Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
401. hozzászólás - 2012.03.27. 16:31:30 (Válasz Nabil #400 hozzászólására.)
Idézet: Hype - 2010.05.06. 22:36:10
A játéknak lassan nincs olyan területe ahol ne lenne valamilyen "szürke zóna".

Emlékszem még a nagy Azúr-TGy-Elit háborúra, ahol rögtön az elején írtam a két másik szövetség diplomatájának, hogy a háború tisztasága érdekében a háború alatt NE lépjen be senki másik karakteréhez. Az Elit még a feltételezésen is felháborodott illetve onnantól bizonyítva látta, hogy a TGY eddig is multizott, az Azúr szintén kikérte magának csak ők a másik oldalról, ők márpedig továbbra is belépnek egymáshoz. Anno volt is erről egy topic (http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,149.0), ahol a JV álláspontja nagyjából az volt, hogy nyugodtan lehet két (vagy akár több karaktere) is valakinek amíg azok nem segítik egymást bár ők ezt nem javasolják. (sic!)
Én ezzel az állásponttal már akkor sem értettem egyet, felesleges próbálgatni, hogy kinél hol vannak a morális határok, egyértelmű világos szabályok kellenek amelyek mindenkinek egyenlő esélyt adnak. A játékos tudása, a játékra fordított ideje legyen a mérce, ne a kétértelmű szabályok "trükkös" olvasása vagy a játék kiskapuinak kihasználása.

Azóta se szeri se száma a hasonló ügyeknek. Alacsony szintű karik körbeépítése + epik cuccokkal ellátása, építőrabszolgaság más világokon haveri szövetségbe, scriptek, elhagyott karakterek életben tartása manakonstrukció miatt. És itt a legújabb, haverokkal üttetni magad +LE-ért.

Szabályos? Igen.
Etikus? Nem.

A fentiek nem feltétlenül a játékvezetés hibái de több esetben jól jött volna egy egyértelműbb szabályozás. Akik kihasználják ezeket a lehetőségeket(pl. én is), azok általában magyarázkodásra szorulnak ha kérdőre vonják őket etikátlan előnyszerzésük miatt. Bizonygatni, hogy már pedig ez szabályos, "a JV-t okoljátok ne engem" nem túl okos magatartás.

Ez az a helyzet, amikor kussolni kell és illik!
A hozzászólást Hype módosította 2012.03.27. 16:34:02-kor
Hype, v1
Pontszám: 7.60
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
402. hozzászólás - 2012.03.27. 17:10:13
Kócos: Ebben lehet igazad, de ha egy közepes kari SK-val levédi magát mondjuk 50 embertől, 5-től meg nem, az eredmény? Igen az. Nem lesz legyőzhetetlen, de ha mondjuk még láthatatlan is mellette, meg vesz védekezés italát akkor már lehet a maradék 5 kari is megfontolja támadjon. Tehát akár erre is van mód, bár nem hiszem hogy ennek a játéknak erről kellene szólnia. Az SK pedig engem is megvédene attól a potenciális 2-3 embertől aki le tud (és szokott néha) rabolni. Mégsem jutna eszembe ehhez folyamodni, mert azt gondolom nem volna túl elegáns.
Nabil: Sok ellenfelem valóban nincs, kb annyi mint amennyi Neked volt amikor még egy szinten voltunk (kiváncsi vagyok emlékszel-e anno ezt mi hogyan oldottuk meg, ha már iróniát emlegetsz). Én viszont ezeket az ellenfeleket nagy becsben tartom, mert miattuk nem hagytam még abba a játékot.

Viszont a vitából én itt kiszállok, mivel kezd személyeskedésbe átmenni és kínos hogy olyasmiről kell vitáznom ami valójában nem érint, és oylan emberekkkel, akikkel tulajdonképoen semmi bajom nincs (leszámítva azt, hogy itt és most nem értünk egyet).
A hozzászólást Aurri módosította 2012.03.27. 17:11:10-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.33
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
403. hozzászólás - 2012.03.27. 17:33:25 (Válasz Maci #379 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2012.03.27. 08:41:05
A segítő kéz nekem nem termel LE-t.
Pont.

Ennek ellenkezőjét bárki próbálhatja bizonyítani, nem fogja tudni.

Xena
Elég vagyok én ide hülyeségeket írni. A segítő kéz védekezéskor ad bónuszt, ha már hónapok óta harcolsz valami ellen, legalább pontosan értsd, hogy működik.

maci


Igen, elég vagy!
Nagyon egyértelműen fogalmaztam (pl. lásd: "...támadó kristályok...").
Védekezés közben extra lét termel a kéz a korábban leírtak szerint. Érted már miről írtam, miért emeltük fel szavunk?
Ha már ragozod... fogalmazzunk pontosabban, a problémának megfelelően!
A segítő kéz a nap 24 órájában védekezve ad irreális bónuszt, nonstop, akár hetekig, hónapokig, mivel az elfekvőnek nem hiányzik a tö!
A hozzászólást Xena módosította 2012.03.27. 17:47:24-kor
Pontszám: 5.45
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
404. hozzászólás - 2012.03.27. 18:06:09 (Válasz Xena #403 hozzászólására.)
Bocsi hogy beleszólok,de:

Valóban adhat tápot a kristályok ellen, de van olyan kristály aki simán átütheti a segítö kezet is. Arról meg nem is beszélve amikor 15% alá csattintanak be. Ráadásul ha nyerek hozom az EH-s stexet, marha jó üzlet ha +10 szintröl kapja valaki a tp-t. Ha meg ennyire gond a segítö kéz hát nem kell támadni az illetöt...

Gondolom az egész problémát a bajnokik miatt tárgyaljátok. Van már ellene AF képesség, ki kell fejleszteni. 25%-ra csökkent segítö pacsit azért át lehet csattintani. A láthatatlanságot is át lehet. Így lecsökkentve az AF által az sem lehet valami nagy kunszt átütni.
Nem vagyok a leggyengébb a szintem környékén, de Kalandland úgy jön át a láthatatlanságon,pihenésen és a védelem italán mint kés a vajon... Az AF megoldotta ezt a problémát szerintem, csak háborúban érvényes a pacsi.

Alacsony szinten nincs AF, így ott nem tudom mi a megoldás ez ellen. De nem is foglalkoztam vele soha. Ha valaki éppen jól orrba vág portya során, akkor oda nem megyek többet oszt kész...
A hozzászólást Klarinét módosította 2012.03.27. 18:20:30-kor
Pontszám: 6.58
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
405. hozzászólás - 2012.03.27. 18:17:42 (Válasz Klarinét #404 hozzászólására.)
Akkor járjon mindenkinek, lehessen aktiválni a láthatatlanság alatt egy gombbal. Ha szerinted ennyire mind1, akkor gondolom ez sem zavar. Viszont, ha mindenkinek jár, akkor el is törölhetnénk, nem?
A hozzászólást Pörgönc módosította 2012.03.27. 18:18:21-kor
V3-Shifu
Pontszám: 7.46
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
406. hozzászólás - 2012.03.27. 19:35:23 (Válasz Klarinét #404 hozzászólására.)
Van 1-2 hibás rész. Egyrészt, aki kiemelkedik a környezetéből ÉS van rajta SK, ami ugye a saját tulajdonságainak akár 50%-os növelése is lehet, azt még a saját klónja se tudja leverni, nehogy a többiek gyengébb klónjai. Aki így játszik, nagyon ritkán van 15% alatt, lévén nem kell félnie támadásoktól és ha mégis oda kerül (epikus, entitás, térkapu, saját portya), az nem KH-s időszakban. A KH-sok maximum +3 szintről támadnak, így 10 szinttel fentebbről garantáltan nem üti őt KH-s.
Pontszám: 7.52
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
407. hozzászólás - 2012.03.27. 21:23:52
Miért ez a drága fos AFK lett a megoldás(?) a/z SK-ra ahelyett, hogy csak negatív aránnyal rendelkező veheti igénybe? Aki több embert tud halomra verni, mint ahányan őt elkapják annak ne kelljen más mancsa.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.51
kedvelt tagMulderFérfi
Végzetúr mester
263 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
408. hozzászólás - 2012.03.28. 00:05:22 (Válasz Viszok009 #396 hozzászólására.)
Milyen sáros feléről, érdekelne...
Pontszám: 5.87
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
409. hozzászólás - 2012.03.28. 10:16:14
Lekerült rólam a segítő kéz, és semmi támadás..

Nem értem.

Tseby válts át smaragdba, és gyere már.
Pontszám: 7.50
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
410. hozzászólás - 2012.03.28. 10:28:33 (Válasz Mulder #408 hozzászólására.)
Kíváncsi hamar megörexszik.

haggyál mááááár
A hozzászólást Viszok009 módosította 2012.03.28. 11:20:35-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.15
kedvelt tagMulderFérfi
Végzetúr mester
263 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
411. hozzászólás - 2012.03.28. 11:11:04 (Válasz Viszok009 #410 hozzászólására.)
megöreGszik
Pontszám: 7.25
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
412. hozzászólás - 2012.04.02. 11:01:05 (Válasz Maci #409 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2012.03.28. 10:16:14
Lekerült rólam a segítő kéz, és semmi támadás..

Nem értem.

Tseby válts át smaragdba, és gyere már.


Maci, most nagyon takarékos üzemmódban tolom, tegnap be se léptem, és bajnokira se neveztem, ja és a kavicsaim is elfogytak. Lehet egy időre abbahagyom, vagy végleg, majd kiderül.

300 portyázáspont
800 cselekvéspont
50 térkapupont
A hozzászólást Tseby dr akula módosította 2012.04.02. 11:05:00-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.68
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
413. hozzászólás - 2012.04.14. 10:11:51
Még mindig téma lehet a segítő kéz?
Szemét emberek mindig ragozzák, pedig jó ez így, nem?

Juliska néni feljelentette a szomszédját, amiért annak kutyája folyton az ő háza előtt végezte a nagydolgát.
A bürokráciának hála 3 hónapig tartott mire az ügy kivizsgálására kiküldték Nekemmindegyúgyismindjártvégeamunkaidőnekésmehetekfejniateheneket Miklós főtörzsőrmestert, a helyi sheriffet.
- Juliska néni! Mit is csináljak magával?
Csak meg tudják oldani egymás között, nem? Tucatnyi bejelentést kapunk a témában és ön mint régi ismerős jól tudja, hogy én is itt nőttem ám fel és egyik vétkessel (mármint a gazdájával ) sem szeretnék rosszban lenni. Magának erre a kis időre már úgyis mindegy, "nyelje csak le a békát"!
Elmondom mit teszek: gyorsan lezárom az ügyet azzal, hogy itt nincs is kutyakaki, Juliska néni már öreg és kavar.
Csak mondja továbbra is a magáét? A szomszéd kijelentette, hogy az ő kutyája márpedig ott végzi a dolgát, ahol épp kedve tartja?
Jogában áll, csak mert a "játékszabályok" lehetővé teszik?
Ebben az esetben én sem tudok mit csinálni! Megyek is, nincs több energiám erre az ügyre. Csak egy kis kaki...
Várjon csak! Eszembe jutott valami!
Juliska néni, ha ennyire zavarja a kutyaszar, akkor esetleg ön is eltakaríthatná (fejlesszen 20 AF pontért szakértelmet a szomszéd kutya ellen, mely után gúvadhat a szeme, hogy csak az eddigi végtermék negyedét nyomhatja ki magából) és már le is zárhatom az ügyet abban a hiszemben, hogy "megmaradt a kecske is és a káposzta is".
Pontszám: 6.45
népszerűRjúkuFérfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
414. hozzászólás - 2012.06.26. 20:54:51
Ez már egy kicsit vicces. Kíváncsi leszek mikortól lesz a korlát:
A hozzászólást Rjúku módosította 2012.06.26. 21:13:08-kor
V1: Yagami Light
Pontszám: 7.65
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
415. hozzászólás - 2012.06.28. 10:02:48
"+276 Erő, +278 Támadás, +237 Védekezés, +378 IQ, +250 Taumaturgia"

Kb 2 hete folyamatosan rajta van egy karakteren V2-n. Mivel iszonyat kevés a portyacélpont, csak miatta el fogom költeni a 20 AF-et, de ez még lenegyedelve is iszonyú sok!

Szóval úgy gondolom, a probléma továbbra sincs megoldva......
Pontszám: 8.38
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője