Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi bajnokság
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
461. hozzászólás - 2014.11.07. 06:53:45 (Válasz Lanmandragoran #459 hozzászólására.)
Most azt próbálod beadni nekem, hogy azért fog megszűnni a szövetségen belüli kommunikáció, mert az aktuális napi ütésszámokat nem egy külső program fogja rögzíteni, hanem a játékon belül megvalósul?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.02
népszerűTivornyaFérfi
Végzetúr tehetség
162 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
462. hozzászólás - 2014.11.07. 07:42:57
Annyit követelek még, hogy a rendszer automatikusan az ideális mezőkre támadjon helyettünk, csak be kelljen írni a felhasználandó pp-mennyiséget, különben nem veszek több követ! Köszi
https://www.youtube.com/watch?v=lBI_K4UzcjY

„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Pontszám: 5.99
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
463. hozzászólás - 2014.11.07. 09:31:09 (Válasz Tivornya #462 hozzászólására.)
Nem akarok indulatokat szítani, a kérésemnek természetesen nem ez volt a célja. A játékra fordítandó idő, a játék bonyolultságával egyenesen nő. Ezt valamilyen szinten meg kell fékezni, erre irányulnak ezek a változtatások. Én munka, gyerek, házfelújítás mellett nem rendelkezem végtelen mennyiségű idővel, ezt be kell látnotok (és más sem, mindenkinek van egyéb dolga is). Pont ez az egyik ok, ami miatt sokan abbahagyják a játékot (én is kétszer). Ha pont az a réteg fogja abbahagyni, aki őskövet vásárol, akkor ki fog fizetni azért, hogy egyáltalán legyen játék?

Aki mazochista módon külső táblázatokat akar írogatni, annak ez után is meg van a lehetősége erre.
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 9.14
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
464. hozzászólás - 2014.11.07. 13:50:33 (Válasz Ariel #461 hozzászólására.)
Tobbnyire egyet szoktam erteni a meglatasaiddal, de ebben az esetben ez nem igy van. Mint irtatok, ez egyfajta kenyelmi funkcio a velemenyetek szerint. A kenyelmi funkciok idot sporolnak egy adott tevekenyseg vegrehajtasahoz, itt nem errol lenne szo. Az atlalatok kert valtoztatas nem konyiti meg a pp-k elkolteset, semmilyen idosporolo hatasa nincs. Amit kertek az pusztan egy segitseg, hogy optimalisabban tudjatok tamadni a mezoket. Ezt ahhoz tudnam hasonlitani, hogy kulon szinnel jelolje meg a portyalstaban azokat a karaktereket a jatek, akik xezer ep felett vannak, hogy ne doljon ki ido elott kuldetesporgetes kozben. Ehhez hasonlo eddig soha nem volt a jatekban, es en szemely szerint nem is tamogatom. A pp-t enelkul is be lehet tolni a mezokre minden tovabbi nelkul. En ugy latom ez egy olyan fejlesztes, ami eddig a legjobbra sikeredett a vu tortenelmeben: megoldja a magas szinten jellemzo celponthianyt, emellett lehetoseget biztosit akar a kisebbeknek is, hogy valamiben melto vetelytarsai legyenek a legnagyobb szovetsegeknek es a legerosebb karaktereknek. A jutalmazas is ehhez mert, inkabb szimbolikus mintsem nelkulozhetetlen tap.
En ugy gondolom, nem veletlen, hogy ez egy olyan valtoztatas volna, amit a jatekosallomany (megkockaztatom, hogy a fizeto jatekosallomany sem) tobbsege nem tamogatna a fentebb leirt okok miatt.
Pontszám: 7.86
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
465. hozzászólás - 2014.11.07. 14:08:40 (Válasz Lanmandragoran #442 hozzászólására.)
Egyetertek, ha lustak szamolni a legional, akkor nem kell reszt venni benne. Ki akarjatok olni a jatekbol az egyetlentervezheto es gondolkodtato reszt, mert nektek nem fekszik? Inkabb hallgassatok es nyerjetek meg par egyeni bajnokit, arra pont jok vagytok
Pontszám: 6.26
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
466. hozzászólás - 2014.11.07. 14:21:13
Igen sajnálatos hogy ennyire el vagytok tévedve, ráadásul ilyen agresszíven álltok hozzá.

Buildermann: ég és föld a különbség aközött, hogy a mezőbe bekerül, hogy mennyit ütöttünk eddig rá és aközött, hogy valaki x ezer ÉP fölött van. És igen, kényelmi funkció. Ahelyett, hogy táblázatot kéne használni, bekerül a rendszerbe.

Kwisatz: ez pedig egyszerűen bunkó volt. És bejöttél ide trollkodni. A módosítási javaslat melyik része az, amelyik szerinte kiöli a tervezhető és gondolkodtató részt?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.01
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
467. hozzászólás - 2014.11.07. 14:23:54
Előre leszögezem, hogy a szövetségi bajnokságot jelenleg csak az egyéni jutalmak miatt csinálom, tehát a pálya széléről dirigálok a témában.
Többnyire azért nem foglalkozom a szövetségi részével, mert komolytalan a belefektetett szervezés/kapott jutalom aránya, nem mondom hogy ez rossz, azt se hogy jó, kinek milyen.
Nem tudom mások hogy vagytok vele, de ha össze kell fogni egy csapatnak, akkor szerintem sokkal nagyobb buli azt számolgatni, hogy hova hány % menjen, vajon a másik szövi melyik mezőt fogja jobban megnyomni holnapra, és melyikről megy el 1-2%-nyi birtoklás annak rovására.
NEM az adja a játékélményt, hogy házon belül még azzal is szarakodni kelljen hogy hozzuk össze a kívánt %-ot 1-1 mezőre. Nem ez kell hogy legyen az event célja. Irreálisan sok energiát emészt fel az ilyen házon belüli szervezkedés.
Azok akik itt kampányoltok Willchi ötlete ellen, olyan mintha egy középkori csatában azt várnátok el, hogy a parancsnok (=szövetségi szervező) egyesével odamenjen minden íjász háta mögé, és elmagyarázza neki hova lőjön, de ne lássa, hogy ki hova lőtt, csak másnap.
Az igazán jó szövetségi párbajok akkor alakulnának ki, ha a saját arányait real time látná minden szövetség, akkor lenne igazán izgalmas, és nem kellene teljesen feleslegesen pluszban szervezkedni lényegtelen apróságokat (amik a szövetségi taglétszámok miatt nem is egyformán időigényesek).

És ne gyertek nekem azzal, hogy ez is a stratégia része, mert egy főzőversenyen sem a 20 kiló krumplit megpucolni a buli, hanem ebből paprikás krumplit csinálni 100 főre egy k. nagy bográcsban.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.92
népszerűTivornyaFérfi
Végzetúr tehetség
162 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
468. hozzászólás - 2014.11.07. 15:14:43
Erre még nem adott választ egyik sem, aki megint csak a "Játék megnyerése" gomb mellett kardoskodik, hogy mit is szeretne és hogyan is szeretné megvalósítani:

1. A mezőnkénti győzelmi arányt mutassa?
2. A szövetség összes támadását mutassa mezőnként?
3. A csapattagok név szerinti támadását mezőnként?

Ha erre konkrét és ésszerű választ adtok, akkor van miről folytatni az érdemi vitát, addig csak a szokásos rinyafaktor üzemel...
Ariel! Minden elismerésem egyébként eme esemény megálmodásáért, anno virtuálisan megveregettem a vállad
https://www.youtube.com/watch?v=lBI_K4UzcjY

„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Pontszám: 6.35
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
469. hozzászólás - 2014.11.07. 16:02:40 (Válasz LanMaffia #466 hozzászólására.)
Lan: nincs semmi kulonbseg szerintem. Megertem, hogy nem igy gondolod, de kerlek indokold meg miert. Ez nem kenyelmi funkcio. Kenelmi funkcio az, hogy pl. idomitaskor eleg egyszer kattintani az allat idomitasahoz, ami azonnal megtortenik. Idomitaskor csak az idotenyezot csokkenti a rendszer, semmifele valasztasi lehetosegre nincs semmilyen hatassal. Annal amit kertek, nem ez a helyzet. Azt szeretnetek, hogy a rendszer konnyitse meg a mezo kivalasztasat. Ez a valasztas megkonnyitese. Nevezhetjuk ezt kenyelmi funkcionak, mert vegul is az. Csak eppen eddig soha nem volt semmilyen ehhez hasonlo szemleletu fejlesztes a vu torteneteben. Ez nem lenne mas, mint , mint a gondolkodas kivaltasa. Szerintem epp ezert helytallo az elozo hsz-emben vont parhuzam.
*Ahhoz hogy tamadjatok, nem kell excel, mint ahogy portyazashoz sem. Mindket esetnem eleg kattintani. Viszont ha biztosan szeretned tudni, hogy ellenfeled vegigallja a csata 6-7 koret, akkor kenytelen vagy kemgombozni. Ha pedig szovetsegi banokin szeretnel eredmenyesebb lenni, akkor ugyanugy exra idot kell raszanni. Ez igy van rendjen.

Offs: ez nem igy mukodik. A parancsnok kiadja a parnacsot az ijaszoknak, hogy hova lojenek, eddig stimmel a levezetesed. De az ellenseg (a jatekban ellenfel) sorai kozt okozott karokat soha nem foga valos idoben latni. Pontos szamokat meg vegkepp. Ugyanugy ahogy a vesztesegeket sem. Azt keritek, hogy minden egyes katona pontosan tudja, hogy az osszes tobbi ijasz, mikor, hova, milyen eredmenyessegel es hany nyilvesszot lott ki. Ennek nemsok koze van a valosaghoz. Nagyjaboli szamokat akkor fog tudni a parancsnok, ha raszanja az idot az fejlemenyek nyomokovetesere. Vagy ha nem o, akkor a tisztjei Olyan nem letezik, hogy kiadja a parancsokat, majd tojik az egeszre es mindennel tokeletesen kepben lesz.
A hozzászólást Buildermann módosította 2014.11.07. 16:18:00-kor
Pontszám: 8.14
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
470. hozzászólás - 2014.11.07. 22:56:29 (Válasz Buildermann #469 hozzászólására.)
Most is futtathatok olyan külső programot, ami rögzíti, hogy melyik mezőre mennyit ütnek a szövetség tagjai és rögzíti is őket. Ha ez elérhető a játékon belül, akkor mindenki számára elérhető, nem csak azoknak, akik tudnak róla, vagy tudnak ilyen programot írni.

Ez az event nem attól ér többet, vagy kevesebbet, hogy mennyit vésem papírra a támadásaimat.

Én személy szerint lusta vagyok. Napi 50-60 pp-t simán elköltök, miközben folyamatosan küldizek. Jegyzetelgethetném, hogy az adott napon épp melyik mezőre mennyit ütök, vagy használhatnék külső programot is, ami ezt megteszi helyettem, de az előbbihez lusta vagyok, scripteket sosem használtam a játékban és nem most szeretném elkezdeni. Ehhez képest nem ad különösebb pluszt, ha ezek a számok a játékban is elérhetők, a legnagyobb különbség az, hogy mindenki számára könnyen elérhető.

Nekem már az is nagy segítség lenne, ha nem egyesével kellene kijelölgetni minden támadásnál a mezőket, hanem előre kijelölnék 50-60 támadási pontot, és utána az ütések ezekre a mezőkre mennének, ahogy költöm el a pp-ket. Lehet, hogy csak az én agyam szita, de ha 3-4 csatánként meg kell szakítani a támadásokat gyógyitalok, küldik, állatok karbantartása miatt, akkor hamar elveszítem a fonalat, hogy melyik mezőre hányat ütöttem. Kivédhetném ezt scripttel, vagy jegyzeteléssel, de ahogy mondtam, lusta vagyok és nem használok scripteket sem.
A hozzászólást Ariel módosította 2014.11.07. 22:57:54-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.51
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
471. hozzászólás - 2014.11.08. 20:36:23 (Válasz Ariel #470 hozzászólására.)
Ne haragudj Ariel, de hogy is mondtad pár napja te magad Shutinak a haragital topicban?

Idézet: Ariel - 2014.10.28. 22:34:01

Ja, hogy egyszerre akarsz mindent.... Itt az ideje, hogy eldöntsd, mit akarsz, mert minden egyszerre nem megy, és sosem ment.


Minden további nélkül be lehet tolni akármennyi pp-t most is egy nap, lustán, kényelmesen, jegyzetelés nélkül. Akár egy mezőre is. Csak nem lesz a szövetség szempontjából optimális.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2014.11.08. 20:36:51-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.06
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
472. hozzászólás - 2014.11.08. 21:09:42 (Válasz Lanmandragoran #471 hozzászólására.)
Már megint kevered a szezont a fazonnal... Ha már idézel, akkor idézd az egész szövegkörnyezetet. Ott nem a kényelemről, hanem a tápolásról volt szó.
Mutasd meg nekem, miért jelentene bármi plusz előnyt az, hogy a programon belül látom, melyik mezőre hány ütés érkezett ahhoz képest, hogy scriptből oldom meg ugyan ezt.

Ha tápot kérnék, azt mondanám, hogy 30 pp-s beállítás mellett több LE-t adjanak az ellenfelek, mint 15 pp mellett...
A hozzászólást Ariel módosította 2014.11.08. 21:21:33-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.03
kedvelt tagUtolsó_LovagFérfi
Végzetúr mester
397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
473. hozzászólás - 2014.11.08. 21:50:21
Pontozz le, széles ívben teszek rá!

Hitvallásomat az alábbi tartalmazza

http://www.hallottad.hu/cikkek/legszebb-dalok-katona-jozsef-erkel-ferenc-bank- ban-hazam-hazam-enekeli-simandy-jozsef

Pontszám: 3.70
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
474. hozzászólás - 2014.11.08. 23:43:53 (Válasz Ariel #472 hozzászólására.)
Minek idézném, a pontozott rész speciálisan Shutira vonatkozott.
Egyáltalán nem keverem. Mert az már szerintem nem szimpla kényelmi funkció, ha ránézel a táblára és a vú lényegében megmondja, hogy melyik mezőt érdemes ütnöd ahhoz, hogy a szövetségnek is jó legyen. Mert az már táp, ha a szövetség jól szerepel, még ha nem is egetrengető a jutalom.

Amit ti javasoltok, az kb annyira kényelmi funkció, mintha lehetne szűrni a portyalistán 100% ÉP-s (vagy épp 20% alatti ÉP-s) karakterekre, mert hisz csak kényelmesebb ha nem kell kémgömbözni, nem jelent tápot. Vagy ha már az öltözetváltást említetted, olyan mintha a program MINDEN cselekvés előtt emlékeztetne, hogy figyu már, ezt és ezt akarod csinálni, de nem a legoptimálisabb az öltözékből adódó bónuszod, átöltöztesselek? (és a minden alatt nem a huzalozott reflexekkel félig megvalósult cselekvéskönnyítésekre gondolok)
Ha a gép gondolkodik, "jegyzetel", számol helyettem, az már nem kényelem, az már táp. Mert a legdurvább erőforrás a játékban az idő.

Ennek ellenére egy cseppet sem kételkedem benne, hogy az AL-nek ez valóban csak kényelmi funkció lenne, nektek valóban nem jelentene tápot, annál sokkal komolyabb játékosok vagytok mind egyénileg, mind csapatban. (és ez nem a nyalás helye, sok régi ismerős volt Légiós, és néhány név a mai napig ismerősen cseng, bár nem tudom ugyanazok a gazdák állnak e még mögöttük. sőt, rövid ideig Piciklon helyetteseként közelről is volt szerencsém a légkört megízlelni). A maradék száz aktív szövetségből viszont több mint hatvannak nagyon durván tápot jelentene.


De tegyük félre az önző érdekeket (azért mutassa mert lusta vagy jegyzetelni, illetve azért ne mutassa mert nem akarom hogy az ellenfelek dolgát is megkönnyítsük), lássuk az objektív problémáimat.

Mint már írtam korábban is, az X időnként frissített csataszám értelmetlen, a realtime frissítést nem látom kivitelezhetőnek a vú hardverállományával. Annyi lekérdezést, oldalfrissítést kellene generálni másodpercenként, hogy garantált a fagyhalál. Még ha nem is automatikusan frissítené az adatokat, csak minden oldalbetöltéskor, vajon hányan lennénk akik minden egyes csata előtt ráfrissítünk, hogy na most hová üssek.

Bár már a megjelenítést is komoly problémának tartom, de ha azt sikerül megoldani, jöhet a következő, mit jelenítsünk meg? Ti itt ütésszámról beszéltetek. No de a birtoklás szempontjából a százalékos megoszlás a fontos. Mire megyek vele, ha látok 12-15 háromjegyű számot, ugyanúgy számolgatnom kell, hogy melyik szám mit jelent százalékban. Ha a százalékot jelenítjük meg, abból számolgatni kell, hogy mennyi ütéssel tudom a nekem tetsző mértékben módosítani.
Az "ideális" ha látom az össz ütésszámot, és azt is hogy ez mennyi százalék pillanatnyilag, ez az igazi sültgalamb kategória, aminél tényleg csak rá kell nézni a táblára, és látom, hogy adott pillanatban hova mennyit kell ütni hogy a szövetség profitáljon belőle. Ez már tutira nem csak kényelem lenne.

Ha maradunk az eredeti, csak ütésszám felvetésnél, (ami önmagában még tetszene nekem is, mert megkönnyítené a déli ellenőrzést) azzal pedig az a gondom, hogy tálcán kínáljuk fel az eventet a scriptes továbbkényelmesítésre.
Régi motorosként ismerve a közkézen forgó scripteket, és ősi tagoktól tudva, hogy milyen durva komplex scriptek nem is kerültek ki egy-egy szűk körön kívülre, nem vagyok naív, biztos vannak szövetségek ahol most is script végzi a háttérelemzéseket. De ez csak egy elenyésző hányada lehet a játszó-taktikázó rétegnek, mert jelen formában az ütésadat-gyűjtés azért nem egyszerű feladat, minden játékosnál monitorozni kell az ütéseket, nem elég ha a stratégánál fut a script.
Ha viszont az ütések megjelenésével ezt a problémát kivesszük a képből, vajon mennyi idő kell, hogy felkerüljön userscriptre egy teljes SzB-statisztikázó script?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.82
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
475. hozzászólás - 2014.11.09. 00:02:44
Ha megvan az a script, nem tolom ki sehová, mert értelmát veszítené. ha másik szövik is használni kezdenék.Én inkább úgy gondolom, hogy egy ilyen fejlesztés, éppenhogy elvenné az esetleges scriptelő szövik tisztességtelen előnyének egy részét.

De ez mind csak durva spekuláció, mert ahogy te magad is mondtad, ezek nem azok a tápos jutalmak, amik ilyen eszközök irányába mozgatnának széles tömegeket.Nincs akkora tétje...talán épp ezért.

Ha a gép gondolkodik, "jegyzetel", számol helyettem, az már nem kényelem, az már táp. Mert a legdurvább erőforrás a játékban az idő.


Az a táp, ami mindenki számára elérhető, megszűnik tápnak( játékegyensúlyt borító tényezőnek) lenni.
Báró Samedi
Pontszám: 7.01
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
476. hozzászólás - 2014.11.09. 00:49:42 (Válasz Lanmandragoran #474 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2014.11.08. 23:43:53
Ti itt ütésszámról beszéltetek. No de a birtoklás szempontjából a százalékos megoszlás a fontos. Mire megyek vele, ha látok 12-15 háromjegyű számot, ugyanúgy számolgatnom kell, hogy melyik szám mit jelent százalékban. Ha a százalékot jelenítjük meg, abból számolgatni kell, hogy mennyi ütéssel tudom a nekem tetsző mértékben módosítani.
Az "ideális" ha látom az össz ütésszámot, és azt is hogy ez mennyi százalék pillanatnyilag, ez az igazi sültgalamb kategória, aminél tényleg csak rá kell nézni a táblára, és látom, hogy adott pillanatban hova mennyit kell ütni hogy a szövetség profitáljon belőle. Ez már tutira nem csak kényelem lenne.


Na ezért nem érted meg, hogy mit akarunk... Mert rögtön azon agyalsz, hogy hogy lenne optimális, hogy el tudd foglalni, vagy épp meg tudd védeni az adott mezőt. Amit mi akarunk az annyi, hogy ne kelljen számolgatni, scriptekkel rögzíteni, hogy az adott mezőre hány ütést vittünk be.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.35
népszerűTivornyaFérfi
Végzetúr tehetség
162 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
477. hozzászólás - 2014.11.09. 07:16:33
"Lusta vagyok" - azt hiszem, ezt nem kell megmagyarázni...

1. A mezőnkénti győzelmi arányt mutassa?
2. A szövetség összes támadását mutassa mezőnként?
3. A csapattagok név szerinti támadását mezőnként?
4. Fordulók kezdetekor törlődjenek az eddigi adatok, vagy egész héten keresztül halmozódjanak?

És ha ezek közül bármelyik is megvalósul, akkor is ugyanúgy kell számolgatni, jegyzetelni, hogy tisztába legyél a százalékkal/ütésszámmal/módosításhoz szükséges ütésmennyiséggel, stb...stb...stb...
Vagy ezt az egészet hogy képzeltétek? Aki eddig is vaktában ütöget, az ezután sem fog rajta változtatni, aki belemélyül az ezután is számol/jegyzetel, mert akomplex információkra van szükség egy taktika kialakításához, ami megvalósíthatatlan a játékélmény és sebesség drasztikus lerontása nélkül.
A hozzászólást Tivornya módosította 2014.11.09. 07:23:07-kor
https://www.youtube.com/watch?v=lBI_K4UzcjY

„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Pontszám: 5.68
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
478. hozzászólás - 2014.11.09. 10:00:05 (Válasz Tivornya #477 hozzászólására.)
Ha figyelmesen olvasnád a hozzászólásaimat, akkor már rég megtaláltad volna a választ a kérdéseidre. A szövetség összes támadását lássuk az aktuális napon.

Nem azt mondtuk, hogy nem akarunk számolgatni. Nem is azt akarjuk, hogy a stratégia megalkotásához ne kelljen ötletelni, gondolkozni. De ha egyszer már megvan a stratégia, akkor azt lehessen megvalósítani anélkül, hogy a nap folyamán minden támadásomat külön papírra kelljen jegyzetelni, vagy scripttel rögzíteni.

Aki vaktában ütöget, az ezután is vaktában fog ütögetni. De aki napi 60 csatát lenyom megszakításokkal, aki reggel is és este is támad, aki mobilról játszik, vagy több gépről, aki nem scriptel és nem hordoz magánál jegyzetfüzetet, annak igenis kényelmi funkció lenne, hogy be tudja tartani az előre megbeszélt stratégiát anélkül, hogy fejben kellene tartania, hogy hová ütött.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.01
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
479. hozzászólás - 2014.11.09. 11:06:29 (Válasz Azazel #475 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2014.11.09. 00:02:44
Ha megvan az a script, nem tolom ki sehová, mert értelmát veszítené. ha másik szövik is használni kezdenék.


Ezen logika mentén haladva soha nem került volna nyilvánosságra a kvízscript, a kalandscript, az öltözetváltó, a kémgömb-tároló, meg még jónéhány. Hisz elvesztem a belőlük származó előnyömet, ha a riválisaim is használni kezdik. Hidd el, ami nyilvánosságra kerül, az általánosságban pont annyival tud kevesebbet, hogy még csábító legyen használni széles rétegeknek, de azért az író előnye megmaradjon.


Ariel, ti lényegében azt akarjátok, hogy a teljes szövetség bajnokis aktivitása valós időben megjelenjen a táblán. Hogy milyen formátumban, az másodlagos. Ezt szimpla kényelmi funkciónak beállítani, szerintem egy csöppet túlzás. Mert nem felesleges kattintásokat vált ki, hanem kommunikációt.

Az kényelmi funkció lenne, ha a saját, napi ütéseimet látnám a táblán. Nem kéne jegyzetelgetni, gyógyitalozásnál, állatgyógyításnál nem veszteném el a fonalat, látnám ha esetleg melléütöttem valahol, és nem kiváltaná, csak megkönnyítené a szövetségen belüli kommunikációt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.28
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
480. hozzászólás - 2014.11.09. 11:19:01 (Válasz Ariel #478 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2014.11.09. 10:00:05
A szövetség összes támadását lássuk az aktuális napon.
....
Aki vaktában ütöget, az ezután is vaktában fog ütögetni. De aki napi 60 csatát lenyom megszakításokkal, aki reggel is és este is támad, aki mobilról játszik, vagy több gépről, aki nem scriptel és nem hordoz magánál jegyzetfüzetet, annak igenis kényelmi funkció lenne, hogy be tudja tartani az előre megbeszélt stratégiát anélkül, hogy fejben kellene tartania, hogy hová ütött.


Látod én itt látom az ellentmondást. Ha reggel és este játszol gépen, meg délben mobilon, teljesen jogos az igény, hogy tudd követni a saját ütéseidet, mikor hova mennyit ütöttél, anélkül hogy folyamatosan jegyzetelni kelljen. Viszont ebben nem látom hol segítene, ha a saját eddigi ütéseim helyett azt tudom leolvasni a táblázatról, hogy a másik húsz szövetségi társam mit ütött az elmúlt 4 órában.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.04
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője