Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
261. hozzászólás - 2009.11.19. 16:05:58 (Válasz Tyberius06 #257 hozzászólására.)
Idézet: Tyberius06 - 2009.11.19. 15:54:04
Idézet: Kaboka - 2009.11.19. 15:40:57


Miert kellene egy ujabb funkciot megbolygatni kivenni ami legalabb kicsit is valtozatosabb karakterfejlesztest ad? Terjunk meginkabb az egysegesulo egyenkarakterek utjara, ezaz! Amugy sincs tul nagy lehetoseg szakosodasra elkulonulo karakterfejlesztesre es erre meg ra is tesznek a kuldetesek is ahol mindenkinek ki kell fejlesztenie olyan szakikat is amiket esetleg nem is akart vagy nem olyan mertekben.



Nah igen én ebben látom a VU halálát hosszútávon de még rövidebb távon is. Minden egy irányba halad. Miért nem lehet külön küldetéseket berakni csak a smaragdoknak, csak a gyémántoknak stb... Miért mindenkinek ugyanazokat a cuccokat "kell"/"érdemes" megvenni. Már több helyen leírtam, hogy ez a legnagyobb gondja a VU-nak, hogy minden egységes, nem színes eléggé. Nagyon kis mértékben különböznek a hordák egymástól és magas szinten ez nem is érzékelhető. 50-60-as szintig mindenkinek az iq-tau-t éri meg ultramagasra fejleszteni, hogy aztán 60 fölött inkább az erő-támadásra kerüljön a hangsúly. Miért nincsenek hordaspecifikus épületek, szakértelmek, tárgyak?
Miért kell mindennek egységesnek lennie, mindenkire nézve, és miért van az, hogy ha ettől valaki el akarna térni, azt egyből korlátzni kell? Túl jók voltak a pókok, korlátozzuk be a kreatívot, az állatokat, a kivégzést stb... Túl hatékony volt a skarabeusz, persze azt is korlátozzuk be...
Ilyen alapon korlátozzunk be mindent, a sajtolást a spektrálist, sőt jöjjön egy olyan event, hogy minden tulajdonság és szakértelem resetel egyet 0-zódik a fertőzés is 50%-os lesz ismét szinttől függetlenül...
Most komolyan...


Egyet értek Tyberius-szal, sokkal jobb lenne, ha kicsit elkülönülnének a karik, a hordabónuszok jobban érvényesülnének...egy akármilyen jáétkban(legalábbis sztem), egy harcos nem tud varázsolni, vagy csak gyengébb varázslatokat tud elsajátítani, egy mágus meg el se bírja az alabárdot....ez itt is lehetne, pl egy smari erős legyen variban, de mondjuk ne lehessen 6 harci köre, csak 3-4 max, a rubin ne tudjon megvenni minden varit, vagy csak 10 szinttel gyengébb varit, viszont fegyóba jókat tudjon haszánlni, akár több szinttel nagyobbat is....akár már ilyen variálás is lehetne, hogy egy rubin fegyót tud elöbb levenni plusz 1-2 szinszttel elöbb, a smari varázslatot, a zafír pajzsot vagy páncélt, a gyémánt meg nem tudom:) Ő akár mindent csak 1 szinttel elöbb, meg olcsóbban...persze ezek már nagy fejlesztések gonodolom, sok idő lenne, és a meglévő világokra nehéz lenne alkalmazni...viszont ha egy ilyen világ indulna, tuti reggelnék rá....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.75
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
262. hozzászólás - 2009.11.19. 16:06:22 (Válasz balgos #249 hozzászólására.)
Elvben ez igy is lenne de ez itt sajnos nem mukodik. Mivel egyet kell sajnos ertenem egy az elottem nemsokkal szoloval, miszerint milyen felvetesekre is van erdemben reakcio Miklos reszerol? Mintha azok akik jogosan a valtoztatas ellen ervelnek, nem is lennenek figyelembe veve....
Pontszám: 7.29
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
263. hozzászólás - 2009.11.19. 16:08:21 (Válasz Eardog #240 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2009.11.19. 15:20:18

Ellenben lehetne egy olyat csinálni, hogy a szerzett LE-vel arányos legyen a TP mind vadászatnál, mint portyánál!!! Mit szóltok? Persze lenne felső korlát, valami szinttől fűggő, de akkor egy PÓK is, ha sok LE-t hoz, akkor több TP-t kap, ha keveset akkor keveset...és vadászatnál is, ha egy óriás dög jön, akkor több TP járjon, ha kivesebb LE-t adó szörny jön, akkor kevesebb TP jöjjön....ez csak egy ötlet, ez főleg anti PÓK-os fejlesztés lenne



Tehat gyak tuntessuk eli a gyengebb/szerencsetlenebb jatekos es a jobb/szerencsesebb jatekos kozotti kulonbsegeket? Mert ez ezt eredmenyezne.
Illetve akkor mi ertelme vadaszatnal a szerencse modositonak, ha oriasnal tobb tp-t kap? Ilyen erovel nem kell vadaszatnal se apro, se orias, hiszen aranyaiban ugyanannyi a LE/TP a fenti verzional.
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.52
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
264. hozzászólás - 2009.11.19. 16:09:30 (Válasz balgos #260 hozzászólására.)
...küzdjek és ne háborogjak...
Bocsi, nem fogok egy játékban küzdeni, inkább háborogni fogok ha már van rá ok. És most van rá ok. Nem is igen háborogtam eddig, megteszik helyettem sokan mások, de ők is tudják hogy nem ér semmit...
Hiéna-ZP

Pontszám: 5.73
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
265. hozzászólás - 2009.11.19. 16:12:43 (Válasz S0laris #233 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2009.11.19. 15:07:43
nem hiszem hogy a VF miatt töröltek volna sokan.


Nem is úgy értettem, hogy kifejezetten a VF miatt töröltek sokan - a lepontozás miatt gondolom legtöbben erre gondoltak - hanem a kudarcok miatt. Szerintem rettenetes sokan nem ismerik fel, melyik szakértelmet érdemes fejleszteni, ahogy valaki másik topicban írta, felnyomják a szingurálist, mert más játékban attól fejlődsz, ha TP-t kapsz.
Aztán ha gyengébb vagy a környezetednél, akkor elkezdenek jönni a kudarcok, még lassabban fejlődsz, még több kudarc.
A gond az, hogy pont azok nem ismerik fel a VF-ben rejlő lehetőséget, akiknek leginkább szükségük lenne rá, és azok fejlesztik ki, akik jó stratégák, és látják benne a lehetőséget. Ezzel viszont tovább nyílik az olló...
Pontszám: 8.37
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
266. hozzászólás - 2009.11.19. 16:14:47 (Válasz Kaboka #262 hozzászólására.)
Balgos úgy látszik még egy embert le kell hurrognod
Na megyek is, kiváncsi vagyok hogy lesz ez a szakilebutítás beadagolva a népnek

Háp-háp.
Hiéna-ZP

Pontszám: 4.69
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
267. hozzászólás - 2009.11.19. 16:19:26 (Válasz Jeriko #265 hozzászólására.)
Maximálisan egyetértek Jerikóval. A fórumon sok következtetésnél abból indul ki a fórumon aktív játékosok nagy része, hogy a nagyfórum reprezentatív. Pedig nem. Erről is jöhetne egy kimutatás Miklóstól, hogy hány százalék olvasgat itt...
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.63
kedvencSogilightFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
268. hozzászólás - 2009.11.19. 16:20:17 (Válasz balgos #260 hozzászólására.)
Idézet: balgos - 2009.11.19. 16:02:25
Most komolyan hány olyan ember van aki éjjel nappal max ép-n van?

Szabinhó ez most komoly, legalább a szokásos építőjellegű hozzászólásod volt...küzdj és ne háborogj....


Kepletes volt a megszolalas Arra gondoltam, hogy orrba-szajba fogjak kalapalni folyamatosan, tapasztalat:(
Moktorn Barindul v2 Sotet Magusok
Pontszám: 8.20
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
269. hozzászólás - 2009.11.19. 16:22:03 (Válasz Szabinho #266 hozzászólására.)
Ucsó off hozzászólás, igen azért a topra hallgat(ha hallgat) mert szinte mindegyikük próbál egy életképes alternatívát felvázolni, illetve érvelnek, és sokkal több szempontból szokták átrágni a felmerülő problémákat, míg mások azt mondják pam-pam-pam...

Vannak nem "top" karik is akik előrébb próbálják vinni dolgokat pl.: Let

ÉS nem csak a erről topicról van szó hanem általában az összes felmerülő problémáról, azok "döntenek" akik érdemben foglalkoznak vele.
Pontszám: 4.08
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
270. hozzászólás - 2009.11.19. 16:26:03 (Válasz Constantin #259 hozzászólására.)
Constantin aranydrágahusom majd adok minnyá neked én vércsirke nevelést
tuggyad mit beszélsz
Pontszám: 3.32
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
271. hozzászólás - 2009.11.19. 16:27:57
Amúgy nekem semmi bajom a TOP karikkal, se a VF-esekkel, a PÓK-okkal se, meg azzal se aki megszerzni az INSPIRÁTOR-t....csak próbálok reagálni a hsz-ekre, minden féle oldalt figyelembe véve....mindegy játékstílus egyedi, bárki válaszhatja bármelyik utat...az meg ha most lesz egy szerveren 2-3 INSPIRÁTOROS játékos, aki 2-3 év múlva beéri a TOP karikat, és leveri őket, na bumm....eddig is volt mindig egy legerősebb, ezután is fog lenni, az hogy most ez egy előreszaladt VF-es lesz, sztem tök mindegy...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.50
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
272. hozzászólás - 2009.11.19. 16:37:12
-Kreaff megvolt, kivégzés megvolt, most mi következik??
-Valamit mondjuk gyerekek!!
-Kérem a következőt...Miklós/Top.

Ez kezd tényleg a vicc kategóriába menni...

Bezzeg Béla: Bezzeg a kristályt nem butitjuk le, meg hasonlókat nehogy a Top Lé-től essen el...
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 8.13
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
273. hozzászólás - 2009.11.19. 16:51:21 (Válasz Yuurei #272 hozzászólására.)
Idézet: Yuurei - 2009.11.19. 16:37:12
Bezzeg Béla: Bezzeg a kristályt nem butitjuk le, meg hasonlókat nehogy a Top Lé-től essen el...


Ha minimálisan vennéd a fáradtságot, hogy komolyan foglalkozz a problémákkal, tudnád, hogy már réges-régen szóltam amiatt (is), hogy a Kristály Horda nagyon nem jó úgy, ahogy van, mert borzasztó egyenlőtlen.
Lásd megfelelő fórum.
Pontszám: 8.37
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
274. hozzászólás - 2009.11.19. 16:56:04 (Válasz Jeriko #265 hozzászólására.)
Ebből az jön, hogy azért kell a vf-et butitani, mert a hülyék nem fejlesztik ki, elcseszik a karakterüket. Igy aki meg okosan csinálja, az gyengítjük, hogy a idióták kapjanák játékélményt
Pontszám: 7.76
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
275. hozzászólás - 2009.11.19. 16:57:46
Tiszteletem!

Megfontolás tárgyává tenném, hogy valóban ellentétek feszülnek-e, mivel
1. Első olyan fórumoldal, ahol mindenki egyetért abban, hogy nem jó hozzányúlni a szakértelemhez. (Jeriko egy korábbi hozzászólásában említette, hogy nem érdemes hozzányúlni, és most is csak a problémákra hívja fel a figyelmet - ahogyan én látom)
2. Többen más témákat vetnek fel, mint súlyos, megoldandó problémákat.

Üdvözlök mindenkit a konszenzus világában!
Let

Ui:
Ha még valaki van rajtam kívül aki alacsony szintű, 30-nál kisebb tanulású, esetleg 3. világbeli (és itt nem kis afrikai országra gondolok) karakterrel bír, és a VF békénhagyása mellett van mint én, kérem tegye fel a kezét!
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.19. 17:02:13-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.60
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
276. hozzászólás - 2009.11.19. 17:00:16 (Válasz Jeriko #273 hozzászólására.)
Bármilyen hihetetlen szoktam olvasni fórumot, igen most a Lélekszívást volt az elsők között, de csak megsúgom 5 hónappal ezelőtt szoltam Baraty nak, hogy zároltasson 2-3 karaktert, azóta sem történt semmi 2,5 hónappal ezelőtt szóltam hogy valamit kéne csinálni a holt karakterekkel ismét semmi.

Amikor Lan kivégzett pár azúrost, TGY-st, Elitest 1 hét múlva leamortizálták a kivégzést, a kreatívat szintén 1 hét alatt butitották le, és HA így halad a VF is egy hét alatt lelessz butítva...remélem látod a hasonlatokat...
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 8.29
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
277. hozzászólás - 2009.11.19. 17:00:42 (Válasz Constantin #259 hozzászólására.)
Idézet: Constantin - 2009.11.19. 16:01:07
Jól látod. Szerintem addig ne léphessen szintet senki míg a kövi szintátlag Tö-szö-je nincs meg neki.


Es ha nincs a kovetkezo szintnek atlaga?
Pontszám: 7.76
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
278. hozzászólás - 2009.11.19. 17:22:40 (Válasz Kocos #277 hozzászólására.)
Nézd a kis 91-es kekeckedik!
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.63
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
279. hozzászólás - 2009.11.19. 17:27:08
Az mindenesetre látszik, hogy elsöprő többségben vannak azok, akik szerint nem kellene hozzányúlni a VF-hez...
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.85
népszerűHomeropataFérfi
Végzetúr tehetség
150 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
280. hozzászólás - 2009.11.19. 17:32:24 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
VF elvileg azért lett kitalálva, hogy akik portya karakterek, és a vadászkarakterek közötti különbségeket csökkentsék. Ha nem lenne visszafogott fejlődés, akkor kárba veszne a haszna. Szerintem nem kellene piszkálni, inkább akinek nincs az fejlessze ki.
V1: Almor Giontai (Portyakarakter)
V2: Shadowman (Vadászkarakter)
Pontszám: 7.96
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!