Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Visszafogott fejlődés (reform?)
1. hozzászólás - 2009.11.18. 16:54:10
Már jó ideje bombáznak játékosok a visszafogott fejlődés témájával, ezért nyitok egy topicot, amelynek elszánt célja, hogy mindenki számára megnyugtató megoldást találjon. Első körben megnézzük a véleményeket, és utána feldobunk egy szavazást. Amennyiben bármi változik, természetesen akkor is az a cél, hogy ne érjen senkit hátrány. Hogy a VF-et miért kell piszkálni, azt most nem boncolgatom, már elég sokan megtették helyettem a fórumon. Nekem is megvan a saját véleményem a témában, de a cél az, hogy az legyen, amit ti szeretnétek.

így első körben a lehetséges opciók:

1.) Minden marad ahogy volt.

2.) Berakunk valami bónuszt a játékba egy bizonyos szinttől, ami a nem-vf-eseket jutalmazza valahogyan. Pl. vadászatnál esély különlegesen LE dús szörnyre. Az esély és/vagy a bónusz a (50-VF) számtól függ. Esetleg egy tárgyhoz kötjük a dolgot (pl. LGY-s relikvia, így szabályozható, milyen szinttől lépjen érvénybe).

3.) Megnézzük, mi a legmagasabb szint, ahol még vannak VF-esek. Ettől a szinttől kezdve a VF hatásfoka egyre csökken, és pár szint alatt teljesen megszűnik.

4.) Egyéb javaslat (részletezd az alábbiakban).
Pontszám: 6.17
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
2. hozzászólás - 2009.11.18. 17:07:54
Szerintem teljesen jó így a VF, ahogy van. Aki kifejleszti, biztosan okkal csinálja, aki meg nem, annak is megvannak a saját elképzelései a miértről. Valakinek megéri, hogy többet kell vadásznia a szintlépéshez és biztosan vannak olyanok is, akiknek nem. Feketén-fehéren le van írva, hogy mit tud, nincs benne zsákbamacska vagy random. Bárki szabadon dönthet arról, hogy fejleszti vagy sem. Nem kell módosítani. Ha valaki úgy érzi, hogy amiatt kerül(t) hátrányba, mert nem fejlesztette, akkor magára vessen, illetve bírja ki azokat a szinteket, ahol vannak VF-esek, aztán meg élvezze, hogy az élmezőnyben van.
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 8.70
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
3. hozzászólás - 2009.11.18. 17:15:20
Nekem az a problémám a VF-fel, mint külső szemlélőnek (amég Draglov nem ''szakad a nyakamba" addig csak nézelődök), hogy ha valaki élvezni akarja a játékot 20-70. szint között annak kötelező kifejlesztenie, ergó direkt lassítania magát. A bevezetésekor úgy volt, hogy ez a szakértelem egy taktikai elem lesz a játékban, nem egy kötelező rossz.

Módosítási javaslatra annyi ötletem van, hogy ha valaki magasabb szintről támad egy VF-fel rendelkező játékost akkor a VF-jeik arányában kapjon valami bónuszt. (Így lehetne kompenzálni, hogy ha valaki másik taktikán, később regelve is el tud húzni egy VF-s mellett szintben, akkor igenis le tudja győzni azt a VF-fel szaladgáló karaktert.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3.10
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
4. hozzászólás - 2009.11.18. 17:18:02
Nem értem, hogy miért kellene büntetni a VF-et, míg ott a pók taktika. (Nem a pókokkal van bajom, csak az egyoldalú módosításokkal.)
Ha módosításról gondolkodunk, a szingulárist is párhuzamosan kellene módosítani - már csak a korrektség jegyében is, nem?
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8.09
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
5. hozzászólás - 2009.11.18. 17:50:07
Szerintem maradjon úgy, ahogy volt, tehát az 1. javaslat.

A 2. javaslat lényegében ugyanúgy a LE/TP arányt javítja, mint a VF, tehát akár VF-et is lehetne használni helyette. Egyedül annyi előnye lenne, hogy gyorsabban lehetne szintet lépni. De mivel ez mindenkire vonatkozna, valójában ennek meg csak annyi hatása lenne, hogy gyorsabban kellene újdonságokat berakni a játékba.

A 3. javaslatnak az a hibája, amit Damage is említett, hogy ezzel aránytalan előnybe kerülnének a pókok. Tudom, hogy most még nincsenek ilyen magas szinten pókok, de később még lehetnek.

