Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Epikus tárgyak elérhetősége
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
301. hozzászólás - 2009.12.21. 11:56:36 (Válasz Prisma #300 hozzászólására.)
Prisma, ha van ötleted arra, hogyan lehessen arányosan belevenni a konstit, és az mivel lesz a gyenge karakternek kifizetődőbb, főleg, hogy bőszen magas akadémiához kötött szaki, magas tanulásszinten, ami leginkább a gyengébb (még kisebb) szövetségeknek nincs, akkor mondd, hogy gondolod.
A szerencse elérhető azoknak is, akik még valóban kezdő szövikben vannak, és elég annyit húzniuk rajta, amit a szöviépületek megkívánnak.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.51
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
302. hozzászólás - 2009.12.21. 11:56:38 (Válasz Prisma #300 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.12.21. 11:47:29
A vicces az, hogy a szerencse mint feltétel pont a leggyengébbeket sújtja a leginkább.


Tévedés. Mindenkit ugyanolyan mértékben sújt.

Idézet: Prisma - 2009.12.21. 11:47:29
Minél gyengébb ugyanis valaki, a szerencsére kidobandó LE annál nagyobb százalékát teszi ki az összes megszerzett LE-jének.


Tévedés. A szerencsére költeni nem LE-kidobás. Az IQ mellett - Birka szerint azt is megelőzve - a legfontosabb tulajdonság.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.36
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
303. hozzászólás - 2009.12.21. 11:57:31 (Válasz Prisma #300 hozzászólására.)
Épphogy a kicsiknek kedvez a szerencse. Mivel líneárisan növekedik a "fejlesztési költsége" az első jópár szint kifejlesztése szinte aprópénz. És pont ez benne a jó mert megkülönbözteti a sokat építőt a kevésbé sokat építőtöl. Mondjuk az igaz hogy nagyobb mértékben az értékek egy kicsit szétesnek. Mivel jóval magasabb a fejlesztési költsége. De az adott alapproblémát megfelelően kiküszöbölné ez a módosítás.
A hozzászólást Faust0ne módosította 2009.12.21. 11:58:59-kor
Time in a bottle
Pontszám: 4.06
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
304. hozzászólás - 2009.12.21. 12:00:47 (Válasz Mortimer #302 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.21. 11:56:38
Idézet: Prisma - 2009.12.21. 11:47:29
A vicces az, hogy a szerencse mint feltétel pont a leggyengébbeket sújtja a leginkább.


Tévedés. Mindenkit ugyanolyan mértékben sújt.

Vicces, hogy egy mondattal később egy képlet segítségével el lett magyarázva, hogy miért van így, és nem értetted meg.

Idézet: Prisma - 2009.12.21. 11:47:29
Minél gyengébb ugyanis valaki, a szerencsére kidobandó LE annál nagyobb százalékát teszi ki az összes megszerzett LE-jének.


Tévedés. A szerencsére költeni nem LE-kidobás. Az IQ mellett - Birka szerint azt is megelőzve - a legfontosabb tulajdonság.


Ez tévedés. Szerintem a szerencse nem jó semmire. De ha már tulajdonsághoz kötjük, miért pont szerencséhez? Kössük inkább az egészséghez. Az is hasznotalan/hasznos.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.47
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
305. hozzászólás - 2009.12.21. 12:06:44 (Válasz Darah #301 hozzászólására.)
Darah, már javasoltam:


Legjobb, ha tisztán az összes építéstől függ. Két javaslat képletre:
1. Harci bónuszokat csak (összes építés)/5000 + 15 -ig lehessen használni, nekrofun fókuszt pedig (összes építés)/5000 -ig
2. Epikus tárgyat csak akkor használhasson valaki, ha összes építése eléri az (epikus tárgy szintje - 40) * 100 000 értéket.


Ezt a magas akadémiát meg eleve nem értem. Írtam már, hogy azok a dolgok, amiket most korlátozni kellene, kizárólag nagy szövetségeknél fordulnak elő (magas szintű epik tárgyak, maxos harci bónuszok). Az ilyen szövetségekben nyilván maxos az akadémia, de ha esetleg nem, akkor 1-2 nap alatt felhúzzák.

Az alacsony szintű bónuszokat pedig LE-ből építéssel is könnyű elérni, számolj utána a képletnek, amit írtam. Egyébként magán a képleten lehet változtatni, de az biztos, hogy építéshez kötni sokkal logikusabb, és igazságosabb, mint szerencséhez.

Az más kérdés, hogy tökéletes képlet nehezen adható, mert ugye az is feltétel, hogy egyszerű legye, márpedig egy teljesen jó képlet nem lineáris lenne.

Ja, a szerencse fejlesztési költsége természetesen exponenciálisan nő, nem lineárisan. Újabb érv a szerencse mint feltétel ellen.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.47
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
306. hozzászólás - 2009.12.21. 12:07:20 (Válasz Prisma #304 hozzászólására.)
A szerencse az eggyik legjobb tulajdonság. Ezt csak akkor nem értheted ha pók vagy. És akkor megértem az álláspontodat is. Szerencse kell mindenhez. Térkapuhoz, vadászathoz...stb. Volt egy karakterem aminek ez alap tö-je 200se volt, de a magas szerencse miatt verhetetlen volt nagyjából. Harcban is rengeteget jelent.
Time in a bottle
Pontszám: 4.06
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
307. hozzászólás - 2009.12.21. 12:10:18 (Válasz Prisma #304 hozzászólására.)
Prisma ne kötekedj már. Ha építesz nő a szerencse és növekednek a klánépületek. Ergó a szerencse és a klánbónuszok összefüggenek, jó, ha ezt vesszük mértéknek.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.21
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
308. hozzászólás - 2009.12.21. 12:13:13 (Válasz Faust0ne #306 hozzászólására.)
Idézet: Faust0ne - 2009.12.21. 12:07:20
A szerencse az eggyik legjobb tulajdonság. Ezt csak akkor nem értheted ha pók vagy. És akkor megértem az álláspontodat is. Szerencse kell mindenhez. Térkapuhoz, vadászathoz...stb. Volt egy karakterem aminek ez alap tö-je 200se volt, de a magas szerencse miatt verhetetlen volt nagyjából. Harcban is rengeteget jelent.


Szerintem a legfeleslegesebb tulajdonság, de hogy jön a csizma az asztalra, vagyis hogy jön ehhez az egész kérdéskörhöz az, hogy a szerencse jó tulajdonság, vagy nem?
Szerintem az IQ sokkal hasznosabb. Kössük inkább ahhoz. Miért nem jobb az?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.96
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
309. hozzászólás - 2009.12.21. 12:15:19 (Válasz Prisma #305 hozzászólására.)
Az epikust nem szabad se építéshez, se szinthez kötni. Még akkor se ha a vezetőség találta ki. És az építés csak akkor lenne megfelelő ha nem létezne manakonst. Mivel van és elegendő időráfordítással nulla erőforrás használattal növelni lehet vele az építést, nem jó.

Mod: nem ide tartozik
A hozzászólást Faust0ne módosította 2009.12.21. 12:16:51-kor
Time in a bottle
Pontszám: 6.04
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
310. hozzászólás - 2009.12.21. 12:19:34 (Válasz Prisma #308 hozzászólására.)
Te hoztad fel pár Hsz-el feljebb.
Time in a bottle
Pontszám: 4.08
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
311. hozzászólás - 2009.12.21. 12:19:47 (Válasz Faust0ne #309 hozzászólására.)
Idézet: Faust0ne - 2009.12.21. 12:15:19
Az epikust nem szabad se építéshez, se szinthez kötni. Még akkor se ha a vezetőség találta ki.

Ez sajnos már nem opció.


És az építés csak akkor lenne megfelelő ha nem létezne manakonst. Mivel van és elegendő időráfordítással nulla erőforrás használattal növelni lehet vele az építést, nem jó.


Mi a baj a manakonstrukttal? Egyszerűen jól kell belőni az elvárt építési mennyiséget. Egy 10. szintű pók pl. soha nem fog tudni összehozni 2-3 millás építést, manakonstrukttal sem. Egy 40. szintű karakter viszont akkor is, ha nem túl tápos. Megfelelően belőtt határokkal nem okozna gondot a manakonstrukt.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.96
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
312. hozzászólás - 2009.12.21. 12:24:04 (Válasz Prisma #311 hozzászólására.)
Ha türelmes és feszes pók simán összehozza. De mondjuk ne legyen tizes. Legyen az lehetetlen(habár nem az). Legyen 18-20-as. Az már egy laza pók számára se lehetetlen. A probléma ugyanúgy fennáll.
A hozzászólást Faust0ne módosította 2009.12.21. 12:25:38-kor
Time in a bottle
Pontszám: 4.08
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
313. hozzászólás - 2009.12.21. 12:25:22 (Válasz Prisma #305 hozzászólására.)
Valahol vagy én tévedtem el nagyon, vagy te.

A köréépítést megakadályozandó szint/2 bónusz helyett agyalunk, ami közel nem a nagyszöviket érinti.

Hogy jönnek ide a nagyszövik?

Viszont idejönnek az akadémiával nem rendelkező normál szövik, nagyonis.

Edit:
A nagyszövikbe belépők három millákat kell konstrukció nélkül befeccöljenek, hogy bent legyenek.
A hozzászólást Darah módosította 2009.12.21. 12:28:15-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.51
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
314. hozzászólás - 2009.12.21. 13:07:45
Üdv Darah!

A szövetségek és akadémia kérdéskörre áttérni szerintem egy kicsit korai.
Gyakorlatilag az is a szerencse mellett szól, hogy nem lehet kiváltani, ahogy Mortimer írta. Minden karakter eldöntheti, hogy belefektet-e bizonyos mennyiségű lélekenergiát vagy nem.
Szerintem sem szabad olyan feltételeket szabni, melyek számításba vesznek egy csak akadémiával megszerezhető, magas szintű szakértelmet.
Ilyenkor esély lenne rá, hogy aránytalanul sújt sokakat a változtatás.

Birka:
Let. 400k nyers léből 87-es szerencséd lehet, az azért nem csibefasírt 2x szinten!
Amennyiben 1,5-el osztjuk, úgy kaphatsz 58/58-at véd/támra, szerintem nem rokkantál bele, cserébe letettél valamit! (Lehet pont ez lenne a megoldás a kis emberek nagy szövikben érv mellé?)

Igen, jól összegzel (egyébként 28. szintre lesz meg). Én el tudnám fogadni, számba véve azt is, hogy alacsony szintű a karakterem és "eredetileg" a szövetség összes bónuszát megkaptam volna.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.21. 13:08:35-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.51
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
315. hozzászólás - 2009.12.21. 14:21:22 (Válasz Prisma #308 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.12.21. 12:13:13
Idézet: Faust0ne - 2009.12.21. 12:07:20
A szerencse az eggyik legjobb tulajdonság. Ezt csak akkor nem értheted ha pók vagy. És akkor megértem az álláspontodat is. Szerencse kell mindenhez. Térkapuhoz, vadászathoz...stb. Volt egy karakterem aminek ez alap tö-je 200se volt, de a magas szerencse miatt verhetetlen volt nagyjából. Harcban is rengeteget jelent.


Szerintem a legfeleslegesebb tulajdonság, de hogy jön a csizma az asztalra, vagyis hogy jön ehhez az egész kérdéskörhöz az, hogy a szerencse jó tulajdonság, vagy nem?
Szerintem az IQ sokkal hasznosabb. Kössük inkább ahhoz. Miért nem jobb az?


Prisma, szerintem nem az a baj hogy nem tudod, hanem hogy nem akarod megérteni mások mondanivalóját. Nem azért akarjuk a szerencséhez kötni a dolgot, mert azt a tulajdonságot hú de szeretjük (pedig amúgy szeretjük... ), hanem azért, mert az a Nyers beépített LE mérőszáma. Ha lenne egy olyan sor a karakterlapon, hogy "nyers beépített LE", akkor ahhoz kötnénk.

Az IQ meg attól nő, hogy ARRA költöd a LE-t, és nem az építésre. Ezért nem lenne jobb. Ha még ezután sem érted, inkább hagy el a topicot, nincs szükség arra, hogy ezzel a hozzáállással hátráltasd a fejlesztést...
Pontszám: 5.05
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
316. hozzászólás - 2009.12.21. 14:32:04 (Válasz Darah #313 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.12.21. 12:25:22
Valahol vagy én tévedtem el nagyon, vagy te.

Ebben most nem akarok állást foglalni.


A köréépítést megakadályozandó szint/2 bónusz helyett agyalunk, ami közel nem a nagyszöviket érinti.
Hogy jönnek ide a nagyszövik?


A következőképpen jönnek ide.
Te ezt írtad:

hogyan lehessen arányosan belevenni a konstit, és az mivel lesz a gyenge karakternek kifizetődőbb, főleg, hogy bőszen magas akadémiához kötött szaki, magas tanulásszinten, ami leginkább a gyengébb (még kisebb) szövetségeknek nincs


Erre én ezt válaszoltam:

amiket most korlátozni kellene, kizárólag nagy szövetségeknél fordulnak elő (magas szintű epik tárgyak, maxos harci bónuszok)

Elismerem, helytelen volt a szóhasználat, nem biztos, hogy nagy szöviről van szó, de a lényeg az, hogy a magas szintű akadémia elérhető az ilyen szövetségek számára. Az a szövetség, amely képes magas szintű epikusokat leverni, és legalább 10-15. szintű harci épületei vannak, az már rég felépítette az akadémiát (vagy megtehetné).

Az építés alapú korlátot pedig nyilván úgy kell belőni, hogy az alacsony szintű bónuszokhoz olyan kevés építés legyen előírva, hogy manakonstrukt nélkül is összehozható legyen.

Miklós egyébként azt írta, hogy erre sajnos nem lesz egyszerű képlet, hanem táblázat kell. Abban biztos, hogy igaza van, hogy egyszerű képlet semmiképpen nem az igazi. Jó lehet viszont egy akár 3 részre bontott meghatározás is: 0-20-as bónuszig X képlet, 21-40-ig Y képlet, 41-75-ig pedig Z képlet. Nekrofunra pedig ugyanezek a képletek, csak éppen 0-5-ig, 6-10-ig, és 11-15-ig. Az a sejtésem, hogy adható olyan X, Y, és Z képlet, ami egészen jól lefedi az összes szintet.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.09
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
317. hozzászólás - 2009.12.21. 14:35:39 (Válasz Cavalorn #315 hozzászólására.)
Idézet: Cavalorn - 2009.12.21. 14:21:22
hanem azért, mert az a Nyers beépített LE mérőszáma.

Én láttam egy olyan mérőszámot a karakterlapon, hogy összes építés. Az szerintem sokkal jobban mutatja, hogy mennyit épített a karakter, mint a szerencse.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.36
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
318. hozzászólás - 2009.12.21. 14:44:11 (Válasz Prisma #317 hozzászólására.)
A szerencse azt mutatja, hogy mennyi erőforrást fektettél a klánbónuszokba.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.42
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
319. hozzászólás - 2009.12.21. 14:59:53 (Válasz Prisma #316 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.12.21. 14:32:04

Elismerem, helytelen volt a szóhasználat, nem biztos, hogy nagy szöviről van szó, de a lényeg az, hogy a magas szintű akadémia elérhető az ilyen szövetségek számára. Az a szövetség, amely képes magas szintű epikusokat leverni, és legalább 10-15. szintű harci épületei vannak, az már rég felépítette az akadémiát (vagy megtehetné).


Induljunk ki abból, amit szintén Miklós mondott, hogy pusztán az extremitást akarja szűrni, és nem átdobálni a játékosokat a palánkon.

Ha te abból indulsz ki, hogy azért jó a konsti beleszámítása az építésbe, mert ezek a köréépült szövik rendelkezhetnek az akadémiával, ha akarnak, de nem veszed figyelembe a normál fejlődéssel növő szövetségeket, akkor nem az extremitást fogod szűrni, hanem a normál építést-beépülést nevezed ki extrémnek.
Egyikre ráterheled még az akadémia felhúzásának összes költségét is /3 arányú tiszta LE-ben, szemben a másikkal, akinek a tanulását és a szakiját kell felnyomia "mindössze" a konstihoz.
(ha kicsi szintű, a mágiáját is)

És itt máris megdőlt az az elv, amire előrébb hivatkoztál, miszerint a gyengébb karaktereket nem veszi figyelembe a szerencse.
Holott pont az, ami mindenkit teljesen egyformán vesz figyelembe, függetlenül attól, hogy hová, és mennyiért akar beépülni adott tag, valamint ő maga eldöntheti, mennyi bónusz elegendő neki.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.01
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
320. hozzászólás - 2009.12.21. 15:10:24 (Válasz Birka #268 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.12.21. 09:51:41


100k építésből megvan az 50-es szerencse az 10-es védőfal/gyakteret engedélyez.
A 75-os bónuszok 112-es szerencsénél lennének, ami kb 50-55. szint környékén reális elképzelés. (Hamarabb normál szövi fel se tudja húzni az épületelet hozzá!)

Azért irreálisan magas követelményeket nem kéne állítani. Szerintem meg 60-as szerencsére már simán meglehetne kapni a 60 támadás/védést. Ez az építés bónusszal együtt már igen szép építést jelent.

És az epikus tárgyakat is hozzá lehetne simán kötni, miért kéne szint szerint korlátozni? 60-as szerencsével miért ne lehessen 60-as tárgyam, ha beépítettem annyit, hogy van már 60 szerencsém... Ezzel a körülépítés egy az egybe meg lehetne szüntetni. És senkit sem érne hátrány a szintje miatt.
NoFear - V1
Pontszám: 8.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!