Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór
fórumozóCharonFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
101. hozzászólás - 2010.09.13. 15:00:32 (Válasz BlackSheep77HUN #99 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.09.13. 14:57:50
Akkor ezek szerint nem ismered a saját relikviád adta előnyöket. Ezt ne nekem kelljen már elmagyarázni!
Alap esetben neked a 30 pp-s beállás lenne az optimális 2x-es pp termelés. Amikor portyázol az kb. 3-10 támadás. Át állsz 15 pp-re ha végeztél vissza állsz 30 pp-re! Ez idő allatt kb. 3 perc a a 24 órából valóban kevesebb pp-t kapnál, de mivel bőven belefér az időbe így 1 nap legrosszabb esetben is 29 pp-t minimum kapsz.


Nem tudom neked hogy megy gyorsabban de csak 48 óránként válthatnék portyabeállítást.
Pontszám: 4.83
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
102. hozzászólás - 2010.09.13. 15:08:38 (Válasz Charon #101 hozzászólására.)
Ez igaz!
De az event nem 48 óráig fog tartani! Vagyis bőven lesz időd váltogatni büntetlenül. Míg a többieknek nem!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.96
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
103. hozzászólás - 2010.09.13. 15:10:20 (Válasz Charon #101 hozzászólására.)
És az nem bőven elég neked, ha 48 óránként válthatsz?
Ha jól tudom, te aktívan játszol és gondolom a portyához tartozó összes szakértelmed az egekben van, tehát, ha átváltasz 30-ról 15-re, azt a 2 nap alatt majdnem, hogy elportyázhatod, utána visszaállsz 30 PP-re büntetlenül és fele annyi idő alatt regenerálod az elfogyott PP-t, mint más.

Szerintem az event alatt ez lenne a legnagyobb igazságtalanság.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 5.79
fórumozóCharonFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
104. hozzászólás - 2010.09.13. 15:16:15 (Válasz Kenezimi #103 hozzászólására.)
Idézet: Kenezimi - 2010.09.13. 15:10:20
És az nem bőven elég neked, ha 48 óránként válthatsz?
Ha jól tudom, te aktívan játszol és gondolom a portyához tartozó összes szakértelmed az egekben van, tehát, ha átváltasz 30-ról 15-re, azt a 2 nap alatt majdnem, hogy elportyázhatod, utána visszaállsz 30 PP-re büntetlenül és fele annyi idő alatt regenerálod az elfogyott PP-t, mint más.

Szerintem az event alatt ez lenne a legnagyobb igazságtalanság.


Nem tudom te hogy számolsz, de ha valaki ugyanúgy 30 PP-n van mint én és én 2 napra visszaváltok 15-re akkor akárhogy számolom 30 PP hátrányba kerülök vele szemben. És ha mondjuk a PP lenne az erőforrás azt aki eventezik úgysem portyára fogja pazarolni hanem átáll 30 ra és kész. Itt most nem a portyáról beszélek, hanem hogy mindenkinek ugyan annyi pontja lehet ha prémes ha nem. Vagy tudsz ennél egyszerűbbet ami nem különbözteti meg a résztvevőket?
Pontszám: 5.10
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
105. hozzászólás - 2010.09.13. 15:19:09 (Válasz PottomPanna #98 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.09.13. 14:53:06
Te kit nézel hülyének? 30ppvel pihensz összeszedsz egy csomó ppt és váltasz. Ez a lényege a könyvnek. Te kivennéd más relikjét, hogy ne hathasson, de a tiédet továbbra is használhatnád.

Lehessen csp-t és pp-t is használni hozzá.


Vagy egyiket sem.
Pontszám: 7.29
fórumozóSnakeyFérfi
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
106. hozzászólás - 2010.09.13. 15:20:08
Szerintem a relikviak hatasat nem itt kene megbeszelni, legalabbis nem ebben a forumban, inkabb azt kene kozolni a jatekosokkal, hogy mikor kezdodik az event es mi lesz a lenyege, feltetele:P
Pontszám: 3.58
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
107. hozzászólás - 2010.09.13. 15:21:06 (Válasz BlackSheep77HUN #99 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.09.13. 14:57:50
Akkor ezek szerint nem ismered a saját relikviád adta előnyöket. Ezt ne nekem kelljen már elmagyarázni!
Alap esetben neked a 30 pp-s beállás lenne az optimális 2x-es pp termelés. Amikor portyázol az kb. 3-10 támadás. Át állsz 15 pp-re ha végeztél vissza állsz 30 pp-re! Ez idő allatt kb. 3 perc a a 24 órából valóban kevesebb pp-t kapnál, de mivel bőven belefér az időbe így 1 nap legrosszabb esetben is 29 pp-t minimum kapsz.


2 naponta lehet valtani. Ez az atallok/visszallok azonnal dolog nem megy.
Pontszám: 6.66
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
108. hozzászólás - 2010.09.13. 15:22:30 (Válasz Charon #104 hozzászólására.)
Lehet, hogy lenne jobb megoldás is, teszem azt nem az ilyen pontokhoz kellene kötni az eventet és nem is az LE betöltéshez, hanem például, ha már hordánkénti versenyről beszélünk, akkor meg lehet úgy csinálni, hogy az egyes szintűtől kezdve a 100+-s szintűekig bezárólag mindenki kap ugyan annyi felhasználható cselekvést naponta.
Ebben az esetben nem lenne előnye senkinek sem, sőt tényleg arról szólna az esemény, hogy melyik horda az összetartóbb.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 7.96
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
109. hozzászólás - 2010.09.13. 15:22:35 (Válasz Almási Viktor #97 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2010.09.13. 14:51:30
Az a felvetés tényleg érdekes, hogyha erőforrásfelhasználó event lesz, akkor hiába tartalékolnék max. erőforrást, ha versenyezni szeretnék az első helyért (nem szeretnék, mert az sok játék, de most tegyük fel ), akkor is elvenné a kedvem, hogy Cyron-nak inspirátora van és 20%-kal több csp-ből gazdálkodik. És ismerve Cyron játékhoz való hozzáállását (kőkemény), és a Zarknodos eventben elért, akkor még inspirátor nélküli eredményét, akkor számomra nyilvánvaló, ha ő meg akarja nyerni ezt az eventet meg is fogja, és senki más akinek nics inspirátora labdába sem fog rúgni mellette.

ÉS most nem a Légióimádat beszél belőlem, csak az objektív meglátásom.
Jó lenne ha erre reagálna valamit a JV. Remélem találnak valami hendikeppes megoldást rá.


Most érdekel hogy aki ezt lepontozta leírhatná, hogy mivel nem ért egyet benne.
Jó lenne ha nem az inspirátorosoknak lenne rendezve az event, ha valaki mégis úgy gondolja ide biggyeszthetné miért jó, ha az összes többi játékos csak az esélytelenek nyugalmával indulhat a "versenyen".


Mert 30 PP-ra bárki rá tud állni, erőforrást is tud gyűjteni előtte, de max. CSP fölé ha megszakadok sem tudok menni.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 8.02
kedvelt tagSzaki062Férfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
110. hozzászólás - 2010.09.13. 15:27:06
Nem értek itt néhány embert. Mindenki egyenlő eséllyel indul. Ugyanannyi csp-t kapsz, és ugyanannyi pp-t! Ha prémes vagy kicsivel több csp-t kapsz naponta. Ha nem vagy prémes, fizess és az leszel. Nem kötelező, de ha nem teszed magadat okold ne a rendszert szidd. PP-vel lehet variálni. Bárki megteheti.
Akármilyen nyersanyagba fog kerülni az event, szerintem senki ne reklamáljon a relikviák miatt az igazságosság jegyében. A relikviáért egyszer csak meg kellett dolgozni/küzdeni valamikor. Miért ne élvezhetné annak előnyeit most is? Ha event nélküli játék közben nem reklamál senki ilyen-olyan relikviák miatt(bár lehet hogy akkor is megy a hepaj, azt nem tudom, nem követem nyomon), hogy az igazságtalan akkor az most se tegye.
Többet kellene foglalkoznia az embereknek a saját karakterükkel, és kevesebbet az irigységgel.
Ennyi. Kérdés?
V2-Ayhagdun
Pontszám: 5.24
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
111. hozzászólás - 2010.09.13. 15:30:19 (Válasz Almási Viktor #109 hozzászólására.)
Nem a tartalmát pontozta, hanem csak a nevet! Ne legyél naiv...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 7.03
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
112. hozzászólás - 2010.09.13. 15:34:29
A topic nyitó postját kiegészítettem konkrétumokkal, nehogy valakinek a kíváncsiság kifúrja az oldalát
Pontszám: 6.17
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
113. hozzászólás - 2010.09.13. 15:34:55 (Válasz Kocos #107 hozzászólására.)
Ez igaz! Ezt írtam is Charonak is! De ettől függetlenül a relikvia előnyhöz juttatja a tulajdonosát.
Az igaz, hogy az átállás ideje alatt 15 pp-t kap. Ez 48 óra!

Aki eleve 15 pp-vel kezd neki azzal szemben a válás a 30 pp-s időben eleve többet termel.
Azzal szemben aki meg 30 pp-vel kezdi azzal szemben valóban két naponta 30 pp-vel hátrányba kerül, de ha vált akkor Ő tud lefelé ütni és rabolni amíg a többieknek ez a lehetőség nincs meg.

Ha tegyük fel pp-lenne csak az erőforrás akkor már most 30 pp-s beállításon van és az event kezdetéig csak gyűjtögetve 2x annyi pp-vel kezd mit a többiek vagyis a 48 órás átállás alat az a 30 pp nem fogja földhöz vágni, viszont szépen tud rabolni és az LE-t az eventbe fektetni.

Egyébként egy tök értelmetlen vita mert a JV még azt sem közölte, hogy mikor kezd az event nem még hogy milyen erőforrásokra lesz szükség.

Tehát Charonnak is igaza van az egyik oldalról, de ha akarja akkor csap pp erőforrás esetén ki tudja használni az előnyt amit ad a relikviája!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.89
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
114. hozzászólás - 2010.09.13. 15:39:53 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.09.09. 16:23:47
3 fázisból áll, a fázisok során manapilonokkal kell tölteni, az esemény végén a felhasznált LE alapján a karakterek tulajdonságnövekedést kapnak.


Ezt oszinten sajnalom. Az elozo event erezhetoen legnagyobb bakija volt ez a megoldas, hiszen nem sikerult ugy megoldani, hogy mindenki elegedett legyen vele, sokaknak nagyon is kezzelfoghato hatranyt jelentett az esemenyen valo reszvetel. (Amit nyilvan azert a megszerzett relikviak valamilyen modon ellensulyoztak).
Sikerult esetleg a kepleten oly modon javitani, hogy ezt kikuszoboljetek, vagy ugy dontottetek vallaljatok az esemeny vegen az ujabb sor veszekedest / elegedetlenkedest?
Pontszám: 7.85
fórumozóSnakeyFérfi
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
115. hozzászólás - 2010.09.13. 15:40:19
Mar minden info megvan
Pontszám: 3.16
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
116. hozzászólás - 2010.09.13. 15:50:01 (Válasz BlackSheep77HUN #113 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.09.13. 15:34:55
Ez igaz! Ezt írtam is Charonak is! De ettől függetlenül a relikvia előnyhöz juttatja a tulajdonosát.


Charon nem hulye (sot!). Ha nem juttatna elonyhoz a relik, nem vette volna meg.
Pontszám: 7.46
fórumozóCharonFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
117. hozzászólás - 2010.09.13. 16:11:50 (Válasz Kocos #116 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.09.13. 15:50:01
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.09.13. 15:34:55
Ez igaz! Ezt írtam is Charonak is! De ettől függetlenül a relikvia előnyhöz juttatja a tulajdonosát.


Charon nem hulye (sot!). Ha nem juttatna elonyhoz a relik, nem vette volna meg.


Sajna ahogy látom ugyan az lesz mint az előző. Némi újítással. Akkor lennék álszent amúgy ha a relikvia több PP-hez juttatna, mint bárki mást (többen azt nem értik meg hogy itt a relikvia nem ad plusz előnyt) Mivel ha lefele váltanék plusz egy embert tudnék berakni a kínzóba és az ember a pp-t inkább az eventre költi lemondva a kínzókamráról.). Mindegy ez csak egy ötlet volt hogy a prémes és nem prémes egyenlően induljanak, ha akarnak.

Bár olyat is lehetne csinálni, hogy a prémeseknek egy külön verseny és a nem prémeseknek is:)
Pontszám: 5.85
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
118. hozzászólás - 2010.09.13. 16:14:17 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.09.09. 16:23:47

Az esemény struktúrájában hasonló lesz Zarknod ébredéséhez:
A részvételhez szükséges minimális szint 3, 3 fázisból áll, a fázisok során manapilonokkal kell tölteni, az esemény végén a felhasznált LE alapján a karakterek tulajdonságnövekedést kapnak.


A Zarknod végén volt ebből zúgolódás, hogy ugyan úgy lettek elosztva a tulajdonságok, mintha specializáció azokon lett volna, viszont nagyon sokan bukónak élték meg (nem is alaptalanul), mivel -45,5% tulajdonságolcsóbbítást is össze lehet hozni (aki elég komolyan veszi a játékot az csak azt a tulajdonságot tolja amin a specializáció van, úgyhogy ezt vehetjük akár alapértelmezettnek is), amihez képest valóban nagyon deficites volt a pilonokba töltött LE "visszaforgatása" a karakterekbe. Érdeklődnék, hogy az elosztást ugyanaz az algoritmus alapján kívánjátok adni az esemény végén, vagy lesz ebben valami változtatás?
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.46
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
119. hozzászólás - 2010.09.13. 16:15:06
A jatekvezetest alapvetoen nem hatja meg, ha egy nem premes kari hatranyban van, en ugy latom. Valahol ez ertheto azert.
Pontszám: 8.94
fórumozóCharonFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
120. hozzászólás - 2010.09.13. 16:16:55 (Válasz Kocos #119 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.09.13. 16:15:06
A jatekvezetest alapvetoen nem hatja meg, ha egy nem premes kari hatranyban van, en ugy latom. Valahol ez ertheto azert.


Ebben igazad van, de ha szegénynek nincs játékélmény ami pozitív nem is fog rá befizetni.
Pontszám: 7.23
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!