Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Stratégiák
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
341. hozzászólás - 2009.05.13. 22:16:42 (Válasz DeluksZ #340 hozzászólására.)
Elolvastad már ezt a topicot a legelejétől? Ha még nem tedd meg, meg ugy általában szánj rá legalább egy napot a teljes fórum átolvasására. Hasznos.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.05.13. 22:17:00-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
342. hozzászólás - 2009.05.13. 22:31:28 (Válasz Mortimer #341 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.05.13. 22:16:42
Elolvastad már ezt a topicot a legelejétől? Ha még nem tedd meg, meg ugy általában szánj rá legalább egy napot a teljes fórum átolvasására. Hasznos.

Jaj én nagyon sokat olvasok fórumokat, valszeg többet is, mint amennyi egészséges:) Van már nemkevés RPG tapasztalatom, és különben is szeretem, ha az információ valahol összegyűlik. A gond csupán az, amikor ténylegesen napokat kéne folyamatosan olvasni. nagyon félve kérdezek meg bármit, amiről sejtem, hogy megtalálható, de most átléptem ezeken a korlátaimon.
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 4.25
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
343. hozzászólás - 2009.05.14. 08:41:43
Kipróbáltam a magas ÉP-n vadászást 15k volt nálam, amikor Leinád megtalált, el is vitt vagy 700 LE-t, asszem törlöm is a karakterem, akkora a veszteség
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
344. hozzászólás - 2009.05.14. 15:36:08
Azt gondolom, az előző hozzászólásomat néhányan félreértették.

Senkit nem akartam megsérteni. Az élősködő jelzőt nem a stratégiát alkalmazó személyekre értettem, hanem magára stratégiára. Bárhogy töröm a fejem, ma sem tudok jobb jelzőt találni rá.

A stratégiát alkalmazó játékosok semmi mást nem tesznek, mint a céljaiknak megfelelő leghatékonyabb módszert alkalmazzák. Ez így is van rendjén. Mindnyájan arra törekszünk, hogy az adott környezetben, az adott szabályrendszeren belül kihozzuk magunkból a maximumot.
Pontszám: 8.86
kedvencOmbiwaFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
345. hozzászólás - 2009.05.14. 15:50:26 (Válasz DeluksZ #340 hozzászólására.)
A PÓK stratágia lényege a minél kevesebb TP-ből minél több LE begyűjtése. pl. 10. szinten egy jó vadász kari akár a 25LE/TP arányt is elérheti egy PÓK-nál ez az érték 100LE/TP felett van.
Tehát nincs vadászat és csak portya. A csp felgyülemlése és túlcsordulása egy teljesen szükséges dolog. Ha valaki PÓK akar lenni, akkor ezt a 2-3. szint környékén el kell kezdenie. Arra kell törekedni, hogy az esetek nagyon nagy többségében győzz a portyákban. Innen már megy minden magától.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagSikeijanosNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
346. hozzászólás - 2009.05.20. 20:25:03 (Válasz Nagypityu #282 hozzászólására.)
Idézet: Nagypityu - 2009.05.06. 13:18:13
a Felhasználási feltételek megsértése topicban

Idézet: Mortimer - 2009.05.04. 08:56:29

....
Komolyra váltva, ilyenekből tökéletesen látszik, hogy mennyire más egyes embereknek a játék, mint nekünk. Hogy lehet az, hogy többtucatnyi magas szintű (30+) emberke rohangál 100 alatti szakértelemösszeggel? Hogy lehet az, hogy ilyenekből még 250-300ezres lélekkútas szövetségben is vannak jópáran? (Nézzétek meg a toplistát szakértelemösszeg szerint rendezve, a 100 alatti régiót. Nem ritka a toplista első oldalán lévő szövetségeknél lévő tag. Nem farmokról, építőkarakterekről van szó!) Jó-e ez így, hogy mindenki saját maga jön rá a játékra, vagy hagyjuk, hogy lemorzsolódjanak, mert egyszerűen FOGALMUK SINCS, hogy mit csinálnak? Miért csak legalacsonyabb szinten van mentor rendszer, miért nincs ilyen a szakértelmeknél is? Miért nincs például 10-15. szinten akár csak egy szinlépéskor megjelenő felugró ablak, hogy "fejleszd a tanulás szakértelmedet, mert túl alacsony szintű", vagy egy a játékosnál megjelenő privát üzenet, ami elmagyaráz néhány alapdolgot? (Lásd Miklós indító hozzászólását a stratégiák topikban.)


Egy ötlet:
hogy legyen értelme a fejlett karaktereknél a játéknak, be lehetne vezetni egyfajta mentori küldetést (30. szint felett, 4. választható küldetésnek), ami ismételhető, és a lényege, hogy a saját hordából a küldetés elvállalásakor a gép random ad egy játékost aki
- 1-től mentor karakterszint/10 szint-ig terjedő szintű (azaz kezdő)
- az utóbbi 1 napon bejelentkezett (azaz aktív)
- 1K alatti nyereségű vagy veszteséges (azaz nem tápos)
, karakterek közül.
Ha ezt mindketten elfogadják, akkor a fejlett karakter tanácsokkal vagy egyéb segítséggel támogathatja a kezdő karaktert.
Itt az egyéb segítség alatt értem a segítő kéz jellegű támogatást, az esetleges korlátozott (gyengébb karakternek szintenként 1000) LE költést a fejlett karakter saját aktuális LE készletének rovására, amiből a kezdő karakternek adhat +szakértelem (csak 1-es vagy nagyobb szakértelemre) vagy +tulajdonság pontokat, DE szövetségi épületet nem építhet helyette, illetve nem fizetheti be tárgyakra, varázslatokra sem.

A mentorság egy hónapig (30 napig) tartana. A mentori teljesítmény 1 hónap után kiértékelésre kerül, és a gyengébb karakter szintfejlődése és szerzett LE differencia változása alapján jutalmazható.


Azért ez király lenne, mondjuk valaki az élről felkarolhatna :-)
Pontszám: 7.67
irritálóBandikuszFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
347. hozzászólás - 2009.06.13. 15:10:23
hát ahogy itt olvasgatok aszt hiszem tudom miért gyenge a karakterem: nincs stratégiám csak az hogy vadászok mint az állat
Pontszám: 6
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
348. hozzászólás - 2009.06.27. 18:34:20
A pók stratégia a legjobb, V2-őn én is azzal nyomulok
Pontszám: 2.50
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
349. hozzászólás - 2009.06.27. 20:03:11 (Válasz Ricskosz #348 hozzászólására.)
A legjobb a legjobb affrancokat a LEGNEHEZEBB...a legidőigényesebb, a legőrjítőbb soroljam még?? Mellesleg Én is azt csinálom...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.57
népszerűCheldon ChaosFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
350. hozzászólás - 2009.07.09. 21:34:58
Az én stratégiám:
Élvezem a játékot.Tádamásra gyúrok+tau.Nem filózom sokat!Szuper a játék többnyire sikerült a fantasy hangulat megteremtése!
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
351. hozzászólás - 2009.07.10. 08:57:54 (Válasz Cheldon Chaos #350 hozzászólására.)
Majd fél év múlva újra visszatérünk rá, jó? Meg fog változni a véleményed.
Pontszám: 5
népszerűtlenKammusFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
352. hozzászólás - 2009.07.13. 08:26:08
Biztos volt már róla szó, adjatok kérlek egy oldalszámot vagy kulcsszavat, hagy rákereshessek mert érdekelne eddig mit beszéltek erről.

Szóval ami nekem bassza a csőrömet az azok az alacsony szintű karakterek, akiknek a szövetségébe belép a 40-50. szintű haverja és felrittyent nekik 6-7. gyakorlótér meg védőfalszintet, aztán így simán csinálnak 5. szintig 100k feletti LE dif-et.
Ez amellett, hogy teljesen unfair, szerintem bővel beleillik a csalás kategóriába is.
Pontszám: 3.60
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
353. hozzászólás - 2009.07.13. 08:31:39 (Válasz Kammus #352 hozzászólására.)
Végzetúr fórum -> Végzetúr -> Panaszok + kvíz -> Felhasználási feltételek megsértése
600. hsz környéke
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
354. hozzászólás - 2009.07.13. 08:33:35
Szervusztok!

Kammus: A leírt szabályok szerint ez teljesen szabályos dolog. Az más kérdés, hogy mennyire etikus, de mindenkinek más a szórakozás. Amikor meg elérik azt a szintet, ahol már nem csak hobbijátékosok vannak, ott porhanyóssá verik őket. Nem csak a LE-diff az erős karakter mércéje.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűtlenKammusFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
355. hozzászólás - 2009.07.13. 10:42:36
Végignéztem az írt topicot 500-700 hsz-ig, erről a témáról semmit nem találtam.

Később sem lesz ezeknek a kariknak semmi nehézsége, szvsz végig topon fognak maradni az óriási előnyükkel amit alacsony szinten szereztek. Tönkreteszik a versenyszerűséget ezzel a módszerrel, a bajnoki viadalokat a szintjükön biztosan ők nyerik és csak hasonló tisztességtelen módszerrel lehetne megelőzni őket.
Mi a szövetségünkben csalás és egyéb trükkök nélkül játsszuk a feljebb nevezett "pók" stratégiát, amibe bárki belevághat ha van egy kis sütnivalója. Nekünk is vannak "haver karakterek" a szerveren magas szinten, mi is eljátszhatnánk ugyanezt amit ők, de ez bárhonnan is nézzük legfinomabb megfogalmazásban is etikátlan és versenyszerűtlen és mi nem így akarunk játszani. Személyes nézőpontomból pedig egyenesen csalásnak tekintem.

Úgy vélem ha játéktechnikailag a készítők ezt nem tekintik csalásnak, akkor a játék keretein belül kell tenni valamit. Mi is ismerjük a játékot legalább annyira mint ők és megvan a módja, hogy szabályos kereteken belül tegyünk ellenük. De erről majd később írok.
Pontszám: 4.89
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
356. hozzászólás - 2009.07.13. 10:44:03 (Válasz Kammus #352 hozzászólására.)
mert a való világban az erős nem segíthet a gyengének? ez teljesen korrekt. te is megcsinálhatod, ha annyira másokkal akarsz foglalkozni. de szerintem ne velük törődj, hanem a saját karaktereddel.
Pontszám: 8.25
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
357. hozzászólás - 2009.07.13. 10:51:18
Igy van Kammus, fogadd meg a tanácsát és vegyél példát winnieről, aki szintén csak a saját karakterével foglalkozik....
Pontszám: 7.33
népszerűtlenKammusFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
358. hozzászólás - 2009.07.13. 10:51:57 (Válasz winnie #356 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.07.13. 10:44:03
mert a való világban az erős nem segíthet a gyengének? ez teljesen korrekt. te is megcsinálhatod, ha annyira másokkal akarsz foglalkozni. de szerintem ne velük törődj, hanem a saját karaktereddel.


Nem segíthet, ha ezzel valaki 1. szinten behozhatatlan előnyre tesz szert mindenki mással szemben! A 40 szintűek játszanak a saját szintjükön!
Pontszám: 4.50
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
359. hozzászólás - 2009.07.13. 10:56:06 (Válasz winnie #356 hozzászólására.)
Ritka pillanatok egyike de egyetértek winnievel. Gondolom a Zöld Pókok Exklúzív Hálójára gondolsz mint "csalók". Miért ne lehetne segítséget kérni? mint írtad kell egy kis sütnivaló...
Ha "mezei" karaktereknek húztak volna fel nagyobbak épületeket, meg sem lenne említve, mert nem sok vizet zavarnak...de máris hogy valaki pók és kicsit jobb már etikátlan és csalásnak minősül...
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
360. hozzászólás - 2009.07.13. 10:58:03 (Válasz Kammus #358 hozzászólására.)
Önszántukból jöttek segíteni, olyan húdehatalmas céljuk már nincs a játékban,mint ahogy sok más karakternek sem...ha ez veled lenne, és te élveznéd az előnyöket (ami mostmár nem is előny a most belépőknek mert a nagyok építés által nagy kút lett,azt meg nem 2 fillér betölteni), egy szót nem szólnál.
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!