Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
381. hozzászólás - 2009.11.20. 00:39:10 (Válasz Ariel #374 hozzászólására.)
Értem én, Ariel.
Azt nem értem, hogy neked mi dolgod a ma, meg a holnap regisztrálókkal.

Ha számukra vállalhatatlan ez a lassulás, akkor nem fejlesztenek VF-et.

Azért nonszensz, amit mondasz, mert ezen a logikán, hogy "ha érvényesülni akar, akkor muszáj VF-et fejlesztenie", akkor én továbbmegyek oda, hogy hiába fejleszt VF-et, mert VF-el is sokkal gyengébb és bénább lesz, mint egy közepesen béna portya-pók, VF nélkül.
Tehát, nem is VF-et kell fejlesztenie, hanem portya póknak kell állnia!
Muszáj!
Mert csak úgy lehet erős karakter!

Namármost, ez viszont nem így működik.
Mert portya pókhoz türelmesnek kell lenni. Ez a többségnek nem megy.
A többség ugyanígy nem akar lassan játszani.
Ergo, hiába ésszerűbb matematikailag úgy, nem fog feltétlenül VF-el játszani.

Ha ez ilyen egyszerű lenne, és mindenki optimálisan játszana, a szerver tele kéne hogy legyen optimális karakterekkel.

Szerintem nem árt észre venni, hogy mindazok, akik vesszük a fáradságot, hogy itt fórumozgatunk, elolvassuk egymás véleményét, többnyire olyan játékosok vagyunk, aki azért el tud számolni kettőig, nagyjából fel tudja mérni, hogy a játékban mi mire jó, de azt is észre kell venni, hogy az átlag játékbázis nem ez.

Az átlag játékbázis az, aki 30. szint környékén levelet ír nekem, hogy hogyan lehetne állata, melyik szakértelem mire jó, mert neki a VU nem életforma, hanem csak kikapcsolódás, és marhára nem optimálisan játszik.
Ha így lenne, akkor például az én középszerű karakterem nem első lenne a szintjén, hanem a középmezőnyben bandukolna, mert egy halom dolgot elszúrtam vele, és el is fogok.
De az emberek többsége még bénább.

Magyarán, hibás következtetés a fórumozók játékstílusát evidensnek és átlagosnak tekinteni, úgy vélem.
Ugyanebből kifolyólag fals minta az itt megszólalók igényei szerint játékot fejleszteni, mert ez önkéntelenül az amúgy is ügyesek malmára hajtja a vizet.
Tudom, önellentmondás valahol, de ez van.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 9.16
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
382. hozzászólás - 2009.11.20. 00:39:16 (Válasz Ariel #374 hozzászólására.)
Ariel, aki három hónap múlva kezdi, annak teljesen természetes lesz az a játéktempó, mertmivel így fogja megismerni a játékot.
Legfeljebb játszik egy kicsit a szinguval, ha szükséges küldihez, vagy eféle.
És nem fogja hiányolni a normál sebességet, mivel neki ez lesz normál.

Hogy Miklós mennyi időre tervezte a szintlépést.
Hát ha csak én visszagondolok, hogy az én indulásomkor mi ezer dolog volt egész másképpen tervezve...
és lett, ami.

Amit még nagyon nem értek, és itt olvasgatva már sokadjára felhorgad, nade lassú!
Hová a fenébe szaladunk?
Van ennek valami értelme is, amit én nem látok?
Játszunk, egy végtelenre tervezett játékot.
Akkor mihez képest lassú a micsoda?
A hozzászólást Darah módosította 2009.11.20. 00:45:22-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.38
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
383. hozzászólás - 2009.11.20. 00:39:20 (Válasz Ariel #379 hozzászólására.)
Draglov 76-os, és pár hónapja még több szinttel előttem volt. Azt hiszem ő a legmagasabb szintű VF-es.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
384. hozzászólás - 2009.11.20. 00:44:13
Tiszteletem!

A lassulásról 3 pontban
1 relatív
2 vállalható
3 nem érint mindenkit


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.72
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
385. hozzászólás - 2009.11.20. 00:47:21
Megjegyezném, nem is lenne feltétlenül baj, ha (akár a vf által) lassulna a szerver és Miklósék jutnának némi lélegzethez a fontosabb dolgokra, nem mindig új szörnyeket, meg tárgyakat bepakolni, de ez persze sajnos megvalósíthatatlan, lévén a topok játékstílusa mást követel. Amit mi megértünk (én legalábbis meg). De örülnénk, ha ez visszafelé is menne.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.53
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
386. hozzászólás - 2009.11.20. 00:50:08 (Válasz Byzon #380 hozzászólására.)
Ezért írtam, hogy kiváncsi lennék a 3 hónappal ezelőtti állapotra a VF használatát illetően, és 3 hónap múlva is jó lenne megnézni, hogy mit mutat a statisztika. Gyanítom, hogy ez a százalék nem konstans, hanem folyamatosan növekszik a VF használók aránya.

Sokan vannak most is akik nem akarják használni a VF-et, ők valóban le tudják még hagyni a VF-es játékosokat, és "befutnak a kettő közti résbe". De mi lesz azokkal, akik a jővőben indulnak? Hová futnak be, ha elöttük a játékosok 60-70%-a VF-et használ, és másfél, két év lenne mire lehagyná az összes VF-es karaktert? Nekik nemhogy egyre könnyebb lenne a játék, hanem egyre nehezebb és kilátástalabb, 30-ik szinten még lehet, hogy nyögve nyelősen megnyerik majd a portyáikat, de 50-ik szinten már esélytelenek lesznek. Mire 70-ik szintre érnek 7-8 hónap alatt, olyanokkal találják szembe magukat, akik másfél éve játszanak, ellenük mégis mi esélyük lenne? Nagyjából semmi. Nekik már nem marad más választásuk mint a VF vagy a törlés.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.02
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
387. hozzászólás - 2009.11.20. 00:51:57
Miklós esetében nyilván van egy másik probléma azzal, ha mindenki ráál a VF-re: a lassuló játék miatt ritkábban, és kevesebb prémium tárgy fog fogyni, ergo, bevételkiesés.

Bár, ez is csak részleges, mert a prémium tagságot hétről hétre fizeti az ember, fejlődési sebességtől függetlenül. Tehát, itt csak a szintlépésből adódó tárgyvásárlás kieséssel kell számolni.
De nyilván ez is lehet számottevő.

Hovatovább, fórumtársaim mondhatják, hogy ez nem az ő gondjuk, de én olyan joviális személy vagyok, hogy Miklós sorsát is szem előtt tartom!

@Let: néha úgy érzem, én magam eléggé körülményesen fogalmazok, következésképp tán fogékony vagyok rá, ha más is így tesz. De iménti replikádat bevallom, négyszer olvastam el, mire egyáltalán körvonalazódott lelki szemeim előtt, hogy ez most pro, vagy kontra érvelés részedről, és hogy akkor most az én anyukámat, vagy a suttyomban szervezkedőkét, vagy egyáltalán, fiú vagyok, avagy lány.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 8.85
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
388. hozzászólás - 2009.11.20. 00:54:27 (Válasz Ariel #386 hozzászólására.)
Ariel fentebb már leírták, hogy nem a te gondod, hogy x hónap múlva aki regisztrál, hogy szívja a fogát. A másik ha nem portyapók karit indít, akkor már eleve bukta mert farm lesz belőle. Akkor nem ha egyből felhúznak köré egy akadémiát és egyből 10. szinten már tudja fejleszteni a vf-et, mert akkor lehet egy erős vadászós-visszafogott lassú kari, aki egy idő után (kurva hosszú idő után) kurva erőssé vállhat...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.53
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
389. hozzászólás - 2009.11.20. 00:54:31 (Válasz Ariel #386 hozzászólására.)
De könyörgöm!!! Akkor tessék kinyírni villámsebesen a spektrális manipulációt is (kötelező!!!), a sajtolást is (kötelező!!!), az ultraspecet is (kötelező!!!) a transzplantációt is (kötelező!!!)... És utána maradjon egy jó kis kattingatós játék, amibe szép képet lehet feltölteni, meg jókat dumcsizni 34 másik emberrel... Ja, hogy erre van a skype és az gyorsabb? Akkor is! Mert a topok azt mondják!!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.63
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
390. hozzászólás - 2009.11.20. 00:56:01 (Válasz Ariel #386 hozzászólására.)
Ugyanez van akkor, ha egy normál fejlődésű karakter felér a HT-n nőtt, és hónapokkal korábbi épületbónuszokkal felszerelt elsőkhöz.
Pardon, csak alájuk.
A hozzászólást Darah módosította 2009.11.20. 00:57:00-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.28
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
391. hozzászólás - 2009.11.20. 00:56:43 (Válasz Tyberius06 #388 hozzászólására.)
Idézet: Tyberius06 - 2009.11.20. 00:54:27
Ariel fentebb már leírták, hogy nem a te gondod, hogy x hónap múlva aki regisztrál, hogy szívja a fogát.


Ez hülyeség. Nekünk mindannyiunknak az az érdeke, hogy minél több új játékos legyen, és azok hosszútávon is élvezzék a játékot. Ha több játékos van -> több Miklós bevétele -> nagyobb figyelmet fordít az egyéb projektek mellett erre a játékra, mert üzletileg több hasznot hoz -> nekünk több fejlesztés jut.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.20. 00:57:02-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.50
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
392. hozzászólás - 2009.11.20. 00:59:02 (Válasz Ariel #379 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.11.20. 00:35:24
Idézet: Failure - 2009.11.20. 00:16:15
Egy VF-es maximum olyan nem VF-essel találkozhat, aki alóla érkezik, de pár hét alatt már el is húz felette.


Egy 3 hónap múlva induló karakter, aki nem használ VF-et, két év alatt kerülne olyan szintre, ahol nem VF-es karakterekbe ütközik. Hiába lépi gyorsabban a szinteket, mindenhol VF-et fog találni. Kétlem hogy sokan állnák két évig a folyamatos pofonokat, hogy végül elmondhassák, hogy túl vannak rajta. Inkább beállnak a sorba és VF-et fejlesztenek.


Jó játékkal el lehet kerülni a punchbag-eskedést, vannak eszközök, hogyha játszani akarok, tudjak is, és legyen ÉP-m. Sokan most is ezt játsszák a másod-harmadvonalban.
Rossz játékkal meg tökmindegy.
Szóval Byzonnak igaza van, nem kell túllihegni ezt a dolgot.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.84
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
393. hozzászólás - 2009.11.20. 00:59:42 (Válasz Ariel #386 hozzászólására.)
Tudod mit Ariel? Legyen az, hogy esetleg az elol rohano osszes top karakter osszebeszel es kifejlesztitek mindahanyan a rohadt VF-et. Igy mindenki belassul es akkor talan lesz ideje a jatektervezoknek normalis es aktualis fejlesztesekre idejuk, amikkel mar meglehetne tolteni egy egesz kepernyot annyira lenne szukseg!! Igy akkor talan nemkellene kapkodniuk Mikloseknak, hogy igyekezzenek a megfelelo iramban hozni a fejleszteseket, hogy az elol rohano mittomen 50-100 jatekos ala dolgozzanak, hogy nekik is legyen mit csinalniuk a malmozason es a sirankozason kivul, hogy nemtudnak mitkezdeni magukkal...
Jaj, hogy akkor igy talan esetlegesen valaki elhunza melletetek es atvenne a helyeteket?
Mirol is beszelunk itt kerem?!?!

U.I: Lehet kisse sarkosan fogalmaztam, sorry.
Pontszám: 9.09
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
394. hozzászólás - 2009.11.20. 01:00:09 (Válasz Failure #387 hozzászólására.)
Idézet: Failure - 2009.11.20. 00:51:57
Miklós esetében nyilván van egy másik probléma azzal, ha mindenki ráál a VF-re: a lassuló játék miatt ritkábban, és kevesebb prémium tárgy fog fogyni, ergo, bevételkiesés.


Ezzel viszont mondasz valamit... Ezen tényleg valahogy segíteni kéne...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.34
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
395. hozzászólás - 2009.11.20. 01:00:26 (Válasz Ariel #374 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.11.20. 00:29:34

Egyszerűen csak azt vedd végre észre, hogy az új játékosoknak a VF már nem alternatíva lesz, ha sikeresek akarnak lenni a játékban, hanem egy kötelező szakértelem, mint a spektrális manipuláció, és a többi. De a VF miatt mindent dupla annyi idejükbe kerül majd elérni, mint pl nekem került. Olyan, mintha a VF is egy szimpla LE termelő szaki lenne, de duplázza a szintlépés költségeit.

A karakteremnek totálisan mindegy, hogy 20, 30, vagy 100 szinttel alatta mit csinálnak a VF-es karakterek. De annak aki 3 hónap múlva elkezdi a játékot, már nem marad választási lehetősége, fejlesztenie kell a VF-et ha érvényesülni akar, ezzel pedig el kell fogadnia, hogy pl nem 8-9 hónap alatt küzdi le a fertőzést, hanem másfél év alatt, és még sorolhatnám.


Példával cáfolom ezt a részt. V2-es karakterem Daniell D'Lavier 13892 sorszámmal rendelkezik már volt lehetősége VF-t használni, de nem használom. Ennek ellenére úgy érzem van sikerélményem bőven. A szint top listán az 56., a Szerzett LEdifferenciája alapján az 50., szakértelemösszegben 61. stb... Egy pillanatra sem éreztem azt, hogy ki kellene fejlesztenem a VF-et. Ja a lényeg, a VF halálát sem kívánom.
Pontszám: 9.05
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
396. hozzászólás - 2009.11.20. 01:01:26 (Válasz Ariel #386 hozzászólására.)
Ariel, az a baj, hogy nem lehet, és nem szabad innen megközelíteni a problémát.

Tudom, én biztos kizárólag szélsőségekben tudok gondolkodni, de minthogy ez egy végtelen játék elvileg, így aki most indul, az így is, úgy is sírva fog fakadni, mert:

- soha semmi esélye nem lesz utolérni a korábban indulókat, se szintben, sem képességben.
- már kifejlesztett dolgok használatbavételéhez is hónapokat vagy éveket kell talpalnia, mert nem ér el mindenféle szintlimiteket
- mégsem siethet, mert ha siet, fentről kupán vágják
- akármennyire jó, akármennyire ügyes, 3-4-5-6 szinttel feljebbről folyamatosan kupán vágják


Egészen természetes, hogy minden létező játékos, aki kicsit is megpróbálja felfedezni a játék belső logikáját, és később indult, mint az első generáció, lehetőség szerint lassulni akar majd, hogy ne pofozzák fentről.
Ez a VF-től függetlenül is így van.
Ez a játék alapvető természetéből adódik.

Ha nagyon jó vagy, fentről akkor is lepofoznak, mert lehet ütni lefelé.

Azon fanyalogni, hogy a VF nélkül játszók gyorsulnak a VF-esekhez képest, és ezért ők szintjükön verve lesznek, teljesen irreleváns, ha az irreleváns lehet, hogy lehet szintben lefelé ütni, és ezért olyanokat pépesíteni, akik egyébként még 1000 CSP elköltésével, és több hét játékidővel beljebb vannak.
Ha VF miatti sebességkülönbség igaztalanság, akkor ez főleg az.

Tehát, továbbra is fenntartom, hogy kár ezen a VF kérdésen lamentálni. Az legalább egy választható opció, mindenki vérmérséklete szerint. Az, hogy 6-7 szintkülönbséggel fentebbről pépesítenek, pedig időben és térben máshol jársz, ehhez képest szerintem nagyobb igazságtalanság, mégsem vitatja senki a létjogosultságát, egész egyszerűen, mert a játék szabályai ezt diktálják, lehetővé teszik, és kész.
Nincs objektív igazság. Nézőpontok vannak.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 8.12
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
397. hozzászólás - 2009.11.20. 01:06:49 (Válasz Mortimer #391 hozzászólására.)
Keves Mortimer!

minél több új játékos legyen


Gondolod több új játékos lesz, ha gyorsabb a játék? Ezzel nem lenne eltörölve a karakterek közötti különbség, csak
1. a pókokkal szemben a casual playernek később sincs alternatívája
2. a casual player meglátva a toplista első helyén álló 160-as szintű karaktert még mindíg felezne, aztán telefonos segítséget kérne
3. a casual player valószínűleg nem fizet. Aki fizet pedig valószínűleg olvas fórumot és wikit. Ergo látja a trendeket és alkalmazkodik

Ariel
Bocsáss meg, de azt kell mondanom hibás az érveid logikája. Ha az lenne a premissza, hogy elérhetetlen a VF, akkor lenne csak igaz a hátrány, új játékosok lemaradása, stb. Mivel ez a lehetőség azonban adott, vagyis van mód alkalmazkodni, ezért alapvető hibája az érvelésednek pont a te álításod, hogy az új játékosok is alkalmazkodhatnak.

Let

Failure: próbálok azon a sávon lavírozni, ahol mindenki az ért amit szeretne, mégis kitalálható mit gondolok.
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.20. 01:06:57-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.76
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
398. hozzászólás - 2009.11.20. 01:15:00 (Válasz Let. #397 hozzászólására.)
Let, ha nem gigászi építményhez lenne kötve a szakértelem, ez igaz lenne.
Bár van már akadémiai turizmus, és stb, de az egyenlőség kedvéért, és főleg tényleg azért, hogy ne falként koppanjon neki a karakter a VFmezőnynek, le kéne venni az akadémiából.
Sokkal simább átmentet biztosítana mindenkinek, mivel elég kevesen indítanák úgy kis szinten, hogy gyí maxra.
A hozzászólást Darah módosította 2009.11.20. 01:15:39-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.84
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
399. hozzászólás - 2009.11.20. 01:15:04 (Válasz Mortimer #391 hozzászólására.)
Ok, ez így erős volt, amit írtam, de Ariel feleslegesen aggódik azon, hogy mi lesz ezekkel a karikkal, mert 1. az büdös életbe nem fogják őt utolérni, 2. simán alkalmazkodnak a trendhez és úgy alakítják a karijukat, hogy minél jobban járjanak, 3. ha nem pók karit indítasz, hanem normál hobbi karaktert, akkor gyakorlatilag bár játékélményed lehet, de ha nem folyton 0 LE-vel táborozol úgy lesz belőled farm, mint a pinty... 4. vadászós karit is csak úgy érdemes indítani, ha haverok fölé húznak egy akadémiát és egyből visszafogottal vadászik... 5. ha nem használ visszafogottat, akkor meg szépen elhagyja a pókokat, aztán beér a visszafogottak közé, majd azokat is elhagyja... úgy kb 1 év múlva és közben szarrá veri a többség, de van alternatívája, hogy vagy pók lesz vagy visszafogott, vagy farm...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.53
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
400. hozzászólás - 2009.11.20. 01:20:56 (Válasz Let. #397 hozzászólására.)
Let, ami ezen határ belövését illeti, elég jól sikerült, legalábbis az én korlátolt értelmi szintemhez mérten. De tetszik, ne hagyd abba, kész stílustanulmány vagy, iszom szavaidat!

Az érveléssel maximálisan egyetértek.

Miklós nyilván akkor foglalkozik szívesen, és kiemelten a játékkal, ha minél több ebből a bevétele.
Azonban, nyilvánvaló, hogy a bevétel nem feltétlenül arányos a játékosok számával. Úgy hiszem, bár nyilván nincs erről statisztikám, csak ahogy látom a körülöttem vonagló karaktereket, a prémes tagok száma elég elenyésző a casual playerekhez képest.

Természetesen, egy casual playerből is csak akkor lehet fizető vendég, ha van itt valami sikerélménye.
Csak van ebben az az ördögi kör, hogy aki eleve nem prémként kezdi, indul akkora hátránnyal, hogy ha lehúz úgy 10-20 szintet, akkor soha többé nem fog megjönni a kedve prémium tagsághoz, vagy ha mégis kipróbálja, akkor már lesz akkora versenyhátránya, hogy hiába aggatja tele magát prém tárgyakkal, nyilván nem fogja ellensúlyozni a 300-as TÖ hátrányát. Látok magam körül elég ilyet.

Másrészt, a frissen regisztrált játékosnak nincs összehasonlítási alapja, hogy mikor milyen lehetett a játék sebessége.

Elárulok egy titkot, én amikor regisztráltam, hetekig töprengtem, hogy törlök, mert ez egy kalap szar. Már bocsánat. Nem a játék miatt, hanem mert lassúnak, és unalmasnak tűnt a dolog. Ingerszegénynek. Szokni kellett. Pedig, akkor még amatőr módon vadásztam is, nézegettem, hogy mit is lehet itt csinálni.
Bizony mondom, megvan a 8 elemi, tudak 20-as számkörben számolni, de a frissen indított karakter, ha maga kell, hogy rájöjjön a mi merre mennyire, akkor elvész itt, mint a pinty. Ha nincs két tapasztalt játékos, akit ismerek innen személyesen is, bedarált volna a játék, fél perc alatt. Nem azért, mert olyan bonyolult, hanem mert ha x szintet eltöltesz azzal, hogy magadtól rájöjjél a mi-merre-mennyire, akkor egy életre behozhatatlan hátrányba kerülsz, ez elég szimpla ténykérdés.

Azt gondolom, hogy nagyon kicsi az esély arra, hogy a ma regisztráló játékosok itt hosszan sikerélményekben gazdag időtöltést találjanak, mert ehhez nagyon sok szerencsés elemnek kell összetalálkoznia.

Persze, ez már most marhára off-topic, de hát erre kanyarodtunk.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 8.14
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője