Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
301. hozzászólás - 2009.11.19. 19:50:19 (Válasz Birka #300 hozzászólására.)
szerintem így vagy még jobban szétszakadna a mezőny vagy az erősebb karakterek örülhetnének, mert újra egy rakat box zsákot kapnának
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 7.96
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
302. hozzászólás - 2009.11.19. 19:54:54 (Válasz Tezuman #297 hozzászólására.)
Egyetértek.

Ha most megbuherálják a VF-et, akkor valószínűleg meg fogják gondolni a játékosok, hogy akarnak-e tovább fizetni azért, hogy akaratuk ellenére "kihúzzák a talajt a lábuk alól".

Legalábbis én komolyan el fogok gondolkodni rajta, hogy játsszak-e tovább egy olyan játékkal, ahol egy maréknyi ember miatt sokkal több ember véleményére fittyet hánynak.

Miklós, ezt jó lenne szerintem átgondolni, melyik jobb az üzletnek:
A maréknyi ember adta bevétel, vagy a több száz (ha nem 1K+) ember adta (igaz /fő kisebb) bevétel?

Vagy esetleg mindkettő, ebben az esetben viszont olyan megoldást kell keresni, ami nem jár létező taktikai eszközök alapvető és utólagos megmásításával.

Szerintem.
Pontszám: 7.26
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
303. hozzászólás - 2009.11.19. 19:57:31 (Válasz Let. #298 hozzászólására.)
első "ingyenes" játékod? olyan hogy "fizessetek és minden rendben", nah olyan a háborúban szokás a való életben, egy profitorientált vállakozás ilyen "beszólást" nem mer elejteni, helyette emelné bizonyos cuccok árát, vagy berakna a játékba valami komolyabb tápot és pénzt kérne érte. ez így megy.

az akadémia építését pedig folytassátok. ha beüt a ménkű és kiszedik a VF-et, tömeges törlések várhatóak, de mindenesetre korán megszerzett transzplantációval, ultraspeccel és láthatatlan vadászattal simán behoznátok a VF-esek többségét, sőt, ők lehagynának titeket. tehát ti nem buknátok semmit. téged és a szövetségedet MÉG nem érinti a változtatás, ha 30 alatt vagytok. egy dologra figyeljetek, ne építkezzetek ész nélkül, annál rosszabb alacsony szinten ebben a játékban nem létezik (kivéve ha pók a játékosok többsége a szövetségben).
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.26
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
304. hozzászólás - 2009.11.19. 19:59:20 (Válasz Birka #300 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.11.19. 19:47:13
Íme egy érdekes ötlet...
A VF csökkentse a napi csp-t?


Ezt semmikepp nem tartanam celravezetoenk, igy a VF hatranyat (lassu fejlodes) tovabb erositenenk, mikozben nem kapnanak semmi bonuszt.
A tobb CSP-vel is (ami eggyel elotte felmerult) van gond. Megpedig a megnovekedett jatekido.
Pontszám: 8.34
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
305. hozzászólás - 2009.11.19. 20:01:53 (Válasz Birka #300 hozzászólására.)
kurva szar ötlet, már megbocsássatok. Én igazából itt lezárnám a témát. Egyértelmű, hogy nem akarunk változást a szakiban, nemtom Miklós honnan szedte ezt a "többen bombáznak" valamit, mert itt 1-2 emberen kívül nem sokan emelték fel a szavukat a VF ellen, főleg nem olyanok, akik használják is. Azok, akik nem használják, nem lehet gyakorlati tapasztalatuk, max bújhatják az excell tábláikat, ha attól jobban érzik magukat.

