Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
népszerűDrizztianFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
201. hozzászólás - 2011.12.30. 18:38:45
Ez már olyan mint egy rossz magnószalag, ami elakadt...........
Pontszám: 7.81
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
202. hozzászólás - 2012.01.04. 08:56:11
Mikor várható döntés ez ügyben?
Pontszám: 5.87
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
203. hozzászólás - 2012.01.04. 09:43:37 (Válasz Drizztian #201 hozzászólására.)
Rajtad is 24 órában van a segítő kéz már nagyon régóta...
Pontszám: 7.46
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
204. hozzászólás - 2012.01.12. 14:02:27 (Válasz Xena #202 hozzászólására.)
Idézet: Xena - 2012.01.04. 08:56:11
Mikor várható döntés ez ügyben?
Pontszám: 6.15
kedvelt tagHollofiaFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
205. hozzászólás - 2012.01.12. 22:44:22 (Válasz Drizztian #201 hozzászólására.)
Idézet: Drizztian - 2011.12.30. 18:38:45
Ez már olyan mint egy rossz magnószalag, ami elakadt...........
v3 Hollofiver
Pontszám: 6.61
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
206. hozzászólás - 2012.01.13. 00:55:09 (Válasz Xena #204 hozzászólására.)
Idézet: Xena - 2012.01.12. 14:02:27
Idézet: Xena - 2012.01.04. 08:56:11
Mikor várható döntés ez ügyben?


Ugyan már!!! Ennél te sokkal többre vagy képes.
A számtalan teleregény után, csak egy mondat időnkénti bemásolgatására vagy képes? Szedd már össze magad!!!

Fáradtnak tűnsz, mintha nem a régi volnál. Hol van a tűz? Hova lett a mindig (LE) sóvár régi láz?....
A hozzászólást Vaczakka módosította 2012.01.13. 00:58:39-kor
Pontszám: 6.70
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
207. hozzászólás - 2012.01.13. 11:06:28 (Válasz Vaczakka #206 hozzászólására.)
Minek írjon többet? Amit akart már rég leírta, szerintem már bőven is, amúgy ha legalább választ akarsz kapni Xena, akkor az info@vegzetur-ra kuldjed, bár oda is min 10* küld el, mert vagy hülyének néznek vagy még annál is nagyobb hülyének. (tapasztalat)
A hozzászólást Viszok009 módosította 2012.01.13. 11:06:48-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.12
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
208. hozzászólás - 2012.01.16. 08:56:27 (Válasz Vaczakka #206 hozzászólására.)
Felvéve a stílust (bár az enyém is közel áll hozzá, tehát nem volt nehéz! ):

Ó katakombahuszárok gyöngye! Honnan szövegelsz? Mióta nem dugtad elő az orrod? Másfél éve?
Nem az a baj, hogy nem értem, hanem az, hogy nem hallom amit mondasz! Nagyon mélyen vagy és ráadásul fröcsögsz is az egyik szövetségi társad kedvéért aki -veled ellentétben!- még nem dőlt ki a sorból.
Húzz bele, előzd meg szintben és akkor te is adhatsz segítő kezet! Mekkora elégtétel lenne számodra a 2-3 évvel ezelőtti verésekért, a Forgotten-Vackor sima 1-es háborúkért hétről hétre!
Valamelyik nap átnéztem a fórumot és megtaláltam a Vackor következő levelét (nem mellveregetés, csak hogy érthető legyen a vackor -egykor nagy játékos- katakombahuszárának adogatása, aki a levél idején még gratulált is amikor 15 százalék alatti ép-ről gyógyitalozott de több alkalommal is leszedtem mielőtt támadni tudott volna, azóta sajnos tönkretette a lenti levegő!):

"2009.02.10. 18:23:57

Szia!!!

Örülök,hogy írtál!
Persze!Megértem,hogy ha hadat üzennétek nem biztos,hogy jól járnánk!
Egyenlőre még tanakodunk a szövetségen belül de jó lenne ha őket le tudnátok foglalni a lehetőségeitekhez képest:Xéna,Otooak,Artemis!
Főleg Xénára kéne jobban odafigyelni!Ő árthat a legtöbbet nekünk!

Nagyon szépen köszönöm én és az egész Vackor nevében!!!!
Hálásak vagyunk előre is!!!

Üdv:The Undertaker"


A hozzászólások (nem a tiéd és a többi nevemre izgulóé!) alapján végre nyitott kapukat döngetek (ezzel egyúttal a magnószalagos szövegre is reagáltam ), mégis egyelőre elmaradt a változtatás!


Ellenfelem a következő hendikeppel kezdi az eventet:
Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+98 Erő, +110 Támadás, +103 Védekezés, +125 IQ, +85 Taumaturgia
Amíg a játékosok többsége "szabadon" támadható, addig néhánynak továbbra is a S alá van téve a legyőzhetetlenség!
A hozzászólást Xena módosította 2012.01.16. 10:09:24-kor
Pontszám: 6.15
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
209. hozzászólás - 2012.01.16. 09:49:09 (Válasz Xena #208 hozzászólására.)
Melyik világon zajlik ez?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.67
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
210. hozzászólás - 2012.01.16. 10:06:30 (Válasz Quellon #209 hozzászólására.)
V2, de a többi világon is van néhány játékos akik hasonlóan irreális előnyt birtokolhatnak csak mert van "elfekvő" szövetségi társuk.
Pontszám: 5.66
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
211. hozzászólás - 2012.01.17. 02:11:19
Újabb 2 játékos kapott kedvet (mindkettő az ütőtávomban, egyik sem szorul rá, de mivel büntetlenül megtehetik, hát élnek is vele!)!

27 bajnoki, 85 M lé diff és még kell a segítségnyújtás adta kb. 23 M:
Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+24 Erő, +22 Támadás, +30 Védekezés, +28 IQ, +20 Taumaturgia


24 M lé diff mellé még 592 harci tö (lében százmilliós nagyságrendű segítség):
Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+100 Erő, +108 Támadás, +108 Védekezés, +168 IQ, +108 Taumaturgia


Korai még beavatkozni, igaz?
Mivel jobb ez a pofátlan "ki ha én nem, ha már van olyan szövetségi társam, akinek nem hiányzik több száz tö?" hozzáállás -vagy vezetői oldalról a mutatott közöny!- mint pl. a térkapu bevezetésekori visszaélés?
Bement x alkalommal a térkapuba? Tápolt belőle? Visszaélt és zárolták?
Tíz-, sőt százmilliós nagyságrendű segítő kéz a nap 24 órájában az semmi? A szabályok engedik tehát jól van ez így? Akkor miért van még ilyen szabály???
Egyetlen nap 55 tulajdonságot fejlesztett az ellenfelem, csak mert a segítő kéz adta sérthetetlenségnek köszönhetően büntetlenül összegyűjtögethetett 7-8 M lélekenergiát!

Vagy vegyük az entitásozók megrendszabályozását. Találkozó után néhány nap elég volt, hogy történjen valami változás. Itt?

1 hónapja már eldőlt, hogy NEM JÓ EZ ÍGY! Ma elkezdődött az event, ahol nyilván elvárható lenne, hogy mindenki maga boldoguljon és ne az elfekvő szövetségi társak tápolják az egyébként is erős játékosokat!
Nyilván én vagyok a szemét "magnószalag" (hiszen mindenki mást hidegen hagy ami történik!), de ezzel a hozzáállással a játékosok többségének SZ a pofájába, a segítő kezet magukra aggatókkal szembeni elnéző magatartással!
Rossz Miklós lennék -mert a térkapuval való visszaéléshez hasonlóan én itt is osztogatnám a zárolásokat, ugyanis semmi különbség nincs a két eset között: a szabályok engedik, nyilvánvalóan inkorrekt játék mindkettő- de a mutatott közöny sem jobb!
Meddig kell még ötletekre várni?

A több száz tö-s -lebetonozást érő!- segítő kezet kapó játékosok mivel különbek mint azok, akik megküzdöttek azért hogy jobbak legyenek mint a többi játékos?
A segítő kéz nélkül bizonyító játékosok nézzék tétlenül, hogy az egyébként is erős célpontjaik a "játékvezetés engedélyével" a képükbe röhögjenek?
Irreális elvárás számukra ezen játékban, hogy a jobb karakter be tudja kamrázni a gyengébbet (de legalábbis esélye legyen rá!) és el kell fogadni, hogy "nem muszáj megtámadni" az 500-1000 harci tö-es segítségnyújtással rendelkezőket?

A bubis állatbefogáshoz hasonlóan meddig tartana negatív mérleghez kötni (természetesen fogadóként) a segítségnyújtást?
Ott is csak a "feltételezhetően gyengék" fognak be nagyobb eséllyel állatot, ezen változtatás után ugyanúgy csak a "rászorulókon" segítene a kéz!
A hozzászólást Xena módosította 2012.01.17. 02:16:18-kor
Pontszám: 6.15
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
212. hozzászólás - 2012.01.17. 02:25:42 (Válasz Xena #208 hozzászólására.)
Nem tudom milyen fröcsögésről beszélsz, de nem is próbálom megérteni.
Valamelyik nap átnézegetted a 3 évvel ezelőtti leveleket/hozzászólásokat?? Margit! Nooormális???

Elégtétel egy 3 évvel ezelőtti háborúért? Nem hogy a háború, de a Forgotten szövetség sem rémlik. Te tényleg egy külön kis álomvilágban élsz Bár megnéztem és valóban van ilyen szövi.

Mindennemű rosszindulat nélkül: Sürgősen keress fel egy orvost, vagy találj valakit akivel beszélgethetsz egy kicsit, mert van élet a VU-n kívül is.
Pontszám: 6.70
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
213. hozzászólás - 2012.01.17. 08:12:24
Még egy, szintén az ütőtávomból:
Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+32 Erő, +36 Támadás, +24 Védekezés, +41 IQ, +24 Taumaturgia
Pontszám: 5.23
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
214. hozzászólás - 2012.01.17. 08:37:57 (Válasz Vaczakka #212 hozzászólására.)
Lehet, hogy Xena hevesebb a kelleténél, de szerintem érthető ilyen fokú érdektelenség után.
Szerintem ennél kisebb súlyú visszaélésekre is volt már nagyobb kompenzáció/büntetés. Mi ebben a visszaélés? Az, hogy folyamatosan igénybe vesz/vehet valaki olyan mértékű bónuszt amiért nem dolgozott meg és legfőképp: más (inaktív) karakterek nyújtják ezt. Ennyi erővel tarthatna az ember egy teljes szövetségnyi saját regisztrálású farmkaraktert, ami csak neki vadássza a LE-t.
Ez jó megoldás is lehet akár:
Idézet: Xena - 2012.01.17. 02:11:19
A bubis állatbefogáshoz hasonlóan meddig tartana negatív mérleghez kötni (természetesen fogadóként) a segítségnyújtást?

És talán időkorlát is lehetne, mint a katakombánál: ha x idő segítő kéz bónuszt fogadtál akkor y ideig nem fogadhatsz újra.
Módosítani, finomítani lehet az ötleteken. Vagy megindokolni, hogy miért nem jók/szükségesek.

Idézet: Vaczakka - 2012.01.17. 02:25:42
van élet a VU-n kívül is.

Azért ezt írni hajnal fél 3-kor, az se semmi. Szintén minden rossz szándék nélkül, hisz ki tudja, miért pont ekkor voltál itt.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.79
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
215. hozzászólás - 2012.01.17. 09:01:18 (Válasz Quellon #214 hozzászólására.)
Nézd, én is szoktam lenni hajnalban néha, amikor a gyerek miatt fel kell kelni. Vannak akik éjszakai műszakoznak, náluk is tök normális, és vannak akik egyszerűen nem tudnak aludni...

A témához visszakanyarodva:
Xena problémázása tök érthető olyan szempontból, hogy csökken az üthető célpontok száma. Ez pont ugyan az az effektus, mint a scarabeusz dömping. V3-on belépek, és a célpontjaim fele scarás a portya listámban... Ez ellen lehet "védekezni", mivel van af képesség, és van esszencia rá, valamint van "természetes" gyógyszer rá, ha 0 lével kamrázok/tele a kamra amikor megütöm.
Ezzel szemben a segítő mancs ellen nincs orvosság, egyszerűen nem lehet vele kezdeni semmit.
Az külön felháborító, hogy a 60. szintről adott +10 iq került 600k lébe a célpontnak meg ez 6 milkát jelent, mivel neki 900-as iq-ra adja mondjuk. Kvázi LÉ exploit a jelenlegi működési rendszer ilyen szempontból...
Viszont akik megvették a relikviákat lgy/dukátért teljesen jogosnak érzik azt hogy utólag miért kapnának nerfet? A rendszert szabályosan használva semmilyen illegális tevékenységet nem tettek, mégis büntiért rinyál Xena?
Pontszám: 8.12
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
216. hozzászólás - 2012.01.17. 09:16:51 (Válasz Birka #215 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.01.17. 09:01:18
Viszont akik megvették a relikviákat lgy/dukátért teljesen jogosnak érzik azt hogy utólag miért kapnának nerfet? A rendszert szabályosan használva semmilyen illegális tevékenységet nem tettek, mégis büntiért rinyál Xena?

Azért azt érzed, hogy nem ez lenne az első relikvia, aminek a hatását vagy összefüggésben valamilyen módon a relikviát korlátoznák.
Az LE átadásos példád, mint exploit jó. Ezt max úgy lehet kivédeni, hogy a 10% tulajdonságok LE költségét számítaná át a magasabb szintű fogadó tulajdonságainak költségére. Hátulütője, hogy lefelé SK-nál viszont sokkal extrémebb előnyt jelentene, így ez a megoldás is parkolópálya.

Egyébként SK-t lehet adni, max ha támad (nem háborús ellenfelet), leesik róla és 48 órán keresztül nem kaphat újra. Ez is egy megoldás lehet, HA módosítás lesz valaha. Persze ezzel egy másik, ősköves relikvia hatása is csökkenne jelentősen, szóval azt is ki kellene küszöbölni, mert az viszont már HUF.
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.01.17. 09:32:11-kor
Pontszám: 8.75
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
217. hozzászólás - 2012.01.17. 09:58:13 (Válasz Birka #215 hozzászólására.)
Én is fenn voltam ma éjféltől fél 3-ig az 1 éves fiammal, de nem ültem ide. Azt is elismerem, hogy lehetnek indokolt esetek amiért szokatlan időben tesz az ember ezt-azt. Na de akkor a személyes témák befejezve.

Relikvia alatt a barátság karkötőt értitek?
Crasnek igaza van, akad jó pár kiherélt relikvia. És vannak olyan relikviák is amelyek alapból korlátozottak vagy korlátot szabnak/enyhítenek. A jogos aggódást az esetleges nerf miatt meg ugyanúgy kárpótolják, ahogy a korábbiaknál is.

Persze biztos fájó a célpontcsökkenés, de szerintem nem az a kulcs, hanem hogy x darab karakter kizárólag egy másik karakternek hajtja a hasznot, olyan mintha tarta(t)nék pár vadászkarit ahonnan folyamatosan a főkarihoz áramolna a LE. Csak nem "alapanyag" (LE) formájában, hanem "késztermékként" (TÖ).
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.83
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
218. hozzászólás - 2012.01.18. 09:33:43
Annyit változtatnék mindösszesen a dolgon, h olyan kari tudjon adni kezet aki rendszeresen lépő, Lé termelő karakter.
Ez egy olyan lehetőség amivel a szövetség közösen tevékenykedik vmi célért.
HHa a háborúk értelmes és pörgő dolgok lennének, akkor sokkal kevésbé tehetné meg a játékosállomány a hosszú távra leosztott kezeket.

A xena nagy bajára nincsen orvosság. Most ez fáj neki, hha kapna egy rakat harag italát akkor azt kellene korlátozni.
Igen, nehezebb őket leütni, nekem is van kezes ellenfelem és ütögetem.
És igen, ezt nem lehet scripttel vagy jól megírt homemade progival olyan könnyen kiküszöbölni, lehet inkább a topik fő pörgetőjének ez fáj.


Csak egy apróság, a Lé önmagában mit jelent: Xena 30 Milla fosztott Lé és 500+ megoldott küldetéssel, általa választott felszerelésben 11 szintről magasabbról támadva zsinórban 3.szor veszít a szövitársam ellen.
Nem minden a Lé. egy kicsit több is kell a játékhoz. remélem a játék tudás nem lesz kikönyörögve, h korlátozzuk le.
A hozzászólást BaalCain módosította 2012.01.18. 09:46:29-kor
Pontszám: 6.88
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
219. hozzászólás - 2012.01.18. 09:58:36 (Válasz BaalCain #218 hozzászólására.)
Az játéktudás hogy valakin van +200 minden tulra passzív karakterektől?

Nerfelni nem szabad, de valamit kellene azért csinálnia dologgal, lehessen már "védekezni" ellene mint a scara ellen is lehet...
Pontszám: 7.10
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
220. hozzászólás - 2012.01.18. 10:05:05
Az nem játéktudás. Amit írtam példa az viszont az.
Amiért legutóbb írt xena az 23 milla Lé volt egy karin számításai szerint. Arra hoztam a példát, h önmagában mennyire nem csak ezek számítanak.

tovább amit írt példa az nem egy karakteren hosszú időn át rajta lévő bónusz volt, hanem pár órára kapott, amíg küldire, majd kosntira készülve állt.
Ne keverjük össze a passzív karaktertől kapott kezet a játék stratégia részeként, szövitársunk védelme érdekébe osztott tulajdonsággal.
Pontosan azért kapott Töt amiért kitalálták. A lesipuskás vakus és mágiás szettben lévőkre vadászó bajnokinyertes karik elleni védekezés volt.

Én nem szóltam bele tegnapig ebbe, de maikor már ezen is sirni kezdett a scriptíró bajnok besoklatam
Pontszám: 6.39
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője