Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Stratégiák
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
21. hozzászólás - 2008.09.28. 23:31:07
Az is egy jó stratégia, ha sok embernek "beszólsz" vagyis eléred, hogy sokan támadjanak téged. Persze ehhez legyen fegyvered, varázslatod, páncélod stb. A legutóbbi belépésem óta vagy 15en támadtak meg, és nagyrészét én nyertem a csatáknak. Csak pislogtam, belépéskor, hogy mitől léptem szintet
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.50
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
22. hozzászólás - 2008.09.29. 01:09:47
Segítene valaki abban, hogy a küldetéseknél a "kutasd fel Drakint" küldetés mit takar??? Hogy kell megoldani? Szerintem mást is érdekelni fog.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
23. hozzászólás - 2008.09.29. 06:09:42 (Válasz Tiha #22 hozzászólására.)
Idézet: andrej - 2008.09.28. 10:40:10
Valahol azt olvastam, hogy Drakinnal a legendában lehet "találkozni", tehát bizonyos szint kell hozzá.


Jobbat nem tudok. Majd kiderül. Egyenlőre elnapoltam Drakint!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
24. hozzászólás - 2008.09.29. 11:40:45
Úgy tapasztalom, kezdenek bizonyos mendemondák szárnyra kelni, miszerint az élen járó játékosok (köztük én is) valamiféle csalással kerültek az élre, és/vagy azzal tartják a pozíciójukat. A többiekről nem tudok nyilatkozni, de mindenkit szeretnék megnyugtatni, esetemben szó sincs ilyesmiről.

Sok tényező segített ahhoz, hogy ha rákattintasz a toplisták menüpontra, perpillanat engem látsz ott az első helyen, de ezek között van néhány jelentősebb, amit érdemes megfontolnia másnak is.
Először is minél többet ülsz a gép előtt, annál sikeresebb vagy. Ez más játékkal is így van. Ha reggel portyázol 2-t, majd este megint 2-t, akkor sokkal kevesebb TP-t tudsz szerezni, mint az, aki otthon vagy a munkahelyén ülve óránként megereszt 2-3 portyát. Én utóbbiak közé tartozom.
Másrészt gondosan kell ügyelni arra, hogy csak a szinte biztos győzelmekbe szabad belemenni. Én még 175-ös tulajdonságösszeggel is olyan ellenfeleket választok, akiknek 145 körül vagy az alatt van a tulajdonságösszege ÉS nincs varázslata. Így kb. 90%-os a győzelmi arányom, mert azért néha én is felkenődök valakire, főleg ha -10%-kal megyek neki.

Amikor indultunk, ugyanolyan eséllyel kezdtünk, mint bárki más. Igaz, néhány tesztelővel összebeszéltünk, hogy rubinosként indulunk (mert azt tartottuk a legjobbnak), fizetünk a játékért, és egy tuti klánt hozunk össze, amit szeretnénk az utolsó pillanatig az első helyen tartani. Ezért pedig rengeteget áldozunk is. Nos, a játék 2100 karakterrel kicsit más, mint 60-70-nel, de mi megpróbáltuk az új környezetből kihozni a legtöbbet. Előnyös volt az, hogy itt sokkal kisebb volt az esélye annak, hogy valaki az elején betámadjon, egyszerűen azért, mert 1000 másik embert is üthettek helyetted. A tesztelésen alig vártuk, hogy valaki üthető legyen, máris rommá lett verve az illető...vagy éppen odakent mindenkit. Ez a másik előnye a nagy számú játékosnak, nem kell ugyanis kockázatos portyákba belemenned, csak azért, hogy portyázhass egyet.

Indulás után az első 2000 LE-nket a szövetségi épületekbe öltük, ezzel jelentősen lemaradhattunk volna a többiektől, ezért amikor a szerencse úgy hozta, hogy volt egy kis fölös LE-nk, gyorsan megvettük a koponyazúzót, amivel egy picit nagyobb eséllyel győzhettünk portyában, és a puszta látványa ijesztően hathatott más játékosokra, akik így inkább mégsem támadtak nekünk. A másik jó védelem az volt, hogy az építés fejleszti a szerencsét, ami benne foglaltatik a tulajdonságösszegbe, a többség viszont nem nézte meg, mitől olyan magas ez az összeg, hanem inkább nyomban más ellenfelet keresett magának.

A következő lépés a 2. szintre érve a lélekkút kisütése volt, ami 1500 LE-t adott 510 őskőért. Ebből rögtön megvehettük a kiégett rúnapáncélt, és még további építésre is maradt belőle. Ekkor már egy kicsit bátrabban szortírozhattunk az ellenfelek között, de még mindig nagyon sokszor vesztettünk a portyákban. Panaszkodtunk is egymásnak, de aztán kitartó munkával ezek száma egyre csökkent. Teljesen nyilvánvaló volt, hogy a varászlat nélküli smaragdokat kell ütnünk, mivel azok már a 2. szinten a spellre gyúrtak. Éppen azért választották ezt a hordát. 100-150 LE tartalékkal győzelem esetén megdupláztuk ezt, vesztés esetén 25-30-at buktunk. Egyre több LE volt a tulajdonságainkat fejlesztgetni, már csak azért is, mert eddig minden pluszt a tárgyak adtak, a magas tulösszeg még mindig a szerencséből adódott.

folyt. köv.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 9.30
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
25. hozzászólás - 2008.09.29. 12:11:08
(közben valaki már szintet lépett, ezért perpillanat mégsem én vagyok az első)

Mivel azonban én még mindig nem voltam elégedett a győzelmi aránnyal, egy kis LE-t megspóroltam a szövetségtől, és megvettem az energialövedéket belőle. Innentől kezdve szárnyalás: 28 csatából 26-ot nyertem az első napon. Ez kb. +20 TP és min. 2000 LE pluszt jelentett, amiből persze bőségesen visszafizettem a szövetségnek is. Az utóbbi 2-3 napban maradt is ez az arány: kb. 15 csatából 14-et megnyerek, az így kapott LE-ből pedig jut a szövetségre is (talán az eddigiekből már kiderült, hogy NAGYON sokat építünk), szakértelmekre is, tulajdonságnövelésre is. Ez pedig SZINTE öngerjesztő folyamat. Minél többet nyerek, annál erősebb leszek, annál többet nyerek...

Az a trükk is hasznos lehet, ha szintlépés előtt nem vadászatból szerzel TP-t, hanem portyából. Így felhalmozódik egy halom cselekvéspontod, ami nemcsak több LE-t ad az új szinten (még akkor is, ha apró jön valamiből), de több TP-t is (persze utóbbit nem minden szinten). Én lehettem volna az első, aki a 4. szintre lép, és ez nagyon vonzó perspektíva lett volna, de így hasznosabbnak bizonyult. Ugyanezen okból kifolyólag nem léptem ma reggel 7:30 körül az 5.-re. Na meg persze azért, mert ha szintet lépnék, elvágnám magam attól, hogy a hamvas bőrű kis 3.-osokat gyepáljam, és a sokkal erősebb 4. szintűeket támadhatnám csak, jelentősen csökkentve ezzel az esélyeimet.

És akkor most lássuk az árnyékos oldalt:

Aki ezt elolvasta valószínűleg legyint, hogy "na persze, tesztelőként, meg 510 őskő". A tesztelésre annyit mondanék, hogy annyival nagyobb előnyünk nincsen emiatt, mert éppen a tesztelés eredményeként változtak meg a játékban dolgok, és ezekről nem feltétlenül tudunk mi sem. Egy csomó meglepetés volt már eddig is, pl. hogy az eddig a leggyengébbnek tekintett gyémánt horda sokkal erősebb lett, mint gondoltuk. Persze hol van még a vége... Annyi előnyünk volt ebből, hogy mi már korábban elolvashattuk a szabályokat, amit most TI is megtehettek akadály nélkül. Sőt, kérdezni is lehet az esztelen kattingatás előtt és helyett.

Fő szabály: olvasni, gondolkodni, mérlegelni!

A másik, az őskövek kérdése. Na igen, mi költöttünk egy pár ezrest a játékra, ami igazából hónapokra elegendő is lesz. Néhány SMS-sel szinten lehet tartani ezt a mennyiséget, főleg, ha az ember sok kiégett őskövet talál. Tapasztalatból mondom, higyjétek el: az ősköves cuccok nem egyenértékűek a szent grállal. KICSIT segítenek, egy kis előnyt adnak, de ez az előny egyre inkább csökken. Tapasztalom most is. Könnyen belátható, hogy az ősköves cuccos végzeturakat senki sem támadja szívesen, mert biztos a vereségben. Pölö nekem eszem ágában sincs nekik menni (jó, egy-egy páncélka még nem akadály). Túl nagy a kockázat benne, azt meg nem szabad vállalni, ha sikeres akarsz maradni. Éppen ezért nekünk nincs lehetőségünk pihenés közbeni potya LE szerzésére, mint a többségnek. Nekem eddig 216 csatám volt, abből 8 vagy 9 olyan, amikor engem támadtak (ebből 5-6 az indulás után), a többi esetben nekem kellett menni. Semmi nem pottyant az ölembe, mindent nekem kellett elvenni. Na jó, nem kell sajnálni, csak mondom...

Most meg egyelőre befejezem, mert itt az ebédidő és egy kis lélekenergiára szomjazom. Talán volt a leírtakban néhány hasznos információ, de ha mégsem, akkor csak annyit javasolnék, hogy OLVASNI, MÉRLEGELNI, GONDOLKODNI, és nem sírni. Aki kockázatot vállal nagyot nyerhet, de sokat is bukhat.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 8.46
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
26. hozzászólás - 2008.09.29. 12:51:10 (Válasz Leanthil #25 hozzászólására.)
Nekem is sokan irogatnak/irogattak, hogy biztos csalok. Erről csak annyit, hogy amit Leanthil leírt, rám annyiban módosul, hogy én már 1. szinten megvettem a koponyazúzót, és 3. szinten egyből megvettem a varit, és nem kellett építésre költenem, hanem rendes tulajdonságokat nyomtam.
+ friss 2. szinteseket toplistából irtottam. Csomóan az új szint miatt összespóroltak nem kevés LE-t, amit szépen lesarcoltam, rendszeresen 2-300 LE-ket farmoltam le Minél többet csináltam, annál erősebb lettem, és annál kevésbé lett esélye szegényeknek.
Most a 4. szinten vagyok és sajnos már nem tudom olyan hatékonyan űzni mindezt, de azért igyekszem majd
A hozzászólást Ravenwood módosította 2008.09.29. 12:52:12-kor
Pontszám: 3.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
27. hozzászólás - 2008.10.01. 14:09:24
Szóval akkor a menő stratégia: legyél szemét, szívasd és kínozd a gyengébbeket, akkor érvényesülni fogsz! Tisztára, mint az életben. Köszi, akkor inkább gyenge maradok...
Pontszám: 3.71
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
28. hozzászólás - 2008.10.01. 14:37:45 (Válasz csati777 #27 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2008.10.01. 14:09:24
Szóval akkor a menő stratégia: legyél szemét, szívasd és kínozd a gyengébbeket, akkor érvényesülni fogsz! Tisztára, mint az életben. Köszi, akkor inkább gyenge maradok...


Ezért a hozzászólásért kár volt. Gyenge pedig nem azért maradsz, mert úgy döntöttél.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 4.14
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
29. hozzászólás - 2008.10.01. 15:21:05
Az én szememben ez a "támadd a frissen szintet lépetteket" stratégia trógerság, ezzel nem titeket akartalak minősíteni, csak nekem ez nem fér bele. Tudom, hogy ez (MMORPG-s kifejezéssel élve) egy PvP játék, de én jobban szeretem az egyenlő esélyeket. Ha valaki képes lenyomni egy nála sokkal erősebbet, azt megtapsolom-főleg mivel az én káromra ezt rendszeresen elkövetik. Portyában röhögve lenyomnak a nálam egy szinttel alacsonyabbak, hiába vannak magas tulajdonságaim és csúcs felszerelésem. Tudom, nagy szerepe van a szerencsének is, de sorozatban egy-két pontnyi sebzéssel kikapni nagyon dühítő.
Pontszám: 6.60
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
30. hozzászólás - 2008.10.01. 15:59:23
Az a baj hogy nincs egy pontos leírás. mint kiderült itt többen tesztelők voltak igy tudják melyik szinten milyen tárgy fog jönni melyik épülettel pontosan mit érhetnek el, melyik képzetség után mi jön... és hogy a lélekkút kisütés pontosan mire jó.

ez akkora előny hogy csak na...

néztem énis a kisütést de sehol nem volt leírva hogy mit és mennyit ad... és azért 1500LE + már a második szinten hatalmas előny...
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5.40
népszerűFehérsaruFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
31. hozzászólás - 2008.10.01. 16:08:30 (Válasz Mazlee #30 hozzászólására.)
Szerintem próbálj játszani, kísérletezni ahelyett, hogy a legjobb akarnál lenni. Hidd el, jobban fogsz szórakozni
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
32. hozzászólás - 2008.10.01. 16:44:11 (Válasz Fehérsaru #31 hozzászólására.)
jó lenne ha nem lenne ilyen csiga lassú a játék.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 2.40
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
33. hozzászólás - 2008.10.02. 10:53:00
néztem énis a kisütést de sehol nem volt leírva hogy mit és mennyit ad... és azért 1500LE + már a második szinten hatalmas előny...


Pontosan le van írva. Ha rákattintasz a Lélekkút kisütésére, minden infó feljön róla.
Pontszám: 4
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
34. hozzászólás - 2008.10.02. 14:28:02
Gyerekek! Ne sírjatok, mert a béta teszterek is itt játszanak! Én nem voltam köztük, de sokat tanultam már tőlük! Azt sem tudom hány tesztelő játszik itt. De mondjuk 100 an is vannak (amit kétlek) még mindíg van több mint 2000 játékos aki, nem az, akikkel egyenlő eséllyel indultál.

Viszont én itt meg is ragadnám az alkalmat és kérnék egy kis taktikai segítséget:
Én sokat portyázom, alkalmazom a gyengébbek támadása taktikát is (szerintem teljesen etikus, mert ha nem hagy LE-t, akkor nem veszít semmit, nekem a TP meg kell)
De azt sehogy sem tudom kiszűrni, hogy találhatok olyan áldozatot, akinél lehet LE! Mi alapján találtok olyat, akitől tudtok rabolni? Mert ilyen 15-20K elnyert LE-vel mászkáló karakterekből van egy pár, és nem tudom elképzelni, hogy mindíg ilyen szerncséjük legyen... Én 125 LE -nél még többet sosem nyertem, pedig portyázáskor mindíg van nálam 200-500 LE (még több kéne?) Várom a javaslatokat. köszi
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
35. hozzászólás - 2008.10.02. 14:43:05
Ezt a hosszú írásomban már leírtam. Természetesen nem tudod, kinél van sok LE, de saccolni bizonyos keretek közt lehet. Második szintű smaragd, akinek még nincs varázslata, bárhanyadik szintű valaki, akinek még hiányzik valamije, az potenciálisan éppen gyűjt. Ha szövetség tagja vagy, a fórumon átdobhatjátok egymásnak az infot egy sok LE-t tároló karakterről, akit a többiek pár perc múlva ismét megtámadhatnak.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 7.50
fórumozóTriniganFérfi
Végzetúr tehetség
242 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
36. hozzászólás - 2008.10.02. 15:05:13
Én nem voltam bétás, de mázlim van
"Trinigan jókedélyű fickó volt, mindig tartogatott valami meglepetést soha ki nem fogyó iszákjában."- az Ozorindumi Krónikákból
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
37. hozzászólás - 2008.10.02. 15:09:57
Kicsit azért bosszantó, hogy egy heti játék után előkerülnek a "csaló" és "bezzeg ő béta-teszter" jelzők!!! Engem is elvertek jópárszor már, olyanok is akikről azt gondoltam, hogy tuti jobb vagyok náluk... és akkor mi van??? Ez egy játék.... Persze, jó látni, amikor a karakter (vagy a szövetség) az első 20-25 legjobb között van, de ez nem vérre megy...
Ráadásul miért kell egyből csalónak titulálni valakit, aki nekikezdett a játéknak és előrébb tart??
Leanthil elég részletesen elmondta a stratégiájukat (ami ugye nagy segítség másoknak), nekik bejött (bár ez a sápoljuk le a kisebbet többen is stratégia nekem se tetszik), de nem csak ők állnak az élen... mások másféle taktikát, játékstílust képviselnek és mégis ott vannak az első oldalon... (mi pl.: nem költünk sokat a játékra, nem verünk halomra más játékosokat egyszerre, nem csalunk!!! és mégis ott vagyunk az első oldalon! - legalábbis eddig még ott vagyunk :-) )
Kevesebbet kellene sírni és másokat okolni, többet kéne gondolkozni és odafigyelni, akkor előrébb lehet jutni!!!
Azt megértem, hogyha a kezdő 1-2. szintű játékosok megelégelik a folytonos sápolást, viszont októberben (ígéret szerint) újabb világ indul, tehát ott akár ők lehetnek a nyerő játékosok!!!!
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 3.67
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
38. hozzászólás - 2008.10.02. 15:45:04
Nem voltam tesztelő, nem vagyok csaló. Egy pár őskövet vettem az igaz, de ha belegondoltok pár száz forint egy hét prémiumra a mai világba mennyi?
Én élvezem a játékot.

Hogy hol vagyok a toplistán? Sokat nem kell lapozni...............
Pontszám: 5
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
39. hozzászólás - 2008.10.02. 18:23:52 (Válasz Khetty #37 hozzászólására.)
Kedves Khetty!

Ezt a " nem csalunk!!!" részt kifejtenéd? Ki csal? Hogy? Ez érdekelne.

Idézet: Khetty - 2008.10.02. 15:09:57
Kicsit azért bosszantó, hogy egy heti játék után előkerülnek a "csaló" és "bezzeg ő béta-teszter" jelzők!!! Engem is elvertek jópárszor már, olyanok is akikről azt gondoltam, hogy tuti jobb vagyok náluk... és akkor mi van??? Ez egy játék.... Persze, jó látni, amikor a karakter (vagy a szövetség) az első 20-25 legjobb között van, de ez nem vérre megy...
Ráadásul miért kell egyből csalónak titulálni valakit, aki nekikezdett a játéknak és előrébb tart??
Leanthil elég részletesen elmondta a stratégiájukat (ami ugye nagy segítség másoknak), nekik bejött (bár ez a sápoljuk le a kisebbet többen is stratégia nekem se tetszik), de nem csak ők állnak az élen... mások másféle taktikát, játékstílust képviselnek és mégis ott vannak az első oldalon... (mi pl.: nem költünk sokat a játékra, nem verünk halomra más játékosokat egyszerre, nem csalunk!!! és mégis ott vagyunk az első oldalon! - legalábbis eddig még ott vagyunk :-) )
Kevesebbet kellene sírni és másokat okolni, többet kéne gondolkozni és odafigyelni, akkor előrébb lehet jutni!!!
Azt megértem, hogyha a kezdő 1-2. szintű játékosok megelégelik a folytonos sápolást, viszont októberben (ígéret szerint) újabb világ indul, tehát ott akár ők lehetnek a nyerő játékosok!!!!
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Stratégiák
40. hozzászólás - 2008.10.02. 19:43:44
Nincs mit kifejteni... sokan vádaskodnak, hogy az élen állók csalnak...
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!