Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
népszerűBedzsikFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
281. hozzászólás - 2012.01.23. 11:15:36 (Válasz Ezüstszél #276 hozzászólására.)
Nem csak a te szemed csípi, ilyen segítőkéz amit ez a karakter kap már nagyon durva (Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+211 Erő, +203 Támadás, +208 Védekezés, +243 IQ, +191 Taumaturgia), és ahhoz már tényleg vastagbőr kell hogy bekamráz amikor manás felszerélsbe vagyok és kiszabadulni közel lehetetlen, a segítőkezek miatt.
Pontszám: 7.98
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
282. hozzászólás - 2012.01.23. 13:27:56
Én biztosan túl műveletlen vagyok , hogy megértsem, ezért megkérdezem inkább ; miért is akkora baj ha "bekamráznak" valakit ?

A nyilvánvaló lelki megrázkódtatáson ,és a büszkeségen esett iszonyú nyílt seben túl, én nemlátok egyéb káros következményt.
Báró Samedi
Pontszám: 6.45
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
283. hozzászólás - 2012.01.23. 13:42:24 (Válasz Azazel #282 hozzászólására.)
Mert a napi bevételed 1%-ából tápolod az ellenfelet, akitől nem tudsz kiszabadulni az SK miatt (legalábbis jelentősen csökkenti az esélyeidet), így ahelyett hogy te tápolódnál az ő bevételéből, te erősíted még jobban a másikat. Nyilván ahol nincs SK, ott nincs mit tenni, a nagyragadozó megeszi a kisebbet, de ahol két egyforma ragadozó van, ott az egyik sose tudja megenni a másikat, míg a másik 50% eséllyel megeszi az egyiket.
Pontszám: 7.51
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
284. hozzászólás - 2012.01.23. 14:06:18
Ahhaa..de én rajta kívül bekamrázok 10 másikat ,magamat erősíteni ,akkor nem le*om azt az egyet?

Persze ettől függetlenül, én sem érzem túl korrektnek az SK ilyetén alkalmazását , a kérdésem csak a kamrás dologra vonatkozott.

Eltekintve egy extrém szitutól ,amikor mindössze két "komolyabb" karakter van egy adott ütőávban ,akik egymást kamrázgatnák,
ez az egész inkább csak afféle presztízsharc szerintem, "nehogymámajdalekvárkavarjaanagymamát" jellegű..
Báró Samedi
Pontszám: 7.45
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
285. hozzászólás - 2012.01.23. 14:13:27 (Válasz Azazel #284 hozzászólására.)
Alapvetően presztízs is nyilván, és ahol kevés ellenfél van, valóban zavaró lehet, ugyanakkor folyamatos előny a másiknak. Mindemellett ami inkább gond lehet - mint amit már korábban is említettem és Miklós is kiemelte -, hogy a KH-s támadások ellen extrém előnyt biztosít, ugyanis a KH nem gondolkozik el a támadásnál, hogy SK van-e az illetőn vagy nincs, támad. A védekező pedig nagyobb erővel és tauval és a többi tulajdonság segítségével több LE-t szív a KH-ból, illetve fixen lepattannak róla, ami még plusz LE-t jelent a győzelem esetén (igaz itt már belép az LE/TP arány optimalizálása is, de az LE szívással együtt is megéri hiszen a KH maximum +3 szintről támadhat vagy nagyon lentről bármikor, ez utóbbi meg TP-t szinte nem is hoz a konyhára.
Pontszám: 7.34
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
286. hozzászólás - 2012.01.23. 14:33:34
Köszönöm az okosítást

Bár kamra ügyben nem győztél meg ,a kezes része a dolognak pedig eddig se volt szimpatikus , minden egyéb visszásságán túl , jelen formájában messze nem arról szól amiért létrejött. Rendkívüli ötletességről,és fejlett erkölcsi érzékről árulkodik ,innen már csak egy lépés ,hogy pár sörért cserébe megkérem a haverokat, dobálják a tizeseket a hozzászólásaimra, had ájuldozhassak a saját nagyszerűségemtől
Báró Samedi
Pontszám: 7.05
népszerűBedzsikFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
287. hozzászólás - 2012.01.23. 15:37:05 (Válasz Azazel #282 hozzászólására.)
Olyan karaktert kamrázni aki ht napon rengeteget vadászik föleg pluszba még a szövetésge küldetést is myomja, bekamrázni igen is táp nem mindegy hogy 100k felet jön a kamrából másnap vagy csak 50k le.
Pontszám: 8.26
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
288. hozzászólás - 2012.01.23. 15:52:54 (Válasz Azazel #286 hozzászólására.)
nnen már csak egy lépés ,hogy pár sörért cserébe megkérem a haverokat, dobálják a tizeseket a hozzászólásaimra, had ájuldozhassak a saját nagyszerűségemtől


Ne mond, hogy nem alkalmazod a módszert. Különben hogy lenne ilyen szép magas a pontátlagod
Pontszám: 8.72
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
289. hozzászólás - 2012.01.23. 16:19:33 (Válasz Azazel #284 hozzászólására.)
Nem lesz*rod azt az egyet, mert az az egy rajtad kívül ugyanúgy bekamrázza a másik tizet, vagyis kap ugyanannyit a kamrából mint te, plusz még utánad egy tetemes összeget, ami azért egy egy komolyabb napon több 10k erőfeszítés és kockázatmentes bevétel.

És ha pont az adott illető a legnagyobb riválisod mondjuk bajnokin, akivel hasonló kvalitású portyákat toltok közel megegyező bevételért, akkor ő még megfejeli napi 20-30k-val, amit belőled nyer ki.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.48
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
290. hozzászólás - 2012.01.23. 18:13:35 (Válasz Bpetya75 #288 hozzászólására.)
Szereted az Amstelt??
Báró Samedi
Pontszám: 7.82
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
291. hozzászólás - 2012.01.23. 18:34:45 (Válasz Lanmandragoran #289 hozzászólására.)
Értelek.
Ha ennyire gáz a helyzet , talán lepjük meg őkelmét egy szkarabbal.
Mégegyszer mondom , nekem sem tetszik hogy ilyesmire használják az SK.-t.Ilyen hozzállású emberek mindíg vannak, megkeresik ,és megtalálják a kiskapukat, és a játék lehetőségeinek határait feszegetve irreális előnyöket adó kombókat találnak ki.

A játék irányítói mondjuk tizen( sacc) próbálják ezeket kiszűrni,ugyanakkor játékosok százai próbálnak újabbakat találni , nem éppen kiegyenlített küzdelem

Ugyanez ment,(megy?)a TF.-en is.Sőt,egy bizonyos oldalon,ahol online lehet sakkozni,és a nyert játszmáid után külömböző "rangokat" kapsz, amik a világon semmire se jók ,csak ottvannak a neved mellett, még ott is megy olyan kombó, hogy a haver belép, kihív egy kétpercesre, nemis lép egyet sem, lejár az ideje, nyertél.
Szóval ez mindíg mindenhol meglesz, mert vannak akiknek ez elég a "sikerélményhez".Dühítő ,ha egy ilyen "játékos" miatt nemkaphatod meg a valójában téged illető dicsőséget,de nemnagyon tehetsz ellene semmit.
Ha kezet helyrehozzák Miklósék , egy hét múlva lesz vmi más,hasonlóan elmés ötlet.És valóban védekezhetnek azzal, hogy a szabályok nem tiltják.

Szerintem nyissunk egy " Dicsőségfal" topicot, és ha valaki találkozik egy ilyen "kezesbáránnyal"akkor írja be a nevét csupa kisbetűvel( ),kiegészítve a kéz adta pluszokkal, meg a szerver számával.
Báró Samedi
Pontszám: 6.88
kedvelt tagLeheveredekFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
292. hozzászólás - 2012.01.23. 18:55:35
Mindjárt széjjel hasítom a társaságot...egy jól irányzott karatéjos rúgással.
Pontszám: 6.34
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
293. hozzászólás - 2012.01.23. 20:45:04
A segítő kézzel ugyan az a helyzet, mint sok egyéb, nem evidens eszközzel a játékban. Ilyen volt a láthatatlan vadászat, a magas LE szívás összeszedése, epikuson való állatnevelés, entitások/epikusok darálása aurasebzéssel, és még lehet hosszasan sorolni.
Pár játékos fejében megfogannak ezek az ötletek, és a dolog szép lassan terjedni kezd, amíg már olyan méreteket nem ölt, hogy a játékvezetés elé kerül. Ők aztán bedobják a présgépbe, és addig szelídítik, amíg (szerintük) megfelelő erősségűvé nem válik. A segítő kéznek is valószínűleg ez lesz a sorsa. Mivel a mindenki számára egyforma hozzáférhetőség elég kérdéses (hacsak nem minden második karakter passzív a szövetségekben), így valószínűleg annyira le lesz butítva, vagy olyan egyszerűen kikerülhető lesz, hogy fölösleges lesz foglalkozni vele.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.11
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
294. hozzászólás - 2012.01.23. 23:30:49 (Válasz Craslorg #283 hozzászólására.)
Én meg bekamrázom HT-s napon az Ősmágia nagyon sötét tonyát, aztán baromira nem tudnak kiszabadulni mert ők is smaragdok meg én is. Osztán mi van?
Ez egy ilyen idióta játék, lehet hadat üzenni és szétverni a sok kezet adó farmkaraktert, meg PC-t is lehet küldeni, meg amit akartok, nem kell itt rinyálni, nekem is vagy 8 célpontomon állandó seggítő kéz van aztán kit érdekel, nem ütöm meg csapok helyette inkább egy szkarabeusosoat oszt szívom a 40K-t mert megint nem figyelek
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 8.09
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
295. hozzászólás - 2012.01.24. 07:35:56
Ez a kamrás érv elég vicces

Én a legnagyobb riválisamat ha úgy tartja úri kedvem jól arcon csapom, és ha szerencsém van több napi kamrabevételt hozok, azonnal (ez sajnos elég ritka az 580-as transzencdális védelmük miatt) . Cserébe néha ők is meglepnek és jól lerabolnak, sőt be is kamráznak (pl. a fenti úriember is). Mondjuk ez szvsz így van jól,.
És bizony aljas módon a kamrámat fertőzöttként én is zömmel hordatársammal töltöm meg, ez mekkora szenyóság, nehezen is tudok aludni emiatt.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.59
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
296. hozzászólás - 2012.01.24. 08:00:16 (Válasz Azazel #290 hozzászólására.)
Értem a célzást. Ment a 10-es
Pontszám: 8.74
kedvelt tagBKayFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
297. hozzászólás - 2012.02.16. 06:25:00
Ha úgyis hozzányúlnak a kódhoz, talán azon is lehetne változtatni hogy kézadáskor a mágiát és az egészséget levonja, de a segítségnyújtás ablakban ez nem látszik. A választás szabadságát meghagynám a JV-nek:

- Nem vonja le az egészséget és a mágiát
- Kiírja a segítségnyújtáskor hogy az értékek átadása mellett még levonásra került X mágia és Y Egészség

Nagysándori/salamoni megoldás lenne az SK-ra, ha az egészet kivennék a játékból. Én ezért se haragudnék senkire feltéve ha az alábbi két dolog közül az egyik megtörténne:
- Szeretném a Barátság karkötőre fordított erőforrásaimat visszakapni.
- Vagy (legalább) a tárgyat átnevezni, mert egy haszontalan tárgy, aminek még enyhén nyálas neve is van, a leltáromban több mint bosszantó.
Pontszám: 6.76
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
298. hozzászólás - 2012.02.16. 13:10:08 (Válasz BKay #297 hozzászólására.)
A mágiát és egészséget nem vonja le. Eredetileg pont levonta, de sok értelme nem volt akkor, így ezt 1-2 éve kivették.
Pontszám: 7.68
kedvelt tagBKayFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
299. hozzászólás - 2012.02.17. 06:44:55 (Válasz Craslorg #298 hozzászólására.)
Próbáld ki, és nézd max. élet és varázspontodat.

Talán azért nem feltűnő számodra, mert tápos cuccokba mászkálsz és az azokból jövő sok plusz eltakarja a mínuszokat
Pontszám: 7.18
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
300. hozzászólás - 2012.02.17. 07:19:14 (Válasz BKay #299 hozzászólására.)
Kipróbáltam már, ugyanannyi VP-m volt manakonstizni, mint amikor nem adtam SK-t.
Pontszám: 7.35
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője