Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
421. hozzászólás - 2011.04.04. 17:48:19
Nem teljesen értem, mi hátránya származna bárkinek abból, hogy egy EH-s ledarálja 1-2 nap alatt láthatatlanba a vadászatot? Ezt bárki megteheti, hogy láthatatlanba vált és előre ledarálja. Egyedül azok nem akik AF képességgel továbbfejlesztették már az EH-t és így pl már VF-re nem tudnak váltogatni, de azoknak meg már akkora táp jön abból, hogy simán visszahozza nekik ezt, vagy a többszörösét. Lásd Ariel korábbi hsz-e, ahol bemutatta, hogy feljebb már simán kapják az 500LE/TP-t. Ami elsőre eléggé viccesnek hangzott, mert igencsak szép LE-nek mondható ennyi TP-ért, főleg ahhoz képest, hogy ez garantált.

Az a furcsa, hogy PvP játékként van emlegetve a VÚ, meg az esemény is, de a PvP játékoknál a támadónak általában van veszítenivalója, jelen esetben, hogy pl beszed magának egy csomó TP-t , meg 0 LE. Ezzel ellentétben itt semmi ilyet nem látok, letámad -X szintet és garantáltan jön neki a szinte fix 500LE/TP. Semmit sem kell úgymond tennie érte, a vadászatról nem is beszélve.

Azért egy pók igencsak sokat tesz azért, hogy annyi legyen az LE diff-je amennyi. Nem lehet csak úgy "fogom magam veszek egy alacsonyabb szintű karit azt betámadom, mert úgyis megkapom érte a jó sok LE-t". Főleg, hogy 60-ig AF sincs, az EH meg eléggé röhejes LE-t ad csatánként.

Egy szó mint száz, a lényeg, hogy nem vágom kit érne olyan nagy hátrány azzal, ha láthatatlanba is meg lehetne kapni az 1 vadászat - 1 eseménypont arányt.
A hozzászólást NoFear módosította 2011.04.04. 17:50:58-kor
NoFear - V1
Pontszám: 5.72
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
422. hozzászólás - 2011.04.04. 17:55:34 (Válasz Miklós #403 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.04.04. 10:45:59
Frissítettem a nyitó topicot:


Nem úgy volt, hogy nem lehet a saját szövitársakat támadni? A nyitó topik szerint lehet. Most akkor mi a helyzet ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.43
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
423. hozzászólás - 2011.04.04. 18:22:14
Olyan hihetetlenül egyszerűen meglehetne oldani ezt a problémát szerintem...
Továbbra sem értem, miért jó az hogy 60 fölött nem lehet büntetlenül EH és VF között váltani, és mindezt úgy hogy kerek perec ki lett jelentve: "ha valaki nem használja valamelyik alap forrását az a saját döntése..."
Hát szerintem nem az, mivel mindenki erős karaktert szeretne, így az egyikre specializálódik hogy minél jobb LE/tp arányt hozzon ki, így a másik erőforrást valószínűleg egyáltalán nem használja mivel így borzalmas LE/tp arányt produkálna pl Eh-soknak a vadászat vagy pl v3-on a rengeteg 0LÉ-és portya.

Szerintem a játék előnyére válna ha lehetne váltani mert:
-Többen használnák fel minden forrásukat--->gyorsabb szint lépés.
-Megérné nem csak azokat támadni (most VF-esként) akiknél van LE hanem akiknél nincs-->több használható célpont (kevesebb karakter játéka lenne "ellehetetlenítve")
-Ilyen eventeknél amikor mind két erőforrást használni kell ez nem lenne ekkora probléma
-lenne mire elkölteni az LGY-t így a kalandok még nagyobb jelentőségűek lennének (ezt arra alapozom hogy az egyik szövitársam írta nem rég hogy van közel 40k Lgy-je és nem tudja mire költeni)

Tudom ezt már többször leírtam, de egyszer se kaptam rá olyan választ hogy miért lenne ez hülyeség...
A hozzászólást Helion1988 módosította 2011.04.04. 18:24:34-kor
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.86
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
424. hozzászólás - 2011.04.04. 18:27:53
10 karakternek, aki az esemény alatt a legtöbb gyógyitalt megissza.


Miklós! Mindenképpen szintfüggő gyógylé legyen, különben kabaré lesz ez a kategória.

Pontszám: 8.17
népszerűJaniiii87Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
425. hozzászólás - 2011.04.04. 20:08:48 (Válasz Piciklon #424 hozzászólására.)
Fel merült jutalom képpen a végjátékban, hogy a kufár medált azok is megkapják a nyertes hordán kivül, akik a legtöbb gyógy italt megisszák... Most akkor a TOP játékosok megveszik a legolcsobb gyógyitalokat és vedelik mint állat és ezzel elveszik az esélyt a többiektől?
V2: Jáni87
Pontszám: 6.05
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
426. hozzászólás - 2011.04.04. 20:43:12 (Válasz Janiiii87 #425 hozzászólására.)
Pontosan emiatt szóltam...vagy kínaira váltott a billentyűzetem?

Pontszám: 7.56
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
427. hozzászólás - 2011.04.04. 20:51:12 (Válasz Piciklon #426 hozzászólására.)
off

现在,你明白吗? (=ezt most hogy érted?)

on

A hozzászólást Offsboy módosította 2011.04.04. 20:51:22-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.96
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
428. hozzászólás - 2011.04.04. 21:28:16
Ez a 10 legtöbb győzelem toplista a teljes győzelmi számot jelenti, vagy csak a végső csapatban elért győzelmek számát?

Beleszámítanak a kristályklónok ellen elért győzelmek, vagy csak a JÁTÉKOSOK általiak?
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.85
kedvencKornmirrorFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
429. hozzászólás - 2011.04.04. 22:30:33 (Válasz Miklós #419 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.04.04. 16:09:56
Ha a láthatatlan vadászatért 1 eseménypont járna, akkor annyi lenne a teendője egy EHsnak, hogy első 2 nap ledarálja a 400 vadászatot láthatatlanul, és sokkal jobb LE/TP-je lesz, mint bárki másnak - mindenféle hátrány nélkül. Aki nem hiszi, számoljon utána.


Ezt aláírom, de mi a szitu, ha alacsony szintemnek köszönhetően nincs EH, vagyis belsőkalkulátorom szerint rám nem érvényes a jobb le/tp arány

Idézet: NoFear - 2011.04.04. 17:48:19
Egy szó mint száz, a lényeg, hogy nem vágom kit érne olyan nagy hátrány azzal, ha láthatatlanba is meg lehetne kapni az 1 vadászat - 1 eseménypont arányt.


Egyetértek
A kommunikációm szintje partnerfüggő.
Pontszám: 6.38
népszerűMeggyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
430. hozzászólás - 2011.04.04. 23:28:17
Még mindig nem tudom megéri-e nekem, ezen gondolkodtam, 19es szinten vagyok, 3,5M diffel.

Átfordítok EHr-ól VF-re, levadászok 300at (abból indulok ki, hogy győztes csapatban vagyok ) Közben meglesznek az idióta vadászós küldetéseim. Majd ha meg van a 300eseménypont visszafordítok EH-ra, és lecsapom a 300jóembert.
A vadászatért kapok 2100TP-t (annyira szörnyen hangzik...) Kíváncsi vagyok, mi jön majd pontosan a portyából...
14
Pontszám: 6.59
népszerűJégkirálynőNő
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
431. hozzászólás - 2011.04.05. 06:17:24 (Válasz Meggy #430 hozzászólására.)
Egyáltalán nem biztos, pláne ilyen alacsony szinten, hogy ez ilyen formában
megéri Neked. A vadászós küldetésekhez kell a magasabb szerencse, gondolom
a LE diff-ből neked ez alap, viszont az ehhez tartozó szakik hiánya ellenkező irányba
tolja az optimális teljesíthetőséget.
/sajtolás, csapdakészítés, spektrális stb.../
Más.
Alapvetően genya dolog volt egy eventes jutalom tárgyat megvásárolhatóvá tenni!
Erre gondolom mindenki emlékszik. Jelen esetben azt vélem felfedezni, hogy megéri
illetve szinte kell bizonyos eventek alatt EH-VF között váltogatni. Önmagában ez a
tény a vegyes karakterhasználatot szolgálná ki, amelyekből úgy gondolom 65-85
szint között van elég sok. A részletekre nem térnék ki hogy váltásnál veszik az AF
stb mert nem erről szeretném írni. Amire jutottam, hogy a térkifordító ital a kufárnál
elég drága. Sokkal olcsóbbá kellene tenni vagy más nem LGY alapú vásárlást kellene
neki biztosítani. Emellett a váltásból adódó büntetést is át kellene gondolni.
Ugyanis ez jelentős mértékben nehezíti mondjuk 70-es szint felett az alternatívát,
hogy váltson a karakter. Az is tény, hogy 45-60 szint között elég nagy szabadságot
biztosít. Sőt csak ezen a szinteken működik úgymond, hogy nem büntetődik a fejlesztett
AF képesség váltásnál, mindegy milyen az event, hiszen még itt nincs.
Pontszám: 8.33
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
432. hozzászólás - 2011.04.05. 06:47:31
Megéri az. A NYEREMÉNY haszna miatt. Persze nem rövidtávon.
A kérdés inkább az, hogy szabad-e, érdemes-e korlátozni az Eventteljesítményt.
Kevesebb Eseménypont = korlátozott teljesítmény.
Az, hogy ki mennyire megy bele - teszi oda magát az eventnek, az függ az event hangulatától és hogy mennyi közvetlen, illetve hosszútávú hasznot remél a jelentkező a részvételtől. Ha valaki a rövidtávú haszonért erőlködik inkább (jó LE/TP), az a fentebb említett taktikákat követi (Térkifordító, Láthatatlan vadászat). Ha a JV kvázi büntetni szeretné az optimalizálást, akkor megteheti pl. azzal is, hogy a Térkifordítás csííípőőőbőőől felezi a szerzett eseménypontot (a Láthatatlan 0,5EP-vel együtt). Az eredmény az lesz, hogy aki optimalizál az nem fog túlzásba esni. Illetve eshet, DE nem tud kiemelkedő teljesítményt elérni a szimplán erőlködőkhöz képest Győzelemszámban. Viszont még mindig marad a JÓ LE/TP aránya.
Valamiféle valamit-valamiért elv kezd kibontakozni érzésem szerint.
Kieg.: Nem ide tartozik, de az AF-Térkifordító viszonyt is inkább ebbe az irányban tudnám jobban elképzelni, azaz ha AF-es vált az optimalizálás végett, akkor NE eltünjön adott AF képessége (adott képesség kvázi nem működik, amíg nincs azon a taktikán), hanem korlátozódjon más tekintetben. Pl. csökkenő AFP/TP bevétel. Persze lehet, hogy ez meg programozási gubancos... No de mint említettem ez nem ide tartozik...
A hozzászólást McMad módosította 2011.04.05. 06:59:34-kor
Pontszám: 7.71
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
433. hozzászólás - 2011.04.05. 08:51:45
Érdekes, hogy abból indul ki mindenki, hogy egy kombinált játék nagyon kis szeletét használja csak, ami neki tök optimális.
Fel kéne fogni, hoyg a vezetésnek nem célja támogatni a speciális irányzatokat. A "normálisan" játszó vadászó ÉS portyázó karakterek az eventek célközönségei! Aki tápolni akar, az optimalizáljon és ne eventezzen!

Pont erről folyik az eszmecsere fejlesztések3 topikban is, vonzóvá kell tenni a TP-t, és az összes extrém taktika kap egy ellensúlyt... (Jelenleg mindenki anyázik, ha szintet lép / üres TP-vel tömeti magát, mivel léből fejlesztjük a karaktereket, a TP egy járulékos rossz )
Pontszám: 5.88
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
434. hozzászólás - 2011.04.05. 09:21:04 (Válasz Birka #433 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.04.05. 08:51:45
Érdekes, hogy abból indul ki mindenki, hogy egy kombinált játék nagyon kis szeletét használja csak, ami neki tök optimális.
Fel kéne fogni, hoyg a vezetésnek nem célja támogatni a speciális irányzatokat. A "normálisan" játszó vadászó ÉS portyázó karakterek az eventek célközönségei! Aki tápolni akar, az optimalizáljon és ne eventezzen!


Értem én hogy nem célja mégis ezt teszi...
Eh-s 60 fölött nem fog vadászni, mivel saját magát tömné TP-vel.
Bubis nem fog portyázni, mivel akkor nem tudja használni a bubiját.
Így a "fel kéne fogni" kezdetű mondatod elég nevetségesre sikeredet...
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 6.63
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
435. hozzászólás - 2011.04.05. 09:41:37 (Válasz Helion1988 #434 hozzászólására.)
Eh-s vagyok bőven 60fölött és vadászok. Gaizka tudja a legjobban. Portyázok is. Átállhattam volna a váltogatós taktikára, de nekem ott ér véget egy játék, hogy méricskélek grammra pontosan, megéri nem éri meg. A lényeg, hogy jól érzem magam közben vagy sem. Ha már nem, ha csak nyűg az egész és sok bosszúságot okoz, akkor fel kell állni. Optimalizáljazok kedvetekre, majd én játszok.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 6.71
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
436. hozzászólás - 2011.04.05. 09:57:54 (Válasz Helion1988 #434 hozzászólására.)
Az, hogy vannak speciális utakhoz tartozó elemek a játékban, még nem jelenti azt, hogy örök életedben élned kell vele...

-Bubi felzárkózást segítő eszköz elvileg. Eredeti elképzelés alapján, ha "megerősödtél" vele, akkor játszhatsz normálisan. Szép is lenne, ha a munkanélküli segély járna meló mellé is!
-Az EH-s nem fog vadászni? Honnan fog elfogni lényeket, hogy fog küldizni, hogy fog eventezni? (Nem mellékesen a TP "támogatásáról" szó van mostanában, most nyitottam neki topikot is...)
Pontszám: 4.90
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
437. hozzászólás - 2011.04.05. 10:28:11 (Válasz Birka #436 hozzászólására.)
Bubi: Felzárkóztatás segítő eszköz. Igen valóban erre lett bevezetve, de mint ahogy te is írtad sajnos csak elvileg. Sokkal több értelme lett volna TÖ/SZÖ-hoz kötni (hogy szintben mennyire vagy elmaradva az élmezőnyhöz képest) és nem csata arányhoz, így sajnos taktika lett belőle és nem csak az eredeti célt valósítja meg. Tudom utólag könnyű okoskodni...

EH: Sok olyan játékost ismerek (és persze ahogy írtátok olyan is van aki nem így tesz) aki a minimálisat vadássza el hogy meglegyenek az állatai, és utána csak portyázik a csp-je meg maxon van. Én erre értettem hogy nem vadászik (rendszeresen-sorry nem voltam elég egyértelmű). Tehát a vadászatot nem bevételi forrásnak hanem szükséges rossznak tekinti.

Hogy fog küldizni?: 3 küldit így is tud pörgetni 2 krit 1 kábítós (én legalábbis tudom pörgetni VF-esként/bár most amíg megtehetem váltogatok vf/eh)

Hogy fog eventezni? Ezért megy/ment most itt a "rinyálás" hogy miért nem jár az Eh-soknak eseménypont portyáért miért csak vadászatért, most meg ugye a láthatatlansággal lefelezett pont miatt.
Nekem továbbra se gond a vadászat és a portya, de 60 fölött sokaknak igen.
És arra még mindig nem kaptam választ miért jó az hogy 60 fölött nem lehet váltogatni az EH-t és a VF-et?

Nem mellékesen olvasom fórumot és írtam is a tp támogatással kapcsolatban, és írni is fogok az általad létrehozott topicba.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 6.61
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
438. hozzászólás - 2011.04.05. 10:54:18 (Válasz Helion1988 #434 hozzászólására.)
Én is fogok portyázni max az április Ladyt nem én nyerem és kit érdekel, illetve az event után sokat fogok pattani innen onnan...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.84
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
439. hozzászólás - 2011.04.05. 11:26:48
Alapadatok:
- kvízmedál: 8
- helyes kvízválaszok aránya: 80%
- irányított vadászat kifejlesztve
- szint: 70
- 1 eventpont elköltéséhez szükséges CSP és PP mennyiségekkel.
- EH/VF 55
- vadászatnál a méretmódosítók nincsenek figyelembe véve

LE/TP arány 55-ös EH-val (1 CSP és 1 PP): 89
LE/TP arány 55-ös VF-fel (1 CSP és 1 PP): 91
LE/TP arány 55-ös EH és 55-ös VF-fel, térkifordító használatával (1 CSP és 1 PP): 147
LE/TP arány 55-ös VF-fel láthatatlanul (2 CSP és 1 PP): 132
LE/TP arány 55-ös EH és 55-ös VF-fel láthatatlanul, térkifordító használatával (2 CSP és 1 PP): 187
LE/TP arány 55-ös VF-fel láthatatlanul, sztázisbuborékkal (2 CSP és 1 PP): 147
LE/TP arány 55-ös EH és 55-ös VF-fel láthatatlanul, sztázisbuborékkal térkifordító használatával (2 CSP és 1 PP): 202

(az értékek kerekített értékek a meglévő adatok és infók alapján számítva, ami nem biztos, hogy 100%-ban megegyezik a valósággal)

Az arányok látszódnak, a weben az excelt még ma frissítem Miklós megjegyzése alapján, és mindenki számolgathat magának.

*javítva az értékek
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.04.05. 12:00:16-kor
Pontszám: 8.25
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
440. hozzászólás - 2011.04.05. 11:40:38 (Válasz Craslorg #439 hozzászólására.)
50-esnél mi a helyzet?
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.84
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője