Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Stratégiák
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
101. hozzászólás - 2008.11.21. 20:22:03
Alapvetöen a Miklós-random ebben a jatekban is erösen müködik, mikent az összes Beholder- illetve Miklós altal fejlesztett dologban.
Ö tagadja, mi latjuk es nem ertjük
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 8.33
kedvencVincuFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
102. hozzászólás - 2008.11.24. 15:48:21
A világ2-vel kapcsolatban kérdeznék valamit. Én ott viszonylag jól állok a 206-207-es tulajdonságösszegemmel, és 3500-4500 portyázott LE-vel. Majd 100 CSP-m an még.
A kérdésem, hogy azok a karakterek akiknek 220 felett van a tulajdonságösszegük, 20-30 felett a szakértelemösszegük, megvették az elf láncinget, és a tűzfavallatot kisütötték a lélekkutat, vagy ekkora disznó mázlijuk van portya alatt? Mert a portyázott LE alapján szerintem ez nem jönne ki.
*A fórumokra irogató Mortu nem azonos a játékban szereplő Mortu nevű karakterrel*

It's better to burn out than to fade away - Kurgan
Pontszám: 5
utáltTekiimadoFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
103. hozzászólás - 2008.11.24. 15:59:15 (Válasz Vincu #102 hozzászólására.)
lélekkútat sütünk ki
Pontszám: 5
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
104. hozzászólás - 2008.11.25. 16:24:04
szerintem a legjobb stratégi a smaragdoknak hogy varázsolnak hisz az a erősségük ezért IQ-t mágiát és taumaturgiát vigyük fel velük az elején viszont mikor kb az enyészmesternél járunk vigyük a támadást és az erőt hát ez az én támadó statom mert mikor 13-as voltam még csak és így csináltam letámadott 1db 16-os én 168-at ő 126-ot sebzett úgy hogy nem volt fáradt szerintem ez a stratégia válik be a legjobban persze a rubinhordásoknak pont az ellentetjét ajánlom remélem tudtam segíteni sziasztok
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 4.67
közellenségA05laumatFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
105. hozzászólás - 2008.11.30. 09:58:27 (Válasz johha #8 hozzászólására.)
varázsolni jobb
Pontszám: 3
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
106. hozzászólás - 2008.11.30. 10:08:46 (Válasz A05laumat #105 hozzászólására.)
hát az elején tényleg a varázslók vannak elönyben de amikor már 60-as szívósággal szaladgálnak a rubint hordások és annyi kör alatt ha az elején nem tudod ájultra sebezni nem valószínű hogy a te elönyöd fog láccani az eredményen
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
107. hozzászólás - 2008.12.03. 01:16:04
Hát nem tudom... elején varázslók vannak előnyben ha nem bánják hogy ha nem fizetnek 20 őskövet 1 spellért, akkor még az utolsó bunkó (ám de pénzes) paraszt is porba varázsolja őket. Mondjuk harcos buildet nem próbáltam, gondolom ott is így van az ősköves felszereléseknél de azok csak +statot adnak, nálam meg erre épül az egész kaszt... Eh, csak rinyálok itt, de az hogy vagy fizetek, vagy várok 6 szintet egy normális varázslatra igazán benne lehetne a horda leírásában...

Egyébként 60-as szívósság lol, de van egy olyan érzésem hogy lesz annak caster verziója is amely extra varázslatot ad
Pontszám: 3
közellenségmedveFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
108. hozzászólás - 2008.12.03. 02:42:15
Én meg remélem, hogy az extra varázslat-körök meg fene tudja mik mellé kapunk extra varázspontot is... Mert amíg a harcosnak nem kell semmi extra, hogy +1-2-3-stb. körrel tovább harcoljon, addig nekünk sajnos kell. Ha kétszer lőném el egy harcban a fagycsóvámat, asszem nem sokat kellene harcolnom egy nap
Pontszám: 5
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
109. hozzászólás - 2008.12.03. 06:22:25 (Válasz medve #108 hozzászólására.)
Extra varázspont-ot kap a smaragd, nézd meg a kiszámítás módját a wikin! Valamint sebzésben is kaptok bónuszt. Igaz, hogy a "harcos" beállításúak több szakértelet kaptak eddig, de még messze vagyunk a végétől!!!
http://vegzetur.wikidot.com/varazspont
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 3
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
110. hozzászólás - 2008.12.03. 07:08:22 (Válasz medve #108 hozzászólására.)
Én meg gyémántosként szétröhögöm magam, hogy mit összerinak a smaragdosok.
Örüljetek, hogy van egy nagyon erös harcbeli bonuszotok
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.42
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
111. hozzászólás - 2008.12.03. 07:14:21 (Válasz Almási Viktor #110 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2008.12.03. 07:08:22
Én meg gyémántosként szétröhögöm magam, hogy mit összerinak a smaragdosok.
Örüljetek, hogy van egy nagyon erös harcbeli bonuszotok


Aha. Nézd meg a legnagyobb sebzések listáját, az első oldalon 9 rubin, 6 gyémánt, 4 zafír és 4 smaragd van. Kb. ennyit ér a "harcbeli bónusz".
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
112. hozzászólás - 2008.12.03. 08:42:27 (Válasz Almási Viktor #110 hozzászólására.)
Ma reggel nagy unalmamban végeztem egy kis számolást.

Ha azt vesszük, hogy a smaragd bónusza +10% IQ és taum akkor nekem most 23 685 LE-t ér a hordabónuszom. (Az egy szinttel magasabbról való spell vásárlás értékét nem tudom megbecsülni, azt mindenki saccolja meg maga.)

Ha gyémánt hordás lennék, akkor jelenleg 58 100 LE-t hozott volna a hordabónusz. (Szerzett LE nő, vesztett LE csökken, plussz a vásárlás.)

Attól függetlenül, hogy nem bántam meg a hordaválasztásomat, azért tudnék mit kezdeni azzal a 34 415 LE-vel. Szerintem azért elég sok alapja van annak, hogy legfőképp a smaragdosoknak keserű a szája a bónuszok miatt.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.20
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
113. hozzászólás - 2008.12.03. 09:21:57 (Válasz Ricardo #112 hozzászólására.)
Hosszabb távon a smaragd bónusz felértékelődik a tulajdonságok növekedésével, a gyémánt meg le, mert gyakorlatilag magas szinten elég kevés lóerőt lehet gyűjteni, így szép lassan kiegyenlítődik.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűtlenMidianFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
114. hozzászólás - 2008.12.03. 09:27:29
A smaragdok nem kapnak iq bónuszt, csak annyit, hogy a varázslataik nagyobb eséllyel találnak.
Tehát az ellenfél varázslata ellen nem véd a smaragd bónusz.
Minosa Torres - Békeidők Hírmondói
"Csaló"
Pontszám: 7.50
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
115. hozzászólás - 2008.12.03. 10:14:00 (Válasz Ricardo #112 hozzászólására.)
Ricardo, ha neked 53000LE jönne össze gyémánt hordabonuszbol, akkor te a abba a két tucat játékosba tartozol, akik boritják a statisztikát. Egy átlag jó gyémántnak ez olyan 15000 lenne, ez már olyan 10. szintre annyi mint a smaragdosé, és ha a játékfejlesztés hasonlo irányba megy, késöbb a te + elönyöd is eltörpülne, és lám jobb smaragdnak lenni.
Mellesleg olyan 10. szintig a smaragd a sztár, tessék kihasználni ezt az idöszakot, plusz a gyémánt hordabonuszáért kökeményen meg kell dolgozni, föleg hogy az elején mindenki erösebb nálad, a smaragdos meg ha keresztbe teszi a lábát akkor is ott van neki a bonusz.
Azt elismerem, hogy magasabb szinten jobb a rubin bonusz, de azért pont a smaragd nyavajogjon, akinek még mindig a 2. legjobb.....
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.75
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
116. hozzászólás - 2008.12.03. 10:15:42 (Válasz CaveMaN #113 hozzászólására.)
Kivétel, ha gyémántként indulunk, és 15. szinten átváltunk rubinra...
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
117. hozzászólás - 2008.12.03. 10:28:01 (Válasz Ricardo #112 hozzászólására.)
Ricardo:

A smaragd nem 10% IQ bónuszt kap (tehát pl. 30 helyett 33-nak számít az IQ-ja), hanem plusz varázslat találati esélyt (nem is tudni pontosan mekkorát), plusz 10% varázslat sebzést.

Statisztikák segítségével nagyjából tisztában vagyok azzal, melyik tulajdonság milyen bónuszt ad. Pl. a taumaturgia minden szintje 1%-al növeli a varázslatok sebzését. Tehát ha 20 helyett 30 a taumaturgiád, akkor a villám, ami másnak 50-et sebezne, neked 55-öt fog. Ami 100-at, az neked 110-et fog.
Jól látható, hogy a smaragd bónuszának egyik része gyakorlatilag azt jelenti, hogy 10-el magasabb a taumaturgiád másokhoz képest.

A varázslatok találati esélye IQ-tól függ: minden egyes IQ különbség a harcoló felek között 1%-al növeli a varázslat találatának esélyét. Mivel erre a smaragd legalább 5%-ot kap (ezt nem tudom pontosan), ez kb. 5 IQ-nak felel meg. Igaz, csak egyik irányba működik, amikor te varázsolsz - amikor rád varázsolnak, akkor nem (ezért érdemesebb 2,3 IQ-nak számolni).

Ennek tükrében számol át, ez neked mennyi LE bónuszt ad.

Hasonló megfontolásokkal a rubin 5 erőt és 5 támadást kap legalább.
Pontszám: 8
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
118. hozzászólás - 2008.12.03. 11:08:06 (Válasz Mortimer #116 hozzászólására.)
Na most ez a hordaváltás nem tudom pontosan hogy megy, de ha váltasz bukod a szövidet, nem?
Az azért óriási gáz.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
119. hozzászólás - 2008.12.03. 12:53:20 (Válasz Mortimer #116 hozzászólására.)
Jójó, ha kombináljuk akkor nyilván össze lehet hozni az optimális megoldást. Én is akkor járnék jól, ha most átmennék rubinba
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
120. hozzászólás - 2008.12.03. 16:38:49
Az odáig rendben hogy itt fel van sorolva majdnem minden érv hogy melyik a legjobb de egyetlen szó(najó talán egy mondat)se szól a zafírról pedig ugyan semmilyen toplista élére nem állnak fel de a rubint a smaragd egyik se a zafír ellen fogja elérni a toppos helyezést hiszen a zafír jóformán majdnem elveszi a rubint elönyét és felezi a smaragdét.igaz hátrány hogy gyorsabban gyógyul így nehezebb gyüjteni.
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!