Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
321. hozzászólás - 2012.03.14. 13:59:35 (Válasz Craslorg #320 hozzászólására.)
Akkor viszont lehet, hogy az eredeti KH tagok indítanak támadást, viszont a 70-re bővített tagok meg nem.
Legalább is más magyarázatot nem tudok arra, hogy én miért nem kaptam még soha sem támadást tőlük.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 7.27
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
322. hozzászólás - 2012.03.14. 14:25:53 (Válasz Craslorg #318 hozzászólására.)
Nem értem miért véded ezeket a játékosokat Cras. Marcsáról például nem is tudtam, kereshetek másik TOP kedvenc karaktert.

Az AF képesség annyi mint halottnak a csók, sőt kifejezetten sértő. Ezek a játékosok nem azzal jutnak előnyhöz, hogy jobban játszanak, több pénzt költenek vagy több idejük van játszani hanem ismerik egy-két-három elfekvő karakter belépési kódját. Multiznak. A segítségnyújtásos előnyszerzés nincs benne konkrétan a szabályleírásban, de a szabályoknak van szelleme is.
Hype, v1
Pontszám: 7.88
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
323. hozzászólás - 2012.03.14. 14:27:01 (Válasz Craslorg #320 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.03.14. 13:55:19
De támadja őket, hidd el. Nagyon régóta támadja őket. Van aki bevallottan ellenük használja, lévén így dől a LE befelé.
És akkor ez mi ha nem jogtalan előnyszerzés?
Hype, v1
Pontszám: 6.83
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
324. hozzászólás - 2012.03.14. 14:52:53
Gratulalok Tisztelt JV, sikerult egy igen frappans megoldast talalni a problemara! Meg mondom hany jatekos fog 20AF-et koltenni erre a sz**rra: NULLA. A segito kezet hasznalo szegeny top vagy akozeli jatekosok meg rohognek a markukba. Rohej.
Pontszám: 8.10
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
325. hozzászólás - 2012.03.14. 14:54:19 (Válasz Viszok009 #2 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2011.12.06. 23:13:49
Teljesen jogos, mármint az ez ellen való "nerf". Hasonló legyen a sztázisbubihoz.
Pl: ha a nyertes portya összes mennyisége 10* nagyobb, vagy 5*, akkor azok csak háború ideje alatt kaphatnak segítséget.

Ez például kitűnő megoldás lett volna.
Hype, v1
Pontszám: 8.19
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
326. hozzászólás - 2012.03.14. 15:15:06 (Válasz Hype #323 hozzászólására.)
Ezt írtam már régen, a topic kezdetén is, hogy ezt ki kell venni a játékból, mint ahogy láthatatlant se támadnak, úgy SK-st se támadjanak. Onnantól csak mások elleni védekezésül használható, a KH-ból nem tudnak tápolni, nem fogja megérni, illetve valóban arra lehet használni, amire való, mások elleni védekezésre.

Idézet: Hype - 2012.03.14. 14:25:53
Nem értem miért véded ezeket a játékosokat Cras. Marcsáról például nem is tudtam, kereshetek másik TOP kedvenc karaktert.


Ha visszaolvasol, sehol se védtem őket, de azt ne várd, hogy bármilyen lehetőség nullára redukálja az SK hatását, nyilván nem fogják teljesen anullálni egy relikvia hatását, helyette 75%-ot levesznek a hatásából. Azon lehet vitatkozni, hogy 75 vagy 90 vagy 60, vagy hogy az AF ár mennyire olcsó vagy drága, játékhelyzettől függ, nekem max 10 napi AF mondjuk, bár mindig van maradék AF-em, mikor nincs új AF képesség, így nekem nem drága. VF-eseknek kb 20 nap összeszedni, ha a toplistát nézem és a VF-esek költött AF pontjait a kezdetek őta.
Azaz én sose támogattam az SK-s játékosokat, amikor ez nem korrekt előnyszerzés -> lásd KH, amellett meg letojom, hogy akár ellenem használják, 1.5 kivételével a többi SK-st így is elpakolom bármikor, az egyiket ráöltözve. A másik meg SK nélkül is erősebb, de amúgy se csesztetjük egymást, mert van KH.
Pontszám: 6.27
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
327. hozzászólás - 2012.03.14. 17:19:54
A 20 AF mindenképpen inkorrekt. Miért gyengítenénk a kezes játékosok ellenfeleit?

AF költség helyett 20 őskő, ahogy a barátság karkötőnél.
Itt azért még nem oldódna meg a probléma.

1. A kristály horda továbbra is támadja a kezes játékosokat, akik már mióta ebből tápolnak.

2. Az elfekvő játékosok továbbra is "kísértenek". Nekik nem fáj több száz tö mínusz hónapokon át.

3. A nonstop SK is hülyeség ebben a játékban.
Adott egy végzetúr, aki folyamatosan segítségnyújtásra szorul??? Akkor mit is keres ebben a játékban??? "Csak" él a rendszer által engedélyezett lehetőséggel, hiszen minden "feltétel" (elfekvő társ, 20 ősköves -mindenki számára elérhető, de nem mindenki számára egyformán kihasználható- tárgy...) adott a tápoláshoz.
1-2 (néhány) szövetségi társa hónapokon/éveken át babusgatja, mialatt ők folyamatosan harcképtelenek (a játékban: harcoló állat-, és több száz harci tö nélkül vegetálnak, max. mannázik velük valaki, jó esetben a gazdája...) a védenceik pedig sorra nyerik a bajnoki viadalokat???
Többnyire erős, gyakran többszörös bajnok karakterek élnek a segítő kéz adta előnnyel, meglévő 1-2 ellenfelük ellen és csak úgy mellékesen fejik a kristályokat, egyoldalúan kamráznak...?
Egy néhány napos/hetes háborúban ez még talán elmegy, de hónapról hónapra, évről évre? Egy "diktátor" hordaparancsnok már néhány hét "táppénz" után kivégeztetné az élősködőt, de minimum konyhai szolgálatra osztaná, ahol nincs portyázás, vadászat, csak mosogatna és kikapcsolódásként max. szerencsekereket pörgethetne!

A fentiek után még mindig lelkiznétek 1-2 - segítő kézhez kapcsolódó - tárgy nerfjén???

Nem lehet kivenni a játékból a 20 őskőbe kerülő barátság karkötőt (vagy csak drasztikusan gyengíteni, pl. lefelé támadás esetén igenis leesik a kéz és x ideig nem kerülhet rá újabb!)? Már vagy másfél éve tápolnak a kezes játékosok, számukra még mindig nem hozta vissza az árát???
A segítő kéz jelenleg ~ 20-220 millió lé értékű tö bónuszt jelent a játékosoknak (később még nagyobb diff-et szül). Nem kell nerfelni?
Jár ekkora bónusz nekik? Mire fel?
- 1-2 inaktív szövetségi társ megléte miatt?
- nagy dolog, hogy valaki belép a szövetségből ráadni a kezet (hiszen mannázni amúgy is belép!)?
és végül
- mert a fentiekkel kombózik egy 20 ősköves tárgy?

Ez az egész sk kérdés nem is lehetne probléma egy pvp játékban. Jelen formájában teljesen irreális bónuszt ad és a negyedére csökkentése is csak esélyt ad a többieknek, ettől még ugyanúgy nyolc számjegyű bónuszt jelent a kezeseknek.
A hozzászólást Xena módosította 2012.03.14. 17:53:02-kor
Pontszám: 7.83
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
328. hozzászólás - 2012.03.14. 22:12:09
Egyetértek. A segítő kéz működjön azoknak akiknek készült: akik rászorulnak.
Nekem ez pont olyan mint a rokkant kártyás fekete X5-ös a főutcán. Van aki büszkén hirdeti, de nekem a pofám leszakadna.

A jóval kevésbé nyilvánvaló láthatatlanságnál a nerfet szívbaj nélkül meglépték, mondván "ez hibás tervezés". Ha ez nem hibás tervezés, akkor ezek szerint kívánt cél üthetlen terminátorokat gyártani.
Egyszó mint száz: használhassa pl. negatív LE diffes kari, vagy azokat akinek több a bukott portyája (bár ez megint veszélyes talaj, mert a kifacsart stázisbubis karikat is tápolja tovább). A többieket csak erejéhe mérten fordított arányban. Pl. a fentebb is nevezett bátor játékosoknak járhatna csupán 1% segítőkéz.

Amúyg a probléma nem érint, eddig egyszer fordult elő egy Gerinctelen Féregtől (nomen est omen), hogy telepakolta magát kb +150 to allal 76. szinten), szóval túlélném. Azonban roppant mód igazságtalannak találom, hogy van egy módszer ami a legjobbakat gyáva taktikávaé még erősebbeké teszi. Nekem sokkal tetszetősebb lenne a bátor játék preferálása, de erre ugye nincs igény (egy pvp játékban!), már sokszor le lettem érte hurrogva.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.36
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
329. hozzászólás - 2012.03.14. 22:59:05
Ezt a következőképp lehetett volna megoldani:
Az átokpiramis semlegesíti az adott szövivel szemben a segítő kezet. AF képesség kifejlesztésével az átok mellett továbbra is érvényes a segítség 25%-a.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.54
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
330. hozzászólás - 2012.03.14. 23:04:48
v3 szégyenfal:

Mészáros - 95. szintű végzetúr - 21+4 bajnoki

Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+66 Erő, +77 Támadás, +118 Védekezés, +145 IQ, +130 Taumaturgia

Shigekatsu - 103. szintű végzetúr - 11 bajnoki

Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+74 Erő, +79 Támadás, +71 Védekezés, +92 IQ, +74 Taumaturgia

Silver Esnaider - 105. szintű végzetúr - 13 bajnoki

Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+78 Erő, +103 Támadás, +73 Védekezés, +120 IQ, +83 Taumaturgia
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 8.70
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
331. hozzászólás - 2012.03.15. 10:06:13 (Válasz Tseby dr akula #310 hozzászólására.)
Idézet: Tseby dr akula - 2012.03.13. 14:25:55
20 őskő volna a megfelelő ár, nem pedig 20 AF.


Velemenyem szerint pedig megfelelo az AF pont!
Ugyanis ha oskoves lenne a dolog, akkor ismet egy olyan "fejlesztesbol" (hibajavitas?) zarna ki a beholder az ingyenes jatekot jatszo ingyen jatszo jatekosokat, ami hianypotlo! Van mar ilyen a jatekban, nem kell tovabb novelni a fizeto/nemfizeto jatekosok kozott nyilo ollot!

Azzal egyetertek, h kicsit draga lett a kepesseg, es nem is ertem, h miert a normalisan jatszonak kell vedekeznie egy alapvetoen kiskaput kihasznalo jatekossal szemben, miert nem szimplan modositanak a rendszeren?
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.84
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
332. hozzászólás - 2012.03.23. 16:32:10 (Válasz Ariel #329 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2012.03.14. 22:59:05
Ezt a következőképp lehetett volna megoldani:
Az átokpiramis semlegesíti az adott szövivel szemben a segítő kezet. AF képesség kifejlesztésével az átok mellett továbbra is érvényes a segítség 25%-a.
Pontszám: 5.22
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
333. hozzászólás - 2012.03.23. 16:32:54 (Válasz Hype #325 hozzászólására.)
Idézet: Hype - 2012.03.14. 14:54:19
Idézet: Viszok009 - 2011.12.06. 23:13:49
Teljesen jogos, mármint az ez ellen való "nerf". Hasonló legyen a sztázisbubihoz.
Pl: ha a nyertes portya összes mennyisége 10* nagyobb, vagy 5*, akkor azok csak háború ideje alatt kaphatnak segítséget.

Ez például kitűnő megoldás lett volna.
Pontszám: 5.22
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
334. hozzászólás - 2012.03.23. 16:34:14 (Válasz Aurri #328 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2012.03.14. 22:12:09
Egyetértek. A segítő kéz működjön azoknak akiknek készült: akik rászorulnak.
Nekem ez pont olyan mint a rokkant kártyás fekete X5-ös a főutcán. Van aki büszkén hirdeti, de nekem a pofám leszakadna.

A jóval kevésbé nyilvánvaló láthatatlanságnál a nerfet szívbaj nélkül meglépték, mondván "ez hibás tervezés". Ha ez nem hibás tervezés, akkor ezek szerint kívánt cél üthetlen terminátorokat gyártani.
Egyszó mint száz: használhassa pl. negatív LE diffes kari, vagy azokat akinek több a bukott portyája.
Pontszám: 5.76
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
335. hozzászólás - 2012.03.24. 06:17:55 (Válasz Tseby dr akula #3 hozzászólására.)
Idézet: Tseby dr akula - 2011.12.07. 00:50:01
ha a nyertes portya összes mennyisége 3* nagyobb, mint a vesztes, akkor azok csak háború ideje alatt kaphatnak segítséget. Esetükben a segítség csakis a háborús ellenfelekre koncentrálódna, elkerülve azt a kiskaput hogy örökös háborút vívjanak inaktív szövikkel.
Mondjuk mivel a segítő kéz a gyengék megsegítésére lett kitalálva mehetne a szabály akár az összes pozítiv csataarányúra.
Pontszám: 5.26
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
336. hozzászólás - 2012.03.24. 20:06:40 (Válasz Tseby dr akula #330 hozzászólására.)
Ejnye, azonnali frissítést kérek, 21+5 bajnokim van.
Pontszám: 6.51
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
337. hozzászólás - 2012.03.24. 23:45:44 (Válasz Maci #336 hozzászólására.)
Hehe, ez nagyon vicces. Elmondod kérlek, hogy te miért tartod korrektnek az állandó segítségnyújtást illetve miért használod? Mi a véleményed a fentebb hozott rokkant kártyás terepjárós hasonlatról?
A hozzászólást Hype módosította 2012.03.24. 23:55:42-kor
Hype, v1
Pontszám: 6.88
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
338. hozzászólás - 2012.03.24. 23:47:31
v1, Nabilius a kíméletlen - 127. szintű végzetúr (LEdiff numero uno)
Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+275 Erő, +275 Támadás, +275 Védekezés, +353 IQ, +250 Taumaturgia
Hype, v1
Pontszám: 7.50
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
339. hozzászólás - 2012.03.25. 08:23:29
Nem olvastam a rokkant kártyás hasonlatot.

Van egyébként az is, általában a terepjárómmal mindig keresztbe állok a parkolóban, körülbelül három-négy helyet elfoglalok.
Persze az egyik rokkant parkolóhely, hogy legyen mire hivatkoznom.

Néha megszólnak, de kiosztok néhány atyai pofont, és odébbállnak. Főleg a nyugdíjasokat lehet ezzel megfélemlíteni.
Pontszám: 6.00
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
340. hozzászólás - 2012.03.25. 08:53:50 (Válasz Hype #338 hozzászólására.)
"a kíméletlen", ez a kis ellentmondás csak most tűnt föl.
V1 Mordred
Pontszám: 7.18
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője