Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Epikus tárgyak elérhetősége
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
181. hozzászólás - 2009.12.20. 16:14:07 (Válasz Aurri #180 hozzászólására.)
Mondtam én egy szóval is hogy jó úgy ahogy van? Minden amit felsoroltál előnyt ad, és nem látszik meg a szintben. Akkor miért van a szinthez kötve minden? A TÖ és SZÖ tisztább képet ad, de a LE egyenérték is, amit Birka használ.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.13
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
182. hozzászólás - 2009.12.20. 16:19:47 (Válasz Ywgarrd #88 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2009.12.19. 10:04:57

Darah, folyton azt emlegeted, hogy előnybe kerül egy kisebb csoport, mert ismerőse van. Ez csak nagyon sarkítva igaz. Elsősorban arról van szó, hogy kölcsönösen megéri egy magas szintűnek átjönni ütni az epikus lényeket. Szerinted ha egy 84. szintű karakter nem járna jól vele, akkor nálunk lenne már több hónapja a két szép szemünkért? A fenét, már rég másik szövetségben lenne.
Ahhoz hogy ezt megcsinálja egy hasonló szövetség, keresni kell valakit, akivel megbeszélitek, hogy miért jó ez kölcsönösen mindkét fél számára. Ha van ismerős, akkor ez valóban könnyebb, de 90 %-ban nem ezen múlik.
Abban egyetértünk, hogy legyen építéshez kötve a tárgyak elvihetősége és az épületbónuszok is, ez ellen nincs kifogása senkinek szerintem, mert az korrekt. Szerintem azért vitáztok itt Viktorral, mert simán elbeszéltek egymás mellett. Azt pedig bevallom, hogy számomra sem volt egyértelmű, hogy mit értesz ismeretség alapú előnyön. Feltételezem, hogy a korrekt meglátásaid mellett ide sorolod a magas szintű epikus tárgyak elérését is. Ezt a részét akartam tisztázni (nem írtad sehol sem, hogy ezzel van bajod, de azt sem hogy nem).


Szerintem meg elég sokszor leírtam, nyugodtan legyen akárhanyas tárgya a kisebbnek, és akkor most írom, az sem érdekel, ha a barátja, megbeszélt partnere, kisunokája, illetve nénikéje csapkodja is elő neki az epikből.
Ha jobban megnézed, egy normál beépülésű szöviben is az ismerősök (és a szövitárs az, még ha ott futnak össze először, akkor is) csapkodják elő a tagok 70-80 %-ának.

Azzal sincs problémám, ha egy nagyobb szintű karakter elmegy vakolni és epikcsapkodni egy kicsi szövibe, sajna a mostani epikrendszer ezt egy idő után majdhogynem meg is követeli (nagyszöviben, ahol vagy gyengébb, vagy kisebb, mint a legerősebbek-legnagyobbak, nem rúghat labdába sem kincsekért, sem kincspontért).

Ezt nyugodtan lehet taktikának nevezni, mert az, és még nem is kiskapu.
És nem is lenne az, ha elő nem jönne az az anomália, hogy a 80-as cuccért és a szövibónuszért zéró erőfeszítést kell tennie azoknak, akikhez-akiknek épít-csapkod a nagy karakter.

Úgyhogy én mindenféle magasabb politikát figyelmen kívül hagyva végig mindössze arról beszéltem, hogy kelljen annak a kisebb karinak tenni azért a holmiért/bónuszért, amit akár az ismerős, illetve kézkezetmos partner előszed neki.

És persze arról, hogy ez a karakterszint szerinti
Idézet: Miklós - 2009.07.28. 14:59:54
Várható fejlesztések
- ha egy alacsony szintű kari "köré épitenek" egy szövetséget, nem profitáljon teljes szinten a védőfalból és gyakorlótérből: legfeljebb szint/2 érvényesüljön, tehát egy 4. szintű kari csak +6 támadást és +6 védekezést kapna meg.

legyen már egy kissé újragondolva, mert olyan gyönyörszépen melléüt annak, amiért be akarják vezetni, hogy öröm nézni, simán meghagyja az exploit előnyét és bünteti a normál beépülést.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.52
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
183. hozzászólás - 2009.12.20. 16:31:27 (Válasz Ariel #179 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.12.20. 15:39:26
A VF gyakorlatilag felezi a TP-t, így a szintet is. Mégis hogy mutatná ezután a szint az erőforrás mennyiségét?

Nagyon egyszerűen. Adott erőforrás elköltése alatt minden karakternek pontosan ugyanannyi lehetősége volt arra, hogy ezen erőforrások egy részét arra költse, hogy VF-et növeljen. Olyan ez, mintha azt kifogásolnád, hogy egyik befektetési alap több pénzt hoz, mint a másik, mert jobb üzletbe fekteti a pénzt, ami így a tőkét is jobban növeli, ami miatt a kamatok többet hoznak. De hát pont ez a lényeg, hogy ki hogyan használja fel az erőforrásait, hogy erősödjön. Ugyanez igaz a VF-re, és a többi LE/TP növelő szakértelemre. Ezek jó "befektetések", és természetesen aki ezekre költ, az erősebb lesz.


A TÖ és SZÖ értéke is többet mutat mint a szint, de ennél még pontosabb az, ahogy Birka számolja a karakterekben "tárolt" LE-t.

A karakterben tárolt LE pont azt mutatja meg, hogy ki milyen okosan gazdálkodott az erőforrásaival.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.97
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
184. hozzászólás - 2009.12.20. 16:41:05
Ha már mindenképpen muszáj epikus tárgyakat korlátozni (bár továbbra is úgy gondolom, hogy ez jelentéktelen probléma), nem biztos, hogy elég bármilyen erőfeszítés alapú korlát. Szerintem egy Szürke Lélekrablónak semmi keresnivalója egy 10. vagy 20. szintű karakternél, akármennyit is épített. A szintkorláttal pedig az a baj (erről is volt már szó), hogy behatárolja a szövetségi tagok közötti szintkülönbséget, vagy egyszerűen megfosztja az alacsonyabb szintűeket attól, hogy valaha is epikus tárgyakat kapjon. Erre volt olyan javaslat, hogy legyenek visszahívhatóak az epikusok. OK, ez megoldás, de így viszont már régen nem tárgy korlátozásról beszélünk, hanem az epikus rendszer újragondolásáról. Az pedig kissé overkill az eredeti felvetéshez képest.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.46
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
185. hozzászólás - 2009.12.20. 16:45:06 (Válasz Ywgarrd #177 hozzászólására.)
OK. Ezt eddig is tudtuk.

És mit akartál ebből kihozni?
Pontszám: 6.60
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
186. hozzászólás - 2009.12.20. 16:52:23 (Válasz Prisma #184 hozzászólására.)
Így igaz. Nehéz, mert ha meg akarunk változtatni valamit, az simán magával ránthat még ki tudja hány dolgot. Ezért is kérdés, hogy mi lenne a jó. A foltozás ideiglenesen adhat megoldást, de ha jó megoldást akarunk, ami mindig jól működik, lehet, hogy az alapkoncepcióba kell belenyúlni.

A kérdés még mindig az, hogy Miklósék mennyit vállalnak be?
Pontszám: 6.60
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
187. hozzászólás - 2009.12.20. 16:58:01
A visszatapsolható epikus jó megoldás lett volna. És sokkal inkább közösségformálóbb lenne, mint az entitások, ami a személyes tápolásról és a gyógyitalok töméntelen fogyasztásáról szól. Egy valamit kellett volna módosítani: az újraidézett epikeket egy bizonyos -az epikus erősségétől függő- szint FELETT nem üthetik a karakterek és ők nem is licitálhatnak a kiesett kincsekre. (ezért nyilván az első visszaidézhető epik a szövetség lekgkisebb szintű tagjaihoz lenne igazítva).

* ez nyilván nem válasz az alapfelvetésre. A körépépítés problémáját meg kell oldani (epikusostól), mert szemet bántó igazságtalanság. A kiindulópontnakszerintem az építésnek kell lennie: aki áldoz rá (akár erőn felül) az élvezhesse egy szövetség javait, aki nem, nem.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.12.20. 17:04:07-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
188. hozzászólás - 2009.12.20. 16:59:55 (Válasz Vaczakka #186 hozzászólására.)
Az epik reformra teljesen nyitott volt Miklós, javaslatokat kért.

Viszont az önmagában nem fogja megszüntetni még a visszahívhatós és így már leszintkorlátozható epikekkel sem a köréépítés problémáját, ami miatt a tervezett fejlesztés felmerült.

Elég komplex összefüggések vannak már itt, nehéz úgy belenyúlkálni, hogy ne borítson fel egy másik részt is, ezért kellene alaposan körüljárni ezt a dolgot.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.52
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
189. hozzászólás - 2009.12.20. 17:44:34 (Válasz Darah #188 hozzászólására.)
Én úgy látom hogy a köréépítés nem maga a probléma, hanem annak a tünete. Maga a probléma az, hogy korlát nélkül meg lett engedve, hogy a 80-as tárgyat bárki használhassa.

Nyilván, ha nem tudna kis karakter magas szintű tárgyat használni, akkor nem volna értelme szövetséget köré építeni, hogy bezsákmányoljon szupertáp cuccokat. Mert úgysem tudná használni nagyon sok ideig.

Az egészet úgy megváltoztatni, hogy igazságos legyen, ne boruljon sok minden, már nagyon nehéz lesz.
Pontszám: 6.60
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
190. hozzászólás - 2009.12.20. 17:56:45 (Válasz Prisma #184 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.12.20. 16:41:05
Ha már mindenképpen muszáj epikus tárgyakat korlátozni (bár továbbra is úgy gondolom, hogy ez jelentéktelen probléma), nem biztos, hogy elég bármilyen erőfeszítés alapú korlát. Szerintem egy Szürke Lélekrablónak semmi keresnivalója egy 10. vagy 20. szintű karakternél, akármennyit is épített.


Akkor most akarsz korlátozást vagy nem? Mert a két dolog amit írsz, tökéletesen ellentmond egymásnak.
(Én egyébként csak vámpírfókuszra hajtok, az is csak 15. szintre lehet meg. Kegyetlen ez a pók-sors! )
Pontszám: 7.30
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
191. hozzászólás - 2009.12.20. 18:02:45 (Válasz Ariel #166 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.12.20. 13:32:47
Idézet: Vaczakka - 2009.12.20. 13:27:30
Igen. De ez kisebb baj szerintem, mint az, hogy akár 80-as tárggyal is rohangálhat egy 25-ös karakter. Ezt valahogy roppant igazságtalanságnak érzem, amit mindenképp rendbe kell tenni.


Az mennyivel igazságosabb, hogy adott szinten 6-800 TÖ és SZÖ előnyt lehet összeszedni majd simán laposra verni mindenkit a környéken?


A spektrális manipilációra gondolsz?
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.28
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
192. hozzászólás - 2009.12.20. 18:06:38 (Válasz Jeriko #190 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.12.20. 17:56:45
Idézet: Prisma - 2009.12.20. 16:41:05
Ha már mindenképpen muszáj epikus tárgyakat korlátozni (bár továbbra is úgy gondolom, hogy ez jelentéktelen probléma), nem biztos, hogy elég bármilyen erőfeszítés alapú korlát. Szerintem egy Szürke Lélekrablónak semmi keresnivalója egy 10. vagy 20. szintű karakternél, akármennyit is épített.


Akkor most akarsz korlátozást vagy nem? Mert a két dolog amit írsz, tökéletesen ellentmond egymásnak.


Jerikó, melyik része nem volt érthető annak, amit írtam, hogy úgy gondolod, hogy ellentmondás van benne? De lásd, kivel van dolgod, leírom máshogy, és ezúttal lassabban, hogy mindenki értse.

Mindig is azt mondtam, hogy valóban probléma az alacsony szintű karakterek magas szintű tárgyakkal való kistafírozása, de egyrészt ez önmagában is jelentéktelen probléma (jelentéktelen probléma nem egyenlő nem problémával, hmm?), másrészt ahhoz képest, hogy az alacsony szintűeket ellátják maxos harci bónuszokkal, és főként ultraspeccel+transzplanttal pláne nincsen jelentősége.

Tehát természetesen akarok korlátozást, de majd ha a prioritása indokolja, hogy ez is be legyen vezetve, az egyéb, ennél jóval fontosabb reformok után. Tehát valahol Kuba demoktratizálása, és a világbéke között.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.82
kedvelt tagKaoszfattyFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
193. hozzászólás - 2009.12.20. 18:09:14
Egy érdekesebb eset: amikor elhatároztuk az új szövetség alapítását, és többen leépítették a magas szintű karakterüket, én indítottam egy karaktert az újonnan alapuló szövetségben. Egészen fél évig csak fórumozni jártam be. Pár napja feltöltöttem a kutat kettes szintűként (2000LÉ volt azt hiszem). Most tehát az új koncepció szerint én effektíve soha nem kaphatok epikus tárgyat, mivel alacsony szintű vagyok, nagyon sokat kéne építenem a KPért, és nem akarom elhagyni a szövetséget. És nem volt célom az hogy pók legyek.

Válasz?

Kit érdekel.
LanMaffia - Végzeturak mesterei (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.22
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
194. hozzászólás - 2009.12.20. 18:17:28 (Válasz Prisma #192 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.12.20. 18:06:38


Mindig is azt mondtam, hogy valóban probléma az alacsony szintű karakterek magas szintű tárgyakkal való kistafírozása, de egyrészt ez önmagában is jelentéktelen probléma (jelentéktelen probléma nem egyenlő nem problémával, hmm?), másrészt ahhoz képest, hogy az alacsony szintűeket ellátják maxos harci bónuszokkal, és főként ultraspeccel+transzplanttal pláne nincsen jelentősége.


Mi az, hogy ellátják? Mikor az akadémiát bevezették akkor már voltak 40. szint feletti karakterek, akik csak akkor tudták megszerezni. Manapság 25-30. szint környékére kötelező mindkettőt maxolni. Akkor most minden karakter alá alárakják? Korlátozzuk azt is, és mindenki csak onnantól használhassa, ahonnan annó Sharpa használta?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.46
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
195. hozzászólás - 2009.12.20. 18:20:05 (Válasz Vaczakka #189 hozzászólására.)
A szövetségi bónuszok még mindig ott vannak értelmet adni a köréépítésnek, nem is akárhogyan.
A 60+60+15 tulajdonság 1000 LE építésre az nem épp a "nem éri meg" kategória.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.52
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
196. hozzászólás - 2009.12.20. 18:32:18 (Válasz Kaoszfatty #193 hozzászólására.)
Hát valóban építened kellene azért, hogy epik kincseket szerezz, de egy normálisan belőtt minimumlicitnél azért fel tudnál rá készülni, nem?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.52
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
197. hozzászólás - 2009.12.20. 18:46:23
A probléma ugye nem maga az a tény, hogy magas szintű epikus tárgyakkal rohangálnak az alacsony szintű karakterek, hanem hogy olyanokkal, amik olyan táposak, hogy nyilván nem a kicsiknek szánták őket. Probléma tehát konkrét tárgyakkal van: LE szívó, +LE adó, fejlesztési költség csökkentő, és egyéb LE/TP javító tárgyakkal. Az ilyen azonban ritka.

Megnéztem az epikus tárgyak listáját, 10 szintenként kb. 1, maximum 2 olyan tárgy van, ami alacsony szinten tényleg nagy táp. Mi lenne, ha ezek a tárgyak be lennének flagelve, és a szintkorlát csak rájuk lenne érvényes? Ez minimális mértékben forgatná fel a mostani helyzetet, viszont az igazán durva dolgokat kiszűrné. Egyébként is van már megkülönböztetés az epikus tárgyak között, pl. Büntetőt ugye nem lehet kiütni entitásból. Flagelt tárgyakra akár egészen szigorú korlátot is be lehetne vezetni, mondjuk szint+10-es tárgyat lehessen használni.

Ezt viszonylag egyszerű megvalósítani, és nem igényli a teljes epikus rendszer újragondolását.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.97
irritálóEbegab92Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
198. hozzászólás - 2009.12.20. 19:38:45
Végül is ez jó ez az ötlet.
Ebegab92-VILAG1-en (gyémánt horda)Kovales kötés tagokat keres!
Pontszám: 3.30
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
199. hozzászólás - 2009.12.20. 19:43:25 (Válasz Prisma #197 hozzászólására.)
Ez az entitásnál hogyan érvényesülne?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.52
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
200. hozzászólás - 2009.12.20. 19:47:30 (Válasz Prisma #197 hozzászólására.)
Mi számít tápnak?

A Tharr csatagyűrűje "csak" 15 támadást ad meg krit ütést meg kivégzést. Mégis jó lenne mondjuk 8. szinten. De vegyük a leggyengébbeket. +20 egészség meg +20 varázslat elnyelés azt jelenti 3. szinten, hogy megduplázom az egészségemet és kb fixen 1-eket sebződök a vari körben.

Ez a szisztéma azért nem jó, mert mindenkinek más a táp tárgy.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.41
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője