Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
181. hozzászólás - 2011.12.16. 07:23:25 (Válasz Miklós #175 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.12.15. 17:03:02
Több, segítő kézzel kapcsolatos probléma is felvetődött. Inaktív karakter permanensen pihenteti valakin, táp ha vki KH ellen SK-val védekezik stb. Ezek azonban csak az okozatok, nem az okok.


A segito kez hogyan, mire lett kitalalva. Nem tudhatom pontosan, de talalgatok. Van 2 karakter, az egyik ideiglenesen bevallal egy kis hatranyt (mondjuk amig pihen), hogy addig a masik vedettebb legyen a tamadasok ellen. Fontos latni, hogy az egyik oldalon megjelenik egy hatrany, mig a masik oldalon egy elony.

Mindezzel addig, amig ezek valos, jatszo, elo karakterek szerintem nincs gond, mert senki sem tudja hosszu tavon vallalni a leadott segito kez hatranyat. Taktikai elemnek haboruban vagy mas kielezett szituacioban jo lehet, allando jellegu elonyt nem biztosit.

A gond akkor van, ha online szleggel multizas, vagy klasszikus TF-es szakzsargonnal rabszolgazas tortenik. Ilyenkor nem jelenik meg valos hatrany az egyik oldalon, es ezert billen a merleg nyelve. En az igazi gondot abban latom, hogy ezt igazabol egy online jateknal kozel lehetetlen megfogni, ha valaki ugyesen csinalja. Inkabb felismerni lehet a modszert. Meg anno Hoditoban (10+ eve) volt egy olyan eset, hogy kutatasi szovetseges gyakorlatilag tapot adott at. 3 ilyen szovetsegesed lehetett, es par ugyes jatekos ravette 3 haverjat, hogy tapolja oket igy. Szabalyt gyakorlatilag nem szegtek, de a hatas azonos azzal, mintha azt tettek volna. Ott a jatekvezetes nem sokat szoszmotolt, kivagta oket mint a dolgavegezetlen macskat.

En tehat azt mondom, hogy azt lenne erdemes beloni, hogy hol van az a hatar, amikor egy karakter sajat erdekeit feladva nyujt segitseget egy tarsanak - latens modon multizik/rabszolgazik -, es ezt koddal gatolni. Azert nem buntetnem, mert mindig lesz olyan aki tenylegesen szivjosagbol csinalja ezt, meg olyan aki megkeri a avert, hogy napi 1-szer lepjen be, es bar ez hivatalosan nem szabalysertes a jatekra azzal azonos hatast gyakorol.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.42
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
182. hozzászólás - 2011.12.16. 07:28:13 (Válasz Viskos #180 hozzászólására.)
Idézet: Viskos - 2011.12.16. 01:35:02
Idézet: Miklós - 2011.12.15. 17:03:02
A segítő kézzel alapvetően az a probléma, hogy a tulajdonságok megadott %-kát adod át, míg a tulajdonságok relatív értéke magas szinten nem csökken. Tehát egy 100. szintű karakter 500-as IQ-jának 50 a 10%-a, míg egy 30. szintű karakter 200-as IQ-jának 20. Márpedig 20 IQ pont ugyanannyit számít a harcban 30. és 100. szinten. Magas szinten az SK irreálisan erős lesz.

Itt említhetném azt is, amikor magas szinten -10%-kal akarok valaki ellen portyázni. A -10% egyből -80 IQ, ami sokat segít az ellenfélnek. Ugyan ez a helyzet a pihenés +10%-jával. Az is 80.


Emlithetned, de egyreszt magas szinten (nehany extrem peldatol eltekintve) senki nem portyazik -10%-on, pont a Miklos altal leirt okok miatt, masreszt a pihenes 1 tulajdonsagot tapol meg, es azt is korlatosan (valahol 10-20 kozott lehet a maximuma tippre).

A Miklos fele megoldassal en azert nem ertek egyet, mert azzal csak azt eri el, hogy a megfelelo merteku segitseghez majd nem 2-3 segito kez kell, hanem 5-6. Na bumm. Pont azt nem fogja ez erinteni, akin nem valodi segitseg van, hanem "hatranymentes". Aki meg tudja oldani a 2-3-at nem valos karakterektol, az az 5-6-ot is meg fogja elobb utobb.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.31
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
183. hozzászólás - 2011.12.16. 07:32:18 (Válasz Craslorg #177 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.12.15. 17:34:48
Viszont a KH-s oldalról még mindig nagyobb LE-szívás érkezik az SK-zott karakterhez, ezért még inkább javaslom - ha bale lesz nyúlva -, hogy a mágia és egészség mellett a sebzést befolyásoló értékek se kerüljenek átadásra (erő, tau), viszont ebben az esetben a támadás, védekezés akár még maradhat is. Vagy a KH kapjon egy MI-t, hogy SK-s tagot nem támad háborún kívül (hiszen látja rajta az SK-t, amitől az tápos.). (Hú ez nagyon Jóóóreggelt Vietnámos lett.)


KH ellen nem igazan kene hasson az SK miutan a KH tamadast ki lehet kapcsolni. Szerintem aki valoban vedekezni akar, es nem tapolni, az pont megteheti.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.31
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
184. hozzászólás - 2011.12.16. 09:56:25 (Válasz Morzkod #181 hozzászólására.)
Az a baj ezzel, hogyha nem szegtek szabályt akkor mirefel vágják ki őket... Sokkal reálisabb és korrektebb egy szabálymódosítás. Miklós, Baraty meg innen 3 okos beül Skype-ra 10 perce és megbeszélik az egészet
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.81
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
185. hozzászólás - 2011.12.16. 10:39:10 (Válasz LanMaffia #184 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2011.12.16. 09:56:25
Az a baj ezzel, hogyha nem szegtek szabályt akkor mirefel vágják ki őket... Sokkal reálisabb és korrektebb egy szabálymódosítás. Miklós, Baraty meg innen 3 okos beül Skype-ra 10 perce és megbeszélik az egészet


Egy ha en jatekuzemelteto lennek, mint ahogy nem vagyok, akkor a jatek feltetelei kozott az szerepelne (amit elfogadsz), hogy az uzemeltetonek barkit joga van letiltania, akirol a szabalyok kijatszasat velelmezi.

Ketto: pont ezert mondtam, hogy ne kivagas legyen itt, hanem a kod ne engedje megvalosulni azt a fennforgast ami mar visszaeles kategoriaba esne.

Kiegeszites: szerintem piszok nehez ebben az esetben beloni egy olyan hatart ami kizarja a visszaelest, es nem zavarja a korrekt jatekosokat, nincs is otletem ra, ezert fejtegetesem csupan elmeleti szintu.
A hozzászólást Morzkod módosította 2011.12.16. 10:40:50-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.24
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
186. hozzászólás - 2011.12.16. 10:47:21 (Válasz Morzkod #185 hozzászólására.)
Igen, csak hogy a szabályok kijátszása szubjektív dolog, amíg nincs lefektetve szabály. Már itt a fórumon is megoszlanak a vélemények, plusz ott vannak a relikviák, amik szinte rögtön az ember orra alá tolják hogy használd ki a segítőkéz adta lehetőségeket.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.42
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
187. hozzászólás - 2011.12.16. 11:04:08 (Válasz Morzkod #185 hozzászólására.)
talán az lenne a megoldás hogy a segítő kéz valóban csak védekezésre szolgálna... most is így van, de szerintem úgy kellene hogy leessen a játékosról a kéz azonnal amikor portyára adja a fejét... (akár felfelé támad akár lefelé)
Ez a relikviákat nem befolyásolná számottevően (a köpeny maradhatna) a karkötőt viszont át kellene alakítani egy kicsit...

mondjuk így:
A segítség harmad annyi idő alatt odaér és lehet magasabb szintűnek is adni kezet! És pont, semmi több...

kieg: természetesen a lélekgyémánt költségét megfelezni, akik meg már megvették visszaadni a különbözetet...
A hozzászólást Dozer módosította 2011.12.16. 11:07:11-kor
V3-Alíz
Pontszám: 8.86
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
188. hozzászólás - 2011.12.16. 11:59:20 (Válasz Dozer #187 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2011.12.16. 11:04:08
talán az lenne a megoldás hogy a segítő kéz valóban csak védekezésre szolgálna... most is így van, de szerintem úgy kellene hogy leessen a játékosról a kéz azonnal amikor portyára adja a fejét... (akár felfelé támad akár lefelé)
Ez a relikviákat nem befolyásolná számottevően (a köpeny maradhatna) a karkötőt viszont át kellene alakítani egy kicsit...

mondjuk így:
A segítség harmad annyi idő alatt odaér és lehet magasabb szintűnek is adni kezet! És pont, semmi több...

kieg: természetesen a lélekgyémánt költségét megfelezni, akik meg már megvették visszaadni a különbözetet...


Ez véleményem szerint elég korrekt megoldás lenne.Hisz akit a társai védenek nem tud támadni ott áll a hátuk mögött és abban reménykedik,hogy a társai megvédik a gaz ellen támadásától.Ha támadni akar akkor előjön a társai mögül beáll a csatasorba és feladja az addigi védelmét.

Így a segítségnyújtást sem korlátoznák de megszűnne a többszörös bajnokok verhetetlenné tétele az inaktívak vagy a csak azért játszó cimborák által.

Ez egy elég jó javaslat Miklóséknak is érdemes lenne megfontolni.

Ha meg ez megvalósítható akkor utána figyelni kéne,hogy a folyamatos segítségnyújtással élő emberek a támadásaik után nem-e lépnek be azonos ip-ről a segítő karijaikhoz(ill mondjuk ezt nem-e egy klántársa teszi meg helyette),hogy egyből magukra tegyék megint a segítségnyújtást.Mert ha így tennének az elég rendesen kimeríti a csalás és a multi fogalmát.
Pontszám: 8.86
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
189. hozzászólás - 2011.12.16. 12:45:46 (Válasz Dozer #187 hozzászólására.)
Ezt én is abszolút korrekt megoldásnak látom.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.26
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
190. hozzászólás - 2011.12.16. 17:43:50 (Válasz Dozer #187 hozzászólására.)
Jól hangzik.
V3-Shifu
Pontszám: 7.87
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
191. hozzászólás - 2011.12.17. 01:34:33
Nekem is tetszik, ez a fajta módosítás.
Készülj Maci! Megyek!

Persze csak amint ez lekerül rólad:
Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+66 Erő, +77 Támadás, +118 Védekezés, +145 IQ, +130 Taumaturgia
A hozzászólást Tseby dr akula módosította 2011.12.17. 01:41:04-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.46
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
192. hozzászólás - 2011.12.17. 01:54:24 (Válasz Tseby dr akula #191 hozzászólására.)
Szerencsére tp-vel nem fogsz tudni tömni, lévén gyűrűm van
Pontszám: 7.51
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
193. hozzászólás - 2011.12.17. 03:43:29 (Válasz LanMaffia #186 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2011.12.16. 10:47:21
Igen, csak hogy a szabályok kijátszása szubjektív dolog, amíg nincs lefektetve szabály. Már itt a fórumon is megoszlanak a vélemények, plusz ott vannak a relikviák, amik szinte rögtön az ember orra alá tolják hogy használd ki a segítőkéz adta lehetőségeket.


Mint irtam pont ezert koddal vedenem. Futunk meg par kort vagy megerted, hogy nem akarok senkit egy elvart szabalyerzet alapjan buntettetni, hanem inkabb lekodoltatnam a programba a korlatot, hoyg azt senkinek eselye se legyen atlepni? Ez szerintem elegge lefektetett szabalynak minosul.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.32
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
194. hozzászólás - 2011.12.17. 11:33:41 (Válasz Morzkod #193 hozzászólására.)
Ja én azt hittem csak beszélgetünk Semmi vitakényszer nem volt bennem
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.08
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
195. hozzászólás - 2011.12.17. 17:21:46 (Válasz LanMaffia #194 hozzászólására.)
Te meg átmentél az azúrba egy kis segítőért, mi?
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.16
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
196. hozzászólás - 2011.12.17. 18:25:33 (Válasz LanMaffia #194 hozzászólására.)
Komolyan Azuros lettel? Muhaha.
Nalad jobban ott keves embert gyuloltek (nyilvan nem magamra gondolok). Remelem elmult.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.98
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
197. hozzászólás - 2011.12.17. 18:55:33
Megtiszteltetés Azúrosnak lenni vagy sem? Tényleg kell egy kari V1 re is tökre fogalmam sincsen( Persze tudom, hogy "patinás" meg stb.).

Ki is írom aláírásként. Kell egy kari
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.15
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
198. hozzászólás - 2011.12.17. 21:19:27
yep, Azúros lettem

Most semmiféle utálatot nem érzek, rég volt, elmúlt
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.85
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
199. hozzászólás - 2011.12.30. 14:51:40
Majd 2 hét pangást megtörve:

"Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+98 Erő, +110 Támadás, +103 Védekezés, +125 IQ, +85 Taumaturgia"


A célpontom -aki a kamrázható ellenfeleim 20 százalékát jelenti, vagy inkább: felérésével 25 százalékkal nőtt a kamrázható célpontok száma! - továbbra is bebetonozva a max. mannázni belépő játékostárs(ak) segítségével, aki(k)nek persze nem számít a napi 24 órás gyengülés.

Jó lenne végre megoldást találni a félistenek sérthetetlensége ellen, hogy ne az elfekvő szövetségi társak "ereje", hanem a valós játékerő érvényesülhessen e pvp játékban (különösen magas szinten, ahol alig van kamrázható karakter).
Fájhat az valakinek, hogy bekamrázza egy jobb karakter? Nekem se fáj, más is kibírja!
Pontszám: 5.55
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
200. hozzászólás - 2011.12.30. 18:38:31
Az egész topicot nem olvastam, lehet nem mondok újat, de miért nem csak védekezéskor és csak nagyobb TÖ-s karakter ellen működik a segítő kéz?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 6.25
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője