Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Segítő kéz és visszásságai
1. hozzászólás - 2011.12.06. 22:47:44
Felmerült ez a probléma másik topicban és privátban is többek között. Emellett megkértek - mivel én tudok nyitni topicot -, hogy indítsak egy témát ennek, ahol ki lehet tárgyalni a Segítő kezekkel, inaktív karakterekkel való visszásságokat és ötletelni az esetleges módosításán.
Hajrá! A topicot megnyitottam a témának.

Problémák, amik előkerültek:
- 1-1 szövetsége néhány inaktív vagy nem annyira aktív tagja segítő kezet ad egyébként is erős társának, akit így lehetetlen megtámadni, ők viszont vígan portyáznak
- Pluszként a megfelelő relikviával lefelé is támadhatnak
- Mindezért a segítséget adó karakternek be sem kell lépnie a játékba, akár hetekig, hónapokig.
Pontszám: 9.28
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
2. hozzászólás - 2011.12.06. 23:13:49
Teljesen jogos, mármint az ez ellen való "nerf". Hasonló legyen a sztázisbubihoz.
Pl: ha a nyertes portya összes mennyisége 10* nagyobb, vagy 5*, akkor azok csak háború ideje alatt kaphatnak segítséget.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.12.06. 23:21:04-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.05
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
3. hozzászólás - 2011.12.07. 00:50:01 (Válasz Viszok009 #2 hozzászólására.)
vanilíáskarikaszemű barátom a felvetés jó de ez a 5*-10* kicsit erős, nekem 3x-os a mutatóm és elég erős vagyok a környezetemben, persze elvernek páran, de fentről kit nem? sy webet max
A módosító javaslatom: ha a nyertes portya összes mennyisége 3* nagyobb, mint a vesztes, akkor azok csak háború ideje alatt kaphatnak segítséget. Esetükben a segítség csakis a háborús ellenfelekre koncentrálódna, elkerülve azt a kiskaput hogy örökös háborút vívjanak inaktív szövikkel.
Mondjuk mivel a segítő kéz a gyengék megsegítésére lett kitalálva mehetne a szabály akár az összes pozítiv csataarányúra.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.29
népszerűPresFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
4. hozzászólás - 2011.12.07. 00:55:30
Egyet értek, ezzel egy újabb kiskaput lehetne bezárni.

Szerintem a segítő kéz kizárólag hábrúban legyen használható, viszont hogy ne veszítse értelmét ki lehetne alakítani valamilyen bajnoki viadalt szövetségek számára is.
Pontszám: 7.48
népszerűSecuricsFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
5. hozzászólás - 2011.12.07. 03:26:33
Sziasztok!Látom akinek nem jut a játékból valami megszerezhető tárgy,megpróbálják megváltoztatni a szabályokat.Gondolom a segítőkéz a nevében is benne van hogy segítő és nem háborus segítégre találták ki a játékvezetők,illetve a hozzátartozó jóság köpenyét is azért tették be a játékba hogy használható legyen.Sokaknak a za megoldás hogy ha nekem nem sikerült ilyent szereznem változtassák meg a szabályokat, mint ahogy már meg is tették a köpennyel kapcsolatban is hogy az a tuladonságok 50%-ig segít/Kezdetben nem így volt!!!!/.Akkor én meg azt mondom hogy a szívósság öve is annyira támadható lenne mivel +1 kört kap az illető.De hát valaki azt is drága dukátért megszerezte,és mit szólna ha játékközben más emberek sírására a játékvezetők megváltoztatnák az öv tulajdonságát.Akkor meg sem vették volna talán.Vagy kérjük meg a játékvezetőket hogy írják át a szívosság öve tulajdonságát,hogy csak háborúban lehessen használni? Szerintem minden belerakott tárgynak meg van a miértje hogy miért rakták bele a játékba,és ha már valakivel megvásároltatják akkorm ne a vásárlás után változtassanak a tágy tulajdonságain,mert egyeseknek nem tetszik a dolog!!!!Ha valaki irigykedik a másikra,gyűjtsön sok dukátot és ő is vegye meg,a játék szabályai lehetővé teszik
Pontszám: 7.60
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
6. hozzászólás - 2011.12.07. 08:27:33 (Válasz Securics #5 hozzászólására.)
Most te tényleg azt hiszed, hogy a barátság karkotot meg ilyeneket akarunk megreformálni...ne légy ilyen naiv.

Ha én mondjuk kapnék 300-at minden tulajdonságomra, lehet akkor sem tudnám kivedeni Firehandot. Segítő kéz ide vagy oda.

Ha meg nem érted, hogy mit akarnak egyesek, csak azert, hogy mondj valamit nem kell...olvasd el meg egyszer figyelmesen, hátha segít!
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.12.07. 08:28:08-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.71
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
7. hozzászólás - 2011.12.07. 08:39:48
nekem volna a témához vágó kérdésem, miszerint bajnokit nyerni elméletileg lehet segítő kézzel? mármint a "kéz" ott is érvényes? ha igen, talán ezzel is lehetne valamit kezdeni. hiába vannak már erős bajnok karik is, aki a "kézzel játszik" és nem is gyenge, túl könnyen fog megerősödni. (jómagam nem élek efféle lehetőségekkel, viszont láttam én is érdekeset...)
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7.29
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
8. hozzászólás - 2011.12.07. 08:58:15 (Válasz Lavender #7 hozzászólására.)
Bajnokin nem számít az SK.
Pontszám: 7.49
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
9. hozzászólás - 2011.12.07. 09:51:54
Én az egész kérdést nem értem

Akin segítő kéz van, az meg van különböztetve a portya listában, nem kötelező megtámadni!
Az hogy ki kap segítő kezet, és hogy használja? Amíg a játék keretein belül SZABÁLYOSAN használja, addig semmilyen kivetnivaló nem lehet benne! (Azonos IP-ről történő karakterek közti interakció az multizás ugye! Azaz ha így kapja valaki a segítő kezet, kapásból illegalitás miatti zárolást kap.)

-Esetleg ennek automatikus elkerülésére be lehetne tenni, hogy 2 karakter loginjai közti IP egyezés esetén (x időre visszemnőleg) ne lehessen segítő kezet kiosztani / a kiosztott kéz másszon vissza.
-Valamint ha valaki inaktív, akkor nem is lép be, azaz ha valaki beszürkül, akkor a segítő kéz autómatikusan másszon vissza.


Ezen felül bármilyen módosítás komoly játéktechnikai NERF, melyet csak holmi rinya generál...
Pontszám: 7.93
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
10. hozzászólás - 2011.12.07. 10:13:53 (Válasz Birka #9 hozzászólására.)
Ugye nem gondolod, hogy ha bármilyen módosítása lesz a működésének (ha lesz), akkor ez a két szabály megfogná a dolgot?
Pontszám: 7.49
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
11. hozzászólás - 2011.12.07. 10:16:54
Nekem is kicsit túlzásnak tűnik ez az egész.
Egy másik topicban remekül megfogalmaztak egy megoldást a csipp-csupp problémákra. Bevágom ide, mert erre is remekül lehetne alkalmazni:

Idézet: Amorphea - 2011.12.06. 09:29:34
Azon gondolkodom ,ha leül valaki sakkozni ,akkor elfogadja a szabályokat,és a játék korlátait.Nem áll neki követelőzni ,hogy azonnal változtassanak a szabályokon és lehessen egy kilencedik gyalogot is használni, mert már mind a nyolcat ,bevitte és vezérre cserélte .
Ez is egy játék.Vannak szabályai ,vannak korlátai,amibe időnként belefut valaki , miért nem lehet ezt elfogadni? Nemhiszem, hogy attól jó egy játék ,ha a játékosok kedve szerint változtatják a szabályokat
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.44
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
12. hozzászólás - 2011.12.07. 10:25:39 (Válasz Securics #5 hozzászólására.)
"Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+98 Erő, +110 Támadás, +103 Védekezés, +125 IQ, +85 Taumaturgia"

Néhány "magára hagyott" karakter bármikor feltápolhat egy aktívat 500< tulajdonságponttal? Mire fel tennénk ezt "háborúfüggővé" ??? Békeidőben miért is biztosíthatná be magát bárki ezen a módon?
Tápolhat egy játékos, csak mert néhány szövetségi társa abbahagyta a játékot (vagy csak épp nem érnek rá játszani)?

A változtatás egy eredetileg háborúra tervezett "csökevény" eltüntetése lenne, a jelszavakkal felvértezett játékos jogtalan előnyhöz jutásának megakadályozása, egy bent maradt hiba korrigálása, ami béke idején is kombózik egy relikviával.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.12. 13:43:22-kor
Pontszám: 5.52
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
13. hozzászólás - 2011.12.07. 10:28:31 (Válasz Xena #12 hozzászólására.)
A segítségnyújtás véget ér, ha a megsegített egy nála alacsonyabb szintűt támad, a segítő elbújik a katakombákban, vagy inaktív 48 óráig. Egy játékosnak többen is segíthetnek, de csak nálad alacsonyabb szintűnek nyújthatsz segítséget!
Fontos: Egy tulajdonságra maximum annyi bónusz szerezhető segítségnyújtásból, amennyi a tulajdonság fele. (Tehát egy 100-as erő segítségnyújtásokkal max. 150 lehet)
Pontszám: 9.29
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
14. hozzászólás - 2011.12.07. 10:48:37 (Válasz Birka #9 hozzászólására.)
"Nem kötelező megtámadni"?
Nem nem kötelező! Nem ajánlatos, kétséges a siker, csak azért, mert az elfekvő karakterekhez belép egy szövetségi társ és az aktívra aggat több száz tulajdonságpontot! Miért is juthat valaki akkora előnyhöz, hogy legyőzhetetlenné válik azáltal, hogy valaki belép a szövetségi társakhoz és feltápolja őt?

"Holmi rinya"?
Rinya 500< +tö az ellenfélnél (újabb abbahagyó még növeli is ezt a számot)?
Ez így jó, korrekt?
XY-nak van Z "elfekvő" szövetségi társa, látja, hogy "Jééé, így is lehet? Lépjen csak be velük valaki, szánja rá azt a 2 percet, máris itt van néhány száz +tö, így rólam is lepattannak!"
Eddig is így ment, már régen változtatni kellett volna ezen a "szabályon" (pontosabban annak kijátszhatóságán)!
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.12. 13:45:07-kor
Pontszám: 5.09
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
15. hozzászólás - 2011.12.07. 10:58:54 (Válasz Xena #14 hozzászólására.)
A segítségnyújtás véget ér, ha a segítő elbújik a katakombákban, vagy inaktív 48 óráig. Egy játékosnak többen is segíthetnek.
Fontos: Egy tulajdonságra maximum annyi bónusz szerezhető segítségnyújtásból, amennyi a tulajdonság fele. (Tehát egy 100-as erő segítségnyújtásokkal max. 150 lehet)


Ez lemaradt: a többit töröltem, mivel a barátság karkötő kilövi a kizáró okokat. De azért lehet látni, hogy KATAKOMBÁKNÁL LEHULL A SEGÍTSÉG.

Na. Kidühöngtem magam...
A hozzászólást Yaksee módosította 2011.12.07. 11:00:14-kor
Pontszám: 7.50
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
16. hozzászólás - 2011.12.07. 11:13:24 (Válasz Yaksee #15 hozzászólására.)
"Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+98 Erő, +110 Támadás, +103 Védekezés, +125 IQ, +85 Taumaturgia"

Ha már dühöngés!
Egy játékos se vigyorogjon már ennyi bónusszal felvértezve, csak azért mert néhány szövetségi társa (akik a napi mannázás miatt belépve újra és újra vissza tudják rakni a segítő kezet, vagy valaki a jelszavak birtokában megoldja helyettük) abbahagyta/szünetelteti a játékot!
Pontszám: 6.06
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
17. hozzászólás - 2011.12.07. 11:14:56 (Válasz Yaksee #15 hozzászólására.)
És?

Tudja mindenki nagyon jól, hogy az multizik aki akar. Aki még mindig azt mondja, hogy ezt a JV szűri, azt személyesen is kiröhögöm!

Elég, ha valaki(k) megunja(ják) a játékot a szövetségben, vesz egy barátság karkötőt pulykafing LGY-ért, meg pár kavicsért. És átadja a passzot ismerősénék(inek) Az meg szépen feltápolja magát a 6-7 "szövetségi társától kapott SK-val" és tudja vki bizonyítani? NEM.

Mert elég, ha 1* belép 1 mp-re/nap. Az meg épp elég mondjuk az állatait fejleszteni, vagy dukátvásásrlásra, manázik, stb...

Nem támad lefele, persze, hogy nem,mert akkor leesne róla a kéz, ezt Ő is nagyon jól tudja. De ennyi szépséghibában biztos benne vannak azok, akik ezt vagy ehhez hasonlóan tengetik mindennapjaikat!

-Hopp, Harcos Kisasszonnyal hasonlóan gondolkodunk, jajj akkor mind2 hülyénk vagyunk...nyah mindegy.-
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.12.07. 11:16:44-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.05
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
18. hozzászólás - 2011.12.07. 11:16:24
Alapvetően háborún kívüli eseteket tekintve, aki az SK-t adja, nincs kombában, így ennek nincs jelentősége, hogy akkor lehullik. Ő esetleg csak építget, napi szinten konstizik és belép, nem veszi komolyana játékot, a szövitárs viszont kapja az SK-t és sorba pattannak le róla a KH-sok, tápolva LE-vel, emiatt neki fel se kel tolni a projekciót, ami által minden további fejlesztése olcsóbb. Elég összetett a dolog. A segítő kéz eredetileg nem arra volt kitalálva, hogy aki egyébként is erősebb, ezáltal legyőzhetetlen legyen. Nyilván vannak olyanok, akiken ha nem lenne a fenti módon az SK, sokkal több ütést szenvednének el, az állataik sérülnének, költeni kell projekcióra, sebgyógyításra, stb. Szóval nem olyan egyszerű megítélni egy ilyet, mindemellett elég érdekes látvány, mikor valaki tucatnyi bajnokival, kiemelkedve a mezőnyből még SK-t is kap, nehogy véletlen 50-ből 1-szer legyőzzék és bukjon 1-2k LE-t.
Mindemellett a talin a fórumban felmerült valami olyan, hogy átokkal madj le lehet venni az SK-t az illetőkről, bár nem tudom, hogy ez részleteiben hogyan is hatott.
Pontszám: 8.75
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
19. hozzászólás - 2011.12.07. 11:22:31 (Válasz Paco #11 hozzászólására.)
Ezzel viszont nem értek egyet. Nagyon sok sportban a szakemberek, játékosok, edzők véleménye miatt lettek bevezetve változtatások, hogy izgalmasabb legyen az adott sportág (labdarúgás, röplabda, jégkorong, tenisz, asztalitenisz - hogy egyéni sportágat is említsek). A sakk nyilván egy rossz példa, mert nincs annyi szabálya, amit érdemes módosítani, bár épp pár hete vezették be, hogy a jövőben tilos lesz az 1 lépéses döntetlen, igenis ott kell ücsörögniük 40 lépésig minimum a táblánál, mert a nagy tornákon elszaporodtak az ilyen kötelezően letudom dolgok. Hogy ez mit jelent majd ott a jövőben, az kérdéses, mert 40 lépést is meg lehet tenni döntetlenre, de ha már oda kell ülni, lehet inkább sakkozni fognak bratyizás helyett.
Pontszám: 7.49
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
20. hozzászólás - 2011.12.07. 11:33:22 (Válasz Craslorg #19 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.12.07. 11:22:31
A sakk nyilván egy rossz példa, mert nincs annyi szabálya, amit érdemes módosítani,


Hogyne lenne. Van. Modositjak is. Teljesen rossz pelda. (Igaz, nem azt modositjak, hogy a huszar hogy lep.)
Nem is elsosorban a Cras altal emlitett modon, hanem mert a sakk egy nagyon regi zart vegu jatek. Igy nyilvan volt egy fejlodesi szakasza amikor a atek alapveto szabalyai is keplekenyen valtoztak. Ezt tekinthetjuk fejlesztesi szakasznak. Csakhogy a vegzetur egy nyilt vegu jatek, ezert a fejlesztesi szakasza sem veges.
A hozzászólást Morzkod módosította 2011.12.07. 12:12:32-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.30
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!