Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi bajnokság
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1701. hozzászólás - 2017.02.13. 15:12:47 (Válasz Kwisatz #1696 hozzászólására.)
Idézet: Kwisatz - 2017.02.13. 12:52:24
Pont ezért nincs változás az SZB-ben, örülök, hogy beismeritek. Ha hármatokat zavarna, biztos lenne változtatás. Így azonban valóban csak a kesergés megy a fórumon.

"Ha Pista is ezen az osztályon dolgozna ahol mi, akkor biztosan nem 200 ezer Ft fizetésünk lenne, hanem 300 ezer. Ez nagyon igazságtalan, a munkaadó nem korrekt, és a Pista is elmehet a búsba."
"(Pista) De hát én nem is akarok nálatok dolgozni."
" Ez a baj! Örülök, hogy beismerted! Azért keresek kevesebbet, mert te nem akarsz itt dolgozni."


Nice.

Következő részben talán Pista arra is kitér, hogy ha nem tudod elérni a saját célod, akkor miért érdemes mást hibáztarni érte. Most reklám.
A hozzászólást Offsboy módosította 2017.02.13. 15:13:17-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.39
kedvencTurul77Nő
Végzetúr tehetség
201 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1702. hozzászólás - 2017.02.13. 15:51:16
Nyerjetek fene bánja,de könyörgöm ne arcoskodjátok tele a fórumot hétről-hétre,hogy mekkora fun-ok vagytok,mert unalmas állandóan a ti nagyképűségeteket olvasni.
Igen mindenkinek más a lényeg a játékba,de rajtatok kívül senkit nem láttam ennyit ömlengeni saját magukról bármibe is legyen jó.
És igen,változtatni kellene a szabályokon,mert nem egyenlőek a feltételek bármerről is nézzük.
Volt egy jóó hozzászólás,és pártolom.....csak utolsó nap derüljön ki,hogy ki nyert stb....akkor lássuk mennyit érnek a taktikák.
Tök fölösleges erre az egészre ennyire ráfeszülni,mert csak a játékélményt veszi el,és idegbaj,és korai agyvérzést okoz.
Pontszám: 8.36
népszerűLelkes999Férfi
Végzetúr tehetség
177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1703. hozzászólás - 2017.02.13. 16:55:10 (Válasz Turul77 #1702 hozzászólására.)
Szép írás. Pont olyan amivel tökéletesen egyet is lehetne érteni, ha az egész tőlünk indult volna...

Megvertük az aktuális bajnokot. Láttál beirást ? Majd a kettővel ezelőttit... Ugyancsak csend. Most kapott a Jóleső is egy hatalmas zakót.. és elkezdődött a rinyálas a fórumon...

Tehát szép amit írsz, csak nem tőlünk indult a sztori

Ui : Tetszene egy "nevek nélküli" szb - s rendszer !!!
A hozzászólást Lelkes999 módosította 2017.02.13. 16:59:07-kor
Lelketlen Leonárd (V6) Hullaszag R.T

Jégszívű Leonárd (V5) Holt Költők Társasága
Pontszám: 6.32
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1704. hozzászólás - 2017.02.13. 17:09:25 (Válasz Turul77 #1702 hozzászólására.)
A név nélküli szb az én ötletem volt, amit nagyon hamar leszavazott a közösség.

