Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2301. hozzászólás - 2016.04.17. 21:33:19 (Válasz LanMaffia #2300 hozzászólására.)
Én ezt másképp látom. Aki elhúzott a csatlósokkal, az azért tette, mert komolyan vette, és ebből következően fizetni is hajlandó volt érte. Ha valaki valamiben erősebb, mint a többiek, az nem azért van, mert sokat fizet érte. Az őskő gyorsítja a folyamatot, hamarabb kitűnnek a különbségek, de az őskő önmagában nem elég.
A csatlósok megszerzésében mindenki azonos feltételekkel indult. A toplista pedig árulkodik arról, hogy hányan vették komolyan, mindössze 35 karakternek van legalább 15 csatlósa, és csak 20-nak 16. Tíznél több csatlósa pedig csak 96 karakternek van.

Ha csinálnánk egy összehasonlítást a csatlósok száma, az ismételhető küldetések, a rabolt LE és mondjuk a bajnoki medálok száma alapján, gyanítom, hogy elég nagy lenne az átfedés.
Nem tudom elképzelni, hogy tudna olyan fejlesztés készülni, amiben ne ez a csoport lenne az élen. Ők azok, akik komolyan veszik, és ők azok, akik éppen ezért fizetni is hajlandók érte.

Azazel: hidd el, közel sem a csatlóskristályok megvásárolhatósága adja a hatalmas különbségeket.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.34
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2302. hozzászólás - 2016.04.17. 21:38:54 (Válasz Ariel #2301 hozzászólására.)
Egyetértek, pontosan így gondolom én is.

Egyrészt ezért is próbálok valami olyasmit kitalálni, amivel ezektől némileg eltérő vonalon lehet érvényesülni, és új. Lehet (biztos), hogy a végén ugyanaz a 80-100 ember fogja komolyan venni és ugyanaz a 10-15 lesz elöl, de az ne teljesen mértékben a mostani játékstíluson (SZB + ismételhetők + maxos megaesszenciák) alapuljon.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.73
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2303. hozzászólás - 2016.04.17. 23:02:38
Ha nem fizetsz akkor hozzá juthatsz 50 smaragd szelencéhez egy év alatt, ha fizetsz, akkor 250-hez. Itt semmi sincs elrontva, egyszerűen a pénz beszél, bele magyarázni elrontott játék elemeket felesleges.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 9.10
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2304. hozzászólás - 2016.04.18. 04:51:42 (Válasz Ariel #2301 hozzászólására.)
Nem CSAK az, de elég jelentõs részben hozzájárul.
Már nem elõször látom az érveléseidben, ezért kérdezem :
A "komolyan veszi a játékot", és a " megengedheti magának, hogy fizessen,rendszeresen és sokat", miért szinonímái egymásnak nálad?
Báró Samedi
Pontszám: 8.35
kedvencPappaGFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2305. hozzászólás - 2016.04.18. 08:58:38
Meg tudom érteni miért szinonima: én komolyan vettem a játékot fizettem érte amíg tudtam, volt eredménye; már nem tudok érte fizetni így "nem veszem olyan komolyan", csak a kihalás miatt vagyok még mindig ott ahol. Pont a csatlósoknál tűnik ki a különbség bár összeszedtem 16 csatlóst (a 17.et nem tudtam), de kb +100TÖ-től esek el azért mert nem tudok már fizetni.
Pontszám: 8.61
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2306. hozzászólás - 2016.04.18. 20:41:27 (Válasz Azazel #2304 hozzászólására.)
Totális tévhitben vagy ha azt hiszed, hogy attól, hogy rendszeresen és sokat fizetsz, erős karaktered lesz. Rengeteg átvett karaktert láttam a süllyesztőben eltűnni, hiába is fizetett sokat az új gazdi, nem tudott felnőni a feladathoz. Azt is elhiszem, hogy téged frusztrál ez a sokat fizetés téma, kb minden harmadik hozzászólásod erről szól.

Ez az egész kicsit olyan, mint a horgászat. Az egyszeri pecás hétvégén kimegy a tóra és belógatja. Lehet, hogy a cimboráktól kap tippeket, hogy hová érdemes ülni, de ő maga nem fogja a halakat megkeresni és nem is fog drága felszerelést venni. Van, aki komolyan veszi a hobbiját, felkutatja a halakat, figyeli a mozgásukat, versenyekre jár és sokat költ a felszerelésre is. Van egy réteg, aki sokat költ a cuccokra, mert azt hiszi, attól eredményes lesz, pedig csak hétvégi pecás marad. És van egy réteg a hétvégi pecások között, aki nem költ a hobbijára, és ha valaki sikeresebb náluk, azt rögtön azzal magyarázzák, hogy drága felszerelésük van.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.20
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2307. hozzászólás - 2016.04.18. 21:19:39 (Válasz Ariel #2306 hozzászólására.)
Köszönöm a választ, bár nem pont ezt kérdeztem. Megkérdezem másképp: Aki nem fizet, az nem veszi komolyan?

A példádnál maradva, megkeresi a legjobb helyeket, tanulja a halak viselkedését, a különféle fajok jellegzetes élőhelyeit, begyűjti az infókat hogy milyen csalival, milyen etetőanyaggal érdemes, milyen napszakban, időjárásban, stb...de megmarad egy alapfelszerelésnél. Ő akkor kocahorgász marad?
Én íjászom,nem egy olyan versenygyőztest láttam, akinek a felszerelése kb. annyiba került, mint a mögötte végzett 5 ember bármelyikének csak a 12 nyílvesszője. Nem merném azt mondani, hogy nem vette komolyan.

Sokkal inkább frusztrál ez a látásmód, megitélés, nem tudom minek nevezzem, mint maga a tény, hogy létezik a készpénzért érvényesülés, akár itt a játékban, akár odakint a nagybetűsben.
A hozzászólást Azazel módosította 2016.04.18. 21:20:31-kor
Báró Samedi
Pontszám: 8.92
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2308. hozzászólás - 2016.04.18. 21:36:02 (Válasz Azazel #2307 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2016.04.18. 21:19:39
A példádnál maradva, megkeresi a legjobb helyeket, tanulja a halak viselkedését, a különféle fajok jellegzetes élőhelyeit, begyűjti az infókat hogy milyen csalival, milyen etetőanyaggal érdemes, milyen napszakban, időjárásban, stb...de megmarad egy alapfelszerelésnél. Ő akkor kocahorgász marad?

Tegnap pont azt írtam, hogy főként ebből a csoportból kerülnek ki azok, akik hajlandók is fizetni a játékért. Tudják azt is, hogy mire érdemes költeni és mire nem. Pl elég hamar belátják, hogy nem érdemes csatlóskristályokat venni, noha itt a fórumon már lassan tucatnyi topikban jött elő, hogy a csatlóskristály maga a pénzért vehető őstáp.
De az is tény, aki az alapvető dolgokra sem költ, az hátrányból indul ahhoz képest, aki ezt megteszi.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.19
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2309. hozzászólás - 2016.04.18. 22:26:09 (Válasz Ariel #2308 hozzászólására.)
Olyan szinten beszélünk el egymás mellett, hogy az már burleszk kategória...

Nagyon másképp látjuk a világot, a játékot, talán nem is ugyanabban a világban élünk, és nem ugyanazt a játékot játsszuk.
Egyszer már eldöntöttem, hogy nincs értelme vitáznom veled, a jövőben igyekszem ezt komolyabban venni.

Köszi az eddigieket, és további komoly játékot kivánok.
Báró Samedi
Pontszám: 8.38
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2310. hozzászólás - 2016.04.18. 22:53:41 (Válasz Azazel #2309 hozzászólására.)
Az én szemszögemből Ariel és a te hsz-eid kerek pábeszédet alkotnak, csak a végén te nem tudtad ezt összegezni.

Idézet: Azazel - 2016.04.18. 21:19:39
Köszönöm a választ, bár nem pont ezt kérdeztem. Megkérdezem másképp: Aki nem fizet, az nem veszi komolyan?

Idézet: Ariel - 2016.04.18. 21:36:02

Tegnap pont azt írtam, hogy főként ebből a csoportból kerülnek ki azok, akik hajlandók is fizetni a játékért. Tudják azt is, hogy mire érdemes költeni és mire nem.
...
De az is tény, aki az alapvető dolgokra sem költ, az hátrányból indul ahhoz képest, aki ezt megteszi.


Azazel: ők a te íjászverseny győzteseid, akik tudással pótolják a legyőzött pénzes versenyzők felszerelése és az övé közti különbséget. Megtanult jobban célozni, légzést helyesen visszafogni, de az íj idege nem spárgából van, mert egyes dolgokra költeni is kellett.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.23
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2311. hozzászólás - 2016.04.18. 23:24:38 (Válasz Offsboy #2310 hozzászólására.)

Nem vitatom, hogy nem elég költeni, hanem kell hozzá agy is.Ez tény.Nem is állítottam hogy nem így van.Az is tény, hogy ha nem veszek horgászbotot nehéz lesz halat fogni.

Arról próbáltam beszélni, hogy ne tegyünk egyenlőségjelet a "komolyan veszi", és a "fizet" közé.

Legfeljebb arról lenne értelme -esetleg- beszélni, mik is azok az "alap dolgok" itt a játékban, és mire lehet jutni velük, és mire lehet jutni 5x,10x annyiból(ugyanannyi "agyat" feltételezve), és ennek fényében hol vannak az egyenlő esélyek, és valójában akkor melyik összetevő is a meghatározóbb?

De ne vitatkozzunk erről sem, inkább játsszunk, komolyan, komolytalanul, frusztráltan, röhögve...jobb lesz így, már épp elegen untak bele a trendbe, és hagyták abba.
Báró Samedi
Pontszám: 8.38
közkedveltdavid16Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2312. hozzászólás - 2016.04.19. 11:15:36
Mondj olyan játékot amelyikben nem a pénzes ember az erős.
Minnél több van annál erősebb vagy.
Határ a csilalgos ég.Ahogy szokták nekem mondani.
Ez is egy cég,ahol a bevétel a lényeg.Mindig a pénz,utána a kuncsaftok.
Itt még arányában,nem kell havi 30-60 ezreket költeni.Majd ha ott tartunk,akkor igazat adok bárkinek.
Egy kezemen meg tudom számolni,melyik játékban van olyan hogy bármennyit beleraksz,nem leszel tőle erősebb.
(De elég hozzá 1 -2 ujjam is)
Tudnék mesélni a játékba vetett pénzről.Van pár olyan történetem,hogy leesel a székről:)
Játszottam sok mmo,illetve sok böngészős játékkal.
Pénz nélkül elkezdeni egy online játékot és utána sírni hogy van aki erősebb.Ez az igazi sötétség a fejekben:)
Mindenhol vannak elveteműlt játékosok vagy nevezzem függöknek vagy játék szenvedélynek.Erősebb kutya....
Ezért népszerűek az ilyen játékok,mert itt kapsz egy cél,hogy legerősebb legyél.Nem kell az embernek a top1,elég ha már a riválisa ellen kis szinten erősebb.még több önbizalom,még több pénz.Ez így működik.Ilyen az ember.
De a végén mikor bezár a játék,és te belebuktál 10 ezret ő meg 200-300 ezret,akkor ki nyert?
Vagy elég ha megunod te is és ő is,és a belefektetett pénz soha nem kapod vissza.El lehet adni egy karaktert,accountot de a teljes összeget soha nem kapod vissza.Ezért kell mérlegeni.Megéri-e nekem a játék annyit ,hogy fizessek érte.
V6
Pontszám: 8.67
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2313. hozzászólás - 2016.04.19. 11:21:38 (Válasz david16 #2312 hozzászólására.)
Annak idején ilyen volt a Thrillion

S persze amit leírtál így van.ˇˇ

Nagymama a halálos ágyán:
- Mindig jó gyerek voltál, ezért rád hagyom a farmomat, beleértve a nagy házat, az istállót, a munkagépeket és 22 milliót!
- Hű, nagymama - lelkendezik az unoka. - Nem is tudtam, hogy ilyen gazdag vagy! És hol van ez a farm?
- A Facebookon...

Nos kb. ez lesz belőle.
A hozzászólást Don Firenze módosította 2016.04.19. 12:39:58-kor
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 6.69
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2314. hozzászólás - 2016.04.19. 12:00:25 (Válasz david16 #2312 hozzászólására.)
Ember te kevered a szezon a fazonnal.Ez egy játék és nem egy befektetés.Mindenki arra költ amire csak akar és ha jól érzi magát tőle akkor nem volt kidobott pénz.Tökmindegy ide költi-e a karakterére,vagy te elköltöd pl cigire,piára,biliárdra,gokartra vagy ezer más dologra.Ezek mind felesleges kiadások remekül megvannak enélkül más emberek, és egyes embereket mégis ezek tesznek boldoggá.Ez a szórakozásuk és nem érzik kidobott pénznek ha erre költenek.
Pontszám: 9.71
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2315. hozzászólás - 2016.04.19. 12:27:17
Büyüknél a pont!
Amíg szórakoztat, nem kidobott pénz. Más a többszörösét elveri hülyeségekre.
"Tiszteld felebarátod elmebaját!"
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.46
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2316. hozzászólás - 2016.04.19. 20:35:08 (Válasz Azazel #2311 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2016.04.18. 23:24:38
Arról próbáltam beszélni, hogy ne tegyünk egyenlőségjelet a "komolyan veszi", és a "fizet" közé.

Csak azt tudnám, hol láttad tőlem azt az egyenlőségjelet... Legközelebb majd halmazokat rajzolok, az talán érthetőbb lesz. Alapvetően nem tűnsz hülyegyereknek, de sajnos amint az őskövek és a fizetés a téma olyan, mintha zárlatot kapnál...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.19
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2317. hozzászólás - 2016.04.19. 20:51:31 (Válasz Ariel #2316 hozzászólására.)
De szép halmazok legyenek ám...valami trendi infografika. Maradjunk annyiban, hogy mégis hülye vagyok(ha gyerek már nem is), ez egy egyszerűen emészthető, instant magyarázat. Meg szemüveges is, talán rosszul láttam.
Egyébként hasonlóan vélekedem én is, rólad. Amíg nem kerül szóba a pénz, határozottan "felpontozhatóak" a megnyilatkozásaid.
Báró Samedi
Pontszám: 7.25
közkedveltdavid16Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2318. hozzászólás - 2016.04.19. 21:09:17 (Válasz Büyük #2314 hozzászólására.)
A cég szemszögéből nézve ez egy befektetés.Ami ha jól működik pénz termel.Ha még jobban akkor még több pénzt.
Nem keverek semmit ,semmivel.Én pont az mellett állok hogy arra és annyit költ más a játékra amennyit akar.
Szintén azok közé tartozom akik fizetnek érte.Ha egyszer megunom úgy lépek le innen hogy jó volt ez az x év itt.
Nem fogom sajnálni a beleölt pénzt.Csak azt utálom ha más akar belenyúlni az én zsebembe.
Don megértette mire gondoltam,pedig az nagy szó
Don ez dícséret volt,tanult meg felismerni
V6
Pontszám: 9.11
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2319. hozzászólás - 2016.04.20. 10:53:35
Hm...Landragór csata után találtam 30 db Relikviaforgácsot Nem rémlik, hogy erről is szó lett volna, lehet hogy Epikláda helyett van?
Báró Samedi
Pontszám: 8.37
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
2320. hozzászólás - 2016.04.20. 10:55:53 (Válasz Azazel #2319 hozzászólására.)
Szerintem helyette. Mintha már legutóbb is ez lett volna.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.73
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője