Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi bajnokság
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
641. hozzászólás - 2015.03.30. 13:08:09 (Válasz Gwindor #640 hozzászólására.)
Nekem a sejtésem az hogy véletlen maradt ott a szöveg, mert így a V6 szöv bajnoksága ért véget egyszer, és ugye egy helyen vannak ha jól tudom. Szóval szerintem ne aggódjatok, de az ÜSZ a barátotok
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.97
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
642. hozzászólás - 2015.03.30. 18:56:59 (Válasz Offsboy #638 hozzászólására.)
v5-v6 is egy hét szünet

vajon miért is?

A szövetségi bajnokság véget ért, de jövőhét kedd délben kezdődik a következő!
Pontszám: 7.70
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
643. hozzászólás - 2015.07.13. 12:06:35
Tisztelt V5-ös szövetségek!
A Jóleső Hullaszag Szövetség ezennel bejelenti, hogy abbahagyja a versenyszerű Szövetségi Bajnokságot. Nem most döntöttünk így, hanem hetekkel ezelőtt, de meg akartuk várni ennek a szezonnak a végét. Úgy gondoljuk, „a csúcson kell abbahagyni” mondás ránk maximálisan igaz. A Bajnokság fennállása óta 6 alkalommal nyertünk a 9 szezonból (plusz 3 db II. hely) és az utóbbi fél évnyi 5 szezonban folyamatosan TOP1 helyen végeztünk. Van néhány olyan szövetség, akik méltó ellenfeleink voltak és élvezetes volt velük küzdeni, szeretnénk megadni nekik a lehetőséget, hogy az ő nevük is zölden virítson a szövetségi toplistában. Természetesen az, hogy a hard core versenyből visszavonulunk nem jelenti azt, hogy abbahagyjuk, csupán casual módban játszunk tovább, immár tét és számolgatás nélkül és az eredményeket sem fogjuk felvésni a szövetségünk dicsőség táblájára. Sok sikert kíván nektek a továbbiakban a Jóleső Hullaszag Szövetség nevében a Szövetségi Bajnokság két stratégája: Thomas Buildermann és Yrkalla."
Pontszám: 8.54
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
644. hozzászólás - 2015.07.23. 13:58:07
Sziasztok!

Engedelmetekkel szeretnék gratulálni a szövetségi bajnokság eddigi győzteseinek és dobogósainak (minden világon )
De azt is szeretném megjegyezni, hogy bár a szabályok nem tiltják, a diplomácia, mint olyan, egy versenyben - legalábbis számomra - nem létezik. Sokszor tapasztaltam viszont ennek ellenkezőjét.
Akik úgy gondolják, hogy nem ront a hírnevükön egy diplomáciával elért siker ("lécci, ide vagy oda támadjátok, ti már nem nem nyerhettek, de mi igen", vagy "ugyan, osszuk már fel egymás közt a területet," vagy "ne támadjuk már egymást"), talán felülbírálhatnák az álláspontjukat.
Nem egyszer, nem egy világon vezettem már dobogóra (egy esetben bajnoki címig) a szövetségemet, és soha nem folyamodtam "diplomáciához". Úgy vélem, nem vagyok egyedül a véleményemmel - nem is tudnám értékelni a nem tiszta eszközökkel elért sikert. Ha mégis, nyugodtan pontozzatok le
Srácok, ez egy játék, próbáljuk meg élvezni, próbáljuk meg tisztán játszani - ez csak tovább növelné a siker értékét!

Végezetül köszönöm a remek csatákat a nagyszerű v3-as ellenfeleknek, pár nevet megemlítenék: Halál Angyalai, Kings of Dawn, Black Dragon.
Ti biztos tudjátok, melyik szövetség nevében írtam - a többiek pedig majd megtanulják

Jó - és tiszta - játékot kívánok mindenkinek!
Pontszám: 9.64
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
645. hozzászólás - 2015.07.26. 07:00:56
Az normális, hogy a szövi bajnokság alatt is fogy az eseménpontom?
Levélváltásban vagyok az ügyintézővel, de eddig elbeszélünk egymás mellet szerinte nem fogy szerintem igen.
Reggel 31 csata 49 pont csatáztam 42 csata 38 pont.
Pontszám: 6.96
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
646. hozzászólás - 2015.07.26. 08:45:26 (Válasz Gtr2 #645 hozzászólására.)
Olyan magától értetődőnek tűnik a dolog, hogy attól tartok félreértlek.

Igen, minden SZB csata elvesz egy EP-t, ha van. Ha nincs EP-d, akkor is csatázhatsz, csak 2/3-ad LE-ért. De amint lesz EP-d vadászatból, akkor azonnal vonogatja le őket a SZB csatázás és közben nem 2/3-ad, hanem 3/3-ad (teljes) LE-t kapsz. Nem választható, hogy ha van EP-d akkor vonjon-e le belőle vagy ne. Csak míg Hordák Harca csatát nem vívhattál EP nélkül, fel sem ajánlja olyankor a csatázást, addig SZB-ban, ha nincs EP-d, felajánlja a 2/3-ad LE-s verziót.

*Bocsánat, ez az EH-s verzió. Hogy VF-en mi van arra már nem emlékszem és hirtelen nem is találtam rá leírást, majd ha meglesz és addig nem írja meg más, akkor pótolom.
A hozzászólást Quellon módosította 2015.07.26. 09:06:09-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.72
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
647. hozzászólás - 2015.07.26. 11:38:13 (Válasz Quellon #646 hozzászólására.)
Én eddig azt hittem, hogy a szb csak pp-t fogyaszt ez van leírva is az ismertetőbe. Az eh láttam hogy a teljes jutalomhoz kell ep, de én vf-es vagyok.
Pontszám: 6.96
kedvencBartosgabiFérfi
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
648. hozzászólás - 2015.07.26. 22:40:19 (Válasz Gtr2 #647 hozzászólására.)
Vf-n is fogy az ep, az szb csatàk alatt.
Méghozzá a vesztes is eszi, nemcsak a gyöztes.
V5-Yar Afzal
V1-Yar Afzal
Pontszám: 8.20
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
649. hozzászólás - 2015.08.05. 03:51:29
Érdekes dolog, hogy a V1-en szövetségi bajnok szövetség 5 tagú, abból ketten katakombában vannak, egy tagjuk pedig zárolt...
Természetesen az indulási feltételeknek megfelelhetnek így is, ha szó szerint nézzük azokat, de hogy a szabályok szellemének is megfelelnek-e?
Mivel jelen pillanatban is versenyben vannak, szerintem ez aktuális kérdés...
Kíváncsi vagyok, más mit gondol erről. Szerintetek ez sportszerű?
Pontszám: 9.79
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
650. hozzászólás - 2015.08.05. 14:22:10 (Válasz mist #649 hozzászólására.)
Nem először fordul elő, talán mondhatjuk sokadszornak is és jópár ilyen szövi van (nem pont ilyen összetételben, de a lényeg kislétszámú és vagy 1 kézben több kari fut össze).
Ha nem tudsz jobb és egyben mindenki felé igazságos/abb rendszert javasolni, akkor nem lesz változás.
Korábban is ez volt a válasz.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.10
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
651. hozzászólás - 2015.08.06. 10:09:33 (Válasz Quellon #650 hozzászólására.)
Ha már az indulási feltételt vesszük alapul, szerintem az lenne a korrekt, ha az olyan szövit, ahol nincs legalább fordulónként 3 ténylegesen ütő karakter, ki kellene zárni a bajnokságból.
A verseny szövetségi verseny, nem pedig egyéni, inkorrekt, ha a kis létszámból egy számolni tudó valaki előnyt kovácsol, és megnyeri a fordulót mondjuk 60 ütésből - más pedig (több) tucatnyi tagot és több száz (vagy több ezer) beütést koordinál.
Persze, amit elmondtam, nem kérés, nem javaslat, csupán a saját véleményem, amivel senkit sem szeretnék megbántani, csak szeretném, ha egy jó verseny még jobb és igazságosabb lenne.
Pontszám: 9.79
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
652. hozzászólás - 2015.08.07. 09:10:25 (Válasz mist #651 hozzászólására.)
Ugyanezekkel álltunk mi is (v1 Laraxians) és mások is a játévezetés elé korábban, szinte minden turnusra jutott egy hasonló ügy.
A válasz mindig ez:
- ha kizárunk szöviket, nem lesz elég résztvevő, így is teljesen inaktív (nullát ütő) szövik is vannak a mezőnyben
- vannak szép számmal nagylétszámú bajnok szövik, tehát lehet sok taggal, rengeteg ütéssel is nyerni
- tény, hogy nem a legjobb a rendszer, de nem tudunk jobbat, viszont vevők vagyunk javaslatokra

Mindhárom pontban igazuk van, még ha ettől nekünk nem is lesz jobb és előfordulnak igazságtalan(nak tűnő) helyzetek.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.05
fórumozóAminuszFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
653. hozzászólás - 2015.09.22. 11:58:00
Sziasztok!

Miért nem tudunk már végre részt venni a szövetségi bajnokságon?

Hiszen van egy 56-os, 34-es, 24-es és egy 21-es szintű tagja is azaz én!

Komolyan mondom nem értem miért csinálják ezt felháborító!

Pedig bőven megfelelünk a követelményeknek!
---
Pontszám: 5
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
654. hozzászólás - 2015.09.22. 12:08:16 (Válasz Aminusz #653 hozzászólására.)
Részvétel akkor lehetséges amikor 3 olyan 20+ szintű tagja van a szövetségnek, akinek az aktivitása nem piros.
Amikor ez teljesült, akkor is csak akkor vehettek részt, amikor elkezdődik a 6-os forduló. Minden forduló 6 körből(6nap) áll. Plusz 1 pihenő nap van, ami hétfő déltől, kedd délig tart. Tehát 6 hétig tart, aztán ismétlődik a folyamat. Melyik világon vagytok?
Pontszám: 8.33
fórumozóAminuszFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
655. hozzászólás - 2015.09.22. 15:57:37
Az 5-ös világon vagyunk !
---
Pontszám: 5
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
656. hozzászólás - 2015.09.22. 16:38:18 (Válasz Aminusz #655 hozzászólására.)
Ahogy látom, ott ma kezdődött el az új sorozat, ami 5 fordulóból áll.
Ha ez a kritérium(részvétel akkor lehetséges amikor 3 olyan 20+ szintű tagja van a szövetségeteknek, akinek az aktivitása nem piros) tejesítve van, akkor az ügyfélszolgálatnak írjatok levelet. A karakterednél, jobbra fent a sárga gomb segítségével tudod elérni őket.
Pontszám: 8.33
közkedveltpersac2Férfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
657. hozzászólás - 2015.10.03. 18:08:44
Sziasztok!
Valaki meg tudná írni egészen pontosan, hogy az egyes mezőkön bevitt győzelmek hogyan vannak számolva szövetségenként?
Vannak verzióim, de nem tudom, melyik a helyes:
1.) Az adott körben, az adott mezőre leadott győzelmek aránya az összes szövetség által az összes körben és összes mezőre leadott összes győzelemhez képest.
2.) Az adott körben, az adott mezőre leadott győzelmek aránya az összes szövetség által az összes körben az adott mezőre leadott összes győzelemhez képest.
4.) Az adott körben, az adott mezőre leadott győzelmek aránya az összes szövetség által az adott körben és adott mezőre leadott összes győzelemhez képest.
Ezen kívül kérdéses a halmozódás is:
1.) A mezőnkénti százalékok minden kör végén hozzáadódnak az előző körben számoltakhoz
2.) Minden körben új számolás a 0-ról
Ja, és még a kerekítés: két tizedes jegyre van kerekítve a számított százalék, vagy nincs kerekítve, csak addig van kiírva?

Előre is köszönöm!
---
Pontszám: 5
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
658. hozzászólás - 2015.10.03. 21:44:12 (Válasz persac2 #657 hozzászólására.)
A legegyszerűbb, ha elolvasod, hogyan működik (működött) a Hordák harca, a százalékszámítás teljesen megegyezik az ott leírtakkal.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,867.0

1, Nem a százalékok, hanem a győzelmek, egyébként igen.
2, Minden fordulóban, igen.
Ja, és kerekítve van.

Sok sikert!
Pontszám: 9.64
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
659. hozzászólás - 2015.10.04. 12:17:57 (Válasz persac2 #657 hozzászólására.)
Teljesen rossz nyomon jársz...

A mező aktuális százaléka a mezőre a héten addig leadott összes szövetségi ütés és a táblára a héten leadott összes szövetségi ütés hányadosa. Nem függ a többi szövetség aktivitásától.
A hozzászólást Hanspeter módosította 2015.10.04. 12:18:57-kor
Kiképző - v3
Pontszám: 8.60
közkedveltReorxFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
660. hozzászólás - 2015.10.04. 14:45:43 (Válasz Hanspeter #659 hozzászólására.)
Ami lényeges, hogy nem az ütések, hanem a győzelmek számítanak, de így igaz.
A hozzászólást Reorx módosította 2015.10.04. 14:49:04-kor
Pontszám: 10
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője