Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Epikus tárgyak elérhetősége
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
341. hozzászólás - 2009.12.21. 20:15:20 (Válasz Prisma #339 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.12.21. 17:47:20

Ez miért alávalóbb, mint az, aki szerencsét növelt? A mágiának ráadásul még annyi haszna sincsen, mint a szerencsének.


Nem hiszem el, tényleg komolyan gondolja!!! LOL!! xD Prisma, nem gondolkoztál még rajta, hogy miért nincs még egy bajnokid se?? Álljuk körbe és nevessük ki, én ezt nem bírom tovább...
Pontszám: 5.03
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
342. hozzászólás - 2009.12.21. 20:22:22
csatlakozom az előttem levőhöz
Ez, amit itt most felvetettetek, megint a kicsiket hátrányosan megkülönbözteti. Az epikus izével én max 28-as epikus cuccot hordhatnék, olyan meg nincs. Hidd el, kedves Prisma, hogy jó ez így mindenkinek, csak neked nem. Ha ebből változtatás lesz, az nagyon dúrva következményekkel fog járni, nem gondolod?
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 4.69
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
343. hozzászólás - 2009.12.21. 21:13:03
Nem értem ezt a felvetést. Azt állítottam, hogy annak a szövetségnek, akinek maxosak a harci épületei, jó eséllyel az akadémiája is maxos. Ha nem így gondolod, akkor mutass nekem, kérlek, egy olyan szövetséget, amelynek max közeliek a harci épületei, de nincsen akadémiája.


én egész véletlenül ismerek egyet.
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 4.94
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
344. hozzászólás - 2009.12.22. 08:55:50
A szerencsés dolog hátrányosan érinti azokat a karikat is, akik építést fejlesztettek először és utána kezdtek építeni.
Az egész bónuszos dolog az alacsony szintűeket érinti leginkább. Itt pedig bár a manakonsitit fújolják stb stb valójában sokkal kisebb a szerepe. Továbbá az übermenchek elfelejtik, h a manakonsti semmit sem ér ilyen szinten, ha nem áldozol arányosan nagyságrendekkel több Lét a szakira, ill mágiára ill tárgy vásárlásra.

Az építés szaki viszont mindenki által elérhető, nem kell hozzá akadémia. Aki beleöl alacsony szinteken hatalmasnak számító léket utána meg pofára esik, mert ha ezt beépíti simán akkor sokkal több bónuszt kap.

Ha csak a szerencsét nézzük akkor oda Miklós imádott szabadsága:
- egy olyan tulajdonság fejlesztése lesz kötelező amit sokan nem tartanak értelmesnek szubjektív véleményük szerint
- az alacsonyabb szintűek kevésbé lesznek a szöviknek hasznosak, mivel nem fognak építést fejleszteni, inkább építik a szakira költendő Lét
-a 15 apró lényt vadássz stb stb küldetés nagyságrendekkel nehezebben lehet majd megcsinálni akövetkező generációba tartozó szövitag játékosoknak mint azoknak akik már túlhaladták
- hátrányosan érinti azokat akiknek már ki lett fejlesztve az építés, mankonsti szaki, a konsti miatt esetleg öltözős szettet vettek, mágiát növeltek azokkal szembe akik csak menetelnek a vakvilágba
- sokkal kisebb értelme lesz belépni nagy bónszt adó szövibe közép szinten, hha naturális lé kell a bónuszokhoz, mig a kis szövi kútját feltölti építéssel a játékos és a bónuszainak használatához pedig elég a kevesebb betöltött Lé.
Pontszám: 8.40
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
345. hozzászólás - 2009.12.22. 09:05:16
Még egy dolog: aki alacsony szinten manakonstival épített- félreértés elkerülése végett én építést fejlesztettem- annak

1. vagy semmit sem érő mennyiség
2. vagy iszonyat sokat áldozott rá
3. vagy nagyon sok napja játszik

Prismát megszóljátok mert éíptése manakonsti. de ne felejtsük el miről is beszélünk akkor: egy a szakértelmet kifejlesztő játékosról nagyon hosszú ideje folyamatosan konstival épít.
Márpedig akkor ott vagyunk, h hátrányosan érinti a fejlesztés azokat, akik hosszú ideje játszanak, előre terveztek és nem egy nem rég induló semmit sem tettem a bónuszért játékos.

Az entitás épület aránylag egy új fejlesztés a 2. szint epik épülethezhez kötött. Ugyan vezessük már be, h szint*2-3 szerencse kell a használhatához. Hiszen aki felépítette az szinte biztos, h kőkeményen konstival nyomta, hogy mert ilyet?
Mit is szolna fent a nép, akik építésnek lassan 80% is konsti lehet? Őket miért nem kötelezzük szerencse növelésre?


jahhh,hogy alacsony szinten egyébként is ez a nagy szabadságot biztosító terv....
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.12.22. 09:06:41-kor
Pontszám: 8.40
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
346. hozzászólás - 2009.12.22. 10:58:50 (Válasz BaalCain #345 hozzászólására.)
Az epikus tárgyaktól teljesen elvonatkoztatva mondom a következőket.

A szerencse az egyik leghasznosabb tulajdonság a csatában. Két olyan tulajdonság van, amit bármeddig érdemes tolni, ez az erő és a taumaturgia. Ezektől függ a karakter sebzése. Az összes többi tulajdonság növelésének csak egy pontig van hatása. Hiába van bődületes nagy támadása a karakternek, ha már elérte a 80%-ot a találat esélye, a támadás nem fogja tovább növelni. Hiába van a karakternek 100-al nagyobb IQ-ja mint a másiknak, 80% esélye lesz akkor is a varázslat sikerére és nem több.

Viszont ha nem fejleszti a szerencsét, akkor ez a 80% már csak 70%. Bármilyen nagy is a többiekhez képest az IQ-ja, 30%-ban nem fog bejönni a varázslata, sőt, az ellenfél varázslata találni fog 30%-ban.
Ha viszont magas a szerencséje, máris 90% esélye van a varázslatainak, és az ellenfelének csak 10%.

A szerencsét elhanyagolni véleményem szerint igen nagy baklövés, hiszen ez az a tulajdonság ami a portyába mindenhol beleszól.

A manakonstrukció jó dolog, nagyon olcsón lehet vele gyorsan építkezni, de a LE-ből építést nem helyettesíti a szerencse fejlesztés miatt.

Idézet: BaalCain - 2009.12.22. 09:05:16
Márpedig akkor ott vagyunk, h hátrányosan érinti a fejlesztés azokat, akik hosszú ideje játszanak, előre terveztek

Ez minden egyes fejlesztéssel így van. Amikor megjelent a KH, hátrányosan érintett azokhoz képest akik közelharcra gyúrtak, mert én nem tudtam eltalálni őket, nem tudtam a bénítós küldit csinálni, de alkalmazkodtam. Miután feltoltam 160-ról 320-ra az erőmet, Miklós adott egy pofont az erőbónusznak, és az állatok sebzésének, ami megintcsak hátrányosan érintett, de alkalmazkodtam, és elkezdtem taumaturgiát fejleszteni.
A játék folyamatosan változik, a játékosok kérésére és a játékvezetés döntései alapján. Aki sikeres akar maradni, annak tudnia kell alkalmazkodni.


Prismának pedig tényleg csak azt tudom tanácsolni teljesen függetlenül attól, hogy kell-e az epikus kincsekhez szerencse vagy sem,hogy kezdje el fejleszteni, és látszódni fog a pozitív eredménye.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.51
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
347. hozzászólás - 2009.12.22. 17:12:57 (Válasz Ariel #346 hozzászólására.)
Ariel, amikor bejött a KH, neked nem volt jó, de tudatos fejlesztéssel ki tudtad hozni belőle, ami neked optimális.
Ugyanis a KH egy fejlesztés volt.
Most kettő darab butításról beszélünk, ami ha bejön, mindenkit csak negatívan érint, nem lehet belőle kihozni semmit.
Ez a különbség.
A másik fontos dolog, hogy értem én, hogy alacsony szinten durvának tűnnek azok a bónuszok, DE akiknek ezek megvannak, 90%-ban nem fog a játékuk tőle változni, ha elveszik tőlük.
Viszont ez butítás a játékosállomány egészét is fogja étinteni, mégha csak 10%-ot is, DE keserű lesz tőle a szájuk íze, hisz csak és kizárólag negatívan tudja őket érinteni.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.95
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
348. hozzászólás - 2009.12.22. 17:28:46
Üdv Viktor!

Mint már korábban írtam, nem ezen a fórumon találták ki a butítást.
Az elején a változtatást szinthez szerette volna Miklós kötni, ami egyaránt rossz lett volna az alacsony szintűeknek, a pókoknak, VF-eseknek, és a több milliót építő magasszintű karaktereknek.
Ez a fórum arról szólt, hogy Miklósnak jelezzük, kell egy olyan alternatíva, ami minél kevesebb embert érint hátrányosan, úgy hogy közben megfelel a kritériumoknak. Ő pedig az un. körbeépítés ellen akar fellépni.

Szóval a változtatást már eldöntötte Miklós.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.22. 17:33:03-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.85
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
349. hozzászólás - 2009.12.22. 17:33:00 (Válasz Let. #348 hozzászólására.)
Tudom én, csak Ariel úgy írt róla, mintha ez egy fejlsztés lenne, amihez lehet jól alkalmazkoni.
Nos ez nincs így, ne keverjük azért a szezont a fazonnal.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.56
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
350. hozzászólás - 2009.12.22. 17:41:03 (Válasz Almási Viktor #347 hozzászólására.)
A KH lehet, hogy nem a legjobb példa volt, akkor maradjunk a mostani "állatreformnál", ami szintén butítás. Az állataim már nem ütnek kritikust, 20%-al kevesebbet ér emellett az erőm. Ezzel azok jártak jól, akik sosem ütöttek kritikusat az állatokkal, és nem közelharci sebzésre támaszkodtak főként. Nekik semmi nem változott, én megszívtam.

A mostani "butítás" is hasonló. Alkalmazkodni kell, ha talpon akar maradni a karakter.

Amiket az előző hsz-ben írtam, azt teljesen függetlenül írtam a mostani butítástól, ha pedig a korábbi hozzászólásaimat is elolvasod, látni fogod, hogy mi a véleményem róla: Az epikusok korlátozása igazából csepp a tengerben, nem itt kellene kezdeni a javítgatást.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.79
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
351. hozzászólás - 2009.12.22. 17:46:48 (Válasz Ariel #350 hozzászólására.)
A mostani állatreformról sem hallotam olyan kommentet, hogy jól sült volna el, igen ez már jó hasonlat, az is butítás volt
Nekem nem kell alkalmazkodnom semmihez, TOP vagyok a szintemen.
Pusztán az epikus kincsek miatt morgolódom, egy nagyon színes elemet butítanának le a játék majdnem minden szintjén.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.56
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
352. hozzászólás - 2009.12.22. 17:52:29 (Válasz Almási Viktor #351 hozzászólására.)
A KH példám mellett is szerepelt a sebzéscsökkentés, és az állatok butítása, ezek szerint odáig már nem jutottál el
Egyébként a KH is csak szopatás volt azoknak, akik nem tudják legyőzni őket, de a KH folyamatosan támadta őket.

A Miklós által kiírt kérdőív szerint szinthez lenne kötve az epikus tárgyak használhatósága. Ha megszavazzák, akkor nem hiszem, hogy Miklós változtatna a tervén és szerencséhez kötné. Ha pedig nem szavazzák meg, akkor gyanítom, hogy nem lesz változás.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.12.22. 17:53:05-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.79
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
353. hozzászólás - 2009.12.22. 17:58:37 (Válasz Ariel #352 hozzászólására.)
Hát azon átsiklottam, bocsi, van az a rossz szokásom, hogy nem olvasom végig a HSZ-eket, sajnos sok gyűlik fel egy nap és nincs időm mindet elolvasni rendesen.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.28
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
354. hozzászólás - 2009.12.22. 18:31:09
A kérdőív alapján biztosra vehető, hogy az epikus tárgy korlátozása szint alapú lesz. Belegondolva azonban ez tulajdonképpen logikus. Az eredeti felvetés az volt, hogy a kezdőket demoralizálja, ha az ellenfelük 80. szintű epik tárgy segítségével gyakja le őket. Márpedig ezen nem segítene az sem, ha úgymond "kiérdemelten" kapta volna meg a 80. szintű tárgyat az illető. Az áldozat szempontjából ez ugye irreleváns. Nem véletlen, hogy hiába érdemelné ki akárhogyan, egy 10. szintű karakter nem tud 80. szintű tárgyat venni a kufárnál. Logikus, mert egyébként óriási különbségek tudnának kialakulni. A kezdőt ilyen esetben sem vigasztalná semmilyen körülmény, ami az őt legyakót egy 80. szintű tárgyhoz juttatta. A szint alapú epik tárgy korlát tehát tulajdonképpen logikus.
Ha viszont az logikus, akkor miért ne lenne a harci bónuszok szint alapú korlátja is az? A kezdőt megint csak nem vigasztalja, hogy a kigyúrt pók olyan sok lét rabolt össze, hogy a megfelelő építést/szerencsét/akármit össze tudta hozni, számára ugyanolyan frusztráló lesz, ha +60-nal eltapossák. Tulajdonképpen mi is indokolja, hogy különböző feltétele legyen az epik korlátnak, mint a harci bónusznak?

Félreértések elkerülése végett, megismétlem, hogy ez az egész ügy szerintem nem időszerű, és az egyik legjelentéktelenebb problémának tartom. Sajnos azonban a kerekek mozgásba lendültek, mindenképpen lesz korlát.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.96
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
355. hozzászólás - 2009.12.22. 18:56:04
Üdv Prisma!

Tulajdonképpen mi is indokolja, hogy különböző feltétele legyen az epik korlátnak, mint a harci bónusznak?


Az, hogy valaki rengeteg LE-t áldoz azért a szövetségi bónuszért, pedig a szintje alacsony.
Kérlek, ne térjünk vissza a kezdetekhez. Annyiban tér el a véleményed, hogy te összes építéshez, mások szerencséhez kötnék a bónuszt.
A szövetségi bónuszok és az epikus tárgyak külön kérdés.
Miklós már külön kezeli, és szerinte sem jó a szint alapú korlát szövetségi bónuszoknál.

Akit érdekel, olvasson vissza.


Let

Ui: Valóban még ennél komolyabb problémák is akadnak. A változtatás, ahogy mondtad biztos - remélem lehet tompítani a veszteséget.
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.22. 19:01:26-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.86
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
356. hozzászólás - 2009.12.22. 20:04:53
Örömmel láttam, hogy Mási kolléga milyen korrekten csevegett az általa hőn szeretett szövetség egyik érdemes tagjával, Ariellel. És mindkettőtökkel egyet tudok érteni és jó volt olvasni a stílusa miatt is a levelezéseteket.

Azzal is egyet kell értenem, hogy alkalmazkodni kell folyamatosan és azzal is hogy a mostani fejlesztés tervezetek (butítás tervezetek pontosabban) tényleg csak cseppek a tengerben, nem ilyen dolgokkal kéne a JV-nek foglalkoznia. Viszont ha már ez történik, akkor kérem az illetékeseket, hogy átgondoltan tegyék. Sajnos az epikus cuccoknál pont egy játékot színesítő elemet vonnának meg tőlünk. Én személy szerint az epikus cuccokhoz nem a táp jellege miatt ragaszkodnék, ha csak jóval értéktelenebb dolgok esnének ki annak is nagyon tudnék örülni.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.47
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
357. hozzászólás - 2009.12.22. 20:10:53
Eddig nem nagyon foglalkoztam ezzel a topickal, gondoltam úgysem lesz belőle semmi, de most elmagyarázná nekem valaki itt vagy pmben, hogy mi lesz a változtatás? Tudom, olvassak vissza, de nem igazán értem, mert sok mindenről volt itt szó, és egy, a dolgot jobban átlátó játékos esetleg felkapcsolná a buksimban a villanyt. Köszi.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.19
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
358. hozzászólás - 2009.12.22. 20:15:47
kezdj el egy vadászatot, és akkor kapsz egy kérdőívet, a kérdések az itt megbeszéltekről szólnak kb
A hozzászólást Eardog módosította 2009.12.22. 20:16:02-kor
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.59
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
359. hozzászólás - 2009.12.22. 20:17:19 (Válasz Ösvényjáró #356 hozzászólására.)
Idézet: Ösvényjáró - 2009.12.22. 20:04:53
Sajnos az epikus cuccoknál pont egy játékot színesítő elemet vonnának meg tőlünk. Én személy szerint az epikus cuccokhoz nem a táp jellege miatt ragaszkodnék, ha csak jóval értéktelenebb dolgok esnének ki annak is nagyon tudnék örülni.


Miklós leírta, hogy az epikus cuccok nem borítják fel a karakterek közti egyensúlyt, csupán a prémium tagság nyújtotta előnyöket lehet vele negálni. (Nem kell megvenni az enyészmestert, ha a nyaklánom úgy is ad +10 támadást és védekezést, stb.)

Emiatt mondom én még mindig azt, hogy jó lenne, ha bekerülne egy alternatív, ősköves megoldás is. A korlátozást fel lehetne úgy oldani, hogy minden + szint a karakter szintjéhez mondjuk 1 őskőbe kerülne. (Egy 29. szintű játékosnak a kincspontokon kívül 1 őskőbe kerülne egy 60. szintű tárgy használata, egy 10. szintűnek meg 20 őskőbe.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.22
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
360. hozzászólás - 2009.12.22. 20:17:56 (Válasz Eardog #358 hozzászólására.)
Azt megkaptam, de itt írtak szerencséről, szintről, össz építésről, és nemtudom végülis mi lett a végső. Mert azt is olvastam, hogy Miklós már döntött. Sok a hsz.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.46
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!