Nyilván néhány taktikai elem hátrébb szorulna, de legalább nehezebb lenne arra játszani, hogy az eredmény nem érdekel, de az adott szövi ne nyerjen.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.55
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1705. hozzászólás - 2017.02.13. 17:13:09 (Válasz Spellatrix #1704 hozzászólására.)
Ez egy kiváló ötlet. Valahogy lemaradtam a korábbi javaslatodról.
Pontszám: 8.90
kedvencTurul77Nő
Végzetúr tehetség
201 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1706. hozzászólás - 2017.02.13. 17:17:08 (Válasz Lelkes999 #1703 hozzászólására.)
gratulálok nektek a győzelemhez...ezzel a saját szövim ellen vagyok....DE...egyet értsetek meg,nem azzal van a baj,hogy nyertek,hanem azzal hogy a kisebb és a kevesebb több,maga az egész rendszer a szar,és ez nem az első és az utolsó eset,más számítást kell rá kitalálni,mindemellett én nagyon taktika ellenes vagyok
Pontszám: 8.97
népszerűLelkes999Férfi
Végzetúr tehetség
177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1707. hozzászólás - 2017.02.13. 18:13:10 (Válasz Turul77 #1706 hozzászólására.)
Mi imádunk de elfogadjuk aki nem...
Lépjünk is tovább...

Spel ötlete szerintem frankó. Már amikor kiírta is tetszett, csak akkor ért véget a lobbim Baraty-val az szb vel kapcsolatosan és nem volt kedvem ujra kezdeni.

Amúgy meg kell jegyeznem, hogy segítőkész volt...
Az alap felvetésünk, hogy minimum 5 fős szövetség, mindneki aktív és nevezéses rendszer.
Azért nem ment bele mert szerinte sok szövetséget ezzel kizárnánk. Ugyanis sok a kis szövetség. Felajánlott bizonyos alternatívákat amik viszont nem javítottak volna a dolgon, vagy nagyon kis mértékben. Ezzel így véget is ért a történet...

Viszont mivel szeretünk játszani, nekem megérne pár sort ez az ötlet is...
A hozzászólást Lelkes999 módosította 2017.02.13. 18:50:49-kor
Lelketlen Leonárd (V6) Hullaszag R.T

Jégszívű Leonárd (V5) Holt Költők Társasága
Pontszám: 8.41
kedvencPug CrydeébőlFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1708. hozzászólás - 2017.02.13. 18:26:33 (Válasz Kwisatz #1698 hozzászólására.)
Sok ember, ugyanúgy tud keveset is ütni. Nyilvánvalóan, elképzelhető, hogy csak bizonyos kompromisszumok árán. De ott jön ki, hogy ki csapatjátékos és ki használja csak tamagocsinak a szövetségi bajnokságot.. Viszont, sok ember meg sokkal könnyeben üt sokat, főleg, ha olyanok mint ti, akiknek jó karaktereik vannak (feltételezem)és lényegesen jobb százalékkal. Példának okáért, én tegnap 180 ütésből tudtam megszerezni a 70 győzelmem...Szerinted? Mégsem sírom tele a topicot, hogy ez a kicsikre nézve, akik még az építési átlag felét sem érték el mennyire igazságtalan. A probléma az, hogy adódott egy új helyzet ezen a szerveren SZB ügyileg a mi megjelenésünkkel, amit taktikailag több szövetség is rosszul reagált le...Azt gondolom, az egyértelmű lehetett, hogy ilyen kicsike karakterekkel mi nem tudunk körönként ezer ütéseket ütni..Innentől viszont simán kiszámolható lett volna a taktikánk...Ezt, gondolom te is belátod, hogy helyzetünkben csak ez az egy megoldás lehetett célravezető és nem gondolod innentől etikátlannak.
V6 ,Pug Crydéből, Hullaszag Rt.
V5, Feketebotos Mark'yhennon, Holt Költők Társasága
Pontszám: 9
kedvencPug CrydeébőlFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1709. hozzászólás - 2017.02.13. 18:31:00 (Válasz Turul77 #1702 hozzászólására.)
Már megbocsáss, linkeld azt a hozzászólást, amiben mi elkezdtünk "arcoskodni"....Azt gondolom, ha nem veti fel Kwisatz az etikátlan játék gyanúsítását velünk szemben, akkor az, hogy jelenleg legyőztünk minden szövetséget a V5ön, maximum a rangsorra tekintve lett volna nyilvánvaló. Még Leó sem kezdett el látványosan örömködni, pedig, benne azért még lehetnek sok éves tüskék a Hullaszaggal szemben...Mi minden ellenfelünk egyformán tiszteljük( aki becsületesen játszik, és eddig szerencsére csak Büyük volt az egyetlen aki nem ez a kategória volt), és mindegyiket egyformán le szeretnénk győzni..Ennyi a történet..
V6 ,Pug Crydéből, Hullaszag Rt.
V5, Feketebotos Mark'yhennon, Holt Költők Társasága
Pontszám: 9
kedvencTurul77Nő
Végzetúr tehetség
201 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1710. hozzászólás - 2017.02.13. 19:07:07
Az egyik megoldas az lehetne ,hogy lathatatlanok lennenek az ellenfelek,igy a másik szovivel valo osszefogas egy harmadik ellen kilove.Nincs etikatlansag,nincs kicseszes,nincs ellensegeskedes.
Pontszám: 7.97
kedvencPug CrydeébőlFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1711. hozzászólás - 2017.02.13. 19:07:25 (Válasz Spellatrix #1704 hozzászólására.)
Spellatrix ötlete alapvetően jó...Egyetlen óriási probléma van vele, az első nap után, már ki lehet beszélni, hogy melyik mezőn melyik színű csapat hány százalékon áll, és onnantól nem nehéz kis kommunikációval kideríteni azt, hogy melyik 4 szövetség van az adott fordulóban..
Anno nekem volt egy olyan ötletem a játékvezetés felé, hogy az SZBt valahogy úgy kellene megoldani, hogy a benevezett csapatok tagjai automatikusan kapják meg a tokent. Viszont, nem ppből menne az ütés, hanem minden szövetség kapna minden fordulóra mondjuk 5000 SZB pontot, és azt tudja maximum elhasználni, abból tud gazdálkodni...Így a kicsik,keveset ütni tudok esélyei is ugyanakkorák lennének, gyakorlatilag ebben az esetben tényleg csak a taktika döntene. Amit ehhez ki kellene találni, az a LÉ ami eddig az SZB portyából jön...Mert ugye van, akiknek annyi az SZB hogy elüti az összes ppjét az A1re...A javaslatom nekem ehhez az volt, hogy a szövetségek érdekeltek legyenek a jó szereplésben, azonos körülmények között?
Tételezzük fel, indul 16 szövetség a győztes csapat aktív tagjai kapnának fejenként, karakterszintenként mondjuk 100.000 LÉT, a második csapat tagjai 95.000et a harmadik 90.000et és így tovább. Nyilvánvaló ez az összeg csak szemléltetésre szolgál. Azt gondolom, ezzel el lehetne érni, hogy mindenki érdekelt legyen a minnél jobb szereplésben, hisz egy dobogón lévő csapat tagjainak jutalma akár dupla is lehet egy hátsó régióban szereplőhöz képest.
Ez egy vegytiszta rendszer lehetne, őskő előnyök nélkül (maximum az adott karakter portyázási hatékonyságánál lenne ugye az felszerelés, specek miatt) Gyakorlatilag érdemes lehetne más szövetségekkel szövetkezni, szövetségeket felrúgni, hátba támadni másikat. Teljesen új aspektusa lehetne a játéknak..Volt egy olyan javaslatom is, hogy az aktuális bajnokok, V1, V3, V5, V6 szövetségeinek legyen egy úgymond Bajnokok Ligája is, ami egy fordulós lenne, és a győztes lehetne a Bajnokok Bajnoka...EZ a liga nem járna LÉ bevétellel, sem plusz tokennel, csak a dicsőségről szólna... Persze, elég pesszimista vagyok abban, hogy ezekből bármi is megvalósulna...Pedig szerintem a Csatlósos-farmeramás irány helyett ilyen, közösségi szellemet és fóruméletet élénkítő megoldások kellenének ahhoz, hogy a játék ne haljon szépen lassan ki..
V6 ,Pug Crydéből, Hullaszag Rt.
V5, Feketebotos Mark'yhennon, Holt Költők Társasága
Pontszám: 9.28
népszerűLelkes999Férfi
Végzetúr tehetség
177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1712. hozzászólás - 2017.02.13. 19:18:17 (Válasz Pug Crydeéből #1711 hozzászólására.)
Tökéletes...
Lelketlen Leonárd (V6) Hullaszag R.T

Jégszívű Leonárd (V5) Holt Költők Társasága
Pontszám: 8.43
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1713. hozzászólás - 2017.02.13. 19:43:43 (Válasz Pug Crydeéből #1711 hozzászólására.)
Ezzel csak az a baj, hogy a játékosok ütésszámát korlátozza le. Az SZB elsősorban a portya célhiány miatt lett bevezetve.
Pontszám: 8.56
kedvencRowinaNő
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1714. hozzászólás - 2017.02.13. 19:58:01
Kellene egy extra mező a felesleges PP elütögetésére, ami nem számítana bele az SZB eredményekbe. Ezzel probléma megoldva.
Aki csak jön, üt és megy megteheti, aki meg taktikázni akar azt is lehet.
V1 - Gaia
V2 - Peninek klánja
V5 - Sárkányok szövetsége
V6 - Pudvás Nyuszitappancs
Pontszám: 9.80
kedvencPug CrydeébőlFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1715. hozzászólás - 2017.02.13. 20:15:04 (Válasz Bíborhold #1713 hozzászólására.)
Arra is van megoldás, a Veremben lehessen portyapontot is átkonvertálni.. Vagy lehessen portyapontért is venni dolgokat, mint például hűségszilánk és társai. De mondok egy még radikálisabbat, aki visz magával portyába állatot, annak állatonként plusz egy portyapontot vonjon le..Egyből nem csordulna túl pár embernél...
V6 ,Pug Crydéből, Hullaszag Rt.
V5, Feketebotos Mark'yhennon, Holt Költők Társasága
Pontszám: 6.33
népszerűLelkes999Férfi
Végzetúr tehetség
177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1716. hozzászólás - 2017.02.13. 20:24:52
Most, hogy ismét kiderült szükség van a változtatásra, újfent írok Baratynak...

Köszönjük mindnekinek aki így vagy úgy segített újra feltárni a problémát

Ui : ne kelljen v1 - re is ellátogatnunk
A hozzászólást Lelkes999 módosította 2017.02.13. 20:28:21-kor
Lelketlen Leonárd (V6) Hullaszag R.T

Jégszívű Leonárd (V5) Holt Költők Társasága
Pontszám: 7.57
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1717. hozzászólás - 2017.02.13. 21:00:25 (Válasz Pug Crydeéből #1715 hozzászólására.)
Akkor már egyszerűbb az amit Rowina is javasolt. Az SZB mezők mellett lenne egy extra mező. Ahol a játékosok annyi PP-t égetnek amennyit akarnak, mivel ez nem számítana bele a versenybe. így aki leüti a korlátozott lehetőségét továbbra is tudja azt használni.
Pontszám: 9.44
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1718. hozzászólás - 2017.02.13. 21:31:44
Akkora zajt csaptok itt...elkezdett ébredezni Jacques de Molay, v5-ön....
Báró Samedi
Pontszám: 8.00
kedvencPug CrydeébőlFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1719. hozzászólás - 2017.02.13. 21:41:48 (Válasz Azazel #1718 hozzászólására.)
Ideje volt felébredni a téli álomból:) Várjuk a te javaslataidat is:)
V6 ,Pug Crydéből, Hullaszag Rt.
V5, Feketebotos Mark'yhennon, Holt Költők Társasága
Pontszám: 8.33
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1720. hozzászólás - 2017.02.13. 21:43:56 (Válasz Pug Crydeéből #1719 hozzászólására.)
Hmm...javaslat...esetleg létszámbővítés?
Báró Samedi
Pontszám: 8.00
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!