Maximussnak igaza van, teljesen nyilvános, hogy mit tud a VF, mindenki eldöntheti, hogy kell-e neki, vagy sem, nincsen szükség a változtatásra.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 9.02
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
6. hozzászólás - 2009.11.18. 18:01:13
Talán itt jobban érdemes boncolgatni, mint a bajnoki topikban, mert ott csak flame lenne, hogy a top kivételével csak és kizárólag VF-es nyer a bajnokin.

Van így értelme a bajnokinak? Hiszen sokan tudatosan nem VF-eznek, vagy éppen nincs rá lehetőségük (nem olyan szövetségben vannak), így eleve ki vannak zárva belőle.

Szóval bármilyen eredményt is szül a mostani topik, a bajnoki - VF párost biztosan meg kell bolygatni, vagy akár a bajnokit teljesen más alapra helyezni.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.18. 18:01:55-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.63
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
7. hozzászólás - 2009.11.18. 18:11:06
A VF egy jó szaki szerintem. Nem mindenki ugyanolyan jó játékos és ez a szakértelem kiváló arra, hogy az esetleges lyukakat betömd a karidon, persze miután ez megvan elkezdesz egyre erősebb lenni a szintedhez képest, de a játék lassúvá és unalmassá válik. Szerintem nincs baj a VF-el, leszámítva a bajnokit. Egyedül azt kéne megreformálni, de ez egy igen nehéz feladat lenne:) a VF-esek mellett el lehet haladni és nem fognak tudni ütni. Ha eddig sem játszott vlk VF-el és nem is játszik akkor max 1 hónap és elhagyja a VF-es karit és nem fogja elérni. Én muszájból toltam ki a VF-et és most is csak muszájból van(a fertő miatt, persze most nem maxos). És, ha megnézitek azt is, hogy magasabb szint jobb szörnyeket ad, akkor annyira nem lesz vonzó a VF, valamint az új tárgyak, ezekhez is hamarabb jutnak hozzá azok, akik nem VF-eznek. Ha vernek a szinteden sokan akkor érdemes kitolni, bár egy 10-15ös minimum VF, véleményem szerint nem árt
V1:Eliteninja
Pontszám: 6.12
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
8. hozzászólás - 2009.11.18. 18:13:10
Miklós azért mielőtt heroikus átalakításokba mentek bele, azt azért nézzétek meg, hogy a játékosok milyen arányban használják a VF-et, mely szinteken és kik azok akik ezek ellen elsősorban hőbörögnek.
Aztán lehet reformokról beszélni, ha még mindig úgy érzed ez egy kardinális probléma és nem egy szűk -ám annál hangosabb- réteg egy érzékeny pontja csupán.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.97
népszerűtlenHarcos kardFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
9. hozzászólás - 2009.11.18. 18:20:50
Nem tudom mit lehetne tenni ellene és hogyan, én be se tettem volna a játékba.Viszont az inspirátort a VF-el együtt semmiképp se engedném.
Hallod. Nemár.
Pontszám: 3.48
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
10. hozzászólás - 2009.11.18. 18:21:50 (Válasz Prisma #5 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.11.18. 17:50:07
A 2. javaslat lényegében ugyanúgy a LE/TP arányt javítja, mint a VF, tehát akár VF-et is lehetne használni helyette. Egyedül annyi előnye lenne, hogy gyorsabban lehetne szintet lépni. De mivel ez mindenkire vonatkozna, valójában ennek meg csak annyi hatása lenne, hogy gyorsabban kellene újdonságokat berakni a játékba.


Az utolso mondat nyilvan nem igaz, hiszen tudtommal a top1 jatekos nem VF-ezik.

A 3. javaslatnak az a hibája, amit Damage is említett, hogy ezzel aránytalan előnybe kerülnének a pókok. Tudom, hogy most még nincsenek ilyen magas szinten pókok, de később még lehetnek.


Tegyunk ugy, mintha most nem lennenek aranytalan elonyben?
Pontszám: 6.48
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
11. hozzászólás - 2009.11.18. 18:37:57
Tényleg ennyire unatkoztok, reform reform hátán. Már a fórumon sem lehet kiigazodni, annyi új ötletelős topic van. Valami bejött sokaknak, de keveseknek nem, ezért reformáljuk meg. Kvízolimpia, háborús rendszer, lenne mit tényleg megreformálni. De azzal nem foglalkozik Miklós sem.Örökösen a táppal dobálóztok, mint valami varázsszó.

A mesteri, alvilági verem nem táp? Töröljük el, hiszen nem tudja mindenki építeni, csak a top-szöviknek van rá kapacitásuk. Egyenlő feltéteket mindenkinek.
Baj volt a szkarabeusz, a LE-szívás(nem érint), most az inspirátor, már várom Ricardo kristálygömbjét mikor butitják le...

Az persze nem gond, hogy a top a KH-n szedte meg magát, mert ne mondja senki sem, ha ott "igazi" játékosok lennének, azokból is ennyit vernének ki. Mindent ott fent indítanak el, aztán majd a lentebb lévők meg szívnak vele, de az már nem az ő gondjuk. Ha lehet szóljon olyan a vf-reform mellett, aki kifejlesztette a szakit.

Nem vagyok top-ellenes, általában mindent ők tapasztaltak meg előbb, értik a játékot, de a butítások is onnan indulnak. Nem szeretném, ha a végén a végzetúr, egy zöld keresztet nyomogatós játékká laposodna.

Bocsi, kikivánkozott...
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.89
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
12. hozzászólás - 2009.11.18. 18:39:45
Miklos, mi a problema a vfel?
Mert azt nem irtad le, csupan opciokat javasolsz.
Extrem nehez lesz igy...
De ha ezek alapjan valasztani kell, akkor az 1es pont tokeletes.
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 6.22
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
13. hozzászólás - 2009.11.18. 18:40:07
A VF-nek egyetlen egy baja van, hogy a "normál" sebességhez képest összenyomja a szinteket.
A drasztikusan összenyomott LÉ/TP arány miatt nagyon erős karakterek alakulnak ki a szintjükhöz képest. Ebben a környezetben aki nem akar farmmá válni, az sajnos kénytelen VF-ezni, azaz kötelezve van a VF-re... A VF adta hátrány csak az élmezőnyben meghatározó, az amúgy is ütnek fentről környezetben kvázi nincs hatása. Csökkenti drasztikusan a játék költségét, potenciális pvp karit teremt a szinten, cserébe egyszerűen nincs hátránya! Mindegy, hogy 40. vagy 50. szintű valaki, ha a top 80++ ebben az esetben csak az számít, hogy a "relatív" lémennyisége jó legyen a karinak. A bajnoki is arról szól, hogy egy adott környezetben a legerősebb legyél, ezért a VF-esek nyernek folyton.

Sajnos utólag a VF-el nem igazán lehet kezdeni bármit a nélkül, hogy az "ős" vf-ezők ne kerüljenek bebetonozott előnybe

Azzal talán lehetne kezdeni valamit, hogy a "normal" játéksebességben elért össz szerzett lé, és a karakter által szerzett össz lé hogy viszonyul egymáshoz, és ezzel korrigálni a kapott TP értéket.
Ha valaki 2x annyi lével rendelkezik mint amennyi normálisan lenne, az kap egy x2-es szorzót, ha valaki fele annyival, az egy X0,5-öst stb...

A VF és szingu hatás megmarad, de jelentősen tompul, és a bajnoki is helyre rázódik idővel...

Persze ez egy hirtelen ötlet, biztos ki lehet hozni sokkal jobb eredményt is belőle
Pontszám: 4.04
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
14. hozzászólás - 2009.11.18. 18:41:32 (Válasz Aurri #8 hozzászólására.)
Teljesen egyetertek. Tenyleg ez lenne a legegetobb problema a jatekban? Avagy megint csak egy igen kis de annal hangosabb es "hangsulyosabb" reteg ujabb nyivakolasanak kovetkezmenye? Komolyan mondom a Vegzetur szamomra meg mindig egy folyamatosan toldozott-foldozott beta verzioju jateknak tunik.
Igenis tessek felmerni, hogy hanyan es milyen szinten hasznaljak a VF-et es ezzel van-e egyaltalan gondjuk. Bevallom en meg nem hallottam ezt senkitol a szovetsegemben se V1-en se V2-n. Teljesen egyertelmuen le van irva mire is jo ez a szaki es mindenki akkor es ugy fejleszti ahogy jonak latja. Nincs ebben semmi ordongosseg.
Pontszám: 7.62
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
15. hozzászólás - 2009.11.18. 18:45:41 (Válasz Kaboka #14 hozzászólására.)
Abba gondolj bele, hogy a kaland küszöböket hogy torzítja, hogy azonos szinten kellene egy atomtáp és egy puding karinak azonos játékélményt, és fejlesztéseket betenni.
Hogy a Vf miatt drasztikusan csökken a Behó bevétele stbstbstb...

Term játékos szempontból ideális, gyakok mint állat, majd sírok, hogy hű de unatkozom a szintemen, nekem miért nincs KH, az ellenfél nem akar kiállni háborúban, mert laposra verjük őket stbstbstb...
Pontszám: 4.22
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
16. hozzászólás - 2009.11.18. 18:47:39
Én bevallom régóta max. VF-el tolom Kb. 10-12 szint óta, akkor elsősorban kényelmi okokból fejlesztettem ki /Azért, hogy lemaradjak messze a Toptól/, van számos előnye, hogy csak a legnagyobbat említsem több LE- több fejlesztési lehetőség egy szinten belül, ugyanakkor igen megvannak ennek is hátrányai pl. 4-5 szintes küldetéssel sokkal jobban szenved egy VF-es karakter. De mindig bedobtok valamit reform címén ahelyett előre át lenne gondolva a hatása. Lásd kivégzés-reform, felejtés-reform, stb. Aki eddig áldozott rá, nem véletlenül tette. Nem a VF hatását kellene megszüntetni, hanem a bajnokit kellene megreformálni. Esetleg valami olyan kompenzációt adni azoknak akik sem VF-et, sem pedig szingulárist nem használnak (egy szingulárist használó karakter nehogy már előnyt kovácsoljon ebből, mikor az szintén egy tudatos döntés-alternatíva) ami némileg segíti az erre áldozni nem akaró (A nem tudót nem említem, mert olyan szerintem nincs) karaktert, talán szerencse vadászatkor VF-el szorzódjon Pl max 50 -es VF-nél csak fele arányban érvényesüljön. Most magam ellen beszéltem, de ennél drasztikusabb megoldás ne legyen, mert akkor megint mehet a kukába egy túlélési alternatíva. Bajnokin viszont a találatoknál kellene valamit variálni a VF függvényében. (Aki nem fogja vissza magát, harcban erősebb)
A hozzászólást Darkshade módosította 2009.11.18. 18:50:19-kor
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 8.38
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
17. hozzászólás - 2009.11.18. 18:48:57 (Válasz Birka #13 hozzászólására.)
Cáfolnám.
Van hátránya.
A szintlépős küldik duplaannyi időre nyúlnak, ugyanígy a beszoruló, szinthez kötött küldik is, a bajnokságokra nem lehet hipphopp kategóriatetőkre ugrani, és az epikusverésnél is sokkal jobban lemarad egy VF-es karakter.
Vállalja?
Vállalja.
Ne egymás játékélményét akarjuk már ismét reformálni.

És csatlakozom...ne unatkozzunk már ennyire.

Maradjon a VF.
A hozzászólást Darah módosította 2009.11.18. 18:49:35-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.32
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
18. hozzászólás - 2009.11.18. 18:54:32 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Miklós, én konkrétan azzal sem vagyok tisztában, hogy mi volt a célja a VF-nek, illetve, hogy szerinted elérte-e a célját, vagy valami teljesen más sült ki belőle?

Mi volt a célja?
- hogy a szintjükön gyengébb karakterek ezzel lemaradhassanak az őket folyamatosan támadóktól és lélegzethez jussanak?
- hogy az élen állók be tudjanak fékezni, hogy ismét legyen portyacélpontjuk?
- hogy aki kifejleszti az laposra verhesse a portyasugarában azokat akiknek nincs?
- hogy lassuljon a játék és ne rohanjanak előre az emberek?
- hogy megduplázódjon szintenként a LE/TP arány?
- hogy a pókok is kapjanak kihívást?
- hogy nehezebbé váljanak az epikusok?
- hogy a bajnoki viadalokat ugyan az a tucatnyi ember nyerje?

Nekem tényleg nem tiszta, hogy mi volt a célja a VF-nek. De azzal tisztában vagyok, hogy a játéknak nagyon sok részére van kihatással, ami nem egyszer negatív. Legutóbb pl a kalandok próbáit szívták meg azok, akiknek nincs kifejlesztve.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.02
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
19. hozzászólás - 2009.11.18. 18:54:34 (Válasz Birka #15 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.11.18. 18:45:41

Hogy a Vf miatt drasztikusan csökken a Behó bevétele stbstbstb...


"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.89
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
20. hozzászólás - 2009.11.18. 18:59:45
Ebben az egészben az az érthetetlen, hogy hogyan merülhet fel olyan ötlet, hogy el kellene rontani egy olyan lehetőséget, ami mindenki számára egyformán, igazságosan rendelkezésre áll?

Ilyen erővel holnap valaki elkezdhetne siránkozni, hogy neki nem tetszik a térkapuzás, ezért nem térkapuzik, viszont mások tápos tárgyakat ütnek ki belőle, és ezért inkább legyen legyengítve a térkapu, hogy ne kerüljenek előnybe a térkapuzók. WTF? Lenne ennek értelme? Nos, a VF butításnak ugyanígy nincsen.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 9.39
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!