Más helyeken már írtam, miket lehetne értelmesen fejleszteni. Tök jó, hogy bekerült két új küldetés, az egyik röpke fix két hét alatt teljesíthető is... nagy cucc, persze jobb mintha semmi nem lenne. De miután az elmúlt 24 óra alapján kiderült, hogy a nép nem kér a reformból, így szerintem a JV is beláthatja, hogy ez halvaszületett öltet volt ebben a formában.
Ha már minden áron reformálni akartok, akkor ott a vesszőparipám a hordaspecifikáció. Na arra mehetnének az ötletek, hogy lehetne ténylegesen elkülöníteni a 4 hordát, hogy egyediek legyenek, különböző fejlesztési taktikákat kívánjanak meg, mindegyik egyaránt erős legyen a szerepjátékos voltának megfelelően, de egyik oldalra se billenjen ki a mérleg nyelve, hogy aztán tömeges hordaváltások legyenek. Amire egyébként ott lenne egyből egy kvázi visszatartó erő, hogy a hordaspecifikáció csak bizonyos szint után vagy event vagy teljesítmény után lennének elérhetőek, kellene hozzá x tanulás y akadémémia, z hordaspecifikus szövetségi épületek, amiket csak egy-egy adott horda építhet, illetve valami erős korlát a hordaváltásnál, mondjuk, hogy a specifikus tudást nem tudja más hordában hasznosítani...
De ez csak egy a számos ötlet közül. Ha már hosszútávon akarunk gondolkozni, akkor nem visszafelé kéne folyton tekintgetni.
Amit valaki felvetett: inaktív karakterek archíválása és kiszedése az toplistából, hogy ne foglalják a feleslegesen a helyet.
Háború reform, ennek tényleg van valós alapja, és már hónapok óta megy miatta a sírás, nem pedig egy hirtelen a JV kedvencei által mesterségesen generált probléma...
Azt bírom a legjobban, hogy amikor valaki sikeresen kihasznál egy taktikai elemet és azzal beszopatja a top karaktereket, akkor egyből jönnek a reformok. Mert ugye 20-30 ember vélt/valós igényei fontosabbak 100-kénál vagy 1000-kénél...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 9.19
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
306. hozzászólás - 2009.11.19. 20:07:06 (Válasz Birka #300 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.11.19. 19:47:13
Íme egy érdekes ötlet...
A VF csökkentse a napi csp-t?


Tehát aki amúgy is bevállalta hogy néhány élményfaktort beáldoz az erősebb karakterség oltárán, azt még inkább belassítanád? Feltételezhetjük ugyan hogy nagyjarészt ősköves arcok VF-eznek (következtetve a jobb stratégaságból), azaz a plusz csp generálódás helyett mondjuk csak non-prém ütemben kapnak csp-t, de a nem-prémeseknek aztán végképp bezárták az élményboltot. Ebben nem látok alternatívát, ez inkább ultimátum, (mint anno a gyorsíts csp-ből) szerintem.
Attól függetlenül bírom ahogy szoktál táncolni a témák körül.

Viszont ezek szerint te már kész tényként kezeled hogy muszáj változtatni rajta?
Pontszám: 9.44
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
307. hozzászólás - 2009.11.19. 20:10:04 (Válasz Meridiath #306 hozzászólására.)
szerintem Birka viccelt, nagyon jól tudja hogy az még nagyobb lassítás,és az ellenzők a lassulás miatt "tüntetnek".
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.26
népszerűSolsotranFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
308. hozzászólás - 2009.11.19. 20:15:07 (Válasz Birka #300 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.11.19. 19:47:13
Íme egy érdekes ötlet...
A VF csökkentse a napi csp-t?


Akkor már inkább a PP-t, korábban úgyis az merült fel problémaként, hogy a VF-esek állítólag "szétportyázzák a környezetüket".

Egyébként nem kellene buherálni szerintem sem.
Pontszám: 6.67
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
309. hozzászólás - 2009.11.19. 20:16:26 (Válasz S0laris #307 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2009.11.19. 20:10:04
szerintem Birka viccelt, nagyon jól tudja hogy az még nagyobb lassítás,és az ellenzők a lassulás miatt "tüntetnek".


Hát ha igen, akkor ez nem jó kísérlet, sokan lejöttek a humorukról reggel óta
Pontszám: 9.36
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
310. hozzászólás - 2009.11.19. 20:21:02 (Válasz Meridiath #306 hozzászólására.)
Én kész tényként kezelem, hogy nem a VF-el van a baj, hanem amblok az extrém LÉ kiugrásokat kellene kezelni.
A VF egy taktikai elem ugyan olyan mint bármelyik másik szakértelem.

Arról nem tehetek, hogy mindenki vér komolyan veszi Miklós egy ártatlan bedobott ötletét. Feltett a topicban egy kérdést, ha ilyen heves reakciók után bármit módosít a VF-en, akkor nemhogy nem oldja meg az extrém LÉ/TP arány okozta kellemetlenségeket, de még politikai öngyilkosságot is hajt végre

És igen, engem egyáltalán nem érint a VF vagy szingu kérdése! Szokás szerint csak ötletelek, gondolkodom, és próbálom kitalálni mi az ami a legkevesebb galibát okozna a rendszerben...
Pontszám: 6.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
311. hozzászólás - 2009.11.19. 20:22:43 (Válasz Meridiath #309 hozzászólására.)
Már tegnap este személyeskedés, anyázás, ma foggal körömmel ragaszkodás ment a VF-hez. Gondolhattam volna, hogy egy kis irónia, némi vigyorral nemhogy nem éri el célját, hanem újabb olajat önt a tűzre
Pontszám: 6.27
kedvelt tagashtmFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
312. hozzászólás - 2009.11.19. 20:23:01
Akinek egy kis esze van, az nem is támad vagy hibáztat téged.
Csak egy kicsit magas hőfokon égnek az indulatok mostanában, ennyi az egész.
Ookami /Ronin/
Pontszám: 7.16
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
313. hozzászólás - 2009.11.19. 20:25:31
Remélem a hsz-eimből is kitűnik, hogy bár maxos VF-es vagyok egy jó ideje, de igyekszem én is észérvekkel reagálni és nem túlreagálni egyesek ötleteit, hiszen végtére is mindenki egy jó megoldást keres
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 6.93
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
314. hozzászólás - 2009.11.19. 20:33:42
Ebben a játékban utálják a Toppereket, a pókokat, a kivégzős karikat, a VF-eseket, az építőrabszolgákat meg még mindenki mást is akit nem említettem. (bocsánat érte)

És ez így jó. Mindenki a legjobb szeretne lenne a saját környezetében, ezért emberi tulajdonság, hogy aki veszélyezteti hatalmát azt nem szívleli. Kevés olyan játék van, ami ennyi indulatot tud kiváltani a játékosokból, és én ezt pozitívnak értékelem. Ha mindent rezignált nyugalommal vennénk tudomásul, akkor nem is lenne ilyen jó a játék.

Szóval jó így ahogy van szinte minden, a VF meg ahogyan olvasom a VF-esek véleményét pláne.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.80
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
315. hozzászólás - 2009.11.19. 20:38:34 (Válasz Miklós #170 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.19. 13:08:21
Fontos tudni, hogy egy játékban a fő motivációt a sikerélmény jelenti, és a sikerélmény jelentős része a fejlődésből ered. Viszont a játékosok sokszor hajlamosak arra, hogy azt a taktikát kövessék, ami a legtöbb tápot adja, annak ellenére, hogy hosszú távon ez a sikerélmény elvesztéséhez vezet.


Bocsánat, hogy beleszólók, de valamit meg kell jegyeznem. Minden rossz szándék nélkül szeretném kifejteni a véleményemet. Mindenkinek mást jelent a játékélmény. Valakinek azt, hogy előrébb jut a toplistákon, gyorsan lépi a szinteket. Másnak azt, ha erős a szintjén, megint másnak azt, ha elért egy bizonyos Tö-t/Szö-t. Szerencsére nem vagyunk egyformák.
És ahogy te is írtad, a fejlődés adja a sikerélményt, de a fejlődés igen sok irányba történhet.
Én például hobbiként kosarazom. Van olyan, hogy esetleg veszítünk, de voltak jó megoldásaim, nekem az is egyfajta sikerélmény. Lehet, ez jobb, mintha nyerünk, de rosszul játszottam.

És különben is, ha valaki kifejlesztette a Vf-et, az biztosan mérlegelt a lehetőségeit/érdekeit/céljait. Felmérte, hogy ritkábban fog szintet lépni, és ez hátrányokkal is jár (hasonlóan a szingulárishoz).
A hozzászólást Pietrus módosította 2009.11.19. 20:39:22-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 8.36
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
316. hozzászólás - 2009.11.19. 20:42:29
A hagyományos szerepjátékok egyik legfontosabb része a szintlépés, mely alapvetően meghatározza a karakter erejét, varázslatait, képességeit. Jobban kéne jutalmazni a szintlépést, sajnos annak az életpont és a VP növekedésén kivül kevés szerepe van. Az új tárgyak nem elegendőek.

Új lehetőségek kellenek, amiért megéri szintet lépni mindenkinek. Jelenleg ezt a játékosok igen jelentős része büntetésként éli meg, ami nem jó.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.19
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
317. hozzászólás - 2009.11.19. 20:48:58 (Válasz Mortimer #316 hozzászólására.)
Teljesen okos dolgot mondott Mortimer. Nem bántott senkit. Miért pontozzátok le?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 4.67
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
318. hozzászólás - 2009.11.19. 20:50:47 (Válasz Mortimer #316 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.19. 20:42:29
A hagyományos szerepjátékok egyik legfontosabb része a szintlépés, mely alapvetően meghatározza a karakter erejét, varázslatait, képességeit. Jobban kéne jutalmazni a szintlépést, sajnos annak az életpont és a VP növekedésén kivül kevés szerepe van. Az új tárgyak nem elegendőek.

Új lehetőségek kellenek, amiért megéri szintet lépni mindenkinek. Jelenleg ezt a játékosok igen jelentős része büntetésként éli meg, ami nem jó.


Nem ertelek. A LE termelesed 90%-ban fugg a szintedtol. Vadaszat, sajtolas, terkapu egeszen biztosan egyenesen aranyos. Egy 75-os es 80-as kari LE termelese kozott nagyobb a kulonbseg, mint amennyit a HT szamit. Ennel tobbet mit akarsz jutalmazni rajta?
Pontszám: 7.78
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
319. hozzászólás - 2009.11.19. 20:56:26
Tulajdonképpen miről van most szó? Van egy skill ami csúnyán tápos. Konkrétan közel 200%-os relative LE tápot ad. Ugyanezt csinálja a spektrális manipuláció, kis csúsztatással a kreatív affinitás, de a sajtolás és a csapdakészítéás is hasonló előnyökkel jár. Mégsem lett egyik sem soha keresztre feszítve (elnézésT: a kreatív lett).
Aki számolt és lehetősége volt rá kifejlesztette (40%). Van egy réteg akinek szintén nyilván jól jönne ez a 200%-os táp de inkább nem áldoz rá egy büdös petákot sem, mert ellenkezik az érdekeivel (lassabban lépné ugyanis a szinteket és nem jelenhetne meg a neve a toplista első oldalán), Ezen játékosokat érinti a VF probléma leginkább -bár a fejlesztés egyik fő célközönsége voltak-, mert látják hogy a többiek maradnak el tőlük. Mintegy grátiszként ezeknek az un. jó játékosoknak az un. top karaktereik a mezőnyben szétnézve relative igen gyengék a VF-esekhez képest (bár konkurencia híján ennek jelentősége vajmi kevés). De nem kell itt VF meg kézifék, hiszen a sírás általában beválik (KH, kivégzés reform), most is pontosan erről van szó. Az hogy mások nevében beszélnek (jajaj bajnoki, jajaj olló, szétvert karaterek), meg épületes kinyilatkozásokkal osztják az észt ("A VF öngyilkosság!" és társai szintű kapitális félrevezetések) az elég mókás, mivel: a) ezt nem tudhatják ott fent. A "kicsik" sem hajtogatják, hogy a szinguláris öngyilkosság, holott ennek jóval több -számszerűsítve 4x-es- létjogolultsága lenne... b) a VF előtt is ugyanígy működött a bajnoki is (amit a pókok nyernek most is a legtöbb kategóriában) és a gyengébbek szétcsapkodása is.


Az a gond Tisztelt Végzeturak és kedves Végzetasszonyok, hogy amíg a játékosok kb 1%-a (akiket Miklós un. jó játékosoknak nevez) elsődéges célnak a TP és szint-tápolást tekinti, addig a másik 99% (előző gondolatmenetből kikövetkeztetve nyilván Miklós szerint ők az. un. rosszabb, véleményüket tekintve hanyagoltabb játékosok) a relative LE/TP-arányt nézi. Ilyen feltélek mellett nem meglepő, hogy ritkán születik igazságos konszenzus. Igen most lehet jönni azzal, hogy a játékosok 60%-a nem használ VF-et(bár engem speciel meglepett hogy csak ennyi, tekintve a tonnányi inaktív és kocakarit), de azt kellene megnézni hogy az AKTÍV karik hány %-a VF-fel, akik pedig nem, abból mennyinek nincs rá lehetősége (kis szövetség) és mennyinek nem érdeke (top).

Az hogy a VF-eseknek nekik nincsnennek céljaik, meg hogy vészesen belassulnak az csúnya sarkítás. Fele olyan lassan fejlődnének HA nem kapnának dupla annyi PP-t. De kapnak. Hogy a karaktereik sokkal erősebbek lesznek mint a nem VF-eskenek ez is igaz (mint ahogy az is hogy a szingusok hullagyengék a nem szingusokhoz képest a szintjükön), de ezt mindenki jól tudta amikor kifejlesztette/nem fejlesztette ki ezeket.

Miklósnak üzenem/jük, hogy annyira nem rossz játék ez a Végzetúr! A többezer játékos mindegyike megtalálja a saját kicsi célját és szórakozását a játékban. A top... izé jó játékosok pl. tömik magukat TP-vel és ezáltal a toplista szerinti első helyen tündökölnek (nem vitatom hogy magasztos cél). A többi... szóval a rosszabb (csendesebb? később kezdő? butább? okosabb?) játékosok meg játszanak ahogy tudnak és szeretnek. Miklós, ha ezt elfogadnád és nem egy picsiny hangadó kisebbség véleményére adnál mindig, egy csomó fantasztikus "reformtól" megkímelhettél volna minket és magadat is.

Én örülök hogy a játék dianamikusan fejlődik, érzékeli a játékosok igényeit és reagál rá (ilyen szintű odafigyelést én sehol máshol nem tapasztaltam), de a különböző csoportok problémáinak és véleményeinek elbírálában némi aránytalanságot látok és ez nagyon veszélyes dolog.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.11.19. 21:00:52-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.54
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
320. hozzászólás - 2009.11.19. 21:02:18 (Válasz Aurri #319 hozzászólására.)
Hozzáfogtam begépelni a véleményemet - 65. szintig VF-eztem aztán felejtettem egy kicsit, most fejlesztem újra - de sajnos Aurri hamarabb leírta és sokkal cizelláltabban is. Szóval egyetértek az előttem szólóval.

Helyesírás.
A hozzászólást Archibald Cunningham módosította 2009.11.19. 21:18:39-kor
V1
Pontszám: 8.57
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője