Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
361. hozzászólás - 2012.03.26. 20:34:23 (Válasz Viszok009 #357 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2012.03.26. 14:45:09

Véleményem szerint ez túl bonyolult, és/vagy leheterhelő lenne, ettől egyszerűbb, ha győzelmi szinthez van kötve az Sk, vagy LÉ-diff-hez, vagy bármi máshoz.


A topic célja nem az, hogy az inaktív karik által adott kezek legyenek megszüntetve? Ez nemigen erre irányul.

Nem akarok álszenteskedni, pár napja én is kézzel rohangálok, no nem azért mert fene nagy szükségem van rá, hanem mert kemény dukátokat költöttem a jóság köpenyre, és jól esik végre kicsit kihasználni (bár morálisan teljesen nyugodt vagyok, mert nálunk csak aktív karik adnak kezet).

szerk: elütés
A hozzászólást Offsboy módosította 2012.03.26. 20:35:14-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.37
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
362. hozzászólás - 2012.03.26. 21:12:00 (Válasz Offsboy #361 hozzászólására.)
Fúúú, nem akartam annyit írni. De egye penész.

Szerény véleményem szerint jelenleg az a probléma, hogy a szövetségben lévő karakterek (TOP 10-es, 20-as szövetségek) minimum a fele nem játszik, hanem a szövetségben belül más karakterek "viszik őket" epikusozni, manakonstrukciózni, farmolni, etc, etc.

Az SK 48 aktivitású "inaktív" karakterek ellen van jelenleg.

Ha lehet egy kérdésem, Te hogy oldanád meg azt, hogy 48 órán belül ne adhasson magasabb, vagy alacsonyabb karakter SK-t valakinek, akit csak "visznek" ergo, nem csinál nagyon semmit.

A bökkenő ott van, hogy ebbe az intervallumba az is benne van, aki tényleg nem játszik, hanem csak klónoz a szövetsége és az is benne van, aki megbetegedett, leugrott a mamához, vagy nem fizetette be a számlát és nincs net 1 napig.

Az megint egy teljesen más dolog, amit Te írsz, miszerint aktív karakterek adnak kezet, ez abban hülyeség, ha azok akik adják már csak építenek/epikusoznak, azoknak nem oszt-nem szoroz a segítségnyújtás, max epikhez visszaveszik. Ha a szintjén nem átlagos, hanem erősebbnek adják a kezet, akkor számomra az ugyanolyan jogtalan segítségnyújtás, mintha inaktív karakterek adnák az SK-t.

Ezért írtam azt, hogy nem elég csak az inaktívakat szígorítani, hanem az aktív "inaktívokkal" is kezdeni kell, erre csak az a jó megoldás, amit Te is kiemeltél.



-Mára már nincs kedvem ilyen sokat írni, elégedjetek meg ennyivel... :-P
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.36
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
363. hozzászólás - 2012.03.26. 21:51:30
Mint ahogy Offsboy is említette, a segítségnyújtással van egy olyan taktika is, hogy ketten a szövetségből vesznek jóság köpenyét és folyamatosan adják egymásnak a kezet. A játékvezetők szerintem nem gondoltak erre, de ez végül is nem olyan vészes, sok dukátot adtak érte és van hátránya is a dolognak. Őszintén szólva én ezt is kivenném és kárpótolnám a tulajdonosokat. Érvnek jó a 'nem így lett tervezve'.

Mégis inkább azokkal a karakterekkel van a gond, akik többszörös bajnokok és mégis segélyhez folyamodnak, inaktív karakterektől. A játékvezetés lepasszolja a problémát, 'ők nem tudják megállapítani, hogy multiznak vagy többen játszanak egy gépről'. Erre még rájön, hogy a helyettesítés szabályai sincsenek egyértelműen lefektetve, ha őszinték vagyunk egymáshoz igazából bármit meg lehet tenni. Láttam már 6 karaktert egy szöviben egy ember által irányítva. A tisztelt játékvezetés magasról tojik rá, kérdés, hogy az így befolyt extra pénz megéri-e és nem válik-e egy idő után kontraproduktívvá.

A fórumon is jól látszik, hogy szinte mindenkit irritál ez a fajta turbózás, kivétel a delikvenseket. Az csak hab a tortán, hogy komoly és általában a kategóriájukban kiemelkedőt alkotó(és (eddig) általam is nagyra tartott) játékosokról van szó, Nabilius, Marcsa, Maci(régen Sameed).

Igazából nagyon nehéz jó megoldást találni. A 20 pontos AF képesség egy vicc. Én továbbra is a negatív csataarányhoz kötném, akinek meg Jóság köpenye van az választhasson egy másik hasonló erősségű/árú AH-s relikviát. Vagy kezdjék el végre keményebben nézni a multit, mint ahogy minden más hasonló online játékban is teszik.
Hype, v1
Pontszám: 8.26
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
364. hozzászólás - 2012.03.26. 22:16:52 (Válasz Aurri #360 hozzászólására.)
Magas segítségnyújtással álldogáló karikat senki nem támad, csak az, aki bizonyítani akarja, hogy számít LE-ben a kéz.

Engem x hónapja nem támadott senki, vagy ha igen, nyertem rajta összesen talán 10k-t.
Amit kéz nélkül is nyertem volna.

Szóval hagyjuk szerintem.
Pontszám: 6.67
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
365. hozzászólás - 2012.03.26. 22:35:36 (Válasz Maci #364 hozzászólására.)
Nem támadnak????? Persze hogy nem hisz kéz van rajtad!
Érdekesen magyarázod a bizonyítványodat
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.75
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
366. hozzászólás - 2012.03.26. 22:37:40 (Válasz Maci #364 hozzászólására.)
Tényleg érdekesen magyarázod. Próbálod beadni nekünk, hogy a kéz egy teljesen haszontalan dolog és nem számít semmit. Ennek ellenére használod. Fura...

mod.: Elárulod, hogy kitől kapod az állandó kezet? Valamelyik kedves aktív szövi társadtól? Vagy esetleg multizol? Ha ennyire bátran felvállalod, akkor ezt is illene kimondani. Légy kemény!
A hozzászólást Hype módosította 2012.03.26. 22:46:16-kor
Hype, v1
Pontszám: 7.53
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
367. hozzászólás - 2012.03.26. 22:46:16 (Válasz Tseby dr akula #365 hozzászólására.)
Vaze Tseby, ne őrülj meg már teljesen.

Nem reagálok a sértegetéseidre, mert nem látom értelmét, de most minden reakciómra nem kell egyből a kőbunkóval csapkodás.

Most arról van szó, hogy LE előnyt termel, merthogy ráugrott Aurri egy kezesre, és bukott 50k-t, tehát bizonyítást nyert a segítő kéz LE termelő hatása.... (?)
A hozzászólást Maci módosította 2012.03.26. 22:51:35-kor
Pontszám: 7.00
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
368. hozzászólás - 2012.03.26. 23:00:38
Idézet: Maci - 2012.03.26. 22:16:52
Magas segítségnyújtással álldogáló karikat senki nem támad, csak az, aki bizonyítani akarja, hogy számít LE-ben a kéz.

Engem x hónapja nem támadott senki, vagy ha igen, nyertem rajta összesen talán 10k-t.


Maci ne haragudj ez az érvelésed azért erősen öngól, de minimum kapufa.

Nem az a lényeg mit nyersz a kézzel, hanem hogy mit nem buksz! A példám erről szólt.
A hozzászólást Aurri módosította 2012.03.26. 23:08:31-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.47
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
369. hozzászólás - 2012.03.26. 23:59:47 (Válasz Maci #367 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2012.03.26. 22:46:16

Most arról van szó, hogy LE előnyt termel, merthogy ráugrott Aurri egy kezesre, és bukott 50k-t, tehát bizonyítást nyert a segítő kéz LE termelő hatása.... (?)


Aurri nyert nem bukott.....épp ezért jó a példa, SK nélkül az ellenfele, nem ülhetne a babérjain, ahogy te is teszed.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.40
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
370. hozzászólás - 2012.03.27. 00:50:01 (Válasz Maci #367 hozzászólására.)
A célpontom úgy érkezett fel az ütőtávomba, hogy már rajta volt 500 feletti tö-et adó kéz.
Addig minden potenciális ellenfelével lebratyizott (ezt az adatlapján is fennen hirdette: "ezzel, azzal, amazzal mnt van, remélem így is marad..." ), szabadon gyűjthette a lét.
Kikémleltem, szimulációt kértem, majd látva az AK vs. JQ szitut (nem árulom el az esélyeket! ) bíztam Kurnyikovában.
Először lepattantam - 13-12 lett oda- nála hagytam pár ezer lét, másodjára viszont jött a király és elhoztam tőle 58 k lét. Az előző lepattanás után nem kockáztattam sokat, így maxoltam.
Ezután? Látva vereségét kb. másfél óra leforgása alatt (nem őt lestem ez idő alatt, kb. ennyivel később néztem rá újra) elköltötte a nála lévő lét: 50 feletti tulajdonságpontot fejlesztett. Nem is olyan rég még az adatlapján hirdette, hogy ő 8-9 milliós "téglákat" épített. Irreális SK, buli, fanta, haverok...így könnyű!
Nos, lehet sejtésetek mennyi lével ült a tutiban (legalábbis azt hitte!), fejte a támadó kristályokat...
Egyszerűnek tűnt számára a szitu: kikémlelem, látva a sok bónuszt nem támadom, ha mégis akkor úgyis ő nyer, nála hagyok x ezer lét és tanulva az esetből nem támadom újra.
Nos nem így történt.
Következő kufáros eventig nem támadhatom, mivel sikerült a hordámba csábítanom (a hordaparancsnok persze örült az érkezőnek, amíg nem vertem a fejét az asztalba, hogy értse végre a szitut, persze nem látta senki ).

Miért is annyira egyszerű ez (amit fogadjunk el és ne ragozzuk a témát?!), hogy magas szintű kezest nem támadhatunk csak mazochistaként? Szabadon tápolhat? Beleszületett a készbe?
Mert a meglévő kezes rendszer még mindig a feneke alá teszi (most tekintsünk el a 20 AF pontos "fejlesztéstől")?
Jár neki 20-220 milliós bónusz 20 őskőért 1-2 elfekvő megléte esetén?
20 őskövet én is fizetek tisztelt rendszer, hogy meglévő 5 pc célpontom mellé egy hatodikon is küldizhessek és kamrázhassam!
Amíg én és a többi önállóan játszó néhány évnyi ÖNÁLLÓ játékkal felmutattunk valamit az ellenfelekkel szembeni előnyt elérve, a segítő kezes csak visszaél az elfekvő szövetségi társa segítségével, akinek soha(!)sem hiányzik több száz tulajdonságpont.

Nyilvánvaló lehet, hogy az elB barátság karkötő 20 őskő áron és néhány elfekvő szövetségi társ megléte esetén irreális -jelenleg korlátlan (csak az elfekvők számának és erejének függvénye) - bónuszt ad és hadd ne tartsa már jogát tíz- sőt százmilliós nagyságrendű táphoz (mely az extra lészívással és a tulajdonságpontok drágulásával csak tovább fial) valaki, csak mert beruházott egy karkötőre, a játékból már kidőlt szövetségi társa pedig egy jóság köpenyére.
Kidőlt, kiszállt, kampó! Fel van ravatalozva, a szövetsége még mindig szívhatja a vérét, de (!) nem "aktív" attól, hogy a jelszavának ismeretében betéved hozzá valaki (pókerben egy leütésre váró szúnyog, akit automatikusan megesz a nagyvak (vagy már az ante), de addig taktikai lehetőséget nyújt a többi játékosnak a döntő asztalon).

A segítő kéz létermelő hatását korábban már ragoztuk, most új köntösbe csomagolom.
Extra erő (nagyobb szívás térkapuban, a támadó kristályoktól és az eddigi játékuk alapján partiban lévő, sk miatt esélytelen(ebb) játékosoktól) + támadás (siker esetén + lé) , + védelem (melléütés esetén megtartott lé), + iq (esélyesebb lészívás), + tau (sikeres varázslat esetén nagyobb a szívás). Kéznek köszönhető győzelem adta lé és egyoldalú kamrázásból bejövő lé.
Nem termel lét a segítő kéz?

Valamelyik hozzászólásban szerepelt: "néhány napja én is kézzel rohangálok, de nekem tiszta a lelkiismeretem, mert aktív karaktertől kapom a kezet".
Aktív karakter: vadászik és/vagy portyázik és/vagy kihívásozik és/vagy térkapuzik és/vagy ...
Néhány napig (hétig/hónapig..) több száz tö nélkül aktívan játszani? Tápolja a társát, amíg ő szív (pontosabban nem szív ), gyengül?
Van mikulás vagy nincs mikulás??? Tudjuk hogy nincs (csak néha kell a feeling), más kezén ülve az író sem gondolta komolyan!

Nem aktív, hanem "rendkívül önzetlen" karakter, aki nyugdíjba vonulva is mindent megtenne a kistársáért. Nem csak a kisujját nyújtja, de az erejét és taumaturgiáját is nélkülözi a szívható ellenfelek ellen, akár hónapokon át!
Mivel már kidőlt és csak a szövetsége feji a mannázással, 1-1 elindított 50-es vadászattal ha már ott van... ettől még nem aktív a karakter.
A hozzászólást Xena módosította 2012.03.27. 01:10:49-kor
Pontszám: 6.81
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
371. hozzászólás - 2012.03.27. 06:07:23 (Válasz Xena #370 hozzászólására.)
Háborún kívül 24 óráig lehessen valakin kéz, majd 168-ig nem, hasonlóan a Katakombához.
V3-Shifu
Pontszám: 8.48
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
372. hozzászólás - 2012.03.27. 07:11:51
Nem mintha érintene, de ez tetszik!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.65
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
373. hozzászólás - 2012.03.27. 07:57:49 (Válasz Xena #370 hozzászólására.)
Idézet: Xena - 2012.03.27. 00:50:01
A segítő kéz létermelő hatását korábban már ragoztuk, most új köntösbe csomagolom.
Extra erő (nagyobb szívás térkapuban, a támadó kristályoktól és az eddigi játékuk alapján partiban lévő, sk miatt esélytelen(ebb) játékosoktól) + támadás (siker esetén + lé) , + védelem (melléütés esetén megtartott lé), + iq (esélyesebb lészívás), + tau (sikeres varázslat esetén nagyobb a szívás). Kéznek köszönhető győzelem adta lé és egyoldalú kamrázásból bejövő lé.
Nem termel lét a segítő kéz?


Csak halkan megjegyzem, hogy térkapuban nem termel semmit a segítő kéz (vagy legalábbis nem kéne, hogy működjön), mivel támadáskor nincs hatása, csak védekezéskor.

A többi esélyes...
Pontszám: 6.76
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
374. hozzászólás - 2012.03.27. 08:14:19
Sziasztok!
Még mindig terítéken van ez a fránya segítő kéz?
Most visszaolvastam és jót derültem. Maci te nem politikus vagy véletlenül? Olyan jól tudod lenyomni a sz@rt a másik torkán és hülyének nézni, hogy az valami zseniális


"Engem x hónapja nem támadott senki, vagy ha igen, nyertem rajta összesen talán 10k-t. "
Egy olyan tapasztalt játékos mint te hogy írhat ilyet? A KH az senki??? Írd már le mennyit nyersz a KH-tól mondjuk naponta...
A hozzászólást Dozer módosította 2012.03.27. 08:15:12-kor
V3-Alíz
Pontszám: 6.92
kedvelt tagHollofiaFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
375. hozzászólás - 2012.03.27. 08:23:47 (Válasz Dozer #374 hozzászólására.)
maci nincs a kh ütőtávjában, ezért semmit....
v3 Hollofiver
Pontszám: 7.74
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
376. hozzászólás - 2012.03.27. 08:31:10 (Válasz Hollofia #375 hozzászólására.)
még mindig olyan "kicsi"?
V3-Alíz
Pontszám: 5.50
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
377. hozzászólás - 2012.03.27. 08:37:48 (Válasz Dozer #376 hozzászólására.)
Sose volt nagy neki alias kicsi, de legalább játékos avagy kicsi, de legalább nem áll fel.

(Dozer remélem értékeled az alias-t, és az avagy -ot)
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 6.91
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
378. hozzászólás - 2012.03.27. 08:39:10 (Válasz Helion1988 #377 hozzászólására.)
hát hogyne
V3-Alíz
Pontszám: 6.62
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
379. hozzászólás - 2012.03.27. 08:41:05
A segítő kéz nekem nem termel LE-t.
Pont.

Ennek ellenkezőjét bárki próbálhatja bizonyítani, nem fogja tudni.

Xena
Elég vagyok én ide hülyeségeket írni. A segítő kéz védekezéskor ad bónuszt, ha már hónapok óta harcolsz valami ellen, legalább pontosan értsd, hogy működik.

Dozer,
A KH-ból nullát hozok.

Aurri,

Értem, hogy mit nem bukok, nálunk vidéken (v3) a rabolt LE sokkal alacsonyabb, mint a városiaknál. (és a vesztett pedig még ahhoz képest is a töredéke)
A csataarány ellenére, nem bukok vészesen sokat, ha meg buknék, elköltöm az LE-t és máris nem fogok.

Egyébként általánosítani próbáljátok a segítő kéz adta előnyöket, lehet v1, és egyéb világokon durva, hogy tényleg nem lehet támadni, és nem kell figyelnie annyira a játékra a játékosnak, de v3-on ez egészen más. Itt majd mindenki full Le-vel álldogál gyakran, mert ha visznek is valamit, az pár száz LE.

szép napot.

maci
Pontszám: 7.00
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
380. hozzászólás - 2012.03.27. 09:13:53
Jajj. Ez LÉ-ben szegény V3-m, ami nagyon jól látszik, hogy aki KH-t is éri az egy karral még előbb van (a legalacsonyabb KH tag 112-es szintű)

1. Büyük 133 91.1M
2. Heparni a harcos 151 69M
3. Yasmina 113 59.2M
4. Dorina Snowflake a kíméletlen 147 58.9M
5. Vanek úr az építész 149 57.8M
6. Memo 118 54.5M
7. Hercegnő a mágus 147 50.9M
11. Tseby'dr akula 102 45.2M
44. Psycho a harcos 96 20.2M
45. Fairy Timmy 97 20M
46. Lord Modin 98 19.8M
47. Firehand 86 19.1M
50. Missis a harcos 84 18.2M
98. Gleil 81 10.2M



Amúgy erre öreg cimborám Taspi az igazi életművész! 5000 nyert portyára csinált +13 Milla Lé-t. Szép.
V3-m annyiban más, hogy itt nincsenek 100-200-300 ezres csaták, de 20-30 ezresek vannak.

Még nekem is van olyan csatám, amikor +10K felett nyertem.

A csatában összesen 929 sebzést okoztál, és 52 sebzést kaptál. Elhurcoltad ellenfeledet a kínzókamrába.
Te nyerted a csatát, jutalmad 18560 lélekenergia és 19 TP!


A titok abban rejlik, hogy erőset kell támadni...Tsebynek ez a szívfájdító...ez is.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.15
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!