Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi bajnokság
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2041. hozzászólás - 2023.10.13. 14:56:42 (Válasz Husosfagyi #2040 hozzászólására.)
Biztos szerencsetek volt utkozben nem mellesleg van egy ilyen stat a jatekban, lehet ha tul magas fizikailag is hat
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 6.80
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2042. hozzászólás - 2023.10.13. 15:36:08 (Válasz Husosfagyi #2040 hozzászólására.)
36 pontos hátrányt is le lehet dolgozni 3 kör alatt (augusztus 4 - 6, azaz péntektől vasárnapig)... amikor 2-3 hónapja átléptem az új szövetségembe (az első két bajnokságot be is húztuk) ekkora lemaradásuk volt. Aztán magasan nyertünk, mert leírtam, hogyan üssenek... 1 inaktív, meg 1 nem túl aktív szövetség volt rajtunk kívül. Az a baj, hogy a másik két szövetség is számít, és 4 aktív szövetségnél, ha mindenki támad mindenkit (pláne, ha titeket többen), akkor más a helyzet! 9-10 pontos hátrány is lehet behozhatatlan, nemhogy 12-15. 1-1 esetet persze fel lehet hozni ellenpéldaként, de az esetek többségében számít az első körös komolyabb lemaradás, ami sok esetben szerencse kérdése, akárhogy is tervez valaki.

Azért örülök, hogy 1-2 emberrel végre érdemben is lehet kommunikálni, nemcsak azt írják mindenféle érvelés nélkül, hogy hülyeség meg marhaság amiket írok.
A hozzászólást Waulan módosította 2023.10.13. 18:20:54-kor
Pontszám: 5
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2043. hozzászólás - 2023.10.16. 20:23:08
Tegnap néztem a "Sztárban sztár leszek" műsort (nem reklámozni akarom, csak párhuzamba állítani), ha az ilyen tehetségkutatókban bevett szokás, hogy az azonos pontszám azonos helyezést ér (aztán az utána következő helyezés kimarad), akkor itt miért ne lehetne a "6 kör alapján" azonos pontszámot elérő szövetségeket azonos elsődleges pontszámmal díjazni? Első helynél 4-4-2-1,
vagy második hely esetén 4-3-3-1, esetleg ha 3-as holtverseny van az élen 4-4-4-1.
Ugyanazért a birtokolt mezőszámért valaki 4, valaki 3, valaki meg 2 elsődleges pontot kap, totál igazságtalan szerintem.
A hozzászólást Waulan módosította 2023.10.16. 20:24:06-kor
Pontszám: 5
közkedveltMrbutterflyFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2044. hozzászólás - 2023.10.20. 22:38:49 (Válasz Waulan #2043 hozzászólására.)
Barátom!

Olyan kis akaratos vagy.
Nem mernék rá megesküdni, de legalább háromszor én is győztem az SZB-ben, a tizenvalahány év alatt.
Ergo kompetenciám szintén van.
S még azt is bevallom, hogy nem biztos, hogy egymást követő években volt.

Szóval légyszíves vedd játéknak. Hagyd a picsába azokat a szerencsés kvantitatív megközelítéseket.
Emlékszel még a diszkrét számokra? Ez olyan mint a Vis maior a Végzetúrban.

Itt csak Magadat győzheted le, van, hogy sikerűlnek dolgok, - van, hogy újra és újra elengedsz dolgokat, aztán valami célt megint találsz.
De ha ugyanazon a vízszintes pályán haladunk egy idő után az ismétlési kényszer lesz.

Megvan a Harcosok klubja? Talán Neked is meglehet az első életközeli élményed.

Ja! És ne nézzél televíziót! Mi is cikkeztünk róla anno, hogy mennyi stresszt okoz.
Ez tényleg csak egy játék.
Ha meg csak túl sok időd van, keress meg adok én Neked számolni valót.
Pontszám: 9.57
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2045. hozzászólás - 2023.10.21. 12:50:12 (Válasz Mrbutterfly #2044 hozzászólására.)
1. Ha egy adott dolog különösen érdekelne egy játékban, és úgy éreznéd gond van vele, akkor te nem vetnéd fel az álláspontodat?

