Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1601. hozzászólás - 2012.11.15. 13:11:15 (Válasz Craslorg #1591 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.11.15. 12:27:44
Ezt te is ki tudod számolni:

szint * 10


Nekem 9,5 rémlik.
Pontszám: 7.05
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1602. hozzászólás - 2012.11.15. 13:15:56 (Válasz Kvnoemi #1583 hozzászólására.)
Kezdelek érteni, főleg Miklós kiegészítésével, de van még valami amin elmélkedtem és ha rosszul látom akkor kérném, hogy magyarázzátok el, hogy is van igazából:

Ez az előbbi elved addig működik amíg azt feltételezzük, hogy nincs annyi saját, nem vadászatból származó LE, hogy minden CSP minimum töltéssel betegyem. De ha van annyi LE akkor a visszakapott le betöltése káros. Miért?

Mert mondjuk van 2500 CSP az eventre (ez mindenkinek elérhető a 800-as pufferrel, 200 memószelencével, 1500 a 30 napi 50 CSP-vel, italokkal nem számolunk, mert az szerencse kinek mennyi jön össze) és ezt (az egyszerűség kedvéért) 100. szinten 5000-es minimum töltéssel betolja az 12.500.000. Ezt a LE-t ki lehet termelni minden előzetes LE halmozás nélkül. Kell hozzá 230 TKP pont (kezdéskor van 50 tárolva és napi 6 30 napon át), napi 40 EH-s csata (szerénységgel lehet felfelé is ütni) meg kb 250 ism. küldi amit a Lady archívból úgy láttam átlagosan felül teljesítenek (legalábbis ezévben, visszább nem néztem).
Tehát ha az egy hónap alatt lehet annyi LE-t szerezni amiből másfél havi CSP-t betölt a tag minimumon akkor, ha a visszakapott LE-t is betölti akkor többlet betöltött LE-je lesz amire már nem kap ~30%-ot csak 5-t. Ha nem tölti be a többletet csak minimumon az összes CSP-t, akkor még szív is, mert a csatákból visszakapott mennyiségnyi LE-vel kevesebbre kap 30%-os bónuszt, pedig CSP*minimum töltésnyire kéne kapnia.

Ha valaki nem tud annyi LE-t termelni amennyi a minimum töltéshez kell akkor persze jól jön a csatából befolyó, mert azzal betöltheti a CSP-it és akkor jogos, hogy a csatából visszakapott LE levonódik, arra ne járjon bónusz, örülhet, hogy a CSP-it volt módja betenni.

Ha meg valaki EH nélkül tud termelni annyi LE-t (tehát LE rablásból, mint pók vagy nem csak portyázó, de nagyokat szakító ügyes tolvaj, TKP-ból és ism.küldiből, de nem EH-zva és üres TP beszedve, tehát lényegében magasabb LE/TP-vel, mint amit a Landi a bónusszal együtt kihoz) akkor annak nem szabad Landiznia, legfeljebb annyit amíg a neki értékes relikeket összeszedi.

Most akkor vagy baromira vágom a dolgokat vagy abszolút összezavartatok ezzel a "mennyi is a bónusz a LE-re a Landibóóól és miért meg hóógyaaaan?"


Most már egyszer kéne egy olyan event, ahol a háború nem arról szól, hogy tápolunk, hanem arról, hogy túléljük-e és mi megy rommá meg mekkora a veszteség, ha nem adunk bele apait-anyait, mert így a tápolós háborúkkal mindig csak azt számoljuk, hogy mennyit éri meg teljesíteni, közben az lenne a lényeg, hogy mindenki eszét vesztve a maximumot hozza különben kiírt az aktuális ellenség (sárkányok, xenók), ha ilyen hozzáállással jöttünk volna ki a Rúvel meg a Teron mélyéről akkor az igazi Ellenség bezabált volna mindenkit ebédre és ki szart volna lefekvés előtt a 2 hegy közé harmadiknak aminek az lett volna a neve hogy "így járnak azok akik számítgatnak amikor az életükért kéne küzdeni"
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.38
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1603. hozzászólás - 2012.11.15. 13:21:33 (Válasz Quellon #1602 hozzászólására.)
Bizony!

Egyedül a bezabálós kisz@rós részt értettem, a többi számomra mandarinul van, de az a lényeg, hogy van két hegy, nem kéne egy harmadik..... főleg nem sz@rból....
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 9.20
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1604. hozzászólás - 2012.11.15. 13:27:22 (Válasz Craslorg #1588 hozzászólására.)
Akkor ezért nem tűnt nekem gyengének a jutalom és ezért nem értettem a reklamálást, mert én 50-ről léptem 56-ra az event alatt.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.44
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1605. hozzászólás - 2012.11.15. 13:33:35 (Válasz Syabo #1603 hozzászólására.)
Pontosan
Ha azt mondják rosszul gondolom akkor én is itt fogok tartani, hogy csak annyit értek a dologból...
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.44
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1606. hozzászólás - 2012.11.15. 13:38:30
Nem nagyon értem miről beszéltek, de nem is baj. Elég, ha Birka és Miklós érti.
Részemről azért toltam be az eventbe több milliót, mert minden tulajdonságomon növelni akartam. Még a mágián is! Akinek ez nem tetszik, az ne toljon bele milliókat. A mágiát pedig azért nem érdemes 1000 körülre növelni portyázóknak, mert annyi VP nem kell hozzá. Az 1000 egészség hasznosabb. Mindenkinek van egy legkisebb tulajdonsága, amit nem akart növelni. Ultraspec esszenciája pedig nincs mindenkinek, nekem sincs (ami mint megtudtam jelentős bénaságra vall). Nem fogok azon keseregni, hogy hány százalékkal kevesebbel jöttem ki jobban az eventből, majd ti megteszitek helyettem.
Sosem feltételeztem, hogy ingyen LE termelésre lehet majd használni az eventet. Bizonyára sokan szerettek volna 20-30 milliónyi ingyen LE-hez jutni és most csalódottak, hogy nem jött össze. Majd együttérzek veletek a fotelomban.
Kocos: Ha nem tetszenek az extra tulok a mágia mellett, akkor kérj AF képességet, amivel elfelejtheted a tulajdonságaidat. 1 AF pontért 1 tulajdonságpont arányban mondjuk. Ráköltesz pár pontot és máris rendben van a sebzésed... Az viszont ettől még vicces marad, hogy a Xenos eventben a gigaerős királynő ellen te voltál a legeredményesebb harcos...
Pontszám: 8.86
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1607. hozzászólás - 2012.11.15. 13:43:07 (Válasz Aurri #1597 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2012.11.15. 12:53:58
Kvnoemi: Pontosan erről győzköd téged Quellon pár oldal óta, de szerintem már feladta :-) Nem mindegy az a bónusz, főleg neki aki drakón toplistán első lett V1-en...
Hehe, nem adtam fel csak 2 fronton írtam regényt és már fészkelődtem a természet hívásától, azt nem is számolva, hogy a gépem itt idétlenkedett holmi alkalmi lassúsággal ami abban nyilvánult meg, hogy lassabban jelenítette meg a szöveget, mint ahogy írtam.
De a lényeg, hogy valaki ért!
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.45
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1608. hozzászólás - 2012.11.15. 14:01:53 (Válasz Viskos #1606 hozzászólására.)
Idézet: Viskos - 2012.11.15. 13:38:30
Ultraspec esszenciája pedig nincs mindenkinek, nekem sincs (ami mint megtudtam jelentős bénaságra vall).


A napi rutin óta úgy lehet tekinteni, hogy mindenkinek van.

Idézet: Viskos - 2012.11.15. 13:38:30
Kocos: Ha nem tetszenek az extra tulok a mágia mellett, akkor kérj AF képességet, amivel elfelejtheted a tulajdonságaidat. 1 AF pontért 1 tulajdonságpont arányban mondjuk. Ráköltesz pár pontot és máris rendben van a sebzésed... Az viszont ettől még vicces marad, hogy a Xenos eventben a gigaerős királynő ellen te voltál a legeredményesebb harcos...


Erősen irónikus, ez teljesen igaz. Én nem azért fejlesztettem ilyenre a karit, mert tudtam, hogy mi készül klónozás alapján, hanem azért, mert ezt a célt akartam elérni. Inkább attól vált ennyire élvezhetővé - és nem utolsósorban ezért kezdtem el végül fizetni a kariért. Persze még így sem éri meg ilyen karit tartani (kritikus küldizni, portyazni gyekorlatilag nem tudok), de nagyságrendekkel kisebb szívás mint korábban hittem.
Ez az AF képesség meg nyilván tetszene, de bármibe lefogadom, hogy Miklós soha nem menne bele, és olyasmit nem is szoktam kérni, ami kivitelezhetetlen, mert a legalább általam reálisnak itélt fejlesztési javaslatok élét venném el vele.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.11.15. 14:06:13-kor
Pontszám: 7.05
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1609. hozzászólás - 2012.11.15. 14:05:13 (Válasz Kocos #1601 hozzászólására.)
Ezt korábban sokszor egyeztettem Baraty-val ilyen-olyan eventek ilyen-olyan táblázataival kapcsolatban és mindig a 10-es eredményre jutottunk.
Pontszám: 7.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1610. hozzászólás - 2012.11.15. 14:07:55 (Válasz Craslorg #1609 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.11.15. 14:05:13
Ezt korábban sokszor egyeztettem Baraty-val ilyen-olyan eventek ilyen-olyan táblázataival kapcsolatban és mindig a 10-es eredményre jutottunk.


Nekem az rémlik, hogy felváltva nő 8 illetve 11 LE-vel az alap szintenként. Amikor egy ideig nulla szórással ment a vadászat az irányított bevezetése után, akkor pontosan ki lehetett számolni. Talán még wikibe is felkerült.
Pontszám: 7.05
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1611. hozzászólás - 2012.11.15. 14:11:36
Idézet: Yasmina - 2012.11.15. 12:15:07
131. szinten 1 CSP-nyi vadászatnak nálatok mennyi az átlaga?

Lehet az lesz a vége hogy közzéteszem a képletet De azért elég jó közelítések vannak már.

Idézet: Kocos - 2012.11.15. 12:16:05
Nem csak a mágia haszontalan egyébként. Nekem például a tau növelés legkomolyabb hozadéka, hogy a zömében belőlem generált ellenfelek sebzése drasztikusan megnő.
...
Még egy dolog: biztosan vannak akik kivárnak a jutalom felvételével, remélve hogy abból a nagy szívásból amibe a fentiekben ismertetett helyzet miatt kerültek valamilyen bukásminimalizáló lehetőséggel ki tudnak majd jönni. Ha biztosan tudod, eldöntötted, hogy ilyen lehetőseg nem lesz, akkor azt írd meg, hogy legalább a felesleges várakozás szívásától megkíméld őket.

Huhú, ez már ingoványos talaj, hogy a taumaturgia azért nem jó, mert akkor a KH tagoknak is nagyobb lesz a tauja Ebbe tényleg nem érdemes belemenni, akkor egyik tulajdonság se jó.
A jutalom képletet egészen biztosan nem fogjuk úgy visszamenőleg megváltoztatni, hogy az emberek egyik része már átvette, a másik nem. A rendszer ugyanaz, mint az előző összes Landragórban, a különbség csak abban van, hogy most néhányan ráfeküdtek, hogy bespóroltak egy rakat LE-t a busás extraprofit reményében, és az extra költésre kapott bónusz csalódást okozott nekik, amiért ezúton is elnézést kérünk! De, a képlet a jövőben sem fog megváltozni, amit max. érdemes lenne megcsinálnunk, hogy a játékosok folyamatosan, előre lássák, hogy milyen jutalmat fognak kapni, és hogy gondoskodni róla, hogy ne legyenek "haszontalan" tulajdonságok.

Idézet: Aurri - 2012.11.15. 12:53:58
A nagy eltéréseket egyrészt az okozta, hogy igenis bele lett nyúlva a képletbe azáltal, hogy a drakónok több LÉ-t adtak. Ez először nagyon is jól hangzott, hiszen -hivatalos infóból!- elterjedt az a kacsa, hogy ez a LE grátisz!( Pl. jómagam ezért toltam be többszáz plusz CSP-t szövitársaimat is erre ösztönözve és most ég is a pofám ). Utólag viszont kiderült, hogy ez a LE nemhogy grátisz, hanem bukta, hiszen a bónusz csak a levonások után jár (azaz ha kevesebb LEt adnak a drakónok jobban járunk). Ez bizony igenis érzékelhető bukás.

Szeretném, ha ebből nem lenne semmiféle félreértés! A drakónokért kapott LE úgy nőtt, hogy a végelszámolás NEM CSÖKKENT! A csatáért kapott LE-t nem tartjuk nyilván, nem összesítjük, és nem vonjuk le a végén, legalábbis nem így. Egyszerűen van egy becslés, amivel kiszámoljuk, ez mennyi volt, és ennyivel kevesebbet adunk. Ez a becslés volt kicsit pontatlan, ezért növeltük meg a csatákban járó LE-t! A végső képletben van egy kompenzáció (+5%) az egészre az ilyen pontatlanságok kivédésére, de ez is továbbra bent van a képletben.

Nem szeretném, hogy bárkit kár érjen azért, mert egy igen komplikált, és valójában senki által sem ismert képletre, ill. néhány ember becslés alapján készített, korábbi táblázatára tett fel több tízmillió LE-t. Azt, hogy visszamenőleg átkavarjuk, átszámoljuk, másképp csináljuk nem megoldás. A kapott LE-re elég szép bónusz volt, még a pluszban töltöttre is, ebben nem volt a hiba, csak abban, hogy a játékban bizonyos tulajdonságok értéktelenebbek, inkább ezt kellene orvosolni.

Idézet: Quellon - 2012.11.15. 13:15:56
Most már egyszer kéne egy olyan event, ahol a háború nem arról szól, hogy tápolunk, hanem arról, hogy túléljük-e és mi megy rommá meg mekkora a veszteség, ha nem adunk bele apait-anyait, mert így a tápolós háborúkkal mindig csak azt számoljuk, hogy mennyit éri meg teljesíteni, közben az lenne a lényeg, hogy mindenki eszét vesztve a maximumot hozza különben kiírt az aktuális ellenség (sárkányok, xenók), ha ilyen hozzáállással jöttünk volna ki a Rúvel meg a Teron mélyéről akkor az igazi Ellenség bezabált volna mindenkit ebédre és ki szart volna lefekvés előtt a 2 hegy közé harmadiknak aminek az lett volna a neve hogy "így járnak azok akik számítgatnak amikor az életükért kéne küzdeni"

Tetszett, 10 pont

A mágiáról teszek ki majd egy szavazást.
Pontszám: 8.31
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1612. hozzászólás - 2012.11.15. 14:18:16 (Válasz Miklós #1611 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 14:11:36
Lehet az lesz a vége hogy közzéteszem a képletet De azért elég jó közelítések vannak már.

Szerintem semmilyen titkos infó nem sérül, ha a vadászat alapképlete ismertté válik. Sőt - megjegyzem - szerintem jó néhány képletet ismertté lehetne tenni, mikor valami módosul (akár úgy, hogy néhány játékosnak privátban), hogy ez alapján ellenőrizhető legyen és az esetleges bugok kiküszöbölésre kerüljenek. Nagyon sokan használnak excel táblákat, ilyen-olyan programokat a játékbeli dolgok, mennyiségek kiszámolására és ahol értetlenül állnak az eredmény eltérősége miatt, akkor nem tudni biztosan, hogy mi lehet a gond, hiszen a tárgyak, képességek leírásából dolgoznak.
Birka és én mellettem, ahogy néztem, elég sokan szeretnek számolgatni, tehát biztos, lehet 4-5-6 megbízható tagot találni ezekkel kapcsolatban.

A mágiáról teszek ki majd egy szavazást.

Mindenképp előtte legyen ötletelés, vagy több infó, nehogy úgy járjatok, mint az epikus kincs nerf szavazásnál.
Pontszám: 8.46
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1613. hozzászólás - 2012.11.15. 14:32:11 (Válasz Craslorg #1612 hozzászólására.)
Ha néhány játékos teszteli azokat a dolgokat amiket mások még nem is tudnak akkor ők olyan előnyhöz juthatnak (+információ) amihez mások nem vagy csak késve, tehát páran előnyben, tömegek hátrányban. Gondolom a néhány megbízható és számolni tudó játékoson kívül a többiek is tudnák csak ők nem tesztelnék.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.22
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1614. hozzászólás - 2012.11.15. 14:35:06 (Válasz Miklós #1611 hozzászólására.)
Örülök, hogy tetszett, de azért megkérdezném, hogy a hsz többi részében is igazam volt, mert arról még senki nem nyilatkozott, pedig várom az egyetértést vagy a helyrerakást bárkitől, ha már ennyit gépeltem az igazság nevében.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.45
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1615. hozzászólás - 2012.11.15. 14:44:01 (Válasz Miklós #1611 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 14:11:36

Szeretném, ha ebből nem lenne semmiféle félreértés! A drakónokért kapott LE úgy nőtt, hogy a végelszámolás NEM CSÖKKENT! A csatáért kapott LE-t nem tartjuk nyilván, nem összesítjük, és nem vonjuk le a végén, legalábbis nem így. Egyszerűen van egy becslés, amivel kiszámoljuk, ez mennyi volt, és ennyivel kevesebbet adunk. Ez a becslés volt kicsit pontatlan, ezért növeltük meg a csatákban járó LE-t! A végső képletben van egy kompenzáció (+5%) az egészre az ilyen pontatlanságok kivédésére, de ez is továbbra bent van a képletben.


Lehet lassú felfogású vagyok, de inkább rákérdezek még1x, mert már annyi hír keringett itt, hogy nehezen áll össze: Tehát ha jól értelmezem a jutalomnál a levont, "becsült" érték pontosan annyi, mint eddig volt? Ez esetben pedig a drakónok utáni +LE valóban extra lenne az előzőekhez képest? Akkor végkép nem értem, hogyan születtek ezek az eredmények.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.78
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1616. hozzászólás - 2012.11.15. 14:53:58 (Válasz Miklós #1611 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 14:11:36
Idézet: Kocos - 2012.11.15. 12:16:05
Nem csak a mágia haszontalan egyébként. Nekem például a tau növelés legkomolyabb hozadéka, hogy a zömében belőlem generált ellenfelek sebzése drasztikusan megnő.
...
Még egy dolog: biztosan vannak akik kivárnak a jutalom felvételével, remélve hogy abból a nagy szívásból amibe a fentiekben ismertetett helyzet miatt kerültek valamilyen bukásminimalizáló lehetőséggel ki tudnak majd jönni. Ha biztosan tudod, eldöntötted, hogy ilyen lehetőseg nem lesz, akkor azt írd meg, hogy legalább a felesleges várakozás szívásától megkíméld őket.

Huhú, ez már ingoványos talaj, hogy a taumaturgia azért nem jó, mert akkor a KH tagoknak is nagyobb lesz a tauja Ebbe tényleg nem érdemes belemenni, akkor egyik tulajdonság se jó.


Ezt csak érdekességnek írtam, a lényeg, hogy mindenkinek - vagy majdnem mindenkinek - van olyan tulfejlesztés a magian kivul, ami szinte teljesen haszontalan.

A jutalom képletet egészen biztosan nem fogjuk úgy visszamenőleg megváltoztatni, hogy az emberek egyik része már átvette, a másik nem.


Ez világos. Ezért is nem javasoltam ilyet, hanem azt, hogy a betöltött LE minimum töltést meghaladó részét MINDEN BÓNUSZ NÉLKÜL lehessen visszakapni, ennyivel csökkentve a jutalom mösszegét. A képlet nem változna. Természetesen aki medált kapott a top10 töltésből, az ezzel a választással azt is elvesztené.
Kérlek erre válaszolj mindenképp.

De, a képlet a jövőben sem fog megváltozni, amit max. érdemes lenne megcsinálnunk, hogy a játékosok folyamatosan, előre lássák, hogy milyen jutalmat fognak kapni, és hogy gondoskodni róla, hogy ne legyenek "haszontalan" tulajdonságok.


Nagyon támogatom, hogy ne legyen változás, mert úgy lehet felkészülni arra, hogy a tettinknek mi lesz a következménye, és nagyon jó ötlet, ha menet közben látszik a bónusz.

Idézet: Quellon - 2012.11.15. 13:15:56
Most már egyszer kéne egy olyan event, ahol a háború nem arról szól, hogy tápolunk, hanem arról, hogy túléljük-e és mi megy rommá meg mekkora a veszteség, ha nem adunk bele apait-anyait, mert így a tápolós háborúkkal mindig csak azt számoljuk, hogy mennyit éri meg teljesíteni, közben az lenne a lényeg, hogy mindenki eszét vesztve a maximumot hozza különben kiírt az aktuális ellenség (sárkányok, xenók), ha ilyen hozzáállással jöttünk volna ki a Rúvel meg a Teron mélyéről akkor az igazi Ellenség bezabált volna mindenkit ebédre és ki szart volna lefekvés előtt a 2 hegy közé harmadiknak aminek az lett volna a neve hogy "így járnak azok akik számítgatnak amikor az életükért kéne küzdeni"

Tetszett, 10 pont


Elmondom ebből mi lenne. Aki kicsit is optimalizal, az egy büdös szalmaszálat keresztbe nem rak. Ugyanis ha megcsinalják mások, akkor jó, mert ő nem szív, és ez semmibe nem került neki, ha viszont nem sikerül megcsinálni, akkor feleslegesen nem tolt be erőforrást a katasztrófa elkerülésébe, és a többieket is ugyanúgy sújtja a globális effekt, tehát velük összevetve nem bukott semmit.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.11.15. 14:54:21-kor
Pontszám: 7.05
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1617. hozzászólás - 2012.11.15. 15:23:04 (Válasz Kocos #1616 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.11.15. 14:53:58
Elmondom ebből mi lenne. Aki kicsit is optimalizal, az egy büdös szalmaszálat keresztbe nem rak. Ugyanis ha megcsinalják mások, akkor jó, mert ő nem szív, és ez semmibe nem került neki, ha viszont nem sikerül megcsinálni, akkor feleslegesen nem tolt be erőforrást a katasztrófa elkerülésébe, és a többieket is ugyanúgy sújtja a globális effekt, tehát velük összevetve nem bukott semmit.
És hogy változna ez, ha teljesítmény arányú lenne a díjazás vagy nem teljesítés arányú a büntetés?

Vagy teljesen új alapú event lenne ami nem a játékban fejlesztésre használható erőforrásokon alapul!
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.45
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1618. hozzászólás - 2012.11.15. 15:35:02 (Válasz Quellon #1617 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.11.15. 15:23:04
Idézet: Kocos - 2012.11.15. 14:53:58
Elmondom ebből mi lenne. Aki kicsit is optimalizal, az egy büdös szalmaszálat keresztbe nem rak. Ugyanis ha megcsinalják mások, akkor jó, mert ő nem szív, és ez semmibe nem került neki, ha viszont nem sikerül megcsinálni, akkor feleslegesen nem tolt be erőforrást a katasztrófa elkerülésébe, és a többieket is ugyanúgy sújtja a globális effekt, tehát velük összevetve nem bukott semmit.
És hogy változna ez, ha teljesítmény arányú lenne a díjazás vagy nem teljesítés arányú a büntetés?

Vagy teljesen új alapú event lenne ami nem a játékban fejlesztésre használható erőforrásokon alapul!


Előbbi esetben azon múlna a dolog, hogy a kapott büntetés/jutalom mértéke hogyanaránylik a szükséges befektetéshez (és ezzel visszajutottunk a kiinduló állapotba).

Utóbbi eset számomra szimpatikus.
Pontszám: 7.05
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1619. hozzászólás - 2012.11.15. 16:50:47 (Válasz Quellon #1613 hozzászólására.)
Nyilván úgy gondoltam, hogy ha új dolog lenne, akkor előtte tesztelnék és a bevezetése előtt mindenki megismerné. A régieket meg nyugodtan lehet nyilvánossá tenni, ami olyan. Gyakorlatilag majd minden képletre van már roppant közeli ismert képletinfó, nem oszt, nem szoroz, ha megvan a valós. (Bár tény, a másik oldalról, Miklóséktól gondot okozhat, ha mégsem úgy működik és jönnének a reklamációk, de nem lennének a játékosok sem bizonytalanságban hagyva.)
Pontszám: 7.70
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1620. hozzászólás - 2012.11.15. 17:59:55
Idézet: Aurri - 2012.11.15. 14:44:01
Tehát ha jól értelmezem a jutalomnál a levont, "becsült" érték pontosan annyi, mint eddig volt? Ez esetben pedig a drakónok utáni +LE valóban extra lenne az előzőekhez képest? Akkor végkép nem értem, hogyan születtek ezek az eredmények.

Pontosan. A probléma abból adódott, hogy a korábbi alkalommal mindenki a minimumot töltötte, és igen jó profitráta kött ki neki. Ezen felbuzdulva, most már a minimumon felül is hatalmas mennyiséget töltött be, az viszont nem volt annyira jó üzlet, ld. fenti fejtegetést.

Idézet: Kocos - 2012.11.15. 12:16:05
Ez világos. Ezért is nem javasoltam ilyet, hanem azt, hogy a betöltött LE minimum töltést meghaladó részét MINDEN BÓNUSZ NÉLKÜL lehessen visszakapni, ennyivel csökkentve a jutalom mösszegét. A képlet nem változna. Természetesen aki medált kapott a top10 töltésből, az ezzel a választással azt is elvesztené. Kérlek erre válaszolj mindenképp.

Higgyétek el, nagyon sok mindent bevállalunk csak azért, hogy a játékosok elégedettek legyenek, de ez attól tartok, már a határon túl van.
1.) Egyrészt, soha, sehol nem írtuk, ígértük, hogy ha valaki az alapérték fölött tölt, akkor a plusz betöltött LE-t 20, 25 vagy akárhány %-kos kamattal "kapja vissza". Erre a következtetésre úgy jutottak emberek, hogy az előző eventnél, a minimum töltéssel többen úgy ítélték meg, hogy igen jól jártak. Amióta Landragór van, bármikor, bárki engem megkérdezett, hogy érdemes-e pluszban tölteni, a válaszom mindig az volt, hogy csak akkor, ha a top10-be be akarsz kerülni. Egyébként jobban jársz, ha minden egyes töltésre csak a minimumot töltöd. Pontosan lehetett tudni, hogy a végén kapott LE egyenletesen lesz szétoszva, mágiára, egészségre, mindenre. Tehát nem érzem, hogy a mi részünkről hiba történt volna, hacsak az nem, hogy nem tettünk publikussá egy irdatlanul komplex képletet, amit legfeljebb néhány matematikus képzettségű játékos értett volna meg, és max. tovább növelte volna ezzel az előnyét a többiekkel szemben. De ettől függetlenül, talán még bevállalnám ezt is, hogy elégedettek legyetek, de sajnos itt a 2.)-es pont.
2.) Ezt az egészet visszacsinálni IRDATLANUL nagy munka lenne. Ismét egy borzasztóan összetett képlettel dolgozó programot kéne megcsinálni, ez nagyon sok idő lenne, és még sokkal több, hogy 100%-kos biztonsággal kiteszteljük, hogy tényleg pontosan annyit és úgy csinál, amit kell. Ez meg lenne fejelve egy rendszerrel, ahol a játékosok dönthetnének, akarják-e ezt vagy sem (programozás+tesztelés), valamint a teljes toplistát is át kéne kutyulni, újraépíteni. Ugyanez megfejelve angolul, szlovákul, oroszul + ott lekommunikálni, hogy mi a fene ez az egész, lefordítani stb. Becsült munkaidő minimum 1 (de inkább 2) hét 3 embernek. Erre egyszerűen nincs kapacitásunk, főleg nem így Beho tali előtt.

Amit garantáltunk, hogy ahogy a korábbi Landragóroknál, most is több LE kerül visszaosztásra, mint amennyi el lett használva, pluszban van állatfejlődés, relikviák, gyógyitalok, medálok. Lehetett tudni, hogy a végén a kapott LE egyenletesen lesz elosztva a tulajdonságok között. Aki úgy gondolja, hogy neki a 6-ból 3 tulajdonságot értelmetlen fejleszteni, de ennek ellenére sokmillió LE-t betöltött pluszban, az arra spekulált, hogy olyan óriási mértékű bónuszt kap erre a plusz LE-re, hogy még így is jól jár. De erre nem volt semmiféle garancia!

Tehát az átalad kért teljes UNDO-ra nagyon sajnálom, de nincs lehetőség, egyszerűen képtelenség megoldani Az egyetlen megoldás, amit írtam, hogy teszünk azért, hogy ne legyenek "haszontalan" tulajdonságok, senki ne érezze elvesztegetett LE-nek a mágiája megnövelését.
A hozzászólást Miklós módosította 2012.11.15. 18:00:16-kor
Pontszám: 8.91
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője