Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Stratégiák
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
321. hozzászólás - 2009.05.13. 00:48:45 (Válasz DeluksZ #320 hozzászólására.)
30. szintig az a legoptimálisabb, ha egyáltalán nem is vadászik a karakter, csak néha láthatatlanul küldetés vagy még inkább állatbefogása miatt. Mire elér ide, addigra összeportyázik annyit, hogy maxolja a spektrális manipulációt, a csapdázást és a sajtolást. (24. szinttől kötelezően napi 2 dukátot is szerezni kell.) Esetleg itt lehet maxolni a visszafogott fejlődést vagy a szingulárist, attól függően mi a célja a játékosnak. Nem olyan nagy ördöngősség ez, mégis mindenki szidja a jó stratégiát követő (pók) karaktereket.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
322. hozzászólás - 2009.05.13. 11:58:43 (Válasz Ricardo #321 hozzászólására.)
Nem kételkedem a POK stratégia hatékonyságában. Ami nekem nem tetszik az a létezése. A POK stratégia azt feltételezi, hogy van elegendően sok olyan karakter, amelyik gyűjtöget (vadászik), és hajlandó az általa összegyűjtött LÉ-t átengedni a ragadozóknak (POK). Nem tudnám megmondani, hogy hány vadászó karakter tud eltartani egy POK-ot, de biztosan nem kevés.

A POK-kal nekem az a bajom, hogy nem hoz be új erőforrást a játékba, csak a meglévő újraelosztásában vesz részt. Élősködő. Mindnyájan kicsit azok vagyunk, de ha ez a játékban az optimális stratégia, akkor ott a játékegyensúllyal van gond, nem a játékossal, aki próbálja a lehető legtöbbet kihozni.
Pontszám: 5.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
323. hozzászólás - 2009.05.13. 12:08:48 (Válasz Petur #322 hozzászólására.)
Elvileg ez egy PvP játék, szóval inkább az a szégyen, hogy a kínzókamra megtöltése után ha nincs morálproblémád, nem éri meg portyázni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.29
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
324. hozzászólás - 2009.05.13. 13:20:09 (Válasz Petur #322 hozzászólására.)
Erre csak annyit tudok mondani, hogy mindenki számára megvan a lehetőség, hogy vigyázzon az LE-re

Ha így nézzük az sem sokkal tisztességesebb, hogy Sharpa mostmár maxos kereskedelemmel (hurrá bekorlátozták az egyetlen lehetőséget is, hogy fel lehessen venni a kesztyűt a magasabb szintűek ellen, mert a kereskedelem maxolása után konzerválódik a szintkülöbségből fakadó előny) megszerezhető gigantikus fegyvereivel belevág 2000-3000 (vagy több) sebzést a nála 7-8 szinttel alacsonyabb szintű játékosokba, ők meg csak néznek ki a fejükből.

Arra akartam csak kilyukadni, hogy a "pók" és az, hogy mindenki fölé próbálsz emelkedni szintben, midkettő egyfajta stratégiai elem, én sem fikázlak benneteket, hogy milyen módszerrel játszotok, kérlek Te se élősködőzz le minket




Pontszám: 9.29
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
325. hozzászólás - 2009.05.13. 14:04:18 (Válasz Gyulas84 #324 hozzászólására.)
Mindenki úgy játszik a szabályokon belül ahogy jól esik, engem nem zavarnak a más kifosztásából elő karakterek. Mindenkinek adott a lehetősége a rabló életmódra és az ellenük való védekezésre is, megdolgoztok a LE-ért. De ettől függetlenül a parazita szó pontosan leírja a taktikátok lényegét.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 8.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
326. hozzászólás - 2009.05.13. 14:12:11 (Válasz Morroch #325 hozzászólására.)
Ugyan már
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
327. hozzászólás - 2009.05.13. 14:12:30 (Válasz Petur #322 hozzászólására.)
"A POK-kal nekem az a bajom, hogy nem hoz be új erőforrást a játékba"

Dehogynem hoz be, rengeteget. Egyrészt a pókoknál mindig több ezer, akár több tizezer LE van (létszükséglet számukra) amit elviekben el lehet rabolni, másrészt 50-es kreatívval pontosan ugyanannyi LE-t hoznak be a játékba, mint amennyit elvesznek mástól. Gyémántként még sokkal többet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.60
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
328. hozzászólás - 2009.05.13. 14:17:20 (Válasz Mortimer #327 hozzászólására.)
Gyémántként is ugyanannyit hoznak játékba, mint amennyit elvesznek, de ez részletkérdés.

Mert ha, mindenki tudna játszani és senki sem féltené az LE-jét, aminek következtében mindenhol lehetne rabolni, akkor mindenki fejlesztené a kreatív affinitását meg a transz. projekciót. Ekkor mindenkit lenne értelme ütni, tehát nem rabolnának 0-ra senkit, viszont rengeteg új LE kerülne a játékba a kreatív miatt és nem lennének a portyások meg a vadászok.

Mod: Emellett kevesebb időt igényelne a játék, mert ha vadászat közben elkapnak, nabumm én meg elkapok majd mást ugyanígy, nem kellene 15% alatt laposkúszni, mert értelmetlen lenne.

Mindegy.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.05.13. 14:25:15-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 9.17
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
329. hozzászólás - 2009.05.13. 14:34:28 (Válasz CaveMaN #328 hozzászólására.)
Szerintem attól még ugyanígy lennének rablók és áldozatok, de az idő sokkal inkább fontos tényező lenne. Pl. át kellene állni éjszakai vadászatra (ahogy régen kivételes alkalmakkor a 20-30ezres küldetést csináltam), és sokkal feszültebb lenne mindenki. Most mindenki maga fejlődésének kovácsa, akkor már nem lenne így.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
330. hozzászólás - 2009.05.13. 14:38:57 (Válasz Mortimer #329 hozzászólására.)
Miért kéne feszültebbnek lenni? Leütnek, nabumm, másnap leütök két másik embert és hozok tőlük annyi LE-t amennyit tőlem elvittek. Ebben hol a felszültség? Tudná mindenki, hogy amit elvisznek tőle, azt vissza tudja rabolni, magasabb kreatívval többet. Végre játék lenne végtelenített feszültségforrás helyett. Nyilván utópisztikus, mert aki most sem érti a játékot, az akkor sem értené, de jóval nagyobb egyensúly lenne a portya és vadászat között.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
331. hozzászólás - 2009.05.13. 14:46:39 (Válasz Morroch #325 hozzászólására.)
Idézet: Morroch - 2009.05.13. 14:04:18
Mindenkinek adott a lehetősége a rabló életmódra és az ellenük való védekezésre is, megdolgoztok a LE-ért. De ettől függetlenül a parazita szó pontosan leírja a taktikátok lényegét.


Gratulálok, a saját szövetségedet is sikerült leparazitáznod ezzel a kijelentéseddel, mivel a Sötét ösvény lenne az aki a legtöbbet élősködik más szövetségek lélekkútján

Könyörgöm ez egy PvP játék, az lenne a lényege, hogy megküzdjünk az erőforrásokért és a sikerért!




Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
332. hozzászólás - 2009.05.13. 14:51:52 (Válasz CaveMaN #330 hozzászólására.)
Ez alul lehet hogy így menne, de elöl koránt sem. Most is mindenki folyamatosan figyel, kétlem, hogy egycsapásra mindenki hanyagolná ezt.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
333. hozzászólás - 2009.05.13. 14:56:42 (Válasz Gyulas84 #331 hozzászólására.)
Ez így van. Ha nem tetszik a szó, használhatsz mást, de attól még mindenki tudja rólad és rólunk is, hogy másoktól vesszük el.
Azért az Ösvény magától is épít szépen. Nem kútból élünk, csak szeretünk háborúzni.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
334. hozzászólás - 2009.05.13. 15:04:33 (Válasz Mortimer #332 hozzászólására.)
Ezért mondtam, hogy utópia. Elsősorban ki se kellett volna alakulnia annak a játékstílusnak, ami jelenleg aktuális. Mivel már kialakult, innentől gyakorlatilag halottnak a csók.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
335. hozzászólás - 2009.05.13. 15:28:57 (Válasz Morroch #333 hozzászólására.)
Értelek, hirtelen azon kaptam fel a vizet, ahogy az előbbi hozzászólásodban úgy említetted meg a dolgot, mint ha Ti nem is így csinálnátok (taktikátok)

De mint mondtam az előbb ez egy ilyen játék, csak az elsőre kicsit fura volt, hogy a "kutya kritizálta az ebet"




Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
336. hozzászólás - 2009.05.13. 15:31:24 (Válasz Morroch #325 hozzászólására.)
Dejszen a paraziták nem szoktak dolgozni. Akkor mi most ilyen különleges, dolgozó paraziták vagyunk?
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
337. hozzászólás - 2009.05.13. 15:33:48 (Válasz Gyulas84 #335 hozzászólására.)
"kutya kritizálta az ebet" furán hangzik, mondd csak bátran, hogy a bagoly és a veréb esete, egy kis túlzás belefér.

Szerk: átjött az asszociáció, de attól fura, azért írtam, hogy a túlzás belefér, nem kell mindenáron politikailag korrektnek lenni, "nagyfejűzz" vissza nyugodtan. Annak úgyis általában szórakoztatóbb a vége. De hová tűnt Dr_Faktor?
A hozzászólást Zimi módosította 2009.05.13. 16:13:39-kor
V1 Mordred
Pontszám: 8.33
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
338. hozzászólás - 2009.05.13. 15:43:49 (Válasz Crimson #336 hozzászólására.)
Mit értesz munka alatt?
(Közben megbeszéltük, hogy az Ösvény is (fél)parazita minden tagjával együtt. )
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 7
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
339. hozzászólás - 2009.05.13. 15:48:56 (Válasz Zimi #337 hozzászólására.)
Jó hát lehet nem úgy jött át ahogy én szerettem volna, az "egyik kutya másik eb" szólás-közmondással akartam asszociálni, de ezek szerint nem jött össze
Morroch kollegával pedig megtárgyaltuk a dolgot, elnézést az OFF-ért




Pontszám: 5
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
340. hozzászólás - 2009.05.13. 22:15:05
Azt hiszem a topik kicsit túlnőtt az én kérdésemen:) Én pl nem is nagyon értem a pók taktikát (ha jól emlékszem így írtátok). Úgy értem honnan tudjátok, kitől érdemes rabolgatni? Nekem most volt egy 800 LE-s rablásom, ami 9. szinten elég jó (eddig a legjobb) Gondolom ilyenkor időről-időre visszajártok az emberkékre. De elég lutrinak tartom, hogy valaki így szerezzen folyamatosan LE-t. A cselekvéspontok közben meg csak nőnek.

Azt sem értem egészen pontosan, hogy mikortól jön el az a része a játéknak, amikor vissza kell fogni a fejlődést. Ezt hogyan teszi meg az ember? Gyakorlatilag minden LE szerző megmozdulásért jár TP.

Végezetül pedig, tudom, hogy nem szorosan a témához kapcsolódik, de melyik szakértelmeket tartjátok fontosnak előszőr kimaxolni, vagy erősen feltolni, ilyen alacsony szinten, hogy a későbbiekben már ne kelljen velük foglalkozni? Én be kell valljam még nem igazán látom értelmét pl LE lopást %-ben növelni, mert egyelőre nagyon keveset lopok. A Kronokompenzáció sem tul hatékony egyelőre. De ha elmesélitek, hogy mit és miért, akkor szívesen rászánok most pár LE-t a szakértelmek növelésére.
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 3
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!