2. 10+ év alatt 3 bajnoki cím? Azért kijelenthetjük, hogy Téged nem túlzottan érdekel a játék ezen része.
Nekünk (az új szövetségemmel) valószínűleg ezen a 3-as döntetlenen fog múlni a 3-ik bajnoki címünk zsinórban, tehát 3 hónap alatt meg lett volna a 3 ... azt hiszem így azért érthető, hogy bosszant a dolog, és nem könnyű elengedni.

3. Ha a játéknak végre van egy szegmense, ahol a taktikai érzék, és a szövetségi összhang számít, akkor elvárhatná az ember, hogy ne a szerencse döntsön a bajnoki címről... van elég rész, ahol a szerencse a meghatározó.

4. "Itt csak Magadat győzheted le, van, hogy sikerűlnek dolgok, - van, hogy újra és újra elengedsz dolgokat, aztán valami célt megint találsz.
De ha ugyanazon a vízszintes pályán haladunk egy idő után az ismétlési kényszer lesz." - kissé sablonos szöveg, de a nagyobb baj, hogy túl sok célt nem igazán talál már az ember. A szövetségi bajnokság fejlesztése / változtatása mindenképpen időszerű lenne.

5. Ez tényleg csak egy játék, ebben egyetértünk... de ha nem érdekelné az embert, akkor nem is játszana vele. Ha meg érdekli, akkor ismételjük át az 1-es pontot.
Pontszám: 5
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2046. hozzászólás - 2023.10.21. 13:45:47 (Válasz Waulan #2045 hozzászólására.)
Idézet: Waulan - 2023.10.21. 12:50:12

3. Ha a játéknak végre van egy szegmense, ahol a taktikai érzék, és a szövetségi összhang számít.
)


És mindezt kimondod a szádon egy 3 (!) fős szövetségben. Mondom lómaiul is: III (!)
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.17
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2047. hozzászólás - 2023.10.21. 15:51:44 (Válasz LanMaffia #2046 hozzászólására.)
Ha valaki még mindig ott tart, hogy a kis létszámú szövetségek előnyben vannak, az nem lát tovább az orránál. Lefordítom, hogy mindenki megértse, az első 5 körben elég, ha a takitkus üt (a szövetség létszámától függetlenül, mindenki más meg üthet annyi gyakorlót, amennyit akar, 5 vagy 10 ütés felett már mindenki megkapja a tókent), a hatodik körben meg lehet biztosítani. Azaz 3 fő helyett akár 20 fő is biztosíthat, ami hatalmas ELŐNY... persze lehet az is, hogy 3 tag üt élesben az utolsó körben is, ahogy egy 3 tagú szövetségnél (ennyinek kötelező, hogy a következő bajnokságban is tutira résztvehessen a szövi)! Mit nem lehet ezen érteni? TAKTIKAILAG NINCS KÜLÖNBSÉG A 3 ÉS A 20 FŐS SZÖVETSÉG KÖZÖTT... csak egy csomó extra lehetőség van a 20 fős szövetségnek a 3 főshöz képest.
A hozzászólást Waulan módosította 2023.10.21. 15:54:02-kor
Pontszám: 5
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2048. hozzászólás - 2023.10.21. 17:03:35 (Válasz Waulan #2047 hozzászólására.)
Ez azota igaz amiota van gyakorlo utes.

Es szerintem azert nem kene h jarjon a token. Ez hatalmas hiba ki kene javitani
(En eddig nem is tudtam h jar )
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 7.17
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2049. hozzászólás - 2023.10.21. 17:45:31 (Válasz Razor #2048 hozzászólására.)
Ezért nem vetettem fel korábban, hogy egyre inkább a sok aktív taggal rendelkező szövetségeknek kedveznek. Alapban is nagy előny a százalékok jó mozgatása (ha megvan az összhang és a bizalom), illetve a sok ütés döntetlen esetén.
Most ezzel a gyakorló támadással a kis létszámú szövetségek egyetlen előnyét is elvették, a "könnyen" számolható százalékokat (bár ez is csak 100-150 ütésig igaz, afölött mindenképpen komolyabb számolgatás szükséges, mindegy, hogy 3 vagy 20 fővel kell megosztani a taktikát).

Ennek ellenére nem hinném, hogy egy extra taktikai lehetőséget kellene kivenni a játékból.
Pontszám: 5
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2050. hozzászólás - 2023.10.22. 09:53:18 (Válasz Waulan #2049 hozzászólására.)
Vannak még sok aktív taggal rendelkező szövetségek?
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.17
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2051. hozzászólás - 2023.10.22. 10:21:24 (Válasz Tseby dr akula #2050 hozzászólására.)
Igen.
Mint pl.: V1 - Azúr Légió.
Van nyitott hely, ha érdekel.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.04
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2052. hozzászólás - 2023.10.22. 10:30:40 (Válasz Paco #2051 hozzászólására.)
V3-as vagyok, és különben sincs kedvem VF-el 600 trilliót építeni. Tudom az EH az egyetlen járható út, de pont azért.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.17
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2053. hozzászólás - 2023.10.22. 10:49:25 (Válasz Tseby dr akula #2052 hozzászólására.)
Semmi sem kötelező.
Csupán választ adtam a kérdésedre; Te döntöd el, hogy tudsz/akarsz/szeretnél-e élni a lehetőséggel.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.04
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2054. hozzászólás - 2023.10.22. 12:47:56 (Válasz Tseby dr akula #2050 hozzászólására.)
Világonként akad néhány... de a 20 feletti taglétszámú szövetségek nagyrésze is csak 3-6 aktív tagot számlál.
Pontszám: 5
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2055. hozzászólás - 2023.10.22. 14:40:22
Pár megjegyzés (az új felvetésekre).

A tókenekhez egyértelműen, mindenképpen kelljen a „rendes” támadás; a „gyakorló” legyen tényleg gyakorló („tókentelen”) ; sőt, mi lenne, ha (mondjuk) záloggal 80, anélkül 100 támadás 6 tóken; záloggal 160, anélkül 200 7 tóken? (Nehezítsük a tervező dolgát, ne könnyítsük; vagy, Amanda, nem ilyen reformban gondolkodsz?)

Holtverseny.
Győztes (4) pont mindenkinek – új lehetőség a bundára, alapból elvetendő javaslat szerintem. (Mezőfelosztás, taktika sem kell, és pipa a 4 pont, ezt nem kéne szabályba tenni.)
Egyébként, igen, kedvezzenek a soktagú szöviknek. Sok év egy jó szövit felépíteni, pláne megtartani; nehogy már egy háromtagú arasson…
A győzelemszám tényleg nem ideális, de szerintem az egyetlen lehetséges opció a holtverseny eldöntésére (indok az előző mondat).

Összegezve.
Az SzB fejlesztése nem hülyeség, de
1. a „vakon lövés” (ne látszódjon, ki az ellenfél – régebbi felvetés)
2. Holtverseny helyett bunda(lehetőség)
3. Tóken a semmiért, cserébe vasárnap „taktikázás”…
Ez nekem mind olyan „izé”.
Amanda, van más a tarsolyodban?
Tényleg vevő lennék értelmes, érdemi javaslatra – de; ugye, nem csak én olvastam úgy a fórumot, hogy egyetlen felvetésedet sem támogatta senki?
Pontszám: 8.32
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
788 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2056. hozzászólás - 2023.10.22. 16:49:03
3 tagú szövetség inkább csak egy ici pici csoport inkább fel kéne vinni minimum létszámot 10 főre , alatta meg mehetne a gyakorló
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 9.25
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2057. hozzászólás - 2023.10.22. 16:49:11 (Válasz mist #2055 hozzászólására.)
Vasárnapi taktikázás csak egy lehetőség, ami jelenleg él.
Akkor kelljen az éles támadás, de lehetne az is, hogy záloggal 5 ütés kelljen tókenenként, zálog nélkül 10 (mármint per fő)... és jó ötlet a 6-7 maximum, tehát zálóggal 35 ütés kelljen fejenként, zálog nélkül meg 70 a maxos tóken megszerzéséhez. Dehogynem, nehezítsük, hogy valóban a taktikai érzék számítson, de akkor az első körrel is kéne mégis kezdeni valamit!

Holtverseny, azonos pont... igazad lehet, bár nekem nem jutott volna eszembe. Mindenki magából indul ki, én meg győzni szeretek, nem egyezkedni. Ettől függetlenül valóban kijátszható lenne.

Ne látszódjon ki az ellenfél, ez egy érdekes ötlet, de az első körös reform annál pláne nem ártana, hogy valóban ne a vak szerencse döntsön. Már senki nem mondhatná, hogy így meg úgy felkészült, és ilyen meg olyan ügyes volt az első körben. Ami amúgy is hülyeség, ha nem full kiszámítható robotok ellen megyünk.

Szerencse-e az első kör, vagy sem? - ezzel sem értett velem egyet senki... nézd, attól, hogy 10-en azt mondják, hogy az ég zöld, és csak 1 valaki mondja azt, hogy kék, attól még nem lesz zöld!
Talán akik kéknek látják nem mernek hozzászólni a sok, világot zöldben látó hozzászóló után.
Ezek után meg már lényegtelen, hogy ki miben nem ért velem egyet...
Én tényeket közöltem, amit be is tudtam bizonyítani, a reakciók meg nem igazán nyertek bizonyítást egyszer sem.

Segítsék a sok fős szövetségeket, oké, de ne totál egyoldalúan... akkor emeljék a létszámot inkább, aztán kelljen 5-6 fő a részvételhez, összeolvad pár szövetség, és mindjárt kisebb lesz a résztvevők száma.
Pontszám: 5
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2058. hozzászólás - 2023.10.22. 17:08:07 (Válasz Unr34l #2056 hozzászólására.)
Bő két hónapja, amikor egy akkor 17 tagú szövetségben (Kék Légió) ketten maradtunk aktívak, és buktuk a Szövetségi bajnokságon való részvételt, már direkt sok fős szövetséget kerestem... aztán amikor beléptem egy 21 fős szövetségbe (velem lettek 22-en a Kocsma bogarak), akkor láttam, hogy ott is csak 3 aktív tag van, aztán 1-2 héten belül velem maradtunk 3-an.
Szerintem nem én tehetek arról, hogy kihalófélben van a játék, és alig akad valóban sok aktív taggal büszkélkedő szövetség... de ezért nem kellene leszólni minden olyan szövetséget, ahol elfogytak az emberek, mert nem láttak már alternatívát a játékban.

A 10 fő szerintem sok, de növelni lehetne a számot, ahogy én is írtam éppen veled párhuzamosan... bár lehet, hogy csak 8-12 szövetség lenne aktív a bajnokságban világonként, de legalább lezárulna ez a kis létszám - nagy létszám vita.
A hozzászólást Waulan módosította 2023.10.22. 17:12:46-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2059. hozzászólás - 2023.10.22. 17:30:13 (Válasz Waulan #2058 hozzászólására.)
Minden szövetségben csak pár aktív emberke van, az hogyha emeled a limitet azzal csak azt érnénk el hogy pár multiaccot felélesztenének minden szöviben és kész.
Az meg hogy kötelezni akarjátok az embereket szb-zni az meg szembemegy azzal hogy ez a játék azzal hirdeti magát, hogy nem veszi el sok szabadidődet.
Aki szerint gyakorlóért ne járjon token, vagy több ütésért járjon csak az meg szarjon sünt!
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.79
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2060. hozzászólás - 2023.10.22. 17:42:47 (Válasz Tseby dr akula #2059 hozzászólására.)
Egyetértek minden szavaddal, de vigyázz mert mások nem fognak... ki leszel osztva rendesen!
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője