Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
81. hozzászólás - 2011.12.11. 14:41:36
Egyébként meg szegény "gyenge" Traktoron mindig látok segédkezet.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.79
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
82. hozzászólás - 2011.12.11. 14:41:46 (Válasz Xena #77 hozzászólására.)
Idézet: Xena - 2011.12.11. 13:52:35

Egyébként neked mindegy mit írok, te a karakterem nevére izgulsz! Meglátod hogy írt Xena, gyorsan fikáznod kell.
Mindegy volt mivel kapcsolatban írtam... Ettől te nem leszel több, kritizálhatsz, a lényeget úgy sem fogod megérteni.


Nem izgulok a karakternevedre, ha megnézed először Pörgöncnek válaszoltam.
És utána te kérdezted hogy:

Idézet: Xena - 2011.12.11. 13:20:31
Most ezzel mit akarsz?


A lényeget pedig köszönöm értem (értjük). Ahogy Birka is kifejtette:

Idézet: Birka - 2011.12.11. 10:52:50
Xena ez csak rinya.


Ha legálisan kapja a segítőkezeket nincs gond.

Ha úgy érzed multizik akkor meg írj a megfelelő helyre(ez nem az) a megfelelő embernek (Baraty).
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 6.82
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
83. hozzászólás - 2011.12.11. 17:02:12
Képzeljétek mi történt (remélem jó topic-ba írok)!

Két napja az eddigi 4 pc célpontom mellé új (friss) hús érkezett. Mivel magas tapasztalati szinten nagy öröm ám egy új kínoznivaló, ráadásul tö és szö alapján is verhetőnek tűnt, így felvettem hát a bárdot/kardot (ami akkor épp a kezem ügyébe került), hogy a kínzókamrába tessékelem. Persze a biztonság kedvéért előtte kikémleltem és a következő irreális segítségnyújtásról olvashattam:

"Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+98 Erő, +110 Támadás, +103 Védekezés, +125 IQ, +85 Taumaturgia"

Nos. Inaktív játékos(ok)tól kapja a segítő kezet, aki(k) nem sok vizet zavar(nak) a játékban. Max. belép néha valaki (akár a gazdája, akár valaki a szöviből) betolni a mannát.
Mivel magára hagyott karakter adja a segítséget akin bárki szabadon küldizhet, tehát az inaktív kari szempontjából "nem oszt, nem szoroz" hogy az adott segítő kéz után gyengébb lesz e vagy sem, de az általa segítséget kapott játékost viszont a fenti, irreális módon erősíti, érdemes lenne megvizsgálni jelen segítségnyújtási rendszert és olyan megoldást/változtatást találhatnánk, ami elkerüli azon lehetőséget, hogy a már csak díszként szereplő karakterek bebetonozhassák szövetségi társukat.

Az új célpontom néhány szövetségi társa már abbahagyta a játékot, akik így "egykori játékos karakter(ek)ből már csupán statisztikát növelő hulladékká változva" vesznek részt a játékban. Ezen karakterek törlését korábban már többen kérték, arra mégsem került sor, arra való hivatkozással hogy
- általuk könnyebbé válik a küldetésezés a játékosok számára
- potenciális őskővásárlóként bármikor visszatérhetnek (akár egy új tulajdonossal).
Nos, nyilván nem tekinthetjük fennmaradásuk 3. okának azt, hogy 1 szövetségi társat úgy megerősíthetnek, hogy az legyőzhetetlenné válhat!

Az eset kapcsán megemlítem még, hogy célpontomhoz hasonlóan bárki élhet (és sajnos -mint korábban olvashattam- él is) a lehetőséggel, hogy hasonló "statisztikát növelő hulladékok" segítségével tápolhasson, abból előnyt kovácsoljon.
Már csak a napi 24 órában rajta lévő segítségnyújtással teljes biztonságban gyűjthető lé (hiszen a kapott bónusszal nem verheti meg senki, még 12 szintről sem!) miatt is joggal nevezhetjük irreális tápolásnak a fenti kiskaput (hány játékostársam számára adott a lehetőség e kiskapu nélkül arra. hogy bármennyi lét összegyűjthessen úgy, hogy nem kell tartania támadástól?), melyet szeretnék bezáratni.
Könnyen belátható minden elfogulatlanul gondolkodó játékostársam számára, hogy fenti segítségnyújtással bebetonozott játékos előnyt élvez a többivel szemben.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.11. 17:43:46-kor
Pontszám: 5.96
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
84. hozzászólás - 2011.12.11. 17:41:57
Szerintem alkossatok egy nektek megfelelő VU-t ami a ti ízléseteknek felel meg,és azt csak ti játszátok!!!!!
A hozzászólást Kapik módosította 2011.12.11. 18:02:22-kor
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 6.98
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
85. hozzászólás - 2011.12.11. 18:34:34 (Válasz Kapik #84 hozzászólására.)
" Nos. Inaktív játékos(ok)tól kapja a segítő kezet, aki(k) nem sok vizet zavar(nak) a játékban. Max. belép néha valaki (akár a gazdája, akár valaki a szöviből) betolni a mannát."

Nos, mint mindig, most is tévedsz
Ha ennyire fogalmad sincs arról hogy honnan van a segítő kéz, akkor jobb lenne ha nem okoskodnál Annyit segítek hogy még a közelében sem jársz az igazságnak...
Pontszám: 7.01
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
86. hozzászólás - 2011.12.11. 18:38:27 (Válasz Xena #83 hozzászólására.)
Előre bocsátom, hogy több beírásodat is 10 ponttal díjaztam! Roppant mód szórakoztatóak!

Egy dologban igazad lehet: ez olcsóbb mintha pszichológushoz járnál!

Lehet, hogy nem jól értelmeztem, mi van most Tezuval? Az a baj, hogy irreálisan sok tulajdonságpontot kap, vagy, hogy nem esik le róla... vagy mi is?
Vagy ez csak egy agresszív szereptévesztős udvarlási rituálé az amazonkirálynőknél?

(Milyen kár, hogy itt nincs aranycsörgősipka-díj, ejjh! )

Szóval összegezve: Hajrá Xena én már csakis Neked drukkolok!
Pontszám: 6.81
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
87. hozzászólás - 2011.12.11. 18:45:14
Emlékszel? Néhány játékos (ne vedd magadra! ) nem úgy tudta pörgetni a küldetéseket ahogy szerette volna, mert sokat sérültek az állatai. Erre a probléma megoldására kitaláltál egy AF szakit (másodlagos sebzés feleződik).
Miklós rábólintott, a másodlagos szakikat fejlesztő játékosok meg lehúzhatták a karakterüket, vagy mondjuk kidobtak néhány millió lét, amiből másodlagost fejlesztettek, csak hogy visszafogják az őket farmolókat, vagy legalábbis maradjon játékélményük.


Még mindig olcsóbb "sebezni", mint védekezni ellene! (A varázslatok alapsebzése "ingyen" nő ilyen szempontból (Nem kell költeni semmire, nő a másodlagos sebzés, míg a vastag bőrre költeni kell, hogy a nagyobb sebzést felfogd!), és az acsarkodás ellen a mai napig nincs védelem!)
0-ás ez az AF szakim, 20-as a sebgyógyom, és köszi, de tényleg veszem magamra...
A hozzászólást Birka módosította 2011.12.11. 18:46:10-kor
Pontszám: 7.53
kedvelt tagElhaNő
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
88. hozzászólás - 2011.12.11. 18:47:47
Úr isten!!!
Én nem azért költöttem egy x dukátot a köpenykémre hogy szabályozzák...
DE ha muszály a szabályozás akkor vagy a többi aukcios házban lévő cuccal is csináljanak valamit..(vagy a dukátom kétszeresét adják vissza)
Pl: szkarabeusz- ha megtámadnak és kapsz ugye lét akkor csak őskőért tudd átvenni....
Vagy a szívósság öve- havonta ujra fel kell vinni 100-ig a szakipontját stb. ők sem azért vették meg hogy korlátozzák...
Pontszám: 6.48
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
89. hozzászólás - 2011.12.11. 20:45:22
Xena alapvetően ellentétes a szemléletünk.

Spec amikor kezdtem a játékot több mint 2 éve lehet már 3 is van az akkori vezérem arra biztatott,hogy úgy védekezzek a portyások ellen,hogy tömjem meg TP vel. (persze ezt is kiölték a "kuszkusszal",ami azóta nekem is van).
Ez nem jött be és inkább erősebb lettem a környékemnél, ez már igen. Ellenem a védekezés nem lenne más mint a segítő kéz, ami ellened is. Itt a fő probléma továbbra is az,hogy 12+ ról ütsz be ami ellen csak így lehet védekezni. Most a mikéntje az ne legyen szemszög. A manázó játékos is játékos.

Azzal,hogy kiiktatnád/megnerfelnéd ezt a védekezési formát megnövelnéd a beérkező támadások számát az aktív lentebb lévő karaktereken. Ergo nap mint nap bebúbolnák őket. (most ne a Te alig célpontos területedet vedd figyelembe,de itt egyébként még jobban kiütközne).

,ha nincs védekezési mód vagy lecsökken annak hatékonysága a fentebbi támadások miatt akkor ez felvet egy újabb régi problémát. Ami pedig az,hogy tehermentesíteni kell a felülről támadott játékosokat úgy,hogy inkább felfele érje meg támadni.

Ezért sztem nem lehet csak úgy belenyúlni a játékba,hogy megnerfeljük ezt megnerfeljük azt, mert ez mindig egy újabb problémát szül. Utána meg azért vernék az asztalt,hogy nincs kit ütni,mert folyton befejezik játékosok akiket rommá vertek és beleuntak.


,de igen mindenki csak a saját dolgát szajkózza. Kicsit tágabb szemléletmód jobb lenne.
Pontszám: 8.72
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
90. hozzászólás - 2011.12.11. 21:28:27
Még csak egy kérdés.
Kötelező nekem ,hogy másoknak engedjem hogy farmoljanak?!NEEEEEEM
hát akkor miről beszélünk?
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 4.08
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
91. hozzászólás - 2011.12.11. 22:22:14
Kezd az egész hasonlítani a másik topikban lévő Ariel Vs. Prisma dologra...



Úrrr "Sten akkor kérem vissza a dukátjaim 2*-ét az okuláréra, mert kvíz scriptet használok, illetve adják vissza a Halálkristály árát is, a feltámasztás esszencia semmissé tette az értéket, ja és ott van a Tapasztalatgömb nem műkxik a familiárisnál...sírjak én is? Vagy fogjam be a p0fámat?
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.12.11. 22:23:22-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.32
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
92. hozzászólás - 2011.12.11. 23:35:15 (Válasz Viszok009 #91 hozzászólására.)
Fogd be

Én olyan jókat röhögök itt mostanában
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.75
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
93. hozzászólás - 2011.12.11. 23:40:06 (Válasz Birka #87 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.12.11. 18:45:14
Emlékszel? Néhány játékos (ne vedd magadra! ) nem úgy tudta pörgetni a küldetéseket ahogy szerette volna, mert sokat sérültek az állatai. Erre a probléma megoldására kitaláltál egy AF szakit (másodlagos sebzés feleződik).
Miklós rábólintott, a másodlagos szakikat fejlesztő játékosok meg lehúzhatták a karakterüket, vagy mondjuk kidobtak néhány millió lét, amiből másodlagost fejlesztettek, csak hogy visszafogják az őket farmolókat, vagy legalábbis maradjon játékélményük.


Még mindig olcsóbb "sebezni", mint védekezni ellene! (A varázslatok alapsebzése "ingyen" nő ilyen szempontból (Nem kell költeni semmire, nő a másodlagos sebzés, míg a vastag bőrre költeni kell, hogy a nagyobb sebzést felfogd!), és az acsarkodás ellen a mai napig nincs védelem!)
0-ás ez az AF szakim, 20-as a sebgyógyom, és köszi, de tényleg veszem magamra...



Birka, akkor további másodlagos-sebzés csökkentő nerfeket várhatunk?
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.75
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
94. hozzászólás - 2011.12.11. 23:57:24
Ezek az aukciós köpenyek már csak ilyenek, hamar kifutnak a divatból, és még visszavásárlási garancia sincs rájuk.
A hozzászólást Aurri módosította 2011.12.11. 23:58:05-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.66
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
95. hozzászólás - 2011.12.12. 10:46:29
Nagyon egyszerű ám ez a szitu, csak az bonyolítja, hogy sikerült beszuggerálni egyesek fejébe azt a gondolatot, hogy szegény Tezumant szét akarja verni a gaz Xena.

Nézzük tehát miről is van szó!

Adott egy játékos, a "Vackor megtorlója":

Győzelem: Vereség:
Összesen: 18211 927
Legtöbb okozott sebzés: 9458
Tulajdonságösszeg: 3641
Szakértelemösszeg: 3271

Kiemelném a mindössze 927 vereséget, tehát azon gondolat hogy szegény ő...
Ezen statokra kap még 521 tö-t ("Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+98 Erő, +110 Támadás, +103 Védekezés, +125 IQ, +85 Taumaturgia")
amivel már 4163 tö-en üldögélhet teljes biztonságban (erre még rájön a harag italának 12 szintre járó bónusza), kockázat nélkül gyűjtheti a lét...
A teljesség kedvéért az én tulajdonságösszegem 3951, szakiösszegem 3955.

Nos, semmi különös nem történt, csak az ami mással is előfordul ebben a játékban.
Szintet lépett, így újabb játékos tudja elérni fentről.
+300 tö-vel és +700 szö-vel -melyért én tettem is és nem csak néhány szövetségi társam rám aggatta- csak győzelmi esély nélkül támadhatom, csak mert ő megteheti, hogy magára pakoltat a nap 24 órájára 500< harci tö-t ami bebetonozza, szabadon gyűjtheti a lét (mint ahogy az adatlapján is veri magát a 15 milliós téglájára, nagy teljesítmény az ha eddig mindenkivel lebratyizva gyűjthette a lét)?

Úgy vélem a szövetségi társak segítségnyújtása nem adhat egy játékosnak akkora előnyt, hogy a nap 24 órájában szabadon gyűjthesse a lét, anélkül hogy bárkitől is kellene tartania, vagyis akkora előnyt birtokolva, ami a maga saccra 90-100 M léköltségével irreális előnyt nyújt számára!
Itt van még ez a flegma hozzáállása, hivatkozás a harcrendszerre, hogy "bezzeg Xena 12 szintről", mintha azon múlna, plusz itt van még hogy az adatlapján szerepeltet...

Szóval: ne tegyünk már 1 játékost verhetetlenné a nap 24 órájában!
12 szintről is elérhetetlenné, mikor eddigi játékával nem érte el ezen "sztárságot" (csupán a segítségnyújtás teszi naggyá!) és senki ne jöjjön már azzal, hogy "Szegény, mekkora játékos, eddig minden nála jobb játékossal lebratyizva k vereség alatt maradt, most 12 szintről se tudja már megverni senki, szüksége van a bónuszra!"

Ennyi az egész, minden más blabla: szegény Tezuman, szemét Xena...
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.12. 11:15:37-kor
Pontszám: 7.04
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
96. hozzászólás - 2011.12.12. 11:14:07 (Válasz Birka #87 hozzászólására.)
A "demagógia" után illik is magadra venned!

Nekem nem néhány játékos önvédelmével van bajom, akik másodlagost fejlesztettek csak azért hogy napi néhány vereséggel kevesebbet szedjenek össze (ettől még ugyanúgy könnyű célpontok maradnak).
Én 1(-1) játékos legyőzhetetlen sztárrá válása ellen -melyet oly módon ér(het) el, hogy nyersanyagába se kerül!- emeltem fel szavam.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.12. 11:16:22-kor
Pontszám: 6.96
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
97. hozzászólás - 2011.12.12. 13:14:26
V1-en is vannak ilyenek, akiken állandóan rajta van a segítő kéz.

Íme egy példa: Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+211 Erő, +203 Támadás, +208 Védekezés, +243 IQ, +191 Taumaturgia

Rajta van nagyon régóta.
A hozzászólást Mortu módosította 2011.12.12. 13:17:18-kor
Pontszám: 8.29
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
98. hozzászólás - 2011.12.12. 13:25:11
Na most az ilyen játékosokat ki támadja meg? Az, hogy szabadon gyűjtheti a LE-t, nagyon sok mindenben előnyt jelenthet (eventek, Lady Alvariel pl.).
Pontszám: 7.43
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
99. hozzászólás - 2011.12.12. 16:38:16
Egyébként én nagyon egyszerűen megoldanám ezt a helyzetet. Mivel a segítségnyújtás - amint a neve is mutatja - alapvetően defenzív eszköz és arra lett kitalálva, hogy a gyengéken segítsen, ne pedig az erősebbeket tegye úgymond "sérthetetlenné", ezért bevezetném azt, hogy akin a segítő kéz rajta van, az védekezésnél természetesen kapja meg amit rátettek, hogy megvédjék, DE akkor amikor ő támad valakit, akkor a segítő kéz által kapott bónuszokat viszont kapja meg negatívba az illető. Így kiküszöbölhető az, hogy valaki vígan pörgeti az ismétlős küldiket naponta 41pp-vel, de őt meg hiába támadja meg valaki, hiszen a kéz vagy kezek által szinte nulla esélye van a győzelemnek. Aztán akkor majd meggondolná az illető, hogy magára rakassa-e a védő keze(ke)t...
NoFear - V1
Pontszám: 8.73
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
100. hozzászólás - 2011.12.12. 16:46:28 (Válasz NoFear #99 hozzászólására.)
vagy egyszerűen csak annyi hogy ha támad, essen le róla a kéz minden esetben, ne csak akkor ha alacsonyabb szintűt üt...
Sőt a barátság karkötővel ugye lefelé is üthet... A fene tudja, lehet ki kellene venni ezt a karkötőt, vagy átvariálni egy pöppet
V3-Alíz
Pontszám: 5.44
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője