Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi bajnokság
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1841. hozzászólás - 2017.06.22. 22:52:38 (Válasz Azazel #1823 hozzászólására.)
Én ezt a verziót támogatom, de nem hiszem, hogy Miklósék megcsinálnák, mert nekik semmi hasznot nem hoz, de plusz munka.
- Turul, már így is sokkal lazábban csináljuk az SZB-t (miattatok), mint amikor még nem voltatok nálunk. Az elején tisztáztuk ezt, amikor átjöttetek, ha nem tetszik, akkor keressetek olyan szövetséget, ahol nem foglalkoznak az SZB-vel. És nem elsősorban a tudás fája miatt csináljuk, hanem presztizsből (a fa egy kellemes bónusz, egy zsák homokért is ezt csinálnám).
- Don Firenze, értem, hogy nem tetszik az ötletem, de szerinted korrekt, hogy egy kis szövetség kevés emberrel több PP-t beletolni (az inspiráció miatt), mint egy nagy szövetség sok taggal? Arról nem is beszélve, hogy 3-4 ember sokkal könnyebben koordinálható, mint 15-20. Ez olyan, mintha egy motorcsónak versenyezne egy gályával, amin az evezősök amúgy lázadoznak
Pontszám: 7.10
kedvencRowinaNő
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1842. hozzászólás - 2017.06.22. 23:07:14
Nem akkora probléma az inspiráció szerintem. Így is van korlát a PP-re, Max. 100 tárolható prém nélkül, prémmel meg 150. Nekem pont a túlcsordulás a problémám a hét eleji ütéstartás vagy csak kevés SZB ütés miatt. Hétvégére szoktuk elütni azt a 100-150 PP-t ami felhalmozódik.
Pont ezért volna jó egy semleges mező, hogy a túlcsordulást megakadályozza, és az inspiráltak is gyorsan lépegessék a szinteket felfelé, már ha akarják.
Én akár azzal is kiegyeznék ha a napi max. SZB ütés korlátozva lenne mondjuk 100-ban fejenként, a többit meg csak a bónusz mezőn lehetne leütni.
V1 - Gaia
V2 - Peninek klánja
V5 - Sárkányok szövetsége
V6 - Pudvás Nyuszitappancs
Pontszám: 9.47
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1843. hozzászólás - 2017.06.23. 00:01:30 (Válasz Offsboy #1835 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2017.06.22. 19:52:29
* Egyébként Lanmaffiával értek egyet, ha x tag képes sok100, vagy 1000 pp-t taktikába építve elverni utolsó körben, miért ne érdemelnék meg, hogy nyerjenek? A lehetőség ott van mindenki előtt.



Offs és Lanmaffia, alapvetően egyet értek ezzel, sőt azzal is, Offs, amit a Végzetúr talis topicba is írtál ezzel kapcsolatban. Idézem.

Miklós
Szövetségi bajnokságban korlát a napi győztes csatákra (ez elvileg az inspiráció miatt merült fel, de nem biztos, hogy jó ötlet, hiszen akkor aki nem tudott 1-2 napig csatázni nehezebben hozhatja be a lemaradást!!)

Offs
"Kíváncsi vagyok, hogy az a jóképességű, aki ezt feldobta, tudja-e mik azok a megaesszenciák, és hogy valóságformázás esszencia használatával akár 100pp is kapható egy nap. Persze ha kerül be más, alternatív pp elköltés azok számára is, akik mondjuk 1 embert látnak a portyalistában, az más."

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Én voltam az a jó képességű, aki a 7 ajánlat egyikeként, az szb korlátot javasoltam Miklósnak ezzel kapcsolatban. Az hogy Miklós, pont ezt ragadta ki a 7 ajánlatból, eléggé ravasz húzás volt tőle, mert tisztában van azzal, hogy sokaknak nem tetszene egy ilyen szb korlát V5-V6-ra (jelzem, ez volt a lehető legrosszabb ajánlat és ha nem akarnék semmit csinálni, akkor én is ezt léptem volna Miklós helyében) ám a probléma, ettől még fenn áll!!!

Ne tévesszük össze a szezont a fazonnal, ne keverjük össze, az inspirált világokat a rendes világok szb-jét!!!!!!!!!!

A rendes, NEM INSPIRÁLT világokon szb-n, az alap feltételek és szb szabályokból adódóan, az esélyek is egyenlőek, ellenben az inspirált világokon ez nem mondható el. De hogyan is tudhatná ezt olyan, aki inspirált világon nem is játszik. ( Ha még is, akkor BOCSI.) Alapvetően, azzal van gond, hogy az inspilált világokon, azok a szövik vannak előnyben, akik tagjainak az össz inspirációs szorzatuk több, mint a többi szövinek.

Inspirált világon, nagyon sokan vannak, akik inspiráció nélkül játszanak és esélyük nincs, se a topp közelébe jutni, se szbn érvényesülni, mert azok a játékosok, akik később kezdték, az alanyi jogon kapott hatalmas inspirációjuknak köszönhetően, mindkét terepen előnyt élveznek.....

Az inspiráltabb szövik, az szb hét minden napján képesek nagyobb mértékben módosítani az addig leadott ütéseik arányán, az alanyi jogon kapott több pp-jük miatt, így nem egyenlőek az esélyfeltételek és ez a gond.

Tehát, amit a valóság form megával kapcsolatban is mondtál, az meg állja a helyét, a NEM inspirált világokon. Megérdemli az a csapat a győzelmet, nem inspirált világon akik tesznek érte és pp italt, vagy eszenciát nyomnak el, hogy több pp-hez jussanak, ez által az arányokon nagyobb mértékben tudnak változtatni? Én azt Mondom, IGEN!!!! De mi a helyzet, a inspirált világokon? Hiába dolgozol akár évekig is a megáért ha az inspirálabb szövinek is meg vannak a megái, alapjaiban az alanyi jogból származó több pp miatt, akkor is előnyben van, és azért ők nem csináltak semmit!!! Igazságos ez szerinted?

Ezért nem értem Miklóst sem, a V5-V6-ra bevezetendő megvehető inspiráció miatt, hogy csak csp-re hatna. Inspirált világ lévén, nagy rakás nulla ez az ajánlata. Mindhárom erőforrásra kéne hatnia annak az inspirációnak!!!

Ha csak a saját karima nézem és senki másét. Akkor ezzel a lépésével arra ösztönöz, hogy többé ne költsek a játékra, vagy éppen hagyjam abba. Mert insprált világ lévén ott vagyok a +cspvel, ahol a part szakad. Hisz ettől még az alanyi jogú inspirált karinak mindhárom erőforrásból több van és úgy robog el mellettem majd, mint egy kerékpáros ha én éppen gyalogolok. Az igaz, hogy a több csp-nek köszönhetően megadná az esélyt, hogy kidolgozzam a megáim, hogy valamilyen arányban javítsak a pp-im menyiségén azért hogy egyenlőbb esélyeket teremtsek szb-re, az inspiráltabb szövik ellen, ahhoz viszont vadásznom kell, ezzel együtt annyira lerombolnám azt amit eddig felépítettem kari szinten. Egyszóval hülyének néz. Nem ezért optimalizáltam közel 3 éven keresztül!!! Viszont, ott a másik eshetőség ha a csp inspirációt megvásárolnám, hogy a megához való alap eszenciákat esetleg előállítsam. 120csp és 30 pp árán. Így lőttek 30pp-nek szóval szb-n ez 30 pp-vel kevesebb, míg az inspiráltaknak lényegesen többmarad az alanyi jog miatt. Még kimondani is szörnyen hangzik, hogy az inspiráció miatt, nincs már ami inspiráljon.
Nem arról kéne szólnia hogy inspiláljuk a karaktereket a játékra, esetleg az őskő költésre? A jelenlegi ajánlatával pont az ellenkezőjét éri el ami engem illet, de rajtam kívül is számtalan karakter van, akinél ugyanezt a hatást váltotta ki és ez nem vicc.... Jóval millió felett költöttem már az évek folyamán a játékra, de ez lényegtelen, semmi mást nem szeretnénk, csak esélyegyenlőséget!

Szóval az összképet tekintve, én azt mondanám, ha nem akar az szb-hez nyúlni inspirált világokon, akkor a majdan megvásárolható inspiráció hasson mindhárom erőforrásra.
Vagy ha azt nem akarja hogy mindhárom erőforrást turbózza a megvehető inspi, akkor ha már a 7db általam leírt szb ajánlatból éppen ezt tudta kiragadni, hogy legyen szb korlát, akkor igen is legyen valamiféle korlát!
Így kapnának a nem inspiráltak is valami játékélményt. Az az az egyenlő esélyű szb-t!!

Így Spellatrix ajánlata, + mező jól hangzik és mellé jöhet a csak csp-re ható inspi is.
Akkor lenne reményem és a többi játékosnak is akiknek hasonló játékélmény problémáik adódtak......

Offs, ha nem esik nehezedre, akkor ezeket vedd figyelembe az inspirált világokon ebben a témában.
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 9.10
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1844. hozzászólás - 2017.06.23. 01:33:48 (Válasz Azazel #1840 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2017.06.22. 22:50:49
Oszt' mi lenne, ha minden bajok öreganyját, az inspirációt szüntetnénk meg ? Nem egy eventben borogatja a dolgokat.


Nincs szükség arra hogy megszüntessék az inspirációt, hisz jó dolog, csak alapjaiban rosszul van kitalálva, mert nem az erőforrások mennyiségérére kéne hatnia, ez okozza szinte minden esetben, most és ez után is az összes problémát, event toplisták, Lady Alvarie, szb.... sorolhatnám és hasonló számtalan kérdésben is annyi esélyegyenlőtlenség merül fel. Nem beszélve arról, hogy egy újonnan kezdett játékosnak, 5-ös inspi szorzóval ezt a menyiséget napi szinten is sok idő eljátszania, ami előbb utóbb azt eredményezi, hogy megcsömöl a játéktól, már a legelején.

Sokkal jobb lett volna egy ilyen alap inspirációs ötlet.
Az egy erőforrásért kapott Tp-t és lét kellett volna az inspirició mértékével szorozni, ebből adódóan az egy elfogyasztott erőforrásért-erőforrásban nem csak a tp-t, lét kellene szorozni, hanem a jutalmakat is, beleértve Ut küldetés jutalom lé-je is. Egy ilyen inspi sokkal kevesebb hiba faktort eredményezett volna, mint a jelenleg futó verzió. De ezt tudják az okosok is, csak nem feszegetik a témát.

Erről ennyit.

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Más.

Idézet: Rowina - 2017.06.22. 23:07:14
Nem akkora probléma az inspiráció szerintem. Így is van korlát a PP-re, Max. 100 tárolható prém nélkül, prémmel meg 150. Nekem pont a túlcsordulás a problémám a hét eleji ütéstartás vagy csak kevés SZB ütés miatt. Hétvégére szoktuk elütni azt a 100-150 PP-t ami felhalmozódik.
Pont ezért volna jó egy semleges mező, hogy a túlcsordulást megakadályozza, és az inspiráltak is gyorsan lépegessék a szinteket felfelé, már ha akarják.
Én akár azzal is kiegyeznék ha a napi max. SZB ütés korlátozva lenne mondjuk 100-ban fejenként, a többit meg csak a bónusz mezőn lehetne leütni.


Szerinted, ha most megnövelték az inspis karik tárolható csp mennyiségét, akkor mennyi az esélye, hogy a tárolható PP-re is tesznek valami hasonlót belátható időn belül? Szerintem elég sok, bár az szbs probléma miatt ezen még Miklósék is elgondolkodnának.


Én nem azt mondom, hogy feltétlenül legyen szb korlát, mert számtalan kérdést vet fel és szerintem nem is annyira jó, de Miklós ezt dobta föl. Utólag átgondolva, Spell által javasolt + mező hozzátétele sem annyira jó megoldás de valamit még is csak kellene csinálni, ha már a jelenlegi alap inspirációs verzió fut.

Én ajánlottam Miklósnak azt is, hogy inspis szervereken szb-n legyen egy szimbólum, amiért az szb csatát lehet teljesíteni. Ebből adódna, hogy az inspis karakter a pp-it a szorzat mértékében váltsa át a szimbólumra (mint a végzet verem eventen) és 1 egység szimbólumért ha Szb csatán nyer, akkor kapja meg a visszaszorzást csatánként tp-ben és lé-ben is. E mellett, a küldik lé-jét is meg lehet szorozni nekik, így nem érné károsodás az inspis karikat sem.
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 8.80
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1845. hozzászólás - 2017.06.23. 07:42:53 (Válasz Neo26 #1844 hozzászólására.)
Régen pont ilyen volt az inspiráció, egy vadászatra kaptál egy rakás TP-t. Mire sikerült teljesíteni pl a vadássz 3 aprót állatot már lehet léptél 4-5 szintet. Vannak hibák, de nem az a megoldás, hogy a TP-t és a jutalmat szorozzuk.

Az inspiráció valóban nagy táp, de nem feltétlen SZB-n, hiába tudnék egy nap 150 pp-t regenerálni, ha mindennap elütném, azzal nem segíteném a csapatom, hanem pont, hogy hátráltatnám. Ha még több inspirált van, ez fokozottan igaz. Lehet az első napokba jól hangzik, hogy hirtelen több száz pp-t elütünk, de akkor a végére nem marad mozgásterünk. Az utolsó körben, mindenki a nála tárolható maximumot tudja eltolni, igaz van akinek 1 nap alatt összegyűlik valaki meg gyűjtöget.

Arról nem beszélve, hogy napi 150+ győztes csatára egy akármilyen gyenge karakter nem is képes, főleg kis szinten, tehát aki ennyit üt szb-n az nem feltétlen azért mert másokat akar szívatni, hanem azért mert igenis haladni akar a karijával...
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 7.80
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1846. hozzászólás - 2017.06.23. 10:22:42 (Válasz Neo26 #1843 hozzászólására.)
Ez egy jó érvelés felvezetési út, gut!

Az esélyegyenlőség problémája valóban égető több helyen. Maga az inspiráció is folyamatosan hátrányosan érinti a magas szintű karaktereket.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.21
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1847. hozzászólás - 2017.06.23. 10:33:56 (Válasz Neo26 #1843 hozzászólására.)
Szép gondolatmenet, teljesen más fekvése van így a dolognak. A Miklós által leírt és általam reagált 3 sorban nem volt pp inspirációról szó, véleményem V1-2-3-ra vonatkozik természetesen.
V5-6 nem érint, nem is pofáznék bele.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.79
kedvencRowinaNő
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1848. hozzászólás - 2017.06.23. 20:28:10
Egy kis módosító javaslat:

1. A bónusz mező bekerülhetne a játékba az SZB-től teljesen függetlenül is PP égetési lehetőségként, úgy hogy semmit se kelljen módosítani a jelenlegi SZB-n. A portyázáshoz kerülhetne egy saját klón elleni harcként, ami teljesen megegyezik jutalmakban és egyebekben az SZB-s csatákkal. Így akár elérhető lehetne bárkinek, szövetségen kívülieknek vagy SZB-n nem szereplő 1-2 fős aktív taggal rendelkező szöviknek.

2. Tökéletes emlékezés AF képesség (A szövetségi bajnokságon látni fogod, hogy az aktuális napon eddig melyik mezőn hány győzelmet arattál.) miért csak AF képességként elérhető, csak 60. szinttől, amikor lényegében csak egy kényelmi funkció?
Szerintem már 20. szinttől elérhetőnek kellene lennie(ha már az SZB feltétele 3 legalább 20+ szintű karakter). Kufárnál megvásárolhatóan, relikviaként, vagy bármi másként akár őskövet is fizetnék érte, és szerintem nem vagyok ezzel egyedül. Egy bonyolultabb, sok ütést igénylő taktikánál jó jönne mindenkinek ha hamarabb, és bárki számára elérhető lenne.
V1 - Gaia
V2 - Peninek klánja
V5 - Sárkányok szövetsége
V6 - Pudvás Nyuszitappancs
Pontszám: 8.48
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1849. hozzászólás - 2017.06.23. 22:17:47 (Válasz Spellatrix #1845 hozzászólására.)
Idézet: Spellatrix - 2017.06.23. 07:42:53
Régen pont ilyen volt az inspiráció, egy vadászatra kaptál egy rakás TP-t. Mire sikerült teljesíteni pl a vadássz 3 aprót állatot már lehet léptél 4-5 szintet. Vannak hibák, de nem az a megoldás, hogy a TP-t és a jutalmat szorozzuk.


Nem tudom, hogy ilyen lett volna, de ha így volt, akkor jobb volt a mostaninál az tuti és csak annyit kellett volna változtatni, hogy 1 apró elfogását a küldinél megszorozni az inspi mértékével. Tehát háromszoros inspinél az egy elfogott apró 3-nak számítson, mint ahogyan a tp-t és lét is szoroztuk. Nem mellesleg, akkor nem lennének olyan karik sem 10. szinten, mint jelenleg, hogy 600-as irreálisan nagy tö-vel rendelkezzenek, ami szintén a klónja miatt olyat eredményez, hogy Ráthoti Zan nyeri a viadalt Kis Pista helyett.

De ezt ne feszegessük, amúgy is egy válasz volt Azazel által felvetett inspi megszüntetésre.....


Idézet: Spellatrix - 2017.06.23. 07:42:53
Az inspiráció valóban nagy táp, de nem feltétlen SZB-n, hiába tudnék egy nap 150 pp-t regenerálni, ha mindennap elütném, azzal nem segíteném a csapatom, hanem pont, hogy hátráltatnám. Ha még több inspirált van, ez fokozottan igaz. Lehet az első napokba jól hangzik, hogy hirtelen több száz pp-t elütünk, de akkor a végére nem marad mozgásterünk. Az utolsó körben, mindenki a nála tárolható maximumot tudja eltolni, igaz van akinek 1 nap alatt összegyűlik valaki meg gyűjtöget.

Arról nem beszélve, hogy napi 150+ győztes csatára egy akármilyen gyenge karakter nem is képes, főleg kis szinten, tehát aki ennyit üt szb-n az nem feltétlen azért mert másokat akar szívatni, hanem azért mert igenis haladni akar a karijával...


Meggyőzni, vagy oltani akarsz?? Mert néha olyan vagy számomra mint a papok, bort iszol és vizet prédikálsz.
Alapvetően nincs bajom veled, de V5-ön mutatott két egymás utáni szb sikeretekkor pont az alanyi jogból származó szorzat előnyötöket szépen kihasználva nyertetek.... Könnyű így szb-t nyerni.... Nem gondolod? Gyere V1-re, ott mutasd meg mit tudsz, vagy cselekedjünk és dolgozzunk ki egy épkézláb megoldást ami jó mindenkinek.

Én a lovat ellőről és hátulról is ülöm, a V5-ön 5-ös szorzóval, a V6-on szorzó nélkül, tisztában vagyok mindkét érzéssel és egyik sem elégít ki, míg te csak egy oldalról ülöd, így igazán átérezni sem tudod a problémát, mivel mindig csak az előnyös feléről tapasztaltad a dolgokat.

Egyébként, a szimbólumos felvetésem neked nem tetszik? Te ráadásul még a szakmádból adódóan is értesz hozzá, mi járna kevesebb melóval.
Nekem, ha minden kötél szakad, jó az általad javasolt + mező, csak történjen valami, mert abban egyet értünk, hogy így igazságtalan sokakkal szemben....

Az eddig olvasottak alapján én is kidolgozhatok egyet, szépen ki részletezve.

Mi legyen az alap kiinduló? Miklós a korlátot dobta föl mint lehetséges verzió. Maradjunk akkor a korlátnál és a + mezőnél, valamint a vele járó faktorok kalibrálásánál?
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 8.83
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1850. hozzászólás - 2017.06.23. 23:30:12 (Válasz Neo26 #1849 hozzászólására.)
Ha ennyire ismersz és tisztába vagy a "szakmámmal" azt is tudod, hogy nem szokásom oltogatni, csak egyszerűen válaszoltam a felvetéseidre.

A két SZB-t nem inspirációval nyertük. Annyi előnyünk volt veletek szembe, hogy dupla annyi a létszámunk ebből adódóan több volt a lehetőségünk, de semmivel nem ütöttünk többet mint a toplista első felén lévő szövetségek. A legtöbb szövetség a megáikat kihasználva több mint 2000-3000 ütést leoszt egy hét alatt, fele annyi aktív taggal mint mi, de te ezt pontosan tudod és azt is, hogy nem mindenki üt nálunk a hét első felében, tehát semmi jelentősége az inspirációnak. Lehet beszólogatni, de mivel én írom a taktikát ezért pontosan látom, hogy melyik szövetség mennyit üt. Ellenetek 1250 volt pontosan, többszöröse a tieteknek, de 10 aktív taggal ezt bármelyik szövetség megüti inspiráció nélkül is. Nálatok van kb 3 olyan ember aki képes nagyobb számú győztes ütést összehozni, nálunk mindenki. Ha már az is bűn, hogy egy szövetségben sokan vannak akkor én kérek elnézést.

Azért azt hozzátenném, hogy nekem elég nagy teher a taktika írogatása, egy rakás időmet elveszi, mert ha már csinálom akkor normálisan csinálom. Nálunk a többség akarata, hogy legyen taktika, vegyük komolyan, ezért tokenekről is lemondanak. Hidd el én is szívesebben tolnám el minden nap az összes PP-m.

A másik problémádat is pontosan áttudom érezni, van/volt olyan karim aminek nem volt inspirációja, volt olyan is mikor másoknak volt és nekem nem. Tisztában vagyok vele, hogy az inspiráció bizonyos értelemben elég durva táp, de azért ezt tudni kell kihasználni is. Attól, hogy a V6-os karim alig 1 éves, korábban is játszottam. Nekem se tetszett mikor azt láttam, hogy egyesek 30-40 bajnoki medállal meg 30-40 szb medállal és egy rakás csatlós bónusszal álldogáltak mikor kezdtem. Ha még lehetőség sincs ezeket behozni okos játékkal akkor mi értelme több évvel később karit kezdeni? Pontosan tudom, hogy egyeseknek fájó pont, hogy az inspirációt kihasználva belerondítottam a megszokottá vált medál gyűjtögetésekbe.

A szimbólumos ötleted nem rossz, de elég bonyolult a kivitelezése, mert akkor nem csak a LE-re , TP-re és a küldikre kellene hatnia, hanem minden egyébre amit lehet SZB ütögetéssel teljesíteni. PL: Szint feladatok, Végzet temploma, eventek feladatai... Ez nagyon sok többlet munkával jár. Nagyon sok helyen kellene változtatni.

Az általad említett tárolható pp maximum növekedése valóban egy hibás döntés lenne, de tudtommal erről nem volt szó.

Rowina által javasolt portyázáshoz bevezetendő "klón elleni támadás" gombot tartom a legjobb ötletnek. Nem lenne köze az SZB-hez, mindenki ugyan azért a LE/TP-ért tudna haladni amivel akar, nem korlátozná az embereket a szigorú taktika és a banda taktikus fele is élvezkedhet az SZB sikereken. Aztán mivel lenne egyéb hely ahol fel lehet használni a pp-ket ugyan azért a LE-ért, be is lehet tenni bármilyen korlátot vagy amit szeretnétek az esély egyenlőség jegyében, de amíg nincs ilyen lehetőség addig mindenféle "korlát" bevezetése csak kitolás lenne az olyan játékosokkal szemben akik taktika mentes környezetben napi pár percet akkor és annyit ütnének amennyit szeretnének. Ha egy kicsit azok szemével is próbálod nézni, akik nem taktikáznak nem érdekli őket az SZB, csak a pp-jüket szeretnék elhasználni akkor elég hamar rájössz, hogy nem igazán van olyan köztes megoldás ami mindenkinek megfelel.

Tehát a korlát bevezetését se tartom rossz ötletnek, de akkor legyen egy egyéb alternatíva ahol ugyan azért a LE/TP-ért lehet ütni.

Lehet itt ötletelgetni napokon keresztül, de az igazság az, hogy mivel a cégnek nem jelent bevételt ezért úgysem lesz változás.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 8.47
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
300 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1851. hozzászólás - 2017.06.24. 00:30:50 (Válasz Spellatrix #1850 hozzászólására.)
Rowina által javasolt portyázáshoz bevezetendő "klón elleni támadás" gombot tartom a legjobb ötletnek.


Ez nekem is tetszik, könnyen megvalósítható, nem rondít bele senki játékába, egy adag régóta fennálló problémát megold, első lépésnek tökéletes...
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 9.19
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1852. hozzászólás - 2017.06.24. 01:52:44 (Válasz Spellatrix #1850 hozzászólására.)
Köszönöm az összefoglalódat, így már egészen más a leányzó fekvése, de ne légy pesszimista!!

Engem, pl. soha nem zavart olyasmi, hogy valaki ellőttem jár és erősebb, inkább inspirált, hogy elkapjam. Ha a kettőnk esetét nézem, az sem zavart, hogy megleptél, az viszont annál inkább, hogy esélyem nem volt utánad eredni az inspirációd miatt.... Inspirációs világ lévén ez eléggé gáznak tartom.

Szerinted, az elviekben bevezetendő V5-6-ra megvehető inspirációt, nem kéne kiegészíteni mindhárom erőforrásra azok részére akiknek nincs inspirációjuk? Inspirált világ lévén nem az lenne az ésszerű döntés?

A szimbólumos ötlettel kapcsolatban megértettem és el is fogadom amit mondasz.

A Rowina ajánlat amit vázoltál nekem is tetszik. Az szb korlátot, ha téged kérdeznélek, szám szerint hol húznád meg a határt?(nyilván én a nem inspirált mennyiségnél) Illetve, van olyan lehetőség, ahol van szb korlát, de a megák valóság fókusztátor és pp italok áltat kapott +pp nem számítana bele a korlátozásba? Tehát azokból származó pp-t korlátlan mennyiségben lehetne égetni szb-n? Külön választható ez egy korlát bevezetésével? Nekem csak az inspi által okozott különbözet a problémám, ha ez nem külön választható, akkor nem látom értelmét a korlátnak.

Önmagában, nekem abban az esetben, ha Miklós rászánná magát, hogy a vehető inspit, kiterjesztené mindhárom erőforrásra, akkor már azt érezném, hogy kaptam valamit, hisz tudnék azzal valamelyest az szb arányokon javítani, de több más alternatívát is kínálna számomra. Így viszont, nincs ami inspiráljon.
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 8.83
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1853. hozzászólás - 2017.06.24. 01:59:33 (Válasz Spellatrix #1850 hozzászólására.)
Szerintem minden komolyabb SZB taktikát nyomó szövetség a hét elején ultraminimális ütéssel operál. Így nálunk is 200 közeli PP-n áll a csapat több, mint fele már szerdán Egy rossz szerdai-csütörtöki forduló ennek fényében többszörös javító ütésmennyiséget követel a hét végére, ami radikális esetben tényleg kijöhet 3k-ra is. Ezt reálisan egy nagyobb létszámú szövetség tudja végrehajtani, vagy olyan tagok, akiknek rengeteg tartaléka van (én most valami 8k PP-t tudnék felszabadítani), vagy nagyobb számú inspirált karakter. Ha egyik sincs, eleve bukásra ítélt a helyzet. De ne feledjük, hogy hiába a 3-4 ezer ütés, ha az ellenfél ezt pár százzal le tudja kompenzálni ügyes / jól megtippelt taktikával.

Én azt mondom - a jelenlegi felvázolt lehetőségeket mind számbavéve - hogy a jelenlegi megoldás a legoptimálisabb. Pl. azért sem kell plusz mező, mert a szövetségi bajnokságot a szövetségnek KELL nyernie, nem pedig pár tagnak, akik tényleg odafigyelnek minden PPjükkel míg a többiek elégetik azt egy szabad mezőn. Az inspirált karakterek PP hozadékát pedig ki lehet védeni én úgy gondolom. Esetleg tudni itt valaki konkrét számszerűsített tényleges példát adni, ahol valóban kiviláglott a visszafordíthatatlan előnytelenség az inspiráltak javára?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.87
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1854. hozzászólás - 2017.06.24. 02:19:02 (Válasz LanMaffia #1853 hozzászólására.)
Hát én már belefutottam olyanba, Miklósnak vázoltam is, röpke 200 sorban, végül megértette mit magyarázok.
Lényegében nincs bajom a szabályokkal, egy egyszerű token emelési alap is megoldaná a problémát egyébként.
A taktika írás jelenti a legfőbb gebaszt, az a gond, hogy míg egy valamire való taktikát, nem inspis szerveren, össze lehet ütni 10 perc alatt, és másnap be is jön, addig inspis szerveren, mire minden inspis faktort és lehetőséget kiszámolsz, az akár 5-6 óra is lehet és van hogy ez sem elég, mert az ellen nagyobb aránymódosítása miatt több mezőt buksz, mint amit egyébként buknál nem inspis szerveren.
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 8.49
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1855. hozzászólás - 2017.06.24. 02:35:29
Egyébként emlékszem a sztorira.

3fő ütött végig, az első két nap elbohóckodtak össz 30 ütésből, ekkor vezettem 4 ponttal, a 3.nap 800 ütéssel fejelték meg, a 4 pont előnyömből, lett 20 pont hátrányom.
Ha akartam volna sem lettünk volna képesek megakadályozni, mert nem állt rendelkezésünkre annyi pp, hogy azt kivédjem.
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 8.24
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1856. hozzászólás - 2017.06.24. 07:31:06 (Válasz Neo26 #1855 hozzászólására.)
Lett volna pp nálatok is , csak neked kényelmesebb egy helyben állva játszani

van egy kb 5ös inspirációd (meg a szövidbe többeknek is )
8as szintű vagy minimum 17 hete
eddig szb be ütöttél összesen 218 at

Nagy kérdés : Miért akarsz te és vagy a a szövid ilyen minimális ütéssel nyerni azokkal szemben akik valóban játszanak is ?

Ha azt választottad, hogy bajnokira hajtasz és egy helybe el töltöd a fél életed , akkor ne akarjatok már olyan szabályozást be vezetni ami akárkinek bármilyen korlátozást tesz a játékba

Másik kérdés : Miért furcsa vagy idegesítő az számodra, hogy 5-10 ütésre csinálsz taktika és más akit nem érdekel , hogy szinteket lép az ezt az elképzelésed fel rúgja és nyer ellenetek ?

és csak költői kérdés : egy 30K -s kúttal egyébként van jelentősége hanyadik helyen végez a szövitek?
Játszatok inkább .

NEkem is van kis szintű karim, ezt az utat akartam azzal amit te csinálsz de 8as szinttől ott a verem és sokkal nagyobb táp( még akk is ha szinteket lépsz vele), mint bármi más a alacsony szinten

Hozzá teszem egyébként még mindig nem érdekel hogy melyik szövi nyer szb , mert a jelenlegi jutalmazási rendszere annyi meloért elég gyenge
Pontszám: 6.90
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1857. hozzászólás - 2017.06.24. 07:53:36 (Válasz Neo26 #1852 hozzászólására.)
Igen, pontosan ez adja az inspiráció hatalmas előnyét... Már 20-30 szintel korábban ellened fejlesztek, nem számítasz rám, utolérlek, győzők, meglepődsz, de esélyed sincs ellenem fejleszteni mert a több erőforrásom miatt bármit csinálsz megduplázom, utána pedig lehagylak. Voltak olyan játékosok akik zokon vették. De ha szétnézel, nagyon kevés az olyan játékos aki optimálisan használja ki. A játékosok többsége agyonvadássza magát egy rakás felesleges TP-ért és ha feje tetejére áll sem tud behozni egy több éves medálgyűjtőgetőt. Eleinte én is nehezményeztem, hogy az inspiráció nem hat ki olyan dolgokra amivel behozhatóak lennének bizonyos lemaradások ( Templom idejét is csökkenthette volna, TK pontok regenjét is, de növelhette volna az szb tokenek számát és az eventekből szedhető itemek számát is. ) Elfogadtam, hogy ezeket a dolgokat sajnos nem tudom már behozni, de ha ennyi év késéssel esélyem se lett volna olyan karit összerakni ami megállja a helyét akkor el sem kezdem.

Természetesen abban igazad van, hogy ha bekerül a megvehető inspiráció akkor annak több dologra kell hatnia.

A korlát bevezetésével kapcsolatban viszont Lannal értek egyet. Nem lenne jó megoldás. Ha még is bevezetésre kerülne, akkor mindenre hatnia kellene, nem csak inspirációra. Az elég szemét dolog lenne, ha egy 8-10 éve indult világon a kis szintű játékosok ütnének mondjuk 500-at, viszont a magas szintű karakterek a megáikat és az elraktározott pp italaikat felhasználva meg 5000-et. Ez pont ellentétben állna az esélyegyenlőséggel.

A kisebbeknek ott az inspiráció a nagyobbaknak a megák és a raktározott pp, nem ezen múlik az SZB siker, de ha mégis bevezetésre kerülne valami korlát akkor annak mindenre hatnia kell és igen is legyen egy plusz lehetőség ahol ugyan azért a LE/TP-ért lehet pp-t felhasználni.

Nálatok a létszámmal van a probléma és azzal, hogy a karakterek egyik része nem is képes nagy arányú győzelemre, a másik része meg lassan halad ezért nem üt sokat pedig megtehetné. Ha többen lennétek fel sem merülne ilyen probléma. A létszámból adódó hátrány miatt pedig nem a jelenlegi rendszer a hibás.
A hozzászólást Spellatrix módosította 2017.06.24. 07:59:44-kor
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.47
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1858. hozzászólás - 2017.06.24. 13:35:30 (Válasz Fsanyi82 #1856 hozzászólására.)
Kapd össze magad, mert úgy látom nem értettél meg és egyébként is félre beszélsz.

1. Mondtam én olyat, hogy ez V5-ön történt? (V6-os esetről beszéltem ha tudni akarod.)

2. Attól, mert én a V5-ön nem használom ki az előnyből származó lehetőségeimet, mert túl könnyűnek találom, ehhez neked semmi közöd, viszont az esélyegyenlőtlenség kérdése ettől még fenn áll.
Nem az az ember vagyok, aki előnyét kihasználva akarna bármit elérni, a hátrányból indulóban jobban érzem magam, de ott is létezik olyan határ, ami már számomra is sok.

Nem a jutalomért írok taktikát, hisz az csak egy szimbólum amivel kifejezik a győzelmet. Az eszmei érték sokkal fontosabb számomra. Ezért harcolok az esélyegyenlőségért, de ezt a hozzád hasonló játékosok soha nem fogják megérteni.

Van egyéb kérdésed is, vagy csak lázadozol, hogy nehogy az előnyöd kiegyenlített legyen?
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 8.83
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1859. hozzászólás - 2017.06.24. 14:22:14 (Válasz Spellatrix #1857 hozzászólására.)
Ezt én is így gondolom, ezért írtam, Azazelnek hogy az inspiráció jó dolog, csak vannak kiküszöbölendő hibák. Nem vergődnék én sem egyáltalán, ha az inspis szervereken a jelenlegi szabályok szerint, a top lassítást nem vezették volna be. De így hogy bevezették és jó ideje kihasználják sokan, az ennek adta előnyét is. Többek között te is. Így nem fer Miklós ajánlatra sem. Ha megadnák az esélyt hogy valamilyen szinten felzárkózhassunk, az más kérdés lenne. De nem így van. Így mi marad azoknak akiknek hasonló problémái vannak? Az szb, ahol szintén hátrányban vannak, egy bagatel matek képlet miatt. Alapjaiban tudom, hogy a tokenért való ütésalap emelés matek szerint kiegyenlítené ezt az arányegyenlőtlenséget, de sok kiskaput hagyna nyitva. Viszont ami előnye lehetne, hogy az alacsony szinteken nem alakulna ki irreális különbség karakterek között. Ezért egyrészt, átgondolandónak tartanám ezt a lehetőséget is.

Alapjaiban egyet értek én is szb kérdésében Lannal, ha csak az inspis szervert nézem. De csak abban az esetben, ha a nem ispirált kariknak is lehetővé tennének valamiféle megvehető + inspirációt, ami mind három erőforrásra hatna.

Inspis szerveren ezt a két kérdést, nem lehet elkülöníteni egymástól, mert míg az egyik fél meg kap minden előnyt, addig a másik semmit sem. Szóval kicseszés ez játékosok százaival, független attól, hogy ki milyen fejlesztési irányt választ magának.
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 8.83
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1860. hozzászólás - 2017.06.24. 14:52:15
Ui:Nem mellesleg, a 7 ajánlatom egyikeként, a mindhárom erőforrásra ható inspirációt javasoltam Miklósnak mint lehetséges megoldás minden problémára.

Kérdem én, ez miért nem lenne jó megoldás? Miért csak a csp-s verzióval szúrná ki a szemünket.

Ki az akinek ez hátrányt jelentene és miért? Épkézláb érvekkel és javaslatokkal talán engem is meg lehet győzni, de átgondolva az egészet, semmi olyat nem tudnék felhozni, amiért ez probléma lehet!!!
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 8.83
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!