Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
441. hozzászólás - 2011.04.05. 11:42:33 (Válasz Viszok009 #440 hozzászólására.)
Használd az említett excel-t és számold ki vele.
Pontszám: 6.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
442. hozzászólás - 2011.04.05. 12:07:40 (Válasz Craslorg #365 hozzászólására.)
Excel frissítve (láthatatlan vadászatnál 2 CSP kell 1 eventponthoz, amiből portyázni lehet.

Számolgatáshoz

Ha valaki nem tud beleírni, az az alábbi linken excelként le tudja tölteni és a gépén megnyitni.

Excelként letölteni

Ha valami bug lenne, írjátok meg!
Pontszám: 7.38
kedvencKornmirrorFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
443. hozzászólás - 2011.04.05. 17:06:54
Craslorg ha 20 szintű vagyok, 40es a speki+tt, 100%os kvízelés, 2es sajt beállítások mellett a táblázatod "-x" összeget ad. Ha átváltom láthatatlanba abba a pillanatban pozitív és az adott x érték kétszerese lesz.

Inkább nyomjak dupla vadászatot láthatatlanban??

Kövezzetek meg, de nem értem

mód.: és a végén 1817 Le/tp (2 csp+1pp) Na ez nem rossz
A hozzászólást Kornmirror módosította 2011.04.05. 17:10:21-kor
A kommunikációm szintje partnerfüggő.
Pontszám: 8.88
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
444. hozzászólás - 2011.04.05. 17:13:45 (Válasz Kornmirror #443 hozzászólására.)
20-as szint, 40+40, azaz 80-as spekivel, 100%-os kvízzel, 2-es sajttal (EH/VF/IV 0, csapda 30, azonos szintre ütve, medál és méretmódosítók nélkül nem láthatatlanul 37,30 az LE/TP arány, valamit elírtál. Láthatatlanul bubival 36,62, bubi nélkül 36,32.
Pontszám: 7.38
kedvencKornmirrorFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
445. hozzászólás - 2011.04.05. 17:21:21 (Válasz Craslorg #444 hozzászólására.)
20 szint, 20+20 a speki turbóval, 1 csapda, 2es sajt, 100as kvíz, semmi más, -1et ütve = 1824
A kommunikációm szintje partnerfüggő.
Pontszám: 8.88
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
446. hozzászólás - 2011.04.05. 17:50:12 (Válasz Kornmirror #445 hozzászólására.)
Köszi, így már megvan a hiba, javítottam.
Pontszám: 7.38
kedvencKornmirrorFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
447. hozzászólás - 2011.04.05. 18:39:02 (Válasz Craslorg #446 hozzászólására.)
Szívesen!

De az előző verzió jobban tetszett
A kommunikációm szintje partnerfüggő.
Pontszám: 8.88
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
448. hozzászólás - 2011.04.06. 06:53:35 (Válasz Craslorg #439 hozzászólására.)
LE/TP arány 55-ös EH-val (1 CSP és 1 PP): 89
LE/TP arány 55-ös VF-fel (1 CSP és 1 PP): 91
LE/TP arány 55-ös EH és 55-ös VF-fel, térkifordító használatával (1 CSP és 1 PP): 147
LE/TP arány 55-ös VF-fel láthatatlanul (2 CSP és 1 PP): 132
LE/TP arány 55-ös EH és 55-ös VF-fel láthatatlanul, térkifordító használatával (2 CSP és 1 PP): 187
LE/TP arány 55-ös VF-fel láthatatlanul, sztázisbuborékkal (2 CSP és 1 PP): 147
LE/TP arány 55-ös EH és 55-ös VF-fel láthatatlanul, sztázisbuborékkal térkifordító használatával (2 CSP és 1 PP): 202

Hmmm... Tehát maxos Vadászszakikkal picivel jobban jön ki a VF-es (első 2 sor). Szomorú vagyok. Cras korábbi táblázataiból (1PP+1CSP típus) még más jött le. Igazságosabb lett volna szubjektíve, ha ez az event Miklós szavait felhasználva "NEM Vadászevent lenne". Ráadásul retttenetesen nagy az optimalizálók (Térkifordító) és MŰJÁTÉKot favorizálók (Kiskapuhuszárok - Láthatatlan, Bubi) LEhaszna. Márpedig ha nem a szélsőséges taktikákat támogatja az Eventrendszer, akkor EZ mi?
Jó-jó, értem én, nem lehet tökéletesen kisúlyozott Eventet készíteni. No meg kisebb eséllyel lesz toplistás a Láthatatlan vadász... Ráadásul "féloptimalizátorként" én is fel fogom használni majd az 1 szem Térkifordítómat. Nem is zargatom tovább vele magam. Inkább rákoncentrálok az eventre, mert az igenis jó hangulatúnak ígérkezik.
Mondjuk annyira sikerült felborítani az agyam, hogy DIREKTE kisesélyes csapatba toljam át majd magam Event közben és apróra aprítva az ellent (és tömeges támadásnak kitéve magam) úgy próbáljak rámenni a Kufárkedvezményt jelentő Toplistás helyre. Legalább biztosan nem lesz célponthiányom. ;-P
A kezdésig félig "agyhalott" állapotban (Erőforrásgyűjtés) tengődöm, hogy legyen valami picinyke esélyem a szerver 90%-ával szemben a terveimre.
Ki tudja... Lehet, hogy "megengedik" a nálam magasabb szintűek, hogy felkerüljek a Toplistára úgy, mint az e havi Alvariel Toplistán. :S
Kieg.: Don Quijote de la Mancha - Szimpi kezd lenni ez az eszement figura...
A hozzászólást McMad módosította 2011.04.06. 08:01:40-kor
Pontszám: 8.29
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
449. hozzászólás - 2011.04.06. 07:09:37 (Válasz McMad #448 hozzászólására.)
Necces a dolog, mert ha valakinek nincs 8 kvízmedálja, spekije csak 100, IV nincs, máris picit kevesebbet hoz a vadászat. Persze ha több mdálja van, van dicsőség medálja, akkor máris többet. Igaz a szerencse méretmódosítói sincsenek belevéve, azok még (normális szerencsével) olyan 20-25%-ot hoznak a vadászat LE-re.
Pontszám: 8.26
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
450. hozzászólás - 2011.04.06. 08:48:51 (Válasz McMad #448 hozzászólására.)
Ebben benne vannak a VF további előnyei?
Térkapu és kalandok...
Pontszám: 7.52
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
451. hozzászólás - 2011.04.06. 09:21:03 (Válasz Semelyik #450 hozzászólására.)
Forrás: Craslorg 439. hozzászólás - Tegnap, 11:26:48
Egyébként szerintem nincs.
Pontszám: 4.73
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
452. hozzászólás - 2011.04.06. 09:23:57 (Válasz Craslorg #449 hozzászólására.)
Cras, ha a méret módosítóidat (ugye azok is tippek) súlyozva felszorzom a 2500 vadászatos eloszlásommal (szintx4-es szerencsém van), akkor a méret módosítóból kapott bónusz 32,7-re jött ki nálam a középértékhez képest Szóval az a 20-25% nagyon gyenge tipp szerintem...

Ha az event portya LÉ képletét nézem, és figyelembe veszem Miklós publikált törekvését, akkor nekem teljesen más Excel sikeredik ki mint Crasnak

Maxos szakikkal, 100. szinten (Kerek-perec látszik, hogy a láthatatlanság bubi nélkül nem módosít az event LÉ/TP-jén):


Ugyan ez 50. szinten maxos szakikal (Láthatatlanságot hagyjuk.):


Ugyan ez 50. szinten maxos VF/EH-val, de csak 75% létermeléssel vadászatra:


Végül 30. szinten 30-as szakikkal 50% létermeléssel vadászatból:


Nekem eléggé az jön le belőle, hogy igen jó aránnyal ki van egyensúlyozva az event...
A hozzászólást Birka módosította 2011.04.06. 09:33:28-kor
Pontszám: 3.63
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
453. hozzászólás - 2011.04.06. 09:41:50 (Válasz Birka #452 hozzászólására.)
... és indul a kalkulátorok csatája!
Elemzek erőőőssen. Vajh hol bújik meg a különbség?
Pontszám: 6.05
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
454. hozzászólás - 2011.04.06. 10:40:06 (Válasz McMad #453 hozzászólására.)
Csatázik a fene. Ott a képlet a táblázatban, aki akarja módosítja a maga ínye szerint. Egyikkel ennyi, másikkal annyi jön ki, teljesen a szakértelmektől függően. Ha nagyobb az EH mint a VF, máris más az eredmény, ha láthatatlan, megint más, ha bubis, megint más (pláne, hogy láthatatlanul dupla CSP-t kell költeni), a térkifordítót használ, megint más, más alacsony szinten, ahol még nem maxos a csapda és lélekszívás sem a speki mellé, EH, VF, IV meg esetleg nincs.
Ha már az egyik 5-tel nagyobb, mint a másik, megint más az eredmény. mindenki számolgathat, aztán eldönti, hogy neki megéri-e

Birkáéból nem derül ki, hogy mennyi kvízmedál van az illetőnél, mennyi dicsőségmedál, HT van-e, kvízválaszok aránya mennyi, stb. Eddig a maxos szakikkal számolt teszteknél a VF-es mindenhol kicsit jobban jött ki, akárhogy néztem, de nem fogok ide 50 soros táblázatokat tenni

Birka: Nem mindenkinek magas a szerencséje. Alacsony szerencsével a szorzó 1,15 alatti is lehet, a 20-25% egy olyan közepes eredmény, de aki figyel a szerencséjére, annak nyilván magasabb, nekem is 1,35 jött ki a saját adataimmal.
Pontszám: 5.26
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
455. hozzászólás - 2011.04.06. 11:21:21
Ja-ja. Úgy látom, hogy az ALAPesetekre jól súlyozott a szitu.
Lenne azé' egy átfogóbb kérdésem, ami nekem még egy hangyabokányit homályos:
Ha a kihívó veszít (bukott EP), akkor mi a helyzet a MÁSIK oldalon?
Gyanítom, hogy a sebkötöző rutinnal javított, elszenvedett sebzésen és manamínuszon kívül kap TP-t és LE-t a kihívott nyertes.
No de számít-e győzelemnek a végelszámolásnál? Extra Győzelem a kihívó EP-jéért? Vagy levonódik a kihívottól is, ha az nyer?
Tudom-tudom, nem szokás veszíteni, ha az ember okosan választ ellenfelet, no de ÉN kissé másképp öltöznék, "állatkodnék" az event alatt passzív helyzetben ha...
Szóval függ a taktikám a választól.
Pontszám: 4.74
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
456. hozzászólás - 2011.04.06. 14:11:18 (Válasz Craslorg #454 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.04.06. 10:40:06
Birkáéból nem derül ki, hogy mennyi kvízmedál van az illetőnél, mennyi dicsőségmedál, HT van-e, kvízválaszok aránya mennyi, stb. Eddig a maxos szakikkal számolt teszteknél a VF-es mindenhol kicsit jobban jött ki, akárhogy néztem, de nem fogok ide 50 soros táblázatokat tenni


Ezek nem is kellenek hozzá. Miklós közölt egy 39,67-es official számot, ezzel számoltam
Csúnya lenne, ha ez a szám tartalmazná a HT-t, a 8 feletti medálokat, a keracsapdát, a dics medált...

Én a saját átlagaimmal összevetettem a 39,67-es számból felszorzott vadászat értékeket és igen jó közelítéssel kiadja az 1 csp-re eső lét sajtolásostúl, így megelégszem vele, nem akarom visszabontani, mint te.
Az, hogy van aki nem maxolta valamelyik szakértelmét? 2 eset van:
-Tápol ezért EF-esként leszarja a vadászos szakikat, ebben az esetben nehogy már a rendszer legyen a hibás!
-Kicsi a szintje/béna, egyszerűen ha van event ha nincs a kapott léje ugyan annyi lenne vadászatra, még javít is a helyzetén, hogy PP-ét úgy kap LÉ-t, mintha maxos lenne a vadász szakija!

Az event egyértelműen TÁPOS azoknak akik "vegyes" karakterek, azaz mind a csp mind a pp-jüket elhasználják, és egészen erős (hosszú távon a jutalom miatt!) azoknak akik elhanyagolták az egyik utat. A top optimalizerek meg NEM jelentkezve az eventre próbálkozhatnak az eventezők farmolásával
Pontszám: 5.88
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
457. hozzászólás - 2011.04.07. 13:10:43
Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy a relatív gyenge karakterek nem fognak benevezni, mert nincs esélyük összeszedni a győzelmeket a jutalomhoz, mert ha bejelentkeznek, akkor boxzsákként folyamatosan laposra lesznek verve, míg nekik nagyon kevés legyőzhető ellenfelük lesz. Tehát csak az erős karakterek jelentkeznek, közöttük pedig jobbára a szintkülönbség fog dönteni. HA a szintkülönbség a mérvadó, akkor az 5. szintűek esélye szinte 0 (nulla) és nem érdemes indulniuk. Ha nem indulnak, akkor a 6. szintűek kerülnek a helyükre a pofozógépben tehát nekik sem lesz értelme indulniuk (mivel nincs kit megverni).... ergo, folytatva a gondolatmenetet, szépen belátható, hogy senkinek sem érdemes indulnia, akinek nem lesz biztos prédája az event során.

Én pl nem fogok indulni, mert nincs esélyem még a 100 győzelemre sem, azaz minek üttessem magam teljesen feleslegesen. Csak költségem lenne, nyereség pedig semmi.
Pontszám: 6.37
népszerűtlenSyilvia90Nő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
458. hozzászólás - 2011.04.08. 20:49:12
Lehet már tudni az esemény kezdetét?
Pontszám: 3.14
népszerűJaniiii87Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
459. hozzászólás - 2011.04.09. 21:20:18 (Válasz Gloria #457 hozzászólására.)
Ha az event-re nem is jelentkezel, attól még ugyan ugy üthetnek téged... Ergo, benevezel és csak nyerhetsz rajta... Az pedig már a te hibád ha van nálad LE mikor lenyomnak....
V2: Jáni87
Pontszám: 7.25
népszerűSkulssFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
460. hozzászólás - 2011.04.10. 11:15:41
Nem volt kedvem végignyálazni a topicot, szóval vaktában kérdezem:
Ugye az EP-ért vadászni kell, a vadászatért pedig kapok LE-t, amiből fejlődök, és ha lesz egy klónom, akkor ő azokat a tulajdonságokat kapja állandóra, amik a nevezéskor megadtam, vagy folyamatosan fog fejlődeni velem?
Illetve, hogy a szakértelmeket is örökli? /tehát másodlagos vari, kivégzés, stb/
Még a halálban is légy győzedelmes...
Skull - V3
Pontszám: 6.67
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője