Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
81. hozzászólás - 2010.09.13. 13:31:59 (Válasz Charon #59 hozzászólására.)
Idézet: Charon - 2010.09.12. 22:19:20
A másik halálom az volt az előzőnél hogy a hordák betöltött le-je nem egyforma volt. Bár azt a mai napig nem tudom miért a zafír töltött többet, holott a LE-s horda a gyémánt.


Ez pedig esszem eleg sokszor eleg reszletesen le volt irva.

Még annyi ha hordák fognak megint versenyezni, akkor a vége előtt ne tudjanak hordát váltani akiknek Hűség záloga Relikviája van. (Mivel nem nehéz előtte egy nappal hordát váltani és a győztes csapatba kerülni) Hanem olyannak nézze őket ahogy az esemény kezdetén álltak.


Ez eddig is igy mukodott.
Pontszám: 7.30
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
82. hozzászólás - 2010.09.13. 13:33:30 (Válasz Bottom30 #64 hozzászólására.)
Idézet: Bottom30 - 2010.09.12. 23:11:58
Most merült fenn bennem, hogy az aktivitást lehetne mérni, a hordák által összeségében elvadászott CSP-k száma alapján. Így a manakonstruálni fellépők nem lennének számítva. Mit szóltok hozzá?


PP+CSP+TKP akkor mar.
Pontszám: 7.30
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
83. hozzászólás - 2010.09.13. 13:33:34 (Válasz Charon #80 hozzászólására.)
Ha van KH, akkor 5 célpontod van, ha nincs, akkor meg 1(!), aki ráadásul fixen büntetővel áll.

Nem mondanálak csökkent értelműnek, ha folyamatosan őket ütöd és azt mondod, hogy ez megéri neked (a Reflexek Könyve meg ott van nálad dísznek) de csak azért, mert híresen kifinomult a modorom...
Pontszám: 6.03
fórumozóCharonFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
84. hozzászólás - 2010.09.13. 13:35:52 (Válasz Darksol #83 hozzászólására.)
Azért elárulom nem 1 van ha nincs kristály!
Pontszám: 6.01
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
85. hozzászólás - 2010.09.13. 13:35:53 (Válasz BlackSheep77HUN #73 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.09.13. 11:08:53
Ezzel a nagy titkolózással csak az a baj, hogy aki pont dolgozni fog az megszívja!


Velhetoen jopar hetig tart majd. Mondjuk aki pont abban a par hetben 24 orazik vegig, az tenyleg megszivta.
Pontszám: 7.30
fórumozóCharonFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
86. hozzászólás - 2010.09.13. 13:37:59 (Válasz Kocos #81 hozzászólására.)
Az egy dolog hogy le volt írva de nem volt igazságos! Arra kellene törekedni hogy egyre igazságosabb legyen a rendszer!

Vagy rendezünk versenyt a Top 100 ban lévőknek, meg egy másikat a kisebb szintűeknek. Ez elég vicces lenne, de kíváncsi lennék egy szavazásra erről.
Pontszám: 4.89
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
87. hozzászólás - 2010.09.13. 13:44:23 (Válasz Charon #86 hozzászólására.)
Idézet: Charon - 2010.09.13. 13:37:59
Az egy dolog hogy le volt írva de nem volt igazságos! Arra kellene törekedni hogy egyre igazságosabb legyen a rendszer!


Nem ertek egyet veled. Az aktiv karakterek szama alapjan szorzot adni teljesen igazsagos. Ennel igazsagosabb nincs. Termeszetesen az aktiv karakter szamanak meghatarozasa nem egyszeru feladat, erre hangzott el lejjebb egy kivalo alapotlet, ami az elkoltott pontok szamaval merne az aktivitast. Nyilvan egy ilyen rendszer SEM lesz tokeletes, de ezzel lehet kozelebb kerulni a tokeleteshez, amit elerni ugy sem fogunk.

Vagy rendezünk versenyt a Top 100 ban lévőknek, meg egy másikat a kisebb szintűeknek. Ez elég vicces lenne, de kíváncsi lennék egy szavazásra erről.


Nem tudom miert 100-as aza aranyszamod, de megvalosithato. Akar valodi szetvalasztassal, akar ugy, hogy valamilyen sulyt osztunk szint szerint. Bar ugye a Zarknodnal volt egy suly szint szerint, hiszen a szinteddel (is) osztotta le a betoltott LE-t. Tehat voltakepp te ezt az osztot akarod novelni. Vagyis nem, te nyilvan nem ezt mondtad, de szerintem ez lenne azonos hatasu azzal az igennyel amit megfogalmaztal.
Pontszám: 7.30
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
88. hozzászólás - 2010.09.13. 13:54:26
Igazán belelkesültek egy páran aktivitás mérő alapötletemre. Igaz én csak CSP-t írtam, de ez természetesen attól függ milyen a természete az eseménynek, melyiket használja majd el. Ha térképszerű, akkor mindkettőt figyelembe kell venni. Ha Zarknodszerű, akkor elég a CSP-t figyelembe venni. A TKP-t nem kellene belevenni, hisz arra esély sincs, hogy arra legyen kihegyezve egy esemény. (OFF: majd 1 pontot emelkedett a népszerűségi indexem, ettől az egy ötlettől, ez szerintem azt mutatja, hogy sokaknak bejött az ötletem.)
Pontszám: 5.62
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
89. hozzászólás - 2010.09.13. 14:03:38
Reflexek könyve relikvia licit alapján volt szerezhető, tehát bárki megszerezhette volna. Az, hogy ez Charon-nak sikerült, az szerintem a jó játékának következménye. Ez előnyt ad neki, de minden relikvia erre való. Tehát akinél relikvia van, akkor az ne induljon, vagy kapjon büntetést az esemény időtartamára? Szerintem ne kapjon büntetést! Mert mint írtam, bárki megszerezhette volna. Miért nem voltatok ügyesebbek nála!
A hozzászólást Bottom30 módosította 2010.09.13. 14:08:15-kor
Pontszám: 2.86
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
90. hozzászólás - 2010.09.13. 14:27:27 (Válasz Bottom30 #89 hozzászólására.)
Akkor ő meg ne akarjon másik reliket kizárni.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 6.79
fórumozóCharonFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
91. hozzászólás - 2010.09.13. 14:29:37 (Válasz Kocos #87 hozzászólására.)
"Nem ertek egyet veled. Az aktiv karakterek szama alapjan szorzot adni teljesen igazsagos. Ennel igazsagosabb nincs. Termeszetesen az aktiv karakter szamanak meghatarozasa nem egyszeru feladat, erre hangzott el lejjebb egy kivalo alapotlet, ami az elkoltott pontok szamaval merne az aktivitast. Nyilvan egy ilyen rendszer SEM lesz tokeletes, de ezzel lehet kozelebb kerulni a tokeleteshez, amit elerni ugy sem fogunk."


Én nem az aktivitásról beszélek hanem az erőforrásról hogy mindenkinek ugyanannyi pontja álljon rendelkezésre. Aki nem prémes ne kerüljön mindenhol hátrányba. Hátha a sikerélmény meghozza a kedvét és befizet Prémesre ki tudja:!

"Nem tudom miert 100-as aza aranyszamod, de megvalosithato. Akar valodi szetvalasztassal, akar ugy, hogy valamilyen sulyt osztunk szint szerint. Bar ugye a Zarknodnal volt egy suly szint szerint, hiszen a szinteddel (is) osztotta le a betoltott LE-t. Tehat voltakepp te ezt az osztot akarod novelni. Vagyis nem, te nyilvan nem ezt mondtad, de szerintem ez lenne azonos hatasu azzal az igennyel amit megfogalmaztal.


A 100 nem célszám csak írtam egy számot. Azt nagyon át kéne gondolni hol húzza meg az ember a határvonalat.
Pontszám: 4.48
fórumozóCharonFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
92. hozzászólás - 2010.09.13. 14:32:15 (Válasz PottomPanna #90 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.09.13. 14:27:27
Akkor ő meg ne akarjon másik reliket kizárni.


Ezzel miért zárnám ki? Írd már le nekem a plusz tápot amit a tárgyból kap a játékban ugyanúgy megmarad neki. Vagy szerinted aki nem prémes azzal nem kell törődni? Mert ha így van akkor az aktív játékosokba csak a prémeseket számoljuk.
Pontszám: 4.99
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
93. hozzászólás - 2010.09.13. 14:33:51 (Válasz Bottom30 #89 hozzászólására.)
Látom nem nagyon érted! Itt az álszentségről volt szó és nem arról, hogy akinél relikvia van az kapjon büntetést.

Charon azt írta, hogy legyen pp az event erőforrás alapja mert azt mindenki egyenlő mértékben kap és nem befolyásolja a prémium tagság és más relikvia hogy több pontot kapjon egy nap alatt.

Ebben még úgy ahogy, de igaza is van. Viszont Coro rávilágított egy apró tényre, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze. És igencsak meglennék lepődve, ha Charon nem lett volna tisztába azzal milyen előnyökkel járna neki a pp és nála lévő relikvia kombója.

De leírom egyszerűen.
A relikvia a 15 és 30 pp-s közötti váltást teszi lehetővé bűntettlenül.
A toplista éle a célpont hiány miatt lefelé és felfelé is üt. Ezért 15 pp-s beállításon vannak.
Charon is üt lefelé hiszen ő írta tehát biztos így is van. Alap esetben ha kocka fejjel nézzük akkor Charon 30 pp-s beállításon van. Amikor elmegy portyázni akkor szépen át áll 15 pp-re! Amikor végzett vissza 30-ra!

Na érted már, hogy miért is hajlik a szent keze maga felé. Ha csak pp lenne az event erőforrása akkor bizony Charon a többekhez képest a környékén majdnem 2x annyi pp-vel indulhat mint egyébként.

És hogy milyen következményekkel járhat még Charon váltásai. Neki még arra is maradna pp-je, hogy lefelé ütve szépen lerabolja a többieket!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 7.33
fórumozóCharonFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
94. hozzászólás - 2010.09.13. 14:41:03 (Válasz BlackSheep77HUN #93 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.09.13. 14:33:51
Látom nem nagyon érted! Itt az álszentségről volt szó és nem arról, hogy akinél relikvia van az kapjon büntetést.

Charon azt írta, hogy legyen pp az event erőforrás alapja mert azt mindenki egyenlő mértékben kap és nem befolyásolja a prémium tagság és más relikvia hogy több pontot kapjon egy nap alatt.

Ebben még úgy ahogy, de igaza is van. Viszont Coro rávilágított egy apró tényre, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze. És igencsak meglennék lepődve, ha Charon nem lett volna tisztába azzal milyen előnyökkel járna neki a pp és nála lévő relikvia kombója.

De leírom egyszerűen.
A relikvia a 15 és 30 pp-s közötti váltást teszi lehetővé bűntettlenül.
A toplista éle a célpont hiány miatt lefelé és felfelé is üt. Ezért 15 pp-s beállításon vannak.
Charon is üt lefelé hiszen ő írta tehát biztos így is van. Alap esetben ha kocka fejjel nézzük akkor Charon 30 pp-s beállításon van. Amikor elmegy portyázni akkor szépen át áll 15 pp-re! Amikor végzett vissza 30-ra!

Na érted már, hogy miért is hajlik a szent keze maga felé. Ha csak pp lenne az event erőforrása akkor bizony Charon a többekhez képest a környékén majdnem 2x annyi pp-vel indulhat mint egyébként.

És hogy milyen következményekkel járhat még Charon váltásai. Neki még arra is maradna pp-je, hogy lefelé ütve szépen lerabolja a többieket!


Milyen előnyöm lenne azzal szemben aki átáll 30 ra az event időtartalmára, vagy eleve 30 PP-n van. Hogy én egy ideje csak felfele ütők úgy hogy nem sok célpontom van, de könyörgöm. 30 percenként lehet durván támadni 5 célpontnál az 3 óra és elfogy a 30 PP. Mivel gondolom a Portyát sokan Küldetésekre használják. Szóval aki lefele ütöget inkább mert több célpontot akar vagy több embert a kínzóba az meg ne sírjon a 15 PP miatt.
Pontszám: 4.13
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
95. hozzászólás - 2010.09.13. 14:48:03
"Milyen előnyöm lenne azzal szemben aki átáll 30 ra az event időtartalmára, vagy eleve 30 PP-n van."

Hogy milyen előny! Ezt úgye nem kérdezted komolyan. Még a végén azt kezdem hinni, hogy csak a szerencsés kattingatás miatt lettél a szerver egyik legerősebbje.

Aki átáll 30 pp-re az már nem tud lefelé ütni. Amíg Te igen! És a lényeg azon van, hogy az event alatt bőven tudsz lefelé vadászva a megszokott módon portyázni és rabolni. A többiek meg nem.

A többeknek dönteni kell a portya és az event között! Neked ilyen döntési kényszered a relikviádnak köszönhetően nincs! Csupán ennyi az előnyöd! Amit szerintem Te bőven ki is fogsz használni.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.67
fórumozóCharonFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
96. hozzászólás - 2010.09.13. 14:50:16 (Válasz BlackSheep77HUN #95 hozzászólására.)
Álljunk meg egy szóra ha én lefelé ütésre állok akkor már csak 15PP-t kapok. Nem értem miért lenne az nekem táp. Lehet hogy csak szerencsésen kattintgatok.
Pontszám: 5.15
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
97. hozzászólás - 2010.09.13. 14:51:30
Az a felvetés tényleg érdekes, hogyha erőforrásfelhasználó event lesz, akkor hiába tartalékolnék max. erőforrást, ha versenyezni szeretnék az első helyért (nem szeretnék, mert az sok játék, de most tegyük fel ), akkor is elvenné a kedvem, hogy Cyron-nak inspirátora van és 20%-kal több csp-ből gazdálkodik. És ismerve Cyron játékhoz való hozzáállását (kőkemény), és a Zarknodos eventben elért, akkor még inspirátor nélküli eredményét, akkor számomra nyilvánvaló, ha ő meg akarja nyerni ezt az eventet meg is fogja, és senki más akinek nics inspirátora labdába sem fog rúgni mellette.

ÉS most nem a Légióimádat beszél belőlem, csak az objektív meglátásom.
Jó lenne ha erre reagálna valamit a JV. Remélem találnak valami hendikeppes megoldást rá.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.65
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
98. hozzászólás - 2010.09.13. 14:53:06 (Válasz Charon #96 hozzászólására.)
Te kit nézel hülyének? 30ppvel pihensz összeszedsz egy csomó ppt és váltasz. Ez a lényege a könyvnek. Te kivennéd más relikjét, hogy ne hathasson, de a tiédet továbbra is használhatnád.

Lehessen csp-t és pp-t is használni hozzá.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5.60
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
99. hozzászólás - 2010.09.13. 14:57:50 (Válasz Charon #96 hozzászólására.)
Akkor ezek szerint nem ismered a saját relikviád adta előnyöket. Ezt ne nekem kelljen már elmagyarázni!
Alap esetben neked a 30 pp-s beállás lenne az optimális 2x-es pp termelés. Amikor portyázol az kb. 3-10 támadás. Át állsz 15 pp-re ha végeztél vissza állsz 30 pp-re! Ez idő allatt kb. 3 perc a a 24 órából valóban kevesebb pp-t kapnál, de mivel bőven belefér az időbe így 1 nap legrosszabb esetben is 29 pp-t minimum kapsz.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.42
fórumozóCharonFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
100. hozzászólás - 2010.09.13. 14:58:42 (Válasz PottomPanna #98 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.09.13. 14:53:06
Te kit nézel hülyének? 30ppvel pihensz összeszedsz egy csomó ppt és váltasz. Ez a lényege a könyvnek. Te kivennéd más relikjét, hogy ne hathasson, de a tiédet továbbra is használhatnád.

Lehessen csp-t és pp-t is használni hozzá.


Ezt nem hiszem el hogy valaki ilyen szűk látókörű. Ha átváltok lefele ütésre az event alatt akkor nem 30 hanem 15 PP-t kapok és aki 30 on van azzal szemben hátrányba kerülök. Fel bírod fogni vagy lerajzoljam. Arról beszéltem hogy több pp előállításra nincs lehetőségem mint aki prémes vagy nem prémes és 30 pp-n van. Ismétlem ha lefelé váltok akkor már csak 15 PP-t kapok. A relikvia valóban jó, de nem ide.

Nekem még az is megfelelne, hogy meghatároznak egy időpontot hogy ekkor kezdődik az event addigra mindenki költse el a PP-jét. Majd a kezdeti időpontban mindenki számlálóját 0 -ázuk. Így is előnybe érzel engem?
Pontszám: 3.76
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!