért a mi karakterünkkel akartok játszani?
Nincs sajátotok?

Ha hosszú távon nem jó nekem a VF, nincs bebetonozva, és nem is maxolatlan szaki, elfelejtem, és keresek új célt.

De miért más akarja megmondani, hogy nekem mi a jó?

Tekintsük már egymást felnőtt embereknek, nem kérünk óvónénit, aki a mosatlan gyümölcsre figyelmeztet.


Acsi! Ki akarta megmondani neked, hogy mi a jo? En? Hol? Mikor? Mikor akartam en a te karaktereddel jatszani? Mikor mondtam en olyat, hogy szunjon meg a VF? HALLO! Olvasd mar el amit irok, mielott nekem tamadsz! Ha egy mod van ra.

En csak annyit mertem megjegyezni, hogy az, hogy most javul a jatekelmeny nem mond ellent annak, hogy Miklos szerint hosszutavon romlik.
Pontszám: 6.22
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
198. hozzászólás - 2009.11.19. 13:56:59 (Válasz Constantin #184 hozzászólására.)
Ha bezavarnak a vf-be, akkor v1-ről tuti törlök. Nekem pont a vf hozta meg márciusban a kedvemet. V1-ről akkor törölni akartam, akkoriban már csak bújdokolva vadásztam és építettem mint az állat, aztán jött a vf, kifejlesztettem és szép lassan elkezdtem szakértelmekkel felhozni magam, majd a Tö-vel is. Nem vagy ok TOP kari, a szintenem is szét tud kapni jónéhány tag, de nem mindenki. Nem célom két naponta szintet lépni (vf-fel 1 max másfél hét, de csak azért van csúszás, mert nem minden nap van időm portyázni és vadászni) és aztán venni az új cuccokat, amik ráadásul nem is tetszenek.
Azt pedig nagyon jól meglátta valaki, hogy Miklós ismét csak 2-3 olyan embert hsz-t kommentelte, akik a vf ellen kampányolnak köztük Mortimerét, de pl azokra nem is nagyon reagált, akik mellette vannak... Ha már előre eldöntötte, hogy megváltoztatja, akkor minek húzza az agyunkat ilyen áltéma felvetésekkel...???
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 8.89
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
199. hozzászólás - 2009.11.19. 13:59:17 (Válasz Let. #195 hozzászólására.)
Hát ezt nem te aláltad most fel, a V3 top-ra jellemző, hogy folyamatosan lobbizik, hogy ami neki jó, az még jobb legyen, ami meg rossz, vagy csak másnak jó, azt lekorlátozza. Az ottani top nem jó játékos, csak a játékot tudják jól formálni. Karaktert fejlesztget persze, de sokat nem gondolkozik rajta, inkább a játékot alakiítja a karakteréhez, és ha veszít, mert valakinél valami okosság van, gyorsan elintézi, hogy lekorlátozzák

Értem én amit írsz, de nem most kezdődött.
Pontszám: 5.69
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
200. hozzászólás - 2009.11.19. 14:02:31 (Válasz Kocos #187 hozzászólására.)
Kocos, mennyire hosszútáv? Én épp azt nézem, hogy még 3-4 hónapig van mit fejlesztenem a jelenlegi szintjeimen. Ha addig nem raknak be valami fejlesztést, amivel ismét elbíbelődhetek egy ideig, az meg nem a vf hibája, hanem a fejlesztőké. Arról nem is beszélve, hogy annak nem látom értelmét, hogy most vf nélkül vadászatért max tp-vel feltörjek tucatnyi szintet és ott 1800-2000-es tö-vel szétkapják az 1300 tö-s arcomat (amiből 200 a szerencse). Persze sok esélyem lenne, mert akkor még mindig ott van a 4-7 szint különbség plusz a fegyverbónuszuk még pár szintről, szóval az adhatna játékélményt, hogy fel se jövök 15 %-ról és már agyonvertek varival szimplán... ugyan már. Tényleg had én döntsem el, hogy hosszútávon mi jelent nekem játékélményt és ne ti meg Miklós menjetek jóslatokba. Mert pl. megzavarjátok a VF-et és egyből elmegy a játékélményem... Ennyit a hosszútávról...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.14
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője