Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1961. hozzászólás - 2008.12.22. 14:57:26
Melyik állam nem része Nagy-Britanniának?
Anglia
Skócia
Wales
írország


Írország
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1962. hozzászólás - 2008.12.22. 14:59:30
Melyik állítás igaz a nemes papagájra (Eclectus roratus)?
A legnagyobb papagáj.
A tojó zöld, a hím piros és kék alapszínű.
A tojó piros és kék, a hím zöld alapszínű.
Dél - Amerikából származik.


nemespapagáj, Dél-Amerikából
Pontszám: 5
népszerűtlenMaricaNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1963. hozzászólás - 2008.12.22. 15:15:12
Az alábbi feltett kvíz kérdésem rossz értékelést kapott, mert egy hatalmas IQ-val rendelkező játékos rosszra minősítette, mert túl speciális érdeklődést igényel a válasz.
A kérdés az alábbi volt:
"Hogy hívják a 2009-től bevezetésre kerülő energia újrahasznosító eszközt a Forma 1-ben?"
A lehetséges válaszok meg annyira bagatelek voltak, hogy még aki nem is jártas a F1-ben, még az is ki tudja zárni a rosszakat.
A válaszok pedig ezek voltak:
-EBRD
-KERS - a jó válasz
-TCP
-HSPDA


Szeretném megkérdezni a kedves fórumozókat, hogy tényleg ennyire nehéz a kérdés amit feltettem(a google kb rögtön megmondja a jó választ) vagy csak egy kedves "jóindulatú" játékos minősítette rossznak a kérdésemet.

Véleményeteket előre is köszönöm.
Pontszám: 1.67
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1964. hozzászólás - 2008.12.22. 15:23:17 (Válasz Marica #1963 hozzászólására.)
Hát tudod, ha ez nem túl speciális, akkor semmi
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1965. hozzászólás - 2008.12.22. 15:27:15
Kinek az arcképe láttható az 1000 ft-os bankjegyen?
Mátyás király
Bethlen Gábor
Deák Ferenc
Hunyadi János

látható, forint rövidítve Ft
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1966. hozzászólás - 2008.12.22. 15:36:27
Hány pontot ér a snookerben a fekete golyó?
4
12
2
8


7-et.
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1967. hozzászólás - 2008.12.22. 15:48:48
Elmondása szerint hány touchdown-t szerzett egy meccsen Al Bundy:)?
4
6
5
3

Túl speciális, végig kellene nézni az egész sorozatot?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1968. hozzászólás - 2008.12.22. 15:50:14 (Válasz Mortu #1967 hozzászólására.)
Ááá, elég ha pár részt láttál belőle, visszatérő motívum.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
közellenségLorand422Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1969. hozzászólás - 2008.12.22. 16:23:55
Hányas szinten vállalhatsz küldetést?

2
1
10
A végzetúrban nem lehet küldetéseket vállalni

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

ez a kérdés miért kapott rossz értékelést?
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1970. hozzászólás - 2008.12.22. 16:31:11 (Válasz Lorand422 #1969 hozzászólására.)
Rossz a megfogalmazás. Én a 10. szinten is tudtam küldetést vállalni, nem csak a másodikon. Ha azt kérdezted volna, hogy hányadik szinttől, vagy hányadik szinten vállalhatsz először, úgy nyelvtanilag helyes lenne, de egyébként ez a kérdés kering már pár verzióban, nem már szerepelt értékeléssel kaptad vissza egész véletlenül?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűThyrlyNő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1971. hozzászólás - 2008.12.22. 16:32:19 (Válasz Mortimer #1956 hozzászólására.)
Üdv!

Colombus Kristófnak négy hajója volt, de csak három tudott részt venni az expedicíóban, mert az állandó hajója a Charlote nem volt alkalmas az óceánjárásra. Az Amerikát is megtaláló expedicíó vezérhajója viszont a Santa Maria volt, mint a legteherbíróbb, és legstabilabb hajó.
"Örökké nem eshet"
Pontszám: 5
kedvelt tagZHORFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1972. hozzászólás - 2008.12.22. 16:40:30 (Válasz Marica #1963 hozzászólására.)
Idézet: Marica - 2008.12.22. 15:15:12
Az alábbi feltett kvíz kérdésem rossz értékelést kapott, mert egy hatalmas IQ-val rendelkező játékos rosszra minősítette, mert túl speciális érdeklődést igényel a válasz.
A kérdés az alábbi volt:
"Hogy hívják a 2009-től bevezetésre kerülő energia újrahasznosító eszközt a Forma 1-ben?"
A lehetséges válaszok meg annyira bagatelek voltak, hogy még aki nem is jártas a F1-ben, még az is ki tudja zárni a rosszakat.
A válaszok pedig ezek voltak:
-EBRD
-KERS - a jó válasz
-TCP
-HSPDA


Szeretném megkérdezni a kedves fórumozókat, hogy tényleg ennyire nehéz a kérdés amit feltettem(a google kb rögtön megmondja a jó választ) vagy csak egy kedves "jóindulatú" játékos minősítette rossznak a kérdésemet.

Véleményeteket előre is köszönöm.


Én ugyan nem voltam a minősítők között, de nekem is spec. kérdés lett volna, habár biztos ki lehet kotorni a keresőkkel. Mint abszolút BKV használó, és ritkán Forma-1-t néző, ez nekem nem lényeges tudás
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1973. hozzászólás - 2008.12.22. 16:41:17
Melyik a legkissebb állam?
Lihteinstien
San Marino
Vatikán
Luxemburg

legkisebb, Liechtenstein Gratulálok a beengedőknek!
Pontszám: 5
kedvelt tagZHORFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1974. hozzászólás - 2008.12.22. 16:46:56
Ezt a kérdést érdekességnek tettem be. Hátha érdekli a népet a mindennapi használatban már annyira természetesnek számító eszköz kezdete. Nagyon gyorsan meg lehet találni rá a választ, mégis ez lett az eredmény.
Mikor kezdték használni először a számítógépekhez használatos egeret ?

1982
1975
1970
1963

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1975. hozzászólás - 2008.12.22. 16:56:18 (Válasz Thyrly #1971 hozzászólására.)
Ez tök jó, már csak a kérdést kéne elolvasnod, sehol sem esik benne szó Kolombuszról.

A Charlotte-ról szóló információ mondjuk érdekességnek tényleg jó, viszont a Nina is volt zászlóshajó, mert 1492 karácsonyán a Santa Maria léket kapott és elsüllyedt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.67
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1976. hozzászólás - 2008.12.22. 17:08:03
Ki volt Magyarország utolsó királya?
II.József
Ferenc Ferdinánd
IV.Károly
Ferenc József


Ilyen nehéz gadasági helyzetben spórolni kell még a szóközökkel is, ugye?
Ráadásul ugyanez a kérdés már szerepelt korábban.
Pontszám: 3
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1977. hozzászólás - 2008.12.22. 17:12:03 (Válasz Marica #1963 hozzászólására.)
Idézet: Marica - 2008.12.22. 15:15:12
Az alábbi feltett kvíz kérdésem rossz értékelést kapott, mert egy hatalmas IQ-val rendelkező játékos rosszra minősítette, mert túl speciális érdeklődést igényel a válasz.
A kérdés az alábbi volt:
"Hogy hívják a 2009-től bevezetésre kerülő energia újrahasznosító eszközt a Forma 1-ben?"
A lehetséges válaszok meg annyira bagatelek voltak, hogy még aki nem is jártas a F1-ben, még az is ki tudja zárni a rosszakat.
A válaszok pedig ezek voltak:
-EBRD
-KERS - a jó válasz
-TCP
-HSPDA


Szeretném megkérdezni a kedves fórumozókat, hogy tényleg ennyire nehéz a kérdés amit feltettem(a google kb rögtön megmondja a jó választ) vagy csak egy kedves "jóindulatú" játékos minősítette rossznak a kérdésemet.

Véleményeteket előre is köszönöm.



Ez nem IQ kérdése. Egyszerűen túl spec, most hallok először ilyesmikről, fogalmam sincs melyik micsoda, nem is gondoltam volna, hogy közük lehet a F1-hez. Valószínűleg én is specre értékeltem volna.
Pontszám: 5
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1978. hozzászólás - 2008.12.22. 17:41:48
Csak gratulálni tudok annan a műveletlen bunkónak aki rosszként értékelte a köv. kérdésemet:

Melyik város amerikaifutball csapata a Jaguars?

Pittsburgh
Houston
Jacksonville *
Tampa Bay


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Csak közölném hogy ez volt kb. a 20. hasonló kérdésem és még egy se kaptt rossz értékelést.
Valamint azt is hogy egy olyan kérdés amit ha beírsz a google-ba és a legelső találat megadja a választ akkor vedd a fáradtságot és használd.
Azért mert műveletlen vagy és paraszt még nem kell más játékát elrontanod...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 1.40
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1979. hozzászólás - 2008.12.22. 17:47:13 (Válasz Lanmandragoran #1945 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.22. 13:45:59
Idézet: Moon - 2008.12.22. 13:39:35
Akkor a ti gépeitek nem részei a világhálónak? Csak mert gondolom nem optika van rákötve, ahogy az enyémre se. Úgyhogy a világháló gerincén, a szolgáltatóknál, egyetemek szervereinél jogos a közel fénysebesség, de a nagyobb részénél sajnos nem igaz, mert nem véletlen, hogy a hálókábel nem képes 1 gb adatmennyiségnél többet egyszerre átvinni. Szóval az átvivő közeg számít. Az információ megfogalmazás meg eléggé pongyola. Konkrétan az információ az olyan gyorsan közlekedik amit az adott sávszél megenged neki. Tehát nem a világhálón, hanem optikai kábelen, végberendezések korlátozásának figyelembevétele nélkül helyes a válasz.


Attól, hogy a lakásokba nem optikán megy be az internet, még a hálózat jelentős részét az alkotja. Amikor száloptikával közel 100 km áthidalható jelveszteség, és ezáltal beiktatott jelerősítő nélkül, akkor az a 10-15 méter, amíg a hagyományos telefonvonalon kapod a jelet, elhanyagolható a sebesség szempontjából.

Ugyanis ha a gépedbe nem is optikán megy be, de a lakótelepre a tömb közepére még optikán megy.

És milyen jó lenne, ha csak 10-15 méterre lenne a lakótelep közepe. Az talán a konyhában lenne.
És milyen vidám, hogy én csak egy vidéki városban vagyok, ahol az oszlopon nem optikai kábel lóg. Tehát nem 10-15 méterről van szó.
De hagyjuk, mert már régen nem az eredeti kérdésről folyik a diszkurzus.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
kedvelt tagZHORFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
1980. hozzászólás - 2008.12.22. 17:48:30 (Válasz Razor #1978 hozzászólására.)
Idézet: Razor - 2008.12.22. 17:41:48
Csak gratulálni tudok annan a műveletlen bunkónak aki rosszként értékelte a köv. kérdésemet:

Melyik város amerikaifutball csapata a Jaguars?

Pittsburgh
Houston
Jacksonville *
Tampa Bay


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Csak közölném hogy ez volt kb. a 20. hasonló kérdésem és még egy se kaptt rossz értékelést.
Valamint azt is hogy egy olyan kérdés amit ha beírsz a google-ba és a legelső találat megadja a választ akkor vedd a fáradtságot és használd.
Azért mert műveletlen vagy és paraszt még nem kell más játékát elrontanod...


Neked is lehet "gratulálni" a stílusodhoz
Pontszám: 6.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője