Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Epikus tárgyak elérhetősége
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
221. hozzászólás - 2009.12.20. 22:43:16 (Válasz McGee #220 hozzászólására.)
Ez most szarkasztikus volt?
Mert ha nem, akkor nem vagy egész.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 7.12
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
222. hozzászólás - 2009.12.20. 22:48:14 (Válasz Miklós #211 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.20. 20:55:00

- Gyakorlótér / Védőfal/Nekrofun trón: maximum szint/2 szintnyi számít. Tehát egy 20. szintű karakternek max. 10 szint. Ez már egyébként hónapokkal ezelőtt be lett ígérve.


És akkor miért mondunk el egy dolgot naponta.
Hát spec ezért.

Ha egy 25-ös kari akkor is ezt a túró bónuszt kapja, ha másfél millás építése van, meg akkor is, ha ezer LE, akkor az a hülye eztán aki normálisan beépül valahová, éljenek a körbeépítő karakterek.
Mi a viharnak épüljön be normális szövibe?
Teljesen fölösleges.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.25
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
223. hozzászólás - 2009.12.20. 22:51:59 (Válasz Miklós #211 hozzászólására.)
Ez mind szép és jó, de ha én nagy nehezen 10. szintre feltöltöm egy 10-es védőfallal és 10-es gyaktérrel rendelkező klán lélekkútját, akkor miért csak előnyt kapok, mint aki egy 5-ös védőfallal és 5-ös gyaktérrel rendelkező klánkutat töltött fel? Ha több lét töltök be, akkor miért nem kaphatok több bónuszt? Vagy ha ugyanazt a bónuszt kaphatom maximum, akkor miért kell többet töltenem?

Ha ez a korlátozás lép életbe, akkor nem lehetne megoldani, hogy ne kelljen az egész kutat feltöltenem a bónuszokért, hanem csak arányosan? (Pl a klánnak 20-as a gyaktere, de én csak 5-öt tudok használni, a kutba is csak 20/5 azaz 25%-kot kell töltenem.)

Másik. Olyan klánban vagyok, ahol már most a 60-as szintű epikus stuffoknál tartanak, miközben én még 2. szintű vagyok. Én már sohasem kapok epikus kincset?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.96
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
224. hozzászólás - 2009.12.20. 22:53:46 (Válasz Kethios #221 hozzászólására.)
Idézet: Kethios - 2009.12.20. 22:43:16
Ez most szarkasztikus volt?
Mert ha nem, akkor nem vagy egész.


Nem, ez irónia volt. És jöjjön még egy.
Nem az a cél, hogy szép egyforma karakterek legyenek?
Pontszám: 8.84
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
225. hozzászólás - 2009.12.20. 23:05:37
A v2es szövink harmadát érinti a gyaktér módosítás. Vért izzadva felépítik a 25ös gyakteret, és 50. szint alatt nem kapják a bónuszt.

Van olyan játékosunk, aki 8 hónapja szövi tagunk fél milliós építéssel és mivel 15. szintű és elveszíti a szövi bónuszokat?
Mindezt egy olyan dolog modosításáért ami Miklós szerint " nem befolyásolja a játék egyensúlyt"???

Miklós, csinálj vmi hasznosat, de keseríísd meg a játékosok életét, hha nem befolyásolja a jelenlegi helyzet a játékegyensúlyt!
Ez tuti nem olyan újítás, ami játékosokat toboroz, de h lesz aki ezek után nem fog játszani az tuti.
Pontszám: 7.83
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
226. hozzászólás - 2009.12.20. 23:06:11
- Gyakorlótér / Védőfal/Nekrofun trón: maximum szint/2 szintnyi számít. Tehát egy 20. szintű karakternek max. 10 szint. Ez már egyébként hónapokkal ezelőtt be lett ígérve.

Ez elég érdekes. Tehát egy 40. szintű karakter max 20 szint. A 80. szintű meg 40. A mesteri építészet adta lehetőségeket tehát senki nem fogja tudni kihasználni? És akkor egy szövetségnek amelyiknek már kész az összes ilyen jellegű bónuszt adó épülete mégis hányadik szinttől toborozzon? 100? A kiskaraktereknek így is nagy erőkifejtés milliókat betolni, a poén hogy meg se kapják amit akarnak.

Vagy akkor ez csak bizonyos szintig működne? Mondjuk 20? Tehát aki 19. szintű az hiába épített, nem kapja meg a bónuszokat. Érdekes
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.60
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
227. hozzászólás - 2009.12.20. 23:08:35
Az amúgy tetszik, h bár ha megnézzük minden egyes szöviben vannak akik magasabb szintű epikben járnak mint a saját szintjük, sikerül a felegekből világmegvátót játszóknak olyan módosítást találni ami őket nem bántja.

Az, h hány és hány játékos szív rajta... mindegy. fensőbbséges gőggel lehet kezelni és meg kell érteni a 36 szintű szövitagnak, h mindegy mennyit épített, de mostantól veszít 21 támadót és védőt...


Megint a v1hez viszonyítunk az, h v2n visszafogottal megy már a 15. játékos is senkit nem érdekel. Az, h sok százan fognak ezen szívni nem számít. A v1es kényurak eldöntötték mi kell a népnek és addig duruzsoltak, amig MIklós engedett neki egy olyan kérdésben ami a JÁTÉKEGYENSÚLYT nem befolyásolja a Jv szerint.
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.12.20. 23:17:08-kor
Pontszám: 6.59
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
228. hozzászólás - 2009.12.20. 23:11:27 (Válasz LanMaffia #226 hozzászólására.)
Nem a bónusz lett lekorlátozva, hanem a szintek. 40. szinten pl 20. szintű gyaktér érvényesül, tehát +60/60.
Pontszám: 6.63
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
229. hozzászólás - 2009.12.20. 23:25:23
Még arra lennék kíváncsi, kik voltak azok a "többen" akik sima szintre leosztott, építéshez közenincs szövibónuszt javasolták.
Aki tudja mutassa már meg, hol olvassak utána.

De hogy eztán a millás kutúak honnan fognak tagokat szerezni, és főleg mivel fogják bevonzani őket az viszont tényleg érdekes lesz.
Jer hozzánk, építs két millát, és kapsz érte akár 15 védőfalat is, de epiket azt spec nem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.01
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
230. hozzászólás - 2009.12.20. 23:29:53 (Válasz Darah #229 hozzászólására.)
Ez valóban egy átgondolt fejlesztés eredménye. Én az ismerd meg saját játékodat és csak utána reformálj és ne így mozgalom odaadó híve vagyok...Röhejes és egyben siralmas.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.20
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
231. hozzászólás - 2009.12.20. 23:31:16 (Válasz Darah #222 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.12.20. 22:48:14
Idézet: Miklós - 2009.12.20. 20:55:00

- Gyakorlótér / Védőfal/Nekrofun trón: maximum szint/2 szintnyi számít. Tehát egy 20. szintű karakternek max. 10 szint. Ez már egyébként hónapokkal ezelőtt be lett ígérve.


És akkor miért mondunk el egy dolgot naponta.
Hát spec ezért.

Ha egy 25-ös kari akkor is ezt a túró bónuszt kapja, ha másfél millás építése van, meg akkor is, ha ezer LE, akkor az a hülye eztán aki normálisan beépül valahová, éljenek a körbeépítő karakterek.
Mi a viharnak épüljön be normális szövibe?
Teljesen fölösleges.


Üdv!

Azt hiszem megosztom veletek a teljes történetemet.
Azok a karakterek, akik korán felismerték a rendszer jellemzőit sarkalltak arra, hogy belépjek egy nagy szövetségbe. Egyszerűn bármennyire is ügyesen fejlesztettem, figyelembe kellett vennem, hogy szövetségi bónuszok nélkül soha nem nyerhetek bajnokit, és nem leszek a szint első néhány karaktere között.
Belépés előtt 24. szinten maximumra növeltem az építésemet, 18-ra (+20 turbó) a manakonstrukciót. Mivel nem tudtam, hogy manakonstrukcióból nem lehet tölteni. Semmi sem jelezte. Sőt, mikor a fórumozó kollegákat kérdeztem, többen azt mondták, lehet tölteni, pedig régóta játszó játékosok voltak.
A JV-vel még mindíg levelezek, hiszen emiatt rengeteg építéstől esek el. Ha tudtam volna, vadászatot elősegítő szakértelemeket fejlesztettem volna. A leírást most módosították.
Ezekután kiderül, hogy 20 napos játékom (a minimális töltési idő, ha csak építek) válik teljesen értelmetlenné? 400.000 lélekenergiát vesztegetek el úgy, hogy mások korlátozni fogják, mennyi bónuszt kaphatok? Addig hagyom, hogy mindenki elverjen, hiszen fejleszteni nem tudok. Nem foglalkozom mással, csak építek. Majd kiderül, hogy mivel VF-el, csak 26-ik szinten vagyok (csak szeptemberben kezdtem el játszani), SOHA nem kapok epikus tárgyat, mert a szövetségemben most tartanak 55-ös szintű tárgyaknál? Nem kapom meg a bónuszokat sem?
Kérlek, ne tegyétek ezt. Legyetek egy kicsit tekintettel rám, aki nem nyerészkedik, hanem megdolgozik a szövetségbe kerülésért!


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.20. 23:33:58-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.62
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
232. hozzászólás - 2009.12.20. 23:34:00
A harci bónuszoknál bele kellene venni a nekrofun fókuszt is, ha már bekerül ilyen korlát.
Mivel a harci bónusz csökkenés mindenkit ugyanabban a pillanatban ugyanolyan mértékben érint, így azt végül is nem lehet ráfogni, hogy igazságtalan.
Az epikus tárgy korlát továbbra is problémás amiatt, hogy így tényleg lesznek olyanok, akik többet nem kaphatnak epikus tárgyat. Úgy is meg lehet viszont ezt közelíteni, hogy OK, most bekerül az epikus tárgy korlát, utána pedig kell egy fejlesztés, amivel alacsony szintű karakterek is epikusozhatnak, úgy, hogy tárgyat is kapnak érte.

Annyi mindenesetre előnye ezeknek a korlátoknak, hogy nagyon egyszerűen megcsinálhatóak.

Kérdés, hogy mi lesz azokkal a tárgyakkal, amik olyanoknál vannak, akik a korlát szerint nem használhatnák?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.58
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
233. hozzászólás - 2009.12.20. 23:34:30 (Válasz Miklós #211 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.20. 20:55:00
Egy egyszerű, csak az extrém módon exploitoló, vfezőket nem korlátozó, szinthez kötött megoldás, ahogy többen javasolták is:
- Egy karakter max. olyan szintű epikus tárgyat használhat, amelynek a szintje másfélszerese (esetleg kétszerese?) az ő szintjének.
- Gyakorlótér / Védőfal/Nekrofun trón: maximum szint/2 szintnyi számít. Tehát egy 20. szintű karakternek max. 10 szint. Ez már egyébként hónapokkal ezelőtt be lett ígérve.

Akkor tehát ha én beépítettem 340K LE-t, felhúztam az építésem emiatt 20+20-ra, kapjak annyi bónuszt, mint aki semmit sem rakott építésre és 1000 LE-t épített összesen? Epikus tárgyról meg lvl 15-ig senki sem álmodhat? És ott is csak az alapot kaphatja? Ha a szövi meg már az 50-es tárgyakat üti akkor az életben sem fog epik tárgyat kapni, mert nincs akkora szinten?

Miért nem lehet bépített LE-hez kötni ezeket a bónuszokat?
A hozzászólást NoFear módosította 2009.12.20. 23:39:32-kor
NoFear - V1
Pontszám: 6.83
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
234. hozzászólás - 2009.12.20. 23:34:34 (Válasz Let. #231 hozzászólására.)
Van egy kivétel, úgy hívják, hogy entitás.
Nem gondoltam volna annó, hogy ilyen esetekben ez lesz a megoldás pl a számodra is.

Én ezért tartottam volna szerencsésebbnek a hátrányos hatásokat, ha magasabb cuccot veszel fel mint amit felvehetnél...
A hozzászólást Birka módosította 2009.12.20. 23:36:24-kor
Pontszám: 3.95
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
235. hozzászólás - 2009.12.20. 23:38:59
3 milliós építésű 37. szintű karinktól hogy vehetsz el épület bónuszt Miklós? Mi áldozat volt az neki, h itt tartson?
47. szintű 6 milliós építéssel, de nem kap meg mindent?
25. szintű játékos aki egy hónapon át csak épített, h tag legyen. Hogy lehet az ilyet megszívatni???

ÉS ezek csak egyetlen szövetségből kiragadott példa.
Még jó, h ez nem befolyásolja a játékegyensúlyt. Hogyan avatkozna bele Miklós ha még kellene is.

Igaz, azt mondják ha egyszer csapsz be neked szégyen ha kétszer már nekem. Én meg elég balfasz voltam, TF, KG, ÖV, HKK után ismét egy behós játék miatt töröm magam vasárnap éjszaka, amiben előre tervezni a jövő hétig is nehéz, nem h karakter koncepciót kitalálni.
Pontszám: 8.47
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
236. hozzászólás - 2009.12.20. 23:39:53 (Válasz Prisma #232 hozzászólására.)
Prisma!

Mivel a harci bónusz csökkenés mindenkit ugyanabban a pillanatban ugyanolyan mértékben érint, így azt végül is nem lehet ráfogni, hogy igazságtalan.


De, igazságtalan. Előttem már sokan a korlátozás nélkül bajnokikat nyertek, erőfölényük révén rengeteget raboltak.
Alkalmazkodtam. Megdolgozom érte.
Ezekután én annyi bónuszt kapok, mint a kis építésűek? Akik mialatt én építettem, a karakterüket fejlesztették? Vagy akik a nagy bónuszokkal "portyakirályok" voltak?

Prisma, kérlek gondold át. Vannak kivételek, akiket érdemtelenül, nagyon hátrányosan érint egy ilyen korlátozás. Ne szint szerinti korlát legyen.


Let

Ui:
25. szintű játékos aki egy hónapon át csak épített, h tag legyen. Hogy lehet az ilyet megszívatni???

2 hónapja tervezek én is. Január 6.-ig kell építenem. Most mit tegyek?
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.20. 23:43:29-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.57
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
237. hozzászólás - 2009.12.20. 23:41:46 (Válasz Let. #236 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.12.20. 23:34:34
Van egy kivétel, úgy hívják, hogy entitás.
Nem gondoltam volna annó, hogy ilyen esetekben ez lesz a megoldás pl a számodra is.

Én ezért tartottam volna szerencsésebbnek a hátrányos hatásokat, ha magasabb cuccot veszel fel mint amit felvehetnél...



Imádok baromságokat olvasni, nem megoldás lesz ez a számára, hanem alamizsna.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.67
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
238. hozzászólás - 2009.12.20. 23:43:05 (Válasz Birka #234 hozzászólására.)
Birka megint megmagyarázza hogy neked jó
Szeretném Biri ha részletesen kifejtenéd hogy az entitás miben megoldás?
Azonkívül, hogy az is epikus kincset dob, ergo a korlát arra is érvényes, mégis hogy lehet megoldás bármire, mikor ez amúgy is egy plusz.
Vágod, 1+1 az kettő, ha egyet elveszünk az 1 marad.
Legközelebb futtasd le előbb excel táblában
A %-os megoldás is csak ideig működik, később már nagyon kicsi lenne ez e % a vf-eseknek, lényegében elenyésző.
Azért köszönjük, hogy lenéztél ránk onnan fentről, az egyes természetesen ment
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.96
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
239. hozzászólás - 2009.12.20. 23:44:37 (Válasz Miklós #211 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.20. 20:55:00

- Gyakorlótér / Védőfal/Nekrofun trón: maximum szint/2 szintnyi számít. Tehát egy 20. szintű karakternek max. 10 szint. Ez már egyébként hónapokkal ezelőtt be lett ígérve.


Ez azért meredek...
Maxos bónuszt 50. szint alatt nem kaphat senki?

Lesz pár karakter, aki félbetörik, ha ez bevezetésre kerül
Eddig se volt erős a harcos támadása 70. szint alatt, de most még kap egy komoly támadás elvételt, míg a a 15 iq-t már 30. szinten megkapják a karik?

Ennél már az is jobb, hogy max annyi bónuszt kaphat amekkora a szerencséje... (iq-nál meg szerencse/3)
Pontszám: 4.93
fórumozóRed TigerNő
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
240. hozzászólás - 2009.12.20. 23:44:49
Ha ien értelmetlen korlátozásokaz akartok bevezetni néhány kiélt ....... kedvéért, akkor azt is tegyétek lehetővé, hogy a nagyobb karakterek a kisebb epikus cuccaikat kp-ért átadhassák a szövetségi társaiknak, vagy legalább egy szövetségi aukciós házban licitálhassanak rá. Mert különben egy-egy új játékos soha nem szerezhet epikus holmit, mert nem tud majd lépést tartani a nagyok epik ölésével. Ha már újjakat nem tudnak szerezni, akkor a régieket kaphassák meg, amikhez a szintjük megvan. Igaz eladhatóak dukátért a holmik, de ha a magasról le....-t társaink kinyígásának eredményeként a kezdők nem kaphatnak többé epik holmit, inkább nekik adom, amit nem használok.
Pontszám: 3.70
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!