Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
161. hozzászólás - 2011.12.14. 18:31:12 (Válasz Lanmandragoran #157 hozzászólására.)
"Egy igazán jól fejlesztett karakter kényelmesen el tud verni egy nála 200-zal nagyobb tö-vel rendelkező kevésbé optimális karaktert a saját szintjén"

Jó, tehát a kimagasló (na jó, aktív játékosokat vizsgálva legyen elég nála csak átlag feletti kritérium! ) játékerejét még egyik világon nem bizonyító kvízmester szerint nem jól (sőt!) fejlesztettem! Ha jól fejlesztek akkor biztos leverem az 521 harci tö- és a harag itala ellenére is. Ez van, elB, nem kértem tanácsot tőled, pedig te aztán megmondtad volna a tutit.
Ha rá tudnám venni magam, akkor megnézném a karaktereidet, hogy lássam mire osztod az észt!
A V2-est ismerem...

Mandragora: a harag italának 12 szint utáni bónusza és az 521 harci tö-s segítségnyújtás ellen valahogy nem elég (alap) 90 harci tö-s előny 12 szintről, mint ahogy a 19-1-es esély 1-19-re változása is mutatja.
De egyébként nem is ez a lényeg. Lehetne 200 harci diff is az előny, ha a segítségnyújtás után ennek többszörösével kell megküzdeni.
Pontszám: 6.13
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
162. hozzászólás - 2011.12.14. 18:35:24 (Válasz Xena #158 hozzászólására.)
Idézet: Xena - 2011.12.14. 17:58:54


A két karakter közti alap (tehát harag itala és segítő kéz nélkül) diff 700 szö és 300 tö (figyelj mandragóra: egyetlen hozzászólásomban sem harci tö-t írtam a 300 kapcsán, csak tö-t), melynek nagy része (saccra 210) nem (!!!) harci tö.



Köszönöm, csak ennyit akartam hallani! Vagyis a majd 60 milla LEdiffes karaktered kb ugyanakkora harci erőt képes prezentálni, mint egy 12 szinttel alacsonyabb, 25 millával kevesebbet rabolt karakter. Egyszóval egy rakás kaki Tezumanhoz képest, és napok óta rinyálsz amiért nem hagyja magát orrbaverni. Adás vége, Föld kiszállt...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.27
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
163. hozzászólás - 2011.12.14. 18:58:01 (Válasz Xena #160 hozzászólására.)
Hajrá harcos királylány, szerintem győzni fogsz!
Pontszám: 7.44
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
164. hozzászólás - 2011.12.14. 19:02:12 (Válasz Lanmandragoran #162 hozzászólására.)
Csak egy kocajátékos kvízmester van jelen, aki játékosként még nem bizonyított és mégis mindenbe "belepofázik"(nem sértegetlek te írtad magadról a "belepofázó" jelzőt).
Már megint felületesen (na jó, hülyén) számoltál (már az alapműveleteknél is tévedtél, a 12 szintet leszámítva, melyet elárultam neked egyetlen szám sem valós a fikázásodban, szóval nem fárasztanám tovább az egyébként is pihent agyad), persze az 19-1-es alap esély 90 harci tö plusszal (még 12 szintről is) biztosan rakás kaki, de a lényeg hogy neked még ilyen sincs, szóval a föld kiszállt helyett meg is érkezhetnél oda!

