Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
201. hozzászólás - 2009.11.19. 14:03:24 (Válasz Kocos #197 hozzászólására.)
Egy picit furcsa, h Miklos ilyen jol latja a jovot, h VFel mennyire rossz lesz a VU!
Amikor berakta, akkor nem latta a jovot?

En a topic letrejottekor mar arra gondoltam, h ismet egy mestersegesen generalt problema. Tobb vilagon is jatszok, de egyiken se volt kicsit sem tema a jatekostarsaimnal, h a VF rossz, a VF tonkreteszi a jatekot, es miert nem foglalkoznak mar a temaval?

Ezer mas problema van, ami orvoslasra var, es akkor a VFet kell megreformalni!
Grat, igy tovabb!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.26
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
202. hozzászólás - 2009.11.19. 14:03:36 (Válasz Kocos #197 hozzászólására.)
Tiszteletem Kocos!

Szerintem nem ellened szólt a bejegyzés.
Én legalábbis erre reagáltam:
Igen, sajnos ez egy elég jelentős probléma. ... hosszú távon ez a sikerélmény elvesztéséhez vezet. ... A játékosok jelentős része .... utána azt mondta, hogy a játék unalmas, és abbahagyta. A VF táp, viszont amivel sokan nem számolnak, a célok elvesztéséhez, csökkenéséhez vezet, és ez hosszú távon rontja a játékélményt.


Kérlek azért ne hagyjuk figyelmen kívül azt, hogy ki szerint probléma a VF! Azt hiszem Tihor úr igényekre (is?) reagált!

Rodriguez:
Csupán egy új metaszó alkotásával próbáltam rávilágítani a problémára. Némi éllel. Igen, érezhető ez a trend a korábbi hozzászólásokból is!
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.19. 14:05:01-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.63
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
203. hozzászólás - 2009.11.19. 14:11:33 (Válasz Miklós #170 hozzászólására.)
Nagyon bízom benne, hogy a leendő szavazás nem itt a külső fórumon fog megtörténni, mert akkor egy maréknyi ember fogja átalakítani a saját szája íze szerint sok száz másik ember játékát, annak tudta és beleegyezése nélkül.


Ez már nem Miklós hozzászólásához tartozik:

Azért kíváncsi lennék arra, hogy ezek a korszakalkotó "ötletek" - hogy változtassunk meg egy szakértelmet, annak bevezetése után fél évvel - kinek az agyából pattannak ki. Az egy dolog, hogy a VF átalakította az erőviszonyokat, egy másik meg az, hogy ez optimalizációs játék, ahol az érvényesül, aki jobban játszik.

Abban teljesen egyetértek, hogy az akadémiából ki kell venni a szakértelmet. De azt, hogy csökkentsük a hatását, meg kapjon plusz TP-t protyára, aki VF-ezik, azért álljon már meg a menet! Gondolom, ilyenkor nagy kegyesen elfelejtik a szintben előre haladók azt, hogy
- magasabb szintjüknél fogva több LE-t kapnak a vadászatért (az állatok alapszintje miatt)
- harcban bónuszt kapnak az alacsonyabb szintűekkel szemben (valószínű olyat is, amiről nem is tudunk)

Nem tudom elfogadni azt az érvet, hogy a nem VF-ezés (és helyette a szintben előrehaladás) gyengíti a karaktert, látva a világomban azoknak a karaktereknek a tulajdoság és szakértelemösszegét, akikkel fél éve még 1-2 szint különbségben voltam, de ők akkor nem a VF-et választották. Az akkori 150 pontnyi lemaradásom hozzájuk képest mostanra 350-400 pontra dagadt (!). Ebből látszik, hogy gyengülés/erősödés elsősorban az optimális játék kérdése, a VF csak egy taktikai eszköz.

Érveltek embererek azzal is, hogy "a VF tönkreteszi a kalandrendszert". Mekkora bullshit!. A kalandrendszer jött be később, nem a VF. Egész egyszerűen rosszul lettek belőve a küszöb értékek. Arról nem a VF tehet, hogy a fejlesztő team nem jó mércét állított fel. Egész egyszerűen a szintátlag tulajdonság/szakértelem érték nem mérvadó mérőszám ez esetben, a karakterek közti nagy eltérések miatt. Bár hozzáteszem, annak ellenére, hogy a környezetemben én vagyok az egyik legerősebb figura, okozott jó párszor meglepetést az az átlag, ami elméletileg még nekem kedvezett.

Szerintem most már nem kéne bolygatni a VF-et, leginkább a hatásait kéne beleszámolni az újonnan bekerülő fejlesztésekbe.

És még egyszer kihangsúlyoznám, hogy szeretném ha nem pár, véleményével a fórumot telekiabáló ember döntené el, hogy mi legyen további x 100 ember karakterével, mert nekik ez valamiért nem jó. Utálnám, ha a fejem felett akarnak dönteni engem is érintő dolgokban.

Ez a véleményem.
Pontszám: 8.91
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
204. hozzászólás - 2009.11.19. 14:14:30 (Válasz Kocos #197 hozzászólására.)
Kocos, ha nem olvastad, hogy kik akarják megmondani, akkor összegyűjtöm neked, de csak ha a kérdés nem költői volt.

Én viszont azt feleltem, hogy hosszútávon ha káromra válik, mazo nem vagyok, elfelejtem a szakit, és tessék már ezt rámbízni.

Féreértés ne essék, nem személyednek szólt kifejezetten a válasz.

De had kérdezzek már vissza.

Úgy őszintén, neked mi a hosszútávú terved a játékban?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.52
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
205. hozzászólás - 2009.11.19. 14:14:54
Na akkor ide is beírom, nem csak skypera.
Mindenki azt írja, hogy HOSSZÚTÁVON rossz a vf. Sztem meg nem kéne hosszútávon gondolkodni addig amíg olyan rövidtávú dolgok nincsenek megoldva, mint pl a háborús rendszer vagy a sokak szemét bökő ht... Ha ezekre nem születik megoldás egyszerűen nem lesz hosszútáv ami miatt aggódni kéne...

Tényleg ez most a legégetőbb probléma és a leggyorsabban reformra szoruló dolog? Nem hinném...
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 9.05
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3620 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
206. hozzászólás - 2009.11.19. 14:14:56
Készítettem néhány statisztikát a visszafogott fejlődésről. Az egyszerűség kedvéért az 1-es világot néztem, 30. szinttől.

A játékosok 40%-a rendelkezik VF szakértelemmel. Értelemszerűen, 30. szint környékén még kevés embernek van, és 75. szinttől sem divat. Megnéztük, hogy mekkora az átlagos össz szerzett lélekenergiája a VFeseknek, és a nem VFeseknek, és tekintettük ezek arányát. Az eredmény az lett, hogy a VFesek VF szakértelem szintenként átlagosan 1,63%-kal több LE-t gyűjtöttek, mint a nem VFesek a saját szintjükhöz képest. Tehát egy 50-es VFű karakter átlagosan 81,5%-kal több lélekenergiával rendelkezik, mint a vele azonos szinten levő, nem VFes. Ugyanezt a statisztikát elkészítettük úgy is, hogy az össz szerzett lélekenergiából levontuk a portyával szerzett LE differenciát, és csak a maradék LE-vel számoltunk, ami elsősorban vadászatból jött. Ez esetben a VF szintenként 0,91% plusz LE-t jelentett, tehát 50. szinten 45,5%-kal több lélekenergiát. Ebből persze lejön még a VF kifejlesztésére költött LE, de az talán nem módosítja jelentősen a számokat.
A VF tényleges erejét a 2. statisztika mutatja, hiszen a portya LE-t a VF nem módosítja, de az összehasonlításból látszik, hogy a VF-et előszeretettel fejlesztik azok a karakterek, akik portyából sok LE-t zsákmányolnak, vagyis a pók és a VF nem alapvetően eltérő stratégia, a VF a pókokat jobban erősíti, mint a többieket.

A számokat nem kommentáltam, de elég érdekesek, szerintem mindenképpen van létjogosultsága a dolog megvitatásának.
Pontszám: 7.44
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
207. hozzászólás - 2009.11.19. 14:17:16 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Az oké, hogy a pókokat jobban erősíti, de a pókok még mindig nagyon kicsi hányada az összes játékosnak.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.65
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
208. hozzászólás - 2009.11.19. 14:19:09
nem tudom miért gondoljátok hogy unalomba fullad a játék meg túl lassú a szintlépés. úgy ugrom szintet hogy én szabályozom hogy mikor. az utóbbi napokban keményen visszafogtam magam portyában (küldetés miatt 10-es szingu, benyeltem vagy 500 ingyen TP-t vasárnap a támadóimtól, pár percen belül repül a szinguláris a felejtős küldi miatt), de 10 napja léptem az 54-et, és előreláthatólag ma lépem az 55-öt. aki nem próbálja keményen visszaszorítani a TP-t, az mindenképpen szintet ugrik 1 hét alatt.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.16
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
209. hozzászólás - 2009.11.19. 14:19:15 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Épp ezért jó Sun javaslata, hogy a vf egyidőben növelje a portya tpt.

Edit: Jogos Darah, hülye vagyok. Bocsi.
A hozzászólást Stubb módosította 2009.11.19. 14:25:58-kor
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 5.55
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
210. hozzászólás - 2009.11.19. 14:22:26 (Válasz Stubb #209 hozzászólására.)
Stubb, én ilyet nem javasoltam, melléolvastál.

Szerintem simán ki kellene venni az akadémiából, ahogyan Ariel is mondta, és berakni egy tanulási szintre.
Úgy a lejjebbről érkező karakterek nem falként élnék meg a VF-et, hanem lassan, fokozatosan felnőnének hozzá.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.79
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
211. hozzászólás - 2009.11.19. 14:22:29 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Az egyszerűség kedvéért nézzük meg a másik 2 világot is, légyszives, ha már a Hatalom tornya reform igényének felméréséből (szerintem) ki lett hagyva.
Pontszám: 8.48
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
212. hozzászólás - 2009.11.19. 14:29:27 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Tiszteletem!

Nagyon okos döntésnek tartom egy kis kóstolót adni a játékból. A számok tényleg beszédesek.
Egyelőre kiderült:
A VF erősíti a karaktereket. Ezt a számok is alátámasztják.

Ha a játékosok 40%-át érinti, hány százalék tartozik olyan szinthez, melyen nem szignifikáns a szakértelmet birtoklók száma? Mert ebből kiderülhetne, hogy azok közül, akiknek lehetősége van rá, hányan használják.

A számok még mindíg nem támasztják ellenben alá, hogy ez rombolná a játékot.

Let

CaveMaN: Érdemes lenne ismerni a "valóban" profitáló pókok arányát!
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.69
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
213. hozzászólás - 2009.11.19. 14:30:31 (Válasz Darah #191 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.11.19. 13:37:40
Őt sem akarom megelőzni, ahogy Incu mondta, kb semennyire nem érdekel, hogy ti ott mit játszatok elől.


Latom ma nem vagy humorodnal. Arra probaltam utalni, hogy sajnos o nem erezte magara nezve kotelezonek, hogy engem nem lehet megelozni, ezert idorol idore megeloz. Ez most kiuvetelesen nem rolad szolt, elnezest is kerek erte, hogy itt ilyen konnyed jellegu kommunikacioval (is) probalkozom.
Pontszám: 8.32
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
214. hozzászólás - 2009.11.19. 14:31:54 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.19. 14:14:56
Ez esetben a VF szintenként 0,91% plusz LE-t jelentett, tehát 50. szinten 45,5%-kal több lélekenergiát.

Miklós. készítenél nekünk kimutatást a nem VF-es karakterek LE szerző szakijairól? sokallom azt a 45% többletet. okos VF-esnek vannak rendesen fejlődő állatai, ehhez pedig nem elég a kennel, portyázni is kell, az igazi LE többletet én inkább olyan 20-30%-ra becsülöm.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.24
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
215. hozzászólás - 2009.11.19. 14:33:14 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Tehát aki jó játékos, mert nyer portyákban LE-t, az fejlesztett vf-et, mert felismerte, hogy neki az jó fog tudni sok portyát nyerni továbbra is, mert jó játékos. Vagy aki fejlesztett vf-et az utána többet nyert portyát.

Ettől nem lettünk előrébb, szerintem.

Aki meg nem feljesztett az 6 szintel magasabbról magasabb tárgyakkal megveri azokat akik fejlesztettek.
Pontszám: 8.48
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
216. hozzászólás - 2009.11.19. 14:33:36 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Miklós!

Ezt a szintenkénti számolást nem tudom értelmezni, de ha alapvetés, hogy 50-es VF-el feleződik a CSP-ért kapott TP, akkor elég nyilvánvaló, hogy egy 50-es VF-el rendelkező karakter nagyjából (randomra is gondoljuk) 2x annyi LE-t tud szerezni vadászatból egyetlen szint alatt, mint VFtelen pajtásai.
Szóval valahogy nem látom, hogy min kellene meghökkenni, hiszen ez egy alapvető funkció, nem pedig egy felbukkanó probléma.
De javíts ki, ha rosszul értelmezem a dolgokat.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8.67
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
217. hozzászólás - 2009.11.19. 14:34:14 (Válasz Let. #212 hozzászólására.)
Engem az érdekelne, mennyi az a 40 %, ha azoknak is mondjuk 40 %-át hozzáadjuk, akiknek azért nincs, mert még nem nőtt akkorára az akadémiája.
Ha már így van számolva, akkor elnézést.

Kocos, kivételesen nem rólam?
Mert amúgy ám mindig és minden rólam szól.
Egyébként pedig értettem.

módosítás:fogalmazás
A hozzászólást Darah módosította 2009.11.19. 14:42:58-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.79
népszerűtlenHarcos kardFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
218. hozzászólás - 2009.11.19. 14:37:30
A másik , hogy nem a VF-ből , hanem a kivégzés szakiból szerezhető magas LE aránynak köszönhetően , húztak el . Remélem jól tudom.

Inkább a kristályhorda kiterjesztésén gondolkodj az sokkal fontosabb lenne
Hallod. Nemár.
Pontszám: 3.24
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
219. hozzászólás - 2009.11.19. 14:42:43 (Válasz Darah #217 hozzászólására.)
A sajtolás nagyon nagy hányad. Olyan a LE 30%-a szokott nekem lenni. (+1 max szakival) És arra ugye nem megy a VF. Azért nem annyi az annyi, hogy csak X-el több, nem kétszerese.

Alapvetően ha igy nézzük a térkapura miért is adja a fele TP-t? Csak egyik napról a másikra bekerült útólag, ha jól emlékszem. Nekem tetszett de akkor se értettem.
Pontszám: 8.11
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
220. hozzászólás - 2009.11.19. 14:45:31 (Válasz Darah #217 hozzászólására.)
Kedves Darah!

Próbáltam megfogalmazni a választ, de többszörösen összetett, követhetetlen mondat lett a vége.
Egyszerűsítve:
Nem szignifikáns ergo pl 2% alatti (szóródástól függ) az adott szinten a birtoklás, ekkor az egész szint nem számítana, hiszen az adott szinten az a karakter azért kivétel mert koránn lépett később naggyá váló szövetségbe (pók), vagy rengeteg Le-vel épített. Ezek pedig mindenképpen kivételesek.
Ennek ellenére lehet értelme akadémiával együtt táblázatban látni a kimutatást.
Sajnos a való világban is ugyanazt a statisztikai adatot több szakértő máshogyan értelmezi. Az értelmezés 1 féléves egyetemi anyag pl. szociológián.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.19. 14:46:35-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.66
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!