Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Stratégiák
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
301. hozzászólás - 2009.05.11. 07:55:06 (Válasz Crimson #300 hozzászólására.)
Hogy te milyen köpönyegforgató vagy, cserélgeted a barátaidat!
V1 Mordred
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
302. hozzászólás - 2009.05.11. 08:16:07 (Válasz Crimson #300 hozzászólására.)
Byz, Morti eléggé félreértettétek!

Nekem is van egy csomó "ismerősöm" akik kb 4-es szintűek és minden nap napi 3* meglátogatom őket....

Barát, mert sokat tudok hozni tőle, nézzd már az okosak, most nem okosak...XD
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
irritálóZokneenhoFérfi
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
303. hozzászólás - 2009.05.11. 16:06:39
Viszok és Crimson értette jól,átvitt értelemben mondtam azt,hogy barát.
Tehát nem levelezünk,nem ismerem őket,csak 8óránként "meglátogatom" őket és elhozom a jutalmat.
Tehát kedves,hogy aggódtok értem,és köszi,hogy figyelmeztettetek,de ilyenről szó nem volt:)
De amúgy én sem vagyok ilyen "szenya",csak ha már jó egy hónapja napi szinten hozok tőlük 3-4k LE-t,és egy üzit nem képesek dobni,hogy szálljak le róluk,akkor miért tenném?Ha arra lusta,hogy írjon,had szenvedjen.(persze nekem sincs ellenemre)

szerk: Ja és bocsi,hogy ekkora "port" kavartam egy elszólás miatt:)
A hozzászólást Zokneenho módosította 2009.05.11. 16:07:16-kor
Elvárom,hogy minden billentyűzeten legyen LOL,vok,bb,tom,vki,PFF, '...','!!!'.'???' valamint szépjóreggelt gomb. Utóbbi saját célból.
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
304. hozzászólás - 2009.05.11. 18:12:36
Egyik barátom ennyit adott...4 es szintű volt az illető:

Te nyerted a csatát, jutalmad 1278 lélekenergia és 2 TP!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
305. hozzászólás - 2009.05.11. 21:39:51 (Válasz Viszok009 #304 hozzászólására.)
Na, ezt nevezem én igaz barátnak!
Pontszám: 5
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
306. hozzászólás - 2009.05.12. 03:58:51
Terveztem a szövetségi fórumunkra egy kis játékleírást, de beírom ide is, ugyanis kíváncsi vagyok a véleményetekre. Minden kritikát szívesen fogadok.

"Ígértem pár hosszabb lélegzetvételű írást a játékkal kapcsolatban. Itt van az első a tulajdonságpontokról, specializációról és a tárgyak hasznosságáról. Remélem mindenki számára érthető és világos lesz. Használjátok egészséggel.

A végzetúrban a fejlődés alapvetően egyszerű. Nehezen lehetne megnevezni külön-külön is működő taktikákat. Mindenkinek kell építenie egy kicsit, a TÖ-t sem szabad elfelejteni, és időről-időre szükség van arra, hogy új cuccokat vásároljunk a karakternek. A regisztrációnál kiválasztott horda, habár módosítja a karakter egészét, mégsem olyan erős vízválasztó, hogy esetleg 1 vagy 2 tulajdonságot hanyagoljunk miatta. Elöljáróban szólok, hogy tapasztalataim egyelőre korlátozottak, de mások, és a fórum egyes véleményei alapján véleményem szerint megállják a helyüket.

TÖ priorizáció: Ahhoz, hogy tudjuk, melyik tulajdonságot mennyire érdemes nyomatni ismernünk kell a csata menetét. Minden harc (potya) varázslattal kezdődik, és ez az egyetlen kör, ahol a varázslat használható. A csata összes többi körében a fizikai sebzésé a szerep, így jól látható, hogy nincsenek külön varázsló vagy fizikai sebzéssel operáló karakterek. Mindkét támadást használjuk, és ezzel egyetemben mindkét támadás support-tulajdonságai fontosak. Gyémántként sem a fizikai sebzésre, sem a varázslatokra nem kapunk bónuszt, így mi dönthetjük el, merre akarunk menni, de mint említettem egyrészt nincsenek ilyen éles különbségek a játékban, másrészt pedig mivel a csata nagy részét a fizikai sebzés teszi ki, érdemesebbnek tartom azt előtérbe helyezni (annak ellenére, hogy a varázslatok nagyobb tűzerőt képviselnek ha csak az első kört vesszük figyelembe). Amit leszögezhetünk, és ebben mindenki egyetért, hogy a legfontosabb tulajdonság kettős a VÉD/TÁM, azon belül is a VÉD kapja a legnagyobb szerepet. Ha arányaiban kéne kifejeznek a két tulajdonság fontosságát talán 65-35%-ban döntenék a VÉD javára. Sajnos a játékban elég nagy a szerencsefaktor, így ennek kivédése érdekében kell tennünk, és nyomni a VÉD-et, amíg csak van LE. Fogalmazhatunk úgy is, hogy nincs olyan, hogy elég magas VÉD. A TÁM pedig szintén azért fontos, mert a csata legnagyobb részében előforduló fizikai sebzés találati esélyét növeli, így elengedhetetlen ahhoz, hogy megfelelő hatásfokkal tudjunk bunyózni másokkal. Az utánuk következő szintre az ERŐ tulajdonságot raknám, hiszen mint fizikai sebzésnövelő paraméter, szintén nagy szerep jut neki a harcban. nem tartom olyan fontosnak, mint a TÁM pontokat, de lényegesen több hasznát vehetjük, mint az IQ vagy TAU pontoknak, amik csak a csata első körében jutnak érvényre. Ezzel el is árultam a soron következő szintet. Az IQ és a TAU szintén nem elhanyagolható tulajdonságok, hiszen egy kezdésnél bevitt varázslat sokszor az egész csatát eldöntheti, de tapasztalatból azt tudom mondani, inkább csak a mérlegnyelv-elbillentő szerepe van, mintsem csataeldöntő. az EGS és a MÁG egyelőre teljesen haszontalan tulajdonságok. 4-5 csata alatt sem fogy el az ÉP-m (afelett meg minek csatázzon az ember 50% minuszban) a VP-m pedig szintén nem fogy el ennyi idő alatt. Egyelőre hozzájuk sem nyúltam, ugyanis nem látom értelmét. Ha szükséges lesz a fejlesztésük akkor egy nap alatt nyomok mindkettőre 10-et mert alapszintről nem lesz nehéz őket felhozni.

1. szint VÉD/TÁM (65-35)
2. szint ERŐ
3. szint IQ/TAU (50-50)
4. szint EGS/MÁG

Tárgyak: A tárgyak vásárlásának, illetve a vásárlás eldöntésének van egy nagyon egyszerű matematikai képlete. Ha a tárgyon lévő bónuszoknak megfelelő tulajdonságpontok megvásárlása drágább, mint maga a tárgy, akkor jobban jövünk ki. (Példa: Ha egy páncél ad +5 VÉD-et és ezt a +5 VÉD-et te tulajdonságpontokból 3000 LE-ért tudnád növelni, de a páncél csak 2500 LE akkor mindenképpen megéri megvenni a páncélt, hiszen olcsóbban jutottál ugyanannyi mennyiségű tulajdonságponthoz). Szerencsére egy szinten csak meghatározott mennyiségű tárgyból választhatunk, így alkalmunk nyílik a TÖ-t is növelni folyamatosan. A legjobb, ha ezt a taktikát felváltva alkalmazzuk, hiszen létezik olyan, hogy jobban kijövünk LE-vel, ha megveszünk egy tárgyat, olyan viszont nem, hogy elegendő mennyiség TÖ-nk van egy bizonyos szintre, mert míg a tárgyakon végleges a bónusz tulajdonságok összege, és emiatt lehet velük számolni, a tulajdonságnövelésnek nincsenek ilyen korlátai. Ha csak tárgyakat vennénk akkor pedig egy idő után már az nem érné meg, és jobban kijönnénk TÖ növelésből. Amondó vagyok a legcélravezetőbb, ha megvesszük a felszerelésünket, és utána növeljük a TÖ-t, majd minden egyes szinten megnézzük, hogy van e olyan tárgy, amit megéri megvenni, és ezzel spórolhatunk pár száz LE-t, majd ha megvettük (nem biztos, hogy lesz) akkor folytathatjuk a pontok manuális növelését. Ha az adott szinten nincs olyan tárgy, amit megérné megvenni, akkor pedig valószínű, hogy a következő szinten már lesz mit vásárolnunk, hiszen nyomatjuk tovább a TÖ-t LE-ből még egy szinten keresztül. Persze a későbbiekben már egyszerre több bónuszt adnak a tárgyak, így figyelembe kell vennünk azt is, hogy ne csak 1, hanem több értékkel számoljunk. (Példa: Ha egy páncél ad +4 VÉD-et de drágább, mint ha mi saját magunknak növelnénk a VÉD-et +4-el, akkor nem éri meg megvenni, ellenben ha egy másik páncél ad +3 VÉD-et és +3 TÁM-ot, akkor már lehet, hogy sokkal jobban kijövünk, annak ellenére, hogy a másik páncélon több a VÉD.)

Az egyetlen kivételnek a fegyvert és a varázslatot lehet hozni, ahol is mindenki saját maga dönti el, megéri-e neki szintről-szintre megvenni a legújabb fegyvert, vagy csak 5-6 szintenként cseréli le az adott tárgyat egy jobbra. Itt azt tehetjük, hogy kiszámoljuk a fegyver vagy varázslat átlagsebzését (Példa: 7-29-es sebzésintervallummal rendelkező fegyver átlagsebzése 18. Ha a következő szinten van egy fegyver, ami 9-31-ig sebez, akkor annak az átlagsebzése 20. Döntse el mindenki, hogy ez a 2 sebzéspont megéri e neki az LE-t.) Fegyvernél és varázslatnál mindig jobban vegyük figyelembe a minimum, mint a maximum sebzést."
A hozzászólást DeluksZ módosította 2009.05.12. 04:04:18-kor
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 6.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
307. hozzászólás - 2009.05.12. 06:21:06 (Válasz DeluksZ #306 hozzászólására.)
Bocsi, de ez alapvetően rossz, már a kiindulásnál. A szándék nemes, de egyszerűen nincs általánosan alkalmazható taktika. A játék minden szakaszában (karakterszint), minden időszakban (most, vagy ha 3 hónapja voltál x szintű) más és más az ajánlott stratégia. Tárgyak szempontjából sem lehet általánosítani, folyamatosan kell az ellenfelekhez alkalmazkodni. De a legrosszabb, hogy helytelen állítások is vannak benne, amelyek csak rád, speciálisan a te karakteredre igazak, ("az EGS és a MÁG egyelőre teljesen haszontalan tulajdonságok").

Nagyon szépen meg tudod fogalmazni a gondolataidat, ami szuper dolog, de Inkább még ne próbálkozz ilyesmivel, mert hibás következtetésekre jutsz. Folytasd az agyalást, sose szabad abbahagyni, csak ne akarj ezek alapján tanácsot adni másoknak.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
308. hozzászólás - 2009.05.12. 12:46:59 (Válasz Mortimer #307 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.05.12. 06:21:06
Bocsi, de ez alapvetően rossz, már a kiindulásnál. A szándék nemes, de egyszerűen nincs általánosan alkalmazható taktika. A játék minden szakaszában (karakterszint), minden időszakban (most, vagy ha 3 hónapja voltál x szintű) más és más az ajánlott stratégia. Tárgyak szempontjából sem lehet általánosítani, folyamatosan kell az ellenfelekhez alkalmazkodni. De a legrosszabb, hogy helytelen állítások is vannak benne, amelyek csak rád, speciálisan a te karakteredre igazak, ("az EGS és a MÁG egyelőre teljesen haszontalan tulajdonságok").

Nagyon szépen meg tudod fogalmazni a gondolataidat, ami szuper dolog, de Inkább még ne próbálkozz ilyesmivel, mert hibás következtetésekre jutsz. Folytasd az agyalást, sose szabad abbahagyni, csak ne akarj ezek alapján tanácsot adni másoknak.

Tiszteletben tartom a véleményed, de nincs mögötte semmi. Értem, amit mondasz, de nem támasztod alá példákkal. Azt mondod, nincs általánosan alkalmazható taktika tárgyvásárlásra, de nem mondod, hogy milyen taktikák vannak. Illetve minden szinten más és más a karakterfejlesztési stratégia, de nem mondod, hogy mik azok. Ezek nélkül nem nagyon tudom befogadni a véleményedet, hisz nincs súlya.

Én csak azt tudom, hogy ezzel a taktikával nem találkoztam még olyan emberrel, akinek a szintemen több TÖ-je lett volna, mint nekem, illetve majd 80%-os a győzelmi arányom kb. 330 csatából, és történik mindez úgy, hogy van 8. szintűként egy 5. szintű állatom, és lassan 15k-t építettem a szövetségbe, amit vezetek. Ami azt illeti igencsak működőképes taktikának (pontosabban hívjuk inkább irányvonalnak) tartom amit leírtam. Ugyanis az, hogy hol kell kicsit visszafogni a szintezést, hol kell rámenni erősen a TP-re stbstbstb nem részei ennek a leírásnak. Ez pusztán csak a végeredmény (a fejlődési, LE szerzési, TP szerzési taktika) végeredményével foglalkozik, és annak a felhasználásával.

Még egyszer mondom, nagyon szívesen veszem a kritikát, ha indokolt, tapasztalaton alapuló, és nem mással, hanem ahogy írtam, a végeredmény felhasználásával foglalkozik. Ezzel egyelőre a szintemen nemigen akad ellenfelem (sőt, magasabb szinten is kevés).
A hozzászólást DeluksZ módosította 2009.05.12. 12:49:07-kor
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 5
irritálórotyoFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
309. hozzászólás - 2009.05.12. 12:58:39
Az Iq növelést kicsit előrébb tenném a sorban, alapvetően én is a Véd/Tám-ra gyúrtam, aztán idővel eljutottam oda, hogy hiába nem találtak el, kb csatánként ha kétszer, de sebző varázslattal olyan sebzéseket toltak az arcomba, hogy simán kompenzálta a fizikai sebzésemet, és meg kellet tanulnom h bezony kell az Iq is preventhez .... (mert pl 750-es varisebzést, ha még néha el is talál a fizikaiban, elég nehéz máshogy kompenzálni.... )
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
310. hozzászólás - 2009.05.12. 13:04:53
ha jól látom 8as szintű vagy ergo nemtom miből gondolod hogy te már most tudod a játék lényegét...

Mortimer(bár ő egy roppantmód zavaró kisfijú) nagyon helyesen rávilágitott arra hogy nincs álltalános taktika plusz megfeledkeztél a szakértelmekről...a szakértelmek bizonyos szint után fontosabbak lesznek mitn a tulajdonságok mivel a tulajdonságok a portyában fontosak és uyge azt már mindenki tudja hogy a portya egy bizonyos szint után totál elértéktelendik mire azonban valki odajut jobban teszi ha addigra kivannak maxolva a lésszerző szakértelmei...

aztán meg hát nahh...most nemangyon akarlak meggyőzni mert a Mortimernek adott válaszodból tisztán kiderül hogy te iylen kis okoskodó gyerek vagy aki szereti azthinni hogy ő találta föl a spanyolviaszt...legyen elég annyi...hogy ami 8as szinten még asszed hogy jó az a későbbiekben már nem lesz az...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.40
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
311. hozzászólás - 2009.05.12. 13:17:43 (Válasz Dr_Faktor #310 hozzászólására.)
Idézet: rotyo - 2009.05.12. 12:58:39
Az Iq növelést kicsit előrébb tenném a sorban, alapvetően én is a Véd/Tám-ra gyúrtam, aztán idővel eljutottam oda, hogy hiába nem találtak el, kb csatánként ha kétszer, de sebző varázslattal olyan sebzéseket toltak az arcomba, hogy simán kompenzálta a fizikai sebzésemet, és meg kellet tanulnom h bezony kell az Iq is preventhez .... (mert pl 750-es varisebzést, ha még néha el is talál a fizikaiban, elég nehéz máshogy kompenzálni.... )

Igen, ez félelmem nekem is, úgyhogy mindenképpen változni fog a jelenlegi stratégia magasabb szinten.

Idézet: Dr_Faktor - 2009.05.12. 13:04:53
ha jól látom 8as szintű vagy ergo nemtom miből gondolod hogy te már most tudod a játék lényegét...

Mortimer(bár ő egy roppantmód zavaró kisfijú) nagyon helyesen rávilágitott arra hogy nincs álltalános taktika plusz megfeledkeztél a szakértelmekről...a szakértelmek bizonyos szint után fontosabbak lesznek mitn a tulajdonságok mivel a tulajdonságok a portyában fontosak és uyge azt már mindenki tudja hogy a portya egy bizonyos szint után totál elértéktelendik mire azonban valki odajut jobban teszi ha addigra kivannak maxolva a lésszerző szakértelmei...


A szekértelmekkel kapcsolatban egy szót sem szóltam. Ez nem véletlen. Ezt támadni teljesen felesleges, hiszen az azokkal kapcsolatos véleményem egy másik topik témája lesz majd a későbbiekben.

Idézet: Dr_Faktor - 2009.05.12. 13:04:53
aztán meg hát nahh...most nemangyon akarlak meggyőzni mert a Mortimernek adott válaszodból tisztán kiderül hogy te iylen kis okoskodó gyerek vagy aki szereti azthinni hogy ő találta föl a spanyolviaszt...legyen elég annyi...hogy ami 8as szinten még asszed hogy jó az a későbbiekben már nem lesz az...


Nem nagyon értem, hogy miként alakult ki benned ez a vélemény rólam, illetve a gyerek jelzőt is visszautasítom engedelmeddel, 24 évesként ritkán illetnek ezzel a korjelzővel. Nem értem, hogy miért vált ki benned ellenszenvet az, hogy a játék egy aprócska részletéről alacsony szintre van egy kialakult (és működő) stratégiám, amivel kapcsolatban véleményt kértem és kritikát, amit eddig nem kaptam meg. Nem hiszem azt, hogy ez a stratégia leképezhető a játék egészére, nem azért hagytam ki a szakértelmeket, mert egyáltalán nem tartom őket fontosnak későbbi szinteken és nem azért írtam, ami írtam, mert akár csak 15 szinttel később is ugyanezt a taktikát szeretném folytatni. Nagyon örülnék neki, ha nem más dimenziókban, amikkel kapcsolatban a taktikámról illetve az elképzelt taktikámról fogalmatok sincs, véleményeznétek, hanem a leírtakat saját környezetükben, alacsony szintre értve, és abban is, csak a megfelelő helyen, a LE elosztásával kapcsolatban, és a tárgyak vásárlását tekintve értelmeznétek.

Ha nem érted, amit mondok, könnyen tűnhetek okoskodó kisgyereknek, így viszont pont az ellenkezőjét éred el a mondandóddal. A személyeskedés amúgy sem érett hozzáállás, pláne, ha nem érted, amit leírtam.
A hozzászólást DeluksZ módosította 2009.05.12. 13:23:54-kor
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 6
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
312. hozzászólás - 2009.05.12. 13:23:24
az a lényeg hogy 8as szintű a karid...nincs mögötte játéktapsztalat...egyébként áruld már el a nevét mert megnézném szivesen(feltéve ha világ1en van)

elhiszem hogy most még működik és jó mert a játék azon szakaszában vagy ahol a pusztán stat előny elég a boldoguláshoz...későbbiekben ez nem lesz így...mégis te már hosszútávú következtetéseket akarsz levonni...

nekm az írásodból az jött le hogy vak vezet világtalant...vagy hogy a vakok közt a félszemű a király...

Támadás Védekezés IQ ez a 3 a legfontosabb tulajdonság...nem kell köztük semmiféle fontossági sorrendet húzni...ileltve talán annyit hogy későbbiekben a Védekzést tudod a legkönyebben növelni cuccokkal...ezért jómagam inkább a támadás növelését preferálom valamint az Iqjét báár a védekzésre is pakolászok...

az meg hogy 24 éves vagy hát az nem jelent semmit attol még tünhetel okoskodónak...különösen azután hogy tőled bőven tapsztaltabb játékosoknak szájalsz vissza...

leírtál egy taktikát vagy szerinted egy helyes utat...páran reagáltak rá...azt kész...
A hozzászólást Dr_Faktor módosította 2009.05.12. 13:25:44-kor
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.40
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
313. hozzászólás - 2009.05.12. 13:28:47 (Válasz Dr_Faktor #312 hozzászólására.)
Idézet: Dr_Faktor - 2009.05.12. 13:23:24
az a lényeg hogy 8as szintű a karid...nincs mögötte játéktapsztalat...egyébként áruld már el a nevét mert megnézném szivesen(feltéve ha világ1en van)

elhiszem hogy most még működik és jó mert a játék azon szakaszában vagy ahol a pusztán stat előny elég a boldoguláshoz...későbbiekben ez nem lesz így...mégis te már hosszútávú következtetéseket akarsz levonni...

nekm az írásodból az jött le hogy vak vezet világtalan...vagy hogy a vakok közt a félszemű a király...


Éppen ez a lényeg, hogy a játéknak ebben a szakaszában működjön, hiszen erre a szakaszra kialakítva írtam, amit írtam. Nem a későbbiekre. A karakterem a világ2-n van, de ettől függetlenül szívesen leírom a tulajdonságait, ha érdekel. Nem akarok hosszútávú következtetéseket levonni, de azon a véleményen vagyok, hogy a játék alapvetően egyszerű, így valamilyen szinten (ahogy az a későbbiekben a te írásodból is kiderül) lehet általánosítani.

Idézet: Dr_Faktor - 2009.05.12. 13:23:24
Támadás Védekezés IQ ez a 3 a legfontosabb tulajdonság...nem kell köztük semmiféle fontossági sorrendet húzni...ileltve talán annyit hogy későbbiekben a Védekzést tudod a legkönyebben növelni cuccokkal...ezért jómagam inkább a támadás növelését preferálom valamint az Iqjét báár a védekzésre is pakolászok...


Látod ez már egy tökéletes vélemény, habár nemigen értem, hiszen azt mondtad hogy nem lehet általánosítani, mégis 3 tulajdonságot nevezel meg, mint prioritással rendelkező pontokat. Viszont ez a vélemény már értékelhető és építő jellegű. Ennyit vártam csupán, nem többet.
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
314. hozzászólás - 2009.05.12. 14:13:45 (Válasz DeluksZ #313 hozzászólására.)
Nyilván jó is az, ha valaki a szövitársainak az épülésére szeretné összeszedni az ő számára hasznos taktikai elemek alapján a játék "guide"-ját.
Viszont én óva intelek bármilyen általánosítástól, ugyanis a szintek múltával egyáltalán nem finom kézzel történnek a változások, és ha csak egyféleképpen fejlesztetted a karakteredet, X idő után légüres térben találod magad. Óva intelek attól is hogy "ez a játék ilyen és olyan" kijelentésekben gondolkodj, mert előre hallom azt a felháborodást, ha véletlenül az egyik ilyen fordulópontnál valami tökéletesen váratlan történik ami borítja az összes addigi elméletet.

Azt kell hogy merjem mondani: ebben a játékban a mások tapasztalata hasznosabb mint a sajátod. Azaz célravezetőbb kérdezni, semmint kijelenteni és várni a cáfolatokat.

Szántszándékkal nem írok konkrétumokat - csak annyit akartam mondanihogy ne betonozz le egyetlen elméletet sem amit kitaláltál. Inkább keríts egy gurut.
Pontszám: 8.33
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
315. hozzászólás - 2009.05.12. 14:20:00 (Válasz Meridiath #314 hozzászólására.)
Idézet: Meridiath - 2009.05.12. 14:13:45
Nyilván jó is az, ha valaki a szövitársainak az épülésére szeretné összeszedni az ő számára hasznos taktikai elemek alapján a játék "guide"-ját.
Viszont én óva intelek bármilyen általánosítástól, ugyanis a szintek múltával egyáltalán nem finom kézzel történnek a változások, és ha csak egyféleképpen fejlesztetted a karakteredet, X idő után légüres térben találod magad. Óva intelek attól is hogy "ez a játék ilyen és olyan" kijelentésekben gondolkodj, mert előre hallom azt a felháborodást, ha véletlenül az egyik ilyen fordulópontnál valami tökéletesen váratlan történik ami borítja az összes addigi elméletet.

Azt kell hogy merjem mondani: ebben a játékban a mások tapasztalata hasznosabb mint a sajátod. Azaz célravezetőbb kérdezni, semmint kijelenteni és várni a cáfolatokat.

Szántszándékkal nem írok konkrétumokat - csak annyit akartam mondanihogy ne betonozz le egyetlen elméletet sem amit kitaláltál. Inkább keríts egy gurut.


Ezzel teljes mértékben egyet tudok érteni. (Viszont biztosan sok más-más tapasztalattal rendelkeznek, éppen ezért nincs olyan ember aki egy személyben elég lenne ahhoz, hogy a későbbi taktikákat jól kialakíthassa az ember, úgyhogy majd informálódom. A szakértelmekkel kapcsolatban próbálok most jobban elmerülni. Ezzel kapcsolatban egyébként szívesen várok PÜ-ket magasabb szintűektől, akikkel utána elbeszélgethetnék kissé.)
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
316. hozzászólás - 2009.05.12. 20:21:56 (Válasz Byzon #299 hozzászólására.)
Ő Ravenwood volt, azóta már törölt.
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
317. hozzászólás - 2009.05.12. 20:49:24
Deluksz:

Szerintem jól összeszedet és hasznos guide volt amit írtál. Csak alapvetően tényleg baromi félrevezető. Süt belőle, hogy a játék egy kezdeti szakaszán jársz, ahol ugyan jelenleg eredményesen (esetleg kiemelkedően) boldogulsz. Ez nem gond, de akkor cédulázd a taktikád direkt a most kezdő, vagy mondjuk 10. szint alatti játékosoknak, számukra hiteles vagy, de általánosítani az egész játékora 8. szinten elég merész dolog. Viszont szövetségi fórumra tökéletes. Mi is hasonló infókkal, észrevételekkel dobáltuk és fárasztottuk egymást anno
Szóval annyiban megvédenélek, hogy ahová eredetileg szántad (szövi fórum) ez teljesen jó (ezt sztem sokan benézték - először én is ). Viszont ha vállaltad hogy feldobod ide véleményezésre vállald a kritikát is
Játszottam egy másik játékkal hosszú hónapokig, ahol nem volt túl nagy taktikázás és ilyen általánosításokat esetleg már alacsony szinten is ki lehetett bátra(bba)n jelenteni. Nos a VU nem ilyen, hál istennek ennél sokkal összetettebb. Folyamatosan változik ahogy haladsz előre úgy tárulnak ki a kapuk és úgy jössz rá hogy a játéknak milyen egy szűk szeletét használtad ki eddig valójában. Mivel elsősorban statokról volt szó azt megjegyezném, hogy kb egyetértek én is azzal a megjegyzéssel, hogy magas szinten -szerintem!- a varázslatok erősődésével az IQ lesz a legfontosabb tulajdonság (mint a varázslat véd/támja egyben) és a statok alapvetően el fognak törpülni a szakértelmek megfelelő fejlesztése mellett (ahol aztán végkép nincsen tökéletes stratégia, csak példamutató és jó taktikák). Hamarosan (kb 10.-12. szinttől) eljön az az idő hogy te is egyre fontosabban fogod tartani a szakértelmeket (aki ezt nem ismeri fel időben és csak statra gyúr kíméletlenül le fog maradni az idő múlásával), a karakterek közötti fő különbségeket ez fogja ugyanis megadni és nem az, hogy 35-65 vagy 50-50 arányban fejlesztenek egy statot.
Amúgy ez lehetne egy kezdeményezés is, mint "különböző taktikák különböző szinteken". Ha hiteles emberek irogatnának én szívesen olvasgatnám
A hozzászólást Aurri módosította 2009.05.12. 21:08:36-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
318. hozzászólás - 2009.05.12. 21:21:24 (Válasz Aurri #317 hozzászólására.)
"különböző taktikák különböző szinteken"

De mint írtam, ami 3 hónapja jó taktika lehetett mondjuk 30. szinten, ma már koránt sem az (rablási határ tolódása). Ráadásul a szövetségtől, annak lehetőségeitől is rengeteg dolog függ (van Akadémiájuk? mekkora?).

Éppen ezért nincs értelme ilyen fejtegetéseknek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
319. hozzászólás - 2009.05.12. 21:39:01
Tolódik, de van egy tippem hogy 35-40 fölé sosem fog igazán. Addigra beleunnak azok akiket addig folyamatosan leraboltak, és vagy törölnek vagy megtanulnak játszani. Persze ez csak jóslat, emlékszem anno nekünk már 15-20. szint környékén is csak elvétve érte meg portyázni, most meg még 30-35. körül is jól meg lehet élni belőle. Na de lehet rugalmasabban is kezelni amit írtam: pl. taktikák farmzónáig, és azon túl
A hozzászólást Aurri módosította 2009.05.12. 21:40:33-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
320. hozzászólás - 2009.05.13. 00:34:10 (Válasz Aurri #317 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.05.12. 20:49:24
Deluksz:

Szerintem jól összeszedet és hasznos guide volt amit írtál. Csak alapvetően tényleg baromi félrevezető. Süt belőle, hogy a játék egy kezdeti szakaszán jársz, ahol ugyan jelenleg eredményesen (esetleg kiemelkedően) boldogulsz. Ez nem gond, de akkor cédulázd a taktikád direkt a most kezdő, vagy mondjuk 10. szint alatti játékosoknak, számukra hiteles vagy, de általánosítani az egész játékora 8. szinten elég merész dolog. Viszont szövetségi fórumra tökéletes. Mi is hasonló infókkal, észrevételekkel dobáltuk és fárasztottuk egymást anno
Szóval annyiban megvédenélek, hogy ahová eredetileg szántad (szövi fórum) ez teljesen jó (ezt sztem sokan benézték - először én is ). Viszont ha vállaltad hogy feldobod ide véleményezésre vállald a kritikát is
Játszottam egy másik játékkal hosszú hónapokig, ahol nem volt túl nagy taktikázás és ilyen általánosításokat esetleg már alacsony szinten is ki lehetett bátra(bba)n jelenteni. Nos a VU nem ilyen, hál istennek ennél sokkal összetettebb. Folyamatosan változik ahogy haladsz előre úgy tárulnak ki a kapuk és úgy jössz rá hogy a játéknak milyen egy szűk szeletét használtad ki eddig valójában. Mivel elsősorban statokról volt szó azt megjegyezném, hogy kb egyetértek én is azzal a megjegyzéssel, hogy magas szinten -szerintem!- a varázslatok erősődésével az IQ lesz a legfontosabb tulajdonság (mint a varázslat véd/támja egyben) és a statok alapvetően el fognak törpülni a szakértelmek megfelelő fejlesztése mellett (ahol aztán végkép nincsen tökéletes stratégia, csak példamutató és jó taktikák). Hamarosan (kb 10.-12. szinttől) eljön az az idő hogy te is egyre fontosabban fogod tartani a szakértelmeket (aki ezt nem ismeri fel időben és csak statra gyúr kíméletlenül le fog maradni az idő múlásával), a karakterek közötti fő különbségeket ez fogja ugyanis megadni és nem az, hogy 35-65 vagy 50-50 arányban fejlesztenek egy statot.
Amúgy ez lehetne egy kezdeményezés is, mint "különböző taktikák különböző szinteken". Ha hiteles emberek irogatnának én szívesen olvasgatnám


Ne álljunk meg itt:9 nagyon szeretném hallani a tippeket, trükköket a magasabb szintekre is, illetve hogy ki milyen bevált taktikát használ vagy tart jónak 10-20 vagy 15-25között, stb:) Persze, ha nem túl nagy kérés ez. Mindenképpen szeretnék tanulni, hogy a későbbiekben hasznosítani tudjam a tapasztalatokat.
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője