Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
141. hozzászólás - 2009.11.19. 09:49:40 (Válasz Almási Viktor #138 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2009.11.19. 09:38:16
Sun ötlete egyébként teljesen korrekt, azzal kiegészíteném, hogy akkor a szinguláris is kapjon mínusz TP módosítót vadászatra, mert a szingusok is elcseszik a kalandokhoz a célszámot.
Egy átlagkarakternek általa nem lesz kihívás, ergó játékélmény a kalandokban a rendkívül alacsony célszámok miatt


Szinguláris próba nincsen kalandokban, ahogy VF próba sincs. Ha viszont egy szinten sok VF-et használó karakter van, akkor a nem VF-eseknek minden kaland aránytalanul nehéz lesz, hiszen a küszöb az ő szakértelmeik szintjéből számolódik.

"a szingusok is elcseszik a kalandokhoz a célszámot."
Ha megnézed a "mi nem tetszik a kalandokban" topikot, akkor láthatod, hogy a szingulárist használó top milyen célszámokat kap. Az elején még én is a te véleményeden voltam, miszerint a szinguláris miatt gyengülnek a próbák, de miután én is 69-es vezetőkészség próbát átértékeltem a helyzetet
Bővebben lásd pl. ezt: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,244.220#hsz224
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 2.87
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
142. hozzászólás - 2009.11.19. 09:50:24 (Válasz Almási Viktor #138 hozzászólására.)
Sőt, küldetéseket sem lehet csinálni a maxos szinguláris karaktereken(kábítós, kritikus ütés), mert folyton lehalnak a varázslattól. Most állandóan cserélgessem vakító fényre a varit mert ők ezt válsztották, és ezzel teljesen ellehetetlenítik a játékomat?
Fenéket! Mínusz vadászat TP-t a szingulárisra!
Nyitok is róla egy szavazást
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.94
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
143. hozzászólás - 2009.11.19. 09:55:08
Hát én mindhárom világon használom a vf-et. V1-V2-ön kimaxoltam, v1-en a 4 szintlépős után így az 5 szintlépőset már maxos vf-fel csináltam, v2-ön nem volt ez a hátrány, mert az 5 szintlépős után maxoltam, ugyanakkor megvolt az a hátrány, hogy 3-4 szintet léptem előre tök felesleg és kerültem bele egy olyan darálóba, ami korábban nem nagyon érintett. v3-on nincs kimaxolva, de ott egész korán elkezdtem a fejlesztését. V1-en volt a legjelentősebb a hatása, mivel ott egy időben (tavaly március) csak építettem semmit nem fejlesztettem, miután akkor gyakorlatilag 5 percig nem tudtam 15% felett lenni, mert valaki levert mint állat. Ezen a vf aztán segített, most is megvan az az ügyfélkör akik 99% agyonvernek, de nekem is van esélyem másokat agyonverni, illetve azért csak 99 %, mert esetenként nagyot pattannak.
Szerintem semmi baj nincs a vf-fel és Mortimer jöhetsz akármilyen magyarázatokkal, igazából nem is érdekel, mert tetszik, hogy naponta kiszámíthatóan csak 10 ember ver agyon és nem 20... Inkább maradok "vak" és élvezem a vf számomra jó hatásait, illetve elszenvedem a hátrányait, mert pl a vf-nek köszönhetően v2-ön köpni nyelni nem tudok az epikusokkal szemben...
Szerintem se a vf-et kéne bolygatni, hanem a többi mások által már felvázolt problémakörökre kéne megoldást találni...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 7.94
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
144. hozzászólás - 2009.11.19. 09:55:26
Kalandoknál meg érdemes lenne tekintettel lenni a "szinthuszárok" által kedvelt szakik súlyozására, kritikus pl.
Pontszám: 7.19
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
145. hozzászólás - 2009.11.19. 09:56:35 (Válasz Mortimer #130 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.19. 08:58:40
A VF tönkreteszi a kalandrendszert - a többiek számára. Tönkreteszi a bajnoki viadalt - a többiek számára. Tönkreteszi a háborús rendszert - a többiek számára. Szóval a VF a használójának marhakényelmes dolog, de a játék egésze szempontjából káros. Aki ezt nem hajlandó beismerni, az egyszerűen vak.

És most jöhetnek a lepontozások a VF-esek részéről, de jobban örülnék, ha inkább elgondolkodnának ezen.


Mortimer!
Az, hogy sarkítasz, már megszokott dolog, de most baromságokat is beszélsz.
Tényleg a VF rontja el ezeket?
Mi van a pókokkal?
Mi van a 70. szintű epikus cuccokkal mászkáló 20. szintű karakterekkel?
Mi van a láthatatlan vadászattal?

Megint ki van ragadva egy apró szelet egy nagyobb problémából - persze nyilván ezt a részt a legkönnyebb megfogni - és az lesz a fantasztikus megoldás, ha majd ez jól meg lesz reformálva.
Segítek: ez NEM fog megoldani semmit.
Olyan ez, mintha úgy akarnád megoldani a portya problémát, hogy még 2 szintnyivel nyitod a portya ollóját. Egy pofon a szarnak, semmi több.
Mindenki maga választja meg, hogy milyen gyorsan akar fejlődni ebben a játékban. Ha kivesszük vagy módosítjuk a lassítást, akkor a szilgulárisnak is legyen reformja (mondjuk csökkentse a szint%-al a portyából kapott LE-t, jó?).
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8.69
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
146. hozzászólás - 2009.11.19. 10:09:48 (Válasz Damage #145 hozzászólására.)
Idézet: Damage - 2009.11.19. 09:56:35
Ha kivesszük vagy módosítjuk a lassítást, akkor a szilgulárisnak is legyen reformja (mondjuk csökkentse a szint%-al a portyából kapott LE-t, jó?).


Bocs Damage, már megelőztelek az ötlettel, ugorj át léci a Szinguláris ismeretek szavazásra, és add le a voksodat
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.54
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
147. hozzászólás - 2009.11.19. 10:30:44 (Válasz Birka #133 hozzászólására.)
Ebben az értelmezésben a játék fele ilyen...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.44
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
148. hozzászólás - 2009.11.19. 10:33:38 (Válasz Mortimer #141 hozzászólására.)
A Pókok ugyanígy elcseszik a kalandok célszámait. A végtelenül gyenge karakterek ugyanígy elcseszik a kalandok célszámait.

Kihagytam valamit?

Mod: Tenorista úr megelőzött
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.11.19. 10:34:06-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.44
népszerűAndrew89Férfi
Végzetúr
68 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
149. hozzászólás - 2009.11.19. 10:44:14
Szerintem azok, akik a VF megreformálását szeretnék, nem gondoltak bele abba, hogy azok, akik már maxra húzták, mit szólnának a dologhoz. Én például, ha megváltozna, akkor jöhetnék a fórumra panaszkodni azzal, hogy moderálják egy kicsit azokat, akik rengeteget portyáznak és simán laposra vernek. Ők örülnének ennek? Mert szerintem nem.

Én személy szerint azért fejlesztettem ki a VF-et, mert úgy éreztem, hogy a szintemen iszonyatosan gyenge vagyok; azóta sem váltam esélyessé a bajnoki viadalokon, de érezhetően erősödtem (például nem az első-második, hanem a harmadik-negyedik körben szoktam kiesni ). S ezzel nálam a VF el is érte azt a célt, amiért eredetileg be lett vezetve a játékba.

A saját és azok nevében, akik ugyanebből az okból kifolyólag már régen 50-es visszafogott fejlődéssel "nyomulnak", tiltakozom! Maradjon úgy, ahogy eddig volt! Ámen.
Karakterem: Voleron, V1, Dawn of fire

A hatalmon levők nem félnek az igazságtól. Ellenkezőleg, bátran harcolnak ellene.
Pontszám: 6.29
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
150. hozzászólás - 2009.11.19. 10:49:10
Egyetlen baj vele szerintem a láncreakció, így kb 70. szint környékétől lefele szinte már kötelező, ami nem feltétlenül baj (a spektrális is az)....
Pontszám: 8.62
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
151. hozzászólás - 2009.11.19. 11:02:36
srácok, komolyan. amikor VF-ről beszélünk, az extra LE bevétel/szint nagyban függ attól hogy milyen a játékos mentalitása. lehet szabályozni a lassulás mértékét. én átlag 20-25% extra LE-re vagyok normál esetben belőve, sokat portyázom, ritka hogy 5-nél több PP-m van. de most megvan a Zafír csillag, belassítottam hogy szakizzak. feltöltöm a kamrámat naponta, ennyi a portya mindaddig amíg meglesz a Triász, onnantól elkezdek ismét felfele csapkodni és közben húzom a TÖ-t. ez TAKTIKA kérdése. csak példaként, MaximusS nem volt ütőhatáron számomra, mostmeg lassan kikúszik az ütőtávból ha tartom a mostani sebességet. a másik példa Darah, ő maxos VF-el és láthatatlanul vadászik hogy tovább csökkentse a TP-t, a Zarknod event miatt elhúzott szintben, de már zárkózok fel rá és utolérem, majd valszeg lehagyom. tehát VF-es és VF-es között hatalmas különbségek vannak.

számomra a játékélményt az jelenti hogy megfelelek a szintemen. a VF miatt valóban durván erősödnek a karik (éppen tegnap néztem végig a top klánok tagjait, Nomis Leinád a statjával most egy átlagos 50-es VF-es karinak felel meg), de nem maroknyi emberről van szó hanem játékosok tömegéről. ha annyira zavarja az embereket hogy vannak nem VF-es gyenge karik, adjunk nekik mérsékelt TÖ és SZÖ fejlesztési árakat, abban az esetben persze ha elmaradnak az átlagtól a szintjükön. egyébként rengeteg játékost látok 50 felett akiknek szerintem még az LE szerzés sincs kimaxolva, annyira alacsony az SZÖ-jük. ronda és bunkó kérdés, de őket miért vegyük figyelembe hogyha nem törődnek a karijukkal?
A hozzászólást S0laris módosította 2009.11.19. 11:04:26-kor
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.18
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
152. hozzászólás - 2009.11.19. 11:02:54
Egyébként egy egyszerű kérdésem is lenne

A Topnak nem teljesen mindegy, hogy azért fogynak körülöttük a játékosok, mert azok VF-znek, vagy (mondjuk VF nélkül) egész egyszerűen törlik a karaktert?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.24
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
153. hozzászólás - 2009.11.19. 11:08:41
1 pont a hsz-re mert kérted, legalábbis úgy értettem

A válasz: Ha top lennék, mindegy lenne, engem jobban zavarnak a büntetők a topkarikon és közvetlen mögöttük lévőkön.
Pontszám: 9.06
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
154. hozzászólás - 2009.11.19. 11:09:04
Én erre max csak utalni szerettem volna....

Craslorg rám nem panaszkodhatsz olyan ritka rajtam mint a fehér holló.
A hozzászólást balgos módosította 2009.11.19. 11:09:54-kor
Pontszám: 8.63
fórumozóLao111Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
155. hozzászólás - 2009.11.19. 11:25:56 (Válasz Mortimer #130 hozzászólására.)
"Idézet: Mortimer - Ma, 08:58:40
A VF tönkreteszi a kalandrendszert - a többiek számára."

Ha csak ez a gond, akkor tessék olyan kalandokat írni, amiben csak 4 - 8 csata van és semilyen szakiproba nincsen. Ezekbe a kalandokba nem zavarnak bele az alacsonyabb szinten lévő erősebb karakterek TÖ és SZÖ értékei és még TP is jár értük.
Pontszám: 4.23
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
156. hozzászólás - 2009.11.19. 11:33:14
Kalandokban ez teljesen egyszerűen kivédhető egy szűrővel. Az átlag számolásánál ki kell hagyni megadott számú felfelé kiugró, és megadott számú lefelé kiugró értéket, és máris középmezőnyből számolódik az átlag. Miért egy régi fejlesztést kell tönkretenni egy új kedvéért?
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 8.44
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
157. hozzászólás - 2009.11.19. 11:36:17 (Válasz Mortimer #130 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.19. 08:58:40


A VF tönkreteszi a kalandrendszert - a többiek számára. Tönkreteszi a bajnoki viadalt - a többiek számára.


az első kitételen jót röhögtem. sajnos teli szájjal. mert hát van, akinek a nagyobb kihívás egyenlő a tönkretétellel. nem baj. különbözőek vagyunk. de ez a már-már apokaliptikus hangnem mindig megmosolyogtató.
Pontszám: 6.14
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
158. hozzászólás - 2009.11.19. 12:47:35
"A topicot nem azért indítottam, mert most hasraütésszerű változást akarok, hanem mert régóta nagyon sok jó játékos mondja, hogy a VF jelenlegi formájában hosszú távon problémákat fog okozni."

Csak egy kérdés. Az a sok jó játékos aki ezt mondja, azok ugye nem vf-eznek?
Jelenleg a ez az egyetlen ellenszere a pók taktikának (ha egyáltalán van ellenszere...)
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 8.39
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
159. hozzászólás - 2009.11.19. 12:47:42
Na azért gondolkodjunk kicsit emberek. Nézzük ezt át mégegyszer.
Milyen érvei vannak a túloldalnak (Mortiéknak).

Elcseszi a kalandok próbaküszöbét.

És? Már ne haragudj, de ha valaki képes és valamiért fantáziát lát a meggyőzőkészség szakiban valamiért, ami totálisan használhatatlan és a kutyának se kell, akkor azt kezdjük el jól megbüntetni mert elszúrja a többi próbaküszöbét? Frászt!

Lokális toppon tart néhány ügyes játékost.

Aha. Én meg a római pápa menyasszonya vagyok. Egy ügyes játékost azért tart lokális toppon a szaki, mert körülötte mindenki... kevéssé foglalkozik az egésszel. Ha akarna lemaradhatna a vf-es mögül (eldobálom a csp-t mindenre amire lehet, térkapu, turbó, ect. Hátrány nem ér, de lejjebb csúszok szintben).

Vegyük már kicsit észre: ne akarjuk állandóan szegény szerencsétleneket segíteni. Tök mindegy mit is csinálsz!!! Akit nem érdekel annyira a dolog, hogy felmenjen fórumra, wikire, stb, azt az aktívabbak úgyis bucira verik.
A menjen feel mindenki hozzátok rész meg a kutyának sem kell! Játszogassatok szépen egymással ott a top mezőnyben, ez minket nem érint és nem is érdekel. Ott van nektek a Kristály Horda, lehet őket szeretgetni. De ez itt a mi pályánk. Oda fentről ne oszd az észt, mert dunsztod sincs arról milyen idelent.
Már bocsánat, de ez az egész huza-vona kezd az agyamra menni. Morti sokszor olyan jó dolgokat mond, most meg... Hát már nem tudom sírni vagy röhögni kéne...
Már mondtam, ha az Azúr veri érte a blattot úgyis lesz változtatás. Mindig úgy van. Essünk már inkább túl rajta! Mondják már meg Miklósnak a "tutit" aztán menjünk alkalmazkodni az egészhez. Csak azt remélem, nem soká lesznek alacsonyabb szintű tagjaik és akkor a játékváltozások már nem érintenek minket. Végre lesznek állandó szabályok, amikhez lehet tartani. Köszönöm a figyelmet, Piciklonhoz csatlakozva, én balra el, majd valaki küldjön pm-et milyen szivatás lesz a végee. Köszi.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.97
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
160. hozzászólás - 2009.11.19. 12:52:31
Mondjuk abban van valami, hogy jelenleg a TOP nem a vf miatt szakad el a mezőnytől, hanem a maxra húzott szinguláris és kristály horda kombó miatt. Javasolnám a kristály horda betiltását és 100. szinttől minden egyes szinten a VF növekedjen +1-el. így 150-re mindenkinek maximális VF-e lesz. Egyúttal 100+-on a szinguláris is elkezdhetné elveszíteni a hatását...
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.11.19. 12:53:42-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 9.36
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője