Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1561. hozzászólás - 2012.11.15. 08:24:57 (Válasz Miklós #1548 hozzászólására.)
2-vel ezelőtti Landragornál kipostoltam ide a teljes eredményemet. Az előzőn nem volt kedvem már a táblázatból szépen átmásolgatni, de az is hasonló mértékű volt, míg most nem (az EXCELt átküldöm, majd megnézed).
Az eventen úgy voltam vele, bár nőnek majd 30-35-tel a tulajdonságaim, de a 15% korábbi bónuszok hatására gondoltam nem baj, ha kap a mágia, egészség, meg olyan szakik, amin nem növelek ennyit. Így viszont már sajnos nem olyan az érzés, hiszen ezt a két tult pl csak templom miatt növelem, ami éves szinten max átlag 18-at jelent, két Landi csinál belőle +60-65-öt.

Természetesen, ha átnézed majd az excelemet és hibát találsz benne és kiderül, hogy nagyon elszámoltam volna valamit, akkor hamu a fejemre és megkövetem.
Pontszám: 8.46
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1562. hozzászólás - 2012.11.15. 08:34:54 (Válasz Birka #1556 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.11.14. 23:24:09
Ami tapasztalat a köv ilyen eventre EH-sként nálam? (Topjátékosok, és dukát gyűjtögetők valamint állat fejlesztők ne figyeljenek...)
Direkt töltésnél nagyobb hibát nehéz elkövetni, és max annyi drakónt szabad megülni, ami kell a 2 esetleg 3 relikhez, azt is csak a 3. fázisban.


Bár én most nem értem rá az excellel szórakozni, de kb. ugyanez jött le nálam is!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.90
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1563. hozzászólás - 2012.11.15. 08:40:58 (Válasz Miklós #1548 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.14. 21:50:25
Tényleg nem értem, mi a gond, magyarázzátok el...


Nem kéne szarakodni a jutalmakkal és nem lenne gond. : )
Nem tudom mire játszotok ezzel a rátarti magatartással amit az utóbbi időben nyomtok, biztos kurva jól megy a bolt aztán hagy szívjanak a játékosok.
Pontszám: 6.57
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1564. hozzászólás - 2012.11.15. 09:37:23 (Válasz Tigristappancs #1563 hozzászólására.)
Dereng valami, hogy mi lehet esetleg a problémája itt 1-2 embernek.

A drakón ölésekért, csp-ből kapott LE-t kiszámítjuk. Mivel ez egy átlagérték (nem generálunk le 500 vadászatot és adjuk össze a LE-t, egyszerűen csak a képletek alapján kiszámítjuk), a biztonság kedvéért vannak benne kerekítések (+feltesszük, hogy minden kvizkérdésre helyesen válaszolsz, mindig minden szakid turbózva van, minden állatot kisajtolsz stb), nehogy valaki rosszul járjon. A betöltött LE-t viszont pontosan tudjuk, ezt vegytisztán hozzáadjuk az egészhez, ott az össz-nyereséged az OB bónusz. Ráadásul a +5 szerencse fix bónusz, minél többet töltesz, az adott LE-re vetített profitodba annál kevesbbet fog ez jelenteni %-osan.

Mutatok egy példát:

Tegyük fel, hogy az előző Landragórnál vki csak és kizárólag a minimumot töltötte. Elköltött 1000 csp-t, megölt 500 drakónt. Ha az 1000 csp-ből vadászott volna, akkor kapott volna mondjuk 5 millió LE-t. Itt viszont a drakón öléseknél megkapott már 2.5 milliót, és az event végén további 3 milliót. Ezenkívül elköltött a töltésre még 3 milliót. A +5 szerencse még 2 millió, tehát összességében 2.5+3+3+2 : 5+3 = 31% a "profit".

Tegyük fel, hogy nem 3 millió, hanem 9 millió a betöltött LE. Ekkor 2.5+3+9+2 : 5+9 = 18% a "profit".

Ráadásul, az elköltött csp-k egyenes arányban növelték az állatok TP-jét és adták a gyógyitalokat, a pluszban betöltött LE pedig nem.

Ahogy Birka is írta, az igazán jelentős és zsíros bónuszt a minimum töltésre kaptad. Az extra töltésre IS volt bónusz, csak arra már kevesebb. Aki úgy próbálja kiszámolni a "profitot", hogy tekinti a teljes elköltött LE-t, és azt nézi, hány százalékot nyert, az ilyen szempontból valóban csalódott lehet. Mert 20% bónuszért és állatfejlődésért még belefér az is, hogy a LE egy részéből a mágiám nő. De a pluszban elköltött LE-re 6% bónusszal úgy tulajdonságra rakni, hogy közben nő a mágia és egészség is, már nem feltétlenül jó üzlet.
Pontszám: 9.25
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1565. hozzászólás - 2012.11.15. 09:43:21 (Válasz Tigristappancs #1563 hozzászólására.)
Idézet: Tigristappancs - 2012.11.15. 08:40:58

Nem kéne szarakodni a jutalmakkal és nem lenne gond. : )
Nem tudom mire játszotok ezzel a rátarti magatartással amit az utóbbi időben nyomtok, biztos kurva jól megy a bolt aztán hagy szívjanak a játékosok.


Azért most meg kell, hogy védjem Miklóst, mert azonnal reagált a felvetett problémára és elkezdte átnézni a számításokat, hátha azokba csúszott valami hiba?! Ez nem kis munka és gondolom nem is egyszerű feladat. Pedig az észrevételeinek vehette volna az eventek végén jellemző "sírásos" elégedetlenségnek és elengedhette volna a füle mellett, de nem ezt tette!

Számomra úgy tűnik, hogy komolyan foglalkoztatja az a kérdés, hogy mi is okozhatja a két event közötti komoly jutalmazásbeli eltérést???

Amondó vagyok az igyekezetet is értékelni kell.
Pontszám: 8.67
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1566. hozzászólás - 2012.11.15. 09:54:28 (Válasz Miklós #1564 hozzászólására.)
Hát én is valami ilyesmire tippeltem, hogy a sima töltésre nagyon kicsi bónusz van, így a +82milló Le betöltése már deficites mutatvány lett a az egyenlő elosztás miatt. A nagy betöltött LE nagy nem kívánt tul. növekedést eredményezett, ami már meghaladta az effektív nyereséget

Részemről: ezt eltaktikáztam
Pontszám: 7.35
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1567. hozzászólás - 2012.11.15. 09:56:36 (Válasz Miklós #1564 hozzászólására.)
És amit levontok a végén azt miért?
Akkor kérem vissza azt is, mert az enyém, ne vonogassátok le tőlem! Ha nem töltjük vissza akkor nem is kell levonni. Tehát a jutalom ugyanannyi lenne. Viszont mivel nem tudjuk különválasztani a csatákra előre megtermelt LE-t és a csatákból bejövő LE-t így pofára esünk. Vagy mit értek félre?
Ha jól látom akkor:
- vagy lehessen valami módon külön gyűjteni
- vagy bónusz nélkül visszakapni azt is event végén
- vagy az is számítson és járjon rá a bónusz.

Az első nehezen megvalósítható, de akkor a jutalmazás mértéke maradna óhajotok szerint, viszont nem buknánk el amit a csatákban megszerzünk. A második 2 lehetőségnél nőne a bevételünk, de a középső lehetőség csak jogos lenne, míg a 3. lenne az engedékeny, bónusznövelő rendszer. Szerintem akármelyik működne a háromból eléggé motivált lenne mindenki, hogy minél többet csatázzon, legyen prémtagsága (+CSP) legalább Landira és dőlne a TP, a szintlépés, no meg az őskő...csábító mi? És ettől nekünk jobb lenne LE oldalról, de nektek semmivel nem lenne rosszabb, ugye Miklós?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.31
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1568. hozzászólás - 2012.11.15. 09:57:52 (Válasz Miklós #1564 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 09:37:23
A drakón ölésekért, csp-ből kapott LE-t kiszámítjuk. Mivel ez egy átlagérték (nem generálunk le 500 vadászatot és adjuk össze a LE-t, egyszerűen csak a képletek alapján kiszámítjuk), a biztonság kedvéért vannak benne kerekítések (+feltesszük, hogy minden kvizkérdésre helyesen válaszolsz, mindig minden szakid turbózva van, minden állatot kisajtolsz stb), nehogy valaki rosszul járjon. A betöltött LE-t viszont pontosan tudjuk, ezt vegytisztán hozzáadjuk az egészhez, ott az össz-nyereséged az OB bónusz. Ráadásul a +5 szerencse fix bónusz, minél többet töltesz, az adott LE-re vetített profitodba annál kevesbbet fog ez jelenteni %-osan.


Tehát a plusz törtés az tisztán szívás, hiszen nem jár rá bónusz (OB bónuszt az ultraesszencia hiánya kiüti), viszont egyenletesen van elosztva, az egyetlen módon, ahogy saját akaratából senki sem tenné. Korábban heves vita folyt a fórumon Ariel és talán Offsboy között, hogy a 15-20% bónuszért megéri-e bevállalni az egyenlő elosztást. Vajon 0% bónuszért vagy akár 5%-ért megéri?

Ezért voltam bátor támogatni a javaslatot, hogy aki kéri, az kaphassa vissza az extra betolt LE-t, és persze cserébe arányosan csökkenne a jutalma is. A másik topikban talán Macitól hangzott el a javaslat, de ott nem válaszoltál már.
Pontszám: 8.03
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1569. hozzászólás - 2012.11.15. 10:01:05 (Válasz Quellon #1567 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.11.15. 09:56:36
És amit levontok a végén azt miért?
Akkor kérem vissza azt is, mert az enyém, ne vonogassátok le tőlem!


Azért vonja le, mert egyszer már megkaptad, és ha nem vonná le kétszer kapnád meg. Nem kérheted vissza azt, amit már megkaptál, mert nálad van (vagy elköltötted általad választott célra).
Pontszám: 7.04
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1570. hozzászólás - 2012.11.15. 10:11:34 (Válasz Miklós #1548 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.14. 21:50:25
Minden egyes Landragórnál leírtuk, hogy egyértelmű legyen a jutalmazás rendszere.


Nem tudok elmenni ezen mondatod mellet szó nélkül, Miklós. Egészen eddig a jutalmazás rendszeréről maximum homályos utalások láttak napvilágot, semmi nem volt leírva.
Pontszám: 8.03
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1571. hozzászólás - 2012.11.15. 10:23:41 (Válasz Kocos #1569 hozzászólására.)
Akkor ne járjon LE a csatákért, akkor levonni sem kell és a 100%-ra kapjuk meg a bónuszt!
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.45
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1572. hozzászólás - 2012.11.15. 10:49:48 (Válasz Miklós #1564 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 09:37:23

Mutatok egy példát:

Tegyük fel, hogy az előző Landragórnál vki csak és kizárólag a minimumot töltötte. Elköltött 1000 csp-t, megölt 500 drakónt. Ha az 1000 csp-ből vadászott volna, akkor kapott volna mondjuk 5 millió LE-t. Itt viszont a drakón öléseknél megkapott már 2.5 milliót, és az event végén további 3 milliót. Ezenkívül elköltött a töltésre még 3 milliót. A +5 szerencse még 2 millió, tehát összességében 2.5+3+3+2 : 5+3 = 31% a "profit".

Tegyük fel, hogy nem 3 millió, hanem 9 millió a betöltött LE. Ekkor 2.5+3+9+2 : 5+9 = 18% a "profit".


Miklós még talán annyi észrevétel, hogy példád alapján a végelszámolásba biztos történt valami hiba, mert hogy ha a betöltött Le-re fix 5%-os jutalom van, akkor a végelszámolás mindenképp 5% feletti jutalmat kellett volna kapnom, hisz a most vezetted le, hogy a CSp-s töltés akár 30%-os profitot is hozhat!!!

Mert, ha az egyik része - még ha ez a kisebb is - 30% körüli a másik - nagyobb fele - 5%-os, akkor is a végeredmény mindenképp 5% feletti kell hogy legyen!

Jól gondolom???

ui.: a fonalat már én is levesztettem, és az biztos, hogy az eddigi statisztikáim is kidobhatom a kukába...
A hozzászólást Yasmina módosította 2012.11.15. 11:04:13-kor
Pontszám: 7.36
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1573. hozzászólás - 2012.11.15. 11:00:04
Kóc: Örülök hogy neked összeállt a kép, engem teljesen sikerült összezavarni... Egyrészt még mindig nem világos hogy az azonnali drakón LE most akkor nyereség, nullszaldó, vagy pont hogy szívás? Másrészt eddig -űgy tűnt- a nagy töltések profitáltak jobban, most meg nem? Ezt nem indokolja Miklós magyarázata, anélkül, hogy változott volna a képlet.
Mindegy én is feladom. De ha nem "csak" 15 milliót hanem ennek sokszorosát toltam volna be én is nyers LE-ben mint sokan mások, akkor lehet én is icipicit dühösebb lennék.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.77
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1574. hozzászólás - 2012.11.15. 11:06:17 (Válasz Quellon #1571 hozzászólására.)
Jajjaj, valamit nagyon nem értesz. Megpróbálom lerajzolni lassan:

Töltés 5000 Le - visszakaptál 2000 LE-t = 3000 LE-t áldoztál az ügyre.

Tök mindegy, mit csinálsz a kétezerrel, újratöltöd vagy másra használod. A általad említett verziónál 5000 LE töltés, 0 LE jön vissza. Eredmény: Kevesebbszer fogsz tudni tölteni, tehát a vége ugyanaz lesz.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.01
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1575. hozzászólás - 2012.11.15. 11:09:53
Az angol szervereken mikor ér véget a Landi? hmm ? mert még mindig lehet sárkányt ölögetni , pedig már 10 óra ,sőt már 11 is elmúlt

Nem igazán emlékszek ott hány órakor indult az egész. az biztos, hogy 1 nap csúszással ...

Valaki esetleg tudja?
Pontszám: 8.89
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1576. hozzászólás - 2012.11.15. 11:14:44
Itt a korábbi eredményem (2-vel ezelőtti Landragor).
Ott az egyéb helyekről jött LE bevétel (amit beletoltam) 30%-kal több, mint a CSP-k elvadászása által hozott LE jelentett volna, azaz az arány: 1:1.3
A mostani eventben viszont ez az arány 1:3-hoz, azaz jóval több egyéb LE bevételem volt arányaiban a CSP-k kalkulált bevételéhez képest, mint a korábbinál. Ez okozhatta a 15-ről 4%-ra való csökkenést.

Összegezve: Alacsony szinten a szintlépések miatti végső CSP-s számolás még jelentősebb, mint magasabb szinten, míg a betöltött + LE tekintetében kell játszani, hogy megéri mindent betolni vagy minimumokat és a maradékot magunkra költeni.
Pontszám: 7.70
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1577. hozzászólás - 2012.11.15. 11:21:13
Nem tudom jól értem-e

A szerencse egy konstans érték ami aránylag gyorsan maxol.
HA kevésbé veszel részt az eventen, nagyobb haszon kulccsal zársz. ezt erősítő hatás

A betöltött Lé hogyan lehet 5%? egyrészt ennél kevesebbet kaptunk, másrészt ebben ha benne van az OB akkor azt jelenti, h 2% az eredetileg tervezett haszon egy hónapos fejlesztés kihagyás és esetleg több hónapos rákészülésért?

Olvastam mIklós helyeslését is Birka minimum elvű helyzetértékelésére.


AZAZ van egy olyan event amibe ha minimumot teljesítesz akkor jársz jól???? nem érzi úgy a a tisztelt játékvezetés, h ez nem vezet jóra?

ui. ad abszurdum akkor járok a legjobban, hha a csp elköltés utáni megmaradt Léből építek?
A hozzászólást BaalCain módosította 2012.11.15. 11:23:26-kor
Pontszám: 8.76
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1578. hozzászólás - 2012.11.15. 11:35:04 (Válasz Kvnoemi #1574 hozzászólására.)
De ha az a 2.000 vegyül a további 200.000-el ami nálam van és 5000-esével be akarom tolni akkor mi a szart kezdjek? Ha visszakapott LE-k nem egybegyűlnének a más forrásból származókkal akkor lenne igazságos, mert úgy elkölthetném hasznosan, nem csak üresjáraton forogna a rendszerben amíg ki/el nem vonják a végén.
Érted mire gondolok vagy tovább activityzünk?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.30
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1579. hozzászólás - 2012.11.15. 11:38:45 (Válasz Quellon #1578 hozzászólására.)
Abszolút mindegy, hogy külön vagy egybe van gyűjtve. Amit visszakapsz, az tulajdonképp haszon. Akkor is ha elköltöd, akkor is ha visszaforgatod. A te módszereiddel ugyanaz lenne a végeredmény ha visszatöltenéd, ha meg nem, akkor értelemszerűen kevesebb töltés = kevesebb jutalom. De ezt így is megteheted, tehát tökéletesen értelmetlen külön gyűjteni a visszakapott LE-t.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.01
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1580. hozzászólás - 2012.11.15. 11:49:59 (Válasz Kvnoemi #1579 hozzászólására.)
Idézet: Kvnoemi - 2012.11.15. 11:38:45
A te módszereiddel ugyanaz lenne a végeredmény ha visszatöltenéd, ha meg nem, akkor értelemszerűen kevesebb töltés = kevesebb jutalom.

De nem érted, hogy levonják és a levonás utáni összegre kapjuk a bónuszt és azt osztják szét jutalomként? A LEVONT csata után visszakapott LE-t addig töltögetjük újra és újra amíg 0 azaz nulla LE marad nálunk zárás 10:00-kor és se bónusszal se nélküle nem kapjuk vissza! Csak levonják.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 6.72
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője