Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
irritáló_WHITE_Férfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
641. hozzászólás - 2008.12.13. 01:01:09
Melyik magyar foci csapat volt még versenyben, legutoljára nemzetközi kupában?

Fradi
Ujpest
Dunafer
Debrecen

Esetleg máskor évet is oda kéne írni....

Thx
Pontszám: 5
népszerűKorteviragNő
Végzetúr mester
1031 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
642. hozzászólás - 2008.12.13. 01:28:44 (Válasz _WHITE_ #641 hozzászólására.)
Idézet: _WHITE_ - 2008.12.13. 01:01:09
Melyik magyar foci csapat volt még versenyben, legutoljára nemzetközi kupában?

Fradi
Ujpest
Dunafer
Debrecen

Esetleg máskor évet is oda kéne írni....

Thx


focicsapat, Újpest, Dunaferr
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
643. hozzászólás - 2008.12.13. 06:51:53
Szervusztok!

Mai termés:

Hogy mondjuk helyesen?

Zergetollas kiskalapom
Zergének nincs is tolla.
A kiskalapom zergetollas
Kalapom zergetollal

A micsoda? Lehet, hogy nem ártana a törlés, így értelmetlen a kérdés. A bajoroknak a szőrdíszes kalapját, ha jól tudom, zergetollasnak mondják.

*

Hogyan fejeződik be a közmondás? Előbb utól érik mint a ...

részeg békát
sánta kutyát
döglött pockot
fáradt sünt

Hibás a mondás is, A hazug embert hamarabb utolérik, mint a…

*

Melyik nem lát az alább tenorok közül?

Robert Schunk
José Carreras
Andrea Bocelli
Plácido Domingo

Alábbi.
A hozzászólást Awenhai módosította 2008.12.13. 07:15:59-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
irritálóTyphoonFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
644. hozzászólás - 2008.12.13. 07:30:45
"Hol lesz a 2010-es VB?

Anglia
Olaszország
Chile
Dél-Afrika"

És tessék mondani milyen sportágban ?
Pontszám: 5
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
645. hozzászólás - 2008.12.13. 07:37:25 (Válasz Kortevirag #636 hozzászólására.)
Idézet: Kortevirag - 2008.12.12. 23:54:20
folytasd -sárgul már..............
a búza föld
a paradicsom szár
a kukorica szár
a napra forgó

Ezt nem igazán értettem.Vmi mondás vagy dal/versrészlet?Ráadásul: Folytasd, búzaföld, paradicsomszár, kukoricaszár, napraforgó.

Hogyan "... ront be a házba." a közmondás szerint?
ajtóstul
gerendástul
vadul
észnélkül

Szerintem a kérdést kicsit át kell fogalmazni.És ész nélkül.


Ez a Sárgul már a kukoricaszár című Magyar nóta,amit a 3+2 együttes is előszeretettel énekel.

Így kezdődik a nóta:

"Sárgul már a kukoricaszár, vadvirágos, madárdalos a határ,
Szép galambom, kicsi tubicám, patyolatos jegykendővel várj énrám.
Patyolatos jegykendővel, kicsi szíved szerelmével,
Légy az enyém kisbabám!
Sárgul már a kukoricaszár, az én szívem kis galambom téged vár."
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 5
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
646. hozzászólás - 2008.12.13. 07:55:58
Volt olyan kérdés, mennyi érmet /arany+ezüst+bronz/ nyertünk a pekingi olimpián? Lám az akkori helyes válasz aktualitását vesztette /Pars Krisztián is ezüstérmes lett, a fehérorosz sportolók kizárása után/.
A hozzászólást Darkshade módosította 2008.12.13. 08:31:24-kor
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
647. hozzászólás - 2008.12.13. 08:00:56 (Válasz Roseprincess #625 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2008.12.12. 20:50:36
És mitől pontosabb?
Egyébként ha emlékeznél matematikai tanulmányaidra, akkor te is pontosan tudnád...

nem pontosabb, hanem félreérthetetlenebb. mint a kutya és az eb, ugyanolyan pontosak. csak azt, hogy egy és önmaga az osztó, sokan úgy szokták értelmezni, hogy az egy is.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
648. hozzászólás - 2008.12.13. 08:06:48
Melyik nem Baranya megyei település?
Dunaujváros
Komló
Sásd
Pécs

már ha nem Baranya-megyében van. ha ott van, akkor így helyes, mivel ez volt a jó válasz.

Melyik a legnagyobb szervünk?
agy
tüdő
máj
bőr*

má mér a bőr lenne a legnagyobb? a bőrt átszúrom egy gombostűvel, az agyat meg nem => az agy nagyobb mint a bőr. a tüdő meg 4 betűből áll, vagyis nagyobb mint az agy. tehát a tüdő a legnagyobb szervünk.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 1.80
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
649. hozzászólás - 2008.12.13. 08:10:24
Mikor kezdődik az iskola?
augusztus 1
október 23
szeptember 1
szeptember 4
Minden évben máskor!!!
--------------------------
Milyen íjat használtak a honfoglaló magyarok?
Csigás íjat
Visszacsapó íjat
laminált íjat
Hosszú íjat
Az íjak osztályozása során a különböző forrrások szinte mind ugyanabba a hibába esnek, mégpedig hogy keverik az íjak szerkezeti felépítése szerinti csoportosítást a geometriai(alak) szerinti csoportosítással.

Tehát hosszú és laminált íj együtt lehet!
Át kell szerkeszteni a kérdést, mert nem egyértelműek a válaszok!
------------------------
Az alábbi zenekarok közül melyik énekelte: "Te vagy a fény az éjszakában, gyere dolgozz a lámpagyárban!"
Bikini
Deák Bill Blues Band
Omega
P. Mobil
Hát ez azért már egy kicsit sok...
Ki énekelte, hogy "Trik-trik-trikotage..."?
Ki énekelte, hogy "Mind meg kedves Népszabadság..."?
-------------------------
Hogy hívják a halál "kisinasát" Terry Pratchet regényében?
Béla
Thin
Mort
Kaszáska
Honnan tudjam, ha nem olvastam? Vagy ötelező olvasmány általánosban?
-------------------------
Hogy néz ki ez a szám hatványalakban ( 2x2x2x2 ) ?
2 a 4.en
2 a 2.on
4 a 4.en
4 a 2.on
Ez meg micsoda? már mint a válaszok?
Ki engedte át???
--------------------------
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 2.33
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
650. hozzászólás - 2008.12.13. 08:17:26 (Válasz Sir Ny #648 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.12.13. 08:06:48

Melyik a legnagyobb szervünk?
agy
tüdő
máj
bőr*

má mér a bőr lenne a legnagyobb? a bőrt átszúrom egy gombostűvel, az agyat meg nem => az agy nagyobb mint a bőr. a tüdő meg 4 betűből áll, vagyis nagyobb mint az agy. tehát a tüdő a legnagyobb szervünk.

Két dolog:
1. ha helyesírási hibát s javítasz, főleg, ha ugyan ebben ahizzá szólásodban, akkor légyszi' Te se kövess el, legalább is szándékosan ne.
2. A nagyság az nem vastagság és nem is hossz. A nagyság az a teljes befoglalóméret (téfogat [ccm]), vagy tömeg [g]. Tehát lehet, hogy a Te agyad elég vastag, a bőröd meg vékony, de ha lenyúznánk a bőrödet, látnád, hogy sokkal több/nagyobb mint az agyad.
Ha szójáték lenne, akkor pedig a leghosszabb kérdés lett volna, mert a szavakat nem nagyságra mérjük.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 3
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
651. hozzászólás - 2008.12.13. 08:24:05 (Válasz Sigmar #629 hozzászólására.)
Idézet: Sigmar - 2008.12.12. 21:40:20
Sziasztok!

Egy kérdésem kiesés szélén áll 2 már kieset ezért ide írom a helyes vélaszt hátha így jóben fogják tudni:
Melyik évebn indult az első, az eredeti Star Trek sorozat?
Helyes álasz 1966
lehet, hogy alacsony szokást adtam, meg. amúgy nagyon speciális kérdés. hát még megoldani el is mondom milyen nehéz csak egyszer fogom elmondani google ott keresőbe beírod : star trek a másoddik a wiki: Star Trek - Wikipédia, a szabad enciklopédia első sorozat a 19 sor egy kicsit le kell húzni.
Hát én csak ilyen nehér feladatot adok a jó népnek. Minden kérdésemet ilyen nehéz megtalálni leellenőrzöm. De hát én nem itt kötözködöm, hogy kicsi nagy betü engem nem érdekell, túl régen nem néztem meg stb. Háll istennek a gép két rossz válasz, ami télleg rosssz volt elvette a értékelés jogát.
Jó játékot!
Ezerszer elmondtuk már, hogy az inteligencia és a műveltségi teszt nem arról szól, hogy a gogliban mit, mennyi idő alatt tudunk megkeresni!
A hozzászólást Edef módosította 2008.12.13. 08:25:02-kor
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 6.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
652. hozzászólás - 2008.12.13. 08:27:30 (Válasz Edef #650 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.13. 08:17:26

2. A nagyság az nem vastagság és nem is hossz. A nagyság az a teljes befoglalóméret (téfogat [ccm]), vagy tömeg [g].

na, akkor most melyik? nem egyértelmű. kukába vele.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2.33
kedvelt tagHuliganFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
653. hozzászólás - 2008.12.13. 08:54:54 (Válasz Edef #650 hozzászólására.)
Idézet: Edef - 2008.12.13. 08:17:26
Idézet: Sir Ny - 2008.12.13. 08:06:48

Melyik a legnagyobb szervünk?
agy
tüdő
máj
bőr*

má mér a bőr lenne a legnagyobb? a bőrt átszúrom egy gombostűvel, az agyat meg nem => az agy nagyobb mint a bőr. a tüdő meg 4 betűből áll, vagyis nagyobb mint az agy. tehát a tüdő a legnagyobb szervünk.

Két dolog:
1. ha helyesírási hibát s javítasz, főleg, ha ugyan ebben ahizzá szólásodban, akkor légyszi' Te se kövess el, legalább is szándékosan ne.
2. A nagyság az nem vastagság és nem is hossz. A nagyság az a teljes befoglalóméret (téfogat [ccm]), vagy tömeg [g]. Tehát lehet, hogy a Te agyad elég vastag, a bőröd meg vékony, de ha lenyúznánk a bőrödet, látnád, hogy sokkal több/nagyobb mint az agyad.
Ha szójáték lenne, akkor pedig a leghosszabb kérdés lett volna, mert a szavakat nem nagyságra mérjük.



Az emberi tüdőben mintegy 300 millió tüdőhólyagocska gondoskodik arról, hogy a vérbe elegendő oxigén jusson, a szervezet pedig megszabaduljon az anyagcseretermékektől. A tüdőhólyagocskák összfelülete egy teniszpálya nagyságának felel meg. A hörgőket belülről bélelő nyálkahártya nagy részét úgynevezett csillószőrös sejtek fedik. Köztük váladéktermelő sejtek - kehelysejtek - vannak, amelyeknek a váladéka a nyálkahártya alatti rétegben lévő nyákmirigyek váladékával együtt vékony rétegben borítja a nyálkahártya felszínét ("nyákszőnyeg").
http://www.youtube.com/watch?v=Chtztqym4VQ
http://www.youtube.com/watch?v=NNLwBfmPCow&feature=related
Pontszám: 5
kedvelt tagSofudFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
654. hozzászólás - 2008.12.13. 09:44:49
Imént kaptam kvízkérdésnek, hogy hányszor sújtott le a bakó Hunyadi Lászlóra. Válaszlehetőségek: 1; 2; 3; 4. (A lényeg a 3, illetve a 4.)
Tudom, hogy nem szép dolog google-ban keresni, dehát célravezetőbb. Meg amúgy is 85%-ra biztos voltam a 4-ben, de gondoltam azért rákeresek, biztos, ami biztos. Nos ezt találtam wikiben:
"A királyi tanács minden törvényes formaságot mellőzve rövidesen kimondta, hogy Lászlót fővesztésre ítéli gyilkosság és felségárulás miatt. 1457. március 16-án Budán, a Szent-György téren Hunyadi Lászlót lefejezték. A legenda szerint a hóhér háromszor sújtott le az áldozatra, aki még ezután is élt. Az akkori törvények szerint ilyen esetben a királynak kegyelmet kellett volna adnia, ezt azonban nem tette meg, és a bakó végül már nem hibázott. Ez is azt mutatja, hogy a kortársak és a későbbi korok is mennyire alávaló és igazságtalan tettnek tartották a magyar történelem e fájdalmas eseményét."
Ez nekem 3+1=4... Tehát valóban 4 a helyes válasz.

Ehhez képest kidobja, hogy helytelen válasz, a helyes válasz a következő lett volna: 3.

Ahhoz képest, hogy a legendának a lényege, hogy háromnál többször sújtott le a hóhér...
Pontszám: 7.50
népszerűDarwinFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
655. hozzászólás - 2008.12.13. 10:18:24
Az alábbi kérdésre hibás válasz lett megjelölve:
- Melyik tábla kör alakú?
volt a válaszok között, útszűkület, stop tábla, behajtani tilos és még valami. A kérdés feltevője szerint az útszűkület tábla kör alakú, szerintem meg a behajtani tilos
“Aki nem mutogatja magát – ragyogni kezd. Aki nem dicsekszik – sikeres lesz. Aki nem követel tiszteletet, azt elfogadják vezetőnek. Aki nem küzd senkivel, azzal senki sem képes megküzdeni.”
Pontszám: 5
fórumozóCsuhi17Férfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
656. hozzászólás - 2008.12.13. 10:23:45
Hány cm magas Michelangelo "Dávid szobra"?
5,16 m
4,25 m
4,34 m
3,84 m

Hibás kérdés.
Pontszám: 3
irritálóJohnDoeFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
657. hozzászólás - 2008.12.13. 10:27:00
Nemtudom, h ez a kérdés szerepel-e itt már és sajna a 4.dik választási lehetöséget nem tudom már, de a lényeget igen:D Szoval a kérdés ez volt: Melyik tábla kör alakú?
Válaszok:
1.: Útszükület
2.: Behajtani tilos
3.: STOP
4.: már nem emlékszem, h ide mi volt irva
A helyes válasz a Behajtani tilos tábla lenne, de a kérdés feltevöje szerint az Útszükület a helyes! Utána néztem KRESZ könyvben is és ott is a Behajtani tilos a kör alaku, az Útszükület igen csak háromszög alakú!:)
"Only the dead have seen the end of war"
Pontszám: 3
népszerűSigmarFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
658. hozzászólás - 2008.12.13. 10:44:13 (Válasz Edef #651 hozzászólására.)
Igazad van nehogy Úristen, és az apró szentek nevében tanuljunk valamit. Én ha érdekes és jó kérdést találok, pl.: magyar származású nobel díjas mikor, miben kapott és nem tudom még örülök is a kérdésnek és megnézem a googleben igaz ettől tanulok és nem piszkálom, hogy egy veszőtt hova tett és spec. azonnal törölni hisz még tanulok belőle. Lehetne pontozni az itteni beírásokat is, hisz a 90% kötözködés.
Igenis támogatom a goole használatát hadd tanuljunk, mert az érthetetlen logikai kérdések kezdennek az agyamra menni, legalább jó tesztekből másolnák ki. Hkk-s Dyzzis kérdések télleg feleslegesek, talán még túl speciális star trekes kérdések is, de azért az érdekes mikor indult el egy igazi kultus film, ki találta ki a sorozat világát.
Még egy észrevételem lenne bár lehet, hogy a értékelésbe kénne betenni pl: miért nem lehet javítanni a kérdést én ma már nagyobb szórással raknám be, de beraknám ma is.
Ki veszit azzal pl.: Ha megismeri a példaképemet Jean Lannes, aki Napoleon egyik hadvezére volt? Pedig itt Magyarországon kevesek által ismert.
De még majd írok ilyenneket, mert éljen az ismeret telejestés, mint az a kvíz céljaiba is le van írva. Erről Lehetne vitatkozni, akinek van kedve azt a A kvíz értékelésének rendszeréről topicba kellene. Mellesleg elértem a célom, 26%-ra ugrott.
Ezeket Miért nem tudják:
"Mikor fizettek készpénzben először Euróval? 30.93%
Ki alapította a becsületrendet? 30.91%"
A hozzászólást Sigmar módosította 2008.12.13. 11:29:00-kor
Pontszám: 6.50
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
659. hozzászólás - 2008.12.13. 10:50:02
Hány év eggyesült Pest,Buda,Ó Buda?
135
130
132
134


éve, szóközök a vesszők után, Óbuda
Mellesleg mindjárt itt az új esztendő, azonnal érvénytelen lesz a 135. Kuka, plíz.
Pontszám: 5
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
660. hozzászólás - 2008.12.13. 10:50:54
Melyik NEM illik a sorba?
Szerencse
Egészség
Erő
Tisztesség


Komplett hülyeség, több oldalról is lehetne nézni. Trash.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!