Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
321. hozzászólás - 2009.11.19. 21:02:49 (Válasz Mortimer #316 hozzászólására.)
Mortimer ebben ugyan igazad van, csak egy vele a probléma. A hagyományos rpg-kben (legalábbis a számítógépesekben: Diablo, WOW stb...) van egy maximális elérhető szint. Itt nincs ilyen és amikor felvetettem ennek szükségességét, akkor le is lettem szépen hurrogva, hogy nehogy már be legyen az korlátozva aki fejlődne szintben a csillagos égig. A végzetúr azon túl, hogy szerepjátékon alapul, nagyon kevés hasonlóságot mutat a normál szerepjátékokkal, kezdve azzal, hogy egyen karaktereket nevel ki, nincsenek tényleges specifikációk és erre törekvő fejlesztések.
Miklósék ott rontották el alapvetően, hogy a technikai korlátnak beáldoztak egy csomó dolgot, mert látszik az egészen az egyszerűsítés... Az hogy a hordák névben elkülönülnek meg vannak szinte alig észrevehető bónuszaik (főleg rubin-smaragd), de mindenkinek ugyanazokat a küldetéseket kell megcsinálni, mindenkinek a küldetésekhez ugyanazokat a dolgokat kell kifejleszteni kvázi rá vagyunk kényszerítve egyfajta fejlődési trendre a JV által.
Abban igazad van, hogy a szintlépésnek lehetnének egyéb bónuszai is, de az túl sok taktikai különbséget eredményezne, amit már a JV valszeg nem tudna követni ezért jönnének megint a "reformok" nehogy egy kicsit is egyediek legyenek a karakterek.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.76
irritálóSmargd HarcosFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
322. hozzászólás - 2009.11.19. 21:13:56
Miért jó, hogy kötelező a VF alacsony szinten a sikerhez?

Hülye kérdés. Miért kötelező a kritikus ütés és a magas IQ minden szinten a sikerhez? Azért, hogy az legyen sikeres, aki képes gondolkodni, és használja az agyát.

Az élmezőny azért sem használja szerintem a visszafogott fejlődést, mert amikor gondolkodás nélkül rohantak a szintlépéssel, és kevés lett a portya célpontjuk, nekiálltak hisztizni, hogy unatkoznak. Tetették a hülyét, mint aki nem látta ezt előre...

A játékvezetők pedig nem azt mondták nekik, hogy unatkozás helyett fejlesszék ki a visszafogottat, vagy egyszerűen ne használják el a csp-t egy-két hétig, és várják meg, amíg utolérik őket.

Nem. Hanem rittyentettek nekik kristály hordát, hadd szívjon még jobban, aki a toptól egy lépésre le van maradva.

Szerintem inkább a kristály hordát kéne kivenni a játékból.
V3-Szeptimusz
Pontszám: 5.72
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3620 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
323. hozzászólás - 2009.11.19. 21:22:04
Uh... a hozzászólásokból úgy látom, a megbeszélés zsákutcába futott, ezen tovább rágódni nincs értelme, felteszek majd egy szavazást, döntsön a többség.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy amikor vesszük a fáradtságot, és a játékos adatbázis alapján egy statisztikát készítünk számotokra, és kigyűjtünk pontos adatokat valamiről, és ezt kirakom a fórumra, mi játszódik le azon emberek agyában, akik ezt lepontozzák. Nem hiszik el, hogy az adatok valósak? Vagy azt hiszik, ez valamiféle, a matematika rejtett nyelvén írt inzultus? Mire számítotok, amikor leírjátok, hogy rendben, de erről meg erről meg erről a dologról is adjak statisztikát - és közben benyomjátok a postra az 1-est?? De oké, vettem a lapot: nem kértek a számokból, képletekből és statisztikákból, ígérem, ilyesmivel nem foglak többet nyaggatni benneteket. Aki ezzel egyetért, kérem nyomjon erre a postra is egy 1-est, fontos számomra a visszajelzésetek!
Pontszám: 9
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
324. hozzászólás - 2009.11.19. 21:22:17
Szerintem is jó a VF úgy ahogy van. Az előttem szólók kifejtették a pozitívumait és negatívumait is.
Szerintem kár lenne megváltoztatni.
Hányan sírnak azon 60-70. szint alattiak közül (v1-v2), akik VF nélkül mennek, hogy a VF nem jó?
Komolyan, a magukat TOP-nak nevezők, lassan nem a lépett szintekben, hanem csak a sírásban lesznek igazán TOP-on...
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 5.06
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
325. hozzászólás - 2009.11.19. 21:23:00 (Válasz Aurri #319 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.11.19. 20:56:26
Az a gond Tisztelt Végzeturak és kedves Végzetasszonyok, hogy amíg a játékosok kb 1%-a (akiket Miklós un. jó játékosoknak nevez) elsődéges célnak a TP és szint-tápolást tekinti


