Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
361. hozzászólás - 2009.11.20. 00:06:00 (Válasz Almási Viktor #358 hozzászólására.)
De miért lépne bárki is szintet? Azért, hogy 6 szintről leverjék? És ha lehagyod szintben azt aki 6 szintről levert, egyrészt gyengébb leszel nála, másrészt van még fölötte 1000 ember aki ugyanezt fogja csinálni veled. Ettől csak úgy elhetne szabadulni, ha te lennél legfelül, ami már csak a TOP laza 1 éves előnyéből kifolyólag is lehetetlen. (kezdő játékos szemszögéből nézve...). Nem is beszélve a játékstílusukról... Ezek után kinek van még kedve szintet lépni? Inkább vagyok lent erős, mint fent boxzsák...
Pontszám: 8.41
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
362. hozzászólás - 2009.11.20. 00:06:52 (Válasz Failure #349 hozzászólására.)
Failure, valóban félreértettél, vagy elvesztetted a fonalat. Nekem is van VF-es karakterem, teljesen tisztában vagyok az előnyeivel és hátrányaival is.

A VF jelenleg még valóban alternatív lehetőség a játékosok előtt. Érdekes statisztika amit Miklós elővett, kiváncsi vagyok, milyen volt az arány 3 hónapja, és milyen lesz 3 hónap múlva. Amíg a VF egy alternatív lehetőség, addig semmi gond nincs vele, de sajnos kezd "kötelezővé" válni, ahogy a sajtolás, spektrális manipuláció, csapdakészízés, stb. Ha valaki talpon akar maradni, akkor fejlesztenie kell ezeket a szakértelmeket, különben sikertelen lesz. A VF-el lassan ugyan ez lesz a helyzet, ha valaki nem fejleszti, akkor sikertelenné fog válni.

A VF-nek viszont van egy nagyon komoly mellékhatása, az, hogy felére lassítja a játék tempóját. Amint "kötelezővé" válik a VF a boldoguláshoz, és mindenki kifejleszti, rögtön eltűnik az az előnye, hogy dupla LE-t szerezhet vele egy karakter az adott szinten, és csak a mellékhatás marad, a lassított szintlépés.

Amíg nem volt VF, addig azok kerültek előnybe, akik gyorsabban kifejlesztették a LE termelő szakértelmeket. A jövőben az fog előnybe kerülni, aki hamarabb kifejleszti a VF-et, de egy idő után mindenkinek meglesz, ahogy a LE termelő szakértelmek is, mert ezek nélkül nem maradhat talpon a karakter. Ha a LE termelő szaki mindenkinek megvan, az majdnem ugyan az, mintha senkinek sem lenne. Ha a VF mindenkinek megvan, olyan mintha senkinek sem lenne a LE szempontjából, de a játékmenet szempontjából felére lassul minden.

Egyetlen javaslatom volt a VF-el kapcsolatban, annyi, hogy legalább az akadémiából legyen kivéve, hogy mindenki elérhesse.

Mindössze arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a VF csak addig ad bármiféle előnyt a játékban, amíg a játékosok túlnyomó része nem használja. Amint megvan mindenkinek, az előny elszáll, és marad a lassított játék. Ezt sokan nem látják, vagy nem akarják, mert most még élvezik a VF előnyeit.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.30
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
363. hozzászólás - 2009.11.20. 00:08:16 (Válasz Miklós #342 hozzászólására.)
"Honapok ota megy a vita arrol, hogy jo-e vagy sem?" Kerdem en, hol ment az a vita es kik kozott? Mert amig veletlenul ra nem akadtam erre a topicra en meg csak nem is hallottam rola senkitol, pedig V1 es V2-is jatszom eleg regota.
Masodszor: teny hogy a jatekosok nagy szazaleka elutasitja, hogy barmilyen teren hozzapiszkaljunk a VF-hez. Am mindezek utan megis kijelentetted, hogy ki lesz irva a szavazas es kesz. Ennyit a tobbseg velemenyerol es annak figyelembe vetelerol...
Meg valami: "nehany jo jatekos bevonasaval hozzuk meg a donteseket" Kerdezem en, kik a jo jatekosok? Akik neked tetszo strategiaval a toppon es persze full premium cuccban nyomulnak? Vagy megis mi alapjan lehet/mer valaki kategorizalni? Az elkepzelhetetlen, hogy valaki szimplan csak a neki tetszo modon csupan a jatek elvezete miatt jatszon? Nem kovetve a rengeteg kiszamolt,kikovetkeztetett preciz strategiat (mert igy levan szolva, hogy szarul fejleszt, lemarad esatobbi). Holott csak JATSZIK.
Meghogy zsakutca. Ez egyertelmuen donto velemeny kulonbseg.
Pontszám: 8.37
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
364. hozzászólás - 2009.11.20. 00:10:49 (Válasz Ariel #340 hozzászólására.)
jaj, ez annyira gyönyörű, én ezt beidézem:

"Ha minden így marad ahogy most van, fél év múlva oda jut a játék, hogy lesz egy maréknyi játékos akik olyan tempóban haladnak mint eddig, mindenki más viszont úgy játszik majd, mintha egy lassított serveren lennének feleannyi csp-vel. Mindenkinek meglesz a VF, innentől kezdve pedig ez már nem dupla LE-t jelent az adott szinten, hanem feleannyi csp-t.
És ez a probléma gyökere, nem pedig a dupla LE. Az nem gond ha egy szakértelem növeli a szerezhető LE mennyiséget. Ha mindenki kifejleszt egy LE termelő szakit, akkor helyreáll az egyensúly és nem történik semmi. De ha a VF-et kifejleszti mindenki, azzal felére lassul a teljes játék."

Én ezt szeretném elemezni!
Hátha meglátom benne az értelem szikráját.

Lássuk:

"Ha minden így marad ahogy most van, fél év múlva oda jut a játék, hogy lesz egy maréknyi játékos akik olyan tempóban haladnak mint eddig, mindenki más viszont úgy játszik majd, mintha egy lassított serveren lennének feleannyi csp-vel."

Tegyük fel, idáig értem. A topperek, akik VF nélkül játszanak, elhúznak, a többiek maradnak. Tiszta sor.
(a problémát nem látom benne, eddig is így volt, eztán is így lesz, a topper azt szeretné, ha alulról ütőtávba érnének homokzsákok, a homokzsákok meg nem vágynak oda, ezerszer átrágott kérdés.)

"Mindenkinek meglesz a VF, innentől kezdve pedig ez már nem dupla LE-t jelent az adott szinten, hanem feleannyi csp-t."

Ezt már kevésbé értem, nem látom a kettő közt a logikai összefüggést, sőt, ellentmondás az előbbi sorokkal szemben. Vagy, kimaradt volna egy "ha" szócska? Tegyük fel, hogy kimaradt. Tehát, ha a topperek mégsem akarnának elhúzni a homokzsákoktól, akkor ők is fejlesztenek VF-et, ekkor Ariel állítása szerint nem lesz dupla LÉ, hanem feleannyi CSP, mondjuk szerintem ez a tények saját érdekében való csűrés csavarása, mert ha én úgy szeretném, ezt pont mondhatjuk fordítva is, hogy mindenkinek dupla LÉ lesz adott szinten, nem pedig feleannyi CSP. Nem, kérem, ebben a játékban egyetlen fix dolog van, az pedig a CSP mennyisége. A VF pont arra teremt lehetőséget, hogy eldöntsd, hogy a CSP-det milyen LÉ/TP arányban értékesítsd, szó sincs itt arról, hogy feleannyi CSP, főleg nem abban a szövegkörnyezetben, hogy "ez már nem dupla LE-t jelent az adott szinten, hanem feleannyi csp-t.", merthogy pont fordítva, kétszer annyi CSP adott szintre. Amire talán Ariel gondol, hogy kétszer annyi idő, adott szinten, lassul a játék, valóban.
Nade, ha a "ha" szócska valóban kimaradt, ez teljesen nonszensz, a topper sosem fog VF-et fejleszteni, kár is ezt felvetni, éspedig pont azért nem fog, mert nem tudja, hogy a többiek fejlesztenek-e. És ha nem, akkor ő lemarad. Nem lesz A top 50-ben, 100-ban, satöbbi. Elvégre, pont ez tartotta őket eddig is vissza. A topper is matekol, ő is tudja, hogy egyébként a karakter szempontjából megérné a VF, de a toplista szempontjából nem, és itt következik be az a tudathasadás, amivel képtelenek megküzdeni, hogy egyszer életükben kéne egy felelősségteljes döntést hozni, hogy nincs ingyen ebéd. Nincs olyan, hogy minden optimális legyen.

és akkor:

"És ez a probléma gyökere, nem pedig a dupla LE. Az nem gond ha egy szakértelem növeli a szerezhető LE mennyiséget. Ha mindenki kifejleszt egy LE termelő szakit, akkor helyreáll az egyensúly és nem történik semmi. De ha a VF-et kifejleszti mindenki, azzal felére lassul a teljes játék."

Na kérem, ennek a körmondatnak az értelmezésében ember legyen a talpán, aki nem vérzik el!
Mit is próbál mondani a szerző?

Az nem gond, ha kifejlesztünk egy LÉ termelő szakit.
Ha mindenki kitermel egy LÉ fejlesztő szakit, az jó.
Ha mindenki kitermel egy VF-et, az rossz.
Ariel, számodra mi a "LÉ termelés" fokmérője?
Egyáltalán, mit értesz te LÉ termelés alatt?
Szerintem itt megint abba a fogalomzavarba hasalunk bele, hogy egy toppernek a LÉ/CSP a fokmérője, mindenki másnak meg a LÉ/TP. Ez egy felodhatatlan ellentét, és nem a VF az okozója, hanem egy szemléletbeli különbség.

Valljuk meg, Arielnek reálisan egyetlen dolog fáj:
- egy sima, a játékba plusz LÉ-t rakó szakértelem okán mindenki többet fejleszthetne, de nem lassulna a játék, ugyanolyan ütemben lépne szintet
- a VF-el az a baja, hogy bár a szintenkénti LÉ szerzés növekszik tőle, tehát ha úgy vesszük, plusz LÉ-t tesz a játékba, de a játékot lassítva, CSP árán, továbbá, egy sima LÉ fejlesztő szakit kérdés nélkül mindenki kifejlesztene, nem nyújt valós alternatívát, tamagocsivá alacsonyítja a játékot, minden marad, ahogy volt, és ez üdvözítő, a VF viszont egy olyan szakértelem, aminek az előnyeinek élvezetéhez vállalni kell a lassulással járó áldozatot, ami számára elfogadhatatlan, ezért azok terhére szeretné elüzni a játékból, akik ezt vállalták, anélkül, hogy őt ilyesmire kényszeríteni szeretnék.

Számomra, ez diktatórikus elgondolásnak tűnik, mert felőlem Ariel játszhat VF nélkül is, tehát, a magam részéről továbbra sem értem, hogy miért gordiuszi csomó ez.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 8.48
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
365. hozzászólás - 2009.11.20. 00:16:15 (Válasz Ariel #362 hozzászólására.)
Ariel, bocsánat, ha túl pikírt vagyok, de az imént idézett hozzászólásod tényleg vicces.

Így kifejtve, értem már, amit mondasz.

Viszont, egyet ettől még nem értek.

Röviden meg is mondom, hogy miért:
A VF pont azért nem lesz soha kötelező, mert a VF és nem VF használók haladási sebessége teljesen eltér. Éppen ezért, soha a büdös életben nem is fognak találkozni egymással. Egy VF-es maximum olyan nem VF-essel találkozhat, aki alóla érkezik, de pár hét alatt már el is húz felette.

Tehát, szerintem az nem egy valós probléma, hogy ez lassít, vagy gyorsít, hiszen a VF-nek mindig is ez volt a lényege. Akik kifejlesztették, azért tették, hogy szintjükön belül erősebbek legyenek, annak terhére, hogy akikkel addig szintben együtt mozgott, elhúznak, mint a vadlibák, és körülötte folyamatosan cserélődik a szintbeli környezete. Egyfajta vadászó pók a VF-es karakter.

Azt, hogy az akadémiából esetleg kivegyék, az számomra még akár támogatható ötlet is, mert ha ennyire fontos szakértelemnek tűnik, ám legyen.
Én csak azt ellenzem, hogy a VF annak terhére legyen módosítva, ami eredendően a lényege.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 7.93
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
366. hozzászólás - 2009.11.20. 00:17:55
Miklósnak egyébként azt javasolnám, hogy ha nem szeretné, hogy támadási felületet nyújtson a "sokan ostromolnak azzal az ötlettel, hogy" kezdetű topicok helyett legyen nyugodtan tényszerű:
Aladár, Kázmér, és Huba azt javasolták, hogy. És akkor nincs ez a szürke köd, meg homály, hogy ki javasolt mit, hogy létező, vagy kitalált személyekről van-e szó, továbbá kiderül, hogy ketten vannak, vagy kétszázan, és így nyilván a kedves nép is jobban el tudja helyezni a dolgot a térképen.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 8.99
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
367. hozzászólás - 2009.11.20. 00:21:30
A VF "maradása" mellett:
Cavalorn
Gyulas84
Kaboka
Vaczakka
Almási Viktor
Tyberius06
Tezuman
Prisma
ArraSails
Byzon
Meridiath
Failure
Harcos kard
Kocos
Aurri
Smargd Harcos
Archibald Cunningham
Pietrus
Ricardo
Maximuss
Rodriguez
Let

És ők csak az utolsó 3 oldal hozzászólói. Csak 1 ember említ lassulást, Ariel.

Let

Ui: Aki úgy érzi rossz táborba soroltam, kérem jelezze!
Edit: csatlakozók
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.20. 00:31:59-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.73
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
368. hozzászólás - 2009.11.20. 00:22:25
Pontosan erről van szó Failure!!!

Illetve továbbra is teszt szervert az összes nagyobb fejlesztéshez 2 hetes tesztelési idővel...

Jah és az hogy a VF-et kiemeljük az akadémiából, szerintem nem rossz ötlet, sőt!!! Tényleg lehetnek sokan, akik nem is tudják, hogy van, mert nem fórumoznak plusz akadémiának még csak a közelébe se szagoltak....
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 7.66
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
369. hozzászólás - 2009.11.20. 00:23:20 (Válasz Let. #367 hozzászólására.)
Lehet nem derült ki, de én is a maradása mellett vagyok, odabigyeszthetsz
Pontszám: 5.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
370. hozzászólás - 2009.11.20. 00:23:45
Összegzés tehát körülbelül:
A fórumozók többsége kb annyit változtatna, hogy a szaki kerüljön ki az akadémiáról az alap szakértelmek közé. Ez is benne lesz az opciók közt Miklós?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.90
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
371. hozzászólás - 2009.11.20. 00:23:58 (Válasz Failure #364 hozzászólására.)
Leírom neked egyszerűbben Ariel megjegyzését, aztán vagy megerősít, vagy megcáfol:

Ahhoz, hogy 50. szintről 51. szintre lépj 11548 TP kell. 50. szinten egy CSP vadászatból 35 TP-t jelent, azaz 329 CSP kell egy szintlépéshez (elméleti érték, térkapu, portya stb. nélkül). A VF miatt ez duplájára nő, 658 lesz. Ezt jelenti, hogy majdnem két hét egy szintlépés.

Amikor Miklós a játékot megtervezte, nem hasraütésszerűen találta ki a TP értéket, vagy a CSP-ért járó TP-t. Valószínűleg úgy számolt, hogy kezdetben gyorsan, aztán egyre lassulva lépjenek szintet a karakterek, de átlagban egy hét legyen egy szintlépés. Ez egy emberileg belátható időszak, minden hétre akart sikerélményt jutattni, új tárgyak, új megnyíló lehetőségek formájában.

Mivel a VF mindenki általi kifejlesztése már nem biztosít semmiféle versenyelőnyt, annyit ér, hogy felére lassul az egész szerver. Nem így találta ki Miklós, ha kéthetenkénti szintlépést akart volna, akkor úgy tervezi meg. Az, hogy mindenki kifejleszti a VF-et, sejtésem szerint olyan hatást okoz, amivel nem számolt korábban.

(Próbáltam úgy fogalmazni, hogy semmiféle bántó vagy sértő megjegyzés ne legyen benne, mert látom nagyon hímestojásként kell bánni a témával. Ha bárki ilyesfélét látna benne, az téved.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
372. hozzászólás - 2009.11.20. 00:25:30
Az akadémiából kiemelés tényleg meggondolandó, de hamar eljutunk oda, hogy akkor viszont a többi - közvetve - LE/TP javító szakértelmet is ki lehetne venni: transzplant, ultraspec...
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.05
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
373. hozzászólás - 2009.11.20. 00:28:20
Mire le akartam írni többen megtették. Eddig is többnyirea 2-es pont működött (esetleg kombinálva egy kis szavazással/ötletelő topiccal, de a végeredmény mindig az volt, hogy 4-5 játékos kapott reagot a többi ignorálva lett). A "jó" játékos jelző viszont egyre több felvetés és döntés után megkérdőjeleződik az egyes refromok hatásait élvező pléjerekben. Észre kellene venni, hogy a jó játékos nem feltétlenül egyenlő a hamar regisztrált (nagy szintű) játékossal és hogy nem feltétlen a default toplista a "jóság" fokmérője. Pl a fentebb megszólalt Begginer sem tekinthető pocsék játékosnak, pedig a legritkább esetben nyilvánul meg itt.
Szerintem erőltetni kellene már azt a fejelsztésekben régóta jelen lévő ötletet, miszerint a jelentős döntésekről a játékban lehessen szavaznit (és nem itt), ahol az egyéni lobbi sokkal kevésbé tud érvényesülni. Szükség van a különböző véleményekre is, de egy felmérés eredménye reprezentatív legyen, ez nagyon fontos egy többezres bázisú játékban.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.11.20. 00:29:50-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.43
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
374. hozzászólás - 2009.11.20. 00:29:34 (Válasz Failure #364 hozzászólására.)
Túl sok dolgot akarsz belemagyarázni a dolgokba. Felejtsd már el, hogy hol áll a karakterem a toplistán. A "homokzsákok" VF nélkül sem érnének utol, mert szingulárist használok.

Egyszerűen csak azt vedd végre észre, hogy az új játékosoknak a VF már nem alternatíva lesz, ha sikeresek akarnak lenni a játékban, hanem egy kötelező szakértelem, mint a spektrális manipuláció, és a többi. De a VF miatt mindent dupla annyi idejükbe kerül majd elérni, mint pl nekem került. Olyan, mintha a VF is egy szimpla LE termelő szaki lenne, de duplázza a szintlépés költségeit.

A karakteremnek totálisan mindegy, hogy 20, 30, vagy 100 szinttel alatta mit csinálnak a VF-es karakterek. De annak aki 3 hónap múlva elkezdi a játékot, már nem marad választási lehetősége, fejlesztenie kell a VF-et ha érvényesülni akar, ezzel pedig el kell fogadnia, hogy pl nem 8-9 hónap alatt küzdi le a fertőzést, hanem másfél év alatt, és még sorolhatnám.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3.42
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
375. hozzászólás - 2009.11.20. 00:30:43 (Válasz Failure #366 hozzászólására.)
Kedves Failure!

A középkori Velencében bárki a Tizek tanácsa elé terjeszthette panaszát.
Este be kellett dobnia egy félreeseő helyen, egy kis nyíláson a cetlit és hogy mivel vádolja a polgárt.
Egy kitétel volt.
A vádló csak névvel vádolhat, és ha a vád hamisnak bizonyul, ugyanazt a büntetést kapja, mint amit a bevádolt kapott volna, ha bűnös.


Let

A háttérben vádolni, panaszkodni nem túl elegáns. Ahogy nagyapám szokta volt mondani:
-Mi vagy te, párbajhős? Leveleket írogatsz, hogy "ön megsértett, uram"? Menj oda és vágd pofán!-
Ilyenből alakult ki az általam egyszer emlegetett tisztességtelen előnyszerzés egynehány MMORPG-ben, tehát a jövőben én nem támogatnám, hogy ilyen irományokkal a játékalkotó foglalkozzon.
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.20. 00:35:17-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.69
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
376. hozzászólás - 2009.11.20. 00:31:57 (Válasz Mortimer #371 hozzászólására.)
Mortimer, köszönöm, értem.

Vitatkozni két jelentős ponton tudok:

1. VF-et nem fog mindenki fejleszteni, pont azért, mert az a hányad, aki eddig sem fejlesztette, nem fogja továbbra sem a sebességét beáldozni a VF előnyeiért, szemben a társulat azon hányadával, aki igen.

2. mint sokan kiemelték, ez tipikusan az a játék, ahol a szintlépés kevés kivételtől eltekintve nem jár olyan előnyökkel, amiért te szintet szeretnél lépni, így elmondható, hogy a társulat VF-ező felét valószínűleg sokminden érdekel, csak az nem, hogy mikor lép szintet. (a kevés kivétel mondjuk az, amikor 5 szintenként beruházhat egy új értelmes fegyverre, teszem azt, de ez nem akkor versenyelőny, ami miatt 5 szintet lépni szeretne, természetesen, a topperektől eltekintve, ahol egy fegyver mindent eldöntő versenyelőny lehet annak, aki először jut hozzá.)

A fenti két pont értelmében én továbbra sem gondolom, hogy a VF bármikor is reálisan egy kötelező szakértelemmé érhetne.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 8.04
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
377. hozzászólás - 2009.11.20. 00:33:14 (Válasz Mortimer #371 hozzászólására.)
Mortimer én maxos VF mellett hetente max másfél hetente lépek szintet!!! Amiben segített a VF, hogy korábban a szintemen a utolsó 10 között voltam, most az első 10 között vagyok 63. szinten és azóta a LEdiffemet is sikerült 20k-ról 400k-ra növelnem... Ha nem lett volna VF már rég töröltem volna vagy építő kariként egyszál buznyákban feszítenék, mert kb ennyi játékélményem maradt volna... A lassulással szerintem nincs probléma, mert a top első két oldal szintben annyira elhúzott, hogy ők ha ki is fejlesztik, akkor se érik utol őket a mögöttük jövő turnus, ami szintén maxos VF-fel nyomul. Kivéve, ha valaki úgy nem dönt a 2. vonalból, hogy felejti a VF-et és az élre tör, de akkor mire felér a korább szinthuszárok szintjére, akik egységesen befékeztek, addigra annyira meggyengül hozzájuk képest, hogy elveszti a korábbi VF adta előnyét...
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 8.26
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
378. hozzászólás - 2009.11.20. 00:34:03 (Válasz Failure #376 hozzászólására.)
"A fenti két pont értelmében én továbbra sem gondolom, hogy a VF bármikor is reálisan egy kötelező szakértelemmé érhetne."

Sajnos attól , hogy te még nem gondolod, már rég az :/ Ez a topic ezt fényesen megmutatta.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
379. hozzászólás - 2009.11.20. 00:35:24 (Válasz Failure #365 hozzászólására.)
Idézet: Failure - 2009.11.20. 00:16:15
Egy VF-es maximum olyan nem VF-essel találkozhat, aki alóla érkezik, de pár hét alatt már el is húz felette.


Egy 3 hónap múlva induló karakter, aki nem használ VF-et, két év alatt kerülne olyan szintre, ahol nem VF-es karakterekbe ütközik. Hiába lépi gyorsabban a szinteket, mindenhol VF-et fog találni. Kétlem hogy sokan állnák két évig a folyamatos pofonokat, hogy végül elmondhassák, hogy túl vannak rajta. Inkább beállnak a sorba és VF-et fejlesztenek.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3.42
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
380. hozzászólás - 2009.11.20. 00:35:41 (Válasz Ariel #374 hozzászólására.)
Ez az érem egyik oldala csak Ariel. A vf hátrányai.
No nézzük miért is lenne ez kötelező? Jelenleg a karakterek 40%-a él vele ugye.A többi 60% egy része azért nem mert nem éri el, a maradék, mert nem akarja használni!!!
A játék jövőjéről kétfelé szakadást emlegettünk, de ez így nem igaz. Lesztek ti, akik elhúztok messze. Leszünk mi akik befékezünk. És akik később indultak, de nem tetszik nekik ez az út, azok kb befutnak a kettő közti résbe (minket lehagy, téged nem ér utol). Ezt ők fogják kitölteni. Ők lesznek a középmezőny. A kis szövik epickillerei valószínűleg, sokat ér majd a manakonstijuk és egymás ellenfelei lesznek. Szövetségeik értékes és megbecsült tagjai. Ez is egy lehetőség, amit aki akar, követhet. Nem érzem a szakit kötelezőnek...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.92
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!