Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Epikus tárgyak elérhetősége
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
201. hozzászólás - 2009.12.20. 19:48:52
Esetleg az epikus tárgyakat nem lehetett-lehetne szintfüggő bónusszal ellátni?
A Mágiaelnyelőhőz hasonlóan? Így lenne esély specializálódásra is, és lehet többen jutnának hozzá. S nem lehetne ilyen probléma, hogy 12. szinten valaki kap +10Iq-t például..
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.51
irritálóEbegab92Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
202. hozzászólás - 2009.12.20. 19:53:35
Tényleg!Ez így hirtelen nekem ez eszembe sem jutott.Mert ott vannak az olyan cuccok,hogy Chara-din szimbóluma,Leah rablánca stb...,amik nagyjából egy 50-es karinak semmire sem jó.Ha szinttől függően változnának,úgy meg lenne oldva a probléma.Ám így egy gyenge cuccból később über erős lenne,a jobbak pedig hiper über erősek.
Ebegab92-VILAG1-en (gyémánt horda)Kovales kötés tagokat keres!
Pontszám: 6.30
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
203. hozzászólás - 2009.12.20. 20:15:34 (Válasz Darah #199 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.12.20. 19:43:25
Ez az entitásnál hogyan érvényesülne?

Szerintem entitásnál nem kell semmiféle korlát, aki le tud akkora entitást verni, az megérdemli. Ez egyébként - tapasztalatom szerint - elég jó természetes korlát. Nekem már a szintemhez képest hússzal magasabb szintű tárgyat dobó entitás ellen sincsen szemernyi esélyem sem, pedig nem számítok gyengének a szintemen.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.82
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
204. hozzászólás - 2009.12.20. 20:20:34 (Válasz Prisma #203 hozzászólására.)
Ez oké, de egy tárgynak kétféle működést írnál elő, ami nem tudom mennyire menne.
Mert megszerezni ezek szerint meg tudná a kisebb is, csak használni nem, míg bele nem nő.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.34
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
205. hozzászólás - 2009.12.20. 20:21:50 (Válasz Ricardo #200 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.12.20. 19:47:30
Mi számít tápnak?

A Tharr csatagyűrűje "csak" 15 támadást ad meg krit ütést meg kivégzést. Mégis jó lenne mondjuk 8. szinten. De vegyük a leggyengébbeket. +20 egészség meg +20 varázslat elnyelés azt jelenti 3. szinten, hogy megduplázom az egészségemet és kb fixen 1-eket sebződök a vari körben.

Ez a szisztéma azért nem jó, mert mindenkinek más a táp tárgy.


Elismerem, tényleg nem a legjobb megoldás, de nem azért, mert mindenkinek más a táp (mert ez azért valamennyire egyértelmű), hanem inkább azért, mert nagyon magas szinten már csaknem minden tárgy nagyon erős. Tény, hogy a 90. szintű tárgyak között már nem nagyon van olyan, ami egy 3. szintűre aggatva ne lenne kirívóan nagy táp.

Az a gond, hogy kezd nagyon úgy tűnni, hogy semmiképpen nem lehet ezt a korlátozást úgy megoldani, hogy ne kelljen komolyan belenyúlni sok mindenbe. Márpedig tényleg nem ez a legfontosabb probléma, úgyhogy ha nem lehet nagyon egyszerűen megoldani, akkor nem érdemes a közeljövőben fejlesztési erőforrást erre átirányítani.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.97
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
206. hozzászólás - 2009.12.20. 20:26:08 (Válasz Darah #195 hozzászólására.)
Valóban, ez is igaz, ez is lehet oka a köré építésnek. Ha jól tudom, ennek a gatyába rázása is épp folyamatban van, szóval az hamarosan nem 60 60 15 lesz.

Ez is jól példázza, hogy nem egy problémával állunk szemben, sok kiskaput tartalmaz a rendszer az ügyeskedők számára.

Mindenesetre, az épület bónuszok megtárgyalását (és hogy ki milyen mértékben használhassa) szerintem nem volna tanácsos behozni ide, mert akkor lassan tényleg összjáték-reform topic lesz.

Tény, hogy azon is változtatni kell, mint ahogy a tárgyak elérhetőségi / használhatósági követelményén is.

Fenntartom azt a véleményemet, hogy a tárgyak használatát szint + kereskedelemhez volna érdemes kötni. Ez kufár esetében ugye semmi változást nem eredményezne, csak az epik tárgyak esetén lenne jelentős változás.

Vannak ötleteim arra is, mit lehetne kezdeni a kis karaktereknél ragadt, általuk nem használható tárgyakkal.
Pontszám: 6.60
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
207. hozzászólás - 2009.12.20. 20:43:51 (Válasz Constantin #201 hozzászólására.)
Ezt én is javasoltam kb. 3 hónapja, de sajnos nem talált nyitott ajtókra a javaslat.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,214.20#hsz28

Pedig nagyot lendítene a tárgyak használhatóságán, sokkal kevesebb tárgyat kellene kiagyalni, mindenki a saját szintjének/erejének megfelelő bónuszokat kaphatna.
Pontszám: 7.73
népszerűHeyhoFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
208. hozzászólás - 2009.12.20. 20:46:29 (Válasz Prisma #197 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.12.20. 18:46:23
A probléma ugye nem maga az a tény, hogy magas szintű epikus tárgyakkal rohangálnak az alacsony szintű karakterek, hanem hogy olyanokkal, amik olyan táposak, hogy nyilván nem a kicsiknek szánták őket. Probléma tehát konkrét tárgyakkal van: LE szívó, +LE adó, fejlesztési költség csökkentő, és egyéb LE/TP javító tárgyakkal. Az ilyen azonban ritka.

Megnéztem az epikus tárgyak listáját, 10 szintenként kb. 1, maximum 2 olyan tárgy van, ami alacsony szinten tényleg nagy táp. Mi lenne, ha ezek a tárgyak be lennének flagelve, és a szintkorlát csak rájuk lenne érvényes? Ez minimális mértékben forgatná fel a mostani helyzetet, viszont az igazán durva dolgokat kiszűrné. Egyébként is van már megkülönböztetés az epikus tárgyak között, pl. Büntetőt ugye nem lehet kiütni entitásból. Flagelt tárgyakra akár egészen szigorú korlátot is be lehetne vezetni, mondjuk szint+10-es tárgyat lehessen használni.

Ezt viszonylag egyszerű megvalósítani, és nem igényli a teljes epikus rendszer újragondolását.


Hát, azért sztem egy kicsi karinak(1-10szint) azért nem rossz egy 10IQ, 10támadás, vagy mondjuk egy brutalantusz 7% bénítással, 7IQ, 7támadással...ha ezt felhúzza, ergo nagyobb eséllyel nyer, nagyobb eséllyel győz, végez ki, több LE-t szerez, továbbá erősebb embereket tud támadni, akiknél valsz több LE is van....tehát minden magas szintű epik tárgy táp, nem csak az LE szerző, olcsósító, amit írtál, bár azok a legdurvábbak, azt aláírom
Pontszám: 4
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
209. hozzászólás - 2009.12.20. 20:47:57 (Válasz Heyho #208 hozzászólására.)
Egyet értek, mintha csak az én gondolataimat fogalmaztad volna meg
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.61
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
210. hozzászólás - 2009.12.20. 20:54:41
Ez nem megoldás erre a problémára, de én még mindig azt mondom, hogy túl sokat adnak magas szinten az epik tárgyak, 10-20 IQ, támadás, stb, továbbá a tárgyak is sokat adnak 40IQ, stb, és lassan már ott tartunk, hogy a TÖ elhanyagolható lesz a cuccok adta bónuszok mellett, ergo egy szar kari is jó lesz, egy jó kari nem lesz sokkal jobb....sztem ezen kéne változtati, visszagyengiteni az összes tárgyat, epikus cuccot, mondjuk százalékosan visszavennék minden tul, szakipont, sebés egyéb bónusz tul értékéből 30-50%-ot. %-osan azért is jó, mert magas szinten nagy számoknál több jön le...sztem ha belegondolunk a játék első 20-30 szintje az még igazán jó, mert ott még nincsenek kirívó különbségek a fegyók között, ott még a TÖ számít...de feljebb....
A hozzászólást Eardog módosította 2009.12.20. 20:55:02-kor
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 4.07
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
211. hozzászólás - 2009.12.20. 20:55:00
Rövid összefoglalás:

1.) A játék szabadságát meg akarom tartani, csak az extrém eseteket akarom elkerülni. (pl. 1. szinten 60-es elnyelés. És Ariel: ez nem piszlicsáré dolog, meg lehet csinálni). Szó sem volt arról, hogy a tárgy szintje ne lehessen nagyobb, mint a karakteré, ez a korlátozás értelmetlenül túlzó lenne.
2.) Nem akarok olyan túlkomplikált képletet, amit senki sem ért.
3.) Az építéshez való kötés nem jó ötlet. Abból nem lesz baj, ha egy 80. szintű karakter keveset épített, és mégis használhat 80. szintű tárgyat. A gond abból lehet, ha a 80. szintű karakter 300. szintű tárgyat használhat.

Egy egyszerű, csak az extrém módon exploitoló, vfezőket nem korlátozó, szinthez kötött megoldás, ahogy többen javasolták is:
- Egy karakter max. olyan szintű epikus tárgyat használhat, amelynek a szintje másfélszerese (esetleg kétszerese?) az ő szintjének.
- Gyakorlótér / Védőfal/Nekrofun trón: maximum szint/2 szintnyi számít. Tehát egy 20. szintű karakternek max. 10 szint. Ez már egyébként hónapokkal ezelőtt be lett ígérve.
Pontszám: 4.93
kedvelt tagSkubiNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
212. hozzászólás - 2009.12.20. 20:56:03
Sziasztok!

Bocsi, hogy ide és nem a témával kapcsolatos, de nem tudom pontosan hová is kéne....
Nézegettem a Végzetúr Wikin az Epikus csata ellenfeleket és mi pont ott tartunk ami még nem szerepel vagy csak kimaradt:

Aktuális epikus ellenfél
Stompanus, a hadroszaurusz 28.000 ÉP

(Ha esetleg pótolni szeretnétek a Wikin.)

Bocs, ha rosszkor rossz helyre.

Kellemes ünnepeket nektek.
Pontszám: 6.14
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
213. hozzászólás - 2009.12.20. 20:58:35
tetszik az épületbónuszos dolog mindenképp, az epikus tárgy az mondjuk szint x 2 lenne jó, de itt meg az a baj, hogy nem mindengy hogy 1 x 2 vagy 50 x 2-ről van szó....de mondjuk ez tényleg abban jó, hogy megakadályozza, hogy kis kari magas cumót viseljen...

És akkor azokkal mi lesz, akikre ez a feltétel nem teljesül? Vagyis birtokol sokkal magasabb szintű tárgyat? Leeseik róla, és nem tudja addig felvenni, amíg nem felel meg a kritériumnak?
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.61
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
214. hozzászólás - 2009.12.20. 21:03:16
Abban egyetértek, hogy az epik tárgyakkal kezdeni kell valamit, hogy ne kerülhessenek túl alacsony szintű karakterek kezébe, de könyörgöm, ne szinthez kössük már! Az alapvető probléma az, hogyha az adott karakter nem dolgozott meg a tárgyért. Például köréépítenek egy szövestéget, és ingyen kiütik neki. De vegyük például az én példámat, 40. szintű vagyok, VF/portyás alternatív valami. A szövetségemben nagyon sok erős és magas szintű tag van, haladnak is az epikkel rendesen. Most tartunk a 70es tárgyaknál. A brutálabb tárgyak 1500 kincspont körül szoktak elmenni, nekem van most cirka 500. +1000 kincspontért ~1.666.666 nyers LE-t kéne beépítenem. Ne gyertek nekem a manakonstrukcióval, azzal mindenki épít, többszörannyit mint én. Az epiket meg persze megkarcolni sem tudom. Na most 1 millió LE-ből simán kihúzok egy tulajdonságot 150ről 200ra durván. Még ha tényleg beépíteném ezt a LE-t, akkor is necces lenne durva tárgyat szerezni. És ti most azt akarjátok elérni, hogy még ha neadjisten tényleg szereznék valami imba tárgyat, akkor se használhassam rendesen. Hát köszönöm szépen...
Kicsit a kreatívos mókára emlékeztet ez az egész, a kreatív egy jól működő szakértelem volt, 2 ember csinált vele brutál exploitot, és ezért mindenki meg lett szivatva a korláttal. Itt nem kéne elkövetni ugyanezt a hibát. Legyen minimum kincspont költség, vagy akármi, csak NE szint...
Pontszám: 4.76
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
215. hozzászólás - 2009.12.20. 21:04:00
Tiszteletem!

Mint alacsony szintű (26) Vf-es, vegyes fejlesztésű (portya és vadászat kombinálva) karakterrel játszó, szeretném, ha meghallgatnátok a véleményem.

Személy szerint azt is problémásnak látom, hogy aki alkalmazkodott a rendszerhez, és a nagyobb bónuszok miatt egy nagy szövetséghez csatlakozott, ezzel komoly áldozatot vállalt és akár hetekig is csak épít, azt komolyan megbünteti az új rendszer.
Szerintem pl. 1.3 milliós lélekkút feltöltése esetén ne legyenek ilyen támadás, stb korlátozások.
Aki most tölt egy nagy kutat, az hátrányba kerül azokkal szemben akik eddig is éltek a rendszer előnyeivel, a beépítés után pedig értelmetlené válik a sok áldozat.

Epikus tárgy esetén szerintem a szint kétszerese esetleg reális lehet. Különben VF-es karakterrel sosem kapok epikus tárgyat. Remélem tehát, hogy ennél komolyabb korlát nem lesz.

Tisztelettel
Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.46
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
216. hozzászólás - 2009.12.20. 21:06:10 (Válasz Cavalorn #214 hozzászólására.)
Idézet: Cavalorn - 2009.12.20. 21:03:16
Abban egyetértek, hogy az epik tárgyakkal kezdeni kell valamit, hogy ne kerülhessenek túl alacsony szintű karakterek kezébe, de könyörgöm, ne szinthez kössük már! Az alapvető probléma az, hogyha az adott karakter nem dolgozott meg a tárgyért. Például köréépítenek egy szövestéget, és ingyen kiütik neki. De vegyük például az én példámat, 40. szintű vagyok, VF/portyás alternatív valami. A szövetségemben nagyon sok erős és magas szintű tag van, haladnak is az epikkel rendesen. Most tartunk a 70es tárgyaknál. A brutálabb tárgyak 1500 kincspont körül szoktak elmenni, nekem van most cirka 500. +1000 kincspontért ~1.666.666 nyers LE-t kéne beépítenem. Ne gyertek nekem a manakonstrukcióval, azzal mindenki épít, többszörannyit mint én. Az epiket meg persze megkarcolni sem tudom. Na most 1 millió LE-ből simán kihúzok egy tulajdonságot 150ről 200ra durván. Még ha tényleg beépíteném ezt a LE-t, akkor is necces lenne durva tárgyat szerezni. És ti most azt akarjátok elérni, hogy még ha neadjisten tényleg szereznék valami imba tárgyat, akkor se használhassam rendesen. Hát köszönöm szépen...
Kicsit a kreatívos mókára emlékeztet ez az egész, a kreatív egy jól működő szakértelem volt, 2 ember csinált vele brutál exploitot, és ezért mindenki meg lett szivatva a korláttal. Itt nem kéne elkövetni ugyanezt a hibát. Legyen minimum kincspont költség, vagy akármi, csak NE szint...


De akkor mi a baj? Ha te 40-es vagy, és 70-es tárgyak vannak, akkor még 20epiknyi cucc van, amit még tudsz hordani....és ahogy mész előre szintben egyre tágul a rés, egyre távolabbi cuccokat tudsz hordani, meg azért azt is nézd, hogy epikkel is egyre lassabban lehet haladni ahogy nehezedik....én kezdek megbarátkozni ezzel a korláttal, de midnenképp a 2x-es szorzó kell, az 1,5-ös az kicsi...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.80
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
217. hozzászólás - 2009.12.20. 21:07:11 (Válasz Eardog #216 hozzászólására.)
Jaj bocs, én még ott vagyok leragadva hogyha a tárgy szintjénél kisebb vagy akkor csökken a hatékonysága... A 2x-es szorzó jónak tűnik nekem is.
A hozzászólást Cavalorn módosította 2009.12.20. 21:09:02-kor
Pontszám: 6.65
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
218. hozzászólás - 2009.12.20. 21:46:32 (Válasz Cavalorn #217 hozzászólására.)
Most még jónak tűnik, majd ha 100. szintű leszel és a szövetséged már a 300. epikust ütheti akkor léphetsz szépen ki mert onnan már semmit nem kapsz.
Vagyis akkor már ott sem leszel
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.58
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
219. hozzászólás - 2009.12.20. 22:37:18
Miklós most komolyan, egy ilyen korláttal a vf-esek alól kilőnéd az epikus kincsket hosszútávon, pedig az a legizgalmasabb a játékban.
És ugye tudjuk a legutóbbi felmérésből, hogy a TOP-pon és a legalsó szekción kívül szinte már mindenki vf-ezik.
Nem lehetne inkább az epikus kincseket magas szinten inkább színesítő és kevésbé tápoló dolgokká tenni?
Nem kéne hogy emiatt szövetségek szakadjanak fel.
Az nem lene jó, sok ember játékélménye laposodna el tőle.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.96
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
220. hozzászólás - 2009.12.20. 22:37:22
Éljen sikerült a korlátozás!!!
A következő nem lehetne mondjuk az, hogy a karaktereknek max. a szintjük százezerszerese lehessen a LE diff-je és vadászatból is csak minden szinten mondjuk a szintje*tízezer LE-t kaphassa meg. Utána már csak TP jár, hogy meglegyen a szintlépés.
Pontszám: 6.89
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!