Ezek kik egyebkent? Csak mert en nem ismerek ilyet. Akiket ismerek a topon azok mind LE-re akarnak tapolni. (Nem keverendo a LE/TP-re valo tapolassal.)
Pontszám: 7.78
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
326. hozzászólás - 2009.11.19. 21:24:23 (Válasz Miklós #323 hozzászólására.)
Miklós, személy szerint én kifejezetten örültem annak, hogy konkrét statisztikát osztottál meg velünk. Kár, hogy a többség ezt is negatívumként értékelte:(
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 7.96
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
327. hozzászólás - 2009.11.19. 21:29:06
Üdv!

Hol fog megjelenni a szavazás?


Let

Ui: Sajnálom, hogy a rendszer adottsága az, hogy nem lehet látni ki pontozott.
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.19. 21:34:44-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.66
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
328. hozzászólás - 2009.11.19. 21:35:14 (Válasz Miklós #323 hozzászólására.)
Engem személy szerint nem érdekelnek a számok. Az érdekel, amit megtapasztalok. Tapasztalom, hogy a VF a jelenlegi formájában nekem jó. A hsz-ekből tapasztalom, hogy másoknak is jó. Nem értem, hogy te mi alapján, kiknek a "többségi" véleménye alapján mondod azt, hogy nem jó.
A hosszútávú játékélménybe meg ne menjünk bele, és arra sincs szükség, hogy az x éves játékfejlesztői háttérrel dobálózzunk, mert az se válasz mindenre. Ha megosztasz statisztiákákat azt biztos sokan értékelni fogják, mint mondtam engem nem érdekelnek ilyen szinten a számok úgy is olyan kifejezésekkel dobálóztok, amit az én btk-s agyam nem fog fel. Nekem nem az jelenti a játékélményt, hogy tudjam mit takarnak a statisztikai számok...

Ugyanakkor látom előző hsz-em megint heves nemtetszést váltott ki, csak épp indokot nem kaptam rá. Ebből aztán marha sokra tudok következtetni tényleg.
Én arra lennék kiváncsi, hogy miért csak egy szűk kör véleményét kommenteled. Azért mert ők villogtatják a excelltáblákat?

"Uh... a hozzászólásokból úgy látom, a megbeszélés zsákutcába futott, ezen tovább rágódni nincs értelme, felteszek majd egy szavazást, döntsön a többség."

Pont hogy nem futott zsákutcába a hsz-ekből kiderülhet számodra, hogy elég egységes döntés született amellett, hogy ne legyen változtatás. Ezen mit nem értettél meg? Nincs itt semmi zsákutca, csak sok értetlenkedés, hogy mi szükség volt erre a felvetésre egyáltalán... Birka jól fogalmazta meg a dolgokat. Nem a VF-fel van a probléma. A problémák már előtte is megvoltak...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 7.20
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
329. hozzászólás - 2009.11.19. 21:38:16
egy kis off: van egy mondás, miszerint:

"A bikini olyan, mint a statisztika. Sok mindent megmutat, de a lényeget eltakarja"

V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 7.48
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
330. hozzászólás - 2009.11.19. 21:39:04
Mortimer: átgondolva amit írsz (és azt hiszem nem előszőr teszed), ebben teljesen igazad van. Nincs meg a kellő motiváció hogy szintet lépjen egy átlag pléjer a középmezőnyből. Az újabb és újabb cuccok egyedül, de ez kevés. Hiába akarják letuszkolni a játékosok tokrán hogy szintet lépni márpedig jó, ha ők nem ezt tapasztalják.
Egy szerepjátékban -amit felhoztál- nyilván nem lenne kérdéses a szintlépés előnyei, de egy -meglehetősen versenyorinetált- pvp játékban ennek gyakran több a hátránya (és a legtöbb hasonló játékban ez így van volt és lesz). A VU néha amolyan hibrid megoldás akarna lenni, de lássuk be sokkal inkább pvp mintsem rpg. A fertőzés leküzdése kezdetben pl. kellő motivációnak tűnt, de Sharpa leküzdőtte, "győzött" és a nagy katarzis elmaradt-
A szint szerinti toplista egy bizonyos szinten kihívás, de a játék végtelen volta miatt és mivel mindenki tudja hogy az élen azok a játékosok vannak akik időben regeltek és mindent (beleértve esetleg akaraterüket is) a gyors fejlődésnek az oltárán áldoztak fel. Rajtuk kivül kb midnenki szint szerinti toplistát néz (mivel saját szintjén érdekelt), vagy LE szerint rendez, esetleg kaland/küldetés szerint. Vagy sehogysem csak játszik ahogy neki jólesik. Ezt látni, el kell fogadni és hagyni kell őket játszani.

Miklós: a statisztikádra én is 10-est adtam, és sztem a játékosok legnagyobb többsége értékeli az ilyesmit. de mint te is említetted a 60% többnyire a 30 szint alatti (~nem engedhetik meg a VF-et), és 75 szint feletti (~nem érdekük a VF) játékosokból került ki. Ha ezt tovább elemezzük a statisztika még érdekesebbb lehetett volna.

Kócos: elnézést, hogy a nevetekben nyilatkzotam. Igazából a szintháború lényege gondolom a minél hatékonyabb TP-szerzés, nyilván cél a LE optimalizálás is közben, de a TP, mint cél elsősorban a TOP sajátja (úgy mint VF nem kifejlesztése, szinguláris, TP-t adó relikviák). Teljesen mást jelent nektek +5 TP/vadászat és teljesen mást a középmezőnynek.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.11.19. 22:13:40-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.41
népszerűtlenMidianFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
331. hozzászólás - 2009.11.19. 21:39:46 (Válasz Miklós #323 hozzászólására.)
Lehet, hogy hasznosabb lenne, ha nem a pontozással foglalkoznál, hanem a problémával.
Minosa Torres - Békeidők Hírmondói
"Csaló"
Pontszám: 6.42
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
332. hozzászólás - 2009.11.19. 21:41:07
Tiszteletem!

Még valami a szavazás kapcsán.
És biztos, hogy a válaszolók érteni fogják a kérdést? Hiszen a legtöbben alacsony szinten nem birtokolják és értik MÉG a szakértelmet. Ők mennyiben képesek érdemben válaszolni? A -feltehetően fiatal- többség számára minden táp, ami neki nincs, vagy nem?


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.19. 21:42:03-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.66
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
333. hozzászólás - 2009.11.19. 21:43:14 (Válasz Tyberius06 #328 hozzászólására.)
Idézet: Tyberius06 - 2009.11.19. 21:35:14
Pont hogy nem futott zsákutcába a hsz-ekből kiderülhet számodra, hogy elég egységes döntés született amellett, hogy ne legyen változtatás. Ezen mit nem értettél meg? Nincs itt semmi zsákutca, csak sok értetlenkedés, hogy mi szükség volt erre a felvetésre egyáltalán... Birka jól fogalmazta meg a dolgokat. Nem a VF-fel van a probléma. A problémák már előtte is megvoltak...


Ezzel nem ertek egyet. Az emberek nem amellett kampanyoltak, hogy ne legyen valtozas, hanem hogy az a VF-et ne erintse. A VF problematikajaval (ez alatt most a VF kvazi kotelezo jelleget ertem) ugy is lehet kezdeni valamit, hogy a VF-et magat erintetlenul hagyjuk, es biztositjuk, hogy aki akar, az valtozatlanul fejlodhessen tovabb a VF-fel, mikozben felkinalunk egy alternativat. Ha az alternativa ugyesen van belove, es a LE/TP aranyon nem segit, akkor semmilyen hatrannyal nem jar annak aki kitart a VF mellett. Tehat azert varjuk meg, hogy mik is a szavazas opcioi, hatha lesz olyan, ami vegul teszemazt neked is tetszik, vagy legalabbis elfogadhato.
Pontszám: 6.87
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
334. hozzászólás - 2009.11.19. 21:43:45 (Válasz Miklós #323 hozzászólására.)
Szerintem nem kifejezetten a statisztikának szólt a lepontozás, hanem annak a frusztráltságnak a megnyilvánulása lehetett, amit Aurri olyan ékesszólóan leírt.

Az itt a baj, hogy noha már a topik elejétől látszott, hogy néhány emberen kívül (akik ugye igazából nem is érintettek), mindenki ellenzi az egészet, te kizárólag azokra a hozzászólásokra reagáltál, amit ez a néhány hangadó írt. Ráadásul olyan ötletre is úgy reagáltál, hogy jó ötlet, ami a legtöbbek szerint rossz ötlet. Sokan érzik úgy, hogy a szokásos egy-két ember véleményén kívül egyszerűen ignorálsz mindenkit.

A statisztikával szerintem semmi gond nincsen, bár néhány dolgot érdemes lett volna belevenni, valaki le is írta, hogy miket.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.00
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
335. hozzászólás - 2009.11.19. 21:49:20 (Válasz Kocos #333 hozzászólására.)
Kocos, akkor félreérthető voltam. Én itt most nem más fejlesztésről beszélek, ami esetleg érint a VF-et, hanem konkrétan a VF-ről, hogy ahhoz ne legyen hozzápiszkálva. Én örülnék bármi alternatívának, mert az több taktikázásra ad lehetőséget, még akkor is ha én nem élnék vele. Én amiatt sírok kvázi, hogy a VF-et jelenlegi formájában ne bántsák. Az hogy jön mondjuk egy újabb szakértelem, esemény vagy akármi, ami befolyással van erre a szakértelemre, az már megint más kérdés...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 4.65
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
336. hozzászólás - 2009.11.19. 22:02:30
Miklós, én nem gondolom, hogy ezen meg kéne sértődni. A pontozás pont ugyanaz, mint a fórumos flame-elős vergődés, a többség nem ész érvek alapján csinálja.

Engem inkább az érdekel, hogy tulajdonképpen, így hónapokkal a VF bevezetése után, ki min van megdöbbenve? Teljesen nyilvánvaló, hogy aki VF-el játszik, az mindenképpen több LÉ-hez jut, még ha nem vadászik, akkor is, mert akkor is spórol TP-t a térkapun például.

Ezt minden hülye láthatta anno is, amikor a VF be lett vezetve. Nyilván mindenki ki is fejlesztette, azon kisebbséget leszámítva, aki nem LÉ/TP - LÉ/szint, hanem LÉ/CSP - CSP/szint alapon gondolkodik. Az egyik fele a visszamaradni próbáló pók optimalizátor, legyen bár portyás, vagy vadász, a másik fele meg a topper optimalizátor szint huszár.

Szerintem merőben érdekes utólag azon nyűgösködni, és a JV-t azzal nyaggatni, hogy aki nem fejlesztett VF-et, az hogy kitolt magával.

Megint egyszerűen az van, hogy kivételesen volt egy játéktechnikai opció, ahol az emberek dönthettek, hogy a szintjükhöz képest szeretnének tartósan erősödni, vagy a szint szerinti toplistán óhajtanak felfelé evickélni.
Nyilván a szintben felfelé evickélés már abszolválva lett az érintetteknek, és most fájlalják, hogy közben nem jött annyi LÉ.

De vegyük már észre, hogy azok, akik szintenként az említett 80 illetve 45% LÉ-vel többet szereztek, ők vélhetően 5-10-15 szinttel kevesebb szintet léptek egységnyi idő alatt, ugyanannyi CSP-ből.
Tehát azt gondolom, hogy az általad említett statisztika, így a játék egészéből kiemelve fals.
Kizárólag azt vizsgálja, hogy szintenként átlagosan ki mennyi LÉ-t termelt ki. De nem vizsgálja azt, hogy ki mennyi CSP-ből hajkurászta össze ezt a LÉ-t.

