Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
441. hozzászólás - 2010.09.15. 12:01:52
OFF

Miklós!

A sok-sok TP miatt az élboly hamarabb fog szintet lépni, gyorsabban fejlődnek, így nektek is hamarabb lesz munkátok az új cuccokkal.

ON

Már ha az élboly részt vesz benne.

Edit: kiegészítés.
A hozzászólást Tpe71 módosította 2010.09.15. 12:02:50-kor
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.47
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
442. hozzászólás - 2010.09.15. 12:29:18 (Válasz Let. #439 hozzászólására.)
A Zarknodos jutalmazás ott vérzett el, hogy nem vette figyelembe a tul. fejlesztős tárgyakat, és ha jól emlékszem, csak egy tulajdonságot fejlesztett specializáltan. Tehát akinek 10%-os tulfejlesztő gyűrűje volt, valamint minden tulajdonságot specializáltan fejlesztett, és esetleg még a hatalom tornyát is birtokolta, annak ráfizetéses lehetett a jutalom.

Miklós mintha említette volna, hogy most figyelembe lesznek véve a tárgyak (a specializációval nem tudom mi a helyzet). Ahogy azt sem tudni, hogy amikor az 1 csp-re vonatkozó jutalmat számolják, akkor figyelembe veszik-e azt, hogy a vadászatok közé sajtolások is csúsznak, és növelik a csp LE értékét. A betöltött LE értékével egyszerűbb dolguk van.

Ha csökkenteni akarod a csp esetleges újbóli alulértékelésének hatását, akkor minél kevesebb csp-ből tolj be minél több LE-t, és jutalmazásnál a legmagasabb tulajdonságra rakd a specializációt.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.31
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
443. hozzászólás - 2010.09.15. 12:33:36 (Válasz Let. #439 hozzászólására.)
Ezt a "nem lesz jobb mint a vadászat" részt igazából én sem értem.

Az eventnek pont az lenne a lényege, hogy a játékhoz kösse az embereket. Nem tudom ki hogy van vele, de én nem szeretem az olyan játékokat amiben már az elején tudom, hogy veszíteni fogok.

Nem értem, hogy mi lehet a célja ezzel a JV-nek.

Ahogy írtad Koci számolgatásai lapján a Zarknodban elköltött erőforrás 80% körülire jött ki. Kb. ez várható most is. Ennek mi értelme van, mi ebben a csábító a játékosok részére? Amikor a vadászattal megkaphatja a 100%ot!
Akárhogy is nézzük ez olyan mintha a JV és Miklós szándékosan arra törekedne, hogy tönkre tegye a karaktereket és ezzel a saját játékát. Nem igazán értem.
Nem az lenne a lényeg és az öröm a JV-nek, hogy a sárkányvadászatba a legtöbb játékost belevonja. Nekem ez egy kicsit úgy tűnik, hogy - Harcol a sárkánnyal és kapsz 80 aranyat, de ha nem harcolsz vele akkor 100at. De a sárkányt direkt neked hozattam ide és örülnék neki ha legyőznéd. - Ha az a lényeg, hogy harcra bírjuk a játékosokat akkor nem 80%, nem 100%, hanem legalább 120%nak kéne lennie a jutalmazásnak.

Legalábbis ez az én meglátásom.

Tehát a játékosokat az Eventben való részvételre kell ösztönözni és nem szabad alul jutalmazni őket. Mert gondolom Miklósék azért fáradtak és készítették az eventet, hogy minél több játékosnak szerezzenek örömöt és ezzel a VU-hoz kötni.
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2010.09.15. 12:39:05-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 8.65
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
444. hozzászólás - 2010.09.15. 12:49:46 (Válasz Ariel #442 hozzászólására.)
A Zarknod ezen része csak egy kis rész volt a több sebnek amiből vérzett!

Ott eleve nem lehetett tudni miért megy a manógyilkolászás. ha jól emlékszem csak az utolsó fázisban árulták el. De azt nem hogy milyen arányban lesz átszámolva!
Amikor vége lett derült ki, hogy jóval rosszabb volt az elöltött erőforrásokért kapott jutalom (kb.80%) mintha azt normál módon használták volna fel a játékosok.

Tehát alapvetően az a nem mindegy hogy 80k vagy 100k vagy esetleg egy normális jutalmazással 120k-t számolnak át.
Igaz, hogy nem vettek bizonyos dolgokat figyelembe amit most figyelembe fogynak venni elméletileg. De ezek az alap jutalom mértékét nem befolyásolták csak azt, hogy mennyire tudsz belőlük gazdálkodni.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.95
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
445. hozzászólás - 2010.09.15. 12:55:01
Köszönjük az észrevételt Ariel!

Miklós: derék dolog egy eventet menet közben megváltozatni, főleg hogy az előző Zarknodos event végig lement így gond nélkül - akkor is tudta mindenki hogy láthatlanul is megy (igen tudom: csalók vagyunk hogy nem szóltunk).

Komolyan mondom ez kabaré...
A hozzászólást Aurri módosította 2010.09.15. 13:25:54-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.65
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
446. hozzászólás - 2010.09.15. 12:56:46 (Válasz BlackSheep77HUN #444 hozzászólására.)
Ezzel azért vitáznék...

Voltak elemek amelyeket NEM lehet lé-re váltani. 3 relikvia, 5% fertő, nem kevés blöki fejlesztő csata, lén-felül kompenzáló szerencse bónusz.
Cserebe van portya során vesztett le, gyengülés a hosszú event miatt, egyenletesen elosztott tulokat stb...

Aki erre csuklóból benyögi, hogy 80%, az igen komolytalan kijelentést tesz. Rengeteget számolgattuk annó, kis szinten igen is nyereséges volt az event (PÓK-ok most ne nézzenek ide:) ), közepes szinten nulszás, magas szinten meg bukta.
Ráadásul volt egy képlet kompenzáció is, ami megkavarta a számításokat!

Aki ésszel csinálta/csinálja az tuti "pénzénél" marad!
Pontszám: 5.46
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
447. hozzászólás - 2010.09.15. 13:08:44 (Válasz Birka #446 hozzászólására.)
Így van
Tegnapi termés:

Ma, 17:03 Nozdormu 158. szintre lépett!
Ma, 21:52 Nozdormu 159. szintre lépett!
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.28
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
448. hozzászólás - 2010.09.15. 13:15:59 (Válasz Birka #446 hozzászólására.)
Én meg ezzel vitáznék!

Relikviák ne viccelj már olyan sűrűn potyogtak, potyognak, hogy értéktelenné válik/váltak. Lásd portyagömb vagy itt most a bérlet. Ráadásul a gömbért akkora rinya ment, hogy aztán bekerült a megvetető relikviák közé is.

5% fertőzés csökkenés! Akik még a fertőzésre hajtottak azok mit kezdjenek vele! Nem volt alternatívája, vagyis értéktelen. Azokról már nem is beszélve, akik 5% alatt voltak mert nekik sem jelentett semmit ha jól emlékszem.

Állatok fejlődése vicces! Ugyanis minden csatában fejlődik az állatod, ha nyersz. Tehát ez nem jutalom.

És a nagy igazság az utolsó mondatodban van MARAD és NEM nyer!

A 80%-ra! Nem ismerem Kóci számítását, de biztos vagyok benne, hogy Kóci nem a levegő be beszélt és csak szárazon vette a csp/Tp/Tö arányokat és nem keverte bele az általad felsorolt plusz nyereményeket. Amikre bátran ki merem jelenteni, hogy nesze semmi fogd meg jól kategóriások voltak.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.17
népszerűMinMFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
449. hozzászólás - 2010.09.15. 13:45:31
Ez tetszik, ahogy a két Birka osztja egymást. Szinte hallom a háttérben a "Feketén a hófehér"-t.

Mivel eddig semmi érdemleges infót nem kaptunk, ezt idetenném még egyszer, reménykedve, hátha most nem ignorálja a játékvezetés:
Idézet: MinM - 2010.09.14. 09:44:03
- Triászt figyelembe veszi?
- Térképes relikviát figyelembe veszi?
- Ultraspecet hogyan számolja (nekem pl. maxos, de fejlesztésnél +5 megy rá a turbóval ugyebár)?
- Ha a LE termelő/ olcsóbbító szakik közül több is van, ami nem maxos (max+5-ös), akkor csak egyhez számolja a turbózott értéket, vagy az összeshez?

Szerintem az, hogy tudnánk ezeket a dolgokat, nem vonna le a sárkánycsapkodás szerepjátékosi értékéből.

Kicsit emlékeztet a szituáció a viccre, mikor a fapados járaton szólnak az utazó közönségnek, hogy ebéd, mire az egyik fószer megkérdezi, miből lehet választani. A stewardess válasza: Abból hogy kell, vagy nem kell!
Pontszám: 6.72
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
450. hozzászólás - 2010.09.15. 13:48:30 (Válasz Wuher #435 hozzászólására.)
Idézet: Wuher - 2010.09.15. 11:22:02
A TP = tapasztalati pont a karakter tapasztaltsagat/erosseget jelento meroszam ...


A TP mint a karakter erősségét jelentő mérőszám? Melyik játékról is beszélünk?
Pontszám: 8.89
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
451. hozzászólás - 2010.09.15. 13:56:55
Pont erről van szó, hogy "érje meg" már annak, aki belevág az eventbe.
GW-ban mindig volt értelme megcsinálni akár többször is a napi küldetést!
Nem volt eget verő a jutalom, de azért 0 fölé volt pozicionálva.
A jelenlegi event a tripla LE kivonás és TP tömés eventje (-2 CSP, -aktiválás LE, sz@rt sem érő/dobó szörnyek, dupla TP). Ez így az én véleményem szerint nem jó, hogy finoman fogalmazzak!
Ott a nagy kérdés, a jutalom. Mondjuk erősen kétlem, hogy +5 minden tul.ra vagy hasonló jutalom elérhető (befektetett CSP, LE arányában persze).
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.08
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
452. hozzászólás - 2010.09.15. 14:02:38
Üdv! Íme újra bizonyságot látunk!
Halál király az event gondoltam! Elmegyek vadászni / áldozat, mivel portyázom/
Beszerzek csomó LE-t, aztán váltok láthatatlanba a drakonereket támadni
a fele TP ügyében. Majd vissza az egész és a tuti zsákmány ill a fele büntető TP
reményében lemonyom a 3 kanyart.
Erre nem. Műsor közben kiderül, a misét mégse Michelle Wild tartja!!!
Láthatatlan okosság megy a kukába!
Ha maradt volna, azt mondom néhányan gondolkodva tutira játszották volna magukat!
Ehelyett csakúgy mint Zarkinál, marad a bizonytalanba fektetett full TP és hit, hogy csak
megéri! Na nem a relikekért, hanem a kompenzáló TÖ plusszért! Hozzáteszem, nekem Zarki
nagyon nagyot dobott a TÖ-n, de és hangsúlyozom, DE nem a tudatos tervezésem hanem
a mázli miatt, hiszen infó akkor sem volt!

Nagyon remélem ez a LANDRAGÓR vmit kihúz a végén a seggéből, és azt nem a játékosok
ánuszába áttételezi...
A hozzászólást altair módosította 2010.09.15. 14:03:24-kor
Pontszám: 9.50
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
453. hozzászólás - 2010.09.15. 14:05:19 (Válasz MinM #449 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.09.13. 19:26:38
A képletet még egyszer át fogom ellenőrizni, nem látom akadályát, hogy a tárgyakat is figyelembe vegyük. De előre leírom, a Zarknodnál is ez volt a helyzet, tökéletes algoritmus nincs, és nem is az a cél, hogy betűre pontosan ugyanannyit fejlődjenek a tulajdonságaid, mintha ezt az LE mennyiséget simán fejlesztésre költötted volna. Itt a tulajdonságfejlesztés mellett relikviákat is kapsz, fejlődnek az állataid, és ne feledkezzünk el a szerencséről, a kiégett őskövekről meg a plecsniről (lesz az is).


A kérdésedre a válasz!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.92
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
454. hozzászólás - 2010.09.15. 14:11:40 (Válasz Jeriko #450 hozzászólására.)
Annak kellene lennie, de sajnos VÚ-n a lehető legszarabb dolog ami történhet veled, hogy sok TP-t kapsz.
A másik a szintlépés, de a 2 szorosan összefügg.

Ha rosszindulatú lennék, azt mondanám: Gyerekek, ku..ára nem fogynak az ősköves cuccok meg az gyógyitalok. Csináljuk egy eventet vmi homályos jutalomért, ahol rohadt gyorsan fognak szintet lépni a karakterek és veszik a gyógyitalokat, mint a cukrot. Hiszen most már - magasabb szinten nem csak 1 ősköves gyógyitalt lehet venni naponta.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.08
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
455. hozzászólás - 2010.09.15. 14:12:15 (Válasz Birka #446 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.09.15. 12:56:46
Ezzel azért vitáznék...

Voltak elemek amelyeket NEM lehet lé-re váltani. 3 relikvia, 5% fertő, nem kevés blöki fejlesztő csata, lén-felül kompenzáló szerencse bónusz.
Cserebe van portya során vesztett le, gyengülés a hosszú event miatt, egyenletesen elosztott tulokat stb...

Aki erre csuklóból benyögi, hogy 80%, az igen komolytalan kijelentést tesz. Rengeteget számolgattuk annó, kis szinten igen is nyereséges volt az event (PÓK-ok most ne nézzenek ide:) ), közepes szinten nulszás, magas szinten meg bukta.
Ráadásul volt egy képlet kompenzáció is, ami megkavarta a számításokat!

Aki ésszel csinálta/csinálja az tuti "pénzénél" marad!


Ha visszanézed a fórumot, a Zarknod jutalmazása után - főleg V3-on - nagyon sokan számolgattak, és olyan 50-58% körüli megtérülést hoztak ki, ami nagyon durva.
Miklós most is kijelentette, hogy nem cél az, hogy mindent figyelembe vegyen - ami sokak számára egyértelműen azt jelenti, hogy "Ha szívsz, így jártál!"

A normál vadászathoz képest ma már egy csp-ből az eredeti LE-nek 0,92*2,1*1,25*1,2*1,1 + 0,08*13 = 4,23 - szorosa nyerhető ki (vadászat*SM*méret*kvíz*HT + elfogás*sajtolás). Amikor ebből tulajdonságot növelsz, további 10%+22,5%+11%+3%=46,5% bónuszt kapsz (spec, ultraspec, tárgy, térkép), ami további 1,87 szerezi a LE-t, összesen tehát 7,9-szerezi! (Ezek elég sok játékosnak áll rendelkezésére).
Ha a Miklós féle algoritmus ennél kisebb értéket hoz ki (Zarknodnál kisebbet hozott ki), akkor sok játékosnak rossz szájíze lesz - joggal.
Ez nem ész kérdése, mert nincs döntési lehetőséged arra nézve, hogyan csinálod.
Pontszám: 9.08
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
456. hozzászólás - 2010.09.15. 14:18:02 (Válasz Jeriko #450 hozzászólására.)
Barmelyikrol a VU-t leszamitva, hiszen a TP-t pont erre talaltak ki, de kezdetben azert a VU is tartotta magat ha nem is 100%-osan ehhez.

mod: Es lehet engem hulyezni ezert de szerintem ez teny. Raadasul Miklos tok mas szemmel tekint erre a dologra azert gondolkodjunk mar a toplista nem veletlenul a szint(tp)-vel kezdodik, az nem csak ugy van hanem jelentenie is kene valamit, es Miklos szerint jelent is csak a tenyek nem ot igazoljak...
A hozzászólást Wuher módosította 2010.09.15. 14:20:25-kor
Pontszám: 6.73
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
457. hozzászólás - 2010.09.15. 14:21:04
A lényeget meg kihagytam!

Teljesen korrekt dolognak tartottam volna, ha már a Zarki adta relikek is kipotyoghatnak
akkor az én bronz medálom is fényesedhetett volna legalább egy árnyalatot!
Jaa, hogy az másik event! Akkor a drakónerek se okoskodjanak pengeélen vadi portya és
entitás között!

Amúgy, én teljesen ki vagyok, békülve az eseménnyel! Már a második nap kiborult a bili ellenére
is! Természetes, hogy aukciós a bérlet, mégha féléves is, hiszen nemrég lett a térkapu és
a játékosok ez ügyben felborítva! Sajnos a fókuszkristályokra epik dobta cumóra nem gut!
Ez amúgy tök hiba! Épp ezerrel termelem őket

Természetesen van ötletem, konkrétan 3 is a következő kanyar relikjeire!
Aki kicsit is figyeli a JV játék beli ügyködését és azt hogy az utóbbi 3 hónapban mi lett
bolygatva, szinte gon nélkül böki ki a relikvia természetét!

Ennél azért kicsit nagyobb fantázia kellett volna!! De legalább van EVENT!!!
Pontszám: 7.88
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
458. hozzászólás - 2010.09.15. 14:29:16
Ja, van event, de fos!
Ha nem lenne, tovább tamagocsiznék, amivel biztosan jobban járnék.
Remélem a TF onlány nem ilyen lesz. Egyelőre közel járok az ilyen fosok miatt az abbahagyáshoz, mint bármikor!

Ha van érdeklődő Thalia-ra (V3), szívesen látom!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 2.27
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
459. hozzászólás - 2010.09.15. 14:30:28
Baraty nem lehetséges az, hogy az Felhasznált LE mellet perezve szerepeljen az Effektív töltés is!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 6.96
kedvelt tagSwarczYFérfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
460. hozzászólás - 2010.09.15. 14:42:07 (Válasz BlackSheep77HUN #459 hozzászólására.)
Ez egy igen jó felvetés, hiszen aki nem szerepel a 10-es toplistán, az honnan tudja, hogy neki mennyi az effektív töltése? A levert drakónok száma látszik, tehát értelemszerűen ennek is látszania kellene, hogy az ember tudja hasonlítani a toplistához magát.

Maximálisan támogatom, hogy legyen látható ez is mindenkinél!!
Pontszám: 4.71
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője