Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Epikus tárgyak elérhetősége
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
81. hozzászólás - 2009.12.18. 22:07:27 (Válasz Prisma #79 hozzászólására.)
+60/+60/+15 harci bónusz aha... És szerinted ez mit ér mondjuk egy 70/70es elnyelés ellen, amihez még hozzájön az állat meg a felszerelés? 40. szinten vagyok, ott a legnagyobb, 63as szintű állatom ad 65 elnyelést. Csak összehasonlításképpen. És elárulom neked, hogy ez a +70 elnyelés epik cuccokból, ami akár több is lehetne (!), még nálam is durva lenne, nemhogy 10-20. szinten.
Felőlem kaphat az ellen +100/100at is, ha gyakorlatilag sebezhetetlen vagyok...
A hozzászólást Cavalorn módosította 2009.12.18. 22:07:54-kor
Pontszám: 7.81
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
82. hozzászólás - 2009.12.18. 22:26:47 (Válasz Mortimer #80 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.18. 22:00:57
A harci bónuszok kérdése már eldőlt, korlátozva lesz, ezért nem is feszegeti azt senki.


Csak az nem mindegy hogyan lesz korlátozva.
A szintfüggő korlátozás az kitolás azokkal, akik tényleg beépítik magukat valahová, nem kevés LE-ért, míg a másikat köréépítik, a LE-t meg magára költi.
Még azokat hozná hátrányba, akik legalább tényleg építettek.

Ezért nem jó ez a szint szerinti vicceskedés.

Prisma, ezért nem szerencsés egymagában tárgyalni az epik tárgyakat, szorosan összefügg a szövi beépüléssel.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.54
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
83. hozzászólás - 2009.12.18. 23:36:11
Nem lehet olyan korlátozást bevezetni sem az epik cuccokra sem a szövi épületbónuszokra ami nem érint minden egyes játékost és szövetséget.

pl a Tök gyémántnak is van egy jó pár játékosa aki nem építette be a kút méretet, milyen jogon használ akkor mindent ugyanúgy?

Az Asciu Gamano - 51. szintű Tök gyémántos kari milyen jogon hord 80. szintű epik cuccot?
hajrá Jerikó, szabályozd le
A Sápadt Angyal - 39. szint Elit gyémánt is 80as tárgyban virít...
És mindketten használnak minden létező bónuszt amit egy szövetség adhat.
A sötét ösvény meg tele van 40-50. szintű karikkal, adj nekik Mortimer, vedd el az épület bónuszaik
Ha bármiféle reform érkezik az alacsony szintűek tárgy vagy épület használatához, igenis akkor minden szinten legyen ez figyelembe véve.

Arról meg, h igy egyensúly úgy egyensúly nem esik szó, amikor Miklós nem adhat olyan épületet ki amit a fő szövik szinte az nap nem kezdenek el használni, mig a többség lehet hónapok múlva ér el oda.
Mi a különbség eközött és aközött, h alacsonyabb szinten jut vki nem mindenki által rögtön megszerezhető- de idővel igen!- dologhoz?
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.12.18. 23:40:28-kor
Pontszám: 7.26
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
84. hozzászólás - 2009.12.19. 00:21:31 (Válasz BaalCain #83 hozzászólására.)
respect
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.18
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
85. hozzászólás - 2009.12.19. 08:13:47 (Válasz BaalCain #83 hozzászólására.)
Asciu éppen ma reggel verte cipóra a számat

Nerfet neki!
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 5.78
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
86. hozzászólás - 2009.12.19. 08:16:18
Köszönöm az előző HSZ-eim névtelen lepontozását az egyszerű dolgozó nép nevében. Ez az anonim lepontozás rosszabb, mintha hátbaszúrnának. Miért van a fórum, ha nem megbeszélni, hogy kinek mi a gondja?

Bárkinek bármi baja van, lehet privátban is üzenni. Köszönöm.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 3.64
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
87. hozzászólás - 2009.12.19. 09:32:10 (Válasz BaalCain #83 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2009.12.18. 23:36:11
Az Asciu Gamano - 51. szintű Tök gyémántos kari milyen jogon hord 80. szintű epik cuccot?
hajrá Jerikó, szabályozd le


Látom sikerült begőzölnöd, mint az elvakult bikának
Talán olvass vissza, miket írtam. Mivel úgysem fogd megtenni, elárulom neked, eddig minden hozzászólásom arról szólt, hogy egy felmerül korlátot próbáltam gyengíteni, illetve normális szintre hozni.
Mivel pedig nincs rá szabály, Asciu Gamano olyan tárgyat hord, amilyet akar. Egyébként érintett is vagyok a dologban: kis karimnak 15. szintre szeretném ha vámpírfókusza lenne - legjobb úton halad efelé.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.12.19. 09:33:33-kor
Pontszám: 7.31
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
88. hozzászólás - 2009.12.19. 10:04:57
AZ észrevételeim a szintkorlátos érvelésekkel kapcsolatban:
Létezik egy 15. szintű korlát a térkapus tárgyakra, ami gyakorlatilag tökéletesen idejét múlt, elavult és indokolatlan korlát, amit már régen el kellett volna törölni. Egy ilyen elhibázott dologra ráhúzni, hogy ha ennek korlátja van, akkor legyen az epikus tárgyaknak, és hogy az epikus limit nélküliség a bug, az igencsak vicces. Van egy elhibázott dolog a játékban, és erre hivatkozva húzzunk rá egy korlátot másra is, mert az bug. Véletlenül sem a létező 15-ös szintkorlát a hibás, hogy is merhetünk ilyet gondolni...
Bocsánat, de ennek semmi köze nincsen ahhoz, hogy mennyi LE-t lehet hozni valakitől a szintkülönbség változásával, és a 15 %+ szint*5 %-os támadhatósággal. Miben függ össze ez az epikus szintlimittel, azon kívül, hogy a hivatkozást mindkét esetben szintnek nevezik? Semmiben. Amiről az ennek kapcsán felhozott érvekben szó van az az, hogy ha már ezek a rendszerek sz@rok, akkor legyen itt is egy elhibázott szint alapú rendszer.

Elhangzik itt olyan is, hogy legyen szint*x a limit (a legtöbb javaslat 2-ről szól). Had kérdezzem már meg, hogy egy 40. szintű karakter mit tud kezdeni egy olyan epikus lény ellen, amelyik egy 80. szintű tárgyat kidobhat? Azon kívül, hogy megcsiklandozza a talpát, semmit. De még 35 40. szintű sem fog sohasem legyőzni egy ilyen epikus lényt, legyenek bármennyire is tápos karakterek. Viszont egy 15. szintűekből álló banda lazán leküldheti a a 30. szintű tárgyakat dobáló epikust. Viszont egy. 50. szintű tárgyat dobó epikus ellen ugyanannyi esélye van, mint a fent említett 40. szintű brigádnak...
Ebből egyenesen következik, hogy semmilyen különbség nincsen aközött, hogy egy 10. szintű karakter aki 50. szintű tárgyat birtokol, és egy 40. szintű karakter aki 80. szintű tárgyat birtokol között, csakis az, hogy épített érte. Erősség tekintetében egyik sem tudna mit kezdeni az adott lényekkel.

Darah, folyton azt emlegeted, hogy előnybe kerül egy kisebb csoport, mert ismerőse van. Ez csak nagyon sarkítva igaz. Elsősorban arról van szó, hogy kölcsönösen megéri egy magas szintűnek átjönni ütni az epikus lényeket. Szerinted ha egy 84. szintű karakter nem járna jól vele, akkor nálunk lenne már több hónapja a két szép szemünkért? A fenét, már rég másik szövetségben lenne.
Ahhoz hogy ezt megcsinálja egy hasonló szövetség, keresni kell valakit, akivel megbeszélitek, hogy miért jó ez kölcsönösen mindkét fél számára. Ha van ismerős, akkor ez valóban könnyebb, de 90 %-ban nem ezen múlik.
Abban egyetértünk, hogy legyen építéshez kötve a tárgyak elvihetősége és az épületbónuszok is, ez ellen nincs kifogása senkinek szerintem, mert az korrekt. Szerintem azért vitáztok itt Viktorral, mert simán elbeszéltek egymás mellett. Azt pedig bevallom, hogy számomra sem volt egyértelmű, hogy mit értesz ismeretség alapú előnyön. Feltételezem, hogy a korrekt meglátásaid mellett ide sorolod a magas szintű epikus tárgyak elérését is. Ezt a részét akartam tisztázni (nem írtad sehol sem, hogy ezzel van bajod, de azt sem hogy nem).
Pontszám: 6.07
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
89. hozzászólás - 2009.12.19. 10:14:54 (Válasz Ywgarrd #88 hozzászólására.)
Ywgarrd: szerintem Miklósban sem amiatt merült fel a szintkorlát, mert úgy gondolja, egy 15. szintűekből álló szövetség nehogymár leverhessen egy epikust. Szerintem mindannyiunk számára egyértelmű, hogy egy 15. szintű karakter egyedül vagy vele azonos szintű társaival együtt sosem fog 80. szintű epikus cuccot szerezni.

A kérdés itt az, hogy az elfogadható-e, hogy egy 80. szintű karakter kiveri a 80. szintű epikus cuccot, és azt odaadja a 15. szintű karinak "önzetlen segítség" (vagy bármi más) címszó alatt. Megcsinálható? Meg. A kérdés annyi, meg szabad-e engedni. Döntsétek el.

Még egy dolog: ha már arról beszélünk, hogy egyik kari önzetlenül segít a másiknak a a játékban (építéssel, epikus cuccal, akármivel) arról is kérnék egy állásfoglalást, hogy elfogadható-e, ha barátom segít nekem, indít egy karit, aki buzgón vadászik, csak hogy-hogynem az én karim mindig lecsapja amikor 15% fölé ér és elviszi a LE-jét. Kihangsúlyoznám: nem multizásról van szó, hanem arról, hogy a barátom (külön IP, külön valós személy) segít nekem, ő valamiért ezt élvezi a játékban, így jó neki (pont úgy, ahogy az építőkari az építésben leli örömét). A szabályok jelenleg ezt is tökéletesen megengedik.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.12.19. 10:22:16-kor
Pontszám: 5.20
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
90. hozzászólás - 2009.12.19. 10:28:23 (Válasz Jeriko #89 hozzászólására.)
Arra akartam célozni, hogy semmi különbség nincsen ha egy 15. szintű karakternek van 80. szintű tárgya, mintha egy 40. szintűnek. Alapjáraton mindkettő esélytelen volna megszerezni a tárgyat, és ez itt a lényeg.

A példámban egy 10. szintű karakterhez nem véletlen 50. szintű tárgyat párosítottam, nem pedig 80-ast. Ha építéshez kötjük, akkor egy 80. szintű tárgyat közel lehetetlen, hogy egy 10. szintű szerezzen meg, ellenben egy 40. szintű ehhez viszonyítva könnyebben megszerezhet a nagyobb építési kapacitásának köszönhetően.
Arányaiban ugyanolyan nehéznek kell lenni egy 10. szintű számára egy 50. szintű tárgy megszerzésének, mint egy 40. szintű karakternek egy 80. szintű tárgy megszerzésének. Erre pedig a szintkorlát tökéletesen alkalmatlan, egy okosan belőtt építési limit, viszont tökéletesen megfelelne.

Ami az ismerőst illeti: hiába van az embernek ismerőse, ha az együttműködés a számára nem éri meg, akkor nem fog hónapokat eltölteni egy szövetségben haveri alapon, bolond lenne. Nem az ismerősön van a hangsúly, hanem hogy megéri-e neki játéktechnikailag. Nem arról van szó ebben az esetben, hogy egy számára érdektelen másik világban segít az ismerősének azáltal, hogy oda csinál egy karaktert aminek a sorsa nem érdekli, és azzal tápolja az ismerőst, hanem arról, hogy egy számára fontos karakterrel átjön a szövetségbe, mert kölcsönösen megéri.
Amit Te mondasz, az akkor volna helytálló, ha megkértem volna egy ismerősömet, aki V2-n játszik, de V1-en nem kilenc hónappal ezelőtt, hogy légyszi csinálj már egy karaktert, amivel körém építed a szövetséget, és majd gyilkolod az epikus lényeket, cserébe ugyanezt megteszem V2-n.
Nem arról van szó itt lesősorban, hogy kinek milyen ismerőse van, amíg ezt nem látjátok be, addig a vita meddő és értelmetlen marad.
Pontszám: 6.33
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
91. hozzászólás - 2009.12.19. 10:34:08 (Válasz Ywgarrd #90 hozzászólására.)
Ezért találtam ki az alap kincspont ötletet, de mivel le lettem pontozva ezért nem foglalkozom vele többet. Szerintem egy jó ötlet volt.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 5.75
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
92. hozzászólás - 2009.12.19. 10:47:45 (Válasz Ywgarrd #90 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2009.12.19. 10:28:23

Amit Te mondasz, az akkor volna helytálló, ha megkértem volna egy ismerősömet, aki V2-n játszik, de V1-en nem kilenc hónappal ezelőtt, hogy légyszi csinálj már egy karaktert, amivel körém építed a szövetséget, és majd gyilkolod az epikus lényeket, cserébe ugyanezt megteszem V2-n.
Nem arról van szó itt lesősorban, hogy kinek milyen ismerőse van, amíg ezt nem látjátok be, addig a vita meddő és értelmetlen marad.


Nem értettél meg valamit: egyáltalán nem példálózni akartam, semmi ilyesmi nem volt szándékomban. Feltettem egy egyszerű kérdés, arra várok választ.
Pontszám: 5.20
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
93. hozzászólás - 2009.12.19. 11:11:12 (Válasz Jeriko #92 hozzászólására.)
Szerintem elfogadható, ha tesz érte (kellő építéssel) az a 15. szintű, hogy legyen egy 80. szintű tárgya. A kellő építés alatt nem pár ezret értek, hanem például tárgy szintje = minimum kincspontot.
A másik válaszom: a szabály nem tiltja, azonban itt más a helyzet, mert a világokat is figyelembe véve itt egyoldalú a haszonszerzés. Nekem pl. ez már nem férne bele.
Pontszám: 7.14
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
94. hozzászólás - 2009.12.19. 11:29:50 (Válasz Jeriko #89 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.12.19. 10:14:54


A kérdés itt az, hogy az elfogadható-e, hogy egy 80. szintű karakter kiveri a 80. szintű epikus cuccot, és azt odaadja a 15. szintű karinak "önzetlen segítség" (vagy bármi más) címszó alatt. Megcsinálható? Meg. A kérdés annyi, meg szabad-e engedni. Döntsétek el.


Ha jól tudom ez a szövetség lényege. A magasabb szintű tag máshogy nem tudja jelenleg segíteni alacsonyabb szintű tagjai fejleődését. Ha az epikus cuccok szabad elosztását is elvesszük, akkor mire lesz jó maga a szövetség?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.16
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
95. hozzászólás - 2009.12.19. 11:47:22 (Válasz Ricardo #94 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.12.19. 11:29:50
Idézet: Jeriko - 2009.12.19. 10:14:54


A kérdés itt az, hogy az elfogadható-e, hogy egy 80. szintű karakter kiveri a 80. szintű epikus cuccot, és azt odaadja a 15. szintű karinak "önzetlen segítség" (vagy bármi más) címszó alatt. Megcsinálható? Meg. A kérdés annyi, meg szabad-e engedni. Döntsétek el.


Ha jól tudom ez a szövetség lényege. A magasabb szintű tag máshogy nem tudja jelenleg segíteni alacsonyabb szintű tagjai fejleődését. Ha az epikus cuccok szabad elosztását is elvesszük, akkor mire lesz jó maga a szövetség?


Csak nagyon halványan értek egyet.
- Egyrészt, akárhogy is nézzük, ez erőforrás áramlás egyik karaktertől a másik felé (még akkor is, ha aki adja, nem feltétlenül veszíti el). A legtöbb epikus cuccnak LE-ben jól kifejezhető "ára" van, és ez akár több százezer LE is lehet (kíváncsi lennék, LE-ben mennyit adna egy-egy kari egy tulajdonságfejlesztő vagy lélekszívó cuccért).
- Ennek semmi köze a szövetségi léthez, hiszen BÁRMELY két karakter között megvalósulhat a dolog (nyilván hordát és szövetséget kell hozzá váltani, tehát ára van, de LEHETSÉGES).

De akkor szerinted a dolog elfogadható, oké. A LE-szívásos is?
Pontszám: 7.30
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
96. hozzászólás - 2009.12.19. 11:50:54 (Válasz Jeriko #95 hozzászólására.)
Milyen LE-szívás?

Számomra egyértelmű, hogy minden olyan dolog, ahol két nem azonos hordába (a 100% fertőzéssel ez is módosulhat nem azonos klánra) tartozó karakter közül az egyik szándékosan áldozza fel az erőforrásait, hogy a másik kockázat nélkül erősödhessen csalásnak minősül.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.39
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
97. hozzászólás - 2009.12.19. 12:02:47 (Válasz Ricardo #96 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.12.19. 11:50:54

Számomra egyértelmű, hogy minden olyan dolog, ahol két nem azonos hordába (a 100% fertőzéssel ez is módosulhat nem azonos klánra) tartozó karakter közül az egyik szándékosan áldozza fel az erőforrásait, hogy a másik kockázat nélkül erősödhessen csalásnak minősül.


Hm.
Egyrészt semmi szabály nincs erre, és ellenőrizni sem tudod. Másrészt a szövetségekbe, hordákba ki/be lehet lépkedni, tehát értelmetlen az a kitétel, hogy "nem azonos horda/klán". Át tudnád úgy fogalmazni, hogy számon kérhető szabály legyen belőle?
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.12.19. 12:03:21-kor
Pontszám: 7.30
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
98. hozzászólás - 2009.12.19. 12:12:50
A magas szintű karakter által a kicsinek kivert epikus kincs nem áll túl messze a kereskedelemtől (ti. ingyen kap erőforrást, hiszen akár LE-ért is eladhatja), amire pedig Miklós egyértelműen azt írta le, hogy soha nem lesz a játékban.

Most nézem, hogy egy 50. szintű kincsért a kufár 1250 LE-t ad. Ha valaki második szinten, 500 őskővel kisüti a kutat azért 1500 LE-t kap. Ez olyan erős, hogy csak egyhavonta lehet megcsinálni. Kincset pedig ugye naponta is eladhat.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.19. 12:15:24-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.36
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
99. hozzászólás - 2009.12.19. 12:40:43
Sok érdekes hozzászólás elhangzott itt, és nagyon jól körüljártátok a problémát.

Tekintsük most el attól, hogy mennyire igazságos az, ha mostantól az alacsony szintűek nem használhatnak erősebb epikusokat, VAGY ha visszamenőleg mindenkinek az epikus tárgyai korlátozódnak, aki nem megfelelő szintű. Vizsgáljuk meg inkább, hogy ez szükséges-e.

A probléma ugye legalapvetőbben a körbeépítéssel idézhető elő (volt Mortimeren kivül, aki nem értette, mi az, és el kell neki magyarázni?). A körbeépítés, ahogy itt többen leírtátok, nemcsak azt eredményezheti, hogy az 1. szintű karakternek 80. szintű epikusa lehet, hanem azt is, hogy +60/+60/+15-ös bónusza és még egy halom egyéb tápja. A bónuszokkal kapcsolatban már korábban volt róla szó, hogy korlátozzuk valahogy (a fejlesztési listán is rajta van), de azért nem valósult meg a dolog, mert ott is számos ellenérv érkezett.

Nézzük meg konkrétan, miről is van szó: a játékban jelenleg már vannak 90+ szintű karakterek. Aki most indít egy 1. szintű karaktert, az az életben nem fogja ezeket utolérni. Tehát egy új karakter indításakor a cél mindenképpen az lehet, hogy a saját szintjéhez képest minél erősebb tudjon lenni. Valójában, ez a játék szabadságából adódó plusz lehetőségek egyike: ha egy topon levő karakter kezdi unni a játékot, egy új célt találhat abban, hogy egy barátját rábeszéli, kezdjen el játszani, csinál neki egy új szövit, amit köréépit epikusokat öl neki stb. A TFen volt egy ilyen aspektus, úgy hívták, üstökös karakter, jó szórakozást nyújtott sok játékosnak, anélkül, hogy bárkinek a szórakozását elrontotta volna.

A TFhez képest azonban van itt pár jelentős eltérés. Először is, a VU-n a szabályok szerint egy játékosnak egy világon egy karaktere lehet. Az esetek 95%-ában, amikor a 80. szintű karakter az 1. szintű karakter köré szövetséget épít, az nem más, mint multizás, egy második karakter indítása. Lehet persze kamuzni, hogy "az unokaöcsém kedvet kapott a játékhoz, és így segítek neki", de mindenki tudja, mi az igazság. A másik, szintén súlyos probléma: A játék alapvetően ingyenes, az egyetlen ok, amiért a játék még mindig működik, hogy a játékosok kisebb része hajlandó fizetni érte, cserébe kényelmi és táp előnyöket kap. Abban a pillanatban, hogy tudok csinálni egy alacsony szintű karaktert, akire egy kanyi őskövet sem költök, mégis +60/+60/+15 bónuszt, és 80. szintű epikus tárgyakat használhat, és bármilyen, nem multizó, a játékért fizető játékost könnyedén le tud nyomni, bajnoki viadalon, portyázásban, akárhol, akkor az egy hiba a rendszerben, amit korrigálni kell.

Tehát korlátozásra nincs szükség azért, hogy a játékegyensúly fennmaradjon, a játék szabadsága ennél sokkal fontosabb. De a multizás akadályozására, és a prémium játékosok érdekeinek védelmére ez igenis szükséges.

Elhangzott javaslatok voltak:
- minimum KP licit meghatározása. Ez csak az epikusok problémáját orvosolná, azt is tökéletlenül ezért ez nem megoldás.
- ha valakinek az össz építése a szövetség kút alatt van, akkor a bónuszokat nem használhatja. Nagyon drasztikus megoldás, és valószínűleg "ártatlanokat" is sújtana, a tárgyak problémáját pedig nem oldja meg.
- ha valakinek a szintje, vagy a lélekkúthoz viszonyított értéke egy meghatározott arány alatt van, akkor a tárgya, a bónuszok stb. is arányosan kevesebb bónuszt adnak. szerintem ez lenne messze a legigazságosabb rendszer. Ha a szinttel számolunk, ott kevésbé van visszaélési lehetőség, a lélekkút viszont sokkal reálisabban modellezi, hogy mi az a feltétel, amitől egy karakter ténylegesen jogosan használhatja e bónuszokat.
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
100. hozzászólás - 2009.12.19. 12:48:44 (Válasz Miklós #99 hozzászólására.)
"A probléma ugye legalapvetőbben a körbeépítéssel idézhető elő (volt Mortimeren kivül, aki nem értette, mi az, és el kell neki magyarázni?)."

??

Ha visszanézel, pont én magyaráztam ezt másoknak.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.18
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!