A VF elvégre erről szólt: ugyanannyi erőforrásból ugyanannyi LÉ-t szedsz össze, kevesebb TP árán, kevesebb szintet lépve. Nyilvánvaló, hogy ha csinálsz erről egy statisztikát, akkor pont ezt fogja megmutatni, de ezt fals dolog úgy tálalni, hogy nahát, egységnyi szint alatt van, aki több LÉ-t szerzett. Igen, de több erőforrásból.
Ezen nyammogni teljesen értelmetlen, vagy ha nem az, akkor most tulajdonképp a JV a saját fejlesztését ostorozza közkívánatra, hogy jé, csináltunk kivételesen egy fejlesztést, ami két különböző mércén adott esélyt kiugrásra (vagy TP, vagy LÉ), és az egyik gárdának most savanyodik a szőlő.

Ha módosítjátok a VF-et, azzal pont azt a fanyalgást fogjátok kiváltani, amit anno a kivégzés reformmal. Mindenki, aki kifejlesztette, elégedetlen lesz.
Ismét ott állunk, hogy akik nem fejlesztettek valamit, kérik a tisztelt JV-t, hogy szivassa meg azokat, akik kifejlesztették - ahelyett, hogy fognák, és kifejlesztenék ők is. Elvégre, a lehetőség most is ugyanúgy adott. De nem. Ő nem kifejleszti, mert neki kell a plusz TP. Inkább az legyen, hogy a többiektől vitassuk el a szakértelmül előnyeit, hogy ne az én érdekeim sérüljenek, hanem másoké.

Szerintem ez nonszensz.
A hozzászólást Failure módosította 2009.11.19. 22:05:20-kor
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 7.95
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
337. hozzászólás - 2009.11.19. 22:04:32 (Válasz Miklós #323 hozzászólására.)
Engem speciel érdekelnek a számok is, csak mivel a 2. világon játszok, számomra az első világ statisztikái nem sokat érnek.

A statisztika akkor lett volna reprezentatív, ha mind3 világra elkészül, valamint számol azzal az aprócska ténnyel is, hogy a VF-es vadászat mellet átlag 37-40% LE jön (nekem) vadászatból (0 TP-vel). 23. szintre visszamenőleg megvan az összes vadászatom eredménye (azt most ne firtassuk, miért vezetek erről táblázatot ), szóval az adatot nem hasra találtam ki.

Ilyen módon talán egy kicsit pontosabb, és reprezentatív adatokhoz jutnánk. És engem érdekelne is.

Azt viszont nem értem, miért ragaszkodtok a szavazáshoz, a nagy többség heves ellenzése ellenére?

Szerk: szótévesztés: ragaszkodunk -> ragaszkodtok
A hozzászólást Vaczakka módosította 2009.11.19. 22:50:41-kor
Pontszám: 6.72
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
338. hozzászólás - 2009.11.19. 22:11:43 (Válasz Miklós #323 hozzászólására.)
Ne szívd merre Miklós...Te biztos nem leszel egy hamar "irritáló" ! Ha meg ennyira zavar kérd meg Baraty-ot hogy pontozzon fel...
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 7.74
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
339. hozzászólás - 2009.11.19. 22:31:43
Tudom, hogy egyszerűbb lehúzni egy hozzászólást a pontozással, viszont érdekelne, miben nem értünk egyet azzal, aki így fejti ki a véleményét.

A pontozás nem számít, nem a Csillag Születik döntőbírája vagy, kedves ismeretlen. A véleményed inkább érdekelne
Pontszám: 7.51
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
340. hozzászólás - 2009.11.19. 23:04:55 (Válasz Failure #336 hozzászólására.)
Ha minden így marad ahogy most van, fél év múlva oda jut a játék, hogy lesz egy maréknyi játékos akik olyan tempóban haladnak mint eddig, mindenki más viszont úgy játszik majd, mintha egy lassított serveren lennének feleannyi csp-vel. Mindenkinek meglesz a VF, innentől kezdve pedig ez már nem dupla LE-t jelent az adott szinten, hanem feleannyi csp-t.
És ez a probléma gyökere, nem pedig a dupla LE. Az nem gond ha egy szakértelem növeli a szerezhető LE mennyiséget. Ha mindenki kifejleszt egy LE termelő szakit, akkor helyreáll az egyensúly és nem történik semmi. De ha a VF-et kifejleszti mindenki, azzal felére lassul a teljes játék.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.02
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője