Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Stratégiák
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Stratégiák
1. hozzászólás - 2008.09.22. 20:35:50
Néhány szó a követhető stratégiákról, a tesztelés alapján. Spoiler információ, aki szereti a kísérletezést, ne olvasson tovább!

Tulajdonságra gyúró Ennek a taktikának a lényege, hogy eleinte egyáltalán nem vesz tárgyat, mondván, hogy a tárgyat előbb-utóbb úgyis le kell cserélni, a LE-t, amit igy megspórol, a tulajdonságok növelésére költi. Tárgyat csak akkor vesz, ha az már óriási előnyt jelent.
Hátrány: így tényleg megspórol LE-t, viszont a harcokban gyakrabban fog veszíteni, hiszen ugyanannyi LE-ből jobb tulajdonságokat lehet elérni, ha tárgyat is vesz, mintha nem. A vesztes csaták miatt pedig TP-től esik el.

Agresszív portyázó Amikor csak tud, támad másokat, még 3., esetleg 4. támadásra is elmegy, a lényeg a plusz TP szerzés - minél hamarabb lép szintet, annál előbb kezd több LE-t kapni a vadászatból. Az összes szerzett LE-t tulajdonságnövelésre és tárgyakra költi, és 4. szinten rögtön ráhajt a csapdakészítés szakértelemre, hogy el tudjon kezdeni nevelni egy állatot.
Hátrány: Ehhez a taktikához erősnek kell lenned, hogy minél gyakrabban nyerj, nem elég a tulajdonságot növelni, a felszerelést is folyamatosan fejleszteni kell.

Az építkező Az építkező azonnal szövetségbe lép, és az összes megszerzett LE-t építésre költi. így persze nem is tudnak tőle LE-t lopni, viszont a karaktere sem fejlődik, többnyire veszíteni fog. Persze ennek a taktikának is van néhány csavarja. Az építés növeli a szerencsét, ami nagyon kis mértékben növeli a vadászatban szerzett LE-t (mivel gyakrabban jön nagy szörny), és a későbbiekben, az epikus csatáknál több kincspontja is lesz a ritka relikviákra. Ráadásul, ha folyton nulla LE van nála, ritkábban fognak vadászni rá, és persze hosszútávon azért sok tápot kap az épületektől is.
Hátrány: Ne felejtsd el, hogy a szövetség a karakteredet csak közvetve "tápolja", és a szövetséged ereje nagyban függ attól is, hogy a többiek mennyit tesznek érte. Épithetsz bármennyit, ha többiek nem törődnek a szövivel.

Az optimalizátor Az optimalizátorok egész bizarr módon játszanak, nem úgy, ahogy a valódi végzeturat cselekedne... Egyetlen céljuk, hogy a lélekenergiát maximálisan hasznosítsák, mindent alárendelnek ennek. Direkt leveretik magukat 1 ÉP-re, hogy úgy gyűjtögethessenek, hogy nem támadhatják őket, mindig úgy növelik a tulajdonságukat, hogy ne vagy kevés LE-jük maradjon, és amikor elérik a 4. szintet, azonnal elkezdenek a lélekenergiát növelő szakértelmekre gyúrni, átmenetileg hanyagolva a tulajdonságokat és felszerelést.
Hátrány: Az optimalizátor sokszor fog eleinte a porban feküdni, és nem ő fogja a győzelem top listát dominálni, de ha jól csinálja, később a többiek fölé magasodhat.

Persze a legtöbb játékos a fenti taktikák keverékét alkalmazza, de azért mindenképp érdemes egy stratégiát kialakitani és követni.
Pontszám: 8.74
kedvelt tagTündibündike
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
2. hozzászólás - 2008.09.22. 21:18:11
Ha valakinek esetleg nem mennek a kviz kerdesek: google a baratod
Pontszám: 7.32
népszerűtlenFéregFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
3. hozzászólás - 2008.09.23. 13:23:55
na meg persze a legjobb stratégia egy LEgyüjtő rabszolga csinálása, amit a feltápolt főkarakter szépen lezuz néha.
Pontszám: 2.33
kedvelt tagEMTybFérfi
Végzetúr tehetség
100 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
4. hozzászólás - 2008.09.23. 13:39:34
Idézet: Féreg - 2008.09.23. 13:23:55
na meg persze a legjobb stratégia egy LEgyüjtő rabszolga csinálása, amit a feltápolt főkarakter szépen lezuz néha.


Hát persze, már ha a nem megengedett stratégiákat nézzük...
Pontszám: 6.44
kedvelt taghungygFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
5. hozzászólás - 2008.09.23. 14:46:35
Idézet: Féreg - 2008.09.23. 13:23:55
na meg persze a legjobb stratégia egy LEgyüjtő rabszolga csinálása, amit a feltápolt főkarakter szépen lezuz néha.

Ez tényleg nem egy fair taktika.
Pontszám: 6.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
6. hozzászólás - 2008.09.23. 15:09:17 (Válasz Féreg #3 hozzászólására.)
Idézet: Féreg - 2008.09.23. 13:23:55
na meg persze a legjobb stratégia egy LEgyüjtő rabszolga csinálása, amit a feltápolt főkarakter szépen lezuz néha.


Előre szólok, hogy rengeteg dolgot loggolunk, és van egy jópár programunk, ami ezeket a logokat figyeli. A játék még csak most indult, ezért ennek látszatja még nincsen, de ha hosszabb távon valaki ilyennel játszik, azt a logelemzők kiszúrják, és a karaktert zárolhatják átmenetileg vagy véglegesen! Ld. még felhasználási feltételek. Szóval én a helyedben erre nem játszanék, mert nem jó a hosszú ideig épitgetett karakter létét ilyesmivel veszélyeztetni.
Pontszám: 7.79
kedvencSzasa_sanFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
7. hozzászólás - 2008.09.23. 18:37:49
én szerintem a legjobb taktika ha élvezed a játékot és akkor nem idegeskedsz hogy megint veszítettél és az sem érdekel ha elloptak 2-300 vagy több LP-t
ez egy kellemes élvezetes és főleg ráérős játék én azt mondom élvezzétek és nézétek a kiváló képeket amiket ha HHK-tatok valaha fel fogtok ismerni név és képszerint is
én mindenkinek élvezetes és kelems játékot kívánok és ajánlom hogy keresetek szövit mert senki sem tarminátor mindenkinek kell a segítség
A Smaragd Rend alapítója
Pontszám: 8.88
fórumozójohhaFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
8. hozzászólás - 2008.09.24. 14:52:35
Szerintetek egy átlagos vagy egy specializálódott tulajdonság fejlődés a jobb?

Varázsolni jobb, vagy varázslat elnyelős cuccokok a jobbak?
A hozzászólást johha módosította 2008.09.24. 14:55:08-kor
Üdv. Johha
Pontszám: 4.25
irritálóShulFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
9. hozzászólás - 2008.09.24. 15:13:13
az a legjobb, ha mindkettő van

de attól, függ, hogy mi akarsz lenni, egy buta, együgyü behemót állat aki óriásiakat csap (fizikai sebzés), vagy egy inteligens kis nyurga varázstudó (varázs sebzés)

szerintem mindkettő jó, döntsd el, hogy melyik a szimpatikusabb
A hozzászólást Shul módosította 2008.09.24. 15:13:23-kor
Üdv, K.B. Shul
Pontszám: 5.13
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
10. hozzászólás - 2008.09.24. 15:13:40
Varázslatokról nem tudok nyilatkozni mert az nekem még nincs. Érdekes módon azt tapasztaltam hogy az erőnél és a sebzésnél sokkal fontosabb a TÁM/VÉD, és ott is inkább a VÉD hogy több életerőd maradjon portyázni. Elég 1-2 jó ütés és magas VÉD mellett abból már lehet nyerni.
Pontszám: 7.88
fórumozójohhaFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
11. hozzászólás - 2008.09.24. 15:43:21
Kössz a válaszokat, jólesett.

Igazából egy bétás véleményére lennék kíváncsi, aki már megtapasztalhatta ezeket.
Üdv. Johha
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
12. hozzászólás - 2008.09.25. 10:36:59
Kit támadjunk meg? (Szubjektív tanácsok egy friss játékostól)

Akinél jó eséllyel nyerünk. Elméletben egy azonos erejűvel szemben 50% esélyünk van, mely jóval gyengébb ellenfélnél 80%-ra nőhet. Gyengébb ellenfelet egyszerű találni: a toplistában, illetve a portyázási listában sokféle szempont szerint listázhatunk. Jó kiindulópont például a tulajdonságpontok száma, egy olyan emberke, aki semmit nem fejlesztett, szinte biztosan gyengébb nálunk. A toplistában pedig mondjuk épités szerint listázva aki sokat épített, az keveset fordított tulajdonságfejlesztésre, vagy fegyverek vásárlására, tehát jó eséllyel támadhatjuk meg. Persze a tényleges támadás előtt érdemes megnézni az ellenfél felszerelését, fókuszkövekkel feltúrbózott páncélos/buzogányos alanyok felejtősek.



Mivel jelenleg még csak az adott szinten lévőket lehet támadni, érdemes a lehető leggyorsabban elrugaszkodni a szint aljától, az ott leggyengébbeknek nem sok esélyük van. A második szintről harmadik szintre lépést én úgy intézem, hogy amikor átlépek, maradjon legalább 15-20 cselekvéspontom az azonnali vadászatokra, és annak a szintnek a jobb tárgyainak megvételére. Ez azért is hasznos, mert második szint végén jóval erősebbek vagyunk azoknál, akik épp most léptek fel a szintre, például smaragd horda esetében már támadhatjuk őket varázslattal is, ami ellen még egy erőre fejlesztett karakter buzogány okozta sebzése is általában kevés - a csatát csak az dönti el, hogy ki sebez többet, és a plusz egy _biztosan célba találó_ támadás roppant sokat számít. Tehát a második szint végén az utolsó 8-10 TP-t inkább portyázgatással szerzem, minthogy vadásszak. Közben gyűlik a vadászatra fordítható cselekvéspont, mely által harmadik szinten ismét lesznek nálam jóval gyengébbek, akikre a győzelem esélyével támadhatok rá.

A hordák szempontjából a vörösek +5öt kapnak a fizikai támadásra, a smaragd pedig +10-et a mágikusra, tehát őket szerintem nem érdemes támadni. A kékek kevesebbet sebződnek, tehát a hordabónusz ott is a csatára vonatkozik, romlik az esélyem a győzelemre valamelyest. Viszont a gyémántnál mindössze valamivel kevesebb lélekenergiát rabolhatok, ha nyerek, azaz szerintem messze a legjobban a gyémántokat éri meg támadni. Semmiképp ne támadjunk sok száz lélekerőponttal, mert akkor ha vesztünk (ami ezek után is nagyon lutri), akkor sokat rabolnak tőlünk. Viszont 100-on azért érdemes tartani magunkat, mert maximálisan annyit rabolhatunk, amennyi a lélekerőnk, tehát adjuk meg magunknak az esélyt a nagy nyereségre Tapasztalataim szerint vesztés esetén ennek harmada-negyede veszik el, azaz 30-40 pont.
A hozzászólást Mortimer módosította 2008.09.25. 11:17:25-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.46
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
13. hozzászólás - 2008.09.25. 17:03:27
Melyik tulajdonságot fejlesszük?

Merjünk specializálódni! Mondjuk ki, hogy ebben és ebben nem lesz jó a karakterem, de ebben igen. Számos dolgot már a horda választása eldönt, például vörösöknél adott a támadás és az erő növelése, smaragdnál az IQ és a taumaturgia. Kéknél mivel egyébként is gyorsan gyógyul, szerintem felesleges a maximális életpontot növelni, gyémánt pedig gyúrjon arra, hogy habár ő eredendően a leggyengébb a csatákban, ezen változtasson valamilyen úton.

Próbáljunk szortirozni, minél kevesebbet kiválasztani, például smaragdnál érdekes taktika lehet két tulajdonság priorizálása, csak a védekezésre és csak az IQ-ra gyúrni. Magas IQnál a varázslata mindenképpen sebez, és többet, mint egy fegyver, ráadásul ez segít az ellenfél varázslatának elkerülésében. A magas védekezés révén pedig elkerülheti a fizikai támadást, tehát végeredményben valószínűleg ő fog többet sebezni. Ez persze csak akkor lesz igaz, ha több szinten át következetesen fejleszti ezeket, és igyekszik elhúzni az ellenfelektől ezekben.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.22
irritálóZamodemonFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
14. hozzászólás - 2008.09.25. 17:17:15
Jó lett a játék csak én még kezdö vok ahogy elnézem én épitö leszek xD mert eléggé nincs még cuccom D:
Ez van
Pontszám: 3.89
irritálóKinchouFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
15. hozzászólás - 2008.09.25. 20:27:30
Nekem az a taktikám, hogy vadászok amennyit tudok, aztán a LE-t elköltöm a lehető legjobb tárgyra, a rosszabbat eladom, és ez bejön. Jelenleg 3.as szinten vagyok, és van varázslatom és simán bebúrok jópár hozzám hasonlót...nem költök semmi extrára, a kufárnál verem el a lélekcuccmákot. Másra nem is jut ezért xD nem stresszelek, gamelek ez a jelszavam! szerintem Ti is élvezetért, ne toplisták uralásáért nyomjátok! persze a sikerélmény fontos, de nem erről szól ez az egész...perzse lehet hülyén látom, és az én stratégiám nevetségesen alap, de nekem még mindig jó így mert élvezem a játékot...nem feladatnak hanem szórakozásnak fogom fel:P
Pontszám: 5.64
irritálóMelkonFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
16. hozzászólás - 2008.09.25. 20:51:28 (Válasz Mortimer #13 hozzászólására.)
Én is ilyesmiken gondolkoztam.
Mivel gyémánt vagyok remélhetőleg több statom lesz mint másoknak, de én ezek mellett a támadáson is gondolkoztam, az a kis plusz sebzés is számíthat, persze nagy védelmű ellenfél ellen lehet h hátrány, de agresszívabb beállítottságú játékosok ellen talán előny... hát majd kiderül
Pontszám: 3.57
irritálómikrosockoFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
17. hozzászólás - 2008.09.28. 12:42:30
én például paladin módra védelemre megyek kicsit varázsolok is majd de kézzel is harcolok, ha nem muszáj nem támadok védekezek. a szövetségnek élek és vadászgatok mivel azt muszáj szeretem a fantázia játékokat és a jó sztorikat tehát ezt elnevezhetitek védelmi stratégiának akár xD
"Stay a while and listen."
"you are not prepare "
"You'r gold is wellcome here."
Pontszám: 5.33
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
18. hozzászólás - 2008.09.28. 16:14:02
Én először is a támadást és a védekezést tuningoltam, hogy betaláljak, azután rágyúrtam az erőre, hogy fájjon is! A lehető legtöbbet portyázok, gyémántként még ha 50-50 is a győzelem-vereség arány, akkor is jól jövök ki LE-ben!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 6.67
fórumozóKandriskaFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
19. hozzászólás - 2008.09.28. 17:01:03
Én előszőr az agresszív portyázót szerepet gondoltam magamnak, aztán olyan rossz széria következett hogy most váltani fogok a Miklós által is írt bizarr stratégiára.
Érdekelne hogy mennyi életpont alatt nem vagyok támadható, mrrt az imént verettem magam 1-re de kicsivelkésőbb már 3ép-m volt. Ekkor bár én még nem portyázhatok de más ekkor támadhat már?
Pontszám: 3
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
20. hozzászólás - 2008.09.28. 17:16:28 (Válasz Kandriska #19 hozzászólására.)
Kb. a max ép 15%-a a limit; ha ez alatt vagy nem támadhatsz és nem támadhatnak.
Pontszám: 9
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője