Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 2.
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3901. hozzászólás - 2009.01.07. 00:28:28 (Válasz Roseprincess #3876 hozzászólására.)
Idézet: Roseprincess - 2009.01.06. 19:13:55
Idézet: Vertigo - 2009.01.06. 14:54:01
Melyik a legkisebb érték a pókerben?

Sor
Szín
Drill *
Full

Ennyire nem kéne lazán venni, hogy minek mi a neve!
Nincs olyan, hogy szín pl gondolom színsorra gondolt, amit flushnek nevezünk. A Full szintén nem létezik csak full house.


hát nem tudom, nem vagyok egy nagy pókerező, de sokat játszottam mar, és ott volt olyan, hogy szín, nem színsor, hanem szimplán szín, amikor minden lap a kézben ugyan abból a színből áll, tehát vagy 5 treff, 5 káró, 5 pik vagy 5 kör, és csak az számít, hogy ugyan olyan színű, egyszer talán még játékszabályban is láttam leírva, és nem kell hogy 5 egymást követő szám legyen, csak ugyan abból a színből legyen egy kézben 5 db.


akkor segítek mert párszor már volt alkalmam Korda György által szakkomentált TV-s texas hold'em típusú pókert nézni
van külön sor, amit straight-nek neveznek, van szín, amit a magyarok szín flush-nek szoktak hívni (nem ugrik be, h az angolok mit mondtak rá)és van a színsor, amit nem tudom miért, csak röviden flush-nek hívnak

ráadásul a lehető legkissebb érték az a 7es magas lap...
mivel 5 lapot osztanak, és nem lehet h, 2től 6ig vannak a lapjaid, mert az sor
ezért a 7es magas a lehető legkisebb amit elérhetsz (mongyuk 2től 5ig, és utána a 7es, ez nem sor, feltételezzük, h nem egy színben van, nincs pár se, szóval ez a lehető leggyengébb, legkisebb elérhető érték)
a kérdés úgy helyes, h az alábbiak közül melyik a legkisebb
Pontszám: 5.33
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3902. hozzászólás - 2009.01.07. 00:49:39 (Válasz Csonti_himihumi #3900 hozzászólására.)
Hát azért a válaszok közül ki lehet logikázni...
Atomot biztos nem vittek magukkal, ugye?
Ha zuhanóbombázó a gép, akkor feltehetőleg ejtőernyősök sincsenek a raktérben, pláne nem bombával együtt ledobva.. Hitlernek voltak vad háborús ötletei de ennyire azért mégsem volt őrült, hogy katonákat és bombákat dobjon le egy időben ugyanarra a területre
Az meg hogy nem repülőgép volt, hát ...nem maradt több fantáziája a kérdésírónak.

Ha meg már Chewbacca akkor wookie, vagypedig Csubakka és vuki. Szerintem.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3903. hozzászólás - 2009.01.07. 01:12:47
igazad van, ien későn már előjön belőlem is az ember és bizony hibázok

Mikor van Malajzia északnyugati részén a monszun?
Február és október között
Júliusban
Október és február között*
Malajziában nincs is monszun

szerintetek ez tényleg annyira fontos, h tudni kell?
magyarország éghajlatával tisztában lenni az 1 dolog, de mi közöm van nekem Malajziához?
(az a vicc, h jót tippeltem XD ha ezt még 4 kérdéssel eljátszottam, akkor meek lottózni!))

A Keresztapa egyik betétzenéjére melyik magyar előadó írt dalt?
Balázs Pali
Komár László
Korda György*
Kozsó (szomorú szamuráj)

ha a többihez nincs szám cím, akkor Kozsónál se legyen, vagy ha már annyira szeretnénk, akkor legyen mind a 4-nél
ha meg segítségnek szánta, h az lenne a helyes válasz, hát akkor jól átverte az embereket (én speciel Komár Lacira tippeltem, és ezekszerint a lottó elmarad)

Hány őskőért van 1 ÉVRE a pémium tagság?
318*
6
25
104

kitalálható, de hadd kössek bele (egyébként jó a kérdés)

52 hét 1 teljes év, 6 őskő 1 hét, az 312
viszont van 2-3 nap, amire szintén kéne prémium tagság, és nincs benne az 52 hétben
így hát kell még 6 őskő, hiszen nem lehet 1-2 napra prémiumot venni
ebben az esetben az utolsó 2-3 napra mondhatjuk azt is, h 6 őskőbe került, de mondhatjuk azt is, h csak 2-3 őskő volt az utolsó 2-3 nap, hiszen 7 nap lenne 6, akkor 2-3 nap az csak 2-3 őskő...
ez már csak szőrözés, de egy átlag embernek az 52 hét ugrik be...
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3904. hozzászólás - 2009.01.07. 01:39:35
Hurrá! Sikerült utolérnem a javítással a fórumot. Most már néha az is előfordulhat, hogy hamar reagálok egy-egy kérdésre.


Idézet: Anemetne - 2009.01.01. 15:10:06
Az alábbi filmek közül melyiknek nem John Williams szerezte a zenéjét?

1. Star Wars
2. Gyűrűk Ura
3. Indiana Jones
4. Harry Potter

Tudnom kellene??? Még ha Ennio Morricone-ra kérdezne rá...


Ez szerintem kifejezetten jó, idevaló kérdés. Nem tudtam a választ, de ettől még ezek mind nagyon híres filmek, emlékezetes zenékkel (mellesleg azóta utánanéztem, a szintén híres Jurassic Park, E.T. és Cápa zenéje is az ő műve), és John Williamst nagyon sokszor jelölték Oscar-díjra, amit öt alkalommal meg is kapott.

Idézet: Roseprincess - 2009.01.01. 21:17:39
Mennyi a következő számok összege: 3090+10?
3080
3100
4000
4100
no comment...

Azért én tennék egy megjegyzést: amikor kitöröltem, láttam, hogy a helyes válaszok aránya 79%.
Kinek a novellája alapján készült A remény rabjai c. film?
Samuel Norton :-)
Peter Straub
Stephen King
Wilbur Smith

Egy dolog, hogy az idiótája smileyt rak a válaszokba, de hogy még nem is a helyes válaszba teszi...
Erre csak azt tudom mondani, nem csak idióta, de még szemét is.

Na így igazán műveltségi kérdés. Mellesleg elég közismert, mert még így is 45% tudja, pedig nem új kérdés.

Mi volt IV. György király igazi neve?
Helytelen válasz! A helyes válasz: Albert

Már megint elírta valaki azt a fránya római számot. VI. György (II. Erzsébet apja) volt Albert herceg, aki a bátyja lemondása után lett király.


Örömmel jelentem, hogy a telefonos körzetszámokkal és a postai irányítószámokkal kapcsolatos kérdéseket is kitöröltem. Továbbá a milyen betű található a billentyűzeten a ... betűtől jobbra/balra típusú kérdések túlnyomó többsége is eltűnt. (Ezzel ráadásul valamelyik játékostársunk, aki egy b-vel írja a jobbra szót alighanem eltiltódott a kérdésfeltevéstől.)

Bizonyára észrevettétek, hogy néhány napig nem frissült a helyes és rossz válaszok száma a feltett kérdéseiteknél. Ettől még a program ugyanúgy számolta, csak egyszerűen a kiírás maradt el. Így fordulhatott elő, hogy valakinek egyszerre akár több kérdése is hirtelen kikerült az adatbázisból, amikor a tényleges frissítés megtörtént.
A hozzászólást Hatsepsut módosította 2009.01.07. 01:40:58-kor
Pontszám: 9
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3905. hozzászólás - 2009.01.07. 01:44:33 (Válasz Hatsepsut #3904 hozzászólására.)
Gondolom az összes játékos nevében beszélhetek, akit kicsit is érdekel, hogy színvonalas kérdésekkel találkozzunk, amikor azt mondom, hogy nagyon szépen köszönjük az erőfeszítéseidet, és a munkádat!
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3906. hozzászólás - 2009.01.07. 01:51:03 (Válasz Atreus #3905 hozzászólására.)
A problémát rendszerszinten kellene megoldani, eljutni oda, hogy ne legyen Kvíz 3. topik. Nem irigylem a melódat, hiszen holnap ugyanezek más variációkban újratermelődnek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3907. hozzászólás - 2009.01.07. 02:59:19 (Válasz Atreus #3905 hozzászólására.)
pontosan ahogy mondod, köszönjük szépen!
és ha már itt tartunk az esti termés:

HÁNY SZEME VAN 9 KÜKLOPSZNAK?
9*
19
18
8

caps offban kedvesebb lenne

milyen szinű a postás autó?
sárga
piros
zöld*
kék

erről sokat vitatkozhatnánk, de az igazi eredeti magyar posta "cégautójának" a színe tényleg zöld
(csak azért emelem ki mert nálunk 2 postás szokott mászkálni - 1 aki az expresszeket hozza, meg 1 sima - a sima postás egy KÉK csepel kerékpárral próbálkozik, az expresseket kiszálító postás pedig inkább benzinpénzt akart, és nem céges kocsit, így ő egy SÁRGA Citroen típusú haszongépjárművel tolja az ipart)
bocs ha rosszul írtam a "szitroent" de jelen körülmények között nem találom a betűimet

picit elsiettem és nem másoltam ki (mivel az első volt a helyes válasz...)
Melyik cég gyárt számítógéptartozékokat?
Logitech*
AEG
Boch
Indesit

csak annyi, h szerintem a kérdező Bosch-t akart írni, mert arról a márkáról még hallani lehet a nagyvilágban, de Bochról még az életbe nem hallottam
(nem szó szerint írom a kérdést, mivel nem másoltam, de a válaszokra tutira emléxem)
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3908. hozzászólás - 2009.01.07. 03:32:35
Mekkora a kínai Nagyfal teljes hossza?
5800 km.
9000 km.
6000 km.
7200 km.


Wikipédia:
"Mivel a fal nem összefüggő, egységes építmény, hanem különböző korokban, egy több száz kilométer széles sávban épült falszakaszok összessége, pontos hosszát nem lehet megállapítani. Az egyik forgalomban lévő hivatalos adat a fal hosszát 6352 km-re teszi, de más becslések 3000-10 000 km között ingadoznak."

Akkor ez most egy jó kérdés?
Pontszám: 5
népszerűAnemetneNő
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3909. hozzászólás - 2009.01.07. 06:20:36 (Válasz Csonti_himihumi #3907 hozzászólására.)
Boch is van, csak az gyapjúból készült ágyneművel foglalkozik, tehát biztos elírás volt.

Kora reggeli infarktusom okozója:
Budapest melyik kerülete Ferencváros?

XXX.
IX.
Hululululu bulululu .
VIII.

Azért ez fájt...
Pontszám: 5
népszerűAnemetneNő
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3910. hozzászólás - 2009.01.07. 06:23:05
Hogy hívták a híres egy fejűt?

Süsü a sárkány
Kesztyü a sárkány
Güzümüzü a sárkány
Bakkancs a sárkány


Helyesírás.
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3911. hozzászólás - 2009.01.07. 06:39:47
Melyik Magyarország 6. legnagyobb városa?
Tatabánya
Miskolc
Szeged
Győr

Milyen szempont szerint?

Mi a Győri ETO legjobb helyezése az MB1-ben?

Az MB1-ben nincs semmilyen helyezése.
Mellékesen pedig: ...nyád, az a sínen futó répatolvaj, az! Ilyen névvel csapat sem létezik! Az FC lemaradt a végérôl, ha 2008-at nézzük és különben is melyik sportágban?
Rühellem, mikor ilyen baromságok miatt ugrik 10%...
A hozzászólást Kagemusha módosította 2009.01.07. 06:40:07-kor
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3912. hozzászólás - 2009.01.07. 06:41:07 (Válasz Anemetne #3910 hozzászólására.)
Idézet: Anemetne - 2009.01.07. 06:23:05
Hogy hívták a híres egy fejűt?

Süsü a sárkány
Kesztyü a sárkány
Güzümüzü a sárkány
Bakkancs a sárkány


Helyesírás.

...és még mindig úgy hívják!
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3913. hozzászólás - 2009.01.07. 06:42:25 (Válasz Bekas #3908 hozzászólására.)
Idézet: Bekas - 2009.01.07. 03:32:35
Mekkora a kínai Nagyfal teljes hossza?
5800 km.
9000 km.
6000 km.
7200 km.


Wikipédia:
"Mivel a fal nem összefüggő, egységes építmény, hanem különböző korokban, egy több száz kilométer széles sávban épült falszakaszok összessége, pontos hosszát nem lehet megállapítani. Az egyik forgalomban lévő hivatalos adat a fal hosszát 6352 km-re teszi, de más becslések 3000-10 000 km között ingadoznak."

Akkor ez most egy jó kérdés?

Nem.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 3
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3914. hozzászólás - 2009.01.07. 06:52:10 (Válasz Kiado #3892 hozzászólására.)
Idézet: Kiado - 2009.01.06. 23:15:27
Ha ilyen kérdés bekerülhet:

Erdőn voltam, parton leszek, vízen járok, s tűzben veszek. Mi az?
Repülő
Csónak
Metró
Busz


Akkor az enyémmel miért volt gond?

Két szomszéd lakik egymás mellett. Mindent látnak, csak egymást nem láthatják. Ha a tükörbe pillantasz, kitalálod.

Szem
Álom
Lélek
Tükör

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

"Akkor az enyémmel miért volt gond?" Mert a válaszolók nem rendelkeznek elegendô logikával...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3915. hozzászólás - 2009.01.07. 06:58:52 (Válasz Lanmandragoran #3885 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.06. 21:16:00
Nem forgattam ki a szavaidat. Ezerszer ki lett vesézve, hogy ami egy könyv tartalmába, ráadásul annak is a végébe kérdez bele, az speciális, még akkor is, ha az a könyv történetesen a Harry Potter. Én sem fogom megkérdezni, hogy hogy halt meg Incsu Csunna gyilkosa, pedig az a könyv a maga nemében legalább olyan nagy alkotás mint a Harry Potter, és még több mint 100 évvel idősebb is.

Legalább olyan? Nagyobb! Sôt: NAGYOBB! SOKKAL NAGYOBB!
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3916. hozzászólás - 2009.01.07. 07:02:01 (Válasz Spityu #3881 hozzászólására.)
Idézet: Spityu - 2009.01.06. 20:02:22
...
Meg a világ legismertebb könyvsorozatából feltett kérdés speciális és törlendő, de a fantasy netes képregények nem?
...

Ez azért kissé túlzás! Ennyire ne ajnározzuk már ezt a sorozatot, van(nak) nála milliószor jobb(ak), ismertebb(ek) is!
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 7.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3917. hozzászólás - 2009.01.07. 07:22:46 (Válasz Sasuke20 #3875 hozzászólására.)
Idézet: Sasuke20 - 2009.01.06. 18:33:44
Idézet: Csilla6 - 2009.01.06. 17:14:45
mennyi az MDCCLXXII+MMDXCL összege?

3768
3767*
3766
3769

1872+25??=3767?



Na ez most hogy van???
"MMDXCL" ez melyik szám? mert ilyen nincs sztem az L helyett V kelett volna, úgy értelmes lenne
jahh és 1772, nem 1872
de akkor is:
3767-1772=1995, de "MMDXCL" ez nem az

Szval ha valaki megfejtette kégyszi írja meg mert már érdekel

MMDXCL az annyi mint 2 ezer 5 száz kilencven-ötven... ??? HOGY MI???
Ha az L helyett V van, akkor is 2595.
Tehát az eredeti kérdés értelmetlen; ha az utolsó L-t V-re cserélem, akkor meg nincs helyes válasz (MDCCLXXII+MMDXCV=1772+2595=4367).
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3918. hozzászólás - 2009.01.07. 07:40:19 (Válasz Lanmandragoran #3873 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.06. 17:57:21
Ha jól emlékszem a filmre, a 3. részben Obi van és Yoda kivételével minden jedi meghal, tehát onnantól értelmetlen Jedi Tanácsról beszélni, vagyis a létszám az első két részre értendő.

??? Szerintem a 3. rész után kezdôdik a jedik kiírtása... meghalnak páran a 3. részben is, de nem minden jedi!
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3919. hozzászólás - 2009.01.07. 07:47:22 (Válasz Tamasoft #3861 hozzászólására.)
Idézet: Tamasoft - 2009.01.06. 15:40:09
Hagyjuk már! Az űrrepülőgép nem tucat áru

Attól még építhetnek még egy Columbia-t...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 2.
3920. hozzászólás - 2009.01.07. 07:54:51 (Válasz Kagemusha #3918 hozzászólására.)
Nem-nem. Az filmesítve van, hogy a 66-os kód miatt a klónok majdnem megölik Kenobit, meg Yoda menekülése is rémlik a vukik bolygójáról. A 66-os kódot pedig egyszerre kapták meg a klónok, különben nem tudták volna eljátszani, amit anno a pápa a templomosokkal. Sőt, az is filmen van, ahogy az előbb említett két életben maradt jedi visszatér a lemészárolt templomba.

A 3. és 4. rész között pedig szerény ismereteim szerint film nem készült, csak egy animációs.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!