A lényeg tehát amiért ez a topic létrejött:

Néhány -magasan átlag feletti!- karakter (akik ellen az ütőtávjukban csak 1-2 játékosnak van esélye, tehát segítségnyújtásra szorulásuk teljesen indokolatlan!)
500, sőt akár 1000 tö-es, irreális előnyt nyújtó segítségnyújtást aggatva magára legyőzhetetlenné válhat (tekintsünk el a v1-es rabló védekezésétől, hogy néha mannás cuccban van, néha állat nélkül... és így meg tudták verni).
500 tö-s segítségnyújtás az ellenfelem esetében úgy 90 milliónyi lét jelent pluszban.
1000 tö...
Pontszám: 5.80
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
165. hozzászólás - 2011.12.14. 20:02:42 (Válasz Xena #158 hozzászólására.)
Idézet: Xena - 2011.12.14. 17:58:54

V1-en pl. a top rabló 1000 tö-s segítségnyújtást kap a nap 24 órájában és még meg is tudja magyarázni miért is jár/kell neki.
Sokat gyengült az utóbbi időben! Ne sajnáljunk tőle 1000 harci tö-t?
Mannás cuccba is öltözik (ki nem?), melyben már kapott ám ki a segítő kéz dacára is! Szegény! Adjunk neki még 1000 harci tö-et (nincs még egy-két inaktív szövetségi társ? csak abbahagyja még valaki a bandából és lehet az 2000 is!), hogy mannás cuccban is elverjen mindenkit???
Van hogy állat nélkül van kint, úgy is elverhetik a segítő kéz dacára. Milyen meglepő!
De! Legjobb cuccban -a mannás cuccot leszámítva a 24 órából 22-23 órán át- legyőzhetetlen, mannás cuccban se sokan mennek rá 1000 feletti harci tö bónuszával, hiszen az még magas szinten is jelentős.


Lehet veled érdemben kommunikálni?
Komolyan kérdezem. És megkérlek még egyszer, hogy ne forgasd ki a szavaimat.
Mutasd meg hol sajnáltattam magamat egyszer is.
Vagy ha tényleg így fogod fel írásaim akkor ajánlom, hogy dolgozz az olvasásértés készségeden.
Azt az általad tényként kezelt marhaságot döntöttem le érveimmel, hogy nem lehet leverni.
Mily meglepő, hogy teljesen elkerülte a figyelmed, hogy teljes harci díszben állatokkal és segítőkézzel is vertek már el.

Nem tudom, hogy mire vezethető vissza a modorod, de szépen kérlek ilyen formában ne nyilatkozz többet rólam.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 6.90
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
166. hozzászólás - 2011.12.14. 20:17:00 (Válasz Nabil #165 hozzászólására.)
Akkor hagyjuk Xena problémáját... viszont, tegyük egyenlővé a versenyt... A karakterlapra a láthatatlanság alá programoztassunk le egy gombocskát, legyen a neve "Isteni segítség". Hatása, akin nincs SK, kap szint*2 (2,5?) +TÖ-t. Leesésének feltétele, mint az SK (tehát a karkötővel végtelen). Így nem kellene multizni, inaktív karikat gyűjtögetni és tényleg mindenki számára elérhető, na?
V3-Shifu
Pontszám: 6.46
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
167. hozzászólás - 2011.12.14. 20:18:02 (Válasz Nabil #165 hozzászólására.)
Amiért ez a topic létrejött:

Néhány -magasan átlag feletti!- karakter (akik ellen az ütőtávjukban csak 1-2 játékosnak van esélye, tehát segítségnyújtásra szorulásuk teljesen indokolatlan!)
500, sőt akár 1000 tö-es, irreális előnyt nyújtó segítségnyújtást aggatva magára legyőzhetetlenné válhat (tekintsünk el a v1-es rabló védekezésétől, hogy néha mannás cuccban van, néha állat nélkül... és így meg tudták verni).
500 tö-s segítségnyújtás az ellenfelem esetében úgy 90 milliónyi lét jelent pluszban.
1000 tö..."

Akkor a lényeget és nincs mellébeszélés!
Miért is van rajtad 1000< harci tö?
Csak és kizárólag azért mert a jelen segítségnyújtási rendszer megengedi, neked van néhány elfekvő szövetségi társad, akik(kel) rád tudják pakolni a 200 M feletti lével felérő segítségnyújtást?!
Tehát k feletti harci tö-t kaptál tőlük, így a mannás cuccot és az állatok nélküli kint kóringyálást leszámítva legyőzhetetlen vagy?

Megnézem már, a V1 top rablója milyen statokkal tengeti életét, hogy rászorul 1000 feletti harci tö-re (mellyel azért állat nélkül pl. verhető).

Megnéztem:
Győzelem Vereség
Összesen: 36644 407
Legtöbb okozott sebzés: 10357
Tulajdonságösszeg: 3861
Szakértelemösszeg: 3283
Teljesített küldetés: 1998
Teljesített kaland: 2606
Győztes kihívás: 414
Összes építés: 310.034.212
Zsákmányolt lélekenergia: 98.677.074
Elvesztett lélekenergia: 476.895

Tisztelt játékostársak! Vitathatja e valaki közülünk a top rabló 1000< harci tö-re való rászorultságát (ezáltal legyőzhetetlenségét)?
Kiemelkedő karakterként is adott számára a lehetőség hogy bebetonozhatják (amivel él is!) és van is néhány játékot abbahagyó (vagy éppen még mannázó, de érdemben már redőnyt lehúzó) szövetségi társ, akiktől segítségét kérhet (és meg is kapja , mivel azoknak már nem számít karakterük napi 24 órás gyengülése)?

Én vagyok ilyen szemét, hogy igenis vitatom!
Ha fenti statokkal sem tudsz segítő kéz nélkül játszani/érvényesülni, ha számodra is -csakúgy mint Tezuman számára- elfogadhatatlan 1-1 vereség felülről, akkor a karaktered nem a játékbeli változtatásoknak köszönhetően gyengült jelentősen, hanem tulajdonosváltáskor!
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.14. 22:08:00-kor
Pontszám: 6.29
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
168. hozzászólás - 2011.12.14. 20:30:49 (Válasz Pörgönc #166 hozzászólására.)
Ha a bubis vadászat esélyesebb állatbefogásához a portyák többségén vesztő karakternek kell lenni, akkor a segítségnyújtást is köthetnénk ehhez a feltételhez.
A bubis vadászatnál csak több játékost érintett a nerf, ráadásul össze sem mérhető Tezuman -90-100 M lével felérő- védelmével és a V1-es top -segítségnyújtás nélkül félkarú- rabló 200 M feletti bebetonozásával.
Persze nyilván lehet javasolni jobbat, de azért az legyen már a fő szempont, hogy a felső 1 százalékból megsegített félistenek ne élvezkedjenek tovább a "legyőzhetetlenségük biztos tudatában" , mikor pont ők nincsenek rászorulva a segítő kézre.
A gyengéket nem érintené a változtatás, csak a tutisták szállnának vissza a földre.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.14. 20:32:49-kor
Pontszám: 6.30
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
169. hozzászólás - 2011.12.14. 20:53:47 (Válasz Xena #167 hozzászólására.)
Stílusod változatlansága miatt befejeztem a veled való további bárminemű beszélgetést!
További sértő megjegyzéseid, csak téged minősítenek, mint ahogy eddig is tették.
Egyet viszont leszögezek, nem vagyok verhetetlen.
Többször is kaptam ki teljes harci díszben állatokkal és segítségnyújtással.
Hátba szúrás a titok nyitja 20k ÉP felett is végeztek már ki.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 7.17
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
170. hozzászólás - 2011.12.14. 21:39:00 (Válasz Nabil #169 hozzászólására.)
Ez az igazi rinya, nem az hogy sértőnek találom néhány félisten irreális védelmét!

Fenti statok mellett legyél is megsértődve, hiszen stílusom kritikáján kívül semmi nem maradt a kezedben.
Mit hoztál fel eddig is? Kaptál már ki segítő kézzel is (Tezumannak is van 5 százaléka a verésre...) mannás cuccban is... állat nélkül is... kaptál már 20 k feletti verést is (biztos... de ennek nincs jelentősége, a lényeg hogy nagyon erős karakterrel 1000 tö-es segítségnyújtáson üldögélsz napi 24 órán át).
Kétség sincs, hogy feletted is van komoly játékos, aki nálad többet foglalkozott/foglalkozik a karakterével és így nem is sajnálhatod tőle a győzelmet (gondolom elég ritkán fordul ez elő, látva a 407 vereséget). Ettől azért még nálad van az a k feletti harci tö ami óriási védelmet ad.

Kaptál egy kiemelkedő karaktert, de ez neked kevés segítségnyújtás nélkül, hiszen van 1-2 ellenfeled, aki legyőzhet (most hagyjuk a mannás cuccban, állat nélkül.... "érveket" a verhetőségedre!) . Tehát jöjjön még k feletti harci tö?
Abbahagyta néhány szövetségi társad és te a szuper karakteredre még 1000 harci tö-t pakoltatsz? Ha már lehet, igaz???

A szitu adott, mindenki tudja (terelhetsz, de a lényegen nem változtat): van néhány elfekvő karakter a szövetségedben, megvannak a jelszavak (vagy a gazdik belépnek még mannázni és rád tudták pakolni a kezeket), gondoltad ha már minden adott akkor csak betonozzanak már le téged!
Nyilván jó is 1000 feletti harci tö védelmében játszani.
Jelen segítségnyújtás megváltoztatása (amit te nyilván nerfnek éreznél) csak a hozzád hasonló tutisták elől venné el a sajtot (értsd: verhetetlenség, így a lé szabad gyűjtögetése...).
Az ellenfeleid is értékelnék ha jobbként (és/vagy felülről) eséllyel támadhatnának téged.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.14. 22:05:03-kor
Pontszám: 6.23
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
171. hozzászólás - 2011.12.15. 07:36:57 (Válasz Craslorg #1 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.12.06. 22:47:44
Felmerült ez a probléma másik topicban és privátban is többek között. Emellett megkértek - mivel én tudok nyitni topicot -, hogy indítsak egy témát ennek, ahol ki lehet tárgyalni a Segítő kezekkel, inaktív karakterekkel való visszásságokat és ötletelni az esetleges módosításán.
Hajrá! A topicot megnyitottam a témának.

Problémák, amik előkerültek:
- 1-1 szövetsége néhány inaktív vagy nem annyira aktív tagja segítő kezet ad egyébként is erős társának, akit így lehetetlen megtámadni, ők viszont vígan portyáznak
- Pluszként a megfelelő relikviával lefelé is támadhatnak
- Mindezért a segítséget adó karakternek be sem kell lépnie a játékba, akár hetekig, hónapokig.


Sajnos a fenti problémát én is tapasztaltam!
Ma is (mint péntek óta naponta többször) kikémleltem az egyik ellenfelem (Tezuman, 116. szint) és:

" Győzelem: Vereség:
Rubin horda ellen 3134 223
Smaragd horda ellen 8399 473
Zafír horda ellen 1744 136
Gyémánt horda ellen 24 0
Kristály horda ellen 5005 97
Összesen: 18306 929
Legtöbb okozott sebzés: 9458
Tulajdonságösszeg: 3641
Szakértelemösszeg: 3310
Teljesített küldetés: 703
Teljesített kaland: 2193
Győztes kihívás: 3439
Összes építés: 232.932.162
Zsákmányolt lélekenergia: 35.167.231
Elvesztett lélekenergia: 924.424
.
.
.
Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+98 Erő, +110 Támadás, +103 Védekezés, +125 IQ, +85 Taumaturgia"

A nap 24 órájában rajta van a segítség.
Mivel egyáltalán nem gyenge karakter -hiszen rajtam kívül senki más nem tudja eredményesen támadni sk nélkül sem- így indokolatlan előnynek érzem az 521 harci tö-et, mely előny egyáltalán nem került nyersanyagába (tekintsünk el a barátság karkötő költségétől 100 M táp esetén, amikor nem ezen múlik, csupán néhány elfekvő szövetségi társ a kulcs!) és mely táp léköltsége egy másik -Tezuman tapasztalati szintjén lévő- játékos számára kb. 90-100 M lé lenne.
Ekkora védelmet kap tehát csak mert néhány vegetáló szövetségi társa rápakolja a kezeket, ezáltal legyőzhetetlenné téve őt.
Pontszám: 6.07
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
172. hozzászólás - 2011.12.15. 15:09:10 (Válasz Xena #171 hozzászólására.)
Jól van nagyon ügyes vagy! Tudjuk jól, hisz számtalanszor leírtad már ugyan ezt.
Eddig azt hittem hogy óvodás vagy, de lassan kezdek rájönni, hogy tévedtem.
Ne haragudj! Nem tudtam hogy autista vagy.
A hozzászólást Tezuman módosította 2011.12.15. 15:09:41-kor
Pontszám: 6.54
népszerűBinikeFérfi
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
173. hozzászólás - 2011.12.15. 15:25:06
a topik olvasása közben elgondolkoztam azon és szeretném ezúton kérni a JV-t hogy fokozott figyelemmel legyenek a fent említett problémára a következő 50 szintről induló V4-en ... aki LEdiffre hajt és ezt alkalmazza az óriási előnyre tehet szert ezzel azokkal szemben akik kiskapuk nélkül kívánják a kategóriát megnyerni
Eszek egy kis babot, aztán csapom neked a szelet

V2: JohnCoffey
V3: JohnnieSkywalker
V4: Kukucs; JohnnieSkywalker, JohnCoffey, Gombóc Artúr
Pontszám: 6.03
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
174. hozzászólás - 2011.12.15. 16:25:06 (Válasz Xena #171 hozzászólására.)
Most akkor mi a helyzet?
Két nap után leesik magától, ha nem lép be az, aki adta,
vagy
a segítséget adó karakternek be sem kell lépnie a játékba, akár hetekig, hónapokig?
Ez azért nem mindegy!
Pontszám: 7.32
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
175. hozzászólás - 2011.12.15. 17:03:02
Több, segítő kézzel kapcsolatos probléma is felvetődött. Inaktív karakter permanensen pihenteti valakin, táp ha vki KH ellen SK-val védekezik stb. Ezek azonban csak az okozatok, nem az okok.

A segítő kézzel alapvetően az a probléma, hogy a tulajdonságok megadott %-kát adod át, míg a tulajdonságok relatív értéke magas szinten nem csökken. Tehát egy 100. szintű karakter 500-as IQ-jának 50 a 10%-a, míg egy 30. szintű karakter 200-as IQ-jának 20. Márpedig 20 IQ pont ugyanannyit számít a harcban 30. és 100. szinten. Magas szinten az SK irreálisan erős lesz.

Épp ezért én nem a KH-t korlátoznám, talán még az sem jó megoldás hogy az SK-t csak úgy le lehet szedni másról az átokpiramissal. Egyszerűen magát az SK-t kell kicsit megreformálni. Az adott bónuszra kell egy cap, az átadott pontértéket maximalizálni kell. +20-30 bónusz tulajdonságonként az én javaslatom.
Pontszám: 8.01
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
176. hozzászólás - 2011.12.15. 17:24:04 (Válasz Nagy02 #174 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.15. 17:51:25-kor
Pontszám: 6.43
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
177. hozzászólás - 2011.12.15. 17:34:48 (Válasz Miklós #175 hozzászólására.)
Én nem biztos, hogy a sapkát ilyen értékként határoznám meg. Lehet egy szinttől függő összeg: szint/3 például, de minimum X. Ebben az esetben viszont mindenképpen kompenzáció kell azon karaktereknek, akik megszerezték a 2.5-szerező reliket, mert egy ilyen sapkával a relik értelmét veszti.
Ez magasabb szinten magasabb, mint az általad írt 30-as érték.

Viszont a KH-s oldalról még mindig nagyobb LE-szívás érkezik az SK-zott karakterhez, ezért még inkább javaslom - ha bale lesz nyúlva -, hogy a mágia és egészség mellett a sebzést befolyásoló értékek se kerüljenek átadásra (erő, tau), viszont ebben az esetben a támadás, védekezés akár még maradhat is. Vagy a KH kapjon egy MI-t, hogy SK-s tagot nem támad háborún kívül (hiszen látja rajta az SK-t, amitől az tápos.). (Hú ez nagyon Jóóóreggelt Vietnámos lett.)
Pontszám: 8.33
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
178. hozzászólás - 2011.12.15. 18:21:05 (Válasz Craslorg #177 hozzászólására.)
Nyilván az a cél (legalábbis gondolom erre lett kitalálva a segítségnyújtás), hogy a segítő kéz (mint neve is mutatja) "csak" segítsen 1-1 játékoson, a rá támadó ellenfelei (legalábbis egy részük) ellen "csak" esélyt adjon és ne legyőzhetetlenséget, vagyis ne az egyébként is erős, max. 1-2 ellenféllel rendelkező karaktert betonozza le és erre a célra a segítségnyújtás maximalizálása a leginkább megfelelő.
Tulajdonságonként 20-30 tö, ami azért harag itala mellett sem tesz legyőzhetetlenné/bebetonozottá senkit, de a segítségnyújtás eszméjének tökéletesen megfelel.
1-1 rangadón kellő esélyt adna a sikeres védekezésre a valamivel gyengébb karakternek, de nem teszi azt támadhatatlanná.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.15. 18:29:53-kor
Pontszám: 6.01
kedvelt tagElhaNő
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
179. hozzászólás - 2011.12.15. 20:52:57
Hello Xena!

psych te ezt másolgattad így egymagad hogy ne unatkozzál :
Elha: Elég lenne egy olyan szabályozás hogy az aki adja a segítőkezet és piros lesz akkor automatikusan lekerül a segítőkéz arrol a kariról akinek adta. Ez bőven elég lenne....


Psycho: A segítségnyújtás leírásából:

A segítségnyújtás véget ér, ha a megsegített egy nála alacsonyabb szintűt támad, a segítő elbújik a katakombákban, vagy inaktív 48 óráig.

Ez ugyanaz? Nem akkor meg nem értem.....
A hozzászólást Elha módosította 2011.12.15. 20:53:31-kor
Pontszám: 5.94
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
180. hozzászólás - 2011.12.16. 01:35:02 (Válasz Miklós #175 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.12.15. 17:03:02
A segítő kézzel alapvetően az a probléma, hogy a tulajdonságok megadott %-kát adod át, míg a tulajdonságok relatív értéke magas szinten nem csökken. Tehát egy 100. szintű karakter 500-as IQ-jának 50 a 10%-a, míg egy 30. szintű karakter 200-as IQ-jának 20. Márpedig 20 IQ pont ugyanannyit számít a harcban 30. és 100. szinten. Magas szinten az SK irreálisan erős lesz.

Itt említhetném azt is, amikor magas szinten -10%-kal akarok valaki ellen portyázni. A -10% egyből -80 IQ, ami sokat segít az ellenfélnek. Ugyan ez a helyzet a pihenés +10%-jával. Az is 80.
A segítő kéz akkor irreális, ha magas szintű rakja alacsony szintűre. Adjak át valakinek 80 IQ-t, vagy relikviával 200-at? Ha alapból van neki 200 IQja, akkor felmegy 400-ra. Vajon mennyit erősít ez a karakterén? Sokkal életszerűbb lenne, ha 10%-nyi segítségnyújtás maximum 10%-os növekedést okozna a segítséget kapó tulajdonságaiban. A másik véglet a 30-ra korlát bevezetése mindenkire, ami nagyon magas szinteknél nevetséges különbséget jelent.
Pontszám: 7.34
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!