Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
61. hozzászólás - 2011.12.11. 10:46:50 (Válasz Xena #60 hozzászólására.)
Támadáskor nem érvényesül a segítő kéz emlékeim szerint, csak nem esik le a karakterről. Védekezés esetén ugye védelmet jelent a támadások ellen, illetve KH-s környezetben a megnövekedett tau és erő miatt az LE-szívás plusz LE-t jelent az SK-t kapott karakternek.
Pontszám: 7.49
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
62. hozzászólás - 2011.12.11. 10:52:50 (Válasz Xena #60 hozzászólására.)
Xena ez csak rinya. Van egy rendszer ami működik, te is megteheted, hogy kezezteted magad. E helyett a rendszert akarod megváltoztatni mondvacsinált indokokkal. Ráadásul ami neked nem tetszik az kéz független dolog. Pl engem se tudnak leverni maxos ütéstávból sem...

A kéz csak azokat teszi verhetetlenné, akik eddig is igen erősek voltak, ha ők felhörpintenek egy harag italát ellened, akkor ugyan úgy üthetetlenek lesznek a szinttáv miatt, azaz azon is módosíttatni akarsz, mert neked nem tetszik? Bár lehet kéne, mert aki csak van a környékemen és használ harag italt, az ellenem itta meg De ugyan ez van a scarával is, ha a 7 célpontodból 6 scarás, akkor igen is macerás "visszütni" rájuk.

de támadásra is felhasználhatsz

Az SK tudtommal csak vádekező harcban adja a bónuszt, van valami relik amiről lemaradtam?

Amiben egyet értünk az annyi, hogy "passzív" karakterekkel feldobálni az SK-t azonos ip-ről ráadásul, na az illegális, és a rendszernek eddig is tiltania kellett volna...
A hozzászólást Birka módosította 2011.12.11. 11:15:16-kor
Pontszám: 6.29
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
63. hozzászólás - 2011.12.11. 11:04:02
Asszem Biri "nem legálist" akartál írni...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.64
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
64. hozzászólás - 2011.12.11. 11:15:26 (Válasz Alendaar #63 hozzászólására.)
Hupsz, javítva
Pontszám: 6.29
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
65. hozzászólás - 2011.12.11. 11:15:58
Hogy juthat egy játékos akkora előnyhöz, hogy szabadon gyűjtögetheti a lét, hiszen nem lehet megverni, így a támadó kristályok ellen is biztosra mehet!
Hogy betonozhatja be magát valaki 500< tö-el, csak mert néhány társa abbahagyta a játékot. Kint lecengélnek, akkor már vegye valaki hasznukat?
Nem durva ekkora előnyhöz juttatni valakit?
Nem sért ez senkit rajtam kívül?

Akkor hát segítségnyújtásra fel?
Akinek van elfekvő magasabb szintű szövetségi társa, aki elhagyatottan kint lecengél, az csak kérje már el a jelszavát (valakinek csak megadta a szöviből, vagy belép még a gazdája mannázni és rárakhatja a segítő kezet) és egyből nyugodtan játszhat. Akár meg is döntheti Tezuman 15 milliós építési rekordját! Ebből lenne a tamagocsi!
Kristályokon is legyen már akkor segítő kéz (főleg ott, ahol 1-1 játékosnak csak 4-5 célpontja van) "elit hordaként" ennyi eszük nekik is van, nem?
Entitás kapott tűrőképességet, kristályok kaptak kábítás és lészívás elleni védelmet, akkor csak adjunk nekik esélyt Tezuman és a többi segítségre szoruló ellen!
Pontszám: 5.79
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
66. hozzászólás - 2011.12.11. 11:18:25 (Válasz Birka #62 hozzászólására.)
Nem kell azonos Ip.
Te is tudod, hogy ez ma már nem akadály, másrészt meddig tart írni a fórumba (vagy megkérni egy civil havert), hogy valaki lépjen már be a lecengélő(k)höz és pakolja rám a keze(ke)t?

A szintkülönbség megoldódik magától (jön fel a kis... ), miattam nem kell módosítani.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.11. 11:52:18-kor
Pontszám: 5.91
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
67. hozzászólás - 2011.12.11. 11:24:38 (Válasz Xena #65 hozzászólására.)
Hogy juthat egy játékos akkora előnyhöz, hogy szabadon gyűjtögetheti a lét, hiszen nem lehet megverni, így a támadó kristályok ellen is biztosra mehet!


-nem kell hozzá SK...
-hidd el a KH se lesz olyan bolond hogy támadjon, csak az ai átírása jóideje csúszik más projectek miatt
-bárkit meg lehet verni ez az MFER szépsége

Hogy betonozhatja be magát valaki 500< tö-el, csak mert néhány társa abbahagyta a játékot. Kint lecengélnek, akkor már vegye valaki hasznukat?


Az általad említett eset multizás, mely ellen amúgy is fel kellene lépni, ha nem teszik. Ha meg napi szinten belép a tulajdonos, és "szarik" az egészre, de aktív, akár napi szinten többször frissíti a kezet? Na ez ellen milyen kifogásod lehet???

Nem durva ekkora előnyhöz juttatni valakit?


Hány olyan dolog van ami "extrém" előnyhöz juttat játékost? Ajánlási rendszer/barátság kristályok/extrém epik cuccok kis szinten/öskövezés stbstbstb... Ehhez képest egy segítő kéz smafu.

Nem sért ez senkit rajtam kívül?


Más nem támadja meg az SK-s tagot, ha meg ő támad, akkor úgy se kapja meg a bónuszt, azaz lekoppan rólad, azaz nincs veled szemben közvetlen előnye!

Közvetve van azzal, hogy nem kell "vigyáznia" a léjére. Transzproi szaki/scara árát megspórolta kb...
Pontszám: 5.86
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
68. hozzászólás - 2011.12.11. 11:26:57 (Válasz Xena #66 hozzászólására.)
Ha meg legálisan pakolják ki a kezeket, akkor mi bajod a dologgal? BÁRKI megteheti, akár rád is pakolhatnak!
"Savanyú a szőlő", vagy "dögöljön meg a szomszéd tehene", esetleg "a szomszéd nője mindig zöldebb" ?
Pontszám: 5.64
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
69. hozzászólás - 2011.12.11. 11:49:02 (Válasz Birka #68 hozzászólására.)
Amennyiben a te célpontjaid akár mindegyike (hiszen megtehetik, ahogy írod is!) élne ezen lehetőséggel (most tekintsünk el a kristályoktól, de persze adhatunk nekik is, hogy értsd miről írok!), akkor a te lázadásodat nem neveznénk rinyának?

Emlékszel? Néhány játékos (ne vedd magadra! ) nem úgy tudta pörgetni a küldetéseket ahogy szerette volna, mert sokat sérültek az állatai. Erre a probléma megoldására kitaláltál egy AF szakit (másodlagos sebzés feleződik).
Miklós rábólintott, a másodlagos szakikat fejlesztő játékosok meg lehúzhatták a karakterüket, vagy mondjuk kidobtak néhány millió lét, amiből másodlagost fejlesztettek, csak hogy visszafogják az őket farmolókat, vagy legalábbis maradjon játékélményük.
Elfogadtad a már meglévő szabályokat mint amire engem biztatsz?
Persze. Csináltál egy új szabályt (értsd: AF szakit) a probléma megoldására, mert neked aztán büdös volt sebgyógyítást vagy vastag bőrt fejleszteni hiszen a meglévő hatásfokuk nem megfelelő számodra, egy Birkának "nem optimális" ilyesmiket fejleszteni!
Demagógia. Te használtad ezt a szót, ugye? Általános, mindenkit érintő probléma miatt volt szükséges bevezetni a másodlagos kiherélését?
Aki közel ül a tűzhöz, az megoldja "rinya" nélkül, igaz?
Itt kardoskodsz egy nyilvánvalóan inkorrekt előny mellett, csak mert az szabályos?
Megoldásként Ip-t vizsgálnál, ha az nem egyezik az segítségnyújtónál és a segítségre szorulónál (nagy szüksége van rá, szegény Tezuman folyamatosan le van ütve, nehogy támadja már valaki, még kevés is neki +500 tö igaz???) akkor máris minden oké? Nem kell neki belépnie, bármely szövetségi társa (vagy civil haverja) rárakhatja a kezet, amivel aztán "ülhet a lén".
Szabályos lehet legyőzhetetlenné tenni valakit egy pvp játékban, csak mert a már rég módosításra szoruló segítségnyújtás megengedi?


"Hány olyan dolog van ami "extrém" előnyhöz juttat játékost? Ajánlási rendszer/barátság kristályok/extrém epik cuccok kis szinten/öskövezés stbstbstb... Ehhez képest egy segítő kéz smafu. "

500< harci tö smafu az általad felsoroltakhoz képest?
Másnap van? Csak van annyi realitásérzéked, hogy belásd: ez hülyeség.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.11. 14:52:16-kor
Pontszám: 6.78
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
70. hozzászólás - 2011.12.11. 12:56:22
Ha csak egyszer kell feltenni a kezeket 4-5 különböző címről, hogy védjenek évekig, akkor ez nem kihívás, már a fogorvosi rendelőben is van ingyen Internet, hogy el tudd ütni az időt, míg sorra kerülsz...

Ha hátra léptek egy lépést, akkor azért egyértelmű, hogy a mindenki számára elérhető Harag itala (aminek mellesleg van költsége) egy selejtes prototípus az inaktív játékosok SK-ja+karkötő kombinációhoz képest. Amennyiben tényleg pár játékos kedvéért lett a másodlagos sebzés redukálva, hogy Ők kényelmesen tudjanak küldizni, akkor ennyi erővel Xena portyázását is lehet támogatni... Nem kell más csak a segítő kéz hulljon le automatikusan 24 óránként...

Alacsony szinten ugyanez a probléma a bubival, tök jó LE/TP-t ad, tehát a kari erősödik ezerrel és erre jön, hogy a láthatatlanság miatt folyamatosan védettséget élvez.
V3-Shifu
Pontszám: 8.57
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
71. hozzászólás - 2011.12.11. 13:08:07 (Válasz Pörgönc #70 hozzászólására.)
Idézet: Pörgönc - 2011.12.11. 12:56:22
Ha csak egyszer kell feltenni a kezeket 4-5 különböző címről, hogy védjenek évekig, akkor ez nem kihívás, már a fogorvosi rendelőben is van ingyen Internet, hogy el tudd ütni az időt, míg sorra kerülsz...


Egy szövetségi társadat segítheted úgy, hogy erőd egy részét átmenetileg átruházod rá. Ekkor összes tulajdonságod 10%-kal (kerekítve) lecsökken, és a megsegített klántárs tulajdonságai ugyanennyivel megnőnek, ha őt támadják. Pl. ha 27-es tulajdonságaid vannak, akkor +3-t adsz át minden tulajdonságból. A segítségnyújtás az aktiválástól számított 15 percben jön létre, a tulajdonságaid rögtön aktiváláskor lecsökkennek, de csak 15 perc után kapja meg a szövetségesed. Hasonlóképp, ha a segítség véget ér, 15 perc, amíg a tulajdonságot visszakapod. Ez a képesség elsősorban akkor hasznos, ha a szövetségi tagodra valaki vagy valakik "rászállnak", te viszont aránylag biztonságban érzed magad. A segítségnyújtás véget ér, ha a megsegített egy nála alacsonyabb szintűt támad, a segítő elbújik a katakombákban, vagy inaktív 48 óráig. Egy játékosnak többen is segíthetnek, de csak nálad alacsonyabb szintűnek nyújthatsz segítséget!
Fontos: Egy tulajdonságra maximum annyi bónusz szerezhető segítségnyújtásból, amennyi a tulajdonság fele. (Tehát egy 100-as erő segítségnyújtásokkal max. 150 lehet)
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 6.83
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
72. hozzászólás - 2011.12.11. 13:20:31 (Válasz Helion1988 #71 hozzászólására.)
Most ezzel mit akarsz?

A segítő kint kóringyál, szabadon küldizhetnek rajta, tulajdonosa abbahagyta a játékot, nincs kombában.... ebből húz hasznot Tezuman és kerüli el a verést (és bárki más is, aki olyan szerencsés, hogy abbahagyta néhány szövetségi társa a játékot).
Akár a gazdi -mert belép mannázni- akár egy szövetségi társ (aki tudja a jelszavát), akár egy civil...bárki aki lesz olyan jó, hogy 48 órán belül újra belép a segítségnyújtóval és rárakja a segítségre szoruló játékosra -esetemben Tezuman nyilván nem rászoruló, csak én verném sza..á, a többi potenciális ellenfele "cimbi"- a segítő kezet, ezáltal bebetonozva őt.
Pontszám: 5.59
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
73. hozzászólás - 2011.12.11. 13:28:14 (Válasz Xena #72 hozzászólására.)
Én azért ezt is kiemelném!

Ez a képesség elsősorban akkor hasznos, ha a szövetségi tagodra valaki vagy valakik "rászállnak", te viszont aránylag biztonságban érzed magad.

Xena abszolúte haragból írsz egy játékosról akit,ha nem védene meg pár kéz alapból rászállnál és "Tezuman nyilván nem rászoruló, csak én verném sza..á," címszóval sza..á vernéd egyfolytában.

Póknak vallom magam és tudom,hogy megkeserítettem már jópár játékos játékélményét,de azért mert egy célpontom így védekezne nem akadnék ki. Megérteném,mert Én is biztos,hogy így védekeznék,ha erősebb szállna rám. Mivel már más védekezési forma nem nagyon van.
Pontszám: 8.26
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
74. hozzászólás - 2011.12.11. 13:38:59 (Válasz Fecsu123 #73 hozzászólására.)
Nyomtam egy 10est. Sajnos én is rászállok sokszor valakire aki épp oly balga, hogy sok Let tart magánál. Szerintem is az is akkora dicsőség, ha valaki egy nála jóval erősebb kari ellen tud védekezni akármilyen formában.

Viszont tény az is, hogy Xenáéknak sincs sok célpontjuk, így ő is megragadna minden célpontot. Az én esetemben Bottom az aki ellen szeretnék én is ennyi kezet(10 szint), alattam eggyel meg szerintem Traktor ellen szeretnének nagyon sokan kezeket.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.35
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
75. hozzászólás - 2011.12.11. 13:39:27 (Válasz Xena #72 hozzászólására.)
Idézet: Xena - 2011.12.11. 13:20:31
Most ezzel mit akarsz?

A segítő kint kóringyál, szabadon küldizhetnek rajta, tulajdonosa abbahagyta a játékot, nincs kombában.... ebből húz hasznot Tezuman és kerüli el a verést (és bárki más is, aki olyan szerencsés, hogy abbahagyta néhány szövetségi társa a játékot).
Akár a gazdi -mert belép mannázni- akár egy szövetségi társ (aki tudja a jelszavát), akár egy civil...bárki aki lesz olyan jó, hogy 48 órán belül újra belép a segítségnyújtóval és rárakja a segítségre szoruló játékosra -esetemben Tezuman nyilván nem rászoruló, csak én verném sza..á, a többi potenciális ellenfele "cimbi"- a segítő kezet, ezáltal bebetonozva őt.


Na legalább már addig eljutottunk hogy felfogtad nincs segítőkéz katakombából.
Lassan illene befejezni a sírást hogy 10+ szintről nem tudsz "sza..á" verni valakit, mert védik a társai.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 6.37
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
76. hozzászólás - 2011.12.11. 13:43:23 (Válasz Fecsu123 #73 hozzászólására.)
Nincs szó rászállásról.
Mint már korábban is írtam, Tezuman úgy ért fel az ütőtávomba hogy már magára pakoltatta a az 500< harci tö-t, tehát már előre védekezett (itt jegyzem meg újra: több millió lé volt nála, annyira bízott abban, hogy lepattanok az 500 tö miatt és nem fogom támadni!!!).
Az, hogy a fórumban még ő szájal, jogát tartja az 500 tulajdonságponthoz ("neki az jár, nehogy leüssem 12 szintről") az adatlapján szerepeltetve játsza az eszét... szóval éppen most tesz arról, "utáljam" a továbbiakban.
Felér hozzám szintben, nincs ezzel gond...
Nem szállok rá, a szokásos játékomat játszva ugyanúgy csak 15 portyapontos beállításra váltva csapkodnám (ez úgy 8-10 naponként történik), mint ahogy bárki mást is lefelé ütve.
Nyilván azért nem bukom el a reflexek könyve adta extra portyapontokat, hogy minden nap feküdjön 35 percenként.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.11. 14:45:34-kor
Pontszám: 5.17
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
77. hozzászólás - 2011.12.11. 13:52:35 (Válasz Helion1988 #75 hozzászólására.)
Nem erről van szó, hanem arról, hogy ő verhetetlenné válhat a nap 24 órájában , csak mert az inaktív szövetségi társak irreális előnyhöz juttathatják.
Nem a szintelőnyöm miatt verném szét, nincs jelentősége hogy 12 szintre van vagy 1-re.
Egyébként neked mindegy mit írok, te a karakterem nevére izgulsz! Meglátod hogy írt Xena, gyorsan fikáznod kell.
Mindegy volt mivel kapcsolatban írtam... Ettől te nem leszel több, kritizálhatsz, a lényeget úgy sem fogod megérteni.
Pontszám: 5.59
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
78. hozzászólás - 2011.12.11. 13:55:33 (Válasz Xena #77 hozzászólására.)
Hát ha jó nő lennél..másra is izgulhatnánk. Én már annyit csalódtam Vu nevekbe így tuti ronda Herkules vagy!
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.13
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
79. hozzászólás - 2011.12.11. 14:01:46 (Válasz SuperEgo23 #74 hozzászólására.)
Senki nem szállt rá (ment egy 5-ös dehogy, a fenét érdekli hány ponton van 1-1 hsz), de ezt előző hozzászólásban már kifejtettem.
Köszönöm, fent valóban meg kell becsülni minden célpontot.
5 elérhető pc van az ütőtávomban. Nekem is ugyanúgy jár a kínzókamrából bejövő lé, mint másnak, igaz?

Jó is lenne ha te is bevédenéd magad Bottom ellen. Más is járjon el ugyanúgy, pakoljon magára minden elérhető tö-t és egyből megértik a többiek is, miről írok.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.11. 14:06:01-kor
Pontszám: 5.21
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
80. hozzászólás - 2011.12.11. 14:12:05 (Válasz SuperEgo23 #78 hozzászólására.)
Nem kell ahhoz jó nőnek lenni!
Nézd meg pl. a lábfétisisztákat. Csak a lábra izgulnak, mindegy milyen a nő (vagy férfi ).
Van hogy egy név is erekciót okoz egyeseknél (legalábbis a "muszáj hozzászólnom bármihez, amiben Xena-t lehet fikázni, függetlenül attól hogy értem e miről van szó" reakciója erre utal).
Pontszám: 5.65
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!