Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
21. hozzászólás - 2011.12.07. 11:36:54 (Válasz Viszok009 #17 hozzászólására.)
Moderátor! Moderátor!

Ha nem jön, akkor:
nem feltétlenül vagyunk mindketten hülyék (amennyiben tényként kezeled, csak mert egy véleményen vagy velem )! Lehet egyikünk sem az!
Játékosként, csapattársként bizonyítottam már, van stílusom, ennyi az egész!
Van aki megszokja... a többi meg tehet egy szívességet!
Én problémásnak érzem jelen segítségnyújtási szitut, az hogy te is módosításra érdemesnek találod, attól én még nem...
Pontszám: 5.08
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
22. hozzászólás - 2011.12.07. 11:43:11 (Válasz Morzkod #20 hozzászólására.)
A sakkban is folyamatosan változtattak. Az hogy jelen szakaszban már "ritkán nyúlnak bele"?
A végzetúr nem fogja megérni azt a kort, hogy ülhessen a babérjain és max. annyi újítás legyen mint most a sakkban.
Pontszám: 5.10
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
23. hozzászólás - 2011.12.07. 12:44:42 (Válasz Viszok009 #17 hozzászólására.)
Nem esik le a kéz az illetőről, ha neki is van barátság karkötője és úgy támad lefele...

A szívósság öve egy olyan relikvia, amivel saját magad tudod erősíteni, azzal hogy nagyobb a szívósságod nem fogsz tudni rabszolgázni. A jóság köpenyével magadnak semmilyen személyes előnyt nem tudsz biztosítani, csakis mást tudsz erősíteni/tápolni, ergo adott a rabszolgázás lehetősége...

Ha a sportoknál tartunk már, akkor az online játék sebességéhez hasonlítsuk a Froma1-et, ott mennyi változtatás van évente, vagy akár idény közben is???
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 7.79
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
24. hozzászólás - 2011.12.07. 15:08:40 (Válasz Bumburnyak #23 hozzászólására.)
Tényleg...gyorsan elolvastam a karkötőmet...köszi a Tippet! (nem használtam még, csak megvettem minden LGY-s cuccot)

Hát ha ezt nézzük, így még direkt erre is jól kilett találva... Ideje changelni, Mafflás sztem már ne kezd el a "Verhetetlen" kari tápolásást. XD

F1-t nem nézek.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.13
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
25. hozzászólás - 2011.12.07. 15:26:03
Megint nem bírom befogni és most nem fogtok örülni nekem
Anno amikor panaszkodtam, hogy egy játékos egy egész szövetkezetet terrorizál a tp osztogatásaival, mert egy közülük félálomban meg merte támadni, az senkit nem zavart, hiszen van rá csodagyűrű .. a többség elfogadta, hogy így tud fejlődni.
Ez nem ugyanaz??? Egy játékos így védi magát.
..hogy giga? Tegye a szívére a kezét minden giga, hogy soha semmilyen segítséget nem fogadott el, vagy nem alkalmazott kevésbe korrekt módszereket hogy elérje a célját, vagy akinek lehetősége lenne ilyen módszerrel kiemelkedni azt mondaná köszönöm nem kérem?
Véleményem szerint, míg az előző tucatnyi játékos játékát teszi tönkre módszerével ez utóbbi, nem, max. megdolgoztatja az ellenfelet és növeli az irigyei számát.
Szörnyen dühítő tud lenni valóban, amikor bekamráznak állatok nélkül gyenge cuccban, egy olyan, aki amúgy labdába se tud rúgni ellened és csak azért nem tudsz kiszabadulni, mert közben beszerzett egy két kezet, de jön még a kutyára dér ezért játék a játék.. tapasztalatom szerint erről mindenkit gyorsan le lehet szoktatni.
Egy játék nagyon sok összetevőből áll és nagyon sok féle emberanyaggal dolgozik. A játék készítői elterveznek valamit, létrehozzák, a játékos meg azonnal megkeresi a nyitott réseket. A katakombát sem arra tervezték, hogy háború esetén egész szövetségeket fogadjon be és adjon lehetőséget három emberrel megnyerni a háborút, a szkarabeuszt sem, hogy a játékos semmit ne téve, buzogánnyal és villanófénnyel várja az áldozatát.. a bubit sem, hogy némely játékosok hónapokig tartó szorgalmas munkával megfordítsák támadási arányukat .. és még sorolhatnám.
Sajnos ez a játék egyre inkább kezd ellaposodni és nem a játék tervezői, hanem a mi hibánkból, mert itt már semmi másról nem szól a történet, mint, hogy lehet optimalizálni, az event megéri vagy sem, ha megtámadnak jujj de fáj.. Nem a játékot kellene folyton reformálni, új szabályokat behozni, a fejekben kellene először rendet tenni, mert addig semmi nem fog javulni, minden új szabály valakinek egy új kiskapu.

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.52
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
26. hozzászólás - 2011.12.07. 15:46:13 (Válasz Corina #25 hozzászólására.)
Szerintem meg nagy ívbe *** akin van kéz, tapasztalatból mondom. Jött egy játékos napi 5-10* legyepálni minket kis "csírákat", mert akin a kéz volt, járt többször hozzá, ingyen ebédre. És mivel túl jó volt a LE/TP arány, így "mi" napi 5-10* verve voltunk, aztán vagy megunja az illető vagy megunod Te.

Persze lehet mondani, hogy ááá az nem lényeg, miért baj, ha levagy ütve, egy békés világon...nem is tudom valszeg semmi, csak nuku portya, tkp, entitás, epikus, és összeségében az egész játékélmény.

Ez plána akkor a legjobb ha a TOP szerint a legjobb 5-ben vagy, de hiába van 500 elnyelésed körönként, illetve láthatatlan, ha jön egy űber és 15000:200-ra elver. Persze ez már egy másik nerfrelenne szükség (mert a láthatatlanság még mindig ratyi, nem 10 tö kéne, hanem min 10%)
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.13
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
27. hozzászólás - 2011.12.07. 16:06:48
Egyetértek, inkább ez ellen kellene tenni valamit mint a segítőkéz szabályain módosítani. Azt senki nem tudja a másik helyett eldönteni szüksége van e a kézre vagy sem, de az igen is megnézhető, hogy valaki mekkorát sebez és véleményem szerint már a háromszoros sebzés is igen csak kemény, az annál nagyobbat meg nem szabadna megengedni.. vagy ne járjon LE, vagy járjon tripla TP érte. A segítőkéz probléma elenyésző ahhoz a problémához képest, hogy még a legsz...abb karaktar is tud lefelé alázni és szinttel jóval alatta levő karaktereken élősködve, azok játékát elrontani.

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.53
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
28. hozzászólás - 2011.12.07. 17:37:36
LOL
Pontszám: 6.52
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
29. hozzászólás - 2011.12.07. 17:46:49 (Válasz Corina #27 hozzászólására.)
Ne járjon LE vagy tripla TP??????????????????
NA menjél sim cityzni inkább.
Lefele azért ütnek az emberek mert úgy jobb a LE/Tp arány és azt nem nerffel kéne megváltoztatni, hanem úgy hogy felfelé ütve extra LE-t adni a magas TP mellé és ha felfelé ütve jobb lesz a LE/TP arány mint lefele akkor majd talán változik is valami, de ezt a portya topicban kéne megbeszélni.
A hozzászólást Tseby dr akula módosította 2011.12.07. 18:24:37-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.20
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
30. hozzászólás - 2011.12.07. 18:30:36
SK háborún kívül is jó, ha valakit éppen péppé akarnak verni.

Az, hogy vki. állandó védelmet építsen belőle hmmm... az nem annyira frankó, Barátság Karkötővel kombinálva pofátlanság.

Egyszerűen menjen rá egy számláló, mint a kombára, a láthatatlanságra. Mit tudom én, mondjuk havonta max. 5 napig lehet SK-d és kész.
V3-Shifu
Pontszám: 9.14
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
31. hozzászólás - 2011.12.07. 18:47:42
Egyébként is mit keres itt a háború mindenki azon van, hogy így nem jó háborúzni, ezért gondolom nem sok háború zajlik a szervereken, tehát akkor Sk-val sem lenne csinálva semmi. Egyébként meg én is pipa vagyok valakire V2ön, ám úgy gondolom kevesebb, több éppen ezért csak annyit csinálnék, hogy annak aki negatív mutatóba érvényesüljenek a bónuszai a kéznek teljesen. Míg aki pozitív mutatóba annak csak max a mindenkori össz tö 10%-a.

Mód.: Lehet sok a 10 akkor 5%.
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.12.07. 18:55:27-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.11
népszerűKrumplibogárFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
32. hozzászólás - 2011.12.08. 08:58:14
Nerfeljük: A szívóságövet, aranytallért, bajnoki övet, scarabeuszt, inspirátort, az eh-t, az af-et, az epikacuccokat és még sok mást.
Vagy az összes pocskondiázót, aki nem ismeri a szabályokat, a játékban Legálisan megtehető, és kihasználható dolgokat.
"És dögöljön meg silver mert 120-as kincsekkel rohangál" és nekem nincs. (imádkozom hogy értse az iróniát.)

Vagy írjatok megoldást, vagy ne. Jelenleg a segítő kéz legális, csak bugos, amiért kismilliószor lett szólva.

Ui: akinek nem inge nem veszi magára.

Szerintem: Maximalizáljuk ugyan úgy mint a láthatatlanságot, vagy a katakombát,
A hozzászólást Krumplibogár módosította 2011.12.08. 08:59:18-kor
Pontszám: 6.25
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
33. hozzászólás - 2011.12.08. 10:03:18 (Válasz Krumplibogár #32 hozzászólására.)
Első hozzászólás?
Csak azért regeltél, hogy kiállj a visszaélés mellett??? Mert te ismered a szabályokat és talán -az új fórumregisztrációt látva feltételezem- élsz is a segítségnyújtás adta lehetőséggel.


Inkább "visszaélés" ez, hiszen mi más lenne több száz tulajdonságpont felpakolása a karakterre, ami non-stop rajta van a karakteren, amivel leverhető az összes támadó kristály (sőt a kristályokat vagy más játékos karaktereket támadva sem esik le a segítő kéz!). Nem jogtalan előny ez a többi karakterrel szemben?
Magas szinten komolyabb probléma ám ez, mint lent, ahol van 40-50 célpont.
A kristályokat leszámítva 5 célpontom van, ebből kettőt nagyon ritkán látok mivel 50 százalék fölé nagyon ritkán kerülnek, annyira gyengék (egyik építőrabszolga, a másik szimplán hobbijátékos, aki hétvégenként vadászik, a léből is többnyire csak épít).
Maradt 3, közülük 2 harag italát ivott ellenem, plusz még itt az 500< diff. Azért hogy erősebb legyen valaki a riválisainál, tesz is érte (küldetések pörgetése, kristályok fejése, 15 százalékon elkapni valakit...), +500 tö támadhatatlanná tesz mindenkit, aki mondjuk rendszeresen foglalkozott eddig a játékkal és nem csak kocajátékos.

Míg a segítségnyújtás adta különbség ledolgozása éveket jelentene azoknak akik már eddig is többet foglalkoztak a játékkal, addig bőven kompenzálna mindent, ha a célpont újabb csapattárstól kap segítő kezet.
300 tö és 700 szakértelem az előnyöm a segítséget kapott játékossal szemben (persze ezt így nem könnyű megítélni, hiszen 300 diff-ből 200< nem harci tö, a 700 szaki is "csak" a kritikus ütés fölényt biztosítja), ami ellen a segítő kéz adta 500< harci tö és a harag itala (plusz még a pihenés) bőven kompenzál.
Az esélyek a következők:
alapból :19-1 ide
harag itala után :12-8 ide
harag itala + a segítségnyújtás adta +500 harci tö: 1-19 oda
harag itala + 500 tö + pihenés: kitalálható, igazából nincs is jelentősége, hiszen max. 5 százalékot pókerben sem próbálgatnék

Azt meg ne erőltessük már, hogy "nem kell támadni a segítő kezet kapott játékost, ilyen egyszerű"!
Ha ez így megy, akkor hol a pvp, mit ér az eddigi kockulás mely előnyhöz juttatott? Sőt relikviával még majd engem farmol, csak mert a szabály lehetővé teszi??? Mindenki nézze meg hány csapattárstól kaphat kezet, aztán nyugi van?
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.08. 11:09:49-kor
Pontszám: 6.30
népszerűKrumplibogárFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
34. hozzászólás - 2011.12.08. 10:44:00 (Válasz Xena #33 hozzászólására.)
Inkább, te olvas vissza, vagy 10-en írták KATÁBAN NINCS SEGÍTSÉGNYÚJTÁS, TE TÉNYLEG ENNYIRE ÉRTETLEN VAGY ?
És nem használom, de tudod mit, fogom, mért mert van rá lehetőség. A ... ki van hogy be hoznak valamit, és össze vissza megy a rinya hogy jaj ez csalás meg jaj ez nem jó.

Apropó: Mutass már nekem néhány kh-t aki lét is ad a tp mellé

"A visszaélés (idegen szóval: abúzus) általános, (jogilag vagy erkölcsileg) elítélő kifejezés arra a negatív következményekkel járó cselekményre – többnyire folyamatosan gyakorolt rossz bánásmódra – amikor valaki önző módon, más kárára visszaél valamivel, valakit vagy valamit helytelenül „használ”, azzal helytelenül, többnyire tiltott módon bánik. Személyekkel kapcsolatban főleg az, ha valaki beosztásával, hatalmával, erejével, kapcsolataival vagy egyéb lehetőségeivel él úgy, hogy ezzel mások testi-lelki egészségét, jólétét, biztonságát, jogait vagy életét veszélyezteti. Tárgyakkal kapcsolatban a helytelen, nem rendeltetésszerű használat számít visszaélésnek (abúzusnak). Jellegénél fogva többnyire titokban történik és nem ritkán bűncselekmény."

Ellenben nem azt írtam hogy jó ez a dolog, csak azt hogy szabályos, és a pocskondiázáson voltam ki akadva.

"Szerintem: Maximalizáljuk ugyan úgy mint a láthatatlanságot, vagy a katakombát." Értem ezen, hogy maximum x óráig lehet rajtad, és utána x nap elteltével használhatod újra.
Pontszám: 7.14
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
35. hozzászólás - 2011.12.08. 11:00:12 (Válasz Krumplibogár #34 hozzászólására.)
Nem mutatok semmit! Mire mennél néhány jelentéssel?
EH és egyből ad lét is a KH (azért visszafogottan sem "tragikus" a helyzet, hogy csak 0 lé jöjjön be a portyákból).

Jó hogy megtaláltad a szótárt, a lényegen ez nem változtat: a segítségnyújtás jelen állapotában irreális előnyhöz juttat, felborít(hat)ja az erőviszonyokat.
Pontszám: 5.72
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
36. hozzászólás - 2011.12.08. 12:32:04 (Válasz Viszok009 #26 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2011.12.07. 15:46:13
Persze ez már egy másik nerfrelenne szükség (mert a láthatatlanság még mindig ratyi, nem 10 tö kéne, hanem min 10%)


http://vegzetur.wikidot.com/lathatatlansag

Khm... Tudod te mit csinál a láthatatlanság amióta erősítve van?

10+szinted/10+szinttáv*4 ez 100. szinten csak 8 szintről támadva laza +52 tul fajtánként, ráadásnak a sebzés is megnő 20+szint/5 %-al, azaz 100. szinten +40% vari/közelharci sebzés!

Lehet hogy alacsony szinteken a láthatatlanság nem ad "extrém" védelmet, de nem is lehet az a célja, hogy aki beül láthatatlanul, az totál sérthetetlen legyen, arra ott van a katakomba
Pontszám: 6.29
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
37. hozzászólás - 2011.12.08. 12:35:16 (Válasz Xena #35 hozzászólására.)
Ez meg demagógia...

Aki láthatatlan/SK-s azt NEM vagy köteles megtámadni (Látszódik a portya listán!). Egyszerűen semmilyen előnyt nem ad a segítő kéz, csak a bejövő támadások számát csökkentheted vele. Ettől lét még nem termel, erőforrásod se lesz jelentősen több.

Az, hogy a KH jelenleg megtámad még segítő kezes játékosokat meg KH ai kérdése, melyen amúgy is folyamatban van az állítás lassan 4 hónapja, csak sose jut idő rá
A hozzászólást Birka módosította 2011.12.08. 12:35:54-kor
Pontszám: 6.89
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
38. hozzászólás - 2011.12.08. 13:20:36 (Válasz Birka #37 hozzászólására.)
Az SK által nem kell projekcióra vagy sebgyógyításra (állatokhoz) költenie, hiszen úgyse ütik, ergó kevesebbe kerül fejlesztenie más szakértelmeket (kritikus spirálok például). Ott maradhat több 100 ezer LE-vel, nem rabolják le, holott, ha nem lenne SK, akkor biza kellene a projekció és az LE-t se gyűjthetné mindig az aktuális IQ értékének eggyel való növeléséig lazán, hanem oda kell figyelnie vagy lerabolják, ha betalálnak.
Elég összetett kérdés az SK kérdés, pláne az inaktív és relikviával rendelkező szövitársakkal való összecsatolása révén.

Mivel az általad is említett láthatatlanság elég nagy bónuszt ad, így háborún kívül nem sok értelme van az SK-nak. Természetesen van létjogosultsága, de a végtelenített használat elég kemény előny a láthatatlanság vagy katakomba korlátozott használatához képest, melyek szintén hasonló okok miatt szerepelnek a játékban.
Pontszám: 8.33
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
39. hozzászólás - 2011.12.09. 13:43:26 (Válasz Xena #35 hozzászólására.)
Mert az ugye teljesen korrekt hogy +12 szintről naponta 10x is betámadod ugyan azt az embert, amivel teljesen tönkreteszed a másik játékát...
Persze hogy az hiszen a játékszabály megengedi. Ha ez ellen segítő kézzel védekezik az ember akkor az már szemétség és felborítja a játék egyensúlyt. Nevetséges vagy!!!!
Ha egy másik játékost félóránként a padlóba döngölsz +12 szintről, az sokkal nagyobb kárt okoz, mit az, ha ez ellen segítő kézzel védekeznek.
Kicsit gondolkozz el azon, hogy (bár teljesen szabályos), mennyire etikus az, amit TE csinálsz, és utána rinyálj. Bár ebben mint tudjuk már rég kiérdemelted a nagymesteri címet.
Ilyen alapon be kéne korlátozni a támadásokat is, pl 1 nap max 3x támadhasd meg ugyan azt az embert...
A hozzászólást Tezuman módosította 2011.12.09. 13:53:42-kor
Pontszám: 8.39
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
40. hozzászólás - 2011.12.09. 14:28:23 (Válasz Craslorg #38 hozzászólására.)
Cras, nincs sebgyógyom (20-as van entihez), nincs projekcióm (0-as van), krit varim amúgy sincs, krit ütés meg úgy is kell a küldihez, azaz semmi köze az SK-nak hozzá. (Erre nem is ad bónuszt.) Lazán toltam 1 milkás táborozásokat napokon át, néha állatok nélkül is. Sose volt rajtam segítő kéz...
Sőt jelenleg nem volt olyan, hogy segítő kéz/láthatatlanság miatt ne támadtam volna meg valakit

Amiben egyet értek az az, hogy egy ip-ről adogatni a segítő kezet saját magamnak az "elkért" accal, vagy hónapokig ülni SK hatása alatt az nem túl korrekt kivitel.
Pontszám: 6.29
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!