Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
221. hozzászólás - 2009.11.19. 14:45:33 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.19. 14:14:56
.... a VF-et előszeretettel fejlesztik azok a karakterek, akik portyából sok LE-t zsákmányolnak, vagyis a pók és a VF nem alapvetően eltérő stratégia, a VF a pókokat jobban erősíti, mint a többieket.

nos... a pókok ugye azért fejlesztik, mert ők alapvetően nem vadásznak - kizárólag a küldetések miatt, azt is általában láthatatlanban, kimaxolt VF-el
a vadászós VF-esekről nincs közvetlen információm , viszont
Idézet: Miklós - 2009.11.19. 14:14:56
Ez esetben a VF szintenként 0,91% plusz LE-t jelentett, tehát 50. szinten 45,5%-kal több lélekenergiát.

na de kérem, azért nem mindegy hogy 1000 (pók) vagy 10.000 (vadász) vadászatra jár a VF miatti "plusz LE"

szvsz a pókoknál a VF miatti extra LE a portyabevételekhez képest marginális...

szóval nem osztom Miklós, a véleményedet, hogy VF és pók nem eltérő stratégia...
Pontszám: 9.15
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
222. hozzászólás - 2009.11.19. 14:45:43 (Válasz Kundi #219 hozzászólására.)
Sajtolásra semmilyen TP nem megy és soha, senkinek, ahhoz nem sok köze van a VF-nek, max annyit, hogy egy szinten több vadászat, több befogás.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.53
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
223. hozzászólás - 2009.11.19. 14:47:06
No, csak Miklós hsz-iet olvastam el, de most leírnám, hogy én hogyan is látom.

VF egy jó dolog, gondoljunk arra, hogy ha egy kari esetleg túl gyengének érzi magát, akkor ezt kifejleszti, és mindjárt erősebb lesz, tehát sikerélményhez jut. A hátránya tényleg a lassú haladás, de valamit valamiért....VF-et betiltani egy az egybe szemétség lenne, mert eleve a Top-nak van csak baja vele, ahogy Miklós is írta, szinte mindnekinek érdemes kifejlesztenie aki nem a TOP-ban van...a TOP karisok is egy taktikát követtek, mégpedig hogy ők érjenek el mihamarabb újabb szintet, és így nekik legyen mindig a legerősebb és legújabb cucca...és ezért sztem sokan fejlesztettek a szinguláris ismereten...akkor kérdem én, azt MIÉRT NEM TÖRÖLJÜK azt a szakit? Mert ugye ennek segítségével el lehet húzni eléggé....ez pont olyan fejlesztés, mint a VF csak másik irányba...tehát vagy mindkét szaki megy, vagy egyik se....

Továbbá nem lenne szükség a VF-re se, ha magas szinten már nem 7-8 szinttel támadnának lefelé az emberek...és még csoda, ha egy 60-as szintű kari inkább visszafogja magát, csakhogy ne verjék agyon 8 szinttel feljebbről? sztem nem csoda....ez a 8 szinttel csapkodás lefelé, ez is a TOP miatt kellett, mert szegényeknek nincs sikerélmény....DE EZT AZ UTAT ŐK VÁLASZTOTTÁK!!!! És valsz az általam írt szingulárissal ugrottak el, mert ha a játék kezdésekor ők is csak levadásszák a CSP-iket, akkor most kb nem 10 db szinthuszár lenne, hanem 1000!!!!! És akkor akkor sokkal több ember lenne 1-1 szinten, nem kéne átütni 8 szinteket....

Nem tudom mi a jó megoldás, az biztos hogy egy VF-es kari esélytelen, vagy egy PÓK-ből lett VF-esnek lehet esélye az epik ellen egy idő után, mint ahogy én is ebben a cipőben járok...remélem jól meg lesz oldva ez a probléma, engem is zavar a lassabb haladás, de az is zavar, hogy páran meg elől bóklásznak, és könnyedén verik az epiket...ők epikelnek, és portyázok, valamit valamiért....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 8.49
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
224. hozzászólás - 2009.11.19. 14:48:34 (Válasz Tyberius06 #200 hozzászólására.)
Idézet: Tyberius06 - 2009.11.19. 14:02:31
Kocos, mennyire hosszútáv? .


2-3 ev az amit en ilyen szempontbol hosszu tavnak mernek nevezni. Skypon teptem a szamat fel orat, megprobalom most ugy megfogalmazni, hogy a leheto legkevesbe adjak eselyt arra, hogy kepzettarsitas utjan olyat kepzeljetek bele abba amit irok, amilyet en nem mondok es nem is goldolok.

Jelenleg eltelt kb. 9 honap a VF bevezetese ota. Azt latjuk, hogy 9 honapos tavlatban NEM rombolja a jatekelmenyt a VF (bar van akinek igen, de ezt nevezzuk torpe minoritasnak). Miklos pedig azt allitja, hogy hosszu tavon fogja rombolni. En ezt nem tartom torvenyszerunek, de csak azert, mert eddig meg nincsenek ilyen hatasai nem mernem azt allitani, hogy 2-4-szer ennyi ido utan sem lesznek ilyen hatasai.

En a sajat boromon is tapasztalom, hogy a jatekhoz fuzodo motivaciom (nem feltetlenul vegzeturrol beszelek, inkabb korabbi jatekokrol) akar napok alatt nullara tudnak csokkenni. Remelm, ezt mar senki nem probalja majd meg ugy interpretalni, hogy meg akarom mondani valakinek, hogy mi jo neki, meg mi nem.
Pontszám: 8.32
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
225. hozzászólás - 2009.11.19. 14:50:57
Az a gond a visszafogott fejlődéssel, hogy ez is egy játékbeli tervezési hibára adott ad-hoc megoldás, ami sajnos a problémát nem oldotta meg, csak újabbakat szült (eredeti célja az lett volna, hogy a gyengébb karakterek vissza tudjanak maradni az erősektől, ezzel szemben az erősek maradtak vissza és így még hatékonyabban ütik a gyengébbeket).

Sajnos azóta annyi minden épült erre a szakértelemre (komplett játékstratégiák), hogy ha megbolygatjuk, lehet még nagyobb káosz történik. Nagyon kellene a változás, de a jelenlegi helyzetből nem látok olyan lehetőséget, hogy játékosok komoly tömegeit ne sértse keményen a dolog. Sokkal korábban kellett volna erről beszélni.

Két dolgot tartok elképzelhetőnek:
1) Az esetlegesen kidolgozott változásokat egy új világban bevezetni (itt gyakorlatilag kihagynám a VF-et, szingulárist és a szintbeli besorolást a karakterek tényleges ereje alapján határoznám meg).
2) V1-re is talán kidolgozható egy komplex szabályrendszer, amit a játékosok nagy része elfogad. Viszont ez óriási munka lenne (megvitatni is, hát még leprogramozni), így elsősorban az a kérdés, hogy a játékvezetés nyitott-e erre, illetve a játékosok mit szólnak hozzá. Utóbbi dolgot nehezíti, hogy a VF inkább a "hard-core" játékosok eszköze, akik a fórumot is sokkal intenzívebben használják a többieknél, ezért őket komolyabban érintene minden ilyesmi.

Ezek nélkül a VF-hez inkább nem, vagy csak nagyon finoman szabad nyúlni.
Pontszám: 8.78
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
226. hozzászólás - 2009.11.19. 14:52:04 (Válasz Let. #220 hozzászólására.)
Let, én nem azokról beszélek, akik a 30-75-ös szintzónán kívül vannak, hanem azokról, akik belü, viszont a szövetségükben még nem elérhető ezen tanulásszint, mert nincs elég magas, vagy semmilyen akadémiájuk esetleg.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.79
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
227. hozzászólás - 2009.11.19. 14:52:25 (Válasz Kocos #224 hozzászólására.)
Miért pont TÖRPE minoritásnak???
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 8.07
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
228. hozzászólás - 2009.11.19. 14:57:09 (Válasz Kocos #224 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.19. 14:48:34
Azt latjuk, hogy 9 honapos tavlatban NEM rombolja a jatekelmenyt a VF (bar van akinek igen, de ezt nevezzuk torpe minoritasnak).


Kicsit korrigálnék: mi azt látjuk, ami a fórumon napvilágot lát. Valószínű Miklós sem készített komoly statisztikákat arról, mekkora a fluktuáció a játékban. A fórumon pedig töményen a hard-core játékosok vannak jelen, ha megnézed a hozzászólások 90%-a maximum 100 embertől származik. Az a "törpe minoritás" akinek nem hallani a hangját, a játékban a döntő többséget képvisel(het)i.

A játékba 15 embert hoztam (ajánlások alapján), ebből ma EGY játszik. Nem fogod tudni felmérni, hányan hagyták abba, és hogy ebben van-e, és ha igen mekkora szerepe a VF-nek. Mert ami az egyik játékosnak sikerélmény, a másiknak kudarc. Mi szinte csak az elsőt látjuk ebből.
Pontszám: 5.23
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
229. hozzászólás - 2009.11.19. 14:58:33 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Már bocsi, de azt hiszem anno pont azért jött létre hogy több Le-t lehessen egy szint alatt szerezni, s felzárkózhassanak többen is Tö-Szö-ben. Növeljétek a Tp a portyáért és tényleg alig fog majd valaki háborúzni. Eddig is haldoklott, ezzel majd meg is ölitek végleg. Mellesleg aki kifejlesztette az Le-t is adott bele és tp-t is. Ezt beleszámoltátok? Nem az a valódi baj, (félve írom le, nehogy baj legyen) hogy kevesebb kavics fogy?
Senki előtt nincs tiltva hogy kimaxolja a vf-et(még a topnak sem), de megint az szívjon majd akinek már megvan?
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.14
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
230. hozzászólás - 2009.11.19. 15:01:10 (Válasz Jeriko #228 hozzászólására.)
Ahogyan azt sem tudjuk meg, amiatt hányan hagyták abba, mert özön szintről három csatával lezúzták az állataikat, vagy éppenséggel amiatt, hogy egy jópár szakértelem teljesen le lett butítva, vagy amiatt, ami háborús rendszer címen megy, vagy ami bajnoki viadal és kvízolimpia címén megy.

Nekem három ajánlásom van, mindhárom játszik.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.53
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
231. hozzászólás - 2009.11.19. 15:02:51 (Válasz Darah #230 hozzászólására.)
A kvízről s kvízolimpiáról nem is beszélve valóban.
Azt mikor reformál-juk-játok meg?
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 4.83
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
232. hozzászólás - 2009.11.19. 15:03:19
Üdvözletem!

Jeriko:
Sajnos azóta annyi minden épült erre a szakértelemre (komplett játékstratégiák), hogy ha megbolygatjuk, lehet még nagyobb káosz történik. Nagyon kellene a változás, de a jelenlegi helyzetből nem látok olyan lehetőséget, hogy játékosok komoly tömegeit ne sértse keményen a dolog. Sokkal korábban kellett volna erről beszélni.

Korrektség medált nem osztanak? Rád szavaznék.

Darah:
Igen, igazad van, érdemes lenne megtudni. Egyszerűen az is érdekel, hányan választották azok közül akiknek lehetőségük van a kifejlesztését.

Constantin:
Senki előtt nincs tiltva hogy kimaxolja a vf-et(még a topnak sem), de megint az szívjon majd akinek már megvan?

Én az egyetlen reális problémát abban látom, hogy nehezen elérhető a tömegeknek.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.19. 15:06:05-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.66
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
233. hozzászólás - 2009.11.19. 15:07:43 (Válasz Jeriko #228 hozzászólására.)
nem hiszem hogy a VF miatt töröltek volna sokan. érzésem szerint a céltalanul játszó karakterek töröltek vagy hagyták abba. ne felejtsük, pl a későn megkapott akadémia hatalmas rombolást vihet végbe egy karakternél, és nem a VF hiánya hanem a transzplant és az ultrsaspec hiánya nyomhatja rá a bélyegét egy amúgy jól fejlesztő karira.

a legnagyobb baj azonban a "casual player" kategória, aki belép, kattint párat, elolvassa a szövifórumot (MÁRHA elolvassa, volt 2 olyan szövitagunk akiket azért rúgtunk ki anno mert a PM-ekre sem reagáltak, pedig zöld volt a nevük nap mint nap). ezekkel nem tudsz mit csinálni. a VF-re fogni azt hogy valaki nem mélyül el jobban a tervezéssel és vakvágányra viszi a kariját, hiba. (a játék szépsége, nevezetesen az hogy NAGYON sok opció van a játékban, egyben a hátulütője is.)

csúnya dolog amit most mondok, de az hogy elhullanak a játékosok az törvényszerű.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.70
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
234. hozzászólás - 2009.11.19. 15:10:05 (Válasz Kocos #224 hozzászólására.)
Igen, Kocos, 2-3 év, de ennyi idő alatt mennyi egyéb fejlesztés lesz még? Hosszútávon ha 2-3 évről beszélünk, az szerintem jelen esetben hülyeség, ezért írtam, hogy Miklósnak nem ezzel kéne foglalkoznia, hogy x idő múlva mi romlik játékélményben és mi nem... Még ha csak 1 évről beszélünk, az is nagyon nagy idő egy ilyen játékban, mert teszem azt a VF-től függetlenül berak egy fejlesztést, ami nekem nem tetszik, és egyéb esetben muszáj lenne vele foglalkoznom, akkor rombolná a játékélményemet és szép lassan nyomnék egy delete gombot.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 7.36
kedvelt tagKhronosFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
235. hozzászólás - 2009.11.19. 15:11:04
Öcsém azért hagyta abba karit mert jöttek akadémiás fejlesztések. A VF simán volt számára olyan rossz mint az ultraspec meg az transzplant.

Ez Solariasnak ment mellesleg
A hozzászólást Khronos módosította 2009.11.19. 15:11:37-kor
Pontszám: 6.80
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
236. hozzászólás - 2009.11.19. 15:14:23
Ha belegondolunk, akkor (bár akaratlanuk, és jószándékból) Miklósék rontották el a játékot a VF-el, meg talán a szingulárissal....pontosítok, nem rontották el, csak így kicsit több rétegre szakad a mezőny, ennyi....nem tudom hogy lehetne megoldani, a már meglévő világokon a hibát, de olvastam olyat, hogy a TOP karikat kéne kárpótolni, mert ugye a VF-esek több LE-t szereznek....sztem ha megszűntetik a VF-et, pont hogy a visszamaradó játékosokat kell majd kárpótolni, mert ők esnek el sok LE-től, amiért kifejlesztették a szakit.....mondhatnám azt is hogy a TOP karisokat meg büntetni kéne, mert elhúztak a mezőnytől...persze ez vicc volt, de szerencsére sokféleképpen lehet haladni a jáétkban, és pont ez a jó...esetleg abba belemennék, hogy a visszafogott ne 50% legyen, hanem kevesebb, de hosszútávon akkor is lemaradunk, meg erősebbek leszünk a VF mentesekkel szemben....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.50
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
237. hozzászólás - 2009.11.19. 15:15:38
jah, és támogatom a Vf és SZI nélküli világot, de ez nem segít a már meglévőkön:(..már ha kell rajta változtatni....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
238. hozzászólás - 2009.11.19. 15:16:02 (Válasz Miklós #206 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.19. 14:14:56
Az eredmény az lett, hogy a VFesek VF szakértelem szintenként átlagosan 1,63%-kal több LE-t gyűjtöttek, mint a nem VFesek a saját szintjükhöz képest. Tehát egy 50-es VFű karakter átlagosan 81,5%-kal több lélekenergiával rendelkezik, mint a vele azonos szinten levő, nem VFes.


Ezeket a szamokat igy nem tudtam megemeszteni. Valaki kisegitene? Nalam szintenkent atlag 1,6% 50 szintre vetitve is 1,6% marad.

a VF-et előszeretettel fejlesztik azok a karakterek, akik portyából sok LE-t zsákmányolnak, vagyis a pók és a VF nem alapvetően eltérő stratégia, a VF a pókokat jobban erősíti, mint a többieket.


En azt hittem, hogy a pok egyatalan nem vadaszik, ezert pok.
Pontszám: 8.32
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
239. hozzászólás - 2009.11.19. 15:19:50
Kedves Kocos!

1,6% szorozva szinttel. 2. szinten 3,2 %. Átlagot visszaszámolni olyan szintre ahol nem is lehet meg a szakértelem csak logikai, nem statisztikai buktató.

Egyébként ha megengeditek felidézném a nyitó hozzászólást:
Már jó ideje bombáznak játékosok a visszafogott fejlődés témájával, ezért nyitok egy topicot, amelynek elszánt célja, hogy mindenki számára megnyugtató megoldást találjon. Első körben megnézzük a véleményeket, és utána feldobunk egy szavazást. Amennyiben bármi változik, természetesen akkor is az a cél, hogy ne érjen senkit hátrány. Hogy a VF-et miért kell piszkálni, azt most nem boncolgatom, már elég sokan megtették helyettem a fórumon. Nekem is megvan a saját véleményem a témában, de a cél az, hogy az legyen, amit ti szeretnétek.

így első körben a lehetséges opciók:

1.) Minden marad ahogy volt.

2.) Berakunk valami bónuszt a játékba egy bizonyos szinttől, ami a nem-vf-eseket jutalmazza valahogyan. Pl. vadászatnál esély különlegesen LE dús szörnyre. Az esély és/vagy a bónusz a (50-VF) számtól függ. Esetleg egy tárgyhoz kötjük a dolgot (pl. LGY-s relikvia, így szabályozható, milyen szinttől lépjen érvénybe).

3.) Megnézzük, mi a legmagasabb szint, ahol még vannak VF-esek. Ettől a szinttől kezdve a VF hatásfoka egyre csökken, és pár szint alatt teljesen megszűnik.

4.) Egyéb javaslat (részletezd az alábbiakban).


A VF kivétele nem volt a kérdések között.

az a cél, hogy ne érjen senkit hátrány
a cél az, hogy az legyen, amit ti szeretnétek


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.19. 15:23:05-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.66
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
240. hozzászólás - 2009.11.19. 15:20:18
Volt még egy ötlet, hogy kompenzálás, ha valaki vadászatnál kap kevesebb TP-t, akkor portyánál kapjon többet...ez hülyeség, ezzel el lesz érve, hogy egy VF-es ember nem fog portyázni, mert hülye lenne sok TP-t "kérni", nem azért tolta fel a VF-et...

Ellenben lehetne egy olyat csinálni, hogy a szerzett LE-vel arányos legyen a TP mind vadászatnál, mint portyánál!!! Mit szóltok? Persze lenne felső korlát, valami szinttől fűggő, de akkor egy PÓK is, ha sok LE-t hoz, akkor több TP-t kap, ha keveset akkor keveset...és vadászatnál is, ha egy óriás dög jön, akkor több TP járjon, ha kivesebb LE-t adó szörny jön, akkor kevesebb TP jöjjön....ez csak egy ötlet, ez főleg anti PÓK-os fejlesztés lenne
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 3.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!