Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Epikus tárgyak elérhetősége
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
361. hozzászólás - 2009.12.22. 20:21:35
Üdv!

Összegzés:

2 kérdésről beszéltünk a topicban.

Epikus tárgyak (alacsony szintű karakterek és magas szintű epikus tárgyak kapcsán)

Szövetségi bónuszok (körbeépítés kapcsán)

Epikus tárgyakat Miklós karakter szinthez szeretné kötni, először pedig a szövetségi bónuszokat ugyancsak szinthez kötötte volna.
Sikerült megváltoztatni -legalábbis a szövetségi bónuszok kérdésében- a véleményét, elfogadja, hogy azok, akik "megdolgoztak" a szövetségi bónuszokért, ne szintjük, hanem teljesítményük alapján kapják a bónuszt.
A vélemények abban térnek el, hogy szerencséhez, vagy összes építéshez szerencsésebb a bónuszokat kötni.


Végleges döntés egyik kérdésben sincs, ezért van kérdőív.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.22. 20:32:39-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.41
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
362. hozzászólás - 2009.12.22. 20:53:42
Bár a szövetségi bónuszok teljesítményhez kötése igazságos, ezzel együtt a játéknak nem fog jót tenni. Egy erősebb karakter sokkal könnyebben jut LE-hez, és sokkal könnyebben beépíti a bónuszokhoz szükséges mennyiséget. Így ez a változás megint azokat érinti hátrányosan, akik amúgy is lemaradnak a mezőnytől. Az erősebb még erősebb, a gyengébb még gyengébb lesz.
Talán jobb lenne úgy hagyni, ahogy volt.
Pontszám: 9.32
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
363. hozzászólás - 2009.12.22. 20:56:41
Szervusz!

Ha visszaolvasol, Miklós azt írta, hogy sávosan legyen kialakítva a rendszer, azaz alacsony szintű karaktereknek is elérhetőek legyenek (szintjükhöz mérten) nagyobb bónuszok.
Természetesen még nem tudom, mit talált ki, a végső szó az övé.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.22. 21:28:06-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.41
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
364. hozzászólás - 2009.12.22. 20:56:42 (Válasz Jeriko #362 hozzászólására.)
Ritka pillanat: egyetértek Jerikóval. Ráadásul ugyanezt én is leírtam már, bizony a gyengéket sújtaná jobban, ez egyszerű matematikai tény.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.54
kedvencÉjvirágNő
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
365. hozzászólás - 2009.12.22. 21:02:21
Sziasztok!

Ugyan elég rég nem írtam a fórum egyetlen topicjába sem, de azért olvasgatom őket rendszeresen.

Nekem egy egész más ötletem van az epikus tárgyakkal kapcsolatban, amit (szerintem) akár visszamenőleg is le lehetne programozni (bár nem értek hozzá). Röviden a következő:

Minden egyes epikus tárgynak csak maximális szintje legyen. A tárgy max. szintje annyi, amennyi eddig a szintje volt. Amikor valaki elviszi a tárgyat a kincseskamrából, a program generál a tárgynak egy szintet. Ez a szint a karakter szintje és a tárgy maximális szintje közötti érték (ha lehetséges, egyéb esetben a tárgy max. szintje). Ez lesz ezek után véglegesen az epikus tárgy szintje.
Minden epikus tárgy a kincseskamrában tulajdonságértékek nélkül jelenik meg, csak azt látjuk, mire adja a módosítót, azt nem, hogy mennyit. Amikor a tárgynak legenerálódik a szintje, egy függvény alapján a program kiszámolja, melyik módosító mekkora értéket kap. Ezek az értékek véglegesek, a tárgy soha többé nem változik. A függvény tartalmazhat természetesen véletlen elemeket is. Kicsi lesz a valószínűsége, hogy két egyforma tárgy essen.
Pl.
Az epikus lény eldob egy Fairlight nyakláncát. A tárgy max. szintje 30. A kincseskamrában a licit alatt ezt látjuk:

Fairlight nyaklánca

Maximális Szint: 30
IQ: +?
Kritikus varázslat sebzés: +?%
?% manaregeneráció

Elviszi a tárgyat egy 17. szintű végzetúr. A program generál egy szintet a tárgynak, mondjuk 22. Ehhez a szinthez egy függvény igazítja a tulajdonságokat. Az illetőnél megjelenő tárgy valami ilyesmi:

Fairlight nyaklánca

Szint: 22
IQ: +2
Kritikus varázslat sebzés: +3%
6% manaregeneráció

A tárgy ezután pontosan ugyanilyen marad, mindegy, hány szintet lép a gazdája. A szint és a módosítók értéke természetesen csak hasszámok, ezeket be lehetne lőni, akár tárgyanként/tulajdonságonként külön-külön, hogy milyen függvényt használjon a program a számításkor.

Nem tudom, mennyire lenne bonyolult ennek leprogramozása, de azt hiszem, színesítené is kicsit a játékot, ha két Fairlight nyaklánca sem lenne egyforma

Éjvirág
V1: Rubinszemű Éjvirág, a Rubinpalota alapítója.
V3: Maszat a Zöldmoszat. A túró (fekete) csábító híve.
Pontszám: 5.71
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
366. hozzászólás - 2009.12.22. 21:07:19
Üdv Prisma!

Én is egyetértek veletek.
Az eredeti cél az volt, hogy a körbeépítést, aránytalanul nagy bónuszokat kezeljék.
Sajnos sokakat fog ez az új rendszer hátrányosan érinteni.
Fontosnak azt tartom, hogy ne egymást hibáztassuk, ne menjen el rossz irányba a beszélgetés.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.22. 21:09:12-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.30
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
367. hozzászólás - 2009.12.22. 21:10:33
Az azért valóban kezd körvonalazódni, hogy a bónuszok lekorlátozása (legalábbis az eddigi javaslatokkal) jóval több kárt csinálna, mint hasznot.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.47
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
368. hozzászólás - 2009.12.22. 21:25:40 (Válasz Éjvirág #365 hozzászólására.)
A gondolatod egybecseng egy előző felvetéssel (már nem tudom ki dobta fel), hogy a tárgy ne adja a max bónuszát kis karakterek kezében. Ez is jó gondolat volt, és Ricardo ősköves megoldása is nagyon jó.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 8.99
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
369. hozzászólás - 2009.12.22. 21:28:54 (Válasz Éjvirág #365 hozzászólására.)
Épp elég már a random a játékban, én nem szeretem a zsákbamacskát...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3.89
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
370. hozzászólás - 2009.12.22. 22:04:53
aki megdolgozott érte, az miért ne használhatna max. szövibónuszt meg epikus cuccot? Büntessék azokat, akik miatt itt tartunk, ne általánosítsunk mindig!
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 7.78
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
371. hozzászólás - 2009.12.22. 22:16:28
Üdv!

Azért kihangsúlyoznám, hogy Miklós célja is az, hogy a szélsőségeket kezelje. Nem célja játékosok büntetése, ezt írta is.
Az előző hozzászólásom is arról szólt, hogy valószínűleg ez az új változtatás sem fog mindenkinek tetszeni, de én úgy látom valóban fontos problémákkal foglalkozik.
A játék összes komoly problémáját szerintem nem lehet egy varázsütéssel eltüntetni. De nem hiszem, hogy ezzel bárkinek újat mondtam.

Reméljük a legjobbakat
Let

Őrmester: pontosan ezért van reális alapja teljesítménytől, valamilyen -sávos- rendszer alapján függővé tenni a bónuszokat.

Edit: A szövetségi bónusz és az epikus tárgyak két külön probléma
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.22. 22:21:06-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.51
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
372. hozzászólás - 2009.12.23. 06:32:09
ha esetleg még be lenne vezetve, hogy szint alatt is adjon valamennyi bónuszt az epik cucc, már az is jó lenne.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.59
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
373. hozzászólás - 2009.12.23. 08:01:10 (Válasz Eardog #372 hozzászólására.)
Nem éri meg a befektetett energiát egy ilyen bonyolult mechanizmus kitalálása és leprogramozása.
Az epikus tárgyak egy piszlicsáré probléma, mely maximum 30 embernél okoz kiugró esetet (problémát?), ennek megfelelően egy sima ha x akkor y jellegű megoldást lehet elképzelni.

Bármilyen megoldást javasolhatunk, de ha egy 3-4 sornál bonyolultabb kivitelezést követel a rendszerben, akkor olvasás nélkül a kukában landol...

Úgyhogy a karakter szintje és a tárgy szintje közti bármilyen relációval lehet játszadozni ötlet szinten, de egyéb hatásokért nem hiszem hogy lehetne lobbizni.

Jah, a nekem van ilyen cuccom, most hogy kibabrálnak velem, ha jön valami szövegre: Potenciális válasz, hogy a tárgyat nem veszted el pár szint múlva már te is használhatod!

Én egy igazán problémás esetet látok amúgy, amikor egy nagy szövibe beáll valaki, akkor neki nagyon sokára használhatóak az esett epikusok (Igaz, szart se tesz hozzá az epik öléshez!), de erre meg ott van az entitás, mint magyarázat
A hozzászólást Birka módosította 2009.12.23. 08:02:20-kor
Pontszám: 3.76
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
374. hozzászólás - 2009.12.23. 09:02:24 (Válasz Birka #373 hozzászólására.)
Neked piszlicsáré, nekem játékélmény.
Problémának semmiképp sem nevezném.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.32
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
375. hozzászólás - 2009.12.23. 12:48:28 (Válasz Birka #373 hozzászólására.)
Birka a gyilkos szkarabeusz csak egy embernek okozott problémát, mégis foglalkozott vele a JV.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.66
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
376. hozzászólás - 2009.12.23. 12:50:15 (Válasz Ricardo #375 hozzászólására.)
Ez ütős volt...
Hiéna-ZP

Pontszám: 6.24
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
377. hozzászólás - 2009.12.23. 17:03:09 (Válasz Szabinho #376 hozzászólására.)
Az bizony...
Pontszám: 6.89
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
378. hozzászólás - 2009.12.23. 17:17:48 (Válasz Ricardo #375 hozzászólására.)
Beszólásnak jó volt, valóságalapja nem sok, de azért kemény vagy
Pontszám: 3.61
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
379. hozzászólás - 2009.12.23. 19:20:34 (Válasz Birka #378 hozzászólására.)
Pár hete írtad hogy mostantól (azaz akkortól), nem írsz a fórumra, leszarod, stb...azthittük győzelem. Hát az is beszólásnak jó volt, de valóságalapja nem nagyon volt

mod.: De most hogy így Ricardot megcáfoltad..miért nincs valóságalapja amit mondott? Nem Te voltál aki megszívta a skarabeuszt, aztán jöttél, kértél, győztél(mint mindig). Nem?
A hozzászólást Szabinho módosította 2009.12.23. 19:24:11-kor
Hiéna-ZP

Pontszám: 7.06
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
380. hozzászólás - 2009.12.23. 19:27:41
Jöhetnek az 1esek, bocs hogy kikívánkozott belőlem a véleményem.:]
Hiéna-ZP

Pontszám: